Results for Ã…SK Games 2017
Below are all results from the competition shown by session.
Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Pelkistetty |
Kilpailu | ÅSK Games 2017 | Tulostuspäivämäärä | 07 lokakuu 2017 | |||
Kilpailun paikkakunta | Turku | Tulostusaika | 13:16 | |||
Järjestäjä | ||||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 07 lokakuu 2017 |
Laji 1, Masters N 50m vu, Loppukilpailut |
Sponsori: Crawford AssaAbloy Oy |
# | Nimi | Synt | Seura | Aika | Tila | |||||
1 | Mari Ääri | 1980 | Aurajoen Uinti | 27.94 | ||||||
2 | Maria Ripatti | 1987 | Järvenpään Uintiklubi | 29.38 | ||||||
3 | Anu Ilander | 1968 | Helsingfors Simsällskap | 29.82 | ||||||
4 | Sirpa Visakoski | 1952 | Aurajoen Uinti | 39.03 | ||||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 | Tulostuspäivämäärä | 07 lokakuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | Tulostusaika | 13:16 |
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | ÅSK Games 2017 | Tulostuspäivämäärä | 07 lokakuu 2017 | |||
Kilpailun paikkakunta | Turku | Tulostusaika | 16:23 | |||
Järjestäjä | ||||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 07 lokakuu 2017 |
Laji 5, N, T-12 100m sku, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
Sponsori: ProFashion Oy Boomerang |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Sonila Selimi | 2005 | 425 | 33.79 | 1:15.32 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:17.69 | |||||||||
2 | Elsa Vira | 2006 | 373 | 37.62 | 1:18.68 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:21.46 | |||||||||
3 | Ella Suominen | 2005 | 371 | 36.57 | 1:18.82 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:19.79 | |||||||||
4 | Minttu Kiili | 2005 | 346 | 37.65 | 1:20.68 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:19.90 | |||||||||
5 | Melissa Miettinen | 2005 | 345 | 38.11 | 1:20.75 | |||||
Helsingin Uimarit | 1:19.99 | |||||||||
6 | Tilla Saarentaus | 2005 | 328 | 38.34 | 1:22.16 | |||||
Helsingin Uimarit | 1:21.93 | |||||||||
7 | Sini Mäkilä | 2006 | 310 | 39.81 | 1:23.65 | |||||
Raision Urheilijat | 1:32.97 | |||||||||
8 | Maura Bergström | 2005 | 306 | 39.26 | 1:24.06 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:27.70 | |||||||||
9 | Emma Nieminen | 2005 | 299 | 39.44 | 1:24.70 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
10 | Kaisla Korvonen | 2006 | 294 | 39.58 | 1:25.15 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:37.56 | |||||||||
11 | Noora Suonsivu | 2005 | 285 | 39.27 | 1:26.06 | |||||
Porin Uimaseura | 1:25.44 | |||||||||
12 | Kerttu Rantanen | 2007 | 285 | 40.20 | 1:26.11 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:41.26 | |||||||||
13 | Rauha Heikkinen | 2005 | 278 | 41.13 | 1:26.79 | |||||
Helsingin Uimarit | 1:25.68 | |||||||||
14 | Nelli Laaksonen | 2005 | 268 | 39.08 | 1:27.79 | |||||
Porin Uimaseura | 1:28.04 | |||||||||
15 | Katriina Kallio | 2006 | 265 | 40.43 | 1:28.21 | |||||
Raision Urheilijat | 1:26.90 | |||||||||
16 | Tuuli Peltola | 2007 | 255 | 41.50 | 1:29.27 | |||||
Raision Urheilijat | 1:28.63 | |||||||||
17 | Tilda Aaltonen | 2006 | 253 | 41.51 | 1:29.57 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:41.52 | |||||||||
18 | Kristina Grimbaum | 2005 | 246 | 43.11 | 1:30.39 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
19 | Mette Peltola | 2005 | 242 | 42.89 | 1:30.84 | |||||
Raision Urheilijat | 1:31.19 | |||||||||
20 | Aino Laine | 2007 | 237 | 41.45 | 1:31.46 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
21 | Rita Heinonen | 2006 | 237 | 42.80 | 1:31.52 | |||||
Raision Urheilijat | 1:40.00 | |||||||||
22 | Wilma Turpeinen | 2006 | 233 | 42.60 | 1:32.07 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:34.65 | |||||||||
23 | Mathilda Heikiö | 2006 | 223 | 42.17 | 1:33.40 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:43.36 | |||||||||
24 | Gabriella Vesterkvist | 2006 | 220 | 43.24 | 1:33.81 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:44.53 | |||||||||
25 | Mea Alho | 2006 | 211 | 46.73 | 1:35.13 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:45.41 | |||||||||
26 | Tilda Saine | 2006 | 208 | 46.72 | 1:35.60 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:42.71 | |||||||||
27 | Sabina Rakhimova | 2005 | 203 | 46.18 | 1:36.27 | |||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
28 | Iida Salonen | 2005 | 201 | 44.20 | 1:36.67 | |||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
29 | Aino Suomalainen | 2007 | 197 | 45.06 | 1:37.24 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
30 | Emma Haapanen | 2006 | 186 | 46.23 | 1:39.19 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
31 | Moona Simola | 2007 | 185 | 47.99 | 1:39.34 | |||||
Vesihelmen Uimaseura | ||||||||||
32 | Emilia Pakkanen | 2006 | 183 | 47.18 | 1:39.74 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:44.32 | |||||||||
33 | Rahma Ezzat | 2007 | 174 | 48.64 | 1:41.49 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
34 | Aino Kajonen | 2005 | 165 | 49.98 | 1:43.25 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:45.63 | |||||||||
35 | Kerttu Laaksonen | 2006 | 164 | 47.67 | 1:43.40 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
36 | Alexandra Julin | 2005 | 139 | 48.72 | 1:49.39 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
37 | Elina Toivonen | 2006 | 131 | 53.96 | 1:51.36 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:56.58 | |||||||||
38 | Karmen Johanson | 2006 | 124 | 57.42 | 1:53.64 | |||||
Vesihelmen Uimaseura | ||||||||||
39 | Aino Viitala | 2006 | 84 | 1:01.19 | 2:09.38 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
- | Kerttu Virta | 2006 | DNS | |||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
- | Nelli Vihola | 2005 | DNS | |||||||
Helsingin Uimarit | 1:25.19 | |||||||||
- | Agnes Ruusumo | 2007 | DSQ | ru | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa | ||||||||||
- | Kaisa Mäkinen | 2005 | DSQ | |||||||
Helsingin Uimarit | 1:30.63 | |||||||||
SW 7.5 Perhosuinnin potku (pl. lähdön / käännöksen jälkeen) | ||||||||||
- | Veera Hautamäki | 2006 | DSQ | ru | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa | ||||||||||
Laji 5, N, T-12 100m sku, Loppukilpailut 13 v ja vanhemmat |
Sponsori: ProFashion Oy Boomerang |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Iida Reini | 2000 | 719 | 29.60 | 1:03.23 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:02.83 | |||||||||
2 | Hilla Kortetjärvi | 1996 | 705 | 28.87 | 1:03.65 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:02.41 | |||||||||
3 | Raakel Luoto | 1975 | 658 | 29.79 | 1:05.13 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:04.62 | |||||||||
4 | Emma Uusküla | 2002 | 622 | 30.87 | 1:06.38 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:08.75 | |||||||||
5 | Alisa Ponomareva | 1991 | 595 | 32.24 | 1:07.37 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:07.47 | |||||||||
6 | Amanda Suihkonen | 1995 | 585 | 30.07 | 1:07.75 | |||||
TaTu Tampere | ||||||||||
7 | Emmi Kaunisto | 2002 | 574 | 30.07 | 1:08.16 | |||||
Porin Uimaseura | 1:09.38 | |||||||||
8 | Oona Laakso | 2002 | 565 | 30.66 | 1:08.51 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
9 | Anna Vira | 2002 | 552 | 31.88 | 1:09.07 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:07.81 | |||||||||
10 | Sylvia Kuusisto | 2003 | 533 | 31.63 | 1:09.87 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
11 | Vera Vartiainen | 2002 | 523 | 32.62 | 1:10.33 | |||||
Järvenpään Uintiklubi | 1:09.11 | |||||||||
12 | Julia Koivisto | 2002 | 518 | 31.61 | 1:10.53 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
13 | Minka Halava | 2001 | 514 | 32.64 | 1:10.70 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:11.49 | |||||||||
14 | Emma-Lotta Tynkkynen | 1999 | 505 | 33.37 | 1:11.15 | |||||
TaTu Tampere | ||||||||||
15 | Kerttu Nurmi | 2003 | 501 | 33.60 | 1:11.31 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:16.83 | |||||||||
16 | Janina Ollikainen | 2000 | 500 | 31.81 | 1:11.37 | |||||
Porin Uimaseura | 1:11.54 | |||||||||
17 | Janette Setälä | 2001 | 497 | 32.72 | 1:11.50 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:12.00 | |||||||||
18 | Emmi Saarela | 2001 | 492 | 31.99 | 1:11.76 | |||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
19 | Iris Hanski | 2003 | 486 | 32.88 | 1:12.06 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:15.04 | |||||||||
20 | Noora Poutanen | 1999 | 480 | 33.26 | 1:12.35 | |||||
TaTu Tampere | 1:08.14 | |||||||||
21 | Aino Rantala | 2004 | 472 | 33.10 | 1:12.77 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:17.11 | |||||||||
22 | Peppi Pinomäki | 2002 | 470 | 32.46 | 1:12.88 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:13.25 | |||||||||
23 | Milla Hyttinen | 2003 | 469 | 34.49 | 1:12.90 | |||||
Helsingfors Simsällskap | 1:12.54 | |||||||||
24 | Pippi Nordström | 2001 | 467 | 34.17 | 1:13.03 | |||||
Helsingin Uimarit | 1:13.63 | |||||||||
25 | Olivia Koski | 2002 | 465 | 32.91 | 1:13.12 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
26 | Senni Mattila | 2003 | 462 | 32.92 | 1:13.26 | |||||
Porin Uimaseura | 1:12.27 | |||||||||
27 | Katariina Niemi | 2002 | 462 | 34.02 | 1:13.28 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:12.20 | |||||||||
28 | Maija Nurmi | 2003 | 457 | 33.93 | 1:13.55 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:17.03 | |||||||||
29 | Mari Kausiala | 1997 | 444 | 33.58 | 1:14.23 | |||||
TaTu Tampere | 1:12.69 | |||||||||
30 | Lydia Rintanen | 2002 | 441 | 34.20 | 1:14.45 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
31 | Maria Ripatti | 1987 | 440 | 34.23 | 1:14.49 | |||||
Järvenpään Uintiklubi | 1:11.94 | |||||||||
32 | Miia Hurskainen | 1992 | 431 | 35.18 | 1:14.98 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
33 | Sanni Kalliomäki | 2000 | 424 | 33.62 | 1:15.42 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:16.64 | |||||||||
34 | Daniela Degenhardt | 2003 | 422 | 35.49 | 1:15.53 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
34 | Jenni Lehtonen | 2000 | 422 | 34.62 | 1:15.53 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
36 | Oona Sirkiä | 2004 | 421 | 34.13 | 1:15.61 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:16.41 | |||||||||
37 | Emmi Laitinen | 2001 | 405 | 34.02 | 1:16.56 | |||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
38 | Ethel Piksilä | 2003 | 402 | 34.48 | 1:16.74 | |||||
Helsingfors Simsällskap | 1:17.66 | |||||||||
39 | Ella Haravuori | 2002 | 395 | 36.64 | 1:17.19 | |||||
Järvenpään Uintiklubi | 1:17.77 | |||||||||
40 | Meri Ojala | 2000 | 395 | 36.50 | 1:17.23 | |||||
Helsingin Uimarit | 1:18.48 | |||||||||
41 | Katariina Kivi | 2001 | 390 | 38.34 | 1:17.55 | |||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
42 | Ella Nihtilä | 2004 | 388 | 34.50 | 1:17.64 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:19.04 | |||||||||
43 | Tilda Selonen | 2003 | 388 | 35.22 | 1:17.66 | |||||
Helsingin Uimarit | 1:18.33 | |||||||||
44 | Emma Hakala | 2004 | 384 | 35.47 | 1:17.94 | |||||
Helsingin Uimarit | 1:20.72 | |||||||||
45 | Sini Salmi | 2004 | 383 | 34.10 | 1:17.98 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:21.50 | |||||||||
46 | Nanna Sinerkari | 2004 | 381 | 37.99 | 1:18.11 | |||||
Helsingfors Simsällskap | 1:24.88 | |||||||||
47 | Helmi Ahonen | 2003 | 372 | 36.53 | 1:18.77 | |||||
Helsingfors Simsällskap | 1:18.08 | |||||||||
48 | Alida Öhberg | 2002 | 368 | 35.72 | 1:19.06 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
49 | Vilja Laaksonen | 2002 | 364 | 35.09 | 1:19.30 | |||||
Järvenpään Uintiklubi | 1:21.84 | |||||||||
50 | Siiri Reinonen | 2004 | 360 | 35.88 | 1:19.61 | |||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
51 | Stella Freystätter | 2003 | 349 | 36.29 | 1:20.45 | |||||
Helsingfors Simsällskap | 1:19.71 | |||||||||
52 | Sofia Karismaa | 2002 | 344 | 38.52 | 1:20.87 | |||||
Porin Uimaseura | 1:20.98 | |||||||||
53 | Erin Ekroos | 2002 | 342 | 36.74 | 1:20.96 | |||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
54 | Enna Simola | 1999 | 340 | 36.56 | 1:21.16 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:21.53 | |||||||||
55 | Odelia Oinas | 2003 | 325 | 37.34 | 1:22.41 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:30.02 | |||||||||
56 | Saima Huovinen | 2003 | 321 | 39.08 | 1:22.76 | |||||
Helsingin Uimarit | 1:21.11 | |||||||||
57 | Siiri Haanpää | 2001 | 294 | 38.07 | 1:25.19 | |||||
Porin Uimaseura | 1:22.59 | |||||||||
58 | Martta Haarala | 2001 | 291 | 41.67 | 1:25.45 | |||||
Uimaseura Kaarina | 1:24.06 | |||||||||
59 | Miisa Mäkelä | 2002 | 282 | 39.87 | 1:26.39 | |||||
Helsingfors Simsällskap | 1:22.81 | |||||||||
60 | Milla Salminen | 2003 | 278 | 1:26.81 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
61 | Pinja Kinnunen | 2004 | 277 | 39.08 | 1:26.90 | |||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
62 | Ulla Haarala | 2004 | 272 | 42.27 | 1:27.45 | |||||
Uimaseura Kaarina | 1:28.86 | |||||||||
63 | Lotta Laine | 2003 | 241 | 42.13 | 1:31.00 | |||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 1:28.67 | |||||||||
64 | Noora Ketola | 2003 | 209 | 43.11 | 1:35.35 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:35.41 | |||||||||
65 | Roosa Lahti | 2004 | 208 | 45.78 | 1:35.56 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:45.20 | |||||||||
66 | Emma Loo | 2004 | 202 | 44.73 | 1:36.53 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
67 | Joanna Hauhia | 2004 | 195 | 46.68 | 1:37.61 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
68 | Vilma Halava | 2004 | 195 | 49.18 | 1:37.65 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:48.57 | |||||||||
69 | Inka Nirkkonen | 2004 | 194 | 45.47 | 1:37.79 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
70 | Laura Lilja | 2004 | 143 | 49.26 | 1:48.32 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:55.46 | |||||||||
71 | Nella Hyvärinen | 2004 | 135 | 48.44 | 1:50.42 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
- | Veronica Wahlstedt | 2000 | DNF | |||||||
Cetus Espoo | 1:08.57 | |||||||||
- | Kaisla Kangas | 2002 | DSQ | ru | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:12.75 | |||||||||
SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa | ||||||||||
- | Sini Koivu | 1999 | DSQ | pu | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
SW 8.4 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa | ||||||||||
- | Venla Salminen | 2004 | DSQ | pu | ||||||
Uimaseura Kaarina | 1:22.31 | |||||||||
SW 8.4 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 | Tulostuspäivämäärä | 07 lokakuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | Tulostusaika | 16:23 |
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | ÅSK Games 2017 | Tulostuspäivämäärä | 07 lokakuu 2017 | |||
Kilpailun paikkakunta | Turku | Tulostusaika | 13:59 | |||
Järjestäjä | ||||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 07 lokakuu 2017 |
Laji 6, M, P-13 100m sku, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat |
Sponsori: Best-Hall Oy |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Pavel Pankratov | 2004 | 377 | 31.62 | 1:10.07 | |||||
TaTu Tampere | ||||||||||
2 | Juuso Leppänen | 2004 | 373 | 32.62 | 1:10.35 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:15.33 | |||||||||
3 | Miro Birkstedt | 2004 | 348 | 32.28 | 1:12.01 | |||||
TaTu Tampere | ||||||||||
4 | Aapo Kinnunen | 2004 | 346 | 33.13 | 1:12.14 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:19.47 | |||||||||
5 | Ajjuub Ezzat | 2005 | 313 | 34.86 | 1:14.56 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:17.33 | |||||||||
6 | Jaakko Pihlava | 2004 | 286 | 35.80 | 1:16.82 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
7 | Tuomas Toppinen | 2005 | 285 | 35.05 | 1:16.98 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:16.27 | |||||||||
8 | Rasmus Rekola | 2004 | 284 | 35.23 | 1:17.03 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:26.49 | |||||||||
9 | Lauri Huhtasalo | 2004 | 279 | 37.01 | 1:17.49 | |||||
Porin Uimaseura | 1:17.16 | |||||||||
10 | Lauri-Pekka Pakomäki | 2006 | 244 | 38.16 | 1:21.06 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:23.58 | |||||||||
11 | Akseli Soini | 2004 | 240 | 36.42 | 1:21.50 | |||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 1:21.07 | |||||||||
12 | Jasper Oikarainen | 2005 | 239 | 38.42 | 1:21.63 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:27.45 | |||||||||
13 | Lauri Aho | 2006 | 213 | 38.75 | 1:24.76 | |||||
Raision Urheilijat | 1:24.67 | |||||||||
14 | Miska Sarkkinen | 2005 | 209 | 39.40 | 1:25.28 | |||||
Helsingin Uimarit | 1:26.01 | |||||||||
15 | Veeti Valdolin | 2005 | 209 | 40.95 | 1:25.34 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:33.92 | |||||||||
16 | Joni Routamo | 2005 | 203 | 39.83 | 1:26.12 | |||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
17 | Matias Cavrag | 2005 | 196 | 40.43 | 1:27.16 | |||||
Raision Urheilijat | 1:31.00 | |||||||||
18 | Aarni Linderborg | 2005 | 193 | 40.88 | 1:27.65 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:43.21 | |||||||||
19 | Casper Leo | 2004 | 184 | 41.73 | 1:28.95 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:38.11 | |||||||||
20 | Kasperi Jalonen | 2005 | 184 | 43.75 | 1:29.02 | |||||
Raision Urheilijat | 1:29.71 | |||||||||
21 | Eerik Rantanen | 2004 | 181 | 40.90 | 1:29.53 | |||||
Uimaseura Kaarina | 1:33.16 | |||||||||
22 | Raman Veisi | 2004 | 177 | 41.95 | 1:30.12 | |||||
Raision Urheilijat | 1:31.83 | |||||||||
23 | Patrik Reiman | 2005 | 175 | 43.59 | 1:30.44 | |||||
Uimaseura Kaarina | 1:35.26 | |||||||||
24 | Kasperi Heikkinen | 2005 | 173 | 42.36 | 1:30.90 | |||||
Raision Urheilijat | 1:35.60 | |||||||||
25 | Tomas Laine | 2006 | 167 | 43.11 | 1:31.96 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:33.11 | |||||||||
26 | Max Allén | 2005 | 165 | 44.12 | 1:32.33 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:40.67 | |||||||||
27 | Aapo Nurminen | 2006 | 155 | 43.73 | 1:34.20 | |||||
Raision Urheilijat | 1:35.55 | |||||||||
28 | Santeri Holmberg | 2006 | 142 | 44.50 | 1:37.10 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
29 | Eemeli Arnell | 2005 | 140 | 45.59 | 1:37.52 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:43.76 | |||||||||
30 | Ville Suojasto | 2006 | 140 | 45.07 | 1:37.54 | |||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
31 | Julius Linde | 2007 | 134 | 44.86 | 1:38.82 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:49.86 | |||||||||
32 | Frans Sandblom | 2006 | 117 | 52.07 | 1:43.51 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
33 | Matias Seppä | 2006 | 95 | 52.38 | 1:50.90 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:58.13 | |||||||||
- | Eero Mäenpää | 2005 | DSQ | 75m | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:33.40 | |||||||||
SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa | ||||||||||
- | Luka Laaksonen | 2005 | DSQ | |||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:34.69 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Niilo Kilpeläinen | 2004 | DSQ | pu | ||||||
TaTu Tampere | ||||||||||
SW 8.4 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa | ||||||||||
- | Samuel Söderholm | 2004 | DSQ | |||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
SW 9.1 Väärä lajijärjestys (pu, su, ru, vu) | ||||||||||
Laji 6, M, P-13 100m sku, Loppukilpailut 14 v ja vanhemmat |
Sponsori: Best-Hall Oy |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Teemu Viitanen | 1992 | 680 | 26.19 | 57.60 | |||||
TaTu Tampere | ||||||||||
2 | Otto Rannikko | 1999 | 661 | 27.35 | 58.15 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 58.37 | |||||||||
3 | Wilhelm Suominen | 1999 | 633 | 26.83 | 58.99 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 58.01 | |||||||||
4 | Juho Eerola | 1995 | 596 | 27.47 | 1:00.18 | |||||
TaTu Tampere | ||||||||||
5 | Marcus Forsel | 2003 | 592 | 27.56 | 1:00.33 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:00.72 | |||||||||
6 | Matias Tyry | 1993 | 581 | 27.69 | 1:00.69 | |||||
TaTu Tampere | 58.86 | |||||||||
7 | Tatu Peltonen | 1989 | 565 | 27.60 | 1:01.25 | |||||
TaTu Tampere | ||||||||||
8 | Antti Leiponen | 1998 | 562 | 28.70 | 1:01.36 | |||||
Järvenpään Uintiklubi | 1:00.88 | |||||||||
9 | Mohamed Ezzat | 2001 | 559 | 27.39 | 1:01.49 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:06.65 | |||||||||
10 | Lauri Elomaa | 2000 | 558 | 28.36 | 1:01.53 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:02.84 | |||||||||
11 | Oskari Arvo | 2002 | 554 | 27.74 | 1:01.66 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
12 | Martti Tervanen | 2000 | 529 | 28.07 | 1:02.61 | |||||
Järvenpään Uintiklubi | 1:03.59 | |||||||||
13 | Elias Soukola | 1999 | 521 | 29.40 | 1:02.94 | |||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
14 | Henri Kyynäräinen | 1994 | 516 | 28.77 | 1:03.15 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
15 | Emil Hanski | 1999 | 514 | 27.69 | 1:03.21 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:03.11 | |||||||||
16 | Efim Romanov | 2002 | 506 | 29.31 | 1:03.57 | |||||
TaTu Tampere | ||||||||||
17 | Santeri Herpola | 2003 | 495 | 29.45 | 1:04.02 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:04.34 | |||||||||
18 | Aleksi Koprinen | 2003 | 494 | 30.25 | 1:04.05 | |||||
Helsingfors Simsällskap | 1:05.88 | |||||||||
19 | Lassi Haimi | 2003 | 494 | 29.97 | 1:04.07 | |||||
Helsingfors Simsällskap | 1:08.06 | |||||||||
20 | Rami Rissanen | 1999 | 489 | 29.98 | 1:04.29 | |||||
Porin Uimaseura | 1:04.48 | |||||||||
21 | Elias Laine | 2002 | 470 | 29.28 | 1:05.15 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:05.93 | |||||||||
22 | Petr Pankratov | 2002 | 466 | 30.95 | 1:05.30 | |||||
TaTu Tampere | 1:08.89 | |||||||||
23 | Akseli Heino | 1999 | 465 | 28.90 | 1:05.37 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:10.06 | |||||||||
24 | Hugo Enroth | 2001 | 459 | 30.85 | 1:05.66 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:05.34 | |||||||||
25 | Johan Krister Fredriksson | 2003 | 456 | 30.43 | 1:05.77 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
26 | Väinö Kilpeläinen | 1999 | 451 | 30.67 | 1:06.03 | |||||
TaTu Tampere | 1:05.76 | |||||||||
27 | Lauri Jämsén | 2000 | 447 | 30.76 | 1:06.23 | |||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
28 | Arttu Mäenpää | 2003 | 445 | 30.94 | 1:06.32 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:17.23 | |||||||||
29 | Leevi Luhtanen | 2000 | 438 | 30.14 | 1:06.67 | |||||
Porin Uimaseura | 1:08.15 | |||||||||
30 | Oskari Ovaskainen | 2000 | 435 | 31.88 | 1:06.84 | |||||
Porin Uimaseura | 1:08.56 | |||||||||
31 | Santeri Kaasinen | 1999 | 414 | 31.94 | 1:07.92 | |||||
TaTu Tampere | ||||||||||
32 | Lauri-Luukas Jäntti | 2002 | 414 | 31.44 | 1:07.95 | |||||
Porin Uimaseura | 1:08.75 | |||||||||
33 | Pirkka Perkola | 2001 | 412 | 30.97 | 1:08.04 | |||||
TaTu Tampere | ||||||||||
34 | Eerik Tikkakoski | 2001 | 409 | 30.43 | 1:08.21 | |||||
TaTu Tampere | 1:06.71 | |||||||||
35 | Samu Petteri Kallio | 2002 | 400 | 31.70 | 1:08.73 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:08.78 | |||||||||
36 | Joona Lehtonen | 2001 | 379 | 32.73 | 1:10.00 | |||||
TaTu Tampere | 1:09.26 | |||||||||
37 | Elis Fokin | 2003 | 355 | 33.13 | 1:11.53 | |||||
Helsingfors Simsällskap | 1:15.47 | |||||||||
38 | Christofor Pavlidi | 2001 | 343 | 34.94 | 1:12.33 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
39 | Janne Juven | 2001 | 337 | 34.13 | 1:12.78 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:13.73 | |||||||||
40 | Aapo Löyttyniemi | 2001 | 333 | 34.92 | 1:13.03 | |||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 1:12.97 | |||||||||
41 | Aarne Myllynen | 2002 | 332 | 32.84 | 1:13.15 | |||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
42 | Oliver Oinas | 2001 | 307 | 35.09 | 1:15.04 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:19.80 | |||||||||
43 | Touko Luukkonen | 2002 | 297 | 35.02 | 1:15.90 | |||||
Helsingin Uimarit | 1:15.60 | |||||||||
44 | Otto Ahvonen | 2003 | 287 | 35.57 | 1:16.74 | |||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 1:19.42 | |||||||||
45 | Akira Konttinen | 2003 | 287 | 35.77 | 1:16.78 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:21.24 | |||||||||
46 | Lenni Kukkonen | 2001 | 278 | 36.10 | 1:17.61 | |||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
47 | Elias Laine | 2003 | 213 | 38.65 | 1:24.81 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:26.87 | |||||||||
48 | Samuel Salminen | 2003 | 176 | 42.48 | 1:30.37 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:38.49 | |||||||||
49 | Jimi Miromaa | 1996 | 91 | 47.51 | 1:52.30 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
- | Aaro Puutio | 2003 | DSQ | su | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:33.89 | |||||||||
SW 6.6 Maaliintulo vatsallaan | ||||||||||
- | Ilka Mustalampi | 2002 | DSQ | |||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Joonas Nieminen | 2003 | DSQ | |||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 1:35.86 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 | Tulostuspäivämäärä | 07 lokakuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | Tulostusaika | 13:59 |
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | ÅSK Games 2017 | Tulostuspäivämäärä | 07 lokakuu 2017 | |||
Kilpailun paikkakunta | Turku | Tulostusaika | 14:28 | |||
Järjestäjä | ||||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 07 lokakuu 2017 |
Laji 7, N, T-10 50m ru, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat |
Sponsori: Citywork |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Moona Simola | 2007 | 222 | 47.50 | ||||||
Vesihelmen Uimaseura | 48.20 | |||||||||
2 | Emilia Tähkänen | 2007 | 172 | 51.71 | ||||||
Uinti-Vakka | 51.20 | |||||||||
3 | Kaisa Heikkinen | 2008 | 151 | 54.07 | ||||||
Raision Urheilijat | 56.27 | |||||||||
4 | Josefiina Kinos | 2009 | 130 | 56.79 | ||||||
Raision Urheilijat | 55.15 | |||||||||
5 | Justiina Junnila | 2007 | 129 | 56.99 | ||||||
Aurajoen Uinti | 56.10 | |||||||||
6 | Miisa Järvinen | 2007 | 117 | 58.75 | ||||||
Aurajoen Uinti | 1:00.08 | |||||||||
7 | Sofia Maude | 2008 | 117 | 58.76 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:00.05 | |||||||||
8 | Ella Valdolin | 2007 | 117 | 58.82 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:00.47 | |||||||||
9 | Vilma Saarimäki | 2007 | 108 | 1:00.46 | ||||||
Raision Urheilijat | 1:00.19 | |||||||||
10 | Iina Pihlaja | 2008 | 106 | 1:00.69 | ||||||
Raision Urheilijat | 1:03.06 | |||||||||
11 | Minni-Maria Vesma | 2007 | 106 | 1:00.82 | ||||||
Raision Urheilijat | 1:01.03 | |||||||||
12 | Malandra Anttonen | 2007 | 103 | 1:01.28 | ||||||
Raision Urheilijat | 59.84 | |||||||||
13 | Sagdiana Rakhimova | 2008 | 96 | 1:02.78 | ||||||
Raision Urheilijat | 1:03.42 | |||||||||
14 | Saara Pakomäki | 2008 | 93 | 1:03.52 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:02.82 | |||||||||
15 | Aurora Virtanen | 2008 | 85 | 1:05.37 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
16 | Aliisa Kunttu | 2008 | 56 | 1:15.07 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
17 | Yasemin Yilmaz | 2007 | 44 | 1:21.09 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
- | Naomi Leo | 2007 | DSQ | |||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
SW 7.3 Käsiveto ohi lantiolinjan (pl. lähdön / käännöksen jälkeen) | ||||||||||
- | Nella Imponen | 2007 | DSQ | |||||||
Aurajoen Uinti | 57.59 | |||||||||
SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa | ||||||||||
- | Sofia Järvi | 2007 | DSQ | |||||||
Raision Urheilijat | 54.32 | |||||||||
SW 7.4 Pää ei rikkonut veden pintaa ennen toisen käsivedon leveintä kohtaa lähdön / käännöksen jälkeen | ||||||||||
- | Vilja Suominen | 2009 | DSQ | |||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa | ||||||||||
Laji 7, N, T-10 50m ru, Loppukilpailut 11 v ja vanhemmat |
Sponsori: Citywork |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Alisa Ponomareva | 1991 | 653 | 33.19 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 31.88 | |||||||||
2 | Siiri Konkka | 2004 | 615 | 33.86 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 33.67 | |||||||||
3 | Ella Lammi | 1998 | 533 | 35.51 | ||||||
Porin Uimaseura | 35.52 | |||||||||
4 | Tinja Lasonen | 2004 | 515 | 35.92 | ||||||
Porin Uimaseura | 36.38 | |||||||||
5 | Ellen Kaituri | 2006 | 512 | 36.00 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 36.66 | |||||||||
6 | Minka Halava | 2001 | 508 | 36.09 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 36.26 | |||||||||
7 | Katariina Niemi | 2002 | 473 | 36.95 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 36.40 | |||||||||
8 | Lotta Aho | 2000 | 462 | 37.23 | ||||||
Aurajoen Uinti | 36.47 | |||||||||
9 | Susanna Ellonen | 1999 | 445 | 37.71 | ||||||
TaTu Tampere | 37.45 | |||||||||
10 | Miia Hurskainen | 1992 | 435 | 38.00 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 39.42 | |||||||||
11 | Anu Ilander | 1968 | 429 | 38.18 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | 37.47 | |||||||||
12 | Senni Tuominen | 2003 | 420 | 38.44 | ||||||
Vesihelmen Uimaseura | 38.31 | |||||||||
13 | Janette Setälä | 2001 | 407 | 38.84 | ||||||
Aurajoen Uinti | 39.35 | |||||||||
14 | Jade Huhtamaa | 2002 | 388 | 39.46 | ||||||
Helsingin Uimarit | 38.37 | |||||||||
15 | Hanni Riikonen | 2002 | 386 | 39.53 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 37.40 | |||||||||
16 | Sofia Karismaa | 2002 | 367 | 40.21 | ||||||
Porin Uimaseura | 38.20 | |||||||||
17 | Elina Ryynänen | 2005 | 364 | 40.31 | ||||||
Simmis Wanda | 40.41 | |||||||||
18 | Julianna Kurkela | 2005 | 349 | 40.88 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 43.65 | |||||||||
19 | Susanna Ryynänen | 2006 | 334 | 41.49 | ||||||
Simmis Wanda | 43.03 | |||||||||
20 | Ida Heino | 2000 | 334 | 41.50 | ||||||
Porin Uimaseura | 41.78 | |||||||||
21 | Martta Haarala | 2001 | 309 | 42.57 | ||||||
Uimaseura Kaarina | 41.54 | |||||||||
22 | Olivia Oinas | 2003 | 294 | 43.28 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 42.97 | |||||||||
23 | Aino Lepola | 2005 | 289 | 43.54 | ||||||
TaTu Tampere | 44.55 | |||||||||
24 | Jenni Kurki | 2005 | 276 | 44.22 | ||||||
Simmis Wanda | 42.33 | |||||||||
25 | Saranbolor Usukhsaikhan | 2003 | 272 | 44.40 | ||||||
TaTu Tampere | ||||||||||
26 | Iina Vänttinen | 2006 | 272 | 44.41 | ||||||
Simmis Wanda | 43.07 | |||||||||
27 | Heidi Nurminen | 2005 | 269 | 44.61 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 46.09 | |||||||||
28 | Aino Kunelius | 2005 | 255 | 45.40 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 50.80 | |||||||||
29 | Ulla Haarala | 2004 | 251 | 45.61 | ||||||
Uimaseura Kaarina | 43.02 | |||||||||
30 | Emilia Pakkanen | 2006 | 242 | 46.18 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 49.94 | |||||||||
31 | Amanda Koistinen | 2005 | 242 | 46.19 | ||||||
Aurajoen Uinti | 49.16 | |||||||||
32 | Judit Lindén | 2006 | 235 | 46.61 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 47.13 | |||||||||
33 | Aino Haarala | 2001 | 235 | 46.62 | ||||||
Uimaseura Kaarina | 46.96 | |||||||||
34 | Iida Peuraniemi | 2002 | 232 | 46.83 | ||||||
TaTu Tampere | 46.24 | |||||||||
35 | Viivi Laiho | 2005 | 230 | 46.95 | ||||||
Aurajoen Uinti | 47.82 | |||||||||
36 | Meri Salomäki | 2006 | 203 | 48.99 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 51.55 | |||||||||
37 | Kiia Alenius | 2005 | 196 | 49.53 | ||||||
TaTu Tampere | 50.41 | |||||||||
38 | Nanna Tynkkynen | 2003 | 183 | 50.71 | ||||||
TaTu Tampere | 48.22 | |||||||||
39 | Noora Ketola | 2003 | 176 | 51.33 | ||||||
Aurajoen Uinti | 49.90 | |||||||||
40 | Alexa Korkiakoski | 2006 | 163 | 52.71 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 57.58 | |||||||||
41 | Tytti Rantanen | 2006 | 160 | 52.98 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 52.99 | |||||||||
42 | Sofia Mustonen | 2006 | 157 | 53.36 | ||||||
TaTu Tampere | ||||||||||
43 | Veera Viskari | 2005 | 152 | 53.89 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 1:04.43 | |||||||||
44 | Kerttu Laaksonen | 2006 | 146 | 54.65 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 55.17 | |||||||||
45 | Karmen Johanson | 2006 | 129 | 56.99 | ||||||
Vesihelmen Uimaseura | 59.16 | |||||||||
46 | Helmi Heinonen | 2006 | 126 | 57.40 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 57.44 | |||||||||
47 | Nella Hyvärinen | 2004 | 121 | 58.16 | ||||||
Aurajoen Uinti | 59.64 | |||||||||
- | Wilma Lassila | 2004 | DNF | |||||||
TaTu Tampere | 47.67 | |||||||||
- | Aino Viitala | 2006 | DSQ | |||||||
Aurajoen Uinti | 1:06.03 | |||||||||
SW 7.2 Eriaikaisia käsiliikkeitä | ||||||||||
- | Veera Hautamäki | 2006 | DSQ | |||||||
Raision Urheilijat | 58.14 | |||||||||
SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 | Tulostuspäivämäärä | 07 lokakuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | Tulostusaika | 14:28 |
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | ÅSK Games 2017 | Tulostuspäivämäärä | 07 lokakuu 2017 | |||
Kilpailun paikkakunta | Turku | Tulostusaika | 14:30 | |||
Järjestäjä | ||||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 07 lokakuu 2017 |
Laji 8, M, P-11 50m ru, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat |
Sponsori: Schenker Oy |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Lev Vlasov | 2007 | 232 | 41.09 | ||||||
TaTu Tampere | 41.50 | |||||||||
2 | Felix Kandolin | 2007 | 167 | 45.83 | ||||||
Aurajoen Uinti | 46.08 | |||||||||
3 | Lasse Niemi | 2006 | 157 | 46.79 | ||||||
Helsingin Uimarit | 47.76 | |||||||||
4 | Alex Mukkulainen | 2006 | 132 | 49.52 | ||||||
Aurajoen Uinti | 46.47 | |||||||||
5 | Jooa Laiho | 2006 | 116 | 51.65 | ||||||
Raision Urheilijat | 52.89 | |||||||||
6 | Juuso Saarikko | 2006 | 112 | 52.35 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 53.52 | |||||||||
7 | Joonatan Davie | 2006 | 110 | 52.60 | ||||||
Aurajoen Uinti | 55.14 | |||||||||
8 | Leo Laine | 2007 | 108 | 52.94 | ||||||
Uimaseura Kaarina | 53.21 | |||||||||
9 | Alvar Kankare | 2007 | 108 | 53.02 | ||||||
Aurajoen Uinti | 51.27 | |||||||||
10 | Roope Koskela | 2007 | 105 | 53.38 | ||||||
Raision Urheilijat | 53.54 | |||||||||
11 | Linus Korin | 2006 | 101 | 54.09 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 56.89 | |||||||||
12 | Max Yli-Salomäki | 2006 | 101 | 54.10 | ||||||
Aurajoen Uinti | 53.34 | |||||||||
13 | Niilo Lehtinen | 2009 | 97 | 54.89 | ||||||
Aurajoen Uinti | 56.09 | |||||||||
14 | Ossi Tikka | 2007 | 93 | 55.59 | ||||||
Aurajoen Uinti | 54.20 | |||||||||
15 | Leevi Saarinen | 2006 | 91 | 56.00 | ||||||
Uinti-Vakka | 55.64 | |||||||||
16 | Peter Kanninen | 2006 | 89 | 56.45 | ||||||
Aurajoen Uinti | 56.96 | |||||||||
17 | Eemeli Jaakkola | 2006 | 82 | 58.03 | ||||||
Vesihelmen Uimaseura | 56.94 | |||||||||
18 | Veeti Hämäläinen | 2006 | 80 | 58.53 | ||||||
Raision Urheilijat | 1:06.34 | |||||||||
19 | Eemeli Varonen | 2009 | 77 | 59.20 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:01.72 | |||||||||
20 | Kaapo Saarinen | 2007 | 75 | 59.85 | ||||||
Vesihelmen Uimaseura | 1:04.96 | |||||||||
21 | Ilmari Kunttu | 2006 | 63 | 1:03.31 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
22 | Romeo Maranzani | 2006 | 59 | 1:04.85 | ||||||
Aurajoen Uinti | 1:06.85 | |||||||||
23 | Kristian Raski | 2006 | 49 | 1:08.87 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
24 | Aleksi Nurmi | 2006 | 38 | 1:14.53 | ||||||
Aurajoen Uinti | 1:23.17 | |||||||||
- | Alex Yli-Salomäki | 2006 | DSQ | |||||||
Aurajoen Uinti | 48.09 | |||||||||
SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa | ||||||||||
- | Kevin Mamandi | 2007 | DSQ | |||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:10.62 | |||||||||
SW 7.3 Käsiveto ohi lantiolinjan (pl. lähdön / käännöksen jälkeen) | ||||||||||
- | Nikke Laine | 2007 | DSQ | |||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
SW 7.2 Eriaikaisia käsiliikkeitä | ||||||||||
- | Roope Käär | 2007 | DSQ | |||||||
Raision Urheilijat | 59.72 | |||||||||
SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa | ||||||||||
Laji 8, M, P-11 50m ru, Loppukilpailut 12 v ja vanhemmat |
Sponsori: Schenker Oy |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Oskari Herpola | 2001 | 553 | 30.76 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 29.48 | |||||||||
2 | Antti Leiponen | 1998 | 518 | 31.42 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | 30.00 | |||||||||
3 | Rami Rissanen | 1999 | 508 | 31.63 | ||||||
Porin Uimaseura | 30.08 | |||||||||
4 | Toni Knuutila | 1993 | 494 | 31.93 | ||||||
Porin Uimaseura | 31.72 | |||||||||
5 | Väinö Kilpeläinen | 1999 | 487 | 32.09 | ||||||
TaTu Tampere | 30.84 | |||||||||
6 | Leevi Lehti | 2000 | 485 | 32.12 | ||||||
Porin Uimaseura | 32.83 | |||||||||
7 | Riku Leino | 2001 | 470 | 32.47 | ||||||
TaTu Tampere | 32.56 | |||||||||
8 | Hugo Enroth | 2001 | 465 | 32.59 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 31.96 | |||||||||
9 | Teemu Viitanen | 2000 | 457 | 32.77 | ||||||
TaTu Tampere | 32.35 | |||||||||
10 | Petr Pankratov | 2002 | 456 | 32.80 | ||||||
TaTu Tampere | 33.40 | |||||||||
11 | Leevi Korpinen | 2001 | 439 | 33.22 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 33.99 | |||||||||
12 | Janne Juven | 2001 | 379 | 34.89 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 34.48 | |||||||||
13 | Aleksi Vähä-Lassila | 2001 | 364 | 35.34 | ||||||
Aurajoen Uinti | 34.92 | |||||||||
14 | Lauri Ytti | 1999 | 364 | 35.36 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 34.48 | |||||||||
15 | Arttu Mäenpää | 2003 | 343 | 36.07 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 37.04 | |||||||||
16 | Nico Nieminen | 2002 | 338 | 36.22 | ||||||
Vesihelmen Uimaseura | 36.71 | |||||||||
17 | Matias Blomfelt | 2000 | 337 | 36.28 | ||||||
Helsingin Uimarit | 34.87 | |||||||||
18 | Aapo Löyttyniemi | 2001 | 318 | 36.99 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 36.86 | |||||||||
19 | Lenni Kukkonen | 2001 | 314 | 37.14 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 36.61 | |||||||||
20 | Tatu Kunttila | 2003 | 237 | 40.78 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 44.02 | |||||||||
21 | Axel Leppähaara | 2004 | 208 | 42.60 | ||||||
Aurajoen Uinti | 43.08 | |||||||||
22 | Akseli Kotti | 2004 | 193 | 43.62 | ||||||
TaTu Tampere | 44.43 | |||||||||
23 | Konsta Vainio | 2005 | 182 | 44.53 | ||||||
Aurajoen Uinti | 46.09 | |||||||||
24 | Fedor Sherstiuk | 2002 | 174 | 45.22 | ||||||
TaTu Tampere | ||||||||||
25 | Ahti Liimatainen | 2005 | 173 | 45.31 | ||||||
Helsingin Uimarit | 47.31 | |||||||||
26 | John Laaksonen | 2003 | 169 | 45.62 | ||||||
Aurajoen Uinti | 46.57 | |||||||||
27 | Markus Koskinen | 2005 | 162 | 46.25 | ||||||
TaTu Tampere | 49.27 | |||||||||
28 | Petteri Lepola | 2003 | 157 | 46.79 | ||||||
TaTu Tampere | 53.20 | |||||||||
29 | Joona Kurppa | 2004 | 149 | 47.56 | ||||||
TaTu Tampere | 51.34 | |||||||||
30 | Ville Luoma | 2004 | 147 | 47.81 | ||||||
TaTu Tampere | 50.82 | |||||||||
31 | Luka Pykälistö | 2004 | 143 | 48.19 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 47.98 | |||||||||
32 | Joonas Nieminen | 2003 | 139 | 48.70 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 47.44 | |||||||||
33 | Oliver Jokinen | 2005 | 123 | 50.64 | ||||||
Aurajoen Uinti | 52.19 | |||||||||
34 | Casper Manzone | 2005 | 112 | 52.33 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 53.61 | |||||||||
35 | Ivan Kovalchuk | 2005 | 110 | 52.61 | ||||||
Aurajoen Uinti | 55.60 | |||||||||
36 | Frans Roine | 2005 | 101 | 54.09 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 57.65 | |||||||||
37 | Thomas Korvela | 2005 | 85 | 57.35 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
38 | Nicolo Manzone | 2005 | 81 | 58.27 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:01.83 | |||||||||
- | Aaro Puutio | 2003 | DNS | |||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
- | Timi Louhe | 2005 | DSQ | |||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
SW 7.2 Eriaikaisia käsiliikkeitä | ||||||||||
- | Ville Syrjäkoski | 2002 | DSQ | |||||||
TaTu Tampere | 46.88 | |||||||||
SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 | Tulostuspäivämäärä | 07 lokakuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | Tulostusaika | 14:30 |
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | ÅSK Games 2017 | Tulostuspäivämäärä | 07 lokakuu 2017 | |||
Kilpailun paikkakunta | Turku | Tulostusaika | 14:45 | |||
Järjestäjä | ||||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 07 lokakuu 2017 |
Laji 9, N, T-12 100m pu, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
Sponsori: Marli |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Lilli Kulpakko | 2005 | 392 | 33.29 | 1:14.57 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:14.77 | |||||||||
2 | Kukka Kangas | 2005 | 354 | 35.84 | 1:17.13 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:18.44 | |||||||||
3 | Ellen Kaituri | 2006 | 330 | 36.15 | 1:18.99 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:31.10 | |||||||||
4 | Julianna Kurkela | 2005 | 306 | 37.17 | 1:20.96 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:23.16 | |||||||||
5 | Anna Lehmusvaara | 2005 | 297 | 37.44 | 1:21.85 | |||||
Simmis Wanda | 1:21.63 | |||||||||
6 | Fiona Laakso | 2005 | 291 | 36.06 | 1:22.37 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:17.13 | |||||||||
7 | Katriina Kallio | 2006 | 265 | 40.30 | 1:25.00 | |||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
8 | Noora Suonsivu | 2005 | 251 | 39.18 | 1:26.46 | |||||
Porin Uimaseura | 1:23.33 | |||||||||
9 | Aino Lepola | 2005 | 247 | 38.04 | 1:27.02 | |||||
TaTu Tampere | 1:30.69 | |||||||||
10 | Milla Karttunen | 2005 | 246 | 39.43 | 1:27.12 | |||||
Raision Urheilijat | 1:29.71 | |||||||||
11 | Siiri Pekkala | 2005 | 245 | 38.55 | 1:27.25 | |||||
Simmis Wanda | 1:33.00 | |||||||||
12 | Daniela Lietzén | 2006 | 243 | 41.25 | 1:27.45 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
13 | Nelli Rauhanen | 2005 | 233 | 39.77 | 1:28.68 | |||||
Raision Urheilijat | 1:30.46 | |||||||||
14 | Sini Mäkilä | 2006 | 208 | 43.53 | 1:32.07 | |||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
15 | Nelli Laaksonen | 2005 | 200 | 41.03 | 1:33.34 | |||||
Porin Uimaseura | 1:27.68 | |||||||||
16 | Aino Kunelius | 2005 | 188 | 45.61 | 1:35.24 | |||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
17 | Hilda Mäkelä | 2005 | 180 | 44.25 | 1:36.55 | |||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 1:37.70 | |||||||||
18 | Susanna Ryynänen | 2006 | 179 | 42.71 | 1:36.81 | |||||
Simmis Wanda | 1:43.67 | |||||||||
19 | Aino Emilia Hankala | 2005 | 166 | 43.33 | 1:39.36 | |||||
Simmis Wanda | ||||||||||
Laji 9, N, T-12 100m pu, Loppukilpailut 13 v ja vanhemmat |
Sponsori: Marli |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Sohvi Nenonen | 1999 | 688 | 29.70 | 1:01.85 | |||||
Cetus Espoo | 1:00.73 | |||||||||
2 | Ida Konkka | 2000 | 665 | 29.19 | 1:02.55 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:01.93 | |||||||||
3 | Iida Reini | 2000 | 646 | 29.30 | 1:03.14 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:10.29 | |||||||||
4 | Alisa Ponomareva | 1991 | 597 | 30.08 | 1:04.83 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:05.06 | |||||||||
5 | Annika Karinkanta | 2000 | 593 | 30.41 | 1:05.00 | |||||
TaTu Tampere | 1:02.84 | |||||||||
6 | Lotta Pälsi | 2004 | 573 | 30.84 | 1:05.73 | |||||
Helsingfors Simsällskap | 1:04.26 | |||||||||
7 | Mari Ääri | 1980 | 541 | 31.27 | 1:07.02 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:06.55 | |||||||||
8 | Siiri Konkka | 2004 | 539 | 31.11 | 1:07.08 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:05.72 | |||||||||
9 | Miia Hurskainen | 1992 | 507 | 31.95 | 1:08.47 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:05.23 | |||||||||
10 | Sonja Lehtinen | 2003 | 503 | 31.64 | 1:08.64 | |||||
Helsingin Uimarit | 1:06.58 | |||||||||
11 | Salla Puhtimäki | 1998 | 493 | 31.87 | 1:09.11 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:06.01 | |||||||||
12 | Sylvia Kuusisto | 2003 | 478 | 32.06 | 1:09.82 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:09.51 | |||||||||
13 | Sofia Nieminen | 2002 | 470 | 32.01 | 1:10.20 | |||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 1:08.01 | |||||||||
14 | Sanni Kilponen | 2001 | 450 | 32.34 | 1:11.22 | |||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 1:14.04 | |||||||||
15 | Oona Sirkiä | 2004 | 448 | 33.31 | 1:11.32 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:08.38 | |||||||||
16 | Julia Sottinen | 2000 | 432 | 32.75 | 1:12.22 | |||||
Porin Uimaseura | 1:08.84 | |||||||||
17 | Ellen-Maria Neiramaa | 2002 | 428 | 32.55 | 1:12.45 | |||||
Porin Uimaseura | 1:11.76 | |||||||||
18 | Lydia Rintanen | 2002 | 421 | 32.37 | 1:12.82 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:09.51 | |||||||||
19 | Veera Säämänen | 2004 | 417 | 33.59 | 1:13.07 | |||||
Helsingfors Simsällskap | 1:14.63 | |||||||||
20 | Kerttu Nurmi | 2003 | 405 | 34.31 | 1:13.79 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:16.72 | |||||||||
21 | Maija Nurmi | 2003 | 403 | 34.43 | 1:13.93 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:13.50 | |||||||||
22 | Mariel Mylly | 2001 | 399 | 34.24 | 1:14.17 | |||||
Järvenpään Uintiklubi | 1:11.58 | |||||||||
23 | Anna Edwards | 2004 | 397 | 33.83 | 1:14.26 | |||||
Helsingfors Simsällskap | 1:22.09 | |||||||||
24 | Wilma Långström | 2004 | 370 | 35.28 | 1:16.01 | |||||
Helsingfors Simsällskap | 1:13.37 | |||||||||
25 | Kaisla Kangas | 2002 | 363 | 34.47 | 1:16.53 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:21.10 | |||||||||
26 | Ethel Piksilä | 2003 | 362 | 33.98 | 1:16.59 | |||||
Helsingfors Simsällskap | 1:11.29 | |||||||||
27 | Ella Nihtilä | 2004 | 338 | 34.75 | 1:18.32 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:18.44 | |||||||||
28 | Aamu Änkilä | 2004 | 332 | 35.25 | 1:18.80 | |||||
Helsingfors Simsällskap | 1:21.65 | |||||||||
29 | Hilda Helo | 2003 | 328 | 35.62 | 1:19.12 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:12.24 | |||||||||
30 | Stella Freystätter | 2003 | 314 | 36.21 | 1:20.28 | |||||
Helsingfors Simsällskap | 1:12.92 | |||||||||
31 | Peppi-Stiina Ahti | 2003 | 275 | 36.58 | 1:23.92 | |||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 1:26.80 | |||||||||
32 | Siiri Reinonen | 2004 | 263 | 37.27 | 1:25.14 | |||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 1:21.66 | |||||||||
33 | Milla Salminen | 2003 | 220 | 40.84 | 1:30.44 | |||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 1:23.52 | |||||||||
34 | Isla Pinta | 2002 | 209 | 40.52 | 1:32.02 | |||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
35 | Saranbolor Usukhsaikhan | 2003 | 137 | 48.41 | 1:45.73 | |||||
TaTu Tampere | ||||||||||
- | Aada Rantanen | 2004 | DSQ | |||||||
Raision Urheilijat | 1:31.76 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 | Tulostuspäivämäärä | 07 lokakuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | Tulostusaika | 14:45 |
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | ÅSK Games 2017 | Tulostuspäivämäärä | 07 lokakuu 2017 | |||
Kilpailun paikkakunta | Turku | Tulostusaika | 14:55 | |||
Järjestäjä | ||||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 07 lokakuu 2017 |
Laji 10, M, P-13 100m pu, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat |
Sponsori: ProFashion Oy Gant |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Lassi Niemi | 2004 | 326 | 32.81 | 1:10.37 | |||||
TaTu Tampere | 1:13.50 | |||||||||
2 | Seweryn Pastucha | 2004 | 274 | 33.66 | 1:14.56 | |||||
Raision Urheilijat | 1:17.15 | |||||||||
3 | Mikael Hirsiniemi | 2004 | 255 | 34.62 | 1:16.37 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:13.21 | |||||||||
4 | Otto Nurminen | 2004 | 224 | 36.01 | 1:19.69 | |||||
Raision Urheilijat | 1:21.66 | |||||||||
5 | Rasmus Rekola | 2004 | 214 | 35.68 | 1:20.89 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:24.87 | |||||||||
6 | Jeremia Varonen | 2004 | 205 | 38.49 | 1:22.12 | |||||
Uimaseura Kaarina | 1:21.31 | |||||||||
7 | Kasperi Heikkinen | 2005 | 135 | 41.18 | 1:34.28 | |||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
- | Lauri Huhtasalo | 2004 | DNS | |||||||
Porin Uimaseura | 1:24.00 | |||||||||
Laji 10, M, P-13 100m pu, Loppukilpailut 14 v ja vanhemmat |
Sponsori: ProFashion Oy Gant |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Ville Laine | 1995 | 592 | 26.53 | 57.66 | |||||
TaTu Tampere | 55.76 | |||||||||
2 | Juho Eerola | 1995 | 573 | 27.05 | 58.31 | |||||
TaTu Tampere | 58.39 | |||||||||
3 | Jani-Markus Sula | 1999 | 561 | 27.17 | 58.72 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 57.67 | |||||||||
4 | Marcus Forsel | 2003 | 548 | 27.67 | 59.18 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 57.99 | |||||||||
5 | Ibrahim Ezzat | 2002 | 540 | 27.18 | 59.46 | |||||
Aurajoen Uinti | 57.20 | |||||||||
6 | Santeri Mettälä | 1999 | 518 | 28.28 | 1:00.28 | |||||
TaTu Tampere | 58.29 | |||||||||
7 | Jesper Lietzén | 2002 | 517 | 28.39 | 1:00.32 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:02.52 | |||||||||
8 | Jaakko Siipola | 1999 | 513 | 27.22 | 1:00.51 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 59.73 | |||||||||
9 | Lassi Haimi | 2003 | 478 | 29.02 | 1:01.91 | |||||
Helsingfors Simsällskap | 1:01.13 | |||||||||
10 | Aleksi Koprinen | 2003 | 476 | 28.74 | 1:02.01 | |||||
Helsingfors Simsällskap | 1:02.74 | |||||||||
11 | Santeri Herpola | 2003 | 469 | 28.68 | 1:02.32 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:00.98 | |||||||||
12 | Arttu Mäenpää | 2003 | 458 | 29.74 | 1:02.80 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:01.70 | |||||||||
13 | Lauri Elomaa | 2000 | 451 | 29.61 | 1:03.16 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
14 | Efim Romanov | 2002 | 444 | 30.54 | 1:03.49 | |||||
TaTu Tampere | 1:00.83 | |||||||||
15 | Axel Olander | 2002 | 427 | 29.93 | 1:04.32 | |||||
TaTu Tampere | 1:06.09 | |||||||||
16 | Lari Tumanoff | 2003 | 415 | 30.09 | 1:04.91 | |||||
Helsingfors Simsällskap | 1:04.16 | |||||||||
17 | Mohamed Ezzat | 2001 | 414 | 28.77 | 1:04.96 | |||||
Aurajoen Uinti | 58.08 | |||||||||
18 | Johan Krister Fredriksson | 2003 | 388 | 31.35 | 1:06.39 | |||||
Helsingfors Simsällskap | 1:08.70 | |||||||||
19 | Oskari Ovaskainen | 2000 | 382 | 30.13 | 1:06.72 | |||||
Porin Uimaseura | 1:02.33 | |||||||||
20 | Lauri-Luukas Jäntti | 2002 | 364 | 31.08 | 1:07.84 | |||||
Porin Uimaseura | 1:09.68 | |||||||||
21 | Riku Leino | 2001 | 362 | 31.47 | 1:07.92 | |||||
TaTu Tampere | 1:10.37 | |||||||||
22 | Mio Harju | 2002 | 356 | 31.37 | 1:08.30 | |||||
TaTu Tampere | 1:06.48 | |||||||||
23 | Jaakko Reinonen | 2001 | 346 | 30.29 | 1:08.96 | |||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 1:06.94 | |||||||||
24 | Rasmus Söderholm | 2002 | 334 | 31.70 | 1:09.80 | |||||
Helsingfors Simsällskap | 1:08.40 | |||||||||
25 | Eemil Kankare | 2003 | 295 | 32.29 | 1:12.70 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:13.94 | |||||||||
26 | Atte-Mikael Ahonpää | 2001 | 287 | 33.30 | 1:13.38 | |||||
TaTu Tampere | 1:09.81 | |||||||||
27 | Christofor Pavlidi | 2001 | 282 | 34.27 | 1:13.85 | |||||
Helsingfors Simsällskap | 1:21.22 | |||||||||
28 | Pauli Salonen | 2003 | 250 | 35.04 | 1:16.83 | |||||
Helsingin Uimarit | 1:14.13 | |||||||||
29 | Petteri Lepola | 2003 | 201 | 38.23 | 1:22.60 | |||||
TaTu Tampere | 1:38.99 | |||||||||
- | Sampo Peltola | 2002 | DNS | |||||||
Järvenpään Uintiklubi | 1:17.87 | |||||||||
- | Lassi Grönroos | 2000 | DSQ | 75m | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:02.10 | |||||||||
SW 8.4 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 | Tulostuspäivämäärä | 07 lokakuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | Tulostusaika | 14:55 |
Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | ÅSK Games 2017 | Tulostuspäivämäärä | 07 lokakuu 2017 | |||
Kilpailun paikkakunta | Turku | Tulostusaika | 15:20 | |||
Järjestäjä | ||||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 07 lokakuu 2017 |
Laji 11, N, T-10 50m su, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat |
Sponsori: Turun Vapaavarasto Oy |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Mirelle Hirsiniemi | 2007 | 313 | 37.79 | ||||||
Aurajoen Uinti | 36.92 | |||||||||
2 | Aino Laine | 2007 | 255 | 40.47 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 40.04 | |||||||||
3 | Tuuli Peltola | 2007 | 253 | 40.56 | ||||||
Raision Urheilijat | 41.59 | |||||||||
4 | Linnea Koski | 2007 | 201 | 43.76 | ||||||
Aurajoen Uinti | 43.37 | |||||||||
5 | Nella Imponen | 2007 | 167 | 46.57 | ||||||
Aurajoen Uinti | 45.64 | |||||||||
6 | Minni-Maria Vesma | 2007 | 145 | 48.84 | ||||||
Raision Urheilijat | 49.18 | |||||||||
7 | Vilma Saarimäki | 2007 | 145 | 48.85 | ||||||
Raision Urheilijat | 51.86 | |||||||||
8 | Sofia Maude | 2008 | 130 | 50.57 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 50.32 | |||||||||
9 | Miisa Järvinen | 2007 | 128 | 50.88 | ||||||
Aurajoen Uinti | 49.92 | |||||||||
10 | Aurora Virtanen | 2008 | 121 | 51.78 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
11 | Sofia Danska | 2009 | 120 | 51.93 | ||||||
Uimaseura Kaarina | 51.43 | |||||||||
12 | Sagdiana Rakhimova | 2008 | 113 | 53.06 | ||||||
Raision Urheilijat | 54.32 | |||||||||
13 | Kaisa Heikkinen | 2008 | 110 | 53.56 | ||||||
Raision Urheilijat | 53.37 | |||||||||
14 | Sofia Järvi | 2007 | 107 | 53.92 | ||||||
Raision Urheilijat | 51.46 | |||||||||
15 | Saga Räikkönen | 2008 | 106 | 54.08 | ||||||
Aurajoen Uinti | 58.22 | |||||||||
16 | Saara Pakomäki | 2008 | 94 | 56.43 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 56.25 | |||||||||
17 | Iina Pihlaja | 2008 | 89 | 57.34 | ||||||
Raision Urheilijat | 57.31 | |||||||||
18 | Malandra Anttonen | 2007 | 89 | 57.41 | ||||||
Raision Urheilijat | 56.45 | |||||||||
19 | Josefiina Kinos | 2009 | 88 | 57.63 | ||||||
Raision Urheilijat | 59.64 | |||||||||
20 | Aava Sulanterä | 2007 | 68 | 1:02.59 | ||||||
Uimaseura Kaarina | 1:04.28 | |||||||||
21 | Laura Toivonen | 2010 | 63 | 1:04.34 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
22 | Aliisa Kunttu | 2008 | 62 | 1:04.80 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
23 | Iiris Paloposki | 2007 | 59 | 1:05.78 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
24 | Brianna Sandell | 2008 | 55 | 1:07.45 | ||||||
Uimaseura Kaarina | ||||||||||
25 | Yasemin Yilmaz | 2007 | 51 | 1:08.95 | ||||||
Aurajoen Uinti | 1:04.52 | |||||||||
26 | Amelie Halkosaari | 2009 | 48 | 1:10.51 | ||||||
Aurajoen Uinti | 1:16.33 | |||||||||
27 | Ella Ääri | 2011 | 19 | 1:35.17 | ||||||
Uimaseura Kaarina | 1:18.42 | |||||||||
- | Emilia Nyman | 2008 | DNS | |||||||
Uimaseura Kaarina | 1:02.70 | |||||||||
- | Justiina Junnila | 2007 | DSQ | |||||||
Aurajoen Uinti | 49.24 | |||||||||
SW 6.5 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen | ||||||||||
Laji 11, N, T-10 50m su, Loppukilpailut 11 v ja vanhemmat |
Sponsori: Turun Vapaavarasto Oy |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Hilla Kortetjärvi | 1996 | 720 | 28.64 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 28.21 | |||||||||
2 | Raakel Luoto | 1975 | 680 | 29.19 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 28.86 | |||||||||
3 | Aino Puomila | 1992 | 617 | 30.15 | ||||||
TaTu Tampere | 30.18 | |||||||||
4 | Noora Kokko | 2001 | 565 | 31.05 | ||||||
Helsingin Uimarit | 30.82 | |||||||||
5 | Noora Kukkonen | 1999 | 543 | 31.45 | ||||||
TaTu Tampere | 30.64 | |||||||||
6 | Oona Laakso | 2002 | 542 | 31.48 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 30.57 | |||||||||
7 | Janina Ollikainen | 2000 | 526 | 31.80 | ||||||
Porin Uimaseura | 31.59 | |||||||||
8 | Elli-Kaisa Saarinen | 2001 | 503 | 32.26 | ||||||
Vesihelmen Uimaseura | 31.76 | |||||||||
9 | Janette Setälä | 2001 | 491 | 32.53 | ||||||
Aurajoen Uinti | 32.52 | |||||||||
10 | Emmi Saarela | 2001 | 485 | 32.66 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | 31.49 | |||||||||
11 | Katariina Niemi | 2002 | 483 | 32.70 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 32.25 | |||||||||
12 | Miia Hurskainen | 1992 | 476 | 32.86 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 33.19 | |||||||||
13 | Iris Hanski | 2003 | 464 | 33.14 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 33.93 | |||||||||
14 | Senni Mattila | 2003 | 457 | 33.32 | ||||||
Porin Uimaseura | 32.91 | |||||||||
15 | Kaisla Kangas | 2002 | 452 | 33.43 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 32.41 | |||||||||
16 | Maija Nurmi | 2003 | 451 | 33.45 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 33.72 | |||||||||
17 | Aino Räike | 1999 | 447 | 33.55 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 31.80 | |||||||||
18 | Jenni Lehtonen | 2000 | 414 | 34.43 | ||||||
Aurajoen Uinti | 35.40 | |||||||||
19 | Sanni Kilponen | 2001 | 410 | 34.53 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 35.09 | |||||||||
20 | Sini Salmi | 2004 | 410 | 34.55 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 33.94 | |||||||||
21 | Mari Kausiala | 1997 | 405 | 34.69 | ||||||
TaTu Tampere | 33.97 | |||||||||
22 | Vilja Laaksonen | 2002 | 375 | 35.57 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | 36.57 | |||||||||
23 | Tilla Saarentaus | 2005 | 345 | 36.59 | ||||||
Helsingin Uimarit | 37.28 | |||||||||
24 | My Laverman | 2004 | 341 | 36.72 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 37.20 | |||||||||
24 | Nelli Vihola | 2005 | 341 | 36.72 | ||||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
26 | Mariia Sherstiuk | 2003 | 336 | 36.92 | ||||||
TaTu Tampere | 38.75 | |||||||||
27 | Heinä Tanskanen | 2003 | 327 | 37.25 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 36.46 | |||||||||
28 | Venla Mäkelä | 2003 | 326 | 37.27 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
29 | Ella Suominen | 2005 | 324 | 37.34 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 38.53 | |||||||||
30 | Melissa Miettinen | 2005 | 322 | 37.43 | ||||||
Helsingin Uimarit | 38.09 | |||||||||
31 | Hanni Riikonen | 2002 | 321 | 37.46 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 40.05 | |||||||||
32 | Essi Helle | 2002 | 321 | 37.47 | ||||||
Helsingin Uimarit | 36.85 | |||||||||
33 | Kaisla Korvonen | 2006 | 319 | 37.56 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 37.77 | |||||||||
34 | Maura Bergström | 2005 | 300 | 38.33 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 37.57 | |||||||||
35 | Siiri Haanpää | 2001 | 288 | 38.87 | ||||||
Porin Uimaseura | 38.07 | |||||||||
36 | Laura Pitkänen | 2002 | 286 | 38.95 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | 38.64 | |||||||||
37 | Silja Hieto | 2003 | 280 | 39.23 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 40.64 | |||||||||
38 | Kaisa Mäkinen | 2005 | 270 | 39.67 | ||||||
Helsingin Uimarit | 40.82 | |||||||||
39 | Martta Haarala | 2001 | 256 | 40.39 | ||||||
Uimaseura Kaarina | ||||||||||
40 | Rauha Heikkinen | 2005 | 255 | 40.45 | ||||||
Helsingin Uimarit | 44.10 | |||||||||
41 | Mirella Sauhula | 2006 | 250 | 40.72 | ||||||
Aurajoen Uinti | 40.71 | |||||||||
42 | Ronja Vilska | 2006 | 240 | 41.29 | ||||||
Aurajoen Uinti | 42.46 | |||||||||
43 | Tilda Aaltonen | 2006 | 240 | 41.30 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 39.97 | |||||||||
44 | Katariina Kivi | 2001 | 234 | 41.63 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
45 | Amanda Koistinen | 2005 | 230 | 41.87 | ||||||
Aurajoen Uinti | 42.64 | |||||||||
46 | Aino Haarala | 2001 | 229 | 41.91 | ||||||
Uimaseura Kaarina | 43.69 | |||||||||
47 | Iida Vartiainen | 2006 | 219 | 42.55 | ||||||
Aurajoen Uinti | 41.80 | |||||||||
48 | Erin Gonzalez Catón | 2005 | 201 | 43.77 | ||||||
Aurajoen Uinti | 42.54 | |||||||||
49 | Mia Karolina Müürsepp | 2006 | 197 | 44.07 | ||||||
Aurajoen Uinti | 45.33 | |||||||||
50 | Rita Heinonen | 2006 | 188 | 44.77 | ||||||
Raision Urheilijat | 46.14 | |||||||||
51 | Veera Viskari | 2005 | 187 | 44.81 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 48.07 | |||||||||
52 | Ida Heino | 2000 | 187 | 44.87 | ||||||
Porin Uimaseura | 45.31 | |||||||||
53 | Emilia Pirttijärvi | 2000 | 185 | 45.00 | ||||||
Aurajoen Uinti | 45.47 | |||||||||
54 | Veera Hautamäki | 2006 | 165 | 46.79 | ||||||
Raision Urheilijat | 45.95 | |||||||||
55 | Alexa Korkiakoski | 2006 | 150 | 48.28 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 53.27 | |||||||||
56 | Nanna Kotkatvuori | 2006 | 114 | 52.91 | ||||||
Uimaseura Kaarina | ||||||||||
57 | Iina Salmivaara | 2006 | 103 | 54.74 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 53.01 | |||||||||
58 | Aino Viitala | 2006 | 99 | 55.35 | ||||||
Aurajoen Uinti | 56.25 | |||||||||
59 | Noora Riionheimo | 2006 | 88 | 57.60 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
60 | Mandi Hämäläinen | 2006 | 81 | 59.28 | ||||||
Uimaseura Kaarina | 1:00.07 | |||||||||
61 | Iiris Aittokallio | 2006 | 80 | 59.50 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
62 | Veera Helkkala | 2006 | 48 | 1:10.57 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
- | Kerttu Virta | 2006 | DNS | |||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
- | Ada Riquelme Mac Donald | 2006 | DSQ | |||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 56.36 | |||||||||
SW 6.3 Uintia vatsallaan | ||||||||||
- | Nella Hyvärinen | 2004 | DSQ | |||||||
Aurajoen Uinti | 47.47 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 | Tulostuspäivämäärä | 07 lokakuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | Tulostusaika | 15:20 |
Tulokset Laji 12 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | ÅSK Games 2017 | Tulostuspäivämäärä | 07 lokakuu 2017 | |||
Kilpailun paikkakunta | Turku | Tulostusaika | 15:43 | |||
Järjestäjä | ||||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 07 lokakuu 2017 |
Laji 12, M, P-11 50m su, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat |
Sponsori: Euromaster |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Lev Vlasov | 2007 | 202 | 37.83 | ||||||
TaTu Tampere | 39.34 | |||||||||
2 | Lauri Aho | 2006 | 192 | 38.45 | ||||||
Raision Urheilijat | 38.22 | |||||||||
3 | Santeri Holmberg | 2006 | 156 | 41.24 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 43.86 | |||||||||
4 | Aapo Nurminen | 2006 | 154 | 41.43 | ||||||
Raision Urheilijat | 42.21 | |||||||||
5 | Lasse Niemi | 2006 | 152 | 41.59 | ||||||
Helsingin Uimarit | 39.39 | |||||||||
6 | Ville Suojasto | 2006 | 132 | 43.57 | ||||||
Raision Urheilijat | 44.70 | |||||||||
7 | Roope Koskela | 2007 | 126 | 44.30 | ||||||
Raision Urheilijat | 44.69 | |||||||||
8 | Julius Linde | 2007 | 124 | 44.45 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 46.02 | |||||||||
9 | Alex Yli-Salomäki | 2006 | 108 | 46.60 | ||||||
Aurajoen Uinti | 46.47 | |||||||||
10 | Juuso Saarikko | 2006 | 103 | 47.33 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
11 | Joel Sulonen | 2007 | 102 | 47.47 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 51.84 | |||||||||
12 | Margo Murumäe | 2006 | 99 | 47.94 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
13 | Veeti Hämäläinen | 2006 | 95 | 48.53 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
14 | Kaapo Virtanen | 2008 | 90 | 49.42 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
15 | Matias Seppä | 2006 | 88 | 49.79 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 48.52 | |||||||||
16 | Roope Käär | 2007 | 87 | 50.04 | ||||||
Raision Urheilijat | 49.40 | |||||||||
17 | Ossi Tikka | 2007 | 83 | 50.76 | ||||||
Aurajoen Uinti | 46.76 | |||||||||
18 | Romeo Maranzani | 2006 | 82 | 51.07 | ||||||
Aurajoen Uinti | 48.70 | |||||||||
19 | Kaapo Saarinen | 2007 | 80 | 51.42 | ||||||
Vesihelmen Uimaseura | 51.30 | |||||||||
20 | Peter Kanninen | 2006 | 80 | 51.45 | ||||||
Aurajoen Uinti | 49.47 | |||||||||
21 | Christian Edelman | 2007 | 72 | 53.23 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 53.53 | |||||||||
22 | Ilari Linderborg | 2006 | 71 | 53.56 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 54.56 | |||||||||
23 | Linus Korin | 2006 | 70 | 53.73 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 51.77 | |||||||||
24 | Max Hyvärinen | 2007 | 69 | 54.06 | ||||||
Aurajoen Uinti | 50.51 | |||||||||
25 | Marco Lusenius | 2007 | 66 | 54.75 | ||||||
Aurajoen Uinti | 52.41 | |||||||||
26 | Alvar Kankare | 2007 | 65 | 55.03 | ||||||
Aurajoen Uinti | 53.41 | |||||||||
27 | Niilo Lehtinen | 2009 | 64 | 55.37 | ||||||
Aurajoen Uinti | 56.95 | |||||||||
28 | Eino Polari | 2006 | 63 | 55.81 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
28 | Ilmari Kunttu | 2006 | 63 | 55.81 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
30 | Juuso Silfver | 2007 | 61 | 56.39 | ||||||
Aurajoen Uinti | 1:01.37 | |||||||||
31 | Urho Lumiainen | 2008 | 58 | 57.32 | ||||||
Aurajoen Uinti | 1:01.16 | |||||||||
32 | Ian Gonzalez Caton | 2008 | 55 | 58.30 | ||||||
Aurajoen Uinti | 59.87 | |||||||||
33 | Kristian Raski | 2006 | 55 | 58.38 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
34 | Nikke Laine | 2007 | 51 | 59.75 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
35 | Kevin Mamandi | 2007 | 51 | 59.84 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 57.41 | |||||||||
36 | Milo Kallio | 2008 | 47 | 1:01.25 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
37 | Eliel Lintula | 2007 | 43 | 1:03.24 | ||||||
Uimaseura Kaarina | 1:06.43 | |||||||||
38 | Eetu Ääri | 2010 | 39 | 1:05.36 | ||||||
Uimaseura Kaarina | ||||||||||
39 | Matias Söderlund | 2006 | 39 | 1:05.48 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
40 | Honkanen Honkanen | 2008 | 36 | 1:06.78 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
- | Eemeli Jaakkola | 2006 | DNS | |||||||
Vesihelmen Uimaseura | 55.34 | |||||||||
- | Aleksi Nurmi | 2006 | DSQ | |||||||
Aurajoen Uinti | 57.61 | |||||||||
SW 6.3 Uintia vatsallaan | ||||||||||
- | Eelis Lummaa | 2007 | DSQ | |||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 44.01 | |||||||||
SW 6.3 Uintia vatsallaan | ||||||||||
- | Jooa Laiho | 2006 | DSQ | |||||||
Raision Urheilijat | 51.75 | |||||||||
SW 6.5 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen | ||||||||||
Laji 12, M, P-11 50m su, Loppukilpailut 12 v ja vanhemmat |
Sponsori: Euromaster |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Petja Yritys | 1993 | 589 | 26.50 | ||||||
TaTu Tampere | 25.85 | |||||||||
2 | Wilhelm Suominen | 1999 | 583 | 26.59 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 26.19 | |||||||||
3 | Teemu Viitanen | 1992 | 516 | 27.70 | ||||||
TaTu Tampere | ||||||||||
4 | Toni Knuutila | 1993 | 515 | 27.72 | ||||||
Porin Uimaseura | 28.79 | |||||||||
5 | Martti Tervanen | 2000 | 466 | 28.65 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | 28.86 | |||||||||
6 | Jani-Markus Sula | 1999 | 451 | 28.96 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 29.63 | |||||||||
7 | Elias Laine | 2002 | 418 | 29.71 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 29.54 | |||||||||
8 | Jesper Lietzén | 2002 | 412 | 29.86 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 30.70 | |||||||||
9 | Leevi Korpinen | 2001 | 395 | 30.27 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 30.42 | |||||||||
10 | Matias Pennanen | 2001 | 380 | 30.67 | ||||||
Porin Uimaseura | 30.28 | |||||||||
11 | Pirkka Perkola | 2001 | 375 | 30.81 | ||||||
TaTu Tampere | 32.49 | |||||||||
12 | Samu Petteri Kallio | 2002 | 371 | 30.92 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 31.05 | |||||||||
13 | Aapo Kinnunen | 2004 | 274 | 34.21 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 34.94 | |||||||||
14 | Miska Birkstedt | 2002 | 273 | 34.25 | ||||||
TaTu Tampere | 32.75 | |||||||||
15 | Touko Luukkonen | 2002 | 259 | 34.83 | ||||||
Helsingin Uimarit | 33.48 | |||||||||
16 | Nico Nieminen | 2002 | 249 | 35.28 | ||||||
Vesihelmen Uimaseura | 36.05 | |||||||||
17 | Tatu Kunttila | 2003 | 219 | 36.83 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 37.68 | |||||||||
18 | Akseli Soini | 2004 | 214 | 37.11 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 39.80 | |||||||||
19 | Lenni Kukkonen | 2001 | 212 | 37.26 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
20 | Osmo Mäkelä | 2004 | 203 | 37.75 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 38.08 | |||||||||
21 | Joona Saloniemi | 2004 | 196 | 38.21 | ||||||
TaTu Tampere | 39.47 | |||||||||
22 | Elias Laine | 2003 | 190 | 38.60 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 36.95 | |||||||||
23 | Maksim Amosov | 2005 | 184 | 39.00 | ||||||
Aurajoen Uinti | 38.77 | |||||||||
24 | Miska Sarkkinen | 2005 | 178 | 39.47 | ||||||
Helsingin Uimarit | 40.13 | |||||||||
25 | Eero Mäenpää | 2005 | 157 | 41.13 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 37.90 | |||||||||
26 | Heikki Ianes | 2005 | 130 | 43.84 | ||||||
Simmis Wanda | 43.20 | |||||||||
27 | Ahti Liimatainen | 2005 | 125 | 44.44 | ||||||
Helsingin Uimarit | 46.68 | |||||||||
28 | Nardi Gabriel Orenshtein | 2005 | 123 | 44.67 | ||||||
Aurajoen Uinti | 45.99 | |||||||||
29 | Oliver Jokinen | 2005 | 106 | 46.95 | ||||||
Aurajoen Uinti | 47.15 | |||||||||
30 | Thomas Korvela | 2005 | 98 | 48.06 | ||||||
Aurajoen Uinti | 46.30 | |||||||||
31 | Frans Roine | 2005 | 95 | 48.61 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
32 | Aaron Hannula | 2005 | 92 | 49.17 | ||||||
Uimaseura Kaarina | 48.22 | |||||||||
- | Mohamed Ezzat | 2001 | DNS | |||||||
Aurajoen Uinti | 27.65 | |||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 | Tulostuspäivämäärä | 07 lokakuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | Tulostusaika | 15:43 |
Tulokset Laji 15 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | ÅSK Games 2017 | Tulostuspäivämäärä | 07 lokakuu 2017 | |||
Kilpailun paikkakunta | Turku | Tulostusaika | 16:18 | |||
Järjestäjä | ||||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 07 lokakuu 2017 |
Laji 15, N, T-12 100m vu, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
Sponsori: Muovitech Finland |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Kerttu Taponen | 2005 | 474 | 31.16 | 1:05.29 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:06.54 | |||||||||
2 | Elina Ryynänen | 2005 | 471 | 31.00 | 1:05.40 | |||||
Simmis Wanda | 1:06.00 | |||||||||
3 | Kukka Kangas | 2005 | 468 | 31.52 | 1:05.56 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:05.93 | |||||||||
4 | Nelli Rauhanen | 2005 | 447 | 32.13 | 1:06.54 | |||||
Raision Urheilijat | 1:05.97 | |||||||||
5 | Sonila Selimi | 2005 | 442 | 31.93 | 1:06.80 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:04.13 | |||||||||
6 | Tilla Saarentaus | 2005 | 415 | 32.51 | 1:08.22 | |||||
Helsingin Uimarit | 1:07.04 | |||||||||
7 | Milla Karttunen | 2005 | 405 | 32.85 | 1:08.77 | |||||
Raision Urheilijat | 1:08.51 | |||||||||
8 | Nelli Vihola | 2005 | 399 | 34.41 | 1:09.10 | |||||
Helsingin Uimarit | 1:10.07 | |||||||||
9 | Julianna Kurkela | 2005 | 390 | 33.11 | 1:09.65 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:09.70 | |||||||||
10 | Sini Mäkilä | 2006 | 386 | 33.87 | 1:09.89 | |||||
Raision Urheilijat | 1:08.26 | |||||||||
11 | Elsa Vira | 2006 | 386 | 33.02 | 1:09.90 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:08.47 | |||||||||
12 | Fiona Laakso | 2005 | 376 | 33.84 | 1:10.48 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:06.64 | |||||||||
13 | Siiri Pekkala | 2005 | 374 | 33.27 | 1:10.66 | |||||
Simmis Wanda | 1:10.72 | |||||||||
14 | Melissa Miettinen | 2005 | 373 | 33.47 | 1:10.71 | |||||
Helsingin Uimarit | 1:10.27 | |||||||||
15 | Mirelle Hirsiniemi | 2007 | 358 | 33.69 | 1:11.67 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:08.82 | |||||||||
16 | Emma Nieminen | 2005 | 353 | 34.50 | 1:11.97 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:13.77 | |||||||||
17 | Anna Lehmusvaara | 2005 | 336 | 35.27 | 1:13.18 | |||||
Simmis Wanda | 1:14.39 | |||||||||
18 | Susanna Ryynänen | 2006 | 335 | 35.10 | 1:13.28 | |||||
Simmis Wanda | 1:13.20 | |||||||||
19 | Aino Emilia Hankala | 2005 | 327 | 34.74 | 1:13.83 | |||||
Simmis Wanda | 1:18.60 | |||||||||
20 | Daniela Lietzén | 2006 | 324 | 36.37 | 1:14.09 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:12.12 | |||||||||
21 | Katriina Kallio | 2006 | 319 | 35.98 | 1:14.48 | |||||
Raision Urheilijat | 1:12.67 | |||||||||
22 | Noora Suonsivu | 2005 | 318 | 35.90 | 1:14.58 | |||||
Porin Uimaseura | 1:12.04 | |||||||||
23 | Mirella Sauhula | 2006 | 312 | 35.38 | 1:15.01 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:17.27 | |||||||||
24 | Nelli Laaksonen | 2005 | 309 | 35.36 | 1:15.26 | |||||
Porin Uimaseura | 1:12.96 | |||||||||
25 | Rauha Heikkinen | 2005 | 307 | 36.37 | 1:15.44 | |||||
Helsingin Uimarit | 1:13.37 | |||||||||
26 | Jenni Kurki | 2005 | 306 | 36.21 | 1:15.54 | |||||
Simmis Wanda | 1:16.01 | |||||||||
27 | Pilvi Österman | 2005 | 302 | 35.60 | 1:15.83 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:16.15 | |||||||||
28 | Aino Laine | 2007 | 302 | 36.11 | 1:15.87 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:18.25 | |||||||||
29 | Daniela Sohlman | 2005 | 301 | 35.84 | 1:15.92 | |||||
Simmis Wanda | 1:16.56 | |||||||||
30 | Kerttu Rantanen | 2007 | 297 | 36.46 | 1:16.22 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:18.80 | |||||||||
31 | Kristina Grimbaum | 2005 | 291 | 35.96 | 1:16.75 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:17.75 | |||||||||
32 | Iina Vänttinen | 2006 | 280 | 36.78 | 1:17.75 | |||||
Simmis Wanda | 1:17.23 | |||||||||
33 | Iida Salonen | 2005 | 266 | 37.94 | 1:19.15 | |||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 1:15.55 | |||||||||
34 | Iida Vartiainen | 2006 | 266 | 37.00 | 1:19.16 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:24.10 | |||||||||
35 | Veera Viskari | 2005 | 264 | 38.74 | 1:19.28 | |||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 1:21.51 | |||||||||
36 | Hilda Mäkelä | 2005 | 264 | 37.10 | 1:19.31 | |||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 1:23.78 | |||||||||
37 | Erin Gonzalez Catón | 2005 | 263 | 38.10 | 1:19.46 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:21.36 | |||||||||
37 | Tilda Saine | 2006 | 263 | 39.11 | 1:19.46 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:22.33 | |||||||||
39 | Wilma Turpeinen | 2006 | 261 | 38.14 | 1:19.63 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:22.86 | |||||||||
40 | Lily Päivänen | 2006 | 260 | 38.97 | 1:19.69 | |||||
Helsingfors Simsällskap | 1:19.53 | |||||||||
41 | Rita Heinonen | 2006 | 257 | 39.10 | 1:20.07 | |||||
Raision Urheilijat | 1:20.23 | |||||||||
42 | Mette Peltola | 2005 | 252 | 39.41 | 1:20.53 | |||||
Raision Urheilijat | 1:18.88 | |||||||||
43 | Sabina Rakhimova | 2005 | 249 | 39.69 | 1:20.92 | |||||
Raision Urheilijat | 1:23.62 | |||||||||
44 | Linnea Koski | 2007 | 241 | 38.48 | 1:21.78 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:20.62 | |||||||||
45 | Kaisa Mäkinen | 2005 | 240 | 38.14 | 1:21.85 | |||||
Helsingin Uimarit | 1:15.82 | |||||||||
46 | Iina Ekholm | 2007 | 239 | 38.41 | 1:21.97 | |||||
Helsingfors Simsällskap | 1:21.18 | |||||||||
47 | Tuuli Peltola | 2007 | 238 | 39.19 | 1:22.05 | |||||
Raision Urheilijat | 1:21.51 | |||||||||
48 | Mia Karolina Müürsepp | 2006 | 236 | 38.65 | 1:22.31 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:25.84 | |||||||||
49 | Emma Haapanen | 2006 | 229 | 39.74 | 1:23.13 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:20.40 | |||||||||
50 | Ronja Vilska | 2006 | 220 | 39.44 | 1:24.32 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:22.69 | |||||||||
51 | Judit Lindén | 2006 | 216 | 40.88 | 1:24.80 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:32.44 | |||||||||
52 | Aino Suomalainen | 2007 | 208 | 39.48 | 1:25.84 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:22.58 | |||||||||
53 | Kerttu Laaksonen | 2006 | 206 | 40.29 | 1:26.14 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:26.70 | |||||||||
54 | Nella Imponen | 2007 | 205 | 41.10 | 1:26.27 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:28.79 | |||||||||
55 | Agnes Ruusumo | 2007 | 198 | 41.38 | 1:27.30 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:33.31 | |||||||||
56 | Viivi Laiho | 2005 | 190 | 39.39 | 1:28.43 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:34.16 | |||||||||
57 | Naomi Leo | 2007 | 187 | 40.51 | 1:28.92 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:26.05 | |||||||||
58 | Rahma Ezzat | 2007 | 164 | 44.75 | 1:32.87 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:28.31 | |||||||||
59 | Emilia Tähkänen | 2007 | 164 | 44.75 | 1:32.91 | |||||
Uinti-Vakka | 1:28.02 | |||||||||
60 | Iina Salmivaara | 2006 | 162 | 43.00 | 1:33.24 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:42.33 | |||||||||
61 | Aino Kajonen | 2005 | 156 | 44.66 | 1:34.57 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:26.84 | |||||||||
62 | Tytti Rantanen | 2006 | 153 | 44.68 | 1:35.04 | |||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 1:32.18 | |||||||||
63 | Ella Valdolin | 2007 | 144 | 43.23 | 1:37.10 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:40.16 | |||||||||
64 | Veera Hautamäki | 2006 | 141 | 43.90 | 1:37.68 | |||||
Raision Urheilijat | 1:40.28 | |||||||||
65 | Justiina Junnila | 2007 | 135 | 46.59 | 1:39.11 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:42.88 | |||||||||
66 | Elina Toivonen | 2006 | 134 | 45.15 | 1:39.37 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:37.44 | |||||||||
67 | Miisa Järvinen | 2007 | 131 | 47.51 | 1:40.16 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:34.63 | |||||||||
68 | Meri Salomäki | 2006 | 115 | 49.00 | 1:44.51 | |||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 1:45.64 | |||||||||
69 | Alexa Korkiakoski | 2006 | 106 | 57.72 | 1:47.29 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:33.64 | |||||||||
70 | Aurora Virtanen | 2008 | 103 | 50.18 | 1:48.39 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
71 | Ada Riquelme Mac Donald | 2006 | 94 | 51.15 | 1:51.89 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
72 | Sofia Maude | 2008 | 87 | 54.35 | 1:54.48 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
73 | Saara Pakomäki | 2008 | 87 | 54.53 | 1:54.82 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
74 | Yasemin Yilmaz | 2007 | 76 | 53.86 | 1:59.84 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
- | Kerttu Virta | 2006 | DNS | |||||||
Raision Urheilijat | 1:17.53 | |||||||||
- | Alexandra Julin | 2005 | DSQ | |||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:43.57 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 15, N, T-12 100m vu, Loppukilpailut 13 v ja vanhemmat |
Sponsori: Muovitech Finland |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Hilla Kortetjärvi | 1996 | 705 | 27.98 | 57.18 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 55.87 | |||||||||
2 | Ida Konkka | 2000 | 694 | 27.50 | 57.49 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 56.43 | |||||||||
3 | Aino Puomila | 1992 | 648 | 28.32 | 58.82 | |||||
TaTu Tampere | 57.34 | |||||||||
4 | Sini Koivu | 1999 | 643 | 28.46 | 58.98 | |||||
Cetus Espoo | 57.01 | |||||||||
5 | Emma-Lotta Tynkkynen | 1999 | 630 | 29.14 | 59.36 | |||||
TaTu Tampere | 58.21 | |||||||||
6 | Tiia Puolakka | 1998 | 628 | 28.58 | 59.42 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 58.39 | |||||||||
7 | Amanda Suihkonen | 1995 | 625 | 28.29 | 59.52 | |||||
TaTu Tampere | 58.15 | |||||||||
8 | Emmi Kaunisto | 2002 | 613 | 28.30 | 59.91 | |||||
Porin Uimaseura | 58.99 | |||||||||
9 | Adelia Spångberg | 1999 | 608 | 28.98 | 1:00.09 | |||||
Cetus Espoo | 58.34 | |||||||||
10 | Lotta Pälsi | 2004 | 606 | 29.11 | 1:00.14 | |||||
Helsingfors Simsällskap | 59.19 | |||||||||
11 | Mari Ääri | 1980 | 603 | 29.03 | 1:00.26 | |||||
Aurajoen Uinti | 59.15 | |||||||||
12 | Vera Vartiainen | 2002 | 570 | 29.00 | 1:01.37 | |||||
Järvenpään Uintiklubi | 59.94 | |||||||||
13 | Emma Uusküla | 2002 | 548 | 29.12 | 1:02.20 | |||||
Aurajoen Uinti | 57.91 | |||||||||
14 | Milla Hyttinen | 2003 | 542 | 30.08 | 1:02.41 | |||||
Helsingfors Simsällskap | 1:02.17 | |||||||||
15 | Siiri Konkka | 2004 | 538 | 29.85 | 1:02.58 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:02.01 | |||||||||
16 | Senni Mattila | 2003 | 529 | 30.18 | 1:02.92 | |||||
Porin Uimaseura | 1:02.55 | |||||||||
17 | Iris Hanski | 2003 | 529 | 30.44 | 1:02.93 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:03.01 | |||||||||
18 | Aino Rantala | 2004 | 528 | 30.10 | 1:02.97 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:00.37 | |||||||||
19 | Alida Öhberg | 2002 | 525 | 30.45 | 1:03.10 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:04.55 | |||||||||
20 | Susanna Ellonen | 1999 | 524 | 30.45 | 1:03.13 | |||||
TaTu Tampere | 1:02.37 | |||||||||
21 | Peppi Pinomäki | 2002 | 513 | 30.06 | 1:03.57 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:00.35 | |||||||||
22 | Pippi Nordström | 2001 | 511 | 30.37 | 1:03.64 | |||||
Helsingin Uimarit | 1:01.64 | |||||||||
23 | Elli-Kaisa Saarinen | 2001 | 508 | 30.25 | 1:03.79 | |||||
Vesihelmen Uimaseura | 1:02.59 | |||||||||
24 | Tinja Lasonen | 2004 | 506 | 30.62 | 1:03.88 | |||||
Porin Uimaseura | 1:03.41 | |||||||||
25 | Miia Hurskainen | 1992 | 505 | 30.58 | 1:03.93 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:00.83 | |||||||||
26 | Veera Säämänen | 2004 | 503 | 30.74 | 1:04.00 | |||||
Helsingfors Simsällskap | 1:02.98 | |||||||||
27 | Aamu Änkilä | 2004 | 491 | 31.14 | 1:04.50 | |||||
Helsingfors Simsällskap | 1:03.37 | |||||||||
28 | Matilda Laitinen | 2004 | 491 | 31.66 | 1:04.51 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:04.49 | |||||||||
29 | Sanni Kalliomäki | 2000 | 489 | 30.48 | 1:04.60 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:03.20 | |||||||||
30 | Ellen-Maria Neiramaa | 2002 | 476 | 31.54 | 1:05.17 | |||||
Porin Uimaseura | 1:06.17 | |||||||||
31 | Anna Edwards | 2004 | 474 | 31.01 | 1:05.25 | |||||
Helsingfors Simsällskap | 1:03.02 | |||||||||
32 | Hilda Helo | 2003 | 474 | 31.73 | 1:05.28 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:03.71 | |||||||||
33 | Ethel Piksilä | 2003 | 473 | 31.35 | 1:05.31 | |||||
Helsingfors Simsällskap | 1:03.76 | |||||||||
34 | Tilda Selonen | 2003 | 472 | 31.18 | 1:05.38 | |||||
Helsingin Uimarit | 1:03.69 | |||||||||
35 | Emmi Laitinen | 2001 | 468 | 30.66 | 1:05.53 | |||||
Helsingin Uimarit | 1:04.98 | |||||||||
36 | Katariina Kivi | 2001 | 464 | 31.94 | 1:05.74 | |||||
Järvenpään Uintiklubi | 1:06.33 | |||||||||
37 | Nanna Sinerkari | 2004 | 464 | 31.78 | 1:05.75 | |||||
Helsingfors Simsällskap | 1:05.55 | |||||||||
38 | Ella Haravuori | 2002 | 460 | 31.94 | 1:05.92 | |||||
Järvenpään Uintiklubi | 1:05.17 | |||||||||
39 | Ella Alanko | 2003 | 455 | 30.89 | 1:06.17 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:05.90 | |||||||||
40 | Aada Viitamäki | 2003 | 452 | 30.79 | 1:06.29 | |||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 1:05.46 | |||||||||
41 | Helka Suomäki | 2003 | 451 | 31.27 | 1:06.34 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:06.94 | |||||||||
42 | Emma Hakala | 2004 | 437 | 31.76 | 1:07.08 | |||||
Helsingin Uimarit | 1:04.45 | |||||||||
43 | Sofia Harju | 2002 | 432 | 32.26 | 1:07.33 | |||||
Järvenpään Uintiklubi | 1:06.41 | |||||||||
44 | Ella Nihtilä | 2004 | 430 | 32.67 | 1:07.44 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:07.41 | |||||||||
45 | Anni Hyttinen | 2004 | 429 | 31.70 | 1:07.47 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:09.90 | |||||||||
46 | Meri Ojala | 2000 | 429 | 32.09 | 1:07.49 | |||||
Helsingin Uimarit | 1:06.13 | |||||||||
47 | Oona Sirkiä | 2004 | 425 | 32.56 | 1:07.71 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:07.67 | |||||||||
48 | Stella Freystätter | 2003 | 422 | 32.29 | 1:07.84 | |||||
Helsingfors Simsällskap | 1:05.36 | |||||||||
49 | Erin Ekroos | 2002 | 416 | 32.42 | 1:08.17 | |||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 1:07.28 | |||||||||
50 | Milla Rintanen | 2004 | 414 | 32.37 | 1:08.28 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:07.37 | |||||||||
51 | Essi Helle | 2002 | 408 | 32.58 | 1:08.63 | |||||
Helsingin Uimarit | 1:07.32 | |||||||||
52 | Venla Mäkelä | 2003 | 404 | 32.79 | 1:08.85 | |||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 1:09.28 | |||||||||
53 | Sini Salmi | 2004 | 400 | 32.31 | 1:09.05 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:07.26 | |||||||||
54 | Ida Maliranta | 2004 | 396 | 33.23 | 1:09.31 | |||||
Raision Urheilijat | 1:07.62 | |||||||||
54 | Odelia Oinas | 2003 | 396 | 33.49 | 1:09.31 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:08.11 | |||||||||
56 | Sofia Karismaa | 2002 | 393 | 33.35 | 1:09.48 | |||||
Porin Uimaseura | 1:08.72 | |||||||||
57 | Peppi-Stiina Ahti | 2003 | 387 | 32.85 | 1:09.83 | |||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 1:07.36 | |||||||||
58 | Greta Kandolin | 2003 | 380 | 33.15 | 1:10.26 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:10.61 | |||||||||
59 | Olivia Oinas | 2003 | 379 | 33.13 | 1:10.33 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:10.28 | |||||||||
60 | My Laverman | 2004 | 376 | 33.23 | 1:10.53 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:09.11 | |||||||||
61 | Isla Pinta | 2002 | 365 | 33.74 | 1:11.20 | |||||
Raision Urheilijat | 1:12.05 | |||||||||
62 | Enna Simola | 1999 | 350 | 34.75 | 1:12.18 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:13.39 | |||||||||
63 | Jade Huhtamaa | 2002 | 350 | 33.88 | 1:12.21 | |||||
Helsingin Uimarit | 1:08.63 | |||||||||
64 | Venla Salminen | 2004 | 348 | 34.96 | 1:12.34 | |||||
Uimaseura Kaarina | 1:11.17 | |||||||||
65 | Pinja Kinnunen | 2004 | 347 | 34.55 | 1:12.38 | |||||
Helsingin Uimarit | 1:11.53 | |||||||||
66 | Laura Kinnunen | 2002 | 344 | 34.86 | 1:12.61 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:14.92 | |||||||||
67 | Saima Huovinen | 2003 | 343 | 34.48 | 1:12.72 | |||||
Helsingin Uimarit | 1:10.38 | |||||||||
68 | Vilja Laaksonen | 2002 | 341 | 32.37 | 1:12.87 | |||||
Järvenpään Uintiklubi | 1:09.53 | |||||||||
69 | Aada Rantanen | 2004 | 333 | 35.23 | 1:13.42 | |||||
Raision Urheilijat | 1:15.48 | |||||||||
70 | Miisa Mäkelä | 2002 | 328 | 35.05 | 1:13.76 | |||||
Helsingfors Simsällskap | 1:12.75 | |||||||||
71 | Sanni Luostarinen | 2002 | 327 | 33.98 | 1:13.86 | |||||
Järvenpään Uintiklubi | 1:16.53 | |||||||||
72 | Silja Hieto | 2003 | 310 | 35.80 | 1:15.15 | |||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 1:14.80 | |||||||||
73 | Lotta Laine | 2003 | 306 | 36.32 | 1:15.50 | |||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 1:16.64 | |||||||||
74 | Laura Pitkänen | 2002 | 299 | 35.33 | 1:16.13 | |||||
Järvenpään Uintiklubi | 1:13.03 | |||||||||
75 | Ulla Haarala | 2004 | 294 | 37.27 | 1:16.48 | |||||
Uimaseura Kaarina | 1:15.10 | |||||||||
76 | Noora Ketola | 2003 | 250 | 37.95 | 1:20.74 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:21.25 | |||||||||
77 | Emma Loo | 2004 | 233 | 39.92 | 1:22.71 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:27.08 | |||||||||
78 | Joanna Hauhia | 2004 | 225 | 38.05 | 1:23.67 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:21.62 | |||||||||
79 | Roosa Lahti | 2004 | 224 | 40.40 | 1:23.76 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:23.35 | |||||||||
80 | Inka Nirkkonen | 2004 | 205 | 40.38 | 1:26.30 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:26.33 | |||||||||
81 | Emilia Pirttijärvi | 2000 | 186 | 42.40 | 1:29.03 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:30.40 | |||||||||
82 | Vilma Halava | 2004 | 183 | 42.23 | 1:29.67 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:31.45 | |||||||||
- | Nita Tenho | 2004 | DNS | |||||||
Porin Uimaseura | 1:04.37 | |||||||||
- | Noora Kukkonen | 1999 | DNF | |||||||
TaTu Tampere | 1:01.16 | |||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 | Tulostuspäivämäärä | 07 lokakuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | Tulostusaika | 16:18 |
Tulokset Laji 16 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | ÅSK Games 2017 | Tulostuspäivämäärä | 07 lokakuu 2017 | |||
Kilpailun paikkakunta | Turku | Tulostusaika | 17:36 | |||
Järjestäjä | ||||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 07 lokakuu 2017 |
Laji 16, M, P-13 100m vu, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat |
Sponsori: Marli |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Lassi Niemi | 2004 | 413 | 29.28 | 1:00.31 | |||||
TaTu Tampere | 1:01.78 | |||||||||
2 | Juuso Leppänen | 2004 | 377 | 29.69 | 1:02.16 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:02.80 | |||||||||
3 | Aapo Kinnunen | 2004 | 367 | 29.96 | 1:02.75 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:04.05 | |||||||||
4 | Niilo Kilpeläinen | 2004 | 359 | 30.48 | 1:03.22 | |||||
TaTu Tampere | 1:01.96 | |||||||||
5 | Seweryn Pastucha | 2004 | 351 | 30.40 | 1:03.65 | |||||
Raision Urheilijat | 1:04.96 | |||||||||
6 | Jaakko Pihlava | 2004 | 338 | 30.87 | 1:04.46 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:03.54 | |||||||||
7 | Ajjuub Ezzat | 2005 | 290 | 31.70 | 1:07.83 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:04.67 | |||||||||
8 | Tuomas Toppinen | 2005 | 289 | 32.13 | 1:07.92 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:02.39 | |||||||||
9 | Rasmus Rekola | 2004 | 286 | 32.67 | 1:08.19 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:07.03 | |||||||||
10 | Akseli Soini | 2004 | 272 | 32.83 | 1:09.34 | |||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 1:08.23 | |||||||||
10 | Jeremia Varonen | 2004 | 272 | 33.67 | 1:09.34 | |||||
Uimaseura Kaarina | 1:10.40 | |||||||||
12 | Luka Laaksonen | 2005 | 261 | 33.92 | 1:10.32 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:11.38 | |||||||||
13 | Otto Nurminen | 2004 | 258 | 34.51 | 1:10.55 | |||||
Raision Urheilijat | 1:08.79 | |||||||||
14 | Maksim Amosov | 2005 | 251 | 33.55 | 1:11.23 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:13.65 | |||||||||
15 | Akseli Kotti | 2004 | 248 | 34.56 | 1:11.48 | |||||
TaTu Tampere | 1:10.45 | |||||||||
16 | Jasper Oikarainen | 2005 | 248 | 35.12 | 1:11.50 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:13.41 | |||||||||
17 | Joona Kuitu | 2004 | 237 | 34.97 | 1:12.54 | |||||
Simmis Wanda | 1:11.91 | |||||||||
18 | Lauri Aho | 2006 | 236 | 35.19 | 1:12.72 | |||||
Raision Urheilijat | 1:10.66 | |||||||||
19 | Casper Leo | 2004 | 225 | 35.46 | 1:13.88 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:11.56 | |||||||||
20 | Eero Mäenpää | 2005 | 224 | 35.29 | 1:13.93 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:11.64 | |||||||||
21 | Einari Palmu | 2004 | 221 | 35.32 | 1:14.27 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:11.97 | |||||||||
22 | Matias Cavrag | 2005 | 220 | 36.20 | 1:14.34 | |||||
Raision Urheilijat | 1:13.13 | |||||||||
23 | Joni Routamo | 2005 | 219 | 34.49 | 1:14.46 | |||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 1:13.07 | |||||||||
24 | Konsta Vainio | 2005 | 218 | 36.34 | 1:14.56 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:15.50 | |||||||||
25 | Miska Sarkkinen | 2005 | 211 | 35.49 | 1:15.37 | |||||
Helsingin Uimarit | 1:12.26 | |||||||||
26 | Nicolas Nyström | 2008 | 209 | 37.35 | 1:15.65 | |||||
Helsingfors Simsällskap | 1:17.44 | |||||||||
27 | Eerik Rantanen | 2004 | 204 | 36.17 | 1:16.25 | |||||
Uimaseura Kaarina | 1:18.81 | |||||||||
28 | Veeti Valdolin | 2005 | 202 | 37.04 | 1:16.54 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:15.14 | |||||||||
29 | Patrik Reiman | 2005 | 201 | 36.57 | 1:16.64 | |||||
Uimaseura Kaarina | 1:18.53 | |||||||||
30 | Kasperi Heikkinen | 2005 | 199 | 35.48 | 1:16.93 | |||||
Raision Urheilijat | 1:13.21 | |||||||||
31 | Kasperi Jalonen | 2005 | 198 | 36.13 | 1:17.07 | |||||
Raision Urheilijat | 1:14.04 | |||||||||
32 | Max Allén | 2005 | 198 | 37.68 | 1:17.10 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:17.14 | |||||||||
33 | Raman Veisi | 2004 | 196 | 37.41 | 1:17.28 | |||||
Raision Urheilijat | 1:15.26 | |||||||||
34 | Aarni Linderborg | 2005 | 196 | 36.52 | 1:17.33 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:18.96 | |||||||||
35 | Tomas Laine | 2006 | 195 | 37.02 | 1:17.39 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:18.87 | |||||||||
36 | Aapo Nurminen | 2006 | 194 | 37.62 | 1:17.62 | |||||
Raision Urheilijat | 1:16.63 | |||||||||
37 | Samuel Söderholm | 2004 | 192 | 36.62 | 1:17.85 | |||||
Raision Urheilijat | 1:18.77 | |||||||||
38 | Axel Leppähaara | 2004 | 189 | 36.18 | 1:18.23 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:15.44 | |||||||||
39 | Lasse Niemi | 2006 | 187 | 37.12 | 1:18.50 | |||||
Helsingin Uimarit | 1:17.64 | |||||||||
40 | Leevi Pixa | 2007 | 184 | 37.85 | 1:19.01 | |||||
Helsingfors Simsällskap | 1:21.06 | |||||||||
41 | Felix Kandolin | 2007 | 176 | 38.25 | 1:20.10 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:21.35 | |||||||||
42 | Joonatan Davie | 2006 | 170 | 39.69 | 1:21.03 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:24.44 | |||||||||
43 | Alex Mukkulainen | 2006 | 168 | 39.17 | 1:21.34 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:20.76 | |||||||||
44 | Ivan Kovalchuk | 2005 | 168 | 38.40 | 1:21.35 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:24.28 | |||||||||
45 | Luka Pykälistö | 2004 | 168 | 37.76 | 1:21.43 | |||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 1:24.00 | |||||||||
46 | Santeri Holmberg | 2006 | 157 | 39.84 | 1:23.20 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:28.22 | |||||||||
47 | Ahti Liimatainen | 2005 | 157 | 39.46 | 1:23.23 | |||||
Helsingin Uimarit | 1:21.46 | |||||||||
48 | Alex Yli-Salomäki | 2006 | 154 | 39.89 | 1:23.76 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:29.25 | |||||||||
49 | Ilari Palva | 2006 | 149 | 40.41 | 1:24.62 | |||||
Helsingfors Simsällskap | 1:23.31 | |||||||||
50 | Oliver Jokinen | 2005 | 146 | 39.13 | 1:25.18 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:25.27 | |||||||||
51 | Olli Pesonen | 2006 | 140 | 41.00 | 1:26.42 | |||||
Helsingfors Simsällskap | 1:29.01 | |||||||||
52 | Julius Linde | 2007 | 139 | 41.93 | 1:26.57 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:34.54 | |||||||||
53 | Ville Suojasto | 2006 | 137 | 41.12 | 1:27.17 | |||||
Raision Urheilijat | 1:23.08 | |||||||||
54 | Matias Seppä | 2006 | 128 | 40.72 | 1:29.12 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:24.10 | |||||||||
55 | Frans Roine | 2005 | 127 | 42.69 | 1:29.21 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:31.87 | |||||||||
56 | Eemeli Arnell | 2005 | 126 | 41.62 | 1:29.46 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:27.15 | |||||||||
57 | Frans Sandblom | 2006 | 126 | 43.23 | 1:29.47 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:31.44 | |||||||||
58 | Eelis Lummaa | 2007 | 124 | 42.72 | 1:30.07 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:28.02 | |||||||||
59 | Nardi Gabriel Orenshtein | 2005 | 122 | 41.16 | 1:30.52 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
60 | Linus Korin | 2006 | 117 | 43.28 | 1:31.79 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:31.23 | |||||||||
61 | Nicolo Manzone | 2005 | 111 | 42.79 | 1:33.44 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:40.05 | |||||||||
62 | Aaron Hannula | 2005 | 97 | 45.14 | 1:37.71 | |||||
Uimaseura Kaarina | 1:40.97 | |||||||||
63 | Thomas Korvela | 2005 | 88 | 47.02 | 1:41.02 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
64 | Ilari Linderborg | 2006 | 87 | 48.12 | 1:41.12 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:49.46 | |||||||||
65 | Casper Manzone | 2005 | 85 | 47.08 | 1:41.93 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:47.85 | |||||||||
66 | Leo Laine | 2007 | 78 | 48.29 | 1:44.78 | |||||
Uimaseura Kaarina | 1:43.68 | |||||||||
67 | Christian Edelman | 2007 | 72 | 50.80 | 1:47.83 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:50.45 | |||||||||
68 | Oiva Saarinen | 2008 | 67 | 48.61 | 1:50.56 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
69 | Kristian Raski | 2006 | 62 | 51.85 | 1:53.47 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
70 | Aleksi Nurmi | 2006 | 59 | 54.20 | 1:54.89 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:56.96 | |||||||||
71 | Niilo Lehtinen | 2009 | 59 | 54.33 | 1:55.07 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:56.77 | |||||||||
72 | Kevin Mamandi | 2007 | 56 | 54.92 | 1:56.97 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 2:00.42 | |||||||||
- | Eemeli Jaakkola | 2006 | DNS | |||||||
Vesihelmen Uimaseura | 1:35.54 | |||||||||
- | Joel Sulonen | 2007 | DSQ | |||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:56.57 | |||||||||
SW 10.6 Köydestä vetäminen | ||||||||||
- | Max Hyvärinen | 2007 | DSQ | |||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 16, M, P-13 100m vu, Loppukilpailut 14 v ja vanhemmat |
Sponsori: Marli |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Otto Rannikko | 1999 | 657 | 24.78 | 51.67 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 50.52 | |||||||||
2 | Matias Tyry | 1993 | 651 | 25.02 | 51.85 | |||||
TaTu Tampere | 50.38 | |||||||||
3 | Wilhelm Suominen | 1999 | 618 | 25.38 | 52.74 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 51.13 | |||||||||
4 | Martti Tervanen | 2000 | 560 | 26.19 | 54.49 | |||||
Järvenpään Uintiklubi | 53.86 | |||||||||
5 | Oskari Hynynen | 2001 | 543 | 26.53 | 55.08 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 54.04 | |||||||||
6 | Petja Yritys | 1993 | 526 | 26.84 | 55.67 | |||||
TaTu Tampere | 55.60 | |||||||||
7 | Lassi Grönroos | 2000 | 521 | 26.43 | 55.82 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 53.70 | |||||||||
8 | Marcus Forsel | 2003 | 519 | 26.48 | 55.89 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 53.81 | |||||||||
9 | Elias Soukola | 1999 | 518 | 26.72 | 55.95 | |||||
Järvenpään Uintiklubi | 55.58 | |||||||||
10 | Johan Krister Fredriksson | 2003 | 501 | 27.45 | 56.58 | |||||
Helsingfors Simsällskap | 55.76 | |||||||||
11 | Aleksi Koprinen | 2003 | 493 | 27.59 | 56.85 | |||||
Helsingfors Simsällskap | 56.01 | |||||||||
12 | Joni Aaltonen | 1999 | 493 | 26.49 | 56.87 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 50.86 | |||||||||
13 | Akseli Heino | 1999 | 487 | 27.15 | 57.09 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 54.28 | |||||||||
14 | Axel Olander | 2002 | 486 | 27.80 | 57.14 | |||||
TaTu Tampere | 55.79 | |||||||||
15 | Matias Pennanen | 2001 | 476 | 27.77 | 57.53 | |||||
Porin Uimaseura | 55.65 | |||||||||
16 | Ibrahim Ezzat | 2002 | 466 | 27.04 | 57.93 | |||||
Aurajoen Uinti | 55.09 | |||||||||
17 | Elias Laine | 2002 | 466 | 27.68 | 57.96 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 57.19 | |||||||||
18 | Lari Tumanoff | 2003 | 465 | 27.54 | 58.00 | |||||
Helsingfors Simsällskap | 56.76 | |||||||||
19 | Jaakko Reinonen | 2001 | 461 | 27.97 | 58.15 | |||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 55.93 | |||||||||
20 | Petr Pankratov | 2002 | 453 | 28.19 | 58.48 | |||||
TaTu Tampere | 57.03 | |||||||||
21 | Leevi Luhtanen | 2000 | 448 | 28.36 | 58.69 | |||||
Porin Uimaseura | 55.70 | |||||||||
22 | Lauri-Luukas Jäntti | 2002 | 443 | 28.48 | 58.94 | |||||
Porin Uimaseura | 58.25 | |||||||||
23 | Teemu Viitanen | 2000 | 440 | 28.32 | 59.07 | |||||
TaTu Tampere | 59.36 | |||||||||
24 | Rasmus Söderholm | 2002 | 435 | 28.99 | 59.28 | |||||
Helsingfors Simsällskap | 58.96 | |||||||||
25 | Eerik Tikkakoski | 2001 | 432 | 28.17 | 59.41 | |||||
TaTu Tampere | 58.13 | |||||||||
26 | Aleksi Vähä-Lassila | 2001 | 421 | 28.69 | 59.94 | |||||
Aurajoen Uinti | 59.92 | |||||||||
27 | Aapo Puikkonen | 2001 | 410 | 28.82 | 1:00.48 | |||||
TaTu Tampere | 59.42 | |||||||||
28 | Oskari Arvo | 2002 | 401 | 28.20 | 1:00.93 | |||||
Aurajoen Uinti | 56.11 | |||||||||
29 | Pirkka Perkola | 2001 | 400 | 29.61 | 1:00.99 | |||||
TaTu Tampere | 59.22 | |||||||||
30 | Samu Petteri Kallio | 2002 | 397 | 29.00 | 1:01.12 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:01.26 | |||||||||
31 | Elis Fokin | 2003 | 394 | 29.35 | 1:01.26 | |||||
Helsingfors Simsällskap | 1:01.85 | |||||||||
32 | Mio Harju | 2002 | 386 | 29.42 | 1:01.72 | |||||
TaTu Tampere | 1:00.61 | |||||||||
33 | Pauli Salonen | 2003 | 376 | 29.29 | 1:02.26 | |||||
Helsingin Uimarit | 59.20 | |||||||||
34 | Touko Luukkonen | 2002 | 371 | 29.73 | 1:02.53 | |||||
Helsingin Uimarit | 1:00.87 | |||||||||
35 | Daniel Pavlov | 2003 | 370 | 29.57 | 1:02.59 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:06.61 | |||||||||
36 | Matias Blomfelt | 2000 | 364 | 29.57 | 1:02.94 | |||||
Helsingin Uimarit | 1:00.78 | |||||||||
37 | Olavi Saarinen | 2002 | 363 | 30.55 | 1:02.99 | |||||
Helsingfors Simsällskap | 1:02.73 | |||||||||
38 | Akira Konttinen | 2003 | 352 | 30.96 | 1:03.64 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:03.69 | |||||||||
39 | Miska Birkstedt | 2002 | 346 | 30.45 | 1:03.99 | |||||
TaTu Tampere | 1:02.96 | |||||||||
40 | Oliver Oinas | 2001 | 344 | 30.44 | 1:04.08 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:03.82 | |||||||||
41 | Niko Viitala | 2003 | 329 | 30.41 | 1:05.04 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:05.34 | |||||||||
42 | Roni Koskinen | 2003 | 318 | 30.82 | 1:05.83 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:02.05 | |||||||||
43 | Otto Lindroos | 2001 | 295 | 31.56 | 1:07.45 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:06.56 | |||||||||
44 | Elias Laine | 2003 | 278 | 32.38 | 1:08.85 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:06.50 | |||||||||
45 | Aaro Puutio | 2003 | 249 | 33.48 | 1:11.39 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:12.55 | |||||||||
46 | Sharo Mamandi | 2002 | 220 | 32.96 | 1:14.40 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:12.48 | |||||||||
47 | Samuel Salminen | 2003 | 201 | 35.44 | 1:16.68 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:13.87 | |||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 | Tulostuspäivämäärä | 07 lokakuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | Tulostusaika | 17:36 |
Tulokset Laji 17 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | ÅSK Games 2017 | Tulostuspäivämäärä | 07 lokakuu 2017 | |||
Kilpailun paikkakunta | Turku | Tulostusaika | 16:57 | |||
Järjestäjä | ||||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 07 lokakuu 2017 |
Laji 17, N, T-10 50m pu, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat |
Sponsori: Belindos |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Mirelle Hirsiniemi | 2007 | 323 | 35.52 | ||||||
Aurajoen Uinti | 33.52 | |||||||||
2 | Rahma Ezzat | 2007 | 118 | 49.62 | ||||||
Aurajoen Uinti | 53.23 | |||||||||
3 | Aino Suomalainen | 2007 | 118 | 49.64 | ||||||
Aurajoen Uinti | 44.90 | |||||||||
4 | Agnes Ruusumo | 2007 | 114 | 50.26 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 52.68 | |||||||||
Laji 17, N, T-10 50m pu, Loppukilpailut 11 v ja vanhemmat |
Sponsori: Belindos |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Iida Reini | 2000 | 658 | 28.03 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 27.33 | |||||||||
2 | Sohvi Nenonen | 1999 | 640 | 28.29 | ||||||
Cetus Espoo | 27.24 | |||||||||
3 | Ida Konkka | 2000 | 625 | 28.50 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 27.71 | |||||||||
4 | Annika Karinkanta | 2000 | 580 | 29.22 | ||||||
TaTu Tampere | 28.42 | |||||||||
5 | Sonja Lehtinen | 2003 | 532 | 30.07 | ||||||
Helsingin Uimarit | 29.53 | |||||||||
6 | Salla Puhtimäki | 1998 | 529 | 30.13 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 29.58 | |||||||||
7 | Minka Halava | 2001 | 501 | 30.68 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 30.93 | |||||||||
8 | Miia Hurskainen | 1992 | 494 | 30.82 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 29.48 | |||||||||
9 | Olivia Koski | 2002 | 480 | 31.12 | ||||||
Aurajoen Uinti | 30.40 | |||||||||
10 | Noora Kokko | 2001 | 473 | 31.27 | ||||||
Helsingin Uimarit | 31.53 | |||||||||
11 | Ellen-Maria Neiramaa | 2002 | 471 | 31.33 | ||||||
Porin Uimaseura | 30.90 | |||||||||
12 | Sanni Kalliomäki | 2000 | 450 | 31.81 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 30.36 | |||||||||
13 | Mariel Mylly | 2001 | 440 | 32.04 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | 31.18 | |||||||||
14 | Julia Sottinen | 2000 | 434 | 32.19 | ||||||
Porin Uimaseura | 30.72 | |||||||||
15 | Maria Ripatti | 1987 | 433 | 32.21 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | 30.98 | |||||||||
16 | Senni Mattila | 2003 | 430 | 32.28 | ||||||
Porin Uimaseura | 31.70 | |||||||||
17 | Anu Ilander | 1968 | 428 | 32.34 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | 31.21 | |||||||||
18 | Nita Tenho | 2004 | 412 | 32.75 | ||||||
Porin Uimaseura | 32.24 | |||||||||
19 | Jenni Lehtonen | 2000 | 408 | 32.85 | ||||||
Aurajoen Uinti | 32.69 | |||||||||
20 | Peppi Pinomäki | 2002 | 398 | 33.12 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 32.33 | |||||||||
21 | Jessika Liimatta | 2004 | 395 | 33.21 | ||||||
TaTu Tampere | 34.01 | |||||||||
22 | Emma Hakala | 2004 | 392 | 33.31 | ||||||
Helsingin Uimarit | 32.70 | |||||||||
23 | Hilda Helo | 2003 | 376 | 33.75 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 32.10 | |||||||||
24 | Ellen Kaituri | 2006 | 364 | 34.13 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 32.27 | |||||||||
25 | Sofia Harju | 2002 | 334 | 35.13 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | 35.28 | |||||||||
26 | Sanni Luostarinen | 2002 | 317 | 35.75 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | 38.38 | |||||||||
27 | Anna Lehmusvaara | 2005 | 279 | 37.30 | ||||||
Simmis Wanda | 36.45 | |||||||||
28 | Martta Haarala | 2001 | 275 | 37.48 | ||||||
Uimaseura Kaarina | 41.18 | |||||||||
29 | My Laverman | 2004 | 270 | 37.70 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 36.75 | |||||||||
30 | Aino Haarala | 2001 | 250 | 38.65 | ||||||
Uimaseura Kaarina | 39.26 | |||||||||
31 | Siiri Haanpää | 2001 | 241 | 39.15 | ||||||
Porin Uimaseura | 37.83 | |||||||||
32 | Amanda Koistinen | 2005 | 220 | 40.35 | ||||||
Aurajoen Uinti | 40.95 | |||||||||
32 | Daniela Sohlman | 2005 | 220 | 40.35 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
34 | Ida Heino | 2000 | 208 | 41.09 | ||||||
Porin Uimaseura | 40.05 | |||||||||
35 | Emma Haapanen | 2006 | 135 | 47.49 | ||||||
Aurajoen Uinti | 43.30 | |||||||||
- | Emmi Saarela | 2001 | DNS | |||||||
Järvenpään Uintiklubi | 30.35 | |||||||||
- | Janina Ollikainen | 2000 | DNS | |||||||
Porin Uimaseura | 28.90 | |||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 | Tulostuspäivämäärä | 07 lokakuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | Tulostusaika | 16:57 |
Tulokset Laji 18 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | ÅSK Games 2017 | Tulostuspäivämäärä | 07 lokakuu 2017 | |||
Kilpailun paikkakunta | Turku | Tulostusaika | 17:15 | |||
Järjestäjä | ||||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 07 lokakuu 2017 |
Laji 18, M, P-11 50m pu, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat |
Sponsori: Danske Bank Oyj |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Lev Vlasov | 2007 | 216 | 36.29 | ||||||
TaTu Tampere | 35.37 | |||||||||
2 | Lauri-Pekka Pakomäki | 2006 | 197 | 37.44 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 37.31 | |||||||||
3 | Julius Linde | 2007 | 92 | 48.27 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 50.74 | |||||||||
4 | Leevi Saarinen | 2006 | 90 | 48.55 | ||||||
Uinti-Vakka | 43.58 | |||||||||
5 | Max Yli-Salomäki | 2006 | 90 | 48.58 | ||||||
Aurajoen Uinti | 48.52 | |||||||||
- | Alex Yli-Salomäki | 2006 | DSQ | |||||||
Aurajoen Uinti | 48.05 | |||||||||
SW 8.2 Eriaikainen käsien palautus | ||||||||||
Laji 18, M, P-11 50m pu, Loppukilpailut 12 v ja vanhemmat |
Sponsori: Danske Bank Oyj |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Ville Laine | 1995 | 621 | 25.55 | ||||||
TaTu Tampere | 24.36 | |||||||||
2 | Tatu Peltonen | 1989 | 582 | 26.10 | ||||||
TaTu Tampere | 25.05 | |||||||||
3 | Toni Knuutila | 1993 | 573 | 26.24 | ||||||
Porin Uimaseura | 25.02 | |||||||||
4 | Antti Leiponen | 1998 | 569 | 26.30 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | 25.42 | |||||||||
5 | Marcus Forsel | 2003 | 548 | 26.63 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 25.75 | |||||||||
6 | Leevi Lehti | 2000 | 543 | 26.72 | ||||||
Porin Uimaseura | 26.71 | |||||||||
7 | Jani-Markus Sula | 1999 | 526 | 27.00 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 25.78 | |||||||||
8 | Jaakko Siipola | 1999 | 515 | 27.19 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 26.51 | |||||||||
9 | Santeri Mettälä | 1999 | 496 | 27.53 | ||||||
TaTu Tampere | 26.17 | |||||||||
10 | Elias Soukola | 1999 | 465 | 28.13 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | 27.38 | |||||||||
11 | Lauri Jämsén | 2000 | 463 | 28.17 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | 28.12 | |||||||||
12 | Jesper Lietzén | 2002 | 460 | 28.23 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 27.64 | |||||||||
13 | Santeri Kaasinen | 1999 | 445 | 28.55 | ||||||
TaTu Tampere | 28.22 | |||||||||
14 | Arttu Mäenpää | 2003 | 431 | 28.84 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 28.17 | |||||||||
15 | Eerik Tikkakoski | 2001 | 394 | 29.72 | ||||||
TaTu Tampere | 28.63 | |||||||||
16 | Joona Lehtonen | 2001 | 372 | 30.31 | ||||||
TaTu Tampere | 29.04 | |||||||||
17 | Mio Harju | 2002 | 358 | 30.68 | ||||||
TaTu Tampere | 30.17 | |||||||||
18 | Nico Nieminen | 2002 | 347 | 31.02 | ||||||
Vesihelmen Uimaseura | 31.69 | |||||||||
19 | Aleksi Vähä-Lassila | 2001 | 340 | 31.23 | ||||||
Aurajoen Uinti | 29.21 | |||||||||
20 | Aapo Puikkonen | 2001 | 339 | 31.26 | ||||||
TaTu Tampere | 30.84 | |||||||||
20 | Lauri Ytti | 1999 | 339 | 31.26 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 30.36 | |||||||||
22 | Atte-Mikael Ahonpää | 2001 | 334 | 31.40 | ||||||
TaTu Tampere | 30.92 | |||||||||
23 | Aapo Löyttyniemi | 2001 | 317 | 31.97 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 31.89 | |||||||||
24 | Akseli Soini | 2004 | 239 | 35.10 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 34.90 | |||||||||
25 | Eero Mäenpää | 2005 | 193 | 37.68 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 35.75 | |||||||||
26 | Joona Kuitu | 2004 | 171 | 39.21 | ||||||
Simmis Wanda | 39.58 | |||||||||
27 | Joonas Nieminen | 2003 | 89 | 48.67 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 47.19 | |||||||||
- | Oskari Herpola | 2001 | DNS | |||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 25.51 | |||||||||
- | Oskari Hynynen | 2001 | DNS | |||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 27.91 | |||||||||
- | Sampo Peltola | 2002 | DNS | |||||||
Järvenpään Uintiklubi | 30.95 | |||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 | Tulostuspäivämäärä | 07 lokakuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | Tulostusaika | 17:15 |
Tulokset Laji 19 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | ÅSK Games 2017 | Tulostuspäivämäärä | 07 lokakuu 2017 | |||
Kilpailun paikkakunta | Turku | Tulostusaika | 17:47 | |||
Järjestäjä | ||||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 07 lokakuu 2017 |
Laji 19, N, T-12 100m ru, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
Sponsori: Rosten |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Lilli Kulpakko | 2005 | 393 | 39.90 | 1:25.12 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:27.44 | |||||||||
2 | Minttu Kiili | 2005 | 365 | 41.19 | 1:27.22 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:30.44 | |||||||||
3 | Ella Suominen | 2005 | 356 | 41.46 | 1:27.93 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:27.37 | |||||||||
4 | Elina Ryynänen | 2005 | 353 | 41.02 | 1:28.16 | |||||
Simmis Wanda | 1:23.73 | |||||||||
5 | Milla Karttunen | 2005 | 347 | 42.24 | 1:28.69 | |||||
Raision Urheilijat | 1:30.49 | |||||||||
6 | Maura Bergström | 2005 | 291 | 45.54 | 1:34.08 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:31.82 | |||||||||
7 | Elsa Vira | 2006 | 287 | 44.83 | 1:34.51 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:33.32 | |||||||||
8 | Nelli Rauhanen | 2005 | 283 | 44.56 | 1:34.89 | |||||
Raision Urheilijat | 1:34.48 | |||||||||
9 | Mette Peltola | 2005 | 282 | 45.81 | 1:35.03 | |||||
Raision Urheilijat | 1:38.17 | |||||||||
10 | Mea Alho | 2006 | 277 | 45.31 | 1:35.63 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:34.41 | |||||||||
11 | Kristina Grimbaum | 2005 | 262 | 45.97 | 1:37.37 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:37.92 | |||||||||
12 | Tilla Saarentaus | 2005 | 259 | 46.43 | 1:37.72 | |||||
Helsingin Uimarit | 1:36.02 | |||||||||
13 | Iina Vänttinen | 2006 | 255 | 46.68 | 1:38.30 | |||||
Simmis Wanda | 1:33.31 | |||||||||
14 | Hilda Mäkelä | 2005 | 254 | 46.88 | 1:38.40 | |||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 1:35.48 | |||||||||
15 | Emilia Pakkanen | 2006 | 248 | 46.75 | 1:39.14 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:42.55 | |||||||||
16 | Erin Gonzalez Catón | 2005 | 232 | 48.53 | 1:41.44 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:42.33 | |||||||||
17 | Heidi Nurminen | 2005 | 227 | 47.71 | 1:42.10 | |||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 1:39.42 | |||||||||
18 | Iida Vartiainen | 2006 | 220 | 47.73 | 1:43.29 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:50.14 | |||||||||
19 | Kerttu Rantanen | 2007 | 218 | 49.08 | 1:43.53 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:56.66 | |||||||||
20 | Judit Lindén | 2006 | 217 | 48.43 | 1:43.62 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:56.72 | |||||||||
21 | Nelli Laaksonen | 2005 | 213 | 47.87 | 1:44.36 | |||||
Porin Uimaseura | 1:41.26 | |||||||||
22 | Tilda Aaltonen | 2006 | 209 | 50.76 | 1:45.03 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 2:00.01 | |||||||||
23 | Ronja Vilska | 2006 | 206 | 49.04 | 1:45.43 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:48.13 | |||||||||
24 | Mirella Sauhula | 2006 | 202 | 49.90 | 1:46.11 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:59.78 | |||||||||
25 | Iina Ekholm | 2007 | 183 | 53.00 | 1:49.75 | |||||
Helsingfors Simsällskap | 1:52.79 | |||||||||
26 | Gabriella Vesterkvist | 2006 | 180 | 51.14 | 1:50.42 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:52.04 | |||||||||
27 | Lily Päivänen | 2006 | 175 | 53.32 | 1:51.32 | |||||
Helsingfors Simsällskap | 1:49.82 | |||||||||
28 | Sabina Rakhimova | 2005 | 172 | 54.65 | 1:52.11 | |||||
Raision Urheilijat | 1:55.48 | |||||||||
29 | Mia Karolina Müürsepp | 2006 | 168 | 52.64 | 1:52.81 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:58.84 | |||||||||
30 | Emilia Tähkänen | 2007 | 167 | 54.25 | 1:53.18 | |||||
Uinti-Vakka | 1:53.30 | |||||||||
31 | Elina Toivonen | 2006 | 162 | 53.74 | 1:54.24 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:50.47 | |||||||||
32 | Sofia Danska | 2009 | 134 | 58.25 | 2:01.67 | |||||
Uimaseura Kaarina | 2:02.66 | |||||||||
33 | Tytti Rantanen | 2006 | 125 | 59.73 | 2:04.64 | |||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
34 | Helmi Heinonen | 2006 | 120 | 58.56 | 2:06.26 | |||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
35 | Aava Sulanterä | 2007 | 96 | 1:03.83 | 2:15.99 | |||||
Uimaseura Kaarina | 2:27.48 | |||||||||
- | Meri Salomäki | 2006 | DNF | |||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 1:52.63 | |||||||||
- | Ada Riquelme Mac Donald | 2006 | DSQ | 25m | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa | ||||||||||
- | Iina Salmivaara | 2006 | DSQ | |||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Kaisla Korvonen | 2006 | DSQ | Lähtö | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:43.56 | |||||||||
SW 7.4 Pää ei rikkonut veden pintaa ennen toisen käsivedon leveintä kohtaa lähdön / käännöksen jälkeen | ||||||||||
Laji 19, N, T-12 100m ru, Loppukilpailut 13 v ja vanhemmat |
Sponsori: Rosten |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Sini Koivu | 1999 | 612 | 35.04 | 1:13.41 | |||||
Cetus Espoo | 1:09.73 | |||||||||
2 | Minka Halava | 2001 | 534 | 36.79 | 1:16.82 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:19.83 | |||||||||
3 | Eerica Kuusjärvi | 1999 | 533 | 35.90 | 1:16.89 | |||||
Raision Urheilijat | 1:13.09 | |||||||||
4 | Pippi Nordström | 2001 | 506 | 36.99 | 1:18.23 | |||||
Helsingin Uimarit | 1:18.55 | |||||||||
5 | Oona Laakso | 2002 | 505 | 37.04 | 1:18.27 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:17.20 | |||||||||
6 | Katariina Niemi | 2002 | 478 | 37.24 | 1:19.71 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:19.55 | |||||||||
7 | Lotta Aho | 2000 | 461 | 37.37 | 1:20.71 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:20.59 | |||||||||
8 | Noora Poutanen | 1999 | 456 | 37.46 | 1:20.99 | |||||
TaTu Tampere | 1:16.77 | |||||||||
9 | Jessika Liimatta | 2004 | 445 | 38.37 | 1:21.64 | |||||
TaTu Tampere | 1:21.16 | |||||||||
10 | Julia Koivisto | 2002 | 438 | 38.12 | 1:22.08 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:20.79 | |||||||||
11 | Sofia Nieminen | 2002 | 436 | 38.45 | 1:22.23 | |||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 1:18.84 | |||||||||
12 | Miia Hurskainen | 1992 | 420 | 39.31 | 1:23.25 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:23.19 | |||||||||
13 | Senni Tuominen | 2003 | 417 | 40.50 | 1:23.46 | |||||
Vesihelmen Uimaseura | 1:23.39 | |||||||||
14 | Ella Alanko | 2003 | 401 | 39.23 | 1:24.56 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:21.82 | |||||||||
15 | Wilma Långström | 2004 | 394 | 40.18 | 1:25.01 | |||||
Helsingfors Simsällskap | 1:21.88 | |||||||||
16 | Hanni Riikonen | 2002 | 384 | 39.98 | 1:25.73 | |||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 1:21.33 | |||||||||
17 | Sofia Karismaa | 2002 | 380 | 40.12 | 1:26.04 | |||||
Porin Uimaseura | 1:27.70 | |||||||||
18 | Helmi Ahonen | 2003 | 369 | 40.30 | 1:26.92 | |||||
Helsingfors Simsällskap | 1:27.20 | |||||||||
19 | Nita Tenho | 2004 | 357 | 41.44 | 1:27.87 | |||||
Porin Uimaseura | 1:26.06 | |||||||||
20 | Aino Rantala | 2004 | 346 | 41.51 | 1:28.82 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:26.26 | |||||||||
21 | Mariia Sherstiuk | 2003 | 336 | 40.89 | 1:29.64 | |||||
TaTu Tampere | 1:27.20 | |||||||||
22 | Isla Pinta | 2002 | 332 | 42.16 | 1:29.99 | |||||
Raision Urheilijat | 1:29.10 | |||||||||
23 | Ida Maliranta | 2004 | 327 | 43.04 | 1:30.44 | |||||
Raision Urheilijat | 1:33.37 | |||||||||
24 | Nanna Sinerkari | 2004 | 325 | 43.49 | 1:30.63 | |||||
Helsingfors Simsällskap | 1:30.28 | |||||||||
25 | Venla Salminen | 2004 | 312 | 42.87 | 1:31.91 | |||||
Uimaseura Kaarina | 1:33.72 | |||||||||
26 | Vilma Halava | 2004 | 287 | 46.30 | 1:34.46 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:38.52 | |||||||||
27 | Miisa Mäkelä | 2002 | 248 | 45.65 | 1:39.23 | |||||
Helsingfors Simsällskap | 1:31.51 | |||||||||
28 | Iida Peuraniemi | 2002 | 231 | 47.30 | 1:41.62 | |||||
TaTu Tampere | 1:39.26 | |||||||||
29 | Roosa Lahti | 2004 | 222 | 49.31 | 1:42.97 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:41.28 | |||||||||
30 | Joanna Hauhia | 2004 | 203 | 48.96 | 1:45.94 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:46.88 | |||||||||
31 | Emma Loo | 2004 | 187 | 50.97 | 1:48.95 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:50.73 | |||||||||
- | Laura Lilja | 2004 | DNS | |||||||
Aurajoen Uinti | 2:05.17 | |||||||||
- | Veronica Wahlstedt | 2000 | DNF | |||||||
Cetus Espoo | 1:10.66 | |||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 | Tulostuspäivämäärä | 07 lokakuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | Tulostusaika | 17:47 |
Tulokset Laji 20 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | ÅSK Games 2017 | Tulostuspäivämäärä | 07 lokakuu 2017 | |||
Kilpailun paikkakunta | Turku | Tulostusaika | 17:56 | |||
Järjestäjä | ||||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 07 lokakuu 2017 |
Laji 20, M, P-13 100m ru, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat |
Sponsori: Ortomat Herpola |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Pavel Pankratov | 2004 | 369 | 36.20 | 1:17.50 | |||||
TaTu Tampere | 1:14.17 | |||||||||
2 | Seweryn Pastucha | 2004 | 303 | 39.04 | 1:22.71 | |||||
Raision Urheilijat | 1:23.38 | |||||||||
3 | Joona Saloniemi | 2004 | 291 | 40.26 | 1:23.83 | |||||
TaTu Tampere | 1:22.97 | |||||||||
4 | Mikael Hirsiniemi | 2004 | 249 | 40.85 | 1:28.36 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:31.10 | |||||||||
5 | Rasmus Rekola | 2004 | 246 | 41.22 | 1:28.71 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:29.33 | |||||||||
6 | Luka Laaksonen | 2005 | 217 | 43.89 | 1:32.42 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:32.74 | |||||||||
7 | Jasper Oikarainen | 2005 | 210 | 45.17 | 1:33.55 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:34.12 | |||||||||
8 | Lauri-Pekka Pakomäki | 2006 | 202 | 44.44 | 1:34.75 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:32.88 | |||||||||
9 | Kasperi Jalonen | 2005 | 191 | 45.36 | 1:36.44 | |||||
Raision Urheilijat | 1:35.92 | |||||||||
10 | Nicolas Nyström | 2008 | 176 | 1:39.05 | 1:39.05 | |||||
Helsingfors Simsällskap | 1:39.55 | |||||||||
11 | Heikki Ianes | 2005 | 175 | 47.82 | 1:39.27 | |||||
Simmis Wanda | 1:48.28 | |||||||||
12 | Axel Leppähaara | 2004 | 170 | 1:40.26 | 1:40.26 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:37.95 | |||||||||
13 | Konsta Vainio | 2005 | 160 | 49.89 | 1:42.23 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:35.69 | |||||||||
14 | Patrik Reiman | 2005 | 158 | 1:42.72 | 1:42.72 | |||||
Uimaseura Kaarina | 1:44.16 | |||||||||
15 | Maksim Amosov | 2005 | 156 | 1:43.28 | 1:43.28 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:45.89 | |||||||||
16 | Eerik Rantanen | 2004 | 155 | 49.50 | 1:43.49 | |||||
Uimaseura Kaarina | 1:52.85 | |||||||||
17 | Leevi Pixa | 2007 | 154 | 1:43.68 | 1:43.68 | |||||
Helsingfors Simsällskap | 1:40.05 | |||||||||
18 | Raman Veisi | 2004 | 152 | 47.88 | 1:44.20 | |||||
Raision Urheilijat | 1:51.21 | |||||||||
19 | Ville Luoma | 2004 | 142 | 50.91 | 1:46.53 | |||||
TaTu Tampere | 1:56.02 | |||||||||
20 | Ilari Palva | 2006 | 140 | 1:46.85 | 1:46.85 | |||||
Helsingfors Simsällskap | 1:42.68 | |||||||||
21 | Luka Pykälistö | 2004 | 137 | 49.47 | 1:47.79 | |||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 1:50.47 | |||||||||
22 | Frans Sandblom | 2006 | 135 | 51.20 | 1:48.14 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:53.06 | |||||||||
23 | Santeri Holmberg | 2006 | 134 | 52.02 | 1:48.61 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:54.07 | |||||||||
24 | Eelis Lummaa | 2007 | 116 | 55.10 | 1:53.84 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
25 | Eemeli Arnell | 2005 | 113 | 54.47 | 1:54.72 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:49.34 | |||||||||
26 | Olli Pesonen | 2006 | 105 | 54.24 | 1:57.65 | |||||
Helsingfors Simsällskap | 2:11.51 | |||||||||
27 | Ilari Linderborg | 2006 | 89 | 59.06 | 2:04.20 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 2:12.70 | |||||||||
28 | Matias Seppä | 2006 | 89 | 59.82 | 2:04.55 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 2:05.71 | |||||||||
29 | Christian Edelman | 2007 | 84 | 59.36 | 2:06.89 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
30 | Joel Sulonen | 2007 | 57 | 1:07.37 | 2:23.90 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
- | Ahti Liimatainen | 2005 | DSQ | |||||||
Helsingin Uimarit | 1:39.82 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Samuel Söderholm | 2004 | DSQ | 75m | ||||||
Raision Urheilijat | 1:51.84 | |||||||||
SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa | ||||||||||
Laji 20, M, P-13 100m ru, Loppukilpailut 14 v ja vanhemmat |
Sponsori: Ortomat Herpola |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Teemu Viitanen | 1992 | 612 | 30.55 | 1:05.49 | |||||
TaTu Tampere | ||||||||||
2 | Lauri Elomaa | 2000 | 591 | 31.61 | 1:06.24 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:05.48 | |||||||||
3 | Oskari Herpola | 2001 | 561 | 31.91 | 1:07.40 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:05.49 | |||||||||
4 | Sami Vaskuri | 1973 | 483 | 33.02 | 1:10.86 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:07.97 | |||||||||
5 | Hugo Enroth | 2001 | 476 | 33.57 | 1:11.18 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:10.68 | |||||||||
6 | Lassi Grönroos | 2000 | 470 | 33.17 | 1:11.51 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:11.57 | |||||||||
7 | Oskari Ovaskainen | 2000 | 454 | 34.04 | 1:12.33 | |||||
Porin Uimaseura | 1:12.14 | |||||||||
8 | Riku Leino | 2001 | 451 | 34.29 | 1:12.51 | |||||
TaTu Tampere | 1:11.47 | |||||||||
9 | Lassi Haimi | 2003 | 443 | 34.89 | 1:12.92 | |||||
Helsingfors Simsällskap | 1:09.44 | |||||||||
10 | Emil Hanski | 1999 | 442 | 33.54 | 1:13.00 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
11 | Leevi Korpinen | 2001 | 422 | 34.09 | 1:14.13 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:16.27 | |||||||||
12 | Eemil Kankare | 2003 | 393 | 35.66 | 1:15.90 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:15.01 | |||||||||
13 | Jaakko Reinonen | 2001 | 389 | 35.04 | 1:16.13 | |||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 1:11.35 | |||||||||
14 | Santeri Herpola | 2003 | 389 | 35.09 | 1:16.15 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:20.24 | |||||||||
15 | Jani-Markus Sula | 1999 | 388 | 34.81 | 1:16.23 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
16 | Christofor Pavlidi | 2001 | 371 | 36.19 | 1:17.36 | |||||
Helsingfors Simsällskap | 1:17.48 | |||||||||
17 | Janne Juven | 2001 | 360 | 36.35 | 1:18.13 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:17.25 | |||||||||
18 | Matias Blomfelt | 2000 | 342 | 36.91 | 1:19.45 | |||||
Helsingin Uimarit | 1:17.92 | |||||||||
19 | Otto Ahvonen | 2003 | 296 | 38.05 | 1:23.35 | |||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 1:22.87 | |||||||||
20 | Olavi Saarinen | 2002 | 288 | 39.47 | 1:24.20 | |||||
Helsingfors Simsällskap | 1:24.72 | |||||||||
21 | Niko Viitala | 2003 | 265 | 39.64 | 1:26.52 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:25.86 | |||||||||
22 | Otto Lindroos | 2001 | 249 | 40.44 | 1:28.35 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:27.85 | |||||||||
23 | Samuel Salminen | 2003 | 193 | 44.29 | 1:36.20 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:34.19 | |||||||||
24 | Ville Syrjäkoski | 2002 | 190 | 43.60 | 1:36.66 | |||||
TaTu Tampere | 1:49.13 | |||||||||
25 | Fedor Sherstiuk | 2002 | 160 | 47.45 | 1:42.40 | |||||
TaTu Tampere | ||||||||||
26 | Joonas Nieminen | 2003 | 141 | 1:46.71 | 1:46.71 | |||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 1:45.08 | |||||||||
- | Ilka Mustalampi | 2002 | DSQ | |||||||
Helsingfors Simsällskap | 1:20.79 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 | Tulostuspäivämäärä | 07 lokakuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | Tulostusaika | 17:56 |
Tulokset Laji 21 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | ÅSK Games 2017 | Tulostuspäivämäärä | 07 lokakuu 2017 | |||
Kilpailun paikkakunta | Turku | Tulostusaika | 18:07 | |||
Järjestäjä | ||||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 07 lokakuu 2017 |
Laji 21, N, T-10 50m vu, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat |
Sponsori: Turun Satama Oy |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Vilma Saarimäki | 2007 | 180 | 41.12 | ||||||
Raision Urheilijat | 41.57 | |||||||||
2 | Moona Simola | 2007 | 173 | 41.70 | ||||||
Vesihelmen Uimaseura | 42.47 | |||||||||
3 | Minni-Maria Vesma | 2007 | 165 | 42.35 | ||||||
Raision Urheilijat | 43.20 | |||||||||
4 | Kaisa Heikkinen | 2008 | 145 | 44.14 | ||||||
Raision Urheilijat | 43.06 | |||||||||
5 | Malandra Anttonen | 2007 | 145 | 44.21 | ||||||
Raision Urheilijat | 45.19 | |||||||||
6 | Sagdiana Rakhimova | 2008 | 144 | 44.31 | ||||||
Raision Urheilijat | 47.11 | |||||||||
7 | Selma Syrjänen | 2009 | 143 | 44.41 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 46.04 | |||||||||
8 | Sofia Järvi | 2007 | 130 | 45.77 | ||||||
Raision Urheilijat | 44.35 | |||||||||
9 | Elsa Hanski | 2008 | 129 | 45.98 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
10 | Sofia Danska | 2009 | 123 | 46.65 | ||||||
Uimaseura Kaarina | 45.61 | |||||||||
11 | Maija Salokorpi | 2007 | 121 | 46.97 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
12 | Iina Pihlaja | 2008 | 109 | 48.60 | ||||||
Raision Urheilijat | 48.04 | |||||||||
13 | Vilja Suominen | 2009 | 102 | 49.62 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
14 | Elsa Constable | 2009 | 98 | 50.38 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
15 | Josefiina Kinos | 2009 | 80 | 53.84 | ||||||
Raision Urheilijat | 49.93 | |||||||||
16 | Saga Räikkönen | 2008 | 77 | 54.40 | ||||||
Aurajoen Uinti | 59.90 | |||||||||
17 | Iiris Paloposki | 2007 | 76 | 54.86 | ||||||
Aurajoen Uinti | 56.13 | |||||||||
18 | Amelie Halkosaari | 2009 | 62 | 58.71 | ||||||
Aurajoen Uinti | 1:04.97 | |||||||||
19 | Aava Sulanterä | 2007 | 61 | 58.88 | ||||||
Uimaseura Kaarina | 50.66 | |||||||||
20 | Selma Mäenpää | 2007 | 60 | 59.13 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
21 | Laura Toivonen | 2010 | 51 | 1:02.63 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
22 | Brianna Sandell | 2008 | 43 | 1:05.98 | ||||||
Uimaseura Kaarina | 1:03.50 | |||||||||
23 | Ella Ääri | 2011 | 42 | 1:06.37 | ||||||
Uimaseura Kaarina | 1:05.04 | |||||||||
- | Lotta Luotola | 2008 | DSQ | |||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
SW 10.4 Käännöksessä ei kosketusta seinään | ||||||||||
Laji 21, N, T-10 50m vu, Loppukilpailut 11 v ja vanhemmat |
Sponsori: Turun Satama Oy |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Ida Konkka | 2000 | 688 | 26.32 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 25.72 | |||||||||
2 | Amanda Suihkonen | 1995 | 655 | 26.75 | ||||||
TaTu Tampere | 26.54 | |||||||||
3 | Emmi Kaunisto | 2002 | 624 | 27.19 | ||||||
Porin Uimaseura | 27.01 | |||||||||
4 | Aino Puomila | 1992 | 620 | 27.25 | ||||||
TaTu Tampere | 26.57 | |||||||||
5 | Emma-Lotta Tynkkynen | 1999 | 606 | 27.46 | ||||||
TaTu Tampere | 26.66 | |||||||||
6 | Daniela Degenhardt | 2003 | 591 | 27.69 | ||||||
Aurajoen Uinti | 27.33 | |||||||||
7 | Adelia Spångberg | 1999 | 568 | 28.05 | ||||||
Cetus Espoo | 27.20 | |||||||||
8 | Oona Laakso | 2002 | 564 | 28.12 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 26.90 | |||||||||
9 | Siiri Konkka | 2004 | 557 | 28.24 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 27.78 | |||||||||
10 | Ella Lammi | 1998 | 535 | 28.62 | ||||||
Porin Uimaseura | 28.25 | |||||||||
11 | Aino Rantala | 2004 | 518 | 28.92 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 28.45 | |||||||||
12 | Annika Karinkanta | 2000 | 518 | 28.93 | ||||||
TaTu Tampere | 27.69 | |||||||||
13 | Miia Hurskainen | 1992 | 514 | 29.01 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 27.99 | |||||||||
14 | Kerttu Nurmi | 2003 | 505 | 29.18 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 29.10 | |||||||||
15 | Mari Kausiala | 1997 | 503 | 29.22 | ||||||
TaTu Tampere | 28.16 | |||||||||
16 | Maija Nurmi | 2003 | 500 | 29.27 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 29.15 | |||||||||
17 | Aada Viitamäki | 2003 | 498 | 29.31 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 29.60 | |||||||||
18 | Sanni Kilponen | 2001 | 495 | 29.37 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 29.26 | |||||||||
19 | Susanna Ellonen | 1999 | 493 | 29.40 | ||||||
TaTu Tampere | 29.11 | |||||||||
20 | Aino Räike | 1999 | 487 | 29.52 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 28.03 | |||||||||
21 | Sanni Kalliomäki | 2000 | 482 | 29.63 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 28.90 | |||||||||
22 | Noora Kukkonen | 1999 | 481 | 29.66 | ||||||
TaTu Tampere | 28.05 | |||||||||
23 | Maria Ripatti | 1987 | 477 | 29.73 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | 28.58 | |||||||||
23 | Senni Mattila | 2003 | 477 | 29.73 | ||||||
Porin Uimaseura | 28.74 | |||||||||
25 | Tilda Selonen | 2003 | 474 | 29.80 | ||||||
Helsingin Uimarit | 29.19 | |||||||||
26 | Julia Sottinen | 2000 | 468 | 29.92 | ||||||
Porin Uimaseura | 29.08 | |||||||||
27 | Kukka Kangas | 2005 | 465 | 29.98 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 31.69 | |||||||||
28 | Sonila Selimi | 2005 | 449 | 30.34 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 29.38 | |||||||||
29 | Emmi Laitinen | 2001 | 448 | 30.35 | ||||||
Helsingin Uimarit | 29.89 | |||||||||
30 | Ella Haravuori | 2002 | 444 | 30.46 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | 29.49 | |||||||||
31 | Mariel Mylly | 2001 | 438 | 30.59 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | 29.97 | |||||||||
32 | Ellen Kaituri | 2006 | 438 | 30.60 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 31.23 | |||||||||
33 | Lotta Aho | 2000 | 432 | 30.73 | ||||||
Aurajoen Uinti | 29.46 | |||||||||
33 | Sofia Harju | 2002 | 432 | 30.73 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | 30.57 | |||||||||
35 | Vilja Laaksonen | 2002 | 427 | 30.84 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | 30.27 | |||||||||
36 | Julianna Kurkela | 2005 | 420 | 31.01 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 31.35 | |||||||||
37 | Minttu Kiili | 2005 | 419 | 31.05 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 30.81 | |||||||||
38 | Peppi-Stiina Ahti | 2003 | 418 | 31.06 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 29.53 | |||||||||
39 | Erin Ekroos | 2002 | 417 | 31.09 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 30.44 | |||||||||
40 | Jade Huhtamaa | 2002 | 416 | 31.12 | ||||||
Helsingin Uimarit | 30.74 | |||||||||
41 | Meri Ojala | 2000 | 415 | 31.14 | ||||||
Helsingin Uimarit | 30.80 | |||||||||
42 | Odelia Oinas | 2003 | 405 | 31.40 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 31.94 | |||||||||
43 | Venla Mäkelä | 2003 | 394 | 31.68 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 32.15 | |||||||||
44 | Olivia Oinas | 2003 | 388 | 31.84 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 31.05 | |||||||||
45 | Siiri Reinonen | 2004 | 384 | 31.96 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 31.54 | |||||||||
46 | Jessika Liimatta | 2004 | 378 | 32.12 | ||||||
TaTu Tampere | 32.61 | |||||||||
47 | Ella Suominen | 2005 | 358 | 32.72 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 32.90 | |||||||||
48 | Saima Huovinen | 2003 | 349 | 32.98 | ||||||
Helsingin Uimarit | 32.38 | |||||||||
49 | Wilma Lassila | 2004 | 347 | 33.06 | ||||||
TaTu Tampere | 34.46 | |||||||||
50 | Sanni Luostarinen | 2002 | 344 | 33.14 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | 33.22 | |||||||||
51 | Milla Salminen | 2003 | 341 | 33.24 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 32.82 | |||||||||
52 | Amanda Koistinen | 2005 | 340 | 33.28 | ||||||
Aurajoen Uinti | 35.13 | |||||||||
53 | Aino Emilia Hankala | 2005 | 339 | 33.31 | ||||||
Simmis Wanda | 34.01 | |||||||||
54 | Siiri Haanpää | 2001 | 335 | 33.46 | ||||||
Porin Uimaseura | 32.67 | |||||||||
55 | Saranbolor Usukhsaikhan | 2003 | 333 | 33.52 | ||||||
TaTu Tampere | ||||||||||
56 | Mathilda Heikiö | 2006 | 329 | 33.66 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 33.65 | |||||||||
56 | Maura Bergström | 2005 | 329 | 33.66 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 34.35 | |||||||||
58 | Nanna Tynkkynen | 2003 | 327 | 33.71 | ||||||
TaTu Tampere | 36.69 | |||||||||
59 | Silja Hieto | 2003 | 324 | 33.83 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 33.23 | |||||||||
60 | Martta Haarala | 2001 | 317 | 34.06 | ||||||
Uimaseura Kaarina | 36.62 | |||||||||
61 | Laura Pitkänen | 2002 | 316 | 34.10 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | 32.51 | |||||||||
62 | Pilvi Österman | 2005 | 315 | 34.15 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 34.60 | |||||||||
63 | Daniela Lietzén | 2006 | 314 | 34.18 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 32.79 | |||||||||
64 | Aino Haarala | 2001 | 304 | 34.56 | ||||||
Uimaseura Kaarina | 35.25 | |||||||||
65 | Iida Peuraniemi | 2002 | 302 | 34.61 | ||||||
TaTu Tampere | 35.81 | |||||||||
66 | Kiia Alenius | 2005 | 296 | 34.87 | ||||||
TaTu Tampere | 33.53 | |||||||||
67 | Aino Kunelius | 2005 | 295 | 34.88 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 34.95 | |||||||||
68 | Ida Heino | 2000 | 267 | 36.08 | ||||||
Porin Uimaseura | 35.28 | |||||||||
69 | Noora Ketola | 2003 | 258 | 36.48 | ||||||
Aurajoen Uinti | 36.11 | |||||||||
70 | Hilda Mäkelä | 2005 | 258 | 36.49 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 35.06 | |||||||||
71 | Heidi Nurminen | 2005 | 234 | 37.70 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 36.17 | |||||||||
72 | Mea Alho | 2006 | 226 | 38.11 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 39.52 | |||||||||
73 | Emilia Pirttijärvi | 2000 | 220 | 38.44 | ||||||
Aurajoen Uinti | 39.73 | |||||||||
74 | Nella Hyvärinen | 2004 | 185 | 40.76 | ||||||
Aurajoen Uinti | 42.05 | |||||||||
75 | Tytti Rantanen | 2006 | 172 | 41.77 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 44.98 | |||||||||
76 | Elina Toivonen | 2006 | 163 | 42.48 | ||||||
Aurajoen Uinti | 40.04 | |||||||||
77 | Karmen Johanson | 2006 | 160 | 42.72 | ||||||
Vesihelmen Uimaseura | 42.33 | |||||||||
78 | Laura Lilja | 2004 | 145 | 44.15 | ||||||
Aurajoen Uinti | 37.60 | |||||||||
79 | Nanna Kotkatvuori | 2006 | 134 | 45.34 | ||||||
Uimaseura Kaarina | ||||||||||
80 | Iiris Aittokallio | 2006 | 113 | 48.00 | ||||||
Raision Urheilijat | 47.38 | |||||||||
81 | Mandi Hämäläinen | 2006 | 95 | 50.81 | ||||||
Uimaseura Kaarina | 56.09 | |||||||||
82 | Noora Riionheimo | 2006 | 75 | 55.09 | ||||||
Raision Urheilijat | 56.07 | |||||||||
83 | Veera Helkkala | 2006 | 37 | 1:09.42 | ||||||
Raision Urheilijat | 1:03.65 | |||||||||
- | Emmi Saarela | 2001 | DNS | |||||||
Järvenpään Uintiklubi | 27.20 | |||||||||
- | Sofia Mustonen | 2006 | DSQ | |||||||
TaTu Tampere | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 | Tulostuspäivämäärä | 07 lokakuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | Tulostusaika | 18:07 |
Tulokset Laji 22 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | ÅSK Games 2017 | Tulostuspäivämäärä | 07 lokakuu 2017 | |||
Kilpailun paikkakunta | Turku | Tulostusaika | 19:11 | |||
Järjestäjä | ||||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 07 lokakuu 2017 |
Laji 22, M, P-11 50m vu, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat |
Sponsori: Crawford AssaAbloy Oy |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Ossi Tikka | 2007 | 166 | 36.83 | ||||||
Aurajoen Uinti | 35.84 | |||||||||
2 | Roope Koskela | 2007 | 151 | 37.99 | ||||||
Raision Urheilijat | 37.71 | |||||||||
3 | Jooa Laiho | 2006 | 114 | 41.70 | ||||||
Raision Urheilijat | 41.81 | |||||||||
4 | Romeo Maranzani | 2006 | 111 | 42.14 | ||||||
Aurajoen Uinti | 41.02 | |||||||||
5 | Veeti Hämäläinen | 2006 | 108 | 42.43 | ||||||
Raision Urheilijat | 43.91 | |||||||||
6 | Juuso Saarikko | 2006 | 107 | 42.59 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 41.24 | |||||||||
7 | Peter Kanninen | 2006 | 107 | 42.66 | ||||||
Aurajoen Uinti | 42.15 | |||||||||
8 | Eemeli Varonen | 2009 | 93 | 44.71 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 50.79 | |||||||||
9 | Roope Käär | 2007 | 90 | 45.20 | ||||||
Raision Urheilijat | 41.86 | |||||||||
10 | Margo Murumäe | 2006 | 87 | 45.60 | ||||||
Raision Urheilijat | 1:04.08 | |||||||||
11 | Leo Laine | 2007 | 77 | 47.54 | ||||||
Uimaseura Kaarina | 44.87 | |||||||||
12 | Kaapo Saarinen | 2007 | 75 | 47.96 | ||||||
Vesihelmen Uimaseura | 48.26 | |||||||||
13 | Matias Söderlund | 2006 | 72 | 48.60 | ||||||
Raision Urheilijat | 49.24 | |||||||||
14 | Marco Lusenius | 2007 | 66 | 50.00 | ||||||
Aurajoen Uinti | 49.63 | |||||||||
15 | Eino Polari | 2006 | 65 | 50.37 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
16 | Jerry Takolander | 2008 | 53 | 53.61 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
17 | Honkanen Honkanen | 2008 | 53 | 53.78 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
18 | Urho Lumiainen | 2008 | 52 | 54.11 | ||||||
Aurajoen Uinti | 55.17 | |||||||||
19 | Eliel Lintula | 2007 | 51 | 54.34 | ||||||
Uimaseura Kaarina | 1:00.78 | |||||||||
20 | Juuso Silfver | 2007 | 43 | 57.57 | ||||||
Aurajoen Uinti | 53.93 | |||||||||
21 | Eetu Ääri | 2010 | 41 | 58.69 | ||||||
Uimaseura Kaarina | ||||||||||
22 | Ian Gonzalez Caton | 2008 | 40 | 59.06 | ||||||
Aurajoen Uinti | 58.26 | |||||||||
23 | Topi Heinonen | 2008 | 40 | 59.23 | ||||||
Uimaseura Kaarina | ||||||||||
24 | Akseli Niskala | 2007 | 29 | 1:05.42 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
25 | Malick Jum | 2010 | 24 | 1:09.45 | ||||||
Uimaseura Kaarina | ||||||||||
- | Alvar Kankare | 2007 | DSQ | |||||||
Aurajoen Uinti | 42.31 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Amos Korin | 2008 | DSQ | |||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Kaapo Virtanen | 2008 | DSQ | |||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Milo Kallio | 2008 | DSQ | |||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 22, M, P-11 50m vu, Loppukilpailut 12 v ja vanhemmat |
Sponsori: Crawford AssaAbloy Oy |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Juho Eerola | 1995 | 598 | 24.04 | ||||||
TaTu Tampere | 23.42 | |||||||||
2 | Tatu Peltonen | 1989 | 596 | 24.07 | ||||||
TaTu Tampere | 23.01 | |||||||||
2 | Toni Knuutila | 1993 | 596 | 24.07 | ||||||
Porin Uimaseura | 23.65 | |||||||||
4 | Matias Tyry | 1993 | 595 | 24.08 | ||||||
TaTu Tampere | 22.75 | |||||||||
5 | Ville Laine | 1995 | 553 | 24.68 | ||||||
TaTu Tampere | 23.32 | |||||||||
6 | Antti Leiponen | 1998 | 536 | 24.94 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | 24.25 | |||||||||
7 | Santeri Herpola | 2003 | 522 | 25.16 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 24.29 | |||||||||
8 | Marcus Forsel | 2003 | 498 | 25.56 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 24.70 | |||||||||
9 | Oskari Hynynen | 2001 | 493 | 25.64 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 24.49 | |||||||||
10 | Elias Soukola | 1999 | 492 | 25.65 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | 25.55 | |||||||||
11 | Akseli Heino | 1999 | 488 | 25.72 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 24.45 | |||||||||
11 | Väinö Kilpeläinen | 1999 | 488 | 25.72 | ||||||
TaTu Tampere | 24.76 | |||||||||
13 | Matias Pennanen | 2001 | 476 | 25.94 | ||||||
Porin Uimaseura | 25.34 | |||||||||
13 | Santeri Mettälä | 1999 | 476 | 25.94 | ||||||
TaTu Tampere | 24.80 | |||||||||
15 | Rami Rissanen | 1999 | 474 | 25.98 | ||||||
Porin Uimaseura | 25.55 | |||||||||
16 | Santeri Kaasinen | 1999 | 463 | 26.17 | ||||||
TaTu Tampere | 24.99 | |||||||||
17 | Efim Romanov | 2002 | 452 | 26.38 | ||||||
TaTu Tampere | 26.24 | |||||||||
18 | Leevi Luhtanen | 2000 | 451 | 26.41 | ||||||
Porin Uimaseura | 24.85 | |||||||||
19 | Axel Olander | 2002 | 422 | 26.99 | ||||||
TaTu Tampere | 26.30 | |||||||||
20 | Teemu Viitanen | 2000 | 421 | 27.02 | ||||||
TaTu Tampere | 26.57 | |||||||||
21 | Hugo Enroth | 2001 | 410 | 27.26 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 27.20 | |||||||||
22 | Lauri-Luukas Jäntti | 2002 | 403 | 27.41 | ||||||
Porin Uimaseura | 27.06 | |||||||||
23 | Aapo Puikkonen | 2001 | 393 | 27.65 | ||||||
TaTu Tampere | 27.55 | |||||||||
24 | Joona Lehtonen | 2001 | 382 | 27.92 | ||||||
TaTu Tampere | 26.70 | |||||||||
25 | Arttu Mäenpää | 2003 | 374 | 28.10 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 27.10 | |||||||||
26 | Pavel Pankratov | 2004 | 368 | 28.26 | ||||||
TaTu Tampere | 28.58 | |||||||||
27 | Lassi Niemi | 2004 | 364 | 28.36 | ||||||
TaTu Tampere | 28.80 | |||||||||
28 | Oliver Oinas | 2001 | 357 | 28.55 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 28.18 | |||||||||
29 | Miska Birkstedt | 2002 | 339 | 29.04 | ||||||
TaTu Tampere | 28.43 | |||||||||
30 | Niilo Kilpeläinen | 2004 | 332 | 29.24 | ||||||
TaTu Tampere | 29.06 | |||||||||
31 | Atte-Mikael Ahonpää | 2001 | 326 | 29.43 | ||||||
TaTu Tampere | 28.33 | |||||||||
32 | Miro Birkstedt | 2004 | 314 | 29.79 | ||||||
TaTu Tampere | 31.40 | |||||||||
33 | Tatu Kunttila | 2003 | 281 | 30.92 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 29.98 | |||||||||
34 | Fedor Sherstiuk | 2002 | 274 | 31.18 | ||||||
TaTu Tampere | 33.46 | |||||||||
35 | Elias Laine | 2003 | 271 | 31.29 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 29.78 | |||||||||
36 | Otto Ahvonen | 2003 | 255 | 31.92 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 31.13 | |||||||||
37 | Joni Routamo | 2005 | 232 | 32.97 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 32.33 | |||||||||
38 | Akseli Kotti | 2004 | 229 | 33.07 | ||||||
TaTu Tampere | 32.13 | |||||||||
39 | Osmo Mäkelä | 2004 | 203 | 34.44 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 34.18 | |||||||||
40 | Markus Koskinen | 2005 | 190 | 35.24 | ||||||
TaTu Tampere | 37.40 | |||||||||
41 | Joona Kurppa | 2004 | 163 | 37.03 | ||||||
TaTu Tampere | 37.12 | |||||||||
42 | Aaron Hannula | 2005 | 106 | 42.73 | ||||||
Uimaseura Kaarina | 42.37 | |||||||||
43 | Timi Louhe | 2005 | 90 | 45.19 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
- | Aaro Puutio | 2003 | DNS | |||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 34.70 | |||||||||
- | Sampo Peltola | 2002 | DNS | |||||||
Järvenpään Uintiklubi | 28.28 | |||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 | Tulostuspäivämäärä | 07 lokakuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | Tulostusaika | 19:11 |
Tulokset Laji 23 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | ÅSK Games 2017 | Tulostuspäivämäärä | 07 lokakuu 2017 | |||
Kilpailun paikkakunta | Turku | Tulostusaika | 18:47 | |||
Järjestäjä | ||||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 07 lokakuu 2017 |
Laji 23, N, T-12 100m su, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
Sponsori: Työelämän Infopiste Oy |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Kukka Kangas | 2005 | 454 | 34.45 | 1:11.55 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:12.11 | |||||||||
2 | Sonila Selimi | 2005 | 393 | 36.23 | 1:15.11 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:12.76 | |||||||||
3 | Kerttu Taponen | 2005 | 367 | 37.21 | 1:16.84 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:20.38 | |||||||||
4 | Fiona Laakso | 2005 | 342 | 37.62 | 1:18.66 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:14.89 | |||||||||
5 | Aino Lepola | 2005 | 331 | 37.79 | 1:19.50 | |||||
TaTu Tampere | 1:19.16 | |||||||||
6 | Ellen Kaituri | 2006 | 321 | 39.03 | 1:20.37 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:23.36 | |||||||||
7 | Minttu Kiili | 2005 | 304 | 39.50 | 1:21.79 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:23.16 | |||||||||
8 | Melissa Miettinen | 2005 | 291 | 39.70 | 1:22.98 | |||||
Helsingin Uimarit | 1:23.26 | |||||||||
9 | Daniela Lietzén | 2006 | 282 | 41.01 | 1:23.89 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:22.49 | |||||||||
10 | Emma Nieminen | 2005 | 281 | 40.94 | 1:23.92 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:24.81 | |||||||||
11 | Noora Suonsivu | 2005 | 280 | 40.69 | 1:24.07 | |||||
Porin Uimaseura | 1:24.02 | |||||||||
12 | Rauha Heikkinen | 2005 | 260 | 42.06 | 1:26.19 | |||||
Helsingin Uimarit | 1:29.81 | |||||||||
13 | Jenni Kurki | 2005 | 259 | 42.06 | 1:26.27 | |||||
Simmis Wanda | 1:25.02 | |||||||||
14 | Kaisa Mäkinen | 2005 | 255 | 42.32 | 1:26.72 | |||||
Helsingin Uimarit | 1:32.63 | |||||||||
15 | Siiri Pekkala | 2005 | 250 | 40.65 | 1:27.24 | |||||
Simmis Wanda | 1:23.13 | |||||||||
16 | Pilvi Österman | 2005 | 247 | 41.24 | 1:27.68 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:28.73 | |||||||||
17 | Wilma Turpeinen | 2006 | 222 | 44.16 | 1:30.77 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:34.86 | |||||||||
18 | Gabriella Vesterkvist | 2006 | 215 | 44.68 | 1:31.73 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:36.15 | |||||||||
19 | Mathilda Heikiö | 2006 | 212 | 44.90 | 1:32.24 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:34.76 | |||||||||
20 | Sabina Rakhimova | 2005 | 207 | 46.78 | 1:33.01 | |||||
Raision Urheilijat | 1:34.36 | |||||||||
21 | Daniela Sohlman | 2005 | 205 | 44.95 | 1:33.31 | |||||
Simmis Wanda | 1:31.83 | |||||||||
22 | Linnea Koski | 2007 | 187 | 46.19 | 1:36.07 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:47.60 | |||||||||
23 | Veera Viskari | 2005 | 184 | 48.41 | 1:36.74 | |||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 1:36.41 | |||||||||
24 | Iina Ekholm | 2007 | 181 | 47.11 | 1:37.26 | |||||
Helsingfors Simsällskap | 1:40.96 | |||||||||
25 | Lily Päivänen | 2006 | 180 | 48.36 | 1:37.45 | |||||
Helsingfors Simsällskap | 1:41.23 | |||||||||
26 | Tilda Saine | 2006 | 179 | 48.13 | 1:37.55 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:41.16 | |||||||||
27 | Aino Suomalainen | 2007 | 172 | 48.46 | 1:38.78 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:42.09 | |||||||||
28 | Emma Haapanen | 2006 | 171 | 48.45 | 1:39.06 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:39.17 | |||||||||
29 | Iida Salonen | 2005 | 171 | 48.23 | 1:39.12 | |||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 1:40.35 | |||||||||
30 | Kiia Alenius | 2005 | 170 | 48.08 | 1:39.29 | |||||
TaTu Tampere | 1:37.43 | |||||||||
31 | Ella Valdolin | 2007 | 168 | 47.64 | 1:39.54 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:58.23 | |||||||||
32 | Aino Kajonen | 2005 | 155 | 50.72 | 1:42.44 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:45.19 | |||||||||
33 | Rahma Ezzat | 2007 | 149 | 50.93 | 1:43.65 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:44.52 | |||||||||
34 | Alexandra Julin | 2005 | 120 | 54.31 | 1:51.54 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:54.93 | |||||||||
35 | Elsa Constable | 2009 | 116 | 54.22 | 1:52.52 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
36 | Naomi Leo | 2007 | 111 | 53.94 | 1:54.28 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
Laji 23, N, T-12 100m su, Loppukilpailut 13 v ja vanhemmat |
Sponsori: Työelämän Infopiste Oy |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Hilla Kortetjärvi | 1996 | 680 | 30.27 | 1:02.56 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:02.87 | |||||||||
2 | Anna Vira | 2002 | 546 | 32.72 | 1:07.31 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:06.14 | |||||||||
3 | Lotta Pälsi | 2004 | 542 | 33.03 | 1:07.47 | |||||
Helsingfors Simsällskap | 1:08.12 | |||||||||
4 | Tiia Puolakka | 1998 | 540 | 32.60 | 1:07.56 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:07.76 | |||||||||
5 | Iida Reini | 2000 | 529 | 32.62 | 1:08.01 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
6 | Noora Kokko | 2001 | 499 | 32.92 | 1:09.34 | |||||
Helsingin Uimarit | 1:07.97 | |||||||||
7 | Salla Puhtimäki | 1998 | 491 | 33.14 | 1:09.73 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:09.08 | |||||||||
8 | Minka Halava | 2001 | 489 | 33.94 | 1:09.84 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:12.54 | |||||||||
9 | Iris Hanski | 2003 | 472 | 34.49 | 1:10.66 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:12.21 | |||||||||
10 | Peppi Pinomäki | 2002 | 470 | 34.42 | 1:10.74 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:09.83 | |||||||||
11 | Kerttu Nurmi | 2003 | 459 | 34.56 | 1:11.29 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:11.48 | |||||||||
12 | Kaisla Kangas | 2002 | 450 | 34.29 | 1:11.81 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:10.24 | |||||||||
13 | Elli-Kaisa Saarinen | 2001 | 447 | 33.89 | 1:11.95 | |||||
Vesihelmen Uimaseura | 1:09.80 | |||||||||
14 | Tinja Lasonen | 2004 | 436 | 34.72 | 1:12.54 | |||||
Porin Uimaseura | 1:13.79 | |||||||||
15 | Miia Hurskainen | 1992 | 423 | 34.65 | 1:13.30 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:09.18 | |||||||||
16 | Veera Säämänen | 2004 | 414 | 35.95 | 1:13.79 | |||||
Helsingfors Simsällskap | 1:13.34 | |||||||||
17 | Sonja Lehtinen | 2003 | 409 | 34.90 | 1:14.09 | |||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
18 | Sini Salmi | 2004 | 396 | 35.72 | 1:14.88 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:11.44 | |||||||||
19 | Noora Poutanen | 1999 | 395 | 35.02 | 1:14.95 | |||||
TaTu Tampere | 1:10.42 | |||||||||
20 | Milla Hyttinen | 2003 | 391 | 36.78 | 1:15.25 | |||||
Helsingfors Simsällskap | 1:15.79 | |||||||||
21 | Helmi Ahonen | 2003 | 374 | 37.45 | 1:16.34 | |||||
Helsingfors Simsällskap | 1:14.82 | |||||||||
22 | Sofia Nieminen | 2002 | 366 | 36.36 | 1:16.88 | |||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 1:19.56 | |||||||||
23 | Aamu Änkilä | 2004 | 363 | 37.96 | 1:17.10 | |||||
Helsingfors Simsällskap | 1:16.53 | |||||||||
24 | Ella Nihtilä | 2004 | 357 | 37.33 | 1:17.51 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:19.05 | |||||||||
25 | Helka Suomäki | 2003 | 357 | 37.89 | 1:17.55 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:22.97 | |||||||||
26 | Anni Hyttinen | 2004 | 354 | 37.68 | 1:17.73 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:17.53 | |||||||||
27 | Hilda Helo | 2003 | 347 | 37.91 | 1:18.26 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:18.06 | |||||||||
28 | Milla Rintanen | 2004 | 330 | 37.75 | 1:19.61 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:18.35 | |||||||||
29 | Matilda Laitinen | 2004 | 329 | 37.63 | 1:19.68 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:21.86 | |||||||||
30 | My Laverman | 2004 | 312 | 38.47 | 1:21.11 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:18.16 | |||||||||
31 | Mariia Sherstiuk | 2003 | 308 | 38.72 | 1:21.42 | |||||
TaTu Tampere | 1:21.36 | |||||||||
32 | Wilma Långström | 2004 | 298 | 39.69 | 1:22.31 | |||||
Helsingfors Simsällskap | 1:22.20 | |||||||||
33 | Essi Helle | 2002 | 289 | 39.37 | 1:23.16 | |||||
Helsingin Uimarit | 1:20.46 | |||||||||
34 | Greta Kandolin | 2003 | 289 | 40.02 | 1:23.19 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:24.10 | |||||||||
35 | Aada Rantanen | 2004 | 274 | 40.18 | 1:24.69 | |||||
Raision Urheilijat | 1:25.64 | |||||||||
36 | Laura Pitkänen | 2002 | 260 | 40.46 | 1:26.17 | |||||
Järvenpään Uintiklubi | 1:26.08 | |||||||||
37 | Ulla Haarala | 2004 | 258 | 42.67 | 1:26.36 | |||||
Uimaseura Kaarina | 1:26.56 | |||||||||
38 | Pinja Kinnunen | 2004 | 248 | 41.73 | 1:27.58 | |||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
39 | Lotta Laine | 2003 | 222 | 43.58 | 1:30.88 | |||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 1:27.77 | |||||||||
40 | Laura Kinnunen | 2002 | 187 | 46.63 | 1:36.07 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
41 | Nanna Tynkkynen | 2003 | 182 | 47.33 | 1:37.07 | |||||
TaTu Tampere | 1:41.70 | |||||||||
42 | Nea Tamminen | 2004 | 179 | 46.26 | 1:37.49 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:39.35 | |||||||||
- | Anna Edwards | 2004 | DNS | |||||||
Helsingfors Simsällskap | 1:13.47 | |||||||||
- | Ida Maliranta | 2004 | DNS | |||||||
Raision Urheilijat | 1:20.13 | |||||||||
- | Sohvi Nenonen | 1999 | DSQ | 75m | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
SW 6.3 Uintia vatsallaan | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 | Tulostuspäivämäärä | 07 lokakuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | Tulostusaika | 18:47 |
Tulokset Laji 24 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | ÅSK Games 2017 | Tulostuspäivämäärä | 07 lokakuu 2017 | |||
Kilpailun paikkakunta | Turku | Tulostusaika | 19:10 | |||
Järjestäjä | ||||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 07 lokakuu 2017 |
Laji 24, M, P-13 100m su, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat |
Sponsori: Profashion Oy Boomerang |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Miro Birkstedt | 2004 | 335 | 34.39 | 1:10.37 | |||||
TaTu Tampere | 1:12.30 | |||||||||
2 | Aapo Kinnunen | 2004 | 268 | 36.33 | 1:15.82 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:16.48 | |||||||||
3 | Jeremia Varonen | 2004 | 248 | 37.89 | 1:17.79 | |||||
Uimaseura Kaarina | 1:19.56 | |||||||||
4 | Joona Kuitu | 2004 | 236 | 38.25 | 1:19.16 | |||||
Simmis Wanda | 1:18.39 | |||||||||
5 | Einari Palmu | 2004 | 203 | 40.77 | 1:23.19 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:20.98 | |||||||||
6 | Osmo Mäkelä | 2004 | 198 | 40.03 | 1:23.82 | |||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 1:24.62 | |||||||||
7 | Joona Saloniemi | 2004 | 195 | 40.97 | 1:24.28 | |||||
TaTu Tampere | 1:21.38 | |||||||||
8 | Otto Nurminen | 2004 | 194 | 40.12 | 1:24.43 | |||||
Raision Urheilijat | 1:24.09 | |||||||||
9 | Nicolas Nyström | 2008 | 186 | 42.64 | 1:25.65 | |||||
Helsingfors Simsällskap | 1:27.58 | |||||||||
10 | Felix Kandolin | 2007 | 180 | 42.09 | 1:26.49 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:25.00 | |||||||||
11 | Matias Cavrag | 2005 | 175 | 43.43 | 1:27.33 | |||||
Raision Urheilijat | 1:29.09 | |||||||||
12 | Rasmus Rekola | 2004 | 167 | 43.15 | 1:28.75 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:25.57 | |||||||||
13 | Lasse Niemi | 2006 | 160 | 43.59 | 1:30.05 | |||||
Helsingin Uimarit | 1:30.50 | |||||||||
14 | Veeti Valdolin | 2005 | 157 | 44.20 | 1:30.51 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:28.47 | |||||||||
15 | Joni Routamo | 2005 | 155 | 44.35 | 1:30.92 | |||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 1:32.41 | |||||||||
16 | Markus Koskinen | 2005 | 148 | 44.34 | 1:32.41 | |||||
TaTu Tampere | 1:30.91 | |||||||||
17 | Casper Leo | 2004 | 147 | 45.79 | 1:32.50 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:32.83 | |||||||||
18 | Joona Kurppa | 2004 | 146 | 45.75 | 1:32.90 | |||||
TaTu Tampere | 1:27.45 | |||||||||
19 | Max Allén | 2005 | 144 | 45.00 | 1:33.30 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:35.73 | |||||||||
20 | Ivan Kovalchuk | 2005 | 143 | 45.46 | 1:33.54 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:37.82 | |||||||||
21 | Aarni Linderborg | 2005 | 142 | 46.01 | 1:33.73 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:37.83 | |||||||||
22 | Leevi Pixa | 2007 | 136 | 45.53 | 1:35.09 | |||||
Helsingfors Simsällskap | 1:35.62 | |||||||||
23 | Joonatan Davie | 2006 | 134 | 48.67 | 1:35.38 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:40.43 | |||||||||
24 | Ilari Palva | 2006 | 131 | 46.65 | 1:36.22 | |||||
Helsingfors Simsällskap | 1:40.06 | |||||||||
25 | Heikki Ianes | 2005 | 126 | 48.68 | 1:37.40 | |||||
Simmis Wanda | 1:36.35 | |||||||||
26 | Ville Luoma | 2004 | 121 | 48.81 | 1:38.80 | |||||
TaTu Tampere | ||||||||||
27 | Eemeli Arnell | 2005 | 119 | 48.57 | 1:39.29 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:44.21 | |||||||||
28 | Olli Pesonen | 2006 | 112 | 49.11 | 1:41.32 | |||||
Helsingfors Simsällskap | 1:49.77 | |||||||||
29 | Alex Mukkulainen | 2006 | 108 | 50.52 | 1:42.68 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:44.85 | |||||||||
30 | Oiva Saarinen | 2008 | 78 | 54.26 | 1:54.49 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
31 | Nicolo Manzone | 2005 | 72 | 54.78 | 1:57.56 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:57.96 | |||||||||
32 | Casper Manzone | 2005 | 69 | 56.68 | 1:59.17 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:58.17 | |||||||||
- | Leevi Saarinen | 2006 | DSQ | 50m | ||||||
Uinti-Vakka | ||||||||||
SW 6.3 Uintia vatsallaan | ||||||||||
- | Max Yli-Salomäki | 2006 | DSQ | 25m | ||||||
Aurajoen Uinti | 1:57.92 | |||||||||
SW 6.3 Uintia vatsallaan | ||||||||||
- | Miska Sarkkinen | 2005 | DSQ | 75m | ||||||
Helsingin Uimarit | 1:27.66 | |||||||||
SW 6.5 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen | ||||||||||
- | Nardi Gabriel Orenshtein | 2005 | DSQ | 75m | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
SW 6.3 Uintia vatsallaan | ||||||||||
- | Tomas Laine | 2006 | DSQ | 25m | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
SW 6.3 Uintia vatsallaan | ||||||||||
Laji 24, M, P-13 100m su, Loppukilpailut 14 v ja vanhemmat |
Sponsori: Profashion Oy Boomerang |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Petja Yritys | 1993 | 621 | 27.89 | 57.31 | |||||
TaTu Tampere | 54.86 | |||||||||
2 | Emil Hanski | 1999 | 561 | 28.33 | 59.29 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 57.88 | |||||||||
3 | Lauri Elomaa | 2000 | 510 | 29.47 | 1:01.20 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:00.01 | |||||||||
4 | Elias Laine | 2002 | 503 | 29.78 | 1:01.51 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:01.81 | |||||||||
5 | Jesper Lietzén | 2002 | 491 | 30.82 | 1:01.99 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:02.52 | |||||||||
6 | Oskari Hynynen | 2001 | 477 | 30.09 | 1:02.60 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:01.45 | |||||||||
7 | Leevi Lehti | 2000 | 463 | 30.45 | 1:03.20 | |||||
Porin Uimaseura | 1:03.31 | |||||||||
8 | Jani-Markus Sula | 1999 | 460 | 30.01 | 1:03.33 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:03.16 | |||||||||
9 | Rasmus Söderholm | 2002 | 447 | 31.61 | 1:03.96 | |||||
Helsingfors Simsällskap | 1:04.65 | |||||||||
10 | Leevi Korpinen | 2001 | 407 | 31.60 | 1:06.01 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:06.10 | |||||||||
11 | Samu Petteri Kallio | 2002 | 377 | 32.33 | 1:07.70 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:08.57 | |||||||||
12 | Matias Pennanen | 2001 | 339 | 34.10 | 1:10.14 | |||||
Porin Uimaseura | 1:06.25 | |||||||||
13 | Elis Fokin | 2003 | 323 | 34.10 | 1:11.29 | |||||
Helsingfors Simsällskap | 1:13.42 | |||||||||
14 | Aarne Myllynen | 2002 | 317 | 34.38 | 1:11.72 | |||||
Järvenpään Uintiklubi | 1:10.53 | |||||||||
15 | Akira Konttinen | 2003 | 283 | 36.49 | 1:14.48 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:15.03 | |||||||||
16 | Pauli Salonen | 2003 | 275 | 36.35 | 1:15.22 | |||||
Helsingin Uimarit | 1:07.99 | |||||||||
16 | Touko Luukkonen | 2002 | 275 | 36.23 | 1:15.22 | |||||
Helsingin Uimarit | 1:12.78 | |||||||||
18 | Petteri Lepola | 2003 | 274 | 35.33 | 1:15.31 | |||||
TaTu Tampere | 1:16.24 | |||||||||
19 | Daniel Pavlov | 2003 | 261 | 36.65 | 1:16.53 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:13.91 | |||||||||
20 | Ilka Mustalampi | 2002 | 256 | 36.53 | 1:16.95 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
21 | Olavi Saarinen | 2002 | 252 | 36.78 | 1:17.36 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
22 | Roni Koskinen | 2003 | 249 | 36.97 | 1:17.75 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:21.09 | |||||||||
23 | Otto Ahvonen | 2003 | 217 | 39.33 | 1:21.31 | |||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 1:24.76 | |||||||||
24 | Ville Syrjäkoski | 2002 | 177 | 41.39 | 1:27.02 | |||||
TaTu Tampere | 1:31.36 | |||||||||
25 | Sharo Mamandi | 2002 | 177 | 42.48 | 1:27.07 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 | Tulostuspäivämäärä | 07 lokakuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | Tulostusaika | 19:10 |
Tulokset Laji 27 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | ÅSK Games 2017 | Tulostuspäivämäärä | 07 lokakuu 2017 | |||
Kilpailun paikkakunta | Turku | Tulostusaika | 19:42 | |||
Järjestäjä | ||||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 07 lokakuu 2017 |
Laji 27, N, T-15 4x50m skuv, Loppukilpailut 15 v ja nuoremmat |
Sponsori: ProFashion Oy Gant |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Åsk Tytöt 1 | 2002 | 550 | 2:06.95 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 2:04.45 | |||||||||
Kaisla Kangas | 2002 | 32.74 | 32.74 | |||||||
Siiri Konkka | 2004 | 34.10 | 1:06.84 | |||||||
Aino Rantala | 2004 | 31.88 | 1:38.72 | |||||||
Peppi Pinomäki | 2002 | 28.23 | 2:06.95 | |||||||
2 | Pus 1 | 2002 | 547 | 2:07.20 | ||||||
Porin Uimaseura | 2:07.20 | |||||||||
Senni Mattila | 2003 | 33.62 | 33.62 | |||||||
Tinja Lasonen | 2004 | 36.14 | 1:09.76 | |||||||
Ellen-Maria Neiramaa | 2002 | 30.76 | 1:40.52 | |||||||
Emmi Kaunisto | 2002 | 26.68 | 2:07.20 | |||||||
3 | Åsk Tytöt 2 | 2002 | 480 | 2:12.80 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 2:13.37 | |||||||||
Kukka Kangas | 2005 | 33.82 | 33.82 | |||||||
Ellen Kaituri | 2006 | 36.50 | 1:10.32 | |||||||
Sonila Selimi | 2005 | 31.74 | 1:42.06 | |||||||
Minttu Kiili | 2005 | 30.74 | 2:12.80 | |||||||
4 | Åsk Tytöt 3 | 2002 | 461 | 2:14.64 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 2:10.70 | |||||||||
Kerttu Nurmi | 2003 | 33.57 | 33.57 | |||||||
Katariina Niemi | 2002 | 36.87 | 1:10.44 | |||||||
Ella Nihtilä | 2004 | 35.17 | 1:45.61 | |||||||
Maija Nurmi | 2003 | 29.03 | 2:14.64 | |||||||
5 | Hu Tytöt 1 | 2002 | 433 | 2:17.44 | ||||||
Helsingin Uimarit | 2:18.71 | |||||||||
Tilla Saarentaus | 2005 | 36.81 | 36.81 | |||||||
Melissa Miettinen | 2005 | 38.25 | 1:15.06 | |||||||
Emma Hakala | 2004 | 32.23 | 1:47.29 | |||||||
Nelli Vihola | 2005 | 30.15 | 2:17.44 | |||||||
6 | Tatu Tampere Ry 3 | 2002 | 410 | 2:19.98 | ||||||
TaTu Tampere | 2:19.75 | |||||||||
Aino Lepola | 2005 | 35.26 | 35.26 | |||||||
Jessika Liimatta | 2004 | 36.44 | 1:11.70 | |||||||
Mariia Sherstiuk | 2003 | 34.75 | 1:46.45 | |||||||
Kiia Alenius | 2005 | 33.53 | 2:19.98 | |||||||
7 | Pus 2 | 2002 | 391 | 2:22.21 | ||||||
Porin Uimaseura | 2:22.54 | |||||||||
Nelli Laaksonen | 2005 | 39.04 | 39.04 | |||||||
Sofia Karismaa | 2002 | 1:11.37 | 1:50.41 | |||||||
Nita Tenho | 2004 | 31.80 | 2:22.21 | |||||||
Noora Suonsivu | 2005 | 2:22.21 | ||||||||
8 | Hu Tytöt 2 | 2002 | 334 | 2:29.95 | ||||||
Helsingin Uimarit | 2:24.97 | |||||||||
Emmi Laitinen | 2001 | 36.04 | 36.04 | |||||||
Rauha Heikkinen | 2005 | 47.41 | 1:23.45 | |||||||
Meri Ojala | 2000 | 34.01 | 1:57.46 | |||||||
Pinja Kinnunen | 2004 | 32.49 | 2:29.95 | |||||||
9 | Åsk Rollo 2 | 2002 | 266 | 2:41.61 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
Aino Laine | 2007 | 40.74 | 40.74 | |||||||
Mea Alho | 2006 | 45.02 | 1:25.76 | |||||||
Tilda Aaltonen | 2006 | 43.15 | 2:08.91 | |||||||
Kerttu Rantanen | 2007 | 32.70 | 2:41.61 | |||||||
10 | Åsk Rollo 1 | 2002 | 259 | 2:43.04 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 2:40.88 | |||||||||
Kaisla Korvonen | 2006 | 37.84 | 37.84 | |||||||
Tilda Saine | 2006 | 50.78 | 1:28.62 | |||||||
Wilma Turpeinen | 2006 | 40.10 | 2:08.72 | |||||||
Mathilda Heikiö | 2006 | 34.32 | 2:43.04 | |||||||
11 | Tatu Tampere Ry 4 | 2002 | 259 | 2:43.12 | ||||||
TaTu Tampere | ||||||||||
Wilma Lassila | 2004 | 37.69 | 37.69 | |||||||
Iida Peuraniemi | 2002 | 44.74 | 1:22.43 | |||||||
Saranbolor Usukhsaikhan | 2003 | 47.71 | 2:10.14 | |||||||
Nanna Tynkkynen | 2003 | 32.98 | 2:43.12 | |||||||
12 | Häus Naiset [2002] | 2002 | 256 | 2:43.79 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 2:45.57 | |||||||||
Lotta Laine | 2003 | 42.32 | 42.32 | |||||||
Heidi Nurminen | 2005 | 46.70 | 1:29.02 | |||||||
Hilda Mäkelä | 2005 | 40.69 | 2:09.71 | |||||||
Aino Kunelius | 2005 | 34.08 | 2:43.79 | |||||||
13 | Åsk Rollo 3 | 2002 | 199 | 2:57.98 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 3:07.62 | |||||||||
Ella Valdolin | 2007 | 45.37 | 45.37 | |||||||
Gabriella Vesterkvist | 2006 | 49.86 | 1:35.23 | |||||||
Emilia Pakkanen | 2006 | 44.67 | 2:19.90 | |||||||
Kerttu Laaksonen | 2006 | 38.08 | 2:57.98 | |||||||
- | Hu Tytöt 3 | 2002 | DSQ | 150m | ||||||
Helsingin Uimarit | 2:24.23 | |||||||||
Essi Helle | 2002 | 38.13 | 38.13 | |||||||
Jade Huhtamaa | 2002 | 41.30 | 1:19.43 | |||||||
Saima Huovinen | 2003 | 35.02 | 1:54.45 | |||||||
SW 10.11 Vaihtorikko | ||||||||||
Laji 27, N, T-15 4x50m skuv, Loppukilpailut 16 v ja vanhemmat |
Sponsori: ProFashion Oy Gant |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Åsk Naiset 1 | 0 | 701 | 1:57.09 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:53.81 | |||||||||
Hilla Kortetjärvi | 1996 | 28.86 | 28.86 | |||||||
Iida Reini | 2000 | 32.63 | 1:01.49 | |||||||
Ida Konkka | 2000 | 28.34 | 1:29.83 | |||||||
Oona Laakso | 2002 | 27.26 | 1:57.09 | |||||||
2 | Tatu Tampere Ry 2 | 0 | 539 | 2:07.78 | ||||||
TaTu Tampere | 2:05.90 | |||||||||
Mari Kausiala | 1997 | 34.65 | 34.65 | |||||||
Susanna Ellonen | 1999 | 37.46 | 1:12.11 | |||||||
Annika Karinkanta | 2000 | 28.95 | 1:41.06 | |||||||
Emma-Lotta Tynkkynen | 1999 | 26.72 | 2:07.78 | |||||||
3 | Åsk Naiset 2 | 0 | 530 | 2:08.53 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 2:06.22 | |||||||||
Salla Puhtimäki | 1998 | 32.06 | 32.06 | |||||||
Minka Halava | 2001 | 36.71 | 1:08.77 | |||||||
Miia Hurskainen | 1992 | 30.85 | 1:39.62 | |||||||
Sanni Kalliomäki | 2000 | 28.91 | 2:08.53 | |||||||
4 | Häus 1 | 0 | 453 | 2:15.43 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 2:16.32 | |||||||||
Aada Viitamäki | 2003 | 35.48 | 35.48 | |||||||
Hanni Riikonen | 2002 | 38.17 | 1:13.65 | |||||||
Sofia Nieminen | 2002 | 30.84 | 1:44.49 | |||||||
Erin Ekroos | 2002 | 30.94 | 2:15.43 | |||||||
- | Hu Naiset 1 | 0 | DSQ | 100m | ||||||
Helsingin Uimarit | 2:06.16 | |||||||||
Noora Kokko | 2001 | 31.61 | 31.61 | |||||||
Pippi Nordström | 2001 | 36.99 | 1:08.60 | |||||||
SW 10.11 Vaihtorikko | ||||||||||
- | Tatu Tampere Ry 1 | 0 | DSQ | 50m | ||||||
TaTu Tampere | 2:00.57 | |||||||||
Noora Kukkonen | 1999 | 31.41 | 31.41 | |||||||
SW 10.11 Vaihtorikko | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 | Tulostuspäivämäärä | 07 lokakuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | Tulostusaika | 19:42 |
Tulokset Laji 28 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | ÅSK Games 2017 | Tulostuspäivämäärä | 07 lokakuu 2017 | |||
Kilpailun paikkakunta | Turku | Tulostusaika | 20:03 | |||
Järjestäjä | ||||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 07 lokakuu 2017 |
Laji 28, M, P-16 4x50m skuv, Loppukilpailut 16 v ja nuoremmat |
Sponsori: Best-Hall Oy |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Åsk Pojat 1 | 2001 | 522 | 1:52.37 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:51.88 | |||||||||
Elias Laine | 2002 | 29.30 | 29.30 | |||||||
Marcus Forsel | 2003 | 31.23 | 1:00.53 | |||||||
Jesper Lietzén | 2002 | 27.19 | 1:27.72 | |||||||
Santeri Herpola | 2003 | 24.65 | 1:52.37 | |||||||
2 | Åsk Pojat 2 | 2001 | 473 | 1:56.14 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:55.04 | |||||||||
Leevi Korpinen | 2001 | 30.56 | 30.56 | |||||||
Hugo Enroth | 2001 | 31.79 | 1:02.35 | |||||||
Arttu Mäenpää | 2003 | 28.14 | 1:30.49 | |||||||
Oskari Hynynen | 2001 | 25.65 | 1:56.14 | |||||||
3 | Tatu Miehet [2001] | 2001 | 456 | 1:57.57 | ||||||
TaTu Tampere | 1:57.29 | |||||||||
Petr Pankratov | 2002 | 31.08 | 31.08 | |||||||
Riku Leino | 2001 | 32.69 | 1:03.77 | |||||||
Efim Romanov | 2002 | 27.47 | 1:31.24 | |||||||
Axel Olander | 2002 | 26.33 | 1:57.57 | |||||||
4 | Tatu Tampere Ry 3 | 2001 | 356 | 2:07.62 | ||||||
TaTu Tampere | 2:11.59 | |||||||||
Miro Birkstedt | 2004 | 32.41 | 32.41 | |||||||
Pavel Pankratov | 2004 | 35.11 | 1:07.52 | |||||||
Lassi Niemi | 2004 | 31.58 | 1:39.10 | |||||||
Niilo Kilpeläinen | 2004 | 28.52 | 2:07.62 | |||||||
5 | Åsk Rollo 1 | 2001 | 217 | 2:30.43 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 2:49.27 | |||||||||
Veeti Valdolin | 2005 | 41.13 | 41.13 | |||||||
Lauri-Pekka Pakomäki | 2006 | 40.68 | 1:21.81 | |||||||
Jasper Oikarainen | 2005 | 36.34 | 1:58.15 | |||||||
Luka Laaksonen | 2005 | 32.28 | 2:30.43 | |||||||
6 | Häus Miehet [2001] | 2001 | 197 | 2:35.37 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 2:32.75 | |||||||||
Osmo Mäkelä | 2004 | 39.82 | 39.82 | |||||||
Joonas Nieminen | 2003 | 48.22 | 1:28.04 | |||||||
Akseli Soini | 2004 | 34.88 | 2:02.92 | |||||||
Joni Routamo | 2005 | 32.45 | 2:35.37 | |||||||
7 | Tatu Tampere Ry 5 | 2001 | 180 | 2:40.04 | ||||||
TaTu Tampere | 2:51.67 | |||||||||
Joona Kurppa | 2004 | 42.52 | 42.52 | |||||||
Markus Koskinen | 2005 | 47.23 | 1:29.75 | |||||||
Ville Syrjäkoski | 2002 | 39.61 | 2:09.36 | |||||||
Fedor Sherstiuk | 2002 | 30.68 | 2:40.04 | |||||||
8 | Åsk Rollo 2 | 2001 | 145 | 2:52.19 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 2:48.33 | |||||||||
Tomas Laine | 2006 | 42.51 | 42.51 | |||||||
Frans Sandblom | 2006 | 49.44 | 1:31.95 | |||||||
Max Allén | 2005 | 45.30 | 2:17.25 | |||||||
Aarni Linderborg | 2005 | 34.94 | 2:52.19 | |||||||
- | Tatu Tampere Ry 4 | 2001 | DSQ | 150m | ||||||
TaTu Tampere | 2:20.89 | |||||||||
Petteri Lepola | 2003 | 35.80 | 35.80 | |||||||
Joona Saloniemi | 2004 | 39.07 | 1:14.87 | |||||||
Lev Vlasov | 2007 | 35.80 | 1:50.67 | |||||||
SW 10.11 Vaihtorikko | ||||||||||
Laji 28, M, P-16 4x50m skuv, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat |
Sponsori: Best-Hall Oy |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Åsk Miehet 1 | 0 | 608 | 1:46.79 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:46.04 | |||||||||
Wilhelm Suominen | 1999 | 26.56 | 26.56 | |||||||
Otto Rannikko | 1999 | 29.10 | 55.66 | |||||||
Jaakko Siipola | 1999 | 26.13 | 1:21.79 | |||||||
Joni Aaltonen | 1999 | 25.00 | 1:46.79 | |||||||
2 | Tatu Tampere Ry 2 | 0 | 561 | 1:49.68 | ||||||
TaTu Tampere | 1:46.96 | |||||||||
Juho Eerola | 1995 | 27.89 | 27.89 | |||||||
Väinö Kilpeläinen | 1999 | 31.46 | 59.35 | |||||||
Santeri Mettälä | 1999 | 26.61 | 1:25.96 | |||||||
Tatu Peltonen | 1989 | 23.72 | 1:49.68 | |||||||
3 | Åsk Miehet 2 | 0 | 544 | 1:50.83 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:46.93 | |||||||||
Emil Hanski | 1999 | 28.23 | 28.23 | |||||||
Lauri Elomaa | 2000 | 30.91 | 59.14 | |||||||
Jani-Markus Sula | 1999 | 26.55 | 1:25.69 | |||||||
Oskari Herpola | 2001 | 25.14 | 1:50.83 | |||||||
4 | Häus Kiipulankisaajat | 0 | 337 | 2:09.99 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
Aapo Löyttyniemi | 2001 | 36.55 | 36.55 | |||||||
Lenni Kukkonen | 2001 | 35.64 | 1:12.19 | |||||||
Lauri Ytti | 1999 | 31.45 | 1:43.64 | |||||||
Jaakko Reinonen | 2001 | 26.35 | 2:09.99 | |||||||
- | Tatu Tampere Ry 1 | 0 | DSQ | ru-osuus | ||||||
TaTu Tampere | 1:41.81 | |||||||||
Petja Yritys | 1993 | 27.05 | 27.05 | |||||||
SW 7.5 Perhosuinnin potku (pl. lähdön / käännöksen jälkeen) | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 | Tulostuspäivämäärä | 07 lokakuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | Tulostusaika | 20:03 |