Tulokset Ã…SK Games 2017
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | ÅSK Games 2017 | Tulostuspäivämäärä | 07 lokakuu 2017 | |||
Kilpailun paikkakunta | Turku | Tulostusaika | 14:28 | |||
Järjestäjä | ||||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 07 lokakuu 2017 |
Laji 7, N, T-10 50m ru, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat |
Sponsori: Citywork |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Moona Simola | 2007 | 222 | 47.50 | ||||||
Vesihelmen Uimaseura | 48.20 | |||||||||
2 | Emilia Tähkänen | 2007 | 172 | 51.71 | ||||||
Uinti-Vakka | 51.20 | |||||||||
3 | Kaisa Heikkinen | 2008 | 151 | 54.07 | ||||||
Raision Urheilijat | 56.27 | |||||||||
4 | Josefiina Kinos | 2009 | 130 | 56.79 | ||||||
Raision Urheilijat | 55.15 | |||||||||
5 | Justiina Junnila | 2007 | 129 | 56.99 | ||||||
Aurajoen Uinti | 56.10 | |||||||||
6 | Miisa Järvinen | 2007 | 117 | 58.75 | ||||||
Aurajoen Uinti | 1:00.08 | |||||||||
7 | Sofia Maude | 2008 | 117 | 58.76 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:00.05 | |||||||||
8 | Ella Valdolin | 2007 | 117 | 58.82 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:00.47 | |||||||||
9 | Vilma Saarimäki | 2007 | 108 | 1:00.46 | ||||||
Raision Urheilijat | 1:00.19 | |||||||||
10 | Iina Pihlaja | 2008 | 106 | 1:00.69 | ||||||
Raision Urheilijat | 1:03.06 | |||||||||
11 | Minni-Maria Vesma | 2007 | 106 | 1:00.82 | ||||||
Raision Urheilijat | 1:01.03 | |||||||||
12 | Malandra Anttonen | 2007 | 103 | 1:01.28 | ||||||
Raision Urheilijat | 59.84 | |||||||||
13 | Sagdiana Rakhimova | 2008 | 96 | 1:02.78 | ||||||
Raision Urheilijat | 1:03.42 | |||||||||
14 | Saara Pakomäki | 2008 | 93 | 1:03.52 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:02.82 | |||||||||
15 | Aurora Virtanen | 2008 | 85 | 1:05.37 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
16 | Aliisa Kunttu | 2008 | 56 | 1:15.07 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
17 | Yasemin Yilmaz | 2007 | 44 | 1:21.09 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
- | Naomi Leo | 2007 | DSQ | |||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
SW 7.3 Käsiveto ohi lantiolinjan (pl. lähdön / käännöksen jälkeen) | ||||||||||
- | Nella Imponen | 2007 | DSQ | |||||||
Aurajoen Uinti | 57.59 | |||||||||
SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa | ||||||||||
- | Sofia Järvi | 2007 | DSQ | |||||||
Raision Urheilijat | 54.32 | |||||||||
SW 7.4 Pää ei rikkonut veden pintaa ennen toisen käsivedon leveintä kohtaa lähdön / käännöksen jälkeen | ||||||||||
- | Vilja Suominen | 2009 | DSQ | |||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa | ||||||||||
Laji 7, N, T-10 50m ru, Loppukilpailut 11 v ja vanhemmat |
Sponsori: Citywork |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Alisa Ponomareva | 1991 | 653 | 33.19 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 31.88 | |||||||||
2 | Siiri Konkka | 2004 | 615 | 33.86 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 33.67 | |||||||||
3 | Ella Lammi | 1998 | 533 | 35.51 | ||||||
Porin Uimaseura | 35.52 | |||||||||
4 | Tinja Lasonen | 2004 | 515 | 35.92 | ||||||
Porin Uimaseura | 36.38 | |||||||||
5 | Ellen Kaituri | 2006 | 512 | 36.00 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 36.66 | |||||||||
6 | Minka Halava | 2001 | 508 | 36.09 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 36.26 | |||||||||
7 | Katariina Niemi | 2002 | 473 | 36.95 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 36.40 | |||||||||
8 | Lotta Aho | 2000 | 462 | 37.23 | ||||||
Aurajoen Uinti | 36.47 | |||||||||
9 | Susanna Ellonen | 1999 | 445 | 37.71 | ||||||
TaTu Tampere | 37.45 | |||||||||
10 | Miia Hurskainen | 1992 | 435 | 38.00 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 39.42 | |||||||||
11 | Anu Ilander | 1968 | 429 | 38.18 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | 37.47 | |||||||||
12 | Senni Tuominen | 2003 | 420 | 38.44 | ||||||
Vesihelmen Uimaseura | 38.31 | |||||||||
13 | Janette Setälä | 2001 | 407 | 38.84 | ||||||
Aurajoen Uinti | 39.35 | |||||||||
14 | Jade Huhtamaa | 2002 | 388 | 39.46 | ||||||
Helsingin Uimarit | 38.37 | |||||||||
15 | Hanni Riikonen | 2002 | 386 | 39.53 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 37.40 | |||||||||
16 | Sofia Karismaa | 2002 | 367 | 40.21 | ||||||
Porin Uimaseura | 38.20 | |||||||||
17 | Elina Ryynänen | 2005 | 364 | 40.31 | ||||||
Simmis Wanda | 40.41 | |||||||||
18 | Julianna Kurkela | 2005 | 349 | 40.88 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 43.65 | |||||||||
19 | Susanna Ryynänen | 2006 | 334 | 41.49 | ||||||
Simmis Wanda | 43.03 | |||||||||
20 | Ida Heino | 2000 | 334 | 41.50 | ||||||
Porin Uimaseura | 41.78 | |||||||||
21 | Martta Haarala | 2001 | 309 | 42.57 | ||||||
Uimaseura Kaarina | 41.54 | |||||||||
22 | Olivia Oinas | 2003 | 294 | 43.28 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 42.97 | |||||||||
23 | Aino Lepola | 2005 | 289 | 43.54 | ||||||
TaTu Tampere | 44.55 | |||||||||
24 | Jenni Kurki | 2005 | 276 | 44.22 | ||||||
Simmis Wanda | 42.33 | |||||||||
25 | Saranbolor Usukhsaikhan | 2003 | 272 | 44.40 | ||||||
TaTu Tampere | ||||||||||
26 | Iina Vänttinen | 2006 | 272 | 44.41 | ||||||
Simmis Wanda | 43.07 | |||||||||
27 | Heidi Nurminen | 2005 | 269 | 44.61 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 46.09 | |||||||||
28 | Aino Kunelius | 2005 | 255 | 45.40 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 50.80 | |||||||||
29 | Ulla Haarala | 2004 | 251 | 45.61 | ||||||
Uimaseura Kaarina | 43.02 | |||||||||
30 | Emilia Pakkanen | 2006 | 242 | 46.18 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 49.94 | |||||||||
31 | Amanda Koistinen | 2005 | 242 | 46.19 | ||||||
Aurajoen Uinti | 49.16 | |||||||||
32 | Judit Lindén | 2006 | 235 | 46.61 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 47.13 | |||||||||
33 | Aino Haarala | 2001 | 235 | 46.62 | ||||||
Uimaseura Kaarina | 46.96 | |||||||||
34 | Iida Peuraniemi | 2002 | 232 | 46.83 | ||||||
TaTu Tampere | 46.24 | |||||||||
35 | Viivi Laiho | 2005 | 230 | 46.95 | ||||||
Aurajoen Uinti | 47.82 | |||||||||
36 | Meri Salomäki | 2006 | 203 | 48.99 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 51.55 | |||||||||
37 | Kiia Alenius | 2005 | 196 | 49.53 | ||||||
TaTu Tampere | 50.41 | |||||||||
38 | Nanna Tynkkynen | 2003 | 183 | 50.71 | ||||||
TaTu Tampere | 48.22 | |||||||||
39 | Noora Ketola | 2003 | 176 | 51.33 | ||||||
Aurajoen Uinti | 49.90 | |||||||||
40 | Alexa Korkiakoski | 2006 | 163 | 52.71 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 57.58 | |||||||||
41 | Tytti Rantanen | 2006 | 160 | 52.98 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 52.99 | |||||||||
42 | Sofia Mustonen | 2006 | 157 | 53.36 | ||||||
TaTu Tampere | ||||||||||
43 | Veera Viskari | 2005 | 152 | 53.89 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 1:04.43 | |||||||||
44 | Kerttu Laaksonen | 2006 | 146 | 54.65 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 55.17 | |||||||||
45 | Karmen Johanson | 2006 | 129 | 56.99 | ||||||
Vesihelmen Uimaseura | 59.16 | |||||||||
46 | Helmi Heinonen | 2006 | 126 | 57.40 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 57.44 | |||||||||
47 | Nella Hyvärinen | 2004 | 121 | 58.16 | ||||||
Aurajoen Uinti | 59.64 | |||||||||
- | Wilma Lassila | 2004 | DNF | |||||||
TaTu Tampere | 47.67 | |||||||||
- | Aino Viitala | 2006 | DSQ | |||||||
Aurajoen Uinti | 1:06.03 | |||||||||
SW 7.2 Eriaikaisia käsiliikkeitä | ||||||||||
- | Veera Hautamäki | 2006 | DSQ | |||||||
Raision Urheilijat | 58.14 | |||||||||
SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 | Tulostuspäivämäärä | 07 lokakuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | Tulostusaika | 14:28 |