2020-10-25   23:07:47
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Distancestævne

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Søndag

Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Distancestævne 2017    Udskriftsdato  19 november 2017   
  Stævne by  Taastrup    Udskriftstidspunkt  12:16   
  Arrangør  STT         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  19 november 2017         
 
 
Løb 5, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1918-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    100m  200m  300m    Opnået  Status 











 
Maya Nykjær  2001  Vordingborg Svømme Klub    1:13.70  2:34.89  3:56.04    5:16.64   
Freja Petersen  2000  Vordingborg Svømme Klub    1:14.47  2:38.03  4:04.66    5:29.97   
Silje Juhl Nielsen  2003  Solrød Svømmeklub    1:20.71  2:50.60  4:19.77    5:46.37   
Lærke Samsø Svenningsen  2002  Solrød Svømmeklub    1:23.01  2:52.66  4:23.14    5:50.51   
Petrine Nielson  2003  Svømmeklubben Triton Ballerup    1:26.57  3:03.22  4:39.09    6:09.03   
                     
 
Løb 5, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    100m  200m  300m    Opnået  Status 











 
Liva Stjernholm  2004  Svømmeklubben Triton Ballerup    1:07.85  2:22.05  3:35.99    4:45.83   
Schastine Skifter Tabor  2005  VAT Copenhagen    1:12.54  2:33.44  3:53.25    5:10.43   
Mathilde Mathiesen  2004  VAT Copenhagen    1:17.64  2:41.60  4:04.12    5:24.73   
Natacha Munch  2005  Solrød Svømmeklub    1:16.80  2:41.66  4:08.18    5:31.33   
Annika Køhn  2005  VAT Copenhagen    1:16.44  2:41.08  4:08.48    5:31.67   
Anna Leopold Brandt  2004  Svømmeklubben Triton Ballerup    1:23.22  2:50.26  4:13.77    5:35.46   
Sophie Lærke Sandell  2005  Svømmeklubben Triton Ballerup    1:21.74  2:48.85  4:16.13    5:36.50   
Asta Kristensen  2004  VAT Copenhagen    1:19.97  2:47.21  4:17.27    5:44.13   
Helena Fogh Kronborg  2005  VAT Copenhagen    1:23.00  2:52.08  4:21.09    5:47.98   
10  Martha Bødker Thomsen  2005  Svømmeklubben Triton Ballerup    1:25.81  2:58.25  4:30.53    5:57.47   
11  Ella Bødker Thomsen  2005  Svømmeklubben Triton Ballerup    1:29.38  3:08.19  4:48.23    6:21.38   
                     
 
Løb 5, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2018 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    100m  200m  300m    Opnået  Status 











 
Emilie Wilms Jensen  2006  Svømmeklubben Triton Ballerup    1:19.79  2:44.68  4:10.95    5:37.23   
Rebecca Ella Madsen  2006  Swim Team Taastrup - VATCPH    1:26.89  3:03.42  4:44.08    6:20.60   
Hanna Rørbech  2006  Swim Team Taastrup - VATCPH    1:31.90  3:11.78  4:51.45    6:26.91   
Emma Haagen  2006  Swim Team Taastrup - VATCPH    1:38.80  3:26.57  5:14.98    6:58.25   
Signe Schnabelrauch  2006  Swim Team Taastrup - VATCPH    1:39.62  3:29.68  5:19.63    7:07.00   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  19 november 2017 
Licens til Swim Team Taastrup - VATCPH  Udskriftstidspunkt  12:16 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark