2020-11-30   17:55:26
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Hillerød Cup 2017

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Søndag

Resultat Løb 34 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 34 (Finaler) - Officiel 
 
  Stævne navn  Hillerød Cup    Udskriftsdato  26 november 2017   
  Stævne by  Hillerød    Udskriftstidspunkt  14:44   
  Arrangør  Hillerød Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  25 november 2017         
 
 
Løb 34, 4X50m Frisvømning Mix, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Triton 1  2000  Svømmeklubben Triton Ballerup            1:42.52   
  Mads Tornow Rasmussen  2000      24.49        24.49   
  Liva Palmund  2002      26.51        51.00   
  Oliver Thor Sørensen  2000      24.82        1:15.82   
  Julie Darlem Brandt  2001      26.70        1:42.52   
                     
Triton 2  2000  Svømmeklubben Triton Ballerup            1:44.50   
  Mads Raaby Jensen  2001      24.34        24.34   
  Niels Paulli Sparholt  2000      25.09        49.43   
  Frederikke Echardt  2002      27.35        1:16.78   
  Josephine G. Lauridsen  2001      27.72        1:44.50   
                     
Triton 3  2000  Svømmeklubben Triton Ballerup            1:46.13   
  Magnus Aasberg  2001      25.24        25.24   
  Gustav Klit Stjernholm  2002      24.43        49.67   
  Emilie Nyegaard  2001      27.89        1:17.56   
  Mikala Ravn Borch  2003      28.57        1:46.13   
                     
Holbæk Mix 1  2001  Holbæk Svømme Klub            1:46.87   
  Mads Toft  2001      25.09        25.09   
  Emil Toft  1998      25.06        50.15   
  Mai Andersen  2000      28.04        1:18.19   
  Mathilde Nielsen  2003      28.68        1:46.87   
                     
Mix 1 Helsinge  2004  Helsinge Svømmeklub            1:47.99   
  Oliver Christiansen  1999      25.81        25.81   
  Mads Steen Petersen  1997      24.27        50.08   
  Serina P. Snellman Floris  1995      29.00        1:19.08   
  Emma Jensen  2002      28.91        1:47.99   
                     
Hils Mix1  2000  Hillerød Svømmeklub            1:48.55   
  Andreas Noer  1998      25.35        25.35   
  Frederik Clausen  2001      25.23        50.58   
  Ulrikke Veje  2002      28.77        1:19.35   
  Emilie Trolle Pedersen  1999      29.20        1:48.55   
                     
Mix 2 Helsinge  2004  Helsinge Svømmeklub            1:51.72   
  Andreas Gram Peters  2001      26.12        26.12   
  Nicklas Andersen  2001      24.68        50.80   
  Maja Marie Elmgreen  2003      29.60        1:20.40   
  Katrine S. Frederiksen  2002      31.32        1:51.72   
                     
Stålmix 1 Fr.værk  1998  Frederiksværk Svømmeklub            1:51.74   
  Kaja Aunstrup  1998      27.93        27.93   
  Daniel Didriksen  2002      25.93        53.86   
  Thorbjørn Jari Ikkala  2002      27.02        1:20.88   
  Luna Trojlsgaard  2004      30.86        1:51.74   
                     
Hils Mix2  2000  Hillerød Svømmeklub            1:52.34   
  Simon Blidarevic  2002      26.28        26.28   
  Sebastian Ejdesgaard  2001      26.51        52.79   
  Johanne Baes Aaholst  2004      29.34        1:22.13   
  Anna Haugsted Pihl  2003      30.21        1:52.34   
                     
10  Haslev 1  1990  Haslev Svømmeklub            1:52.64   
  Frederik Kongstad Hansen  2001      26.60        26.60   
  Nicole Jensen  1996      29.71        56.31   
  Viktor Eibye  2001      26.33        1:22.64   
  Sofie Nielsen  2003      30.00        1:52.64   
                     
11  Holbæk Mix 2  2001  Holbæk Svømme Klub            1:53.35   
  Alexander E. Pedersen  2002      27.38        27.38   
  Christopher H. Brown  2002      25.54        52.92   
  Nynne Nørlem  2002      30.41        1:23.33   
  Ida Larsen  2000      30.02        1:53.35   
                     
12  Mix 3 Helsinge  2003  Helsinge Svømmeklub            1:56.31   
  Frederik Junker Neldeberg  2000      26.01        26.01   
  Marcus Christiansen  2001      27.68        53.69   
  Emily Hansen  2005      31.30        1:24.99   
  Caroline Bach Offendal  2002      31.32        1:56.31   
                     
13  Hils Mix3  2000  Hillerød Svømmeklub            1:56.86   
  Oscar Lykke Fischer  2002      28.69        28.69   
  Carl Adelsten Kirchhoff  2002      27.94        56.63   
  Natascha Laigaard  2002      29.93        1:26.56   
  Sofia Qvade Rasmusen  2001      30.30        1:56.86   
                     
14  Frederikssund Mix  2000  Frederikssund Svømmeklub            1:57.03   
  Victor Dyrhauge  2004      29.81        29.81   
  Emilie Pyndt Hansen  2004      32.87        1:02.68   
  Sille Andersen  2003      29.71        1:32.39   
  Johan Wentorf  1999      24.64        1:57.03   
                     
15  Holbæk Mix 3  2001  Holbæk Svømme Klub            1:58.43   
  Oliver Lystlund  2003      27.23        27.23   
  Simon Rytter Eliasen  2003      29.36        56.59   
  Johanne Jonstrup Liisberg  2003      31.11        1:27.70   
  Mie Mørkedal  2003      30.73        1:58.43   
                     
16  Rønne 1  2003  Rønne Svømme Klub            1:59.79   
  Phillip Quist  2003      27.83        27.83   
  Mette Tofte Jørgensen  2003      32.25        1:00.08   
  Alberte Stoltz  2004      35.22        1:35.30   
  Nikolaj Almeborg  2000      24.49        1:59.79   
                     
17  Hils Mix4  2000  Hillerød Svømmeklub            2:00.09   
  Morten Lindblom Andersen  2005      29.26        29.26   
  Mikkel Kronborg Riis  2002      29.25        58.51   
  Josephine Gribsvad  2003      31.68        1:30.19   
  Matilde Weibel  2002      29.90        2:00.09   
                     
18  Hils Mix5  2000  Hillerød Svømmeklub            2:00.11   
  Gustav Larsen  2003      29.84        29.84   
  Louie Uldall  2005      30.25        1:00.09   
  Ida Zeiler Terkildsen  2004      30.03        1:30.12   
  Clara Qvade Rasmusen  2001      29.99        2:00.11   
                     
19  Haslev 2  1990  Haslev Svømmeklub            2:01.28   
  Noel Sander Vestergaard  2003      27.82        27.82   
  Sisse Berg Olesen  2005      32.58        1:00.40   
  Christopher Vejlbo Hansen  2005      30.35        1:30.75   
  Petrine R. E. Sørensen  2005      30.53        2:01.28   
                     
20  Mix 4 Helsinge  2003  Helsinge Svømmeklub            2:05.15   
  Lukas Frederiksen  2004      29.87        29.87   
  Emil Gram Peters  2005      31.42        1:01.29   
  Amalie Lund  2004      32.12        1:33.41   
  Gry Therkelsen  2004      31.74        2:05.15   
                     
21  Stålmix 2 Fr.værk  2003  Frederiksværk Svømmeklub            2:09.66   
  Mathilde Laustsen  2003      32.75        32.75   
  Alexander Asmussen  2004      33.18        1:05.93   
  Nicoline Huusfelt  2000      30.44        1:36.37   
  Jacob Koch Larsen  2006      33.29        2:09.66   
                     
22  Haslev 3  1990  Haslev Svømmeklub            2:10.41   
  Albert U. Thystrup  2003      31.78        31.78   
  Jonas P. Dahrup  2004      33.77        1:05.55   
  Nynne Jakobsen  2004      32.63        1:38.18   
  Anna Lind Petersen  2004      32.23        2:10.41   
                     
23  Mix 5 Helsinge  2003  Helsinge Svømmeklub            2:11.39   
  Viktor Junker Neldeberg  2004      33.38        33.38   
  Victor Møller Klitgaard  2006      33.68        1:07.06   
  Pernille Møller Leisted  2002      33.03        1:40.09   
  Laura Jørgensen  2004      31.30        2:11.39   
                     
24  Holbæk Mix 4  2001  Holbæk Svømme Klub            2:11.73   
  Victor Buck  2007      34.75        34.75   
  Mikkel Nielsen  2004      31.58        1:06.33   
  Maja Buck  2004      33.19        1:39.52   
  Alberte Pedersen  2006      32.21        2:11.73   
                     
25  Mix 6 Helsinge  2003  Helsinge Svømmeklub            2:12.83   
  Tobias Frederiksen  2006      33.18        33.18   
  Scott Foged  2005      33.19        1:06.37   
  Sarah Cecilia Eriksen  2004      34.19        1:40.56   
  Frida Gram Peters  2007      32.27        2:12.83   
                     
26  Rønne 2  2003  Rønne Svømme Klub            2:15.95   
  Malte Rasch  2004      30.46        30.46   
  Rebecca Andersen  2003      34.69        1:05.15   
  Sofie Christiansen  2005      41.08        1:46.23   
  Karl Christiansen  2000      29.72        2:15.95   
                     
27  Haslev 4  1990  Haslev Svømmeklub            2:16.69   
  Lærke Møller  2005      32.95        32.95   
  Nicoline Hansen  2004      31.96        1:04.91   
  Laurits Tnøfner  2004      34.84        1:39.75   
  Thor Tørngren  2006      36.94        2:16.69   
                     
28  Hils Mix8  2000  Hillerød Svømmeklub            2:18.41   
  Anna Olivia Kichhhoff  2005      34.66        34.66   
  Silas Folke Drigsdahl  2004      32.08        1:06.74   
  Silje Lyse Legaard  2006      35.18        1:41.92   
  Mikkel Nyvang Thorngreen  2005      36.49        2:18.41   
                     
29  Hils Mix7  2000  Hillerød Svømmeklub            2:19.36   
  Samuel Veje  2005      34.32        34.32   
  Caroline Henning  2005      32.93        1:07.25   
  Sebastian Larsen  2006      36.60        1:43.85   
  Athena Haugsted Pihl  2006      35.51        2:19.36   
                     
30  Stålmix 3 Fr.værk  2004  Frederiksværk Svømmeklub            2:19.64   
  Ida Lund Järund  2003      32.30        32.30   
  Josefine Nielsen  2005      32.88        1:05.18   
  Jonathan Resting Krontoft  2002      37.10        1:42.28   
  Viktor Degn  2005      37.36        2:19.64   
                     
31  Mix 7 Helsinge  2003  Helsinge Svømmeklub            2:26.87   
  André Vester  2004      32.54        32.54   
  Lasse S. Frederiksen  2006      37.90        1:10.44   
  Aurora Troldahl Jakobsen  2005      35.45        1:45.89   
  Sally Hoffmann  2007      40.98        2:26.87   
                     
32  Holbæk Mix 5  2001  Holbæk Svømme Klub            2:26.97   
  Mikkel Munkholm  2006      37.27        37.27   
  Frej Matias Krog  2007      38.77        1:16.04   
  Nana Andersen  2006      36.45        1:52.49   
  Anna Mundt Karup  2005      34.48        2:26.97   
                     
33  Haslev 5  1990  Haslev Svømmeklub            2:27.22   
  Storm Melgaard  2007      36.94        36.94   
  Theodor Kongstad  2006      38.45        1:15.39   
  Cecilie Engsted Larsen  2006      38.66        1:54.05   
  Maja Svenstrup  2002      33.17        2:27.22   
                     
34  Hils Mix10  2000  Hillerød Svømmeklub            2:58.85   
  Elias Jensen  2006      42.30        42.30   
  Emil Nissen  2006      49.06        1:31.36   
  Andrea Jørgensen  2008      47.65        2:19.01   
  Amalie Lythcke  2006      39.84        2:58.85   
                     
35  Hiils Mix9  2000  Hillerød Svømmeklub            3:00.08   
  Johan Klitten  2006      39.05        39.05   
  Joachim Nyvang Thorngreen  2007      47.01        1:26.06   
  Alberte Ricken  2007      48.52        2:14.58   
  Isabella Flach  2008      45.50        3:00.08   
                     
36  Hils Mix11  2000  Hillerød Svømmeklub            3:21.51   
  Kean Melander  2007      49.80        49.80   
  Noah Meiland  2005      46.10        1:35.90   
  Laura Christoffersen  2007      54.82        2:30.72   
  Liva Poulsen  2007      50.79        3:21.51   
                     
Hils Mix6  2000  Hillerød Svømmeklub            DNS   
  Gustav Larsen  2003                 
  Silas Folke Drigsdahl  2004                 
  Mathilde Emilie K. Larsen  2002                 
  Ida Zeiler Terkildsen  2004              DNS   
                     
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  26 november 2017 
Licens til Hillerød Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  14:44 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark