2020-11-30   18:48:37
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Hillerød Cup 2017

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Søndag

Resultat Løb 33 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 33 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Hillerød Cup    Udskriftsdato  26 november 2017   
  Stævne by  Hillerød    Udskriftstidspunkt  14:40   
  Arrangør  Hillerød Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  25 november 2017         
 
 
Løb 33, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 1950-2000 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Mai Andersen  2000  Holbæk Svømme Klub    33.99        1:11.94   
Elisabeth Lyngfeldt  1999  Helsingør Svømmeklub    36.04        1:14.65   
Nicoline Huusfelt  2000  Frederiksværk Svømmeklub    35.57        1:16.70   
Nicole Jensen  1996  Haslev Svømmeklub    34.31        1:17.11   
Anna Elisabeth Mathiasen  2000  Helsingør Svømmeklub    36.53        1:20.34   
                     
 
Løb 33, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2001-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Liva Palmund  2002  Svømmeklubben Triton Ballerup    29.63        1:05.77   
Line Strandby  2001  Svømmeklubben Triton Ballerup    33.08        1:09.25   
Emilie Nyegaard  2001  Svømmeklubben Triton Ballerup    33.96        1:10.45   
Johanna Juul Bay-Smidt  2002  Helsingør Svømmeklub    32.31        1:11.30   
Mia Mørk Kuramoto  2003  Helsingør Svømmeklub    34.69        1:13.18   
Natascha Laigaard  2002  Hillerød Svømmeklub    32.69        1:13.90   
Mathilde Nielsen  2003  Holbæk Svømme Klub    34.55        1:14.22   
Mikala Ravn Borch  2003  Svømmeklubben Triton Ballerup    33.57        1:14.35   
Frida Uldall  2003  Hillerød Svømmeklub    34.67        1:14.71   
10  Ulrikke Juul Søeborg  2003  Helsingør Svømmeklub    34.37        1:15.61   
11  Emma Jensen  2002  Helsinge Svømmeklub    35.94        1:15.71   
12  Mathilde Skjøth-Rasmussen  2003  Helsingør Svømmeklub    35.79        1:15.91   
12  Sofie Nielsen  2003  Haslev Svømmeklub    32.79        1:15.91   
14  Mathilde Emilie K. Larsen  2002  Hillerød Svømmeklub    36.25        1:17.23   
15  Lea Andersen  2003  Holbæk Svømme Klub    38.19        1:17.87   
16  Emma Clausen  2003  Helsingør Svømmeklub    37.50        1:20.83   
17  Johanne Jonstrup Liisberg  2003  Holbæk Svømme Klub    37.62        1:22.08   
18  Mathilde Laustsen  2003  Frederiksværk Svømmeklub    37.52        1:22.13   
19  Katrine S. Frederiksen  2002  Helsinge Svømmeklub    38.44        1:22.20   
20  Pernille Møller Leisted  2002  Helsinge Svømmeklub    41.23        1:23.52   
21  Maja Svenstrup  2002  Haslev Svømmeklub    40.39        1:25.90   
22  Rebecca Andersen  2003  Rønne Svømme Klub    39.77        1:27.87   
23  Mette Tofte Jørgensen  2003  Rønne Svømme Klub    40.83        1:28.20   
24  Moa Fagerström  2003  SK Stimmet    44.31        1:31.99   
Regitze Lyngfeldt  2002  Helsingør Svømmeklub            DNS   
                     
 
Løb 33, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2004-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Ida Zeiler Terkildsen  2004  Hillerød Svømmeklub    36.18        1:15.20   
Lærke Møller  2005  Haslev Svømmeklub    36.78        1:17.95   
Luna Trojlsgaard  2004  Frederiksværk Svømmeklub    35.00        1:18.18   
Anna Lind Petersen  2004  Haslev Svømmeklub    36.54        1:19.61   
Nynne Jakobsen  2004  Haslev Svømmeklub    37.69        1:19.74   
Emilie Pyndt Hansen  2004  Frederikssund Svømmeklub    36.39        1:19.78   
Amalie Lund  2004  Helsinge Svømmeklub    38.78        1:20.63   
Sisse Berg Olesen  2005  Haslev Svømmeklub    38.16        1:20.88   
Anna Mundt Karup  2005  Holbæk Svømme Klub    39.78        1:21.48   
10  Ida-Marie Nørgaard  2005  Frederiksværk Svømmeklub    39.18        1:22.43   
11  Maja Buck  2004  Holbæk Svømme Klub    38.61        1:23.40   
12  Emma F. Rouse  2004  Helsingør Svømmeklub    39.63        1:25.32   
13  Alberte Stoltz  2004  Rønne Svømme Klub    43.33        1:29.86   
14  Anna Olivia Kichhhoff  2005  Hillerød Svømmeklub    44.33        1:31.61   
15  Ester Fagerlind  2005  SK Stimmet    43.96        1:33.13   
16  Ebba Jakobsson  2004  SK Stimmet    43.30        1:35.55   
17  Frida Karoline Ikkala  2005  Frederiksværk Svømmeklub    47.66        1:39.96   
18  Emma Mølholm  2005  Hillerød Svømmeklub    47.69        1:41.32   
19  Sofie Christiansen  2005  Rønne Svømme Klub    54.30        1:50.76   
20  Lianne Jing Nielsen  2005  Frederiksværk Svømmeklub    52.73        1:51.98   
                     
 
Løb 33, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2006-2007 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Alberte Pedersen  2006  Holbæk Svømme Klub    38.29        1:22.83   
Athena Haugsted Pihl  2006  Hillerød Svømmeklub    40.59        1:29.01   
Astrid Nørgaard  2007  Frederiksværk Svømmeklub    44.97        1:33.69   
Simona Gunnarsson  2007  SK Stimmet    46.75        1:34.77   
Nana Andersen  2006  Holbæk Svømme Klub    47.63        1:35.03   
Clara Lövenkjaer  2006  SK Stimmet    44.30        1:36.67   
Natasja Boesgaard  2007  Frederiksværk Svømmeklub    50.28        1:44.88   
Patricia Christensen  2007  Frederiksværk Svømmeklub    55.03        2:02.27   
Alberte Ricken  2007  Hillerød Svømmeklub    55.24        2:04.27   
Helena Lendal  2006  Frederiksværk Svømmeklub            DSQ  afsl på mave v 50 m 
                     
 
Løb 33, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2008-2017 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Isabella Flach  2008  Hillerød Svømmeklub    52.28        1:47.62   
Signe Nilsson  2008  SK Stimmet    52.78        1:48.79   
Gabriella Ljungdahl  2008  SK Stimmet    52.65        1:48.96   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  26 november 2017 
Licens til Hillerød Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  14:40 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark