2020-11-30   18:08:08
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Hillerød Cup 2017

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Søndag

Resultat Løb 26 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 26 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Hillerød Cup    Udskriftsdato  26 november 2017   
  Stævne by  Hillerød    Udskriftstidspunkt  12:10   
  Arrangør  Hillerød Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  25 november 2017         
 
 
Løb 26, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Nicklas Andersen  2001  Helsinge Svømmeklub    29.96        1:01.34   
Frederik Clausen  2001  Hillerød Svømmeklub    32.01        1:05.21   
Christopher H. Brown  2002  Holbæk Svømme Klub    32.15        1:05.53   
Alexander E. Pedersen  2002  Holbæk Svømme Klub    32.67        1:07.47   
Jesper Schiødt  2001  Helsingør Svømmeklub    33.31        1:09.69   
Oscar Lykke Fischer  2002  Hillerød Svømmeklub    34.34        1:10.13   
Jonathan Resting Krontoft  2002  Frederiksværk Svømmeklub            DSQ  ej fort bev 25 m 
Michal Szczesniak  2002  SK Stimmet            DSQ  ej fort bev 50 m 
                     
 
Løb 26, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Phillip Quist  2003  Rønne Svømme Klub    34.43        1:10.56   
Gustav Larsen  2003  Hillerød Svømmeklub    34.85        1:11.96   
Simon Rytter Eliasen  2003  Holbæk Svømme Klub    35.20        1:12.71   
Mikkel Nielsen  2004  Holbæk Svømme Klub    39.04        1:19.35   
André Vester  2004  Helsinge Svømmeklub    40.13        1:22.44   
Sebastian Ljungdahl  2004  SK Stimmet            1:25.26   
                     
 
Løb 26, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Louie Uldall  2005  Hillerød Svømmeklub    38.82        1:19.41   
Alexander Ljungdahl  2006  SK Stimmet    41.70        1:23.73   
Oscar Norlander  2006  Holbæk Svømme Klub    45.34        1:30.49   
Mikkel Munkholm  2006  Holbæk Svømme Klub    46.69        1:35.84   
Mikkel Nyvang Thorngreen  2005  Hillerød Svømmeklub    49.18        1:42.73   
Theodor Kongstad  2006  Haslev Svømmeklub            1:42.98   
Viktor Degn  2005  Frederiksværk Svømmeklub    51.61        1:43.10   
Samuel Nilsson  2006  SK Stimmet    53.17        1:49.70   
Noah Meiland  2005  Hillerød Svømmeklub    1:06.41        2:20.03   
Elias Jensen  2006  Hillerød Svømmeklub            DSQ  ej fort begv 50 m 
Emil Nissen  2006  Hillerød Svømmeklub            DSQ  ej fort bev 35 m 
                     
 
Løb 26, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2017 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Nikolaj Assentoft Brandt  2007  Helsinge Svømmeklub    44.21        1:31.69   
Joachim Nyvang Thorngreen  2007  Hillerød Svømmeklub    51.36        1:47.69   
Simon Grefstad  2007  Hillerød Svømmeklub    53.66        1:51.67   
Kean Melander  2007  Hillerød Svømmeklub    56.62        1:54.72   
Nikolaj Pedersen  2007  Helsinge Svømmeklub    54.46        1:54.95   
Lucas Holbek  2007  Hillerød Svømmeklub    59.29        2:03.59   
Nikolaj Cheng  2007  Helsinge Svømmeklub            DNS   
Otto Holbøll Danquart  2007  Hillerød Svømmeklub            DSQ  svøm på mave 25 m 
William Foged  2008  Helsinge Svømmeklub            DSQ  ej fort bev 50 m 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  26 november 2017 
Licens til Hillerød Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  12:10 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark