2020-10-22   10:57:19
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Hillerød Cup 2017

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag

Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stævne navn  Hillerød Cup    Udskriftsdato  25 november 2017   
  Stævne by  Hillerød    Udskriftstidspunkt  11:20   
  Arrangør  Hillerød Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  25 november 2017         
 
 
Løb 4, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1950-1999 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Emil Toft  1998  Holbæk Svømme Klub            30.68   
Oliver Christiansen  1999  Helsinge Svømmeklub            30.85   
Johan Wentorf  1999  Frederikssund Svømmeklub            32.04   
                     
 
Løb 4, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Frederik Junker Neldeberg  2000  Helsinge Svømmeklub            31.03   
Johan Joensen  2000  Svømmeklubben Triton Ballerup            31.31   
Martin Vennick Haugbølle  2001  Hørsholm Svømmeforening            31.56   
Lucas Hoffmann  2000  Helsingør Svømmeklub            31.76   
Nikolaj Almeborg  2000  Rønne Svømme Klub            31.78   
Mads Raaby Jensen  2001  Svømmeklubben Triton Ballerup            31.90   
Mads Toft  2001  Holbæk Svømme Klub            32.67   
Jakob Bjerre Eriksen  2000  Hillerød Svømmeklub            33.19   
Viktor Eibye  2001  Haslev Svømmeklub            33.76   
10  Magnus Aasberg  2001  Svømmeklubben Triton Ballerup            34.36   
11  Sebastian Ejdesgaard  2001  Hillerød Svømmeklub            34.58   
12  Mikkel Kronborg Riis  2002  Hillerød Svømmeklub            36.37   
13  Thorbjørn Jari Ikkala  2002  Frederiksværk Svømmeklub            36.77   
14  Oliver Lorentzen  2002  Hovedstadens Svømmeklub            39.20   
15  Michal Szczesniak  2002  SK Stimmet            43.48   
Mikkel S. Hansen  2000  Svømmeklubben Triton Ballerup            DSQ  Tyvstart 
                     
 
Løb 4, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Oliver Lystlund  2003  Holbæk Svømme Klub            33.44   
Noel Sander Vestergaard  2003  Haslev Svømmeklub            36.62   
Malte Rasch  2004  Rønne Svømme Klub            38.63   
Gustav Larsen  2003  Hillerød Svømmeklub            40.93   
Albert U. Thystrup  2003  Haslev Svømmeklub            41.68   
Hannibal Anker Bechmann  2004  Hovedstadens Svømmeklub            42.18   
Silas Folke Drigsdahl  2004  Hillerød Svømmeklub            42.45   
Sebastian Ljungdahl  2004  SK Stimmet            44.25   
Laurits Tnøfner  2004  Haslev Svømmeklub            44.61   
10  Mads Frost Sønderby  2004  Frederikssund Svømmeklub            46.18   
11  Bertram Wenneberg  2004  Hovedstadens Svømmeklub            49.69   
12  Mads Bantz Nielsen  2004  Frederikssund Svømmeklub            49.95   
13  Victor Enemark Cruse  2004  Frederikssund Svømmeklub            50.29   
14  Marius Hornshøj Skovø  2003  Hovedstadens Svømmeklub            54.39   
Mikkel Nielsen  2004  Holbæk Svømme Klub            DSQ  Afsl. m 1 hånd 50 m 
                     
 
Løb 4, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Emil Gram Peters  2005  Helsinge Svømmeklub            37.58   
Illia Bulba  2005  Hørsholm Svømmeforening            39.37   
Alexander Nørby  2006  Hørsholm Svømmeforening            41.09   
Oscar Svensson  2005  Hørsholm Svømmeforening            41.44   
Furkan Guler  2005  Holbæk Svømme Klub            43.11   
Victor Møller Klitgaard  2006  Helsinge Svømmeklub            43.14   
Alexander Ljungdahl  2006  SK Stimmet            44.61   
Rasmus Fabricius Pedersen  2005  Hørsholm Svømmeforening            45.31   
Finn Elbo Card  2005  Hovedstadens Svømmeklub            45.57   
10  Oscar Norlander  2006  Holbæk Svømme Klub            47.01   
11  William Rützou  2005  Hørsholm Svømmeforening            48.34   
12  Mikkel Munkholm  2006  Holbæk Svømme Klub            49.07   
13  Anders W. Pedersen  2006  Hørsholm Svømmeforening            51.07   
14  Markus Nymann Andersen  2005  Hovedstadens Svømmeklub            52.24   
15  Samuel Nilsson  2006  SK Stimmet            54.56   
16  Lasse S. Frederiksen  2006  Helsinge Svømmeklub            54.60   
Gustav R. Christiansen  2006  Hørsholm Svømmeforening            DNS   
Mikkel Nyvang Thorngreen  2005  Hillerød Svømmeklub            DNS   
Mikkel Retbøll-Bauer  2006  Hørsholm Svømmeforening            DNS   
William Marquart  2006  Hovedstadens Svømmeklub            DNS   
                     
 
Løb 4, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2017 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Frej Matias Krog  2007  Holbæk Svømme Klub            54.73   
Emil Bantz Nielsen  2007  Frederikssund Svømmeklub            1:02.31   
Andreas Lyngfeldt Boholm  2008  Haslev Svømmeklub            1:11.35   
Hjalte Tommy Tørngren  2009  Haslev Svømmeklub            1:13.04   
Storm Melgaard  2007  Haslev Svømmeklub            DSQ  Flere flyben ved sta 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  25 november 2017 
Licens til Hillerød Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  11:20 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark