2020-10-22   11:33:10
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Hillerød Cup 2017

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag

Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Hillerød Cup    Udskriftsdato  25 november 2017   
  Stævne by  Hillerød    Udskriftstidspunkt  10:18   
  Arrangør  Hillerød Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  25 november 2017         
 
 
Løb 1, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1950-2000 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    100m  200m  300m    Opnået  Status 











 
Marina Nissen Jakobsen  2000  Hørsholm Svømmeforening    1:07.82  2:21.01  3:35.18    4:48.69   
Emily Jacobs  1996  Hillerød Svømmeklub    1:10.75  2:26.02  3:41.96    4:57.83   
Emilie Trolle Pedersen  1999  Hillerød Svømmeklub    1:13.77  2:34.33  3:54.09    5:13.77   
Nicole Jensen  1996  Haslev Svømmeklub    1:10.13  2:29.85  3:52.48    5:17.56   
Isabella Ringbæk  1998  Helsingør Svømmeklub    1:17.71  2:47.70  4:22.10    5:59.36   
                     
 
Løb 1, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    100m  200m  300m    Opnået  Status 











 
Julie Darlem Brandt  2001  Svømmeklubben Triton Ballerup    1:03.61  2:11.15  3:19.93    4:27.29   
Sofie Hertzberg  2002  Svømmeklubben Triton Ballerup    1:07.66  2:18.84  3:30.68    4:42.06   
Ida Rishøj  2002  Svømmeklubben Triton Ballerup    1:08.34  2:20.88  3:33.75    4:46.05   
Mathilde Nielsen  2003  Holbæk Svømme Klub    1:06.11  2:19.00  3:33.54    4:47.18   
Matilde Weibel  2002  Hillerød Svømmeklub    1:07.50  2:19.86  3:34.12    4:47.48   
Johanne B. Hansen  2002  Svømmeklubben Triton Ballerup    1:08.76  2:22.74  3:37.38    4:52.28   
Katrine S. Frederiksen  2002  Helsinge Svømmeklub    1:10.48  2:25.74  3:42.31    4:58.07   
Carla Lyhne Weiner  2003  Søllerød Svømmeklub    1:11.88  2:28.32  3:44.88    4:58.69   
Camilla Hougaard  2002  Svømmeklubben Triton Ballerup    1:09.49  2:26.36  3:45.34    5:03.73   
10  Sille Andersen  2003  Frederikssund Svømmeklub    1:13.46  2:32.36  3:50.20    5:04.07   
11  Clara Qvade Rasmusen  2001  Hillerød Svømmeklub    1:11.44  2:30.53  3:48.72    5:05.66   
12  Maja Marie Elmgreen  2003  Helsinge Svømmeklub    1:12.81  2:30.36  3:48.63    5:06.44   
13  Mathilde Skjøth-Rasmussen  2003  Helsingør Svømmeklub    1:12.82  2:32.50  3:51.18    5:07.93   
14  Mie Mørkedal  2003  Holbæk Svømme Klub    1:13.55  2:31.33  3:50.42    5:08.02   
15  Astrid Thimmer  2003  Hørsholm Svømmeforening    1:13.93  2:32.26  3:50.97    5:10.04   
16  Amalie Kolstrup-Timm  2003  Helsingør Svømmeklub    1:14.20  2:34.79  3:54.72    5:12.84   
17  Caroline Bach Offendal  2002  Helsinge Svømmeklub    1:13.16  2:43.49  4:07.95    5:31.79   
                     
 
Løb 1, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    100m  200m  300m    Opnået  Status 











 
Emily Hansen  2005  Helsinge Svømmeklub    1:12.74  2:32.87  3:52.82    5:12.12   
Emilie Pyndt Hansen  2004  Frederikssund Svømmeklub    1:14.18  2:33.93  3:54.09    5:12.38   
Maja Hallberg Langkilde  2004  Frederiksværk Svømmeklub    1:14.28  2:33.89  3:54.35    5:13.11   
Annika Toft Rasmussen  2004  Hillerød Svømmeklub    1:18.46  2:43.97  4:10.71    5:36.25   
Caroline Henning  2005  Hillerød Svømmeklub    1:21.61  2:52.96      5:51.20   
                     
 
Løb 1, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2007 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    100m  200m  300m    Opnået  Status 











 
Silje Lyse Legaard  2006  Hillerød Svømmeklub    1:23.34  2:53.25  4:21.55    5:48.87   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  25 november 2017 
Licens til Hillerød Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  10:18 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark