Results for Hillerød Cup 2017
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Hillerød Cup | Udskriftsdato | 25 november 2017 | |||
Stævne by | Hillerød | Udskriftstidspunkt | 15:08 | |||
Arrangør | Hillerød Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 november 2017 |
Løb 14, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1950-1999 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Adam Hansen | 1998 | Søllerød Svømmeklub | 31.54 | ||||||
Løb 14, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mads Raaby Jensen | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 27.17 | ||||||
2 | Mikkel S. Hansen | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 28.10 | ||||||
3 | Jakob Bjerre Eriksen | 2000 | Hillerød Svømmeklub | 28.34 | ||||||
4 | Johan Joensen | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 28.51 | ||||||
5 | Gustav Klit Stjernholm | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 28.69 | ||||||
6 | Magnus Bækgaard Andersen | 2001 | Hørsholm Svømmeforening | 29.03 | ||||||
7 | Mads Toft | 2001 | Holbæk Svømme Klub | 29.09 | ||||||
8 | Andreas Gram Peters | 2001 | Helsinge Svømmeklub | 29.52 | ||||||
9 | Nicklas Andersen | 2001 | Helsinge Svømmeklub | 29.59 | ||||||
10 | Frederik Clausen | 2001 | Hillerød Svømmeklub | 29.84 | ||||||
11 | Magnus Aasberg | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.68 | ||||||
12 | Christopher H. Brown | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 31.85 | ||||||
13 | Alexander E. Pedersen | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 31.92 | ||||||
14 | Karl Gustav B. Toft | 2002 | Søllerød Svømmeklub | 31.97 | ||||||
15 | Adrian Roed Schønning | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 33.16 | ||||||
15 | Jesper Schiødt | 2001 | Helsingør Svømmeklub | 33.16 | ||||||
17 | Carl Adelsten Kirchhoff | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 34.16 | ||||||
18 | Oscar Lykke Fischer | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 34.29 | ||||||
19 | Oliver Lorentzen | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 37.54 | ||||||
20 | Michal Szczesniak | 2002 | SK Stimmet | 40.46 | ||||||
21 | Jonathan Resting Krontoft | 2002 | Frederiksværk Svømmeklub | 41.75 | ||||||
- | Christian Galsøe | 2002 | Hillerød Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 14, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Gustav Larsen | 2003 | Hillerød Svømmeklub | 33.67 | ||||||
2 | Simon Rytter Eliasen | 2003 | Holbæk Svømme Klub | 34.14 | ||||||
3 | William Studsgaard | 2004 | Rønne Svømme Klub | 35.81 | ||||||
4 | Lucas Nielsen | 2004 | Frederikssund Svømmeklub | 36.68 | ||||||
5 | Anas El Ayadi | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 36.89 | ||||||
6 | Carl-Anton Drauschke | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 37.06 | ||||||
7 | Mikkel Nielsen | 2004 | Holbæk Svømme Klub | 37.60 | ||||||
8 | Sebastian Ljungdahl | 2004 | SK Stimmet | 38.23 | ||||||
9 | Jonas P. Dahrup | 2004 | Haslev Svømmeklub | 39.31 | ||||||
10 | Alexander Asmussen | 2004 | Frederiksværk Svømmeklub | 39.36 | ||||||
11 | Bertram H. Mikkelsen | 2004 | Frederikssund Svømmeklub | 39.97 | ||||||
12 | Albert U. Thystrup | 2003 | Haslev Svømmeklub | 40.17 | ||||||
13 | Mads Bantz Nielsen | 2004 | Frederikssund Svømmeklub | 41.86 | ||||||
14 | Bertram Wenneberg | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 41.91 | ||||||
15 | Mads Frost Sønderby | 2004 | Frederikssund Svømmeklub | 42.62 | ||||||
16 | Christian Hartmann | 2003 | Frederikssund Svømmeklub | 42.82 | ||||||
17 | Anders Bjerregaard | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 43.00 | ||||||
18 | William Alegre | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 43.37 | ||||||
19 | Marius Hornshøj Skovø | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 46.94 | ||||||
20 | Victor Enemark Cruse | 2004 | Frederikssund Svømmeklub | 54.38 | ||||||
- | Victor Christiansen | 2004 | Helsinge Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 14, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Morten Lindblom Andersen | 2005 | Hillerød Svømmeklub | 35.10 | ||||||
2 | Christopher Vejlbo Hansen | 2005 | Haslev Svømmeklub | 35.84 | ||||||
3 | Louie Uldall | 2005 | Hillerød Svømmeklub | 37.38 | ||||||
4 | Furkan Guler | 2005 | Holbæk Svømme Klub | 39.04 | ||||||
5 | Alexander Ljungdahl | 2006 | SK Stimmet | 39.08 | ||||||
6 | Samuel Veje | 2005 | Hillerød Svømmeklub | 40.88 | ||||||
7 | Finn Elbo Card | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 41.54 | ||||||
8 | Sebastian Larsen | 2006 | Hillerød Svømmeklub | 44.68 | ||||||
9 | Lasse S. Frederiksen | 2006 | Helsinge Svømmeklub | 45.58 | ||||||
10 | Viktor Degn | 2005 | Frederiksværk Svømmeklub | 47.61 | ||||||
11 | Theodor Kongstad | 2006 | Haslev Svømmeklub | 49.38 | ||||||
12 | Samuel Nilsson | 2006 | SK Stimmet | 52.67 | ||||||
- | Jonathan Kristensen | 2006 | Frederikssund Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Kristian Møller Thomsen | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | DNS | ||||||
- | William Marquart | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 14, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2017 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Victor Buck | 2007 | Holbæk Svømme Klub | 41.72 | ||||||
2 | Storm Melgaard | 2007 | Haslev Svømmeklub | 45.57 | ||||||
3 | Frej Matias Krog | 2007 | Holbæk Svømme Klub | 47.94 | ||||||
4 | William Foged | 2008 | Helsinge Svømmeklub | 53.40 | ||||||
5 | Jonathan H. Pedersen | 2008 | Hovedstadens Svømmeklub | 54.69 | ||||||
- | Balder H. Mikkelsen | 2007 | Frederikssund Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Esben Tærup Andersen | 2007 | Hovedstadens Svømmeklub | DSQ | svøm på mave 25 m | |||||
- | Hjalte Tommy Tørngren | 2009 | Haslev Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
- | Nikolaj Pedersen | 2007 | Helsinge Svømmeklub | DSQ | ej forsat bev 25 m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 25 november 2017 |
Licens til Hillerød Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 15:08 |