Results for Hillerød Cup 2017
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Hillerød Cup | Udskriftsdato | 25 november 2017 | |||
Stævne by | Hillerød | Udskriftstidspunkt | 13:45 | |||
Arrangør | Hillerød Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 november 2017 |
Løb 10, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1950-1999 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Oliver Christiansen | 1999 | Helsinge Svømmeklub | 31.77 | 1:06.20 | |||||
2 | Emil Toft | 1998 | Holbæk Svømme Klub | 31.43 | 1:07.59 | |||||
Løb 10, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Asger Væver Hartvig | 2002 | Hørsholm Svømmeforening | 31.88 | 1:07.60 | |||||
2 | Frederik Junker Neldeberg | 2000 | Helsinge Svømmeklub | 31.56 | 1:08.16 | |||||
3 | Martin Vennick Haugbølle | 2001 | Hørsholm Svømmeforening | 32.62 | 1:09.20 | |||||
4 | Lucas Hoffmann | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 32.65 | 1:10.61 | |||||
5 | Nikolaj Almeborg | 2000 | Rønne Svømme Klub | 32.83 | 1:10.77 | |||||
6 | Kasper Bonnichsen | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.26 | 1:11.86 | |||||
7 | Silas Bøjsen | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 34.80 | 1:14.54 | |||||
8 | Viktor Eibye | 2001 | Haslev Svømmeklub | 34.89 | 1:15.20 | |||||
9 | Sebastian Ejdesgaard | 2001 | Hillerød Svømmeklub | 35.78 | 1:15.47 | |||||
10 | Simon Blidarevic | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 35.39 | 1:15.93 | |||||
11 | Andreas Gram Peters | 2001 | Helsinge Svømmeklub | 35.52 | 1:16.22 | |||||
12 | Magnus Aasberg | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 35.04 | 1:16.47 | |||||
13 | Christopher H. Brown | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 36.08 | 1:16.56 | |||||
14 | Laurids Holme | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 35.89 | 1:17.41 | |||||
15 | Frederik Kongstad Hansen | 2001 | Haslev Svømmeklub | 36.04 | 1:17.57 | |||||
16 | Mikkel Kronborg Riis | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 37.35 | 1:19.12 | |||||
17 | Thorbjørn Jari Ikkala | 2002 | Frederiksværk Svømmeklub | 37.92 | 1:19.60 | |||||
18 | Oliver Lorentzen | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 42.80 | 1:30.49 | |||||
19 | Michal Szczesniak | 2002 | SK Stimmet | 47.68 | 1:41.49 | |||||
Løb 10, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Oliver Lystlund | 2003 | Holbæk Svømme Klub | 35.42 | 1:14.56 | |||||
2 | Noel Sander Vestergaard | 2003 | Haslev Svømmeklub | 37.08 | 1:19.83 | |||||
3 | Malte Rasch | 2004 | Rønne Svømme Klub | 40.81 | 1:27.68 | |||||
4 | Simon Rytter Eliasen | 2003 | Holbæk Svømme Klub | 43.34 | 1:32.78 | |||||
5 | Hannibal Anker Bechmann | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 44.03 | 1:36.16 | |||||
6 | Bertram H. Mikkelsen | 2004 | Frederikssund Svømmeklub | 46.23 | 1:37.19 | |||||
7 | Sebastian Ljungdahl | 2004 | SK Stimmet | 46.53 | 1:38.65 | |||||
8 | Mads Frost Sønderby | 2004 | Frederikssund Svømmeklub | 48.84 | 1:42.73 | |||||
9 | Bertram Wenneberg | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 51.06 | 1:48.65 | |||||
10 | Victor Enemark Cruse | 2004 | Frederikssund Svømmeklub | 53.00 | 1:50.87 | |||||
- | André Vester | 2004 | Helsinge Svømmeklub | DSQ | 1 hånd i vend v 75 m | |||||
Løb 10, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Morten Lindblom Andersen | 2005 | Hillerød Svømmeklub | 38.15 | 1:20.83 | |||||
2 | Emil Gram Peters | 2005 | Helsinge Svømmeklub | 38.60 | 1:22.19 | |||||
3 | Jacob Koch Larsen | 2006 | Frederiksværk Svømmeklub | 45.09 | 1:34.71 | |||||
4 | Scott Foged | 2005 | Helsinge Svømmeklub | 50.65 | 1:45.80 | |||||
5 | Mikkel Munkholm | 2006 | Holbæk Svømme Klub | 49.98 | 1:49.26 | |||||
6 | Oscar Norlander | 2006 | Holbæk Svømme Klub | 52.59 | 1:50.84 | |||||
7 | Samuel Nilsson | 2006 | SK Stimmet | 57.51 | 2:01.69 | |||||
- | Alexander Ljungdahl | 2006 | SK Stimmet | DNS | ||||||
- | Mikkel Nyvang Thorngreen | 2005 | Hillerød Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 10, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2017 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Nikolaj Assentoft Brandt | 2007 | Helsinge Svømmeklub | 50.95 | 1:46.32 | |||||
2 | Frej Matias Krog | 2007 | Holbæk Svømme Klub | 54.63 | 1:56.68 | |||||
3 | Emil Bantz Nielsen | 2007 | Frederikssund Svømmeklub | 1:04.44 | 2:16.98 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 25 november 2017 |
Licens til Hillerød Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:45 |