Resultater for Øst Junior/Senior Kortbane
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Lørdag Indl 9.30
Resultat Løb 22 (Indledende) - Officiel |
Stævne navn | Øst JuniorSenior Kortbane | Udskriftsdato | 23 september 2017 | |||
Stævne by | Nakskov | Udskriftstidspunkt | 11:49 | |||
Arrangør | Nakskove Svømmeklub og Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 22 september 2017 |
Løb 22, 200m Medley Herrer, Indledende |
Dansk Rekord Senior: Viktor B. Bromer (1993) 1:54.86 2013-11-14 |
Dansk Rekord Junior: Daniel Skaaning (1993) 1:58.14 2011-04-09 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Frans Johannessen | 1992 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 27.06 | 1:01.67 | 1:37.27 | 2:07.67 | |||
2 | Sebastian Tullberg | 2000 | Sigma Swim Birkerød | 28.32 | 1:01.83 | 1:40.35 | 2:10.00 | |||
3 | Peter Vangsgaard | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 28.75 | 1:02.42 | 1:40.42 | 2:10.02 | |||
4 | Lucas Bruun Strøbek | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 29.68 | 1:03.84 | 1:41.40 | 2:10.73 | |||
5 | Frederik Dalhøj Paulsen | 1998 | Sigma Swim Birkerød | 27.98 | 1:00.09 | 1:40.35 | 2:11.22 | |||
6 | Mikkel S. Hansen | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 29.45 | 1:03.92 | 1:40.93 | 2:11.45 | |||
7 | Johan Joensen | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 28.76 | 1:03.44 | 1:42.26 | 2:14.01 | |||
8 | Anton Borring Andersen | 1999 | Sigma Swim Allerød | 28.92 | 1:03.78 | 1:43.75 | 2:14.04 | Deltager ikke i finalen | ||
9 | Matthias Hansen | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 28.54 | 1:02.95 | 1:44.28 | 2:14.25 | |||
10 | Mads Raaby Jensen | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 28.46 | 1:02.46 | 1:43.88 | 2:14.62 | Deltager ikke i finalen | ||
11 | Christoffer H. Andersen | 2002 | Søllerød Svømmeklub | 30.20 | 1:04.97 | 1:44.74 | 2:14.91 | |||
12 | Gustav Jørgensen | 2000 | Slagelse Svømmeklub | 28.29 | 1:02.19 | 1:44.52 | 2:15.01 | |||
13 | Frederik Møller | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 27.76 | 1:02.73 | 1:43.70 | 2:15.19 | Deltager ikke i finalen | ||
14 | Ulrik Blach Petersen | 2001 | Sigma Swim Birkerød | 30.69 | 1:05.52 | 1:44.63 | 2:16.15 | |||
15 | Kasper Bonnichsen | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 27.75 | 1:02.33 | 1:44.46 | 2:16.35 | Deltager ikke i finalen | ||
16 | Mads Holm | 1998 | Nakskov Svømme Klub | 29.17 | 1:04.49 | 1:46.05 | 2:16.44 | Deltager ikke i finalen | ||
17 | Sebastian Bidstrup Lantz | 1999 | Vest-Brøndby | 28.05 | 1:01.12 | 1:43.10 | 2:16.46 | Deltager ikke i finalen | ||
18 | Jonas Hansen | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 28.68 | 1:02.90 | 1:45.95 | 2:17.30 | |||
19 | Anders Engtorp Olesen | 1999 | Roskilde Svømning | 30.35 | 1:05.43 | 1:45.48 | 2:17.48 | |||
20 | Mikkel Samsøe Borch | 1997 | Hvidovre Svømme Klub | 29.09 | 1:05.38 | 1:45.61 | 2:18.27 | Deltager ikke i finalen | ||
21 | Mert Kaya | 2001 | Køge Svømmeklub | 30.97 | 1:05.80 | 1:47.49 | 2:18.96 | |||
22 | Casper Davidsen | 1999 | Vest-Brøndby | 31.26 | 1:07.43 | 1:46.99 | 2:19.18 | Deltager ikke i finalen | ||
23 | Janus Rosholm | 2002 | Søllerød Svømmeklub | 32.10 | 1:07.68 | 1:48.20 | 2:20.02 | |||
24 | Mads Witthøft | 2000 | Kalundborg SK | 29.78 | 1:03.51 | 1:45.95 | 2:20.24 | |||
25 | Martin Vennick Haugbølle | 2001 | Hørsholm Svømmeforening | 30.85 | 1:08.55 | 1:47.64 | 2:20.61 | |||
26 | Casper Ramsdahl Sørensen | 2000 | Ringsted Svømme Klub | 30.17 | 1:06.93 | 1:48.69 | 2:20.92 | |||
27 | Magnus Bækgaard Andersen | 2001 | Hørsholm Svømmeforening | 30.38 | 1:06.40 | 1:50.03 | 2:21.25 | |||
28 | Tobias Daniel Larsen | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 30.41 | 1:06.00 | 1:48.94 | 2:21.59 | |||
29 | Mads Hauge Sørensen | 1997 | Køge Svømmeklub | 30.25 | 1:06.39 | 1:50.46 | 2:21.60 | |||
30 | Niels Paulli Sparholt | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 30.26 | 1:08.43 | 1:51.01 | 2:21.65 | |||
31 | Jon Riedel Pedersen | 1998 | VAT Copenhagen-MK31 | 28.55 | 1:02.38 | 1:47.16 | 2:21.76 | |||
32 | Frederik Eg Ibsen | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 30.34 | 1:07.90 | 1:50.05 | 2:22.16 | |||
33 | Gustav Haugård Hansen | 2002 | Hvidovre Svømme Klub | 30.11 | 1:07.58 | 1:50.97 | 2:23.93 | |||
34 | Niels Skovbye Brandt | 2002 | Sigma Swim Allerød | 32.53 | 1:10.20 | 1:51.23 | 2:24.38 | |||
35 | Carl Terp Larsen | 2001 | VAT Copenhagen-MK31 | 30.77 | 1:10.88 | 1:49.00 | 2:24.61 | |||
36 | Leo Badaker | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 30.36 | 1:06.28 | 1:51.78 | 2:25.16 | |||
37 | Albert Voldum Krog | 2001 | Vest-Brøndby | 32.06 | 1:11.10 | 1:50.96 | 2:25.18 | |||
38 | August Schade Cantby | 2002 | Slagelse Svømmeklub | 30.02 | 1:07.43 | 1:52.69 | 2:26.24 | |||
39 | Marcus Dessau | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 31.02 | 1:09.14 | 1:55.11 | 2:28.20 | |||
40 | Oskar Skov Grell | 2002 | Glostrup Svømmeklub | 31.56 | 1:11.87 | 1:57.29 | 2:32.82 | |||
41 | Frederik Røgind | 2001 | Sigma Swim Birkerød | 32.39 | 1:14.74 | 2:00.47 | 2:36.95 | |||
- | Anders Skousen | 2002 | Hvidovre Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Lauge Bastian Maar | 2001 | Næstved IF | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 23 september 2017 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 11:49 |