Resultater for Øst Junior/Senior Kortbane
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Lørdag Indl 9.30
Resultat Løb 18 (Indledende) - Officiel |
Stævne navn | Øst JuniorSenior Kortbane | Udskriftsdato | 23 september 2017 | |||
Stævne by | Nakskov | Udskriftstidspunkt | 11:18 | |||
Arrangør | Nakskove Svømmeklub og Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 22 september 2017 |
Løb 18, 200m Butterfly Herrer, Indledende |
Dansk Rekord Senior: Viktor B. Bromer (1993) 1:51.62 2015-12-06 |
Dansk Rekord Junior: Daniel Skaaning (1993) 1:58.37 2010-12-04 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Viktor B. Bromer | 1993 | Aalborg Svømmeklub | 27.31 | 58.47 | 1:30.71 | 2:02.52 | |||
2 | Magnus Carstensen | 1999 | Ringsted Svømme Klub | 28.63 | 1:01.37 | 1:34.42 | 2:07.59 | |||
3 | Mads Tornow Rasmussen | 2000 | Slangerup Svømmeklub | 28.60 | 1:00.81 | 1:33.92 | 2:09.39 | |||
4 | Matthias Hansen | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 29.32 | 1:02.56 | 1:36.33 | 2:09.78 | |||
5 | Kasper Bonnichsen | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 29.69 | 1:02.92 | 1:36.20 | 2:10.09 | |||
6 | Anton Borring Andersen | 1999 | Sigma Swim Allerød | 29.42 | 1:02.33 | 1:36.02 | 2:10.20 | |||
7 | Mads Hauge Sørensen | 1997 | Køge Svømmeklub | 29.77 | 1:03.10 | 1:36.59 | 2:10.59 | |||
8 | Emil Engels Henriksen | 1999 | Sigma Swim Allerød | 29.65 | 1:03.02 | 1:37.23 | 2:11.48 | |||
9 | Alexander Aslak Nørgaard | 2000 | Sigma Swim Birkerød | 28.70 | 1:02.21 | 1:38.00 | 2:11.53 | Deltager ikke i finalen | ||
10 | Philip Krogh Brønnicke | 2000 | Køge Svømmeklub | 28.90 | 1:02.02 | 1:36.31 | 2:11.59 | |||
11 | Anders Dam Frandsen | 2000 | Slagelse Svømmeklub | 29.47 | 1:03.31 | 1:36.68 | 2:11.75 | |||
12 | Johan Joensen | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 29.21 | 1:02.15 | 1:36.77 | 2:12.24 | |||
13 | Rasmus Langvad | 2000 | Glostrup Svømmeklub | 29.90 | 1:04.17 | 1:39.09 | 2:14.22 | |||
14 | Alexander Rendlev | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | 30.69 | 1:04.91 | 1:39.97 | 2:16.07 | |||
15 | Frederik Bornemann | 2001 | Sigma Swim Allerød | 31.31 | 1:06.66 | 1:42.33 | 2:16.95 | Deltager ikke i finalen | ||
16 | Martin Szokody | 1999 | Ringsted Svømme Klub | 30.17 | 1:05.49 | 1:41.60 | 2:17.08 | Deltager ikke i finalen | ||
17 | Marius Møldrup | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 30.59 | 1:06.50 | 1:42.01 | 2:17.52 | |||
18 | Ulrik Blach Petersen | 2001 | Sigma Swim Birkerød | 30.90 | 1:05.92 | 1:42.01 | 2:17.55 | |||
19 | Frederik Eg Ibsen | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 31.23 | 1:06.49 | 1:43.18 | 2:19.92 | |||
20 | August Schade Cantby | 2002 | Slagelse Svømmeklub | 31.23 | 1:07.46 | 1:44.58 | 2:20.75 | |||
21 | Sebastian Jensen | 2001 | Nakskov Svømme Klub | 29.71 | 1:04.12 | 1:41.04 | 2:20.80 | |||
22 | Lars Thor Sørensen | 1999 | Vest-Brøndby | 30.77 | 1:07.16 | 1:44.58 | 2:21.96 | |||
23 | Asbjørn Floor-Bøjden | 2002 | Vest-Brøndby | 29.65 | 1:03.55 | 1:39.81 | 2:22.61 | |||
24 | Christian Andersen | 1999 | Søllerød Svømmeklub | 31.96 | 1:08.82 | 1:46.17 | 2:23.89 | |||
25 | Mads Emil Christensen | 1999 | Køge Svømmeklub | 30.79 | 1:06.95 | 1:45.56 | 2:24.62 | |||
26 | Leo Badaker | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 30.54 | 1:07.30 | 1:46.28 | 2:24.99 | |||
27 | Karl Bryde | 2000 | Herlufsholm Svømmeklub | 31.76 | 1:08.06 | 1:47.13 | 2:28.24 | |||
28 | Carl Magnus Krievs | 2002 | Vest-Brøndby | 33.41 | 1:12.14 | 1:49.93 | 2:32.04 | |||
29 | Mikkel Eg Ibsen | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 33.45 | 1:11.70 | 1:51.11 | 2:32.23 | |||
30 | Rasmus Hatting Petersen | 2002 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 33.92 | 1:12.66 | 1:53.21 | 2:33.66 | |||
31 | Mads Lind | 2002 | Hvidovre Svømme Klub | 32.48 | 1:12.32 | 1:54.15 | 2:34.37 | |||
32 | Oskar Skov Grell | 2002 | Glostrup Svømmeklub | 33.29 | 1:13.79 | 1:55.16 | 2:38.23 | |||
33 | Andreas Thybo Ganzhorn | 2001 | Vest-Brøndby | 29.27 | 1:09.40 | 1:55.47 | 2:42.40 | |||
- | Oliver Breuner | 2002 | Roskilde Svømning | DNF | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 23 september 2017 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 11:18 |