Tulokset Øst Junior/Senior Kortbane
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Løb 3 (Indledende) - Officiel |
Stævne navn | Øst JuniorSenior Kortbane | Udskriftsdato | 24 september 2017 | |||
Stævne by | Nakskov | Udskriftstidspunkt | 16:13 | |||
Arrangør | Nakskove Svømmeklub og Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 22 september 2017 |
Løb 3, 50m Brystsvømning Damer, Indledende |
Dansk Rekord Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 29.87 2013-12-12 |
Dansk Rekord Junior: Josefine B. Pedersen (1999) 31.50 2015-12-11 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Josefine B. Pedersen | 1999 | VAT Copenhagen-MK31 | 31.99 | ||||||
2 | Matilde Schrøder | 1996 | O.S.L.F. | 33.15 | ||||||
3 | Josephine Kruse | 2002 | Sigma Swim Allerød | 33.34 | ||||||
4 | Thea Blomsterberg | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 33.68 | ||||||
5 | Julie Bak | 1997 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.34 | ||||||
6 | Katrine V. Sørensen | 1996 | Vest-Brøndby | 34.38 | ||||||
7 | Clara Rybak-Andersen | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 34.52 | ||||||
8 | Sofie Strandby | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.86 | ||||||
9 | Emma Bruhn | 2002 | Herlufsholm Svømmeklub | 35.10 | ||||||
9 | Johanna Berthelsen | 2000 | VAT Copenhagen-MK31 | 35.10 | ||||||
11 | Mia Rindshøj | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 35.40 | ||||||
12 | Julie K Rose | 2003 | Sigma Swim Allerød | 35.41 | ||||||
13 | Josephine G. Lauridsen | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 35.56 | ||||||
14 | Isabel Mass | 1998 | JGI Svømning | 35.70 | ||||||
15 | Pernille Elm Jensen | 2003 | JGI Svømning | 35.71 | ||||||
16 | Emilie Nyegaard | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 35.84 | ||||||
17 | Regitze Gotthard | 2002 | Slagelse Svømmeklub | 35.92 | ||||||
18 | Kaya Fjeldsted Kristensen | 2002 | Roskilde Svømning | 35.96 | ||||||
19 | Malou Carlsen | 2000 | Nakskov Svømme Klub | 36.00 | ||||||
20 | Viola Demuth Andersen | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 36.09 | ||||||
21 | Christine Henriksen | 2003 | JGI Svømning | 36.37 | ||||||
22 | Esther Marie Heunicke | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 36.54 | ||||||
23 | Caroline Gøttrup Bagge | 2003 | Køge Svømmeklub | 36.57 | ||||||
24 | Emma Mikkelsen | 2001 | Vest-Brøndby | 36.79 | ||||||
25 | Silke Mehr | 2000 | Roskilde Svømning | 36.98 | ||||||
26 | Ida-Marie Frydenlund | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 37.04 | ||||||
27 | Matilde Mantzius Mosegård | 2003 | Slagelse Svømmeklub | 37.27 | ||||||
28 | Silke Larsen | 2003 | Roskilde Svømning | 37.29 | ||||||
29 | Nikoline Skovly Larsen | 2003 | Næstved IF | 37.53 | ||||||
30 | Lærke Blond | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 37.84 | ||||||
31 | Katharina N Møller | 2001 | Vest-Brøndby | 37.88 | ||||||
32 | Josephine B. U. Danielsen | 2003 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 38.13 | ||||||
33 | Sofie Bak | 2003 | Hvidovre Svømme Klub | 38.40 | ||||||
34 | Therese Sand Frederiksen | 2003 | Sigma Swim Allerød | 39.31 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 24 september 2017 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 16:13 |