Results for Øst Junior/Senior Kortbane
Below are all results from the competition shown by session.
Competition session
Resultat Løb 2 (Indledende) - Officiel |
Stævne navn | Øst JuniorSenior Kortbane | Udskriftsdato | 24 september 2017 | |||
Stævne by | Nakskov | Udskriftstidspunkt | 16:13 | |||
Arrangør | Nakskove Svømmeklub og Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 22 september 2017 |
Løb 2, 50m Frisvømning Herrer, Indledende |
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 21.26 2009-12-13 |
Dansk Rekord Junior: Magnus Westermann (1995) 22.25 2012-12-02 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Oliver Jacobsen | 1997 | Hvidovre Svømme Klub | 23.74 | ||||||
2 | Frederik Dalhøj Paulsen | 1998 | Sigma Swim Birkerød | 23.94 | ||||||
3 | Sebastian Tullberg | 2000 | Sigma Swim Birkerød | 23.95 | ||||||
4 | Alexander Eggers | 1999 | Sigma Swim Birkerød | 24.31 | ||||||
5 | Claus Hansen | 1995 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 24.58 | ||||||
6 | Frederik Møller | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 24.68 | ||||||
7 | Mads Tornow Rasmussen | 2000 | Slangerup Svømmeklub | 24.69 | ||||||
8 | Andreas Vestergaard | 1999 | Vest-Brøndby | 24.82 | ||||||
9 | Pierre Høgenhaug | 1999 | Søllerød Svømmeklub | 24.90 | ||||||
10 | Daniel Schytte | 2000 | Ringsted Svømme Klub | 24.96 | ||||||
11 | Filip Bækgaard | 2000 | Herlufsholm Svømmeklub | 25.01 | Deltager ikke i finalen | |||||
12 | Gustav Jørgensen | 2000 | Slagelse Svømmeklub | 25.03 | ||||||
13 | Magnus Aasberg | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 25.29 | ||||||
14 | Matthias Hansen | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 25.40 | ||||||
15 | Erling Johansen | 2000 | Nakskov Svømme Klub | 25.41 | ||||||
16 | Oliver Schiellerup | 2000 | Sigma Swim Birkerød | 25.55 | ||||||
17 | August Schade Cantby | 2002 | Slagelse Svømmeklub | 25.57 | ||||||
17 | Rasmus Danielsen | 2001 | Køge Svømmeklub | 25.57 | Deltager ikke i finalen | |||||
19 | Gustav Klit Stjernholm | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 25.59 | ||||||
20 | Martin Szokody | 1999 | Ringsted Svømme Klub | 25.60 | ||||||
21 | Mads Ingeman Hansen | 1997 | Herlufsholm Svømmeklub | 25.65 | ||||||
22 | Marius Rasmussen | 1999 | Svømmeklubben Syd | 25.66 | ||||||
23 | Andreas Thybo Ganzhorn | 2001 | Vest-Brøndby | 25.67 | ||||||
24 | Magnus Løhr | 2001 | Herlufsholm Svømmeklub | 25.80 | ||||||
25 | Jakob Gersholm Baktoft | 2000 | Roskilde Svømning | 25.81 | ||||||
26 | Emil Johansen | 1999 | Roskilde Svømning | 25.90 | ||||||
27 | Anders Dam Frandsen | 2000 | Slagelse Svømmeklub | 25.94 | ||||||
28 | Gustav Haugård Hansen | 2002 | Hvidovre Svømme Klub | 25.98 | ||||||
29 | Jonas Hansen | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 26.00 | ||||||
30 | Nikolai Pagh Pedersen | 2002 | Nakskov Svømme Klub | 26.03 | ||||||
31 | Jon Riedel Pedersen | 1998 | VAT Copenhagen-MK31 | 26.12 | ||||||
32 | Casper Ramsdahl Sørensen | 2000 | Ringsted Svømme Klub | 26.15 | ||||||
33 | Niels Paulli Sparholt | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 26.20 | ||||||
34 | Mads Ørsted Nielsen | 1999 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 26.21 | ||||||
35 | Leo Badaker | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 26.23 | ||||||
36 | Lukas Gustafson | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 26.26 | ||||||
37 | Mark Wiskum | 2001 | Søllerød Svømmeklub | 26.27 | ||||||
38 | Sebastian Jensen | 2001 | Nakskov Svømme Klub | 26.30 | ||||||
39 | Jannick Hansen | 2001 | Sigma Swim Allerød | 26.37 | ||||||
40 | Alexander Ravn Borch | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 26.42 | ||||||
41 | Frederik Eg Ibsen | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 26.46 | ||||||
42 | Kasper Bonnichsen | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 26.47 | ||||||
43 | Asbjørn Floor-Bøjden | 2002 | Vest-Brøndby | 26.63 | ||||||
43 | Jacob Sanchez Witthøfft | 2001 | Nakskov Svømme Klub | 26.63 | ||||||
43 | Martin Vennick Haugbølle | 2001 | Hørsholm Svømmeforening | 26.63 | ||||||
46 | Albert Voldum Krog | 2001 | Vest-Brøndby | 26.65 | ||||||
46 | Mikkel Eg Ibsen | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 26.65 | ||||||
48 | Frederik Røgind | 2001 | Sigma Swim Birkerød | 26.66 | ||||||
49 | Niels Skovbye Brandt | 2002 | Sigma Swim Allerød | 26.80 | ||||||
50 | August Hertz Bugge | 2000 | VAT Copenhagen-MK31 | 26.81 | ||||||
51 | Anders Skousen | 2002 | Hvidovre Svømme Klub | 26.90 | ||||||
52 | Mads Lind | 2002 | Hvidovre Svømme Klub | 26.94 | ||||||
53 | Marcus Dessau | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 27.12 | ||||||
54 | Frederik Kongstad Hansen | 2001 | Haslev Svømmeklub | 27.13 | ||||||
55 | Lucas Hagbarth Jørgensen | 2002 | Roskilde Svømning | 27.41 | ||||||
56 | Martin Jacobsen | 2002 | Vest-Brøndby | 27.98 | ||||||
57 | Oliver Breuner | 2002 | Roskilde Svømning | 28.07 | ||||||
- | Marcus Ipsen | 2002 | Slagelse Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 24 september 2017 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 16:13 |