Resultater for Øst Junior/Senior Kortbane
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 23 (Indledende) - Officiel |
Stævne navn | Øst JuniorSenior Kortbane | Udskriftsdato | 23 september 2017 | |||
Stævne by | Nakskov | Udskriftstidspunkt | 12:01 | |||
Arrangør | Nakskove Svømmeklub og Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 22 september 2017 |
Løb 23, 100m Medley Damer, Indledende |
Dansk Rekord Senior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 59.34 2014-10-05 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 59.97 2011-11-24 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Caroline Erichsen | 1998 | Sigma Swim Birkerød | 29.99 | 1:04.80 | |||||
2 | Julie Kepp Jensen | 2000 | JGI Svømning | 28.93 | 1:05.07 | |||||
3 | Lise-Lotte Larsen Bentin | 1997 | Sigma Swim Allerød | 29.82 | 1:05.26 | |||||
4 | Elisabeth Sabroe Ebbesen | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 29.68 | 1:05.79 | |||||
5 | Matilde Schrøder | 1996 | O.S.L.F. | 32.51 | 1:06.95 | |||||
6 | Josefine B. Pedersen | 1999 | VAT Copenhagen-MK31 | 32.20 | 1:07.10 | |||||
7 | Emilie Falbe-Hansen | 1999 | Gentofte Svømme Klub | 30.52 | 1:07.47 | |||||
8 | Katharina Nekhorochko | 2000 | Sigma Swim Allerød | 30.81 | 1:07.50 | |||||
9 | Mia Rindshøj | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 31.14 | 1:07.77 | |||||
10 | Josephine Kruse | 2002 | Sigma Swim Allerød | 32.46 | 1:07.87 | Deltager ikke i finalen | ||||
11 | Kristine Mikkelsen | 2000 | Hvidovre Svømme Klub | 31.71 | 1:07.92 | Deltager ikke i finalen | ||||
12 | Caroline Hørlykke | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 31.76 | 1:07.98 | |||||
13 | Thea Blomsterberg | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 31.93 | 1:08.04 | Deltager ikke i finalen | ||||
14 | Johanna Berthelsen | 2000 | VAT Copenhagen-MK31 | 32.34 | 1:08.14 | |||||
15 | Katja Korbo Petersson | 2001 | JGI Svømning | 31.38 | 1:08.83 | Deltager ikke i finalen | ||||
16 | Ingrid Bo Andersen | 2001 | Roskilde Svømning | 31.86 | 1:08.84 | |||||
17 | Kaya Fjeldsted Kristensen | 2002 | Roskilde Svømning | 32.84 | 1:08.99 | Deltager ikke i finalen | ||||
18 | Amanda Duus | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 32.83 | 1:09.29 | |||||
19 | Julie K Rose | 2003 | Sigma Swim Allerød | 32.33 | 1:09.32 | |||||
20 | Josephine G. Lauridsen | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 32.11 | 1:09.38 | |||||
21 | Naya Modin Thomsen | 2003 | Køge Svømmeklub | 32.48 | 1:09.71 | |||||
22 | Silja Nielsdóttir Hansen | 2001 | Hvidovre Svømme Klub | 33.76 | 1:10.00 | |||||
23 | Sofie Nielsen | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 32.14 | 1:10.22 | |||||
24 | Sofie Louise Nimb | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 32.90 | 1:10.33 | |||||
25 | Melanie Eggertsen | 2002 | Nakskov Svømme Klub | 31.10 | 1:10.48 | |||||
26 | Andrea Paaske | 2001 | Roskilde Svømning | 31.61 | 1:10.78 | Deltager ikke i finalen | ||||
27 | Emma Bruhn | 2002 | Herlufsholm Svømmeklub | 32.70 | 1:10.81 | |||||
28 | Regitze Gotthard | 2002 | Slagelse Svømmeklub | 34.24 | 1:11.02 | |||||
29 | Laura Janner | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 32.90 | 1:11.10 | |||||
30 | Matilde Mantzius Mosegård | 2003 | Slagelse Svømmeklub | 32.99 | 1:11.28 | |||||
31 | Sarah Missing | 2001 | Hvidovre Svømme Klub | 33.24 | 1:11.67 | |||||
32 | Martha Vitus Tversted | 2002 | Søllerød Svømmeklub | 33.77 | 1:11.71 | |||||
33 | Pernille Pedersen | 2001 | Køge Svømmeklub | 32.96 | 1:11.79 | |||||
34 | Christine Henriksen | 2003 | JGI Svømning | 33.73 | 1:11.98 | |||||
35 | Josephine B. U. Danielsen | 2003 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 33.23 | 1:12.09 | |||||
36 | Elena Westmark Holm | 2003 | Hørsholm Svømmeforening | 33.35 | 1:12.33 | |||||
37 | Luna Emilie Olsen | 2003 | Slangerup Svømmeklub | 33.14 | 1:12.37 | |||||
38 | Marie Uglebjerg | 2002 | Kalundborg SK | 33.59 | 1:12.40 | |||||
39 | Maria Lund | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 33.39 | 1:13.00 | |||||
40 | Thippe de Neergaard | 2003 | VAT Copenhagen-MK31 | 33.49 | 1:13.08 | |||||
41 | Emilia Steen | 2002 | Rønne Svømme Klub | 32.78 | 1:13.45 | |||||
42 | Therese Sand Frederiksen | 2003 | Sigma Swim Allerød | 34.61 | 1:13.73 | |||||
43 | Line Nøhr Petersen | 2003 | Køge Svømmeklub | 36.04 | 1:13.75 | |||||
44 | Nikoline Skovly Larsen | 2003 | Næstved IF | 33.95 | 1:14.01 | |||||
45 | Cornelia Bergqvist | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 35.29 | 1:14.20 | |||||
46 | Olivia Mammen | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.76 | 1:15.61 | |||||
47 | Caroline Buhl Schrøder | 2003 | Sigma Swim Allerød | 35.41 | 1:17.20 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 23 september 2017 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 12:01 |