Resultater for Øst Junior/Senior Kortbane
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 9 (Indledende) - Officiel |
Stævne navn | Øst JuniorSenior Kortbane | Udskriftsdato | 24 september 2017 | |||
Stævne by | Nakskov | Udskriftstidspunkt | 16:13 | |||
Arrangør | Nakskove Svømmeklub og Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 22 september 2017 |
Løb 9, 50m Butterfly Damer, Indledende |
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 24.71 2014-12-05 |
Dansk Rekord Junior: Jeanette Ottesen (1987) 26.45 2003-12-12 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Caroline Erichsen | 1998 | Sigma Swim Birkerød | 27.59 | ||||||
2 | Elisabeth Sabroe Ebbesen | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 28.03 | ||||||
3 | Lise-Lotte Larsen Bentin | 1997 | Sigma Swim Allerød | 28.97 | ||||||
4 | Camilla Dufour | 1996 | Sigma Swim Allerød | 29.37 | ||||||
5 | Sarah Missing | 2001 | Hvidovre Svømme Klub | 29.55 | ||||||
6 | Clara Schade Cantby | 2000 | Slagelse Svømmeklub | 29.72 | ||||||
7 | Josefine B. Pedersen | 1999 | VAT Copenhagen-MK31 | 29.74 | ||||||
8 | Katja Korbo Petersson | 2001 | JGI Svømning | 29.99 | ||||||
9 | Vibe Toftte Jørgensen | 1999 | Svømmeklubben Laksen | 30.00 | ||||||
10 | Ingrid Bo Andersen | 2001 | Roskilde Svømning | 30.13 | ||||||
11 | Thyra Jørgensen | 2002 | Svømmeklubben Syd | 30.15 | ||||||
12 | Andrea Paaske | 2001 | Roskilde Svømning | 30.26 | ||||||
13 | Matilde Schrøder | 1996 | O.S.L.F. | 30.38 | ||||||
14 | Emilie Holst Lange | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 30.44 | ||||||
15 | Emilie Falbe-Hansen | 1999 | Gentofte Svømme Klub | 30.47 | Deltager ikke i finalen | |||||
16 | Caroline Hørlykke | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 30.61 | ||||||
16 | Thea Blomsterberg | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 30.61 | ||||||
18 | Luna Emilie Olsen | 2003 | Slangerup Svømmeklub | 30.79 | ||||||
19 | Therese Sand Frederiksen | 2003 | Sigma Swim Allerød | 30.82 | ||||||
20 | Laura Janner | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 30.94 | ||||||
21 | Alberte V. Bisgaard | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 31.22 | ||||||
22 | Pernille Elm Jensen | 2003 | JGI Svømning | 31.27 | ||||||
23 | Emilie Larsen | 2001 | Vest-Brøndby | 31.31 | ||||||
24 | Elena Westmark Holm | 2003 | Hørsholm Svømmeforening | 31.41 | ||||||
25 | Clara Carlquist | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 31.50 | ||||||
26 | Isabel K. Eriksen | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.90 | ||||||
27 | Julie K Rose | 2003 | Sigma Swim Allerød | 32.02 | ||||||
28 | Caroline Veggerby | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 32.43 | ||||||
29 | Katja Skovdal Lorentzen | 2003 | Køge Svømmeklub | 32.44 | ||||||
30 | Ingrid Lindemann | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 33.35 | ||||||
- | Cecilie Elkjær | 2001 | Hvidovre Svømme Klub | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 24 september 2017 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 16:13 |