Resultater for Øst Junior/Senior Kortbane
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 7 (Indledende) - Officiel |
Stævne navn | Øst JuniorSenior Kortbane | Udskriftsdato | 24 september 2017 | |||
Stævne by | Nakskov | Udskriftstidspunkt | 16:13 | |||
Arrangør | Nakskove Svømmeklub og Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 22 september 2017 |
Løb 7, 50m Rygsvømning Damer, Indledende |
Dansk Rekord Senior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 26.39 2014-12-05 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 26.98 2012-03-31 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Julie Kepp Jensen | 2000 | JGI Svømning | 28.53 | ||||||
2 | Caroline Erichsen | 1998 | Sigma Swim Birkerød | 29.53 | ||||||
3 | Emilie Falbe-Hansen | 1999 | Gentofte Svømme Klub | 29.87 | ||||||
4 | Liva Palmund | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 29.99 | ||||||
4 | Mia Rindshøj | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 29.99 | ||||||
6 | Katharina Nekhorochko | 2000 | Sigma Swim Allerød | 30.21 | ||||||
7 | Caroline Mathiesen | 2001 | Albertslund IF | 30.87 | ||||||
7 | Melanie Eggertsen | 2002 | Nakskov Svømme Klub | 30.87 | ||||||
9 | Mille Bruun Høvring | 2001 | VAT Copenhagen-MK31 | 31.02 | ||||||
10 | Clara Schade Cantby | 2000 | Slagelse Svømmeklub | 31.08 | ||||||
11 | Katrine B. Hansen | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.16 | ||||||
12 | Camilla Dufour | 1996 | Sigma Swim Allerød | 31.23 | ||||||
13 | Lise-Lotte Larsen Bentin | 1997 | Sigma Swim Allerød | 31.58 | ||||||
14 | Nina Toft | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 31.61 | ||||||
15 | Clara Rybak-Andersen | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 31.69 | ||||||
16 | Julie Stampe | 2002 | Sigma Swim Allerød | 31.84 | ||||||
17 | Cecilie Elkjær | 2001 | Hvidovre Svømme Klub | 31.94 | Deltager ikke i finalen | |||||
18 | Isa Hovmand | 2000 | Svømmeklubben Syd | 32.10 | ||||||
19 | Josephine G. Lauridsen | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 32.11 | ||||||
20 | Isabel Mass | 1998 | JGI Svømning | 32.17 | ||||||
21 | Sofie Nielsen | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 32.33 | ||||||
22 | Sarah Missing | 2001 | Hvidovre Svømme Klub | 32.36 | ||||||
23 | Caroline Hørlykke | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 32.45 | ||||||
24 | Caroline Veggerby | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 32.59 | ||||||
25 | Maria Lund | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 32.65 | ||||||
26 | Matilde Mantzius Mosegård | 2003 | Slagelse Svømmeklub | 32.72 | ||||||
27 | Katja Skovdal Lorentzen | 2003 | Køge Svømmeklub | 32.94 | ||||||
28 | Emilia Lønborg | 2002 | Herlufsholm Svømmeklub | 32.95 | ||||||
29 | Emilie Holst Lange | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 33.05 | ||||||
30 | Sofie Nielsen | 2003 | Haslev Svømmeklub | 33.09 | ||||||
31 | Emma Bruhn | 2002 | Herlufsholm Svømmeklub | 33.16 | ||||||
32 | Amalie W. Olsen | 2001 | Herlufsholm Svømmeklub | 33.19 | ||||||
33 | Nikoline Skovly Larsen | 2003 | Næstved IF | 33.69 | ||||||
34 | Mikala Ravn Borch | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 33.79 | ||||||
35 | Emma Bækgaard | 2002 | Herlufsholm Svømmeklub | 34.04 | ||||||
36 | Clara Carlquist | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 34.05 | ||||||
37 | Caroline Buhl Schrøder | 2003 | Sigma Swim Allerød | 34.11 | ||||||
38 | Carla Lyhne Weiner | 2003 | Søllerød Svømmeklub | 34.15 | ||||||
39 | Johanne B. Hansen | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.40 | ||||||
40 | Cecilie Porsdal | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 34.43 | ||||||
41 | Therese Sand Frederiksen | 2003 | Sigma Swim Allerød | 35.44 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 24 september 2017 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 16:13 |