Resultat för Åbne Københavnske Masters
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Resultat Løb 19 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Åbne Københavnske Masters | Udskriftsdato | 04 november 2017 | |||
Stævne by | Kastrup | Udskriftstidspunkt | 15:52 | |||
Arrangør | Svømmeklubben KVIK Kastrup | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 04 november 2017 |
Løb 19, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1938-1942 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Gunnar Lenning | 1942 | Simklubben Neptun | 39.24 | Svensk | |||||
Løb 19, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1948-1952 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Jean-Pierre Saracco | 1949 | Täby Sim | 36.94 | ||||||
Løb 19, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1953-1957 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Bengt Olsson | 1956 | Täby Sim | 32.80 | ||||||
2 | Antonio Rodrigues | 1954 | Simklubben Ran | 33.37 | ||||||
Løb 19, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1958-1962 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Torsten Ringberg | 1958 | Gentofte Svømme Klub | 31.19 | ||||||
2 | Björn Johansson | 1958 | Helsingborgs Simsällskap | 31.95 | ||||||
3 | Lars Kruse Byron | 1960 | U.S.G | 32.99 | ||||||
4 | Robert Jakubek | 1959 | Helsingborgs Simsällskap | 34.81 | ||||||
5 | Peter Løbner Hansen | 1960 | Hillerød Svømmeklub | 36.32 | ||||||
Løb 19, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1963-1967 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Anders Bæk | 1966 | Swim Team Tåstrup | 30.06 | ||||||
2 | Peter Holmsteen | 1963 | Sigma Swim Birkerød | 30.44 | ||||||
3 | Lennart Marmetschke | 1966 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 31.55 | ||||||
4 | Ulrich Püdschun | 1967 | Psv Schwerin Abt. Schwimmen | 32.06 | ||||||
5 | Jesper Lange | 1967 | Hvidovre Svømme Klub | 32.32 | ||||||
6 | Bjørn Gustav Starcke | 1963 | Hillerød Svømmeklub | 33.16 | ||||||
7 | Eddy Krage | 1967 | Helsingør Svømmeklub | 33.60 | ||||||
8 | Jess Brink | 1966 | Glostrup Svømme Klub | 35.19 | ||||||
9 | Morten Harning | 1966 | U.S.G | 35.38 | ||||||
10 | Øyvind Røed | 1963 | Larvik Svømmeklubb | 37.27 | ||||||
- | Anders Lundt | 1967 | Gentofte Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Helge Holgersen | 1966 | Bergen og Omegn Masters | DNS | ||||||
Løb 19, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1968-1972 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mark Vogel | 1970 | Gentofte Svømme Klub | 28.34 | ||||||
2 | Alf Roar Sem-Olsen | 1970 | Bergen og Omegn Masters | 28.52 | ||||||
3 | Joakim Olofsson | 1970 | Ängelholms Simsällskap | 29.99 | ||||||
4 | Kjetil Fjellstad | 1968 | Haldens Svømmeklub | 30.93 | ||||||
5 | Lennart Norrby | 1970 | Täby Sim | 31.27 | ||||||
6 | Christian Børresen | 1970 | Haldens Svømmeklub | 32.37 | ||||||
7 | Patrik Svensson | 1970 | Varberg Sim | 32.51 | ||||||
8 | Per Sandberg | 1968 | Simklubben Poseidon | 33.14 | ||||||
9 | Peter Ahlgren | 1968 | Simklubben Triton | 33.78 | ||||||
10 | Ole Richard Holm-Olsen | 1972 | Haldens Svømmeklub | 35.99 | ||||||
11 | Bernd Kircher | 1968 | Psv Schwerin Abt. Schwimmen | 37.05 | ||||||
- | Morten Jørgensen | 1968 | Lørenskog-Rælingen KK | DNS | ||||||
- | Kenneth Marmetschke | 1969 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | DSQ | Tyvstart | |||||
- | Thomas Laursen | 1972 | Hillerød Svømmeklub | DSQ | 1hv v/ vend 25m | |||||
Løb 19, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1973-1977 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Johan Carlén | 1976 | Täby Sim | 29.44 | ||||||
2 | Oscar Åkesson | 1977 | Simklubben Sydsim | 30.48 | ||||||
3 | Kaj Hansen | 1974 | Glostrup Svømme Klub | 30.84 | ||||||
4 | Christer Spegel | 1977 | Helsingborgs Simsällskap | 31.98 | ||||||
5 | Karl Sommarström | 1974 | Malmö Kappsimningsklubb | 32.50 | ||||||
Løb 19, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1978-1982 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Henrik Frandsen | 1980 | Sigma Swim Allerød | 28.47 | ||||||
Løb 19, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1983-1987 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Michael Nielsen | 1985 | Sigma Swim Birkerød | 29.25 | ||||||
2 | Thorkil Værge | 1987 | U.S.G | 31.80 | ||||||
3 | Philipp Haselbach | 1984 | U.S.G | 33.10 | ||||||
4 | Christian Lindqvist | 1983 | Varberg Sim | 33.40 | ||||||
5 | Marek Polácek | 1986 | Simklubben Sydsim | 34.00 | ||||||
6 | Hannes Boholm | 1983 | Varberg Sim | 34.24 | ||||||
Løb 19, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1988-1992 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Nicolai Ammekilde | 1990 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 25.79 | ||||||
2 | Christian Christensen | 1991 | U.S.G | 27.32 | ||||||
3 | Christian Berg | 1988 | U.S.G | 28.38 | ||||||
4 | Jeppe Jensen | 1992 | U.S.G | 28.81 | ||||||
Løb 19, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1993-1997 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Kasper Warberg | 1995 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 28.91 | ||||||
2 | Mathias Roer Højgaard | 1994 | Vest-Brøndby | 29.64 | ||||||
3 | Michel Michelsen | 1994 | U.S.G | 29.68 | ||||||
4 | Sebastian Broksø Mirkovic | 1996 | Vest-Brøndby | 31.02 | ||||||
5 | Benjamin Alexander Jensen | 1994 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 31.78 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 04 november 2017 |
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup | Udskriftstidspunkt | 15:52 |