Resultater for Midsommercup 2017
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Søndag
Resultat Løb 33 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Nordea Midsommercup 2017 | Udskriftsdato | 11 juni 2017 | |||
Stævne by | Ikast | Udskriftstidspunkt | 14:25 | |||
Arrangør | Ikast Svømme Klub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 10 juni 2017 |
Løb 33, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 0-2000 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Andreas Weje | 1998 | Grenaa Svømmeklub | 29.38 | ||||||
2 | Rasmus D. Jensen | 1998 | Brædstrup Svømmeklub | 29.39 | ||||||
3 | Simon Andersen | 2000 | Aabybro Idrætsforening | 30.16 | ||||||
4 | Alexander Roe | 1997 | Svømmeklubben Koral | 30.57 | ||||||
5 | Kristian Berthelsen | 1999 | Aabybro Idrætsforening | 31.23 | ||||||
6 | Christoffer Nedergaard | 1995 | Munkebo Svømme- og Kondiklub | 31.41 | ||||||
7 | Anders Ballisager Hansen | 1998 | Brædstrup Svømmeklub | 32.29 | ||||||
8 | Anders Ellehauge Ganderup | 1992 | Svømmeklubben Koral | 32.60 | ||||||
9 | Martin Lønstrup | 1993 | Struer Svømmeklub | 32.92 | ||||||
Løb 33, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Elias Hanghøj Jonsson | 2002 | Svømmeklubben S 68 | 28.25 | ||||||
2 | Jakob Tietgen | 2002 | Frem Odense | 29.31 | ||||||
3 | Hjalte Lillevik Frost | 2001 | Svømmeklubben S 68 | 30.02 | ||||||
4 | Christoffer Juul Jensen | 2001 | Svømmeklubben S 68 | 30.43 | ||||||
5 | Magnus Alexandersen | 2002 | Skive Svømmeklub Poseidon | 30.44 | ||||||
6 | Oliver L Nelander | 2002 | Ikast Svømmeklub | 31.10 | ||||||
7 | Christian Jørgensen | 2002 | Struer Svømmeklub | 31.71 | ||||||
8 | Niklas Faaborg Andersen | 2002 | Swim Team Neptun | 32.30 | ||||||
9 | Mathias M. Nielsen | 2002 | Ikast Svømmeklub | 32.40 | ||||||
10 | Frederik Dumstrei | 2002 | Erritsø Gymnastik Og IF | 33.54 | ||||||
11 | Mads B Jensen | 2002 | Brønderslev SK08 | 34.44 | ||||||
12 | Mathias Jelle Thomsen | 2002 | Svømmeklubben Søhesten | 37.13 | ||||||
13 | Mikkel Dam | 2002 | Svømmeklubben Koral | 37.20 | ||||||
14 | Rasmus Irmschler | 2002 | Ikast Svømmeklub | 37.93 | ||||||
15 | Anton Gold | 2002 | Brædstrup Svømmeklub | 39.27 | ||||||
16 | Sebastian Emil Thomsen | 2002 | Brønderslev SK08 | 39.78 | ||||||
17 | Mads Toft Andersen | 2002 | Munkebo Svømme- og Kondiklub | 40.24 | ||||||
- | Rasmus Sander Berggreen | 2001 | Ikast Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Amin Nedergaard | 2001 | Svømmeklubben S 68 | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 33, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Niklas Højbjerg | 2003 | Svømmeklubben S 68 | 29.83 | ||||||
2 | Jeppe Egholm | 2003 | Svømmeklubben S 68 | 32.86 | ||||||
3 | Jacob Toft | 2003 | Aabybro Idrætsforening | 34.29 | ||||||
4 | Jonathan Nejmann | 2004 | Munkebo Svømme- og Kondiklub | 34.38 | ||||||
5 | Rasmus Håkonsson | 2004 | Ikast Svømmeklub | 35.44 | ||||||
6 | Sophus Lund Øe | 2003 | Skanderborg Svømmeklub | 35.94 | ||||||
7 | Noah Lebæk Andersen | 2003 | Holstebro Svømme Club | 36.01 | ||||||
8 | Emil Jaworski | 2004 | Svømmeklubben Nord | 36.07 | ||||||
9 | Joachim Norup Frøjk | 2003 | Holstebro Svømme Club | 36.29 | ||||||
10 | Andreas Egemose Gregersen | 2003 | Horsens Svømmeklub | 36.80 | ||||||
11 | Malthe Theisen | 2003 | Ikast Svømmeklub | 37.47 | ||||||
12 | Noah Brendholdt | 2004 | Skive Svømmeklub Poseidon | 39.72 | ||||||
13 | Victor Haunstrup | 2003 | Aabybro Idrætsforening | 40.15 | ||||||
14 | Jakob Møller Nielsen | 2004 | Ikast Svømmeklub | 41.23 | ||||||
15 | Andreas Christensen | 2003 | Svømmeklubben Søhesten | 41.77 | ||||||
16 | Jacob Aagaard Andersen | 2004 | Brønderslev SK08 | 43.92 | ||||||
17 | Kasper Lund Tange | 2004 | Ikast Svømmeklub | 44.33 | ||||||
18 | Mathias Elving Kristianse | 2004 | Munkebo Svømme- og Kondiklub | 44.57 | ||||||
19 | Gustav Nybro Søndergaard | 2004 | Horsens Svømmeklub | 51.12 | ||||||
- | Christian Radzewicz-Peder | 2003 | Horsens Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Andreas Visby Hansen | 2004 | Horsens Svømmeklub | DSQ | asym arm 25 m | |||||
- | Ian Ramirez | 2004 | Holstebro Svømme Club | DSQ | crawlben 40m | |||||
Løb 33, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sebastian Emil F. Klicman | 2005 | Frem Odense | 33.65 | ||||||
2 | Theis Nelander | 2005 | Ikast Svømmeklub | 35.20 | ||||||
3 | Søren Winther Hald | 2005 | Struer Svømmeklub | 37.35 | ||||||
4 | Peter Rom Poulsen | 2005 | Erritsø Gymnastik Og IF | 37.39 | ||||||
5 | Kasper Jensen | 2005 | Ikast Svømmeklub | 37.61 | ||||||
6 | Anders Mosbæk Johannessen | 2005 | Frem Odense | 37.84 | ||||||
7 | Christoffer Mejdal | 2005 | Frem Odense | 42.38 | ||||||
8 | Jonathan Aagaard Hansen | 2005 | Frem Odense | 44.00 | ||||||
9 | Magnus Ringgaard | 2006 | Holstebro Svømme Club | 44.15 | ||||||
10 | Abdelrahman Doudar | 2005 | Frem Odense | 44.61 | ||||||
11 | Sebastian Dalgaard | 2005 | Svømmeklubben S 68 | 45.91 | ||||||
12 | Jannick Franow | 2006 | Horsens Svømmeklub | 47.09 | ||||||
13 | Magnus M. Baun-Nielsen | 2005 | Erritsø Gymnastik Og IF | 48.09 | ||||||
14 | Sebastian Eliasen | 2006 | Svømmeklubben Nord | 51.11 | ||||||
15 | Elliott Mitaine | 2006 | Skanderborg Svømmeklub | 59.64 | ||||||
- | Jakob Kirkmand | 2005 | Horsens Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Kåre Bentzen | 2005 | Horsens Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 33, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2007-2017 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Frederik N Jensen | 2007 | Holstebro Svømme Club | 51.85 | ||||||
- | Thor Aaskoven Jørgensen | 2007 | Horsens Svømmeklub | DSQ | asym arm v 27m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 11 juni 2017 |
Licens til Ikast Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:25 |