Results for Midsommercup 2017
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Nordea Midsommercup 2017 | Udskriftsdato | 10 juni 2017 | |||
Stævne by | Ikast | Udskriftstidspunkt | 10:36 | |||
Arrangør | Ikast Svømme Klub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 10 juni 2017 |
Løb 2, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 0-2000 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Trine G. Sørensen | 1997 | Brædstrup Svømmeklub | 32.73 | 1:07.70 | |||||
2 | Emma Steen | 2000 | Svømmeklubben Søhesten | 36.13 | 1:13.95 | |||||
3 | Sarah Hygum Jensen | 1998 | Svømmeklubben Koral | 36.80 | 1:15.66 | |||||
4 | Ingrid Kyed | 2000 | Grenaa Svømmeklub | 36.61 | 1:16.12 | |||||
5 | Louise Damborg | 1982 | Grenaa Svømmeklub | 35.74 | 1:16.38 | |||||
Løb 2, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Sofie Sjøgren | 2002 | Erritsø Gymnastik Og IF | 30.40 | 1:03.92 | |||||
2 | Maiken Kjærsgaard | 2002 | Svømmeklubben S 68 | 31.97 | 1:04.82 | |||||
3 | Emma Viborg Larsen | 2001 | Aabybro Idrætsforening | 31.54 | 1:04.94 | |||||
4 | Janni Martinussen | 2001 | Munkebo Svømme- og Kondiklub | 31.25 | 1:05.10 | |||||
5 | Maja Stie Svensgaard | 2002 | Struer Svømmeklub | 31.85 | 1:05.43 | |||||
6 | Lærke Cassøe Alexandersen | 2001 | Skive Svømmeklub Poseidon | 31.82 | 1:05.75 | |||||
7 | Maria Kornum | 2001 | Svømmeklubben Søhesten | 32.60 | 1:06.37 | |||||
8 | Merete Brixen Lomholt | 2001 | Horsens Svømmeklub | 31.90 | 1:06.40 | |||||
9 | Caroline Nymann Sørensen | 2002 | Svømmeklubben Koral | 32.13 | 1:06.86 | |||||
10 | Katrine Sofie Wienberg | 2002 | Horsens Svømmeklub | 33.21 | 1:07.36 | |||||
11 | Mathilde Marthedal Markma | 2001 | Holstebro Svømme Club | 32.89 | 1:07.66 | |||||
12 | Maja G. Pedersen | 2002 | Skive Svømmeklub Poseidon | 33.25 | 1:07.90 | |||||
13 | Maja Brinkmann | 2002 | Brædstrup Svømmeklub | 33.34 | 1:09.20 | |||||
14 | Nadia Burholt | 2002 | Svømmeklubben Søhesten | 33.86 | 1:09.99 | |||||
15 | Sara Fiil Jensen | 2002 | Ikast Svømmeklub | 33.26 | 1:10.10 | |||||
16 | Emma Ulka Bech Petersen | 2002 | Horsens Svømmeklub | 34.36 | 1:10.39 | |||||
17 | Clara Lynggaard | 2002 | Erritsø Gymnastik Og IF | 33.94 | 1:11.09 | |||||
18 | Nikoline Fabrin Lund | 2001 | Horsens Svømmeklub | 34.11 | 1:12.58 | |||||
19 | Katrine Søndergaard | 2002 | Swim Team Neptun | 35.44 | 1:13.30 | |||||
20 | Anna Maja Lund | 2002 | Swim Team Neptun | 35.96 | 1:13.53 | |||||
21 | Elisabeth Stoltenborg | 2002 | Skanderborg Svømmeklub | 35.60 | 1:15.53 | |||||
22 | Henriette Yong Klogborg | 2002 | Holstebro Svømme Club | 36.77 | 1:17.47 | |||||
23 | Lykke Munk | 2002 | Brædstrup Svømmeklub | 36.27 | 1:17.78 | |||||
24 | Karen Pedersen | 2002 | Svømmeklubben Søhesten | 38.13 | 1:21.12 | |||||
25 | Mathilde Nielsen | 2002 | Brædstrup Svømmeklub | 39.60 | 1:25.12 | |||||
26 | Helena Rosenfeldt Zillmer | 2002 | Svømmeklubben Nord | 39.61 | 1:25.94 | |||||
27 | Maja Dørk | 2002 | Munkebo Svømme- og Kondiklub | 41.27 | 1:26.47 | |||||
28 | Laura Dalgaard | 2002 | Svømmeklubben Koral | 41.01 | 1:26.82 | |||||
- | Sofie Astrup | 2001 | Struer Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 2, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Anne Dybro Nielsen | 2003 | Ikast Svømmeklub | 31.85 | 1:04.95 | |||||
2 | Sofie S. Aaby Nielsen | 2003 | Skanderborg Svømmeklub | 31.43 | 1:06.82 | |||||
3 | Lærke Asmussen | 2003 | Svømmeklubben S 68 | 32.33 | 1:07.23 | |||||
4 | Ida Raabjerg Møller | 2003 | Erritsø Gymnastik Og IF | 32.69 | 1:07.42 | |||||
5 | Anna Skovmand Rasmussen | 2003 | Frem Odense | 32.73 | 1:07.63 | |||||
6 | Anne Terp | 2004 | Struer Svømmeklub | 32.97 | 1:08.05 | |||||
7 | Mai Jørgensen | 2003 | Frem Odense | 33.13 | 1:08.49 | |||||
8 | Catherina Juul Jensen | 2003 | Svømmeklubben S 68 | 32.81 | 1:08.71 | |||||
9 | Julie Hoffmann | 2003 | Holstebro Svømme Club | 33.71 | 1:08.98 | |||||
10 | Stinne Holst Gregersen | 2003 | Horsens Svømmeklub | 33.70 | 1:09.08 | |||||
11 | Sara Mette Kvitzau | 2003 | Skanderborg Svømmeklub | 32.83 | 1:09.25 | |||||
12 | Mathilde Thy Asmussen | 2004 | Erritsø Gymnastik Og IF | 33.68 | 1:09.36 | |||||
13 | Lærke Kjærsgaard | 2004 | Svømmeklubben S 68 | 32.44 | 1:09.69 | |||||
14 | Emilie Podiss Petersen | 2004 | Frem Odense | 34.29 | 1:09.80 | |||||
15 | Johanne A Andersson | 2003 | Frem Odense | 33.99 | 1:09.81 | |||||
16 | Stine Rejkjær Gadgaard | 2003 | Struer Svømmeklub | 33.39 | 1:09.84 | |||||
17 | Caroline Madsen | 2004 | Horsens Svømmeklub | 34.38 | 1:10.09 | |||||
18 | Mia Kølbæk Hansen | 2003 | Holstebro Svømme Club | 34.57 | 1:10.55 | |||||
19 | Louise Amanda Nielsen | 2003 | Ikast Svømmeklub | 33.36 | 1:10.56 | |||||
19 | Stine Bendixen Nissen | 2004 | Skanderborg Svømmeklub | 34.04 | 1:10.56 | |||||
21 | Jenny Cao | 2003 | Frem Odense | 33.99 | 1:10.70 | |||||
22 | Daphne Sander | 2003 | Svømmeklubben Nord | 34.14 | 1:10.87 | |||||
23 | Anne-Sophie Andersen | 2004 | Svømmeklubben Nord | 33.38 | 1:11.16 | |||||
24 | Kirstine Kjær Sørensen | 2003 | Skanderborg Svømmeklub | 33.87 | 1:11.40 | |||||
25 | Jenni Nguyen | 2004 | Frem Odense | 34.74 | 1:11.41 | |||||
26 | Karen Moos Jensen | 2003 | Ikast Svømmeklub | 35.12 | 1:11.72 | |||||
27 | Agnete Riis | 2003 | Ikast Svømmeklub | 34.01 | 1:12.13 | |||||
28 | Amalie Holst | 2004 | Skanderborg Svømmeklub | 35.16 | 1:12.35 | |||||
29 | Karoline Thagård Jakobsen | 2004 | Struer Svømmeklub | 35.86 | 1:12.91 | |||||
30 | Amalie Antonsen | 2003 | Horsens Svømmeklub | 35.45 | 1:13.74 | |||||
31 | Sofia Lysgaard Hammer | 2003 | Struer Svømmeklub | 35.25 | 1:13.97 | |||||
32 | Kirstine Jørgensen | 2004 | Svømmeklubben S 68 | 34.69 | 1:14.34 | |||||
33 | Naja Laitinen Wigard | 2003 | Svømmeklubben Nord | 36.44 | 1:14.54 | |||||
34 | Emma Karlsson | 2003 | Erritsø Gymnastik Og IF | 36.36 | 1:14.77 | |||||
35 | Line Virkelyst Johansen | 2003 | Munkebo Svømme- og Kondiklub | 36.10 | 1:14.87 | |||||
36 | Julie Dumstrei | 2004 | Erritsø Gymnastik Og IF | 36.79 | 1:15.16 | |||||
37 | Camilla Falck | 2003 | Horsens Svømmeklub | 36.37 | 1:15.58 | |||||
38 | Julie Nguyen | 2004 | Frem Odense | 36.67 | 1:16.31 | |||||
39 | Sille Busk Pedersen | 2003 | Holstebro Svømme Club | 36.45 | 1:16.69 | |||||
40 | Josephine Larsen | 2004 | Frem Odense | 36.71 | 1:17.13 | |||||
41 | Sille Lindberg | 2003 | Aabybro Idrætsforening | 1:17.30 | 1:17.30 | |||||
42 | Nete Kirial | 2003 | Swim Team Neptun | 37.72 | 1:17.89 | |||||
43 | Emily Nygaard Jensen | 2003 | Erritsø Gymnastik Og IF | 37.31 | 1:18.15 | |||||
44 | Selma Sode-Carlsen | 2003 | Swim Team Neptun | 37.73 | 1:18.35 | |||||
45 | Sarah Brix | 2004 | Svømmeklubben Søhesten | 37.06 | 1:18.84 | |||||
46 | Marie Martens Christensen | 2004 | Svømmeklubben Nord | 37.77 | 1:19.20 | |||||
46 | Sisse Ø. Nielsen | 2003 | Svømmeklubben Søhesten | 38.70 | 1:19.20 | |||||
48 | Luna Holm Møller | 2004 | Erritsø Gymnastik Og IF | 39.16 | 1:19.62 | |||||
49 | Nanna Svensgaard | 2004 | Struer Svømmeklub | 38.02 | 1:19.65 | |||||
50 | Line Grøndved Holt | 2004 | Svømmeklubben S 68 | 38.97 | 1:19.81 | |||||
51 | Laura B. Nielsen | 2004 | Munkebo Svømme- og Kondiklub | 39.18 | 1:20.48 | |||||
52 | Anne-Sofie S. Larsen | 2003 | Erritsø Gymnastik Og IF | 38.05 | 1:20.49 | |||||
53 | Frida Karoline Dall | 2004 | Frem Odense | 39.10 | 1:21.25 | |||||
54 | Methea Kristensen | 2003 | Ikast Svømmeklub | 39.00 | 1:22.17 | |||||
55 | Katrine Nørfjand | 2004 | Holstebro Svømme Club | 38.70 | 1:22.24 | |||||
56 | Veronika Krogh | 2004 | Frem Odense | 38.48 | 1:22.73 | |||||
57 | Josefine Wohlfeld Hornbæk | 2004 | Swim Team Neptun | 39.49 | 1:23.10 | |||||
58 | Emma Andersen | 2003 | Svømmeklubben S 68 | 38.70 | 1:23.22 | |||||
59 | Gertrud Skov | 2003 | Skanderborg Svømmeklub | 40.51 | 1:23.33 | |||||
60 | Maria Fiil Jensen | 2004 | Ikast Svømmeklub | 40.26 | 1:23.67 | |||||
61 | Caroline Christensen | 2004 | Struer Svømmeklub | 40.91 | 1:25.84 | |||||
62 | Victoria Broch | 2004 | Brædstrup Svømmeklub | 41.70 | 1:26.02 | |||||
63 | Emma Kjær Johannesen | 2004 | Brønderslev SK08 | 41.51 | 1:27.10 | |||||
64 | Olivia Wittrup-Jensen | 2004 | Brædstrup Svømmeklub | 39.02 | 1:27.58 | |||||
65 | Vibe Pjengaard | 2003 | Swim Team Neptun | 40.74 | 1:28.95 | |||||
66 | Sofie Søe Møhlenberg | 2004 | Brønderslev SK08 | 42.88 | 1:32.01 | |||||
67 | Caroline Byg Lanng | 2003 | Swim Team Neptun | 42.03 | 1:33.11 | |||||
68 | Freja Houmann-Esbensen | 2004 | Skive Svømmeklub Poseidon | 44.97 | 1:34.28 | |||||
69 | Klara Bech | 2003 | Swim Team Neptun | 44.12 | 1:34.93 | |||||
70 | Christina Christiansen | 2004 | Horsens Svømmeklub | 45.16 | 1:36.68 | |||||
71 | Sissel Jessen | 2004 | Erritsø Gymnastik Og IF | 46.70 | 1:40.20 | |||||
72 | Rikke Sørensen | 2004 | Erritsø Gymnastik Og IF | 50.49 | 1:48.83 | |||||
73 | Thea Viborg Fonager | 2004 | Brønderslev SK08 | 46.79 | 1:54.71 | |||||
74 | Kim Hanh Vu | 2004 | Frem Odense | 56.44 | 1:58.14 | |||||
- | Anne K. B. Sørensen | 2004 | Svømmeklubben Nord | DNS | ||||||
- | Emma Oleander | 2004 | Horsens Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Eva Bach Jeppesen | 2004 | Brønderslev SK08 | DNS | ||||||
- | Fie Frost | 2003 | Svømmeklubben Nord | DNS | ||||||
- | Ida Kristensen | 2004 | Frem Odense | DNS | ||||||
- | Line Mygdam | 2003 | Brønderslev SK08 | DNS | ||||||
- | Michele Jensen | 2003 | Brønderslev SK08 | DNS | ||||||
- | Sofie Jakobsen | 2003 | Svømmeklubben S 68 | DNS | ||||||
Løb 2, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Weronika L. Bjørn | 2005 | Ikast Svømmeklub | 33.75 | 1:10.13 | |||||
2 | Sofie Dyg Holme | 2005 | Ikast Svømmeklub | 34.69 | 1:11.73 | |||||
3 | Thea Sofie Holm Petersen | 2005 | Horsens Svømmeklub | 34.60 | 1:11.96 | |||||
4 | Katrine Bøeg Thormann | 2006 | Ikast Svømmeklub | 35.40 | 1:12.50 | |||||
5 | Cirkeline Ly Kellberg | 2005 | Skive Svømmeklub Poseidon | 35.16 | 1:13.72 | |||||
6 | Nicoline Bang Mosegaard | 2005 | Skive Svømmeklub Poseidon | 35.46 | 1:13.81 | |||||
7 | Alyssa Cao | 2005 | Frem Odense | 35.47 | 1:14.25 | |||||
8 | Sofie Rasmussen | 2005 | Swim Team Neptun | 36.26 | 1:15.09 | |||||
9 | Kristine Vestergaard | 2005 | Brønderslev SK08 | 36.81 | 1:16.89 | |||||
10 | Caroline Bomholt Jensen | 2005 | Brønderslev SK08 | 37.25 | 1:16.93 | |||||
11 | Laura Sneberg V. Jensen | 2006 | Ikast Svømmeklub | 36.00 | 1:17.20 | |||||
12 | Signe Kristensen | 2006 | Horsens Svømmeklub | 36.73 | 1:17.26 | |||||
13 | Karoline Iversen | 2005 | Svømmeklubben Nord | 1:18.18 | 1:18.18 | |||||
14 | Emma Bergene Hansen | 2005 | Horsens Svømmeklub | 37.54 | 1:18.23 | |||||
15 | Nikoline Kaae | 2005 | Frem Odense | 38.35 | 1:18.78 | |||||
16 | Lucca Filipowicz | 2005 | Grenaa Svømmeklub | 37.31 | 1:19.89 | |||||
17 | Amalie Marie Wienberg | 2005 | Horsens Svømmeklub | 37.59 | 1:20.94 | |||||
18 | Katrine Krogh | 2005 | Ikast Svømmeklub | 38.63 | 1:21.16 | |||||
19 | Laura Håkonsson | 2006 | Ikast Svømmeklub | 39.37 | 1:21.22 | |||||
20 | Emilie Fig Kragh | 2005 | Horsens Svømmeklub | 38.58 | 1:22.58 | |||||
21 | Ida Marie Jørgensen | 2005 | Horsens Svømmeklub | 39.26 | 1:23.05 | |||||
22 | Melek Canpolat | 2005 | Frem Odense | 38.96 | 1:23.25 | |||||
23 | Anna Bach | 2006 | Holstebro Svømme Club | 39.41 | 1:23.33 | |||||
24 | Stine Mejdahl | 2005 | Svømmeklubben Søhesten | 37.85 | 1:23.48 | |||||
25 | Emilie Væring Nielsen | 2005 | Ikast Svømmeklub | 40.46 | 1:25.48 | |||||
26 | Nora Louise Rebouh | 2006 | Holstebro Svømme Club | 39.71 | 1:25.78 | |||||
27 | Amalie Lind Pedersen | 2005 | Holstebro Svømme Club | 44.05 | 1:31.86 | |||||
28 | Anne Vorup Iversen | 2005 | Holstebro Svømme Club | 44.15 | 1:32.01 | |||||
29 | Anna Lykke Vangsgaard | 2005 | Erritsø Gymnastik Og IF | 41.87 | 1:32.17 | |||||
30 | Katrine Stoltenhoff | 2006 | Brædstrup Svømmeklub | 42.04 | 1:32.18 | |||||
31 | Sophie Redder | 2006 | Swim Team Neptun | 44.12 | 1:33.07 | |||||
32 | Kristine Krogholm Haven | 2005 | Svømmeklubben Nord | 43.87 | 1:35.53 | |||||
33 | Anna Sander Iversen | 2005 | Brønderslev SK08 | 44.76 | 1:35.80 | |||||
34 | Annemone Rasmussen | 2006 | Brædstrup Svømmeklub | 45.08 | 1:38.08 | |||||
35 | Julie Langberg Olesen | 2005 | Horsens Svømmeklub | 44.52 | 1:38.93 | |||||
36 | Anna Madsby Rohde | 2005 | Erritsø Gymnastik Og IF | 47.12 | 1:39.27 | |||||
37 | Ida Bertelsen | 2005 | Horsens Svømmeklub | 46.46 | 1:39.76 | |||||
38 | Maja Brøndum | 2006 | Swim Team Neptun | 46.91 | 1:42.47 | |||||
39 | Mille Christiansen | 2006 | Ikast Svømmeklub | 50.66 | 1:47.54 | |||||
40 | Anna Lis Kristensen | 2005 | Brædstrup Svømmeklub | 50.42 | 1:55.36 | |||||
- | Caroline van Vliet | 2006 | Erritsø Gymnastik Og IF | DSQ | tyvstart | |||||
- | Frederikke Blicher | 2005 | Horsens Svømmeklub | DSQ | ej ber v ven v 25m | |||||
- | Mathilde Irmschler | 2006 | Ikast Svømmeklub | DSQ | tyvstart | |||||
Løb 2, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2017 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Laura Sofie K. Jørgensen | 2007 | Horsens Svømmeklub | 46.21 | 1:34.79 | |||||
2 | Maja Broholm Brixen | 2007 | Holstebro Svømme Club | 45.34 | 1:34.99 | |||||
3 | Jasmin Haaning | 2007 | Skive Svømmeklub Poseidon | 43.94 | 1:35.57 | |||||
4 | Cathrine Grønhøj | 2007 | Horsens Svømmeklub | 44.87 | 1:35.96 | |||||
5 | Andrea Skjelmose | 2007 | Horsens Svømmeklub | 50.86 | 1:44.12 | |||||
6 | Sille Augustesen | 2008 | Brædstrup Svømmeklub | 47.77 | 1:46.17 | |||||
7 | Mathilde Christiansen | 2007 | Svømmeklubben S 68 | 52.69 | 1:50.83 | |||||
8 | Clara Komun | 2007 | Svømmeklubben Søhesten | 54.72 | 1:51.33 | |||||
9 | Mille Fjeldgård Sørensen | 2007 | Skive Svømmeklub Poseidon | 56.04 | 1:58.52 | |||||
10 | Silje Drechsler | 2007 | Holstebro Svømme Club | 56.31 | 2:01.61 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 10 juni 2017 |
Licens til Ikast Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:36 |