Results for Midsommercup 2017
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Nordea Midsommercup 2017 | Udskriftsdato | 10 juni 2017 | |||
Stævne by | Ikast | Udskriftstidspunkt | 13:51 | |||
Arrangør | Ikast Svømme Klub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 10 juni 2017 |
Løb 11, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 0-2000 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Andreas Weje | 1998 | Grenaa Svømmeklub | 26.44 | ||||||
2 | Alexander Roe | 1997 | Svømmeklubben Koral | 27.18 | ||||||
3 | Kristian Berthelsen | 1999 | Aabybro Idrætsforening | 27.25 | ||||||
4 | Anders Ballisager Hansen | 1998 | Brædstrup Svømmeklub | 27.53 | ||||||
5 | Rasmus D. Jensen | 1998 | Brædstrup Svømmeklub | 27.74 | ||||||
6 | Simon Andersen | 2000 | Aabybro Idrætsforening | 28.17 | ||||||
7 | Nicklas Christian Jensen | 1997 | Svømmeklubben Koral | 29.21 | ||||||
8 | Martin Lønstrup | 1993 | Struer Svømmeklub | 29.75 | ||||||
9 | Anders Ellehauge Ganderup | 1992 | Svømmeklubben Koral | 30.26 | ||||||
10 | Michael Jørgensen | 1981 | Munkebo Svømme- og Kondiklub | 31.48 | ||||||
Løb 11, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Jakob Tietgen | 2002 | Frem Odense | 26.45 | ||||||
2 | William Vig Stærmose | 2002 | Frem Odense | 26.70 | ||||||
3 | Rasmus Sander Berggreen | 2001 | Ikast Svømmeklub | 27.63 | ||||||
4 | Mads Lund | 2002 | Holstebro Svømme Club | 27.70 | ||||||
5 | Nicklas B. Christensen | 2002 | Skanderborg Svømmeklub | 28.64 | ||||||
6 | Mathias M. Nielsen | 2002 | Ikast Svømmeklub | 28.76 | ||||||
7 | Frederik Dumstrei | 2002 | Erritsø Gymnastik Og IF | 28.98 | ||||||
8 | Magnus Alexandersen | 2002 | Skive Svømmeklub Poseidon | 29.03 | ||||||
9 | Niklas Faaborg Andersen | 2002 | Swim Team Neptun | 29.11 | ||||||
10 | Mads L. Skov Sørensen | 2001 | Horsens Svømmeklub | 29.35 | ||||||
11 | Victor Borgen Elvensø | 2001 | Aabybro Idrætsforening | 29.38 | ||||||
12 | Amin Nedergaard | 2001 | Svømmeklubben S 68 | 29.56 | ||||||
13 | Christian Jørgensen | 2002 | Struer Svømmeklub | 29.66 | ||||||
14 | Mikkel Podiss Petersen | 2002 | Frem Odense | 29.76 | ||||||
15 | Mads B Jensen | 2002 | Brønderslev SK08 | 30.30 | ||||||
15 | Rasmus Irmschler | 2002 | Ikast Svømmeklub | 30.30 | ||||||
17 | Jeppe Søgaard Rasmussen | 2002 | Erritsø Gymnastik Og IF | 31.03 | ||||||
18 | Mads Toft Andersen | 2002 | Munkebo Svømme- og Kondiklub | 31.53 | ||||||
19 | Mathias Jelle Thomsen | 2002 | Svømmeklubben Søhesten | 31.78 | ||||||
20 | Anton Gold | 2002 | Brædstrup Svømmeklub | 31.97 | ||||||
21 | Magnus Ipsen Pedersen | 2001 | Frem Odense | 31.98 | ||||||
22 | Sebastian Emil Thomsen | 2002 | Brønderslev SK08 | 35.35 | ||||||
Løb 11, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Jesper V. Bylling Jensen | 2003 | Svømmeklubben Koral | 27.97 | ||||||
2 | Frederik Præstegaard Michaelson | 2003 | Svømmeklubben S 68 | 28.15 | ||||||
2 | Kristian B. Rasmussen | 2003 | Svømmeklubben S 68 | 28.15 | ||||||
4 | Magnus Østergaard Barslev | 2003 | Aabybro Idrætsforening | 28.76 | ||||||
5 | Anton Poulsen | 2004 | Skive Svømmeklub Poseidon | 29.27 | ||||||
6 | Emil Jaworski | 2004 | Svømmeklubben Nord | 29.48 | ||||||
7 | Christian Lorey | 2003 | Erritsø Gymnastik Og IF | 30.28 | ||||||
8 | Sophus Lund Øe | 2003 | Skanderborg Svømmeklub | 30.50 | ||||||
9 | Jonathan Nejmann | 2004 | Munkebo Svømme- og Kondiklub | 30.80 | ||||||
10 | Jeppe Egholm | 2003 | Svømmeklubben S 68 | 31.13 | ||||||
11 | Malthe Theisen | 2003 | Ikast Svømmeklub | 31.19 | ||||||
12 | Jakob Krag Sørensen | 2004 | Svømmeklubben Koral | 31.75 | ||||||
13 | Valdemar Petersen | 2004 | Munkebo Svømme- og Kondiklub | 32.58 | ||||||
14 | Oliver Feldthusen | 2003 | Brønderslev SK08 | 33.58 | ||||||
15 | Jakob Møller Nielsen | 2004 | Ikast Svømmeklub | 34.28 | ||||||
16 | Andreas Egemose Gregersen | 2003 | Horsens Svømmeklub | 34.46 | ||||||
17 | Andreas Christensen | 2003 | Svømmeklubben Søhesten | 34.56 | ||||||
18 | Oskar Møller Olesen | 2003 | Struer Svømmeklub | 34.57 | ||||||
19 | Juka Nedergaard | 2004 | Svømmeklubben S 68 | 34.62 | ||||||
20 | Jens Mejdahl | 2003 | Svømmeklubben Søhesten | 34.66 | ||||||
21 | Danilo Møller | 2004 | Svømmeklubben Nord | 34.73 | ||||||
22 | Noah Brendholdt | 2004 | Skive Svømmeklub Poseidon | 34.85 | ||||||
23 | Victor Haunstrup | 2003 | Aabybro Idrætsforening | 35.44 | ||||||
24 | Christian Radzewicz-Peder | 2003 | Horsens Svømmeklub | 35.49 | ||||||
25 | Marcus Dahl Burholt | 2004 | Svømmeklubben Søhesten | 35.57 | ||||||
26 | Harald Gold | 2004 | Brædstrup Svømmeklub | 35.66 | ||||||
27 | Asbjørn Hjerrild | 2003 | Grenaa Svømmeklub | 36.19 | ||||||
28 | Mikkel Lauridsen | 2003 | Ikast Svømmeklub | 36.47 | ||||||
29 | Nikolas Dybbøl Monberg | 2003 | Brædstrup Svømmeklub | 37.00 | ||||||
30 | Jacob Aagaard Andersen | 2004 | Brønderslev SK08 | 37.52 | ||||||
31 | Kasper Lund Tange | 2004 | Ikast Svømmeklub | 37.88 | ||||||
32 | Gustav Nybro Søndergaard | 2004 | Horsens Svømmeklub | 38.84 | ||||||
33 | Kristian Jensen | 2004 | Svømmeklubben Søhesten | 39.83 | ||||||
34 | Andreas Visby Hansen | 2004 | Horsens Svømmeklub | 47.10 | ||||||
- | Anton B. Nielsen | 2003 | Svømmeklubben Koral | DNS | ||||||
Løb 11, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sebastian Emil F. Klicman | 2005 | Frem Odense | 30.66 | ||||||
2 | Peter Rom Poulsen | 2005 | Erritsø Gymnastik Og IF | 31.75 | ||||||
3 | Anders Mosbæk Johannessen | 2005 | Frem Odense | 33.10 | ||||||
4 | Søren Winther Hald | 2005 | Struer Svømmeklub | 33.14 | ||||||
5 | Per Odrich | 2006 | Swim Team Neptun | 33.28 | ||||||
6 | Theis Nelander | 2005 | Ikast Svømmeklub | 33.32 | ||||||
7 | Magnus M. Baun-Nielsen | 2005 | Erritsø Gymnastik Og IF | 36.69 | ||||||
8 | Jonathan Aagaard Hansen | 2005 | Frem Odense | 36.95 | ||||||
9 | Kasper Petersen | 2006 | Skanderborg Svømmeklub | 37.05 | ||||||
10 | Elliott Mitaine | 2006 | Skanderborg Svømmeklub | 37.57 | ||||||
11 | Sebastian Eliasen | 2006 | Svømmeklubben Nord | 37.91 | ||||||
12 | Sebastian Dalgaard | 2005 | Svømmeklubben S 68 | 38.29 | ||||||
13 | Frederik Bak Mathiasen | 2006 | Struer Svømmeklub | 38.40 | ||||||
14 | Bertram Knudsen | 2006 | Ikast Svømmeklub | 41.17 | ||||||
15 | Frederik Jørgensen | 2006 | Svømmeklubben S 68 | 41.39 | ||||||
16 | Jannick Franow | 2006 | Horsens Svømmeklub | 41.75 | ||||||
17 | Christian Andersen | 2006 | Svømmeklubben Nord | 42.94 | ||||||
18 | Andreas Laursen | 2006 | Swim Team Neptun | 44.18 | ||||||
19 | Daniel Kristensen | 2006 | Ikast Svømmeklub | 1:01.38 | ||||||
- | Jakob Kirkmand | 2005 | Horsens Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Kåre Bentzen | 2005 | Horsens Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 11, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2017 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Frederik Billesø Beck | 2008 | Erritsø Gymnastik Og IF | 39.65 | ||||||
2 | Mathias Løth Andersen | 2007 | Horsens Svømmeklub | 42.87 | ||||||
3 | Thor Aaskoven Jørgensen | 2007 | Horsens Svømmeklub | 44.64 | ||||||
4 | Rasmus Gandrup Nejmann | 2007 | Swim Team Neptun | 45.73 | ||||||
5 | Valdemar Theisen | 2007 | Ikast Svømmeklub | 47.05 | ||||||
6 | Mikkel Stenkjær Nissen | 2007 | Horsens Svømmeklub | 47.14 | ||||||
7 | Albert Olesen | 2008 | Ikast Svømmeklub | 52.74 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 10 juni 2017 |
Licens til Ikast Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:51 |