Resultat för GTI Cup
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Lørdag
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
GTI Cup |
|
Udskriftsdato |
23 september 2017 |
|
|
Stævne by |
Greve |
|
Udskriftstidspunkt |
13:31 |
|
|
Arrangør |
Startfællesskabet GTI |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
23 september 2017 |
|
|
|
|
|
|
Løb 9, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 0-1999 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Andreas Kaas Elmgreen |
1999 |
|
714 |
27.25 |
58.75 |
1:33.94 |
|
2:02.64 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
2:01.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Daniel Christian |
1998 |
|
668 |
27.64 |
1:00.38 |
1:36.40 |
|
2:05.39 |
|
|
Farum Svømmeklub |
2:03.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Frederik Rindshøj |
1999 |
|
667 |
27.20 |
1:00.17 |
1:36.28 |
|
2:05.42 |
|
|
Gladsaxe Svømmeklub |
2:02.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Alvi Hjelm |
1996 |
|
664 |
27.90 |
1:00.05 |
1:36.51 |
|
2:05.64 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:03.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Jonathan Müller |
1997 |
|
610 |
28.24 |
1:01.26 |
1:38.49 |
|
2:09.25 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:05.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Joakim Brønnum |
1997 |
|
577 |
28.73 |
1:03.36 |
1:40.55 |
|
2:11.61 |
|
|
Holbæk Svømme Klub |
2:12.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Jesper Frost Thomsen |
1997 |
|
547 |
29.62 |
1:03.35 |
1:43.25 |
|
2:14.00 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:06.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Emil Toft |
1998 |
|
529 |
29.20 |
1:06.74 |
1:44.32 |
|
2:15.49 |
|
|
Holbæk Svømme Klub |
2:19.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Mads Ejdrup Hansen |
1999 |
|
528 |
28.85 |
1:03.08 |
1:43.17 |
|
2:15.60 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
2:26.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Jakob Schmidt |
1999 |
|
521 |
29.50 |
1:04.07 |
1:44.25 |
|
2:16.18 |
|
|
Holbæk Svømme Klub |
2:16.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 9, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Arthur Dalén Ellegaard |
2001 |
|
668 |
27.91 |
1:00.93 |
1:37.25 |
|
2:05.36 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
2:04.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Mathias Vestergaard |
2001 |
|
496 |
30.54 |
1:05.40 |
1:45.60 |
|
2:18.44 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:12.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Oliver Thor Sørensen |
2000 |
|
481 |
28.53 |
1:05.54 |
1:48.18 |
|
2:19.84 |
|
|
Gladsaxe Svømmeklub |
2:16.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Lucas Hoffmann |
2000 |
|
464 |
29.46 |
1:07.28 |
1:48.05 |
|
2:21.52 |
|
|
Helsingør Svømmeklub |
2:19.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Matthæus Vámosi |
2000 |
|
418 |
31.91 |
1:10.43 |
1:53.42 |
|
2:26.55 |
|
|
Helsingør Svømmeklub |
2:26.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Adrian Roed Schøning |
2000 |
|
387 |
31.83 |
1:09.58 |
1:55.55 |
|
2:30.42 |
|
|
Helsingør Svømmeklub |
2:34.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 9, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Bertram Dreyer Riis |
2002 |
|
551 |
29.92 |
1:05.75 |
1:42.73 |
|
2:13.66 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:09.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
David Arneskov |
2002 |
|
549 |
29.71 |
1:04.16 |
1:43.14 |
|
2:13.87 |
|
|
Holbæk Svømme Klub |
2:14.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Christopher H. Brown |
2002 |
|
482 |
30.19 |
1:07.80 |
1:48.86 |
|
2:19.80 |
|
|
Holbæk Svømme Klub |
2:20.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Oliver Steenberg |
2002 |
|
455 |
30.24 |
1:07.20 |
1:48.03 |
|
2:22.53 |
|
|
Gladsaxe Svømmeklub |
2:20.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Jens Bomgaard |
2002 |
|
445 |
33.13 |
1:10.04 |
1:51.83 |
|
2:23.51 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:22.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Mads Enghave |
2002 |
|
445 |
29.39 |
1:06.96 |
1:51.08 |
|
2:23.55 |
|
|
GTI |
2:22.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Casper Koch Henriksen |
2002 |
|
441 |
31.30 |
1:12.34 |
1:51.06 |
|
2:23.94 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
2:22.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Nickolas Kofoed Thestrup |
2003 |
|
404 |
31.45 |
1:07.82 |
1:53.63 |
|
2:28.18 |
|
|
GTI |
2:28.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Oliver Bak Jensen |
2002 |
|
348 |
34.13 |
1:15.86 |
1:58.85 |
|
2:35.74 |
|
|
Helsingør Svømmeklub |
2:41.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Esben Brasch Jensen |
2003 |
|
346 |
33.75 |
1:14.22 |
1:59.85 |
|
2:36.07 |
|
|
GTI |
2:42.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Asger Johansen |
2003 |
|
341 |
33.44 |
1:18.46 |
2:01.32 |
|
2:36.79 |
|
|
Glostrup Svømmeklub |
2:39.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Marco Knudsen |
2003 |
|
334 |
34.29 |
1:14.44 |
2:02.92 |
|
2:37.94 |
|
|
GTI |
2:32.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Jakob Bjerg Snekkersten |
2003 |
|
329 |
35.12 |
1:16.70 |
2:02.03 |
|
2:38.75 |
|
|
Helsingør Svømmeklub |
2:40.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Kristoffer H. Jensen |
2003 |
|
305 |
33.10 |
1:13.85 |
2:05.23 |
|
2:42.78 |
|
|
GTI |
3:09.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Julius Højgaard Allin |
2003 |
|
276 |
34.55 |
1:18.83 |
2:08.38 |
|
2:48.31 |
|
|
Helsingør Svømmeklub |
2:51.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Samuel Risager |
2003 |
|
246 |
38.68 |
1:23.72 |
2:15.51 |
|
2:54.89 |
|
|
Glostrup Svømmeklub |
2:55.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Simon Rytter Eliasen |
2003 |
|
243 |
38.74 |
1:23.09 |
2:15.42 |
|
2:55.66 |
|
|
Holbæk Svømme Klub |
2:59.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
William Jensen |
2002 |
|
162 |
42.80 |
1:35.17 |
2:34.61 |
|
3:20.72 |
|
|
Swim Team Taastrup - VATCPH |
3:24.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 9, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
|
Løb 9, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2006-2017 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Mads Mørkhøj Hartington |
2006 |
|
295 |
36.82 |
1:20.65 |
2:06.94 |
|
2:44.53 |
|
|
GTI |
2:52.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Carl Emil Ljungdahl |
2006 |
|
220 |
42.71 |
1:28.39 |
2:21.39 |
|
3:01.38 |
|
|
Vest-Brøndby |
3:10.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Vincent Borup Schärer |
2006 |
|
173 |
45.55 |
1:33.51 |
2:34.27 |
|
3:16.64 |
|
|
GTI |
3:33.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Magnus Rasmussen |
2006 |
|
171 |
48.13 |
1:38.28 |
2:32.14 |
|
3:17.37 |
|
|
Vest-Brøndby |
3:17.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Rasmus Egholm |
2006 |
|
158 |
48.59 |
1:38.40 |
2:38.76 |
|
3:22.53 |
|
|
Glostrup Svømmeklub |
3:31.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Sebastian Egenhardt |
2006 |
|
152 |
51.27 |
1:42.50 |
2:42.66 |
|
3:25.24 |
|
|
Vest-Brøndby |
3:25.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Kasper Jægerskou |
2006 |
|
145 |
46.04 |
1:38.78 |
2:43.18 |
|
3:28.54 |
|
|
Glostrup Svømmeklub |
3:30.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Rodi Cetinkaya |
2006 |
|
143 |
47.44 |
1:42.34 |
2:42.46 |
|
3:29.34 |
|
|
Vest-Brøndby |
3:20.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Anton Serizawa |
2006 |
|
130 |
51.17 |
1:46.68 |
2:49.85 |
|
3:36.23 |
|
|
Glostrup Svømmeklub |
4:02.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Oscar Serizawa |
2006 |
|
121 |
52.68 |
1:47.59 |
2:53.27 |
|
3:41.23 |
|
|
Glostrup Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Alexander Oxenbøll |
2006 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
ASB i fly, SW8.3 |
|
Glostrup Svømmeklub |
4:08.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 |
Udskriftsdato |
23 september 2017 |
Licens til GTI |
Udskriftstidspunkt |
13:31 |
|