Resultat för Wadköpingsdoppet 2017
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Lördag den 23/9 Klockan 08.30 (Insim kl. 07.15)
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Wadköpingsdoppet 2017 | Utskriftsdatum | 23 september 2017 | |||
Tävlingsort | Örebro | Utskriftstid | 10:27 | |||
Arrangör | Örebro Simallians | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 september 2017 |
Gren 11, 50m Frisim C+D Pojkar, Finaler 13 - 14 år |
13 - 14 år: Johan Rydahl (2001) 24.49 2015-09-19 |
12 år och yngre: Johan Rydahl (2001) 25.96 2013-09-21 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Eric Lundström Silke | 2003 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 26.23 | ||||||
2 | Alvin Välkki | 2004 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 26.65 | ||||||
3 | Kevin Grahn | 2003 | Katrineholms Simsällskap | 26.66 | ||||||
4 | Dennis Partanen | 2003 | Skövde Simsällskap | 27.16 | ||||||
5 | Teo Mravac | 2004 | Varberg Sim | 27.45 | ||||||
6 | Erik Aldrin | 2003 | Katrineholms Simsällskap | 27.72 | ||||||
7 | Lucas Sterling | 2004 | Västerås Simsällskap | 27.78 | ||||||
8 | Felix Jedbratt | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 27.87 | ||||||
9 | Oliver Hjalmarsson Sarlind | 2003 | Gävle Simsällskap | 28.02 | ||||||
10 | Ludvig Mathisen | 2003 | Karlstads Simsällskap | 28.12 | ||||||
11 | Linus Olofsson | 2003 | Simklubben S 02 | 28.19 | ||||||
12 | Martin Schön | 2003 | Bollnäs Simsällskap | 28.20 | ||||||
13 | Karl Skogsberg | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 28.48 | ||||||
14 | Daniel Clasén | 2003 | Simklubben S 02 | 28.59 | ||||||
15 | Marcus Sundblad | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 28.78 | ||||||
16 | Daniel Ruijs | 2004 | Borlänge Simsällskap | 28.90 | ||||||
17 | Oscar Sjöström | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 28.96 | ||||||
18 | Vide Troberg Eskola | 2003 | Simklubben S 02 | 28.97 | ||||||
19 | Malte Almqvist | 2004 | Varberg Sim | 29.00 | ||||||
20 | Olle Pettersson | 2004 | Katrineholms Simsällskap | 29.27 | ||||||
21 | Maximus Murray | 2003 | Simklubben S 02 | 29.32 | ||||||
21 | Tom Dijkhuizen | 2003 | Västerås Simsällskap | 29.32 | ||||||
23 | Nikola Petrovic | 2004 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 29.53 | ||||||
24 | Olle Wikholm | 2004 | Gävle Simsällskap | 29.58 | ||||||
25 | Ludvig Johansson | 2003 | Skövde Simsällskap | 29.62 | ||||||
26 | Elias Anderson | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 30.23 | ||||||
27 | Elias Sjölander | 2003 | Karlstads Simsällskap | 30.68 | ||||||
28 | Max Swegmark | 2004 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 30.75 | ||||||
29 | Noel Bohlin | 2003 | Simklubben S 02 | 30.82 | ||||||
30 | Måns Evertsson | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 30.89 | ||||||
31 | Alfred Hedberg | 2004 | Varberg Sim | 30.91 | ||||||
32 | Gustav Forssell | 2003 | Simklubben S 02 | 30.94 | ||||||
33 | Siavash Vatani | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 30.95 | ||||||
34 | Kevin Cao | 2003 | Örebro Simallians | 31.69 | ||||||
35 | Edvin Axelsson | 2004 | Grums Simsällskap | 31.73 | ||||||
Gren 11, 50m Frisim C+D Pojkar, Finaler 12 år och yngre |
13 - 14 år: Johan Rydahl (2001) 24.49 2015-09-19 |
12 år och yngre: Johan Rydahl (2001) 25.96 2013-09-21 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Arvid Kvorning | 2005 | Varberg Sim | 30.97 | ||||||
2 | Lucas Humling | 2005 | Sandvikens Sim och Hoppklubb | 31.37 | ||||||
3 | Joel Brewitz | 2005 | Västerås Simsällskap | 31.76 | ||||||
4 | Julius Andersson | 2005 | Varberg Sim | 31.95 | ||||||
5 | Samuel Sjökvist | 2005 | Gävle Simsällskap | 32.07 | ||||||
6 | Leo Karlsson | 2006 | Hallsberg Kumla Simklubb | 35.04 | ||||||
7 | Jasper Schimmel | 2006 | Skövde Simsällskap | 35.38 | ||||||
8 | Gustav Larsson | 2005 | Örebro Simallians | 38.21 | ||||||
9 | Max Månsson | 2006 | Örebro Simallians | 39.88 | ||||||
10 | Emil Jörstad | 2008 | Örebro Simallians | 42.05 | ||||||
- | August Jansson | 2005 | Örebro Simallians | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 23 september 2017 |
Licensierad till: Västerås Simsällskap | Utskriftstid | 10:27 |