Resultater for Brøndby Sommer Cup 2017
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 22 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Brøndby Sommer Cup | Udskriftsdato | 11 juni 2017 | |||
Stævne by | Brøndby | Udskriftstidspunkt | 11:09 | |||
Arrangør | Vest Brøndby | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 10 juni 2017 |
Løb 22, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2017 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Gustav Steen Andersen | 2006 | 33.80 | 1:09.61 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:12.71 | |||||||||
2 | Aksel Thuesen Güsmer | 2006 | 34.83 | 1:11.92 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:15.46 | |||||||||
3 | Carl Emil Ljungdahl | 2006 | 35.48 | 1:13.03 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:17.34 | |||||||||
4 | Frederik Gersby | 2006 | 34.81 | 1:13.04 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 1:17.21 | |||||||||
5 | August Taul | 2006 | 35.34 | 1:13.32 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:15.93 | |||||||||
6 | Nicolas Christiansen | 2007 | 35.10 | 1:15.07 | ||||||
Roskilde Svømning | 1:18.00 | |||||||||
7 | William Folkmann | 2006 | 36.58 | 1:15.91 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:19.33 | |||||||||
8 | Tristan Jensen | 2006 | 36.50 | 1:17.01 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:18.34 | |||||||||
9 | Jonathan Nyegaard | 2007 | 36.30 | 1:17.23 | ||||||
Roskilde Svømning | 1:23.82 | |||||||||
10 | Erik Rasmussen | 2006 | 37.40 | 1:17.37 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:23.80 | |||||||||
11 | Halfdan Dahl Jespersen | 2006 | 36.78 | 1:17.61 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:20.76 | |||||||||
12 | Ditlev Queitsch | 2006 | 35.76 | 1:17.64 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:21.25 | |||||||||
13 | Felix Holkenfeldt Be Berg | 2007 | 37.17 | 1:18.82 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:24.32 | |||||||||
14 | Christian Nimb | 2006 | 37.61 | 1:19.06 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:22.69 | |||||||||
15 | Simon Voldmester | 2007 | 37.64 | 1:19.73 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:21.61 | |||||||||
16 | Balder H. Mikkelsen | 2007 | 38.29 | 1:20.03 | ||||||
Frederikssund Svømmeklub | 1:20.73 | |||||||||
17 | Hans Bjørn Legind | 2007 | 39.41 | 1:20.09 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:33.66 | |||||||||
18 | Hugo Haakansson | 2006 | 39.98 | 1:21.31 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:29.14 | |||||||||
19 | David Johannes Dahl | 2006 | 37.38 | 1:21.35 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:23.89 | |||||||||
20 | Bertil Frøbjerg Hellum | 2007 | 38.67 | 1:22.63 | ||||||
Roskilde Svømning | 1:21.08 | |||||||||
21 | Rodi Cetinkaya | 2006 | 38.22 | 1:22.67 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:25.61 | |||||||||
22 | Frederik Isaksen | 2007 | 39.47 | 1:23.27 | ||||||
Roskilde Svømning | 1:27.39 | |||||||||
23 | Valdemar Granic | 2006 | 42.03 | 1:26.08 | ||||||
Roskilde Svømning | 1:23.35 | |||||||||
24 | Jonathan Kristensen | 2006 | 41.23 | 1:26.82 | ||||||
Frederikssund Svømmeklub | 1:28.33 | |||||||||
25 | Josef Shukri | 2006 | 39.63 | 1:27.41 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:30.93 | |||||||||
26 | August Emil K. Clausen | 2006 | 43.94 | 1:29.69 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:32.60 | |||||||||
27 | Elias Valkonen Akrim | 2006 | 43.24 | 1:30.08 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:30.99 | |||||||||
28 | Linus Klarskov Vidovic | 2007 | 43.51 | 1:30.49 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:32.25 | |||||||||
29 | Daniel Emil Lund Cliff | 2007 | 43.31 | 1:30.89 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:39.16 | |||||||||
30 | Adam Wagner | 2007 | 42.41 | 1:31.05 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:37.32 | |||||||||
31 | Sebastian Larsen | 2006 | 43.37 | 1:31.15 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | 1:32.59 | |||||||||
32 | Benjamin Klarskov | 2007 | 44.52 | 1:36.36 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:56.69 | |||||||||
33 | Asbjørn Zeller | 2007 | 48.12 | 1:38.13 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:50.91 | |||||||||
34 | Konradas Juska | 2007 | 46.78 | 1:38.40 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:43.89 | |||||||||
35 | Konrad Funch Jensen | 2007 | 47.16 | 1:38.73 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:48.43 | |||||||||
36 | Arthur Kvist Andreassen | 2007 | 46.86 | 1:39.19 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:51.00 | |||||||||
37 | Jacob Hwaiz | 2007 | 47.81 | 1:39.80 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:49.69 | |||||||||
38 | Morten Hemmingsen | 2006 | 49.06 | 1:39.83 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
39 | Julius Holten Hansen | 2007 | 46.85 | 1:41.97 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:43.99 | |||||||||
40 | William Scavenius Borg | 2006 | 47.51 | 1:42.01 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:57.26 | |||||||||
41 | Hjalte Brown Marloth | 2006 | 47.56 | 1:43.65 | ||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
42 | Ib Fang Wang | 2007 | 48.54 | 1:44.46 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:53.17 | |||||||||
43 | Rasmus Groule | 2007 | 53.12 | 1:46.61 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:54.41 | |||||||||
44 | Peter Damsø | 2007 | 50.24 | 1:49.57 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:53.78 | |||||||||
45 | Max Munksgaard | 2007 | 48.37 | 1:50.24 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
46 | Christian Kempel Laursen | 2008 | 51.63 | 1:51.00 | ||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
47 | Emil Bantz Nielsen | 2007 | 51.92 | 1:56.34 | ||||||
Frederikssund Svømmeklub | 1:57.12 | |||||||||
48 | Matil Kelm | 2007 | 50.82 | 1:57.82 | ||||||
Vest-Brøndby | 2:00.30 | |||||||||
49 | Kasper Kempel Laursen | 2008 | 58.95 | 2:02.90 | ||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
50 | August Thygesen | 2007 | 56.33 | 2:04.20 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
Løb 22, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Pelle Colmorten | 2004 | 30.89 | 1:05.26 | ||||||
Roskilde Svømning | 1:12.26 | |||||||||
2 | Esben Rasmussen | 2004 | 31.44 | 1:05.66 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:04.90 | |||||||||
3 | Morten Lindblom Andersen | 2005 | 31.49 | 1:05.70 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | 1:09.18 | |||||||||
4 | Jonathan Beck | 2004 | 32.25 | 1:06.32 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 1:07.18 | |||||||||
5 | Aleksander Grøn Skovgaard | 2004 | 33.25 | 1:09.10 | ||||||
Roskilde Svømning | 1:12.11 | |||||||||
6 | August Arup Neergaard | 2005 | 33.30 | 1:09.21 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:12.19 | |||||||||
7 | Louie Uldall | 2005 | 33.15 | 1:09.57 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | 1:10.53 | |||||||||
8 | Malte Hagbarth Jørgensen | 2005 | 34.25 | 1:10.68 | ||||||
Roskilde Svømning | 1:10.49 | |||||||||
9 | Phillip Maxmølris | 2004 | 34.40 | 1:12.51 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:15.66 | |||||||||
10 | Magnus Løfquist | 2005 | 34.34 | 1:12.86 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 1:12.13 | |||||||||
11 | Malthe Funk Larsen | 2005 | 36.21 | 1:15.16 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 1:20.50 | |||||||||
12 | Ben Hargreaves | 2005 | 36.11 | 1:16.82 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 1:21.04 | |||||||||
13 | Fabian Holst Krabbe | 2005 | 37.92 | 1:17.07 | ||||||
Værløse Svømmeklub | 1:22.60 | |||||||||
14 | Sigurd Chistopher Vickery | 2005 | 36.18 | 1:17.59 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:20.09 | |||||||||
15 | Louie Hansen | 2005 | 37.77 | 1:17.74 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:24.47 | |||||||||
16 | Laurits Boserup | 2005 | 37.49 | 1:18.54 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:22.37 | |||||||||
17 | Mads Bantz Nielsen | 2004 | 37.18 | 1:18.85 | ||||||
Frederikssund Svømmeklub | 1:24.05 | |||||||||
18 | Frederik Stubbe Lundsby | 2004 | 38.84 | 1:19.77 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:20.16 | |||||||||
19 | Victor Bornemann | 2004 | 38.17 | 1:21.29 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 1:23.74 | |||||||||
20 | Johan Madvig Kristensen | 2004 | 37.88 | 1:21.69 | ||||||
Værløse Svømmeklub | 1:22.49 | |||||||||
21 | Oscar Rybak-Andersen | 2005 | 39.06 | 1:21.80 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:24.59 | |||||||||
22 | Conrad Klyver Vind | 2005 | 38.73 | 1:22.82 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:37.25 | |||||||||
- | Andreas Larsson | 2005 | DNS | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:16.89 | |||||||||
- | August Sølvsteen | 2005 | DNS | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:20.22 | |||||||||
- | Joakim Hjulmand-Lassen | 2005 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:24.57 | |||||||||
Løb 22, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Simon Blidarevic | 2002 | 27.77 | 59.51 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | 58.82 | |||||||||
2 | Lucas Hagbarth Jørgensen | 2002 | 28.37 | 59.59 | ||||||
Roskilde Svømning | 1:01.13 | |||||||||
3 | Carl Adelsten Kirchhoff | 2002 | 29.02 | 1:01.27 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | 1:02.11 | |||||||||
4 | Oscar Lykke Fischer | 2002 | 29.85 | 1:02.48 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | 1:02.81 | |||||||||
5 | Villads Kruse | 2003 | 30.03 | 1:02.82 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | 1:05.88 | |||||||||
6 | Nicholas Svane | 2002 | 31.66 | 1:05.57 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 1:06.58 | |||||||||
7 | Niels Peter Lund | 2002 | 32.80 | 1:08.67 | ||||||
Værløse Svømmeklub | 1:11.85 | |||||||||
8 | Oscar Jensen | 2003 | 34.78 | 1:13.44 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 1:16.37 | |||||||||
Løb 22, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1918-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Andreas Vestergaard | 1999 | 26.27 | 55.22 | ||||||
Vest-Brøndby | 51.05 | |||||||||
2 | Valdemar Mariegaard | 1999 | 26.67 | 55.29 | ||||||
Vest-Brøndby | 53.16 | |||||||||
3 | Rasmus Langvad | 2000 | 28.04 | 58.06 | ||||||
Glostrup Svømme Klub | 58.92 | |||||||||
4 | Andreas Thybo Ganzhorn | 2001 | 27.98 | 58.43 | ||||||
Vest-Brøndby | 56.35 | |||||||||
5 | Lucas Jensen | 2001 | 28.62 | 59.76 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:02.11 | |||||||||
6 | William W. Kofoed | 2001 | 28.52 | 1:00.69 | ||||||
Roskilde Svømning | 1:29.03 | |||||||||
7 | Frederik Helms | 2001 | 30.39 | 1:03.14 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:06.23 | |||||||||
8 | Daniel Bunckenburg | 1993 | 35.67 | 1:22.79 | ||||||
U.S.G | 1:20.00 | |||||||||
- | Mathias Holm | 2001 | DNS | |||||||
Sigma Swim Birkerød | 1:01.11 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 11 juni 2017 |
Licens til Svømmeklubben Vest Brøndby | Udskriftstidspunkt | 11:09 |