Resultat för World Outgames 2009
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Results Event 11 (Finals) - Per Age Group with Points and lap times |
Competition name | World Outgames 2009 | Print Date | 28 July 2009 | |||
Competition place | Copenhagen | Print Time | 11:17 | |||
Organizer | IGLA |
Event 11, 4X100m Medley Men, Finals 240 - 279 years |
Place | Name | Born | Points | FINA | 50m | 100m | Finish | Status | ||
Club | ||||||||||
1 | West Hollywood Aquatics B | 240 | 6:49.98 | |||||||
United States | ||||||||||
7466 Paulo Figueiredo | 1946 | 43.92 | 1:32.58 | 1:32.58 | ||||||
8329 Jay Olson | 1949 | 50.10 | 1:45.86 | 3:18.44 | ||||||
1675 Charles Larson | 1952 | 43.99 | 1:33.45 | 4:51.89 | ||||||
7308 William Donovan | 1943 | 50.96 | 1:58.09 | 6:49.98 | ||||||
Event 11, 4X100m Medley Men, Finals 200 - 239 years |
Place | Name | Born | Points | FINA | 50m | 100m | Finish | Status | ||
Club | ||||||||||
1 | Glamourhead Sharks 200 | 200 | 5:23.65 | |||||||
Australia | ||||||||||
328 Alan Godfrey | 1957 | 36.52 | 1:13.41 | 1:13.41 | ||||||
8897 Gordon Turnbull | 1952 | 47.93 | 1:41.54 | 2:54.95 | ||||||
2195 Warrick Glynn | 1964 | 35.26 | 1:17.55 | 4:12.50 | ||||||
6339 Charles Williams | 1959 | 35.96 | 1:11.15 | 5:23.65 | ||||||
2 | Different Strokes Team 1 | 200 | 5:33.43 | |||||||
Canada | ||||||||||
875 Daniel Macgregor | 1950 | 40.01 | 1:21.74 | 1:21.74 | ||||||
3185 Rob Kremer | 1956 | 43.81 | 1:38.96 | 3:00.70 | ||||||
3480 James Ansell | 1966 | 33.88 | 1:16.29 | 4:16.99 | ||||||
6960 Joel Fox | 1959 | 34.76 | 1:16.44 | 5:33.43 | ||||||
3 | Gruppe Pesce 2 | 200 | 7:04.25 | |||||||
Italy | ||||||||||
1355 Fortunato Speciale | 1954 | 52.83 | 1:48.16 | 1:48.16 | ||||||
2043 Renato Del Santo | 1953 | 48.35 | 1:45.07 | 3:33.23 | ||||||
3037 Piergiorgio Desimone | 1957 | 57.14 | 2:04.42 | 5:37.65 | ||||||
3335 Marco Scala | 1963 | 41.61 | 1:26.60 | 7:04.25 | ||||||
Event 11, 4X100m Medley Men, Finals 160 - 199 years |
Place | Name | Born | Points | FINA | 50m | 100m | Finish | Status | ||
Club | ||||||||||
1 | Florida 160+ | 160 | 4:33.18 | |||||||
United States | ||||||||||
4871 Jim Harper | 1967 | 32.37 | 1:05.82 | 1:05.82 | ||||||
7170 Sean Frampton | 1966 | 34.26 | 1:13.41 | 2:19.23 | ||||||
346 Jonathan Olsen | 1963 | 30.67 | 1:05.85 | 3:25.08 | ||||||
7742 John Grzeszczak | 1958 | 32.83 | 1:08.10 | 4:33.18 | ||||||
2 | T N Y A 160+ A | 160 | 4:42.74 | |||||||
United States | ||||||||||
8570 Steve Milankov | 1973 | 38.63 | 1:19.74 | 1:19.74 | ||||||
6442 Jack Mackenroth | 1969 | 34.67 | 1:15.54 | 2:35.28 | ||||||
2656 Robert J. Hermanent | 1970 | 30.22 | 1:05.09 | 3:40.37 | ||||||
7148 Brad Cole | 1958 | 29.00 | 1:02.37 | 4:42.74 | ||||||
3 | Dcac 160+ | 160 | 4:52.44 | |||||||
United States | ||||||||||
7838 Stanford Young | 1964 | 36.00 | 1:14.65 | 1:14.65 | ||||||
7331 Eric Czander | 1965 | 39.66 | 1:24.38 | 2:39.03 | ||||||
7367 Frederick Dever | 1965 | 32.11 | 1:09.10 | 3:48.13 | ||||||
4979 Jeffrey Mead | 1956 | 30.77 | 1:04.31 | 4:52.44 | ||||||
4 | Gruppo Pesce 1 | 160 | 4:57.64 | |||||||
Italy | ||||||||||
3666 Luigi Citriniti | 1977 | 39.63 | 1:19.99 | 1:19.99 | ||||||
5854 Daniele Gravili | 1965 | 40.10 | 1:25.76 | 2:45.75 | ||||||
6648 Gaetano di Lorenzo | 1962 | 32.72 | 1:08.77 | 3:54.52 | ||||||
3608 Giulio Anzuinelli | 1968 | 30.30 | 1:03.12 | 4:57.64 | ||||||
5 | Dsc1 160+ | 160 | 5:05.22 | |||||||
Canada | ||||||||||
399 Paulo Valencia | 1970 | 38.92 | 1:21.31 | 1:21.31 | ||||||
6216 Rick Amodeo | 1968 | 37.34 | 1:20.31 | 2:41.62 | ||||||
5146 Tim Robbins | 1981 | 31.55 | 1:11.43 | 3:53.05 | ||||||
1903 Peter Charlton | 1955 | 33.78 | 1:12.17 | 5:05.22 | ||||||
6 | West Hollywood Aquatics A | 160 | 5:36.23 | |||||||
United States | ||||||||||
2653 Todd Aghazadeh | 1974 | 46.68 | 1:35.78 | 1:35.78 | ||||||
1549 Mike Crosby | 1979 | 35.89 | 1:18.76 | 2:54.54 | ||||||
8513 Ray Camacho | 1964 | 35.91 | 1:19.08 | 4:13.62 | ||||||
7841 Errol Graham | 1959 | 37.21 | 1:22.61 | 5:36.23 | ||||||
7 | Paris Aquatique #3 | 160 | 5:37.26 | |||||||
France | ||||||||||
5436 Yann Guivarch | 1972 | 45.11 | 1:32.38 | 1:32.38 | ||||||
674 Christian Bordeleau | 1954 | 51.83 | 1:49.13 | 3:21.51 | ||||||
3456 Luc Perrin Pelletier | 1956 | 30.47 | 1:05.10 | 4:26.61 | ||||||
6632 Frederic Masson | 1973 | 33.73 | 1:10.65 | 5:37.26 | ||||||
8 | Upstream Amsterdam | 160 | 5:52.04 | |||||||
Netherlands | ||||||||||
7315 Lou Theunissen | 1960 | 39.49 | 1:20.65 | 1:20.65 | ||||||
2232 Jan Smeets | 1956 | 44.79 | 1:35.50 | 2:56.15 | ||||||
148 Bas van der Geest | 1967 | 42.23 | 1:39.01 | 4:35.16 | ||||||
1839 Huib Modder | 1964 | 36.13 | 1:16.88 | 5:52.04 | ||||||
- | Montreal B | 160 | DSQ | Brst in fly 6.44.04 | ||||||
Canada | ||||||||||
Event 11, 4X100m Medley Men, Finals 120 - 159 years |
Place | Name | Born | Points | FINA | 50m | 100m | Finish | Status | ||
Club | ||||||||||
1 | Lambern Boys | 120 | 4:31.57 | |||||||
Norway | ||||||||||
4522 Kristian S. Tennebo | 1975 | 33.86 | 1:10.62 | 1:10.62 | ||||||
47 Bo Graaner | 1961 | 36.90 | 1:19.24 | 2:29.86 | ||||||
1352 Dag Audun Andersen | 1974 | 29.14 | 1:01.99 | 3:31.85 | ||||||
4679 Tor G. Bjoernstad | 1984 | 28.60 | 59.72 | 4:31.57 | ||||||
2 | Équipe Montréal A 120+ | 120 | 4:51.76 | |||||||
Canada | ||||||||||
1137 Travis Wall | 1974 | 36.78 | 1:15.46 | 1:15.46 | ||||||
4143 Robert Beauchamp | 1977 | 39.10 | 1:24.04 | 2:39.50 | ||||||
2979 Francois Gauvin | 1964 | 32.82 | 1:10.75 | 3:50.25 | ||||||
7496 Imad Zaoude | 1982 | 29.35 | 1:01.51 | 4:51.76 | ||||||
3 | Paris Aquatique #2 | 120 | 5:03.90 | |||||||
France | ||||||||||
2605 Ulysse Bolopion | 1980 | 38.82 | 1:20.04 | 1:20.04 | ||||||
1727 Talal Gariani | 1972 | 41.88 | 1:28.02 | 2:48.06 | ||||||
7625 Victor Cutting | 1973 | 34.59 | 1:17.59 | 4:05.65 | ||||||
3441 Thom Godefroy | 1982 | 28.62 | 58.25 | 5:03.90 | ||||||
4 | Kelelbinkie | 120 | 5:26.08 | |||||||
Netherlands | ||||||||||
1679 Michel Honders | 1969 | 41.13 | 1:28.24 | 1:28.24 | ||||||
6427 Gerard Tel | 1967 | 38.86 | 1:22.33 | 2:50.57 | ||||||
152 Bauke Ylstra | 1965 | 37.15 | 1:25.41 | 4:15.98 | ||||||
1222 Martin Oosters | 1972 | 33.22 | 1:10.10 | 5:26.08 | ||||||
5 | Gruppe Pesce 3 | 120 | 5:32.92 | |||||||
Italy | ||||||||||
3420 Riccardo Vari | 1972 | 41.24 | 1:24.97 | 1:24.97 | ||||||
3381 Rochi Venezia | 1977 | 41.16 | 1:26.73 | 2:51.70 | ||||||
7486 Alessandro Locoroton | 1984 | 35.77 | 1:32.41 | 4:24.11 | ||||||
2873 Federico Calabrese | 1982 | 31.66 | 1:08.81 | 5:32.92 | ||||||
6 | Dsc2 120+ | 120 | 5:33.40 | |||||||
Canada | ||||||||||
4050 John Harvey | 1965 | 45.23 | 1:33.56 | 1:33.56 | ||||||
2023 Elio Iannacci | 1975 | 43.41 | 1:30.34 | 3:03.90 | ||||||
2011 Eric Bianchini | 1971 | 35.84 | 1:17.68 | 4:21.58 | ||||||
2224 Apolinar Garcia | 1968 | 35.10 | 1:11.82 | 5:33.40 | ||||||
7 | Long Beach Grunions A | 120 | 5:54.52 | |||||||
United States | ||||||||||
6115 Michael Dirlam | 1967 | 43.87 | 1:31.94 | 1:31.94 | ||||||
7351 Kenneth Bixler | 1970 | 39.03 | 1:22.38 | 2:54.32 | ||||||
2622 Raul Reis | 1964 | 47.85 | 1:42.89 | 4:37.21 | ||||||
6267 James Quintanilla | 1984 | 36.24 | 1:17.31 | 5:54.52 | ||||||
8 | Glamourhead Sharks 120 | 120 | 6:08.70 | |||||||
Australia | ||||||||||
2199 Christian Rantzau | 1960 | 1:43.76 | 2:26.88 | 2:26.88 | ||||||
3091 Gregory Philips | 1973 | 50.20 | 1:30.19 | 3:57.07 | ||||||
2197 Archie Maagma | 1972 | 54.06 | 1:31.89 | 5:28.96 | ||||||
4643 Dermuid Mccabe | 1974 | 39.74 | 39.74 | 6:08.70 | ||||||
Generated by WinGrodan 1.17.12 | Print Date | 28 July 2009 |
Licensed to: Dansk Svømmeunion | Print Time | 11:17 |