Results for UGP 3 2017, Eriksdal
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Lördag Pass 1
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | UGP 3 - 2017 | Utskriftsdatum | 10 juni 2017 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 10:47 | |||
Arrangör | Stockholms simförbund | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 10 juni 2017 |
Gren 3, 100m Bröstsim Damer, Finaler 17 - 18 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Julia Augustsson | 2000 | Spårvägen Simförening | 36.53 | 1:16.45 | |||||
2 | Nora Jomaa | 1999 | Simklubben Neptun | 36.85 | 1:18.89 | |||||
3 | Tina Huslid | 2000 | Södertälje Simsällskap | 40.59 | 1:27.64 | |||||
4 | Alice Albinzon | 2000 | Stockholmspolisens IF SF | 42.64 | 1:29.75 | |||||
5 | Vinona Bothe | 1999 | Stockholmspolisens IF SF | 41.27 | 1:30.24 | |||||
6 | Astrid Onno | 2000 | Spårvägen Simförening | 43.76 | 1:32.32 | |||||
7 | Matilda Hägesten | 2000 | Älvsjö AIK Simförening | 42.89 | 1:32.46 | |||||
8 | Maike Kuhlins | 2000 | Spårvägen Simförening | 42.37 | 1:32.63 | |||||
9 | Lisa Holmqvist | 1999 | Stockholmspolisens IF SF | 44.79 | 1:33.73 | |||||
10 | Linda Svensson | 2000 | Spårvägen Simförening | 45.40 | 1:37.61 | |||||
11 | Josefina Agrest | 1999 | Älvsjö AIK Simförening | 50.17 | 1:50.19 | |||||
- | Wilma Ekwall | 1999 | Spårvägen Simförening | DNS | ||||||
Gren 3, 100m Bröstsim Damer, Finaler 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Lea Granert | 2001 | Stockholmspolisens IF SF | 36.28 | 1:16.27 | |||||
2 | Smilla Lönnberg | 2001 | Stockholms Kappsimningsklubb | 38.19 | 1:22.41 | |||||
3 | Astrid Eriksson | 2001 | Turebergs Simklubb | 40.50 | 1:25.69 | |||||
4 | Tova Wagenius | 2001 | Stockholmspolisens IF SF | 42.24 | 1:26.88 | |||||
5 | Alicia Kjerrman | 2001 | Spårvägen Simförening | 40.68 | 1:28.51 | |||||
6 | Zafira Vaamonde | 2001 | Spårvägen Simförening | 44.60 | 1:34.89 | |||||
7 | Camila Valenzuela Jorquera | 2001 | Ösmo Simsällskap | 46.68 | 1:36.34 | |||||
8 | Sandra Pasanen | 2001 | Ösmo Simsällskap | 46.25 | 1:38.33 | |||||
9 | Clara Bohman | 2001 | Simklubben Neptun | 48.73 | 1:45.03 | |||||
Gren 3, 100m Bröstsim Damer, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Linn Herlin | 2002 | Spårvägen Simförening | 37.42 | 1:20.08 | |||||
2 | Jenny Virtanen | 2002 | Södertörns Simsällskap | 37.81 | 1:21.21 | |||||
3 | Elma Starrost | 2002 | Simklubben Neptun | 37.70 | 1:21.56 | |||||
4 | Sofia Karls | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 37.51 | 1:21.73 | |||||
5 | Maja Karlsson Karlström | 2002 | Spårvägen Simförening | 38.34 | 1:23.14 | |||||
6 | Clara Wettergren | 2002 | Turebergs Simklubb | 39.62 | 1:23.97 | |||||
7 | Ioana Danes | 2002 | Spårvägen Simförening | 40.13 | 1:25.73 | |||||
8 | Erica Sundholm | 2002 | Simklubben Neptun | 40.83 | 1:26.84 | |||||
9 | Hedda Sköld | 2002 | Wisby Simsällskap | 43.71 | 1:32.70 | |||||
10 | Andrea Mitrovic | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 43.86 | 1:33.14 | |||||
11 | Alexandra Eriksson | 2002 | Spårvägen Simförening | 46.27 | 1:36.89 | |||||
12 | Johanna Granhällen | 2002 | Spårvägen Simförening | 48.88 | 1:39.05 | |||||
13 | Evelina Porling | 2002 | Södertälje Simsällskap | 47.31 | 1:40.46 | |||||
14 | Alexandra Reiman | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 47.31 | 1:41.74 | |||||
15 | Alice Svensson | 2002 | Simklubben Neptun | 47.27 | 1:42.15 | |||||
16 | Elsa Marsten | 2002 | Ösmo Simsällskap | 50.25 | 1:45.71 | |||||
17 | Evelina Berg | 2002 | Simklubben Neptun | 52.66 | 1:52.76 | |||||
18 | Susanna Nivenius | 2002 | Spårvägen Simförening | 55.79 | 1:57.49 | |||||
Gren 3, 100m Bröstsim Damer, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Tone Sandsjö | 2003 | Wisby Simsällskap | 36.16 | 1:16.35 | |||||
2 | Emilia Wullrich | 2003 | Spårvägen Simförening | 38.22 | 1:21.64 | |||||
3 | Isabelle Brodd | 2003 | Simklubben Neptun | 39.42 | 1:22.83 | |||||
4 | Rebecka Axelmalm | 2003 | Södertörns Simsällskap | 39.04 | 1:23.88 | |||||
5 | Hilma Brunnberg | 2003 | Stockholms Kappsimningsklubb | 39.71 | 1:24.58 | |||||
6 | Lisa Candelius | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 41.45 | 1:27.81 | |||||
7 | Cornelia Ericsson | 2003 | Turebergs Simklubb | 40.54 | 1:27.95 | |||||
8 | Veronica Lythell | 2003 | Spårvägen Simförening | 42.30 | 1:28.32 | |||||
9 | Felicia Larsered | 2003 | Turebergs Simklubb | 42.23 | 1:29.10 | |||||
10 | Linnéa Teljstedt | 2003 | Södertälje Simsällskap | 44.01 | 1:30.59 | |||||
11 | Elsa Djuphammar | 2003 | Simklubben Neptun | 42.62 | 1:30.62 | |||||
12 | Sofia Voigt | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 43.46 | 1:30.90 | |||||
13 | Emelie Söderström | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 44.40 | 1:32.81 | |||||
14 | Rebecca Gustafsson | 2003 | Simklubben Neptun | 44.30 | 1:33.48 | |||||
15 | Iza Ramså Ness | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 44.91 | 1:34.14 | |||||
16 | Cornelia Lythell | 2003 | Spårvägen Simförening | 45.23 | 1:35.50 | |||||
17 | Annie Dovhammar | 2003 | Simklubben Neptun | 45.58 | 1:36.79 | |||||
18 | Elin Nygren | 2003 | Södertörns Simsällskap | 46.52 | 1:37.25 | |||||
19 | Millie Björlin | 2003 | Stockholms Kappsimningsklubb | 45.16 | 1:37.69 | |||||
20 | Tilda Ekedahl | 2003 | Wisby Simsällskap | 47.00 | 1:38.63 | |||||
21 | Benedicte Lumby Jessen | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 47.70 | 1:40.32 | |||||
22 | Elin Homnér | 2003 | Simklubben Neptun | 47.78 | 1:41.33 | |||||
23 | Laura Somers | 2003 | Södertörns Simsällskap | 47.42 | 1:41.97 | |||||
24 | Emilia Cullfors | 2003 | Simklubben Neptun | 47.94 | 1:43.17 | |||||
25 | Agnes Berg | 2003 | Spårvägen Simförening | 47.95 | 1:43.35 | |||||
26 | Elvira Weid | 2003 | Spårvägen Simförening | 48.71 | 1:43.76 | |||||
27 | Yasmine Jezzini | 2003 | Turebergs Simklubb | 50.20 | 1:45.60 | |||||
28 | Penelope Gomez Rojas | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 49.48 | 1:47.88 | |||||
29 | Maja Gunnarson | 2003 | Simklubben Neptun | 52.22 | 1:50.82 | |||||
Gren 3, 100m Bröstsim Damer, Finaler 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Vilma Lindberg | 2004 | Södertälje Simsällskap | 37.73 | 1:22.12 | |||||
2 | Sara Arnö | 2004 | Turebergs Simklubb | 40.70 | 1:24.13 | |||||
3 | Josefine Åkerman | 2004 | Södertörns Simsällskap | 41.13 | 1:27.22 | |||||
4 | Sara Torstensson | 2004 | Spårvägen Simförening | 42.46 | 1:29.99 | |||||
5 | Johanna Bagelius | 2004 | Spårvägen Simförening | 44.05 | 1:32.91 | |||||
6 | Stella Brinne Roos | 2004 | Älvsjö AIK Simförening | 44.56 | 1:33.87 | |||||
7 | Fiona Karlsson | 2004 | Ösmo Simsällskap | 45.24 | 1:34.33 | |||||
8 | Lilly Eriksson | 2004 | Simklubben Neptun | 44.75 | 1:34.76 | |||||
9 | Emma Thur | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | 42.88 | 1:34.90 | |||||
10 | Elsa Wennerstrand | 2004 | Älvsjö AIK Simförening | 45.39 | 1:36.84 | |||||
11 | Nella Silfwergård | 2004 | Wisby Simsällskap | 45.62 | 1:37.08 | |||||
12 | Malin Kullman | 2004 | Spårvägen Simförening | 45.55 | 1:37.50 | |||||
13 | Li Elveskog | 2004 | Simklubben Neptun | 48.10 | 1:39.03 | |||||
14 | Selma Holmer | 2004 | Turebergs Simklubb | 46.90 | 1:40.02 | |||||
15 | Liv Yrjölä Kuortti | 2004 | Södertörns Simsällskap | 46.69 | 1:40.17 | |||||
16 | Tyra Marsten | 2004 | Ösmo Simsällskap | 47.28 | 1:40.24 | |||||
17 | Else Jomaa | 2004 | Simklubben Neptun | 49.03 | 1:40.39 | |||||
18 | Agnes Behrenfeldt | 2004 | Simklubben Neptun | 46.20 | 1:41.11 | |||||
19 | Caroline Friberg | 2004 | Simklubben Neptun | 44.81 | 1:41.37 | |||||
20 | Elsa Lövquist | 2004 | Simklubben Neptun | 48.57 | 1:44.22 | |||||
21 | Sofia Lindqvist | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | 49.31 | 1:44.51 | |||||
22 | Lea Niklasson | 2004 | Simklubben Neptun | 49.23 | 1:47.18 | |||||
23 | Oliwia Lange | 2004 | Södertälje Simsällskap | 51.19 | 1:49.83 | |||||
24 | Matilda Lindqvist | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | 51.78 | 1:50.12 | |||||
25 | Alma Lilljequist | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | 55.08 | 1:54.07 | |||||
26 | Khulan Chinbat | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | 55.11 | 1:59.46 | |||||
- | Annie Birtner | 2004 | Simklubben Neptun | DNS | ||||||
- | Ella Sörensen | 2004 | Södertälje Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Olivia Barrios | 2004 | Södertörns Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Thea Birgoth | 2004 | Södertörns Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 10 juni 2017 |
Licensierad till: Spårvägen Simförening | Utskriftstid | 10:47 |