Results for UGP 3 2017, Eriksdal
Below are all results from the competition shown by session.
Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 3 - 2017 |
|
Utskriftsdatum |
10 juni 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Stockholm |
|
Utskriftstid |
09:46 |
|
|
Arrangör |
Stockholms simförbund |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
10 juni 2017 |
|
|
|
|
|
|
Gren 1, 200m Frisim Damer, Finaler 17 - 18 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Wilma Roloff |
2000 |
Södertörns Simsällskap |
|
30.96 |
1:04.69 |
1:39.09 |
|
2:13.73 |
|
2 |
Maya Lindhe |
2000 |
Södertörns Simsällskap |
|
32.32 |
1:06.69 |
1:42.43 |
|
2:17.66 |
|
3 |
Nina Bring |
1999 |
Spårvägen Simförening |
|
31.91 |
1:06.78 |
1:42.42 |
|
2:17.80 |
|
4 |
Emily Lamb |
2000 |
Södertörns Simsällskap |
|
31.84 |
1:07.17 |
1:44.12 |
|
2:20.96 |
|
5 |
Anna Viinapuu |
2000 |
Spårvägen Simförening |
|
31.26 |
1:07.09 |
1:44.85 |
|
2:21.21 |
|
6 |
Julia Augustsson |
2000 |
Spårvägen Simförening |
|
32.53 |
1:08.54 |
1:45.28 |
|
2:22.01 |
|
7 |
Tina Huslid |
2000 |
Södertälje Simsällskap |
|
31.46 |
1:07.22 |
1:45.42 |
|
2:22.26 |
|
8 |
Hermella Alem |
2000 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
33.61 |
1:10.58 |
1:47.87 |
|
2:25.72 |
|
9 |
Ella Ericson |
2000 |
Simklubben Neptun |
|
34.47 |
1:11.75 |
1:49.62 |
|
2:27.04 |
|
10 |
Jessica Wiklund |
2000 |
Wisby Simsällskap |
|
32.45 |
1:09.14 |
1:49.62 |
|
2:28.42 |
|
11 |
Ljuba Berg |
2000 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
34.26 |
1:13.47 |
1:54.56 |
|
2:33.29 |
|
12 |
Alice Albinzon |
2000 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
33.91 |
1:12.37 |
1:53.26 |
|
2:33.72 |
|
13 |
Lisa Holmqvist |
1999 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
35.30 |
1:15.02 |
1:56.97 |
|
2:39.34 |
|
14 |
Astrid Onno |
2000 |
Spårvägen Simförening |
|
35.23 |
1:15.94 |
1:59.23 |
|
2:42.12 |
|
15 |
Linda Svensson |
2000 |
Spårvägen Simförening |
|
37.49 |
1:20.21 |
2:03.38 |
|
2:47.75 |
|
16 |
Josefina Agrest |
1999 |
Älvsjö AIK Simförening |
|
38.94 |
1:24.51 |
2:13.59 |
|
3:02.24 |
|
- |
Wilma Ekwall |
1999 |
Spårvägen Simförening |
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 1, 200m Frisim Damer, Finaler 16 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Astrid Eriksson |
2001 |
Turebergs Simklubb |
|
32.32 |
1:07.44 |
1:42.87 |
|
2:17.43 |
|
2 |
Filippa Ehn |
2001 |
Simklubben Neptun |
|
32.75 |
1:07.53 |
1:44.20 |
|
2:19.22 |
|
3 |
Amanda Eriksson |
2001 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
33.62 |
1:09.36 |
1:46.23 |
|
2:22.55 |
|
4 |
Zafira Vaamonde |
2001 |
Spårvägen Simförening |
|
33.61 |
1:10.59 |
1:47.52 |
|
2:24.31 |
|
5 |
Alexandra Lindén |
2001 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
33.25 |
1:09.86 |
1:49.64 |
|
2:31.09 |
|
6 |
Amanda Bekkewold |
2001 |
Simklubben Neptun |
|
35.09 |
1:14.46 |
1:53.42 |
|
2:32.21 |
|
7 |
Linnea Lindqvist |
2001 |
Spårvägen Simförening |
|
35.32 |
1:14.14 |
1:53.98 |
|
2:32.63 |
|
8 |
Alicia Kjerrman |
2001 |
Spårvägen Simförening |
|
34.53 |
1:13.08 |
1:54.55 |
|
2:36.41 |
|
9 |
Camila Valenzuela Jorquera |
2001 |
Ösmo Simsällskap |
|
36.51 |
1:17.18 |
1:57.81 |
|
2:39.01 |
|
10 |
Tova Wagenius |
2001 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
36.71 |
1:18.07 |
1:59.32 |
|
2:40.13 |
|
11 |
Hjördis Köhler |
2001 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
34.76 |
1:15.46 |
1:57.98 |
|
2:42.07 |
|
12 |
Sandra Pasanen |
2001 |
Ösmo Simsällskap |
|
39.98 |
1:26.79 |
2:13.85 |
|
2:59.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 1, 200m Frisim Damer, Finaler 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Tova Magnusson |
2002 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
32.26 |
1:07.64 |
1:44.18 |
|
2:19.35 |
|
2 |
Lovisa Malm |
2002 |
Spårvägen Simförening |
|
32.05 |
1:07.15 |
1:44.22 |
|
2:21.12 |
|
3 |
Linn Herlin |
2002 |
Spårvägen Simförening |
|
33.15 |
1:10.01 |
1:46.72 |
|
2:21.62 |
|
4 |
Paola Kylberg |
2002 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
32.22 |
1:08.82 |
1:46.95 |
|
2:23.10 |
|
5 |
Sofia Holmberg |
2002 |
Spårvägen Simförening |
|
33.13 |
1:09.89 |
1:47.29 |
|
2:23.11 |
|
6 |
Sophie Bladin |
2002 |
Simklubben Neptun |
|
31.88 |
1:07.97 |
1:46.03 |
|
2:24.52 |
|
7 |
Maja Karlsson Karlström |
2002 |
Spårvägen Simförening |
|
32.51 |
1:09.16 |
1:47.31 |
|
2:25.09 |
|
8 |
Clara Wettergren |
2002 |
Turebergs Simklubb |
|
33.61 |
1:11.49 |
1:48.90 |
|
2:25.40 |
|
9 |
Marie-Chantal Ballnus |
2002 |
Simklubben Neptun |
|
32.87 |
1:10.29 |
1:49.23 |
|
2:27.55 |
|
10 |
Klara Eklöf |
2002 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
34.28 |
1:11.35 |
1:49.27 |
|
2:28.25 |
|
11 |
Liv Tibblin Wahnberg |
2002 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
34.07 |
1:11.94 |
1:50.56 |
|
2:28.35 |
|
12 |
Cornelia Niring |
2002 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
34.23 |
1:13.18 |
1:53.21 |
|
2:31.64 |
|
13 |
Hedda Sköld |
2002 |
Wisby Simsällskap |
|
35.90 |
1:14.38 |
1:54.51 |
|
2:33.58 |
|
14 |
Erica Sundholm |
2002 |
Simklubben Neptun |
|
34.02 |
1:13.31 |
1:55.81 |
|
2:38.16 |
|
15 |
Sofija Lajsic |
2002 |
Simklubben Neptun |
|
35.71 |
1:18.61 |
2:01.38 |
|
2:42.92 |
|
16 |
Evelina Porling |
2002 |
Södertälje Simsällskap |
|
36.99 |
1:18.57 |
2:02.93 |
|
2:45.83 |
|
17 |
Jelena Lajsic |
2002 |
Simklubben Neptun |
|
36.30 |
1:18.40 |
2:04.50 |
|
2:47.58 |
|
18 |
Johanna Granhällen |
2002 |
Spårvägen Simförening |
|
38.49 |
1:21.47 |
2:07.16 |
|
2:50.44 |
|
19 |
Evelina Berg |
2002 |
Simklubben Neptun |
|
38.45 |
1:22.52 |
2:09.85 |
|
2:52.72 |
|
20 |
Susanna Nivenius |
2002 |
Spårvägen Simförening |
|
37.88 |
1:22.51 |
2:09.07 |
|
2:56.59 |
|
21 |
Alexandra Eriksson |
2002 |
Spårvägen Simförening |
|
37.87 |
1:25.37 |
2:14.89 |
|
3:02.20 |
|
22 |
Elsa Marsten |
2002 |
Ösmo Simsällskap |
|
41.43 |
1:30.28 |
2:21.11 |
|
3:10.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 1, 200m Frisim Damer, Finaler 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Isabel Teglöf |
2003 |
Södertälje Simsällskap |
|
32.88 |
1:08.43 |
1:45.44 |
|
2:20.85 |
|
2 |
Madicken Eriksson |
2003 |
Simklubben Neptun |
|
32.82 |
1:10.10 |
1:47.21 |
|
2:23.62 |
|
3 |
Eliane Westermark |
2003 |
Spårvägen Simförening |
|
32.49 |
1:08.65 |
1:46.42 |
|
2:23.75 |
|
4 |
Yasemin Uzum |
2003 |
Turebergs Simklubb |
|
33.04 |
1:09.99 |
1:48.75 |
|
2:26.10 |
|
5 |
Vendela Hillström |
2003 |
Simklubben Neptun |
|
34.00 |
1:11.13 |
1:49.47 |
|
2:26.46 |
|
6 |
Alva Hagström |
2003 |
Simklubben Neptun |
|
32.69 |
1:11.11 |
1:49.98 |
|
2:26.95 |
|
7 |
Linnéa Teljstedt |
2003 |
Södertälje Simsällskap |
|
34.17 |
1:11.42 |
1:51.08 |
|
2:29.24 |
|
8 |
Freja Nordeman |
2003 |
Simklubben Neptun |
|
32.56 |
1:10.04 |
1:49.58 |
|
2:30.11 |
|
9 |
Veronica Lythell |
2003 |
Spårvägen Simförening |
|
34.38 |
1:12.22 |
1:51.81 |
|
2:30.56 |
|
10 |
Elsa Djuphammar |
2003 |
Simklubben Neptun |
|
34.90 |
1:15.07 |
1:55.49 |
|
2:32.00 |
|
11 |
Mikaela Hedström |
2003 |
Spårvägen Simförening |
|
34.31 |
1:13.34 |
1:54.19 |
|
2:32.13 |
|
12 |
Cornelia Lythell |
2003 |
Spårvägen Simförening |
|
34.15 |
1:12.82 |
1:52.45 |
|
2:32.75 |
|
13 |
Emma Lundmark |
2003 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
34.88 |
1:13.25 |
1:53.60 |
|
2:33.02 |
|
14 |
Hedda Wallberg |
2003 |
Simklubben Neptun |
|
33.63 |
1:12.62 |
1:54.12 |
|
2:36.15 |
|
15 |
Lova Gottberg |
2003 |
Simklubben Neptun |
|
36.27 |
1:16.45 |
1:57.45 |
|
2:36.85 |
|
16 |
Felicia Larsered |
2003 |
Turebergs Simklubb |
|
35.01 |
1:16.04 |
1:58.11 |
|
2:37.25 |
|
17 |
Sara Kärvestedt |
2003 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
37.80 |
1:20.14 |
2:01.39 |
|
2:41.47 |
|
18 |
Nicole Papachristou |
2003 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
37.93 |
1:20.44 |
2:03.54 |
|
2:42.72 |
|
19 |
Emilia Cullfors |
2003 |
Simklubben Neptun |
|
37.40 |
1:20.55 |
2:04.65 |
|
2:45.31 |
|
20 |
Yasmine Jezzini |
2003 |
Turebergs Simklubb |
|
39.75 |
1:21.44 |
2:04.21 |
|
2:46.63 |
|
21 |
Tilda Ekedahl |
2003 |
Wisby Simsällskap |
|
39.13 |
1:23.26 |
2:09.35 |
|
2:53.78 |
|
22 |
Maja Gunnarson |
2003 |
Simklubben Neptun |
|
37.97 |
1:21.19 |
2:08.06 |
|
2:53.99 |
|
23 |
Elvira Weid |
2003 |
Spårvägen Simförening |
|
38.19 |
1:22.64 |
2:09.74 |
|
2:56.33 |
|
24 |
Elin Homnér |
2003 |
Simklubben Neptun |
|
38.66 |
1:24.29 |
2:11.20 |
|
2:56.66 |
|
25 |
Iza Ramså Ness |
2003 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
38.88 |
1:25.37 |
2:13.60 |
|
2:58.08 |
|
26 |
Penelope Gomez Rojas |
2003 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
39.15 |
1:24.81 |
2:15.34 |
|
3:07.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 1, 200m Frisim Damer, Finaler 13 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Selma Holmer |
2004 |
Turebergs Simklubb |
|
33.44 |
1:10.64 |
1:47.80 |
|
2:22.71 |
|
2 |
Anna Wainikka |
2004 |
Simklubben Neptun |
|
32.88 |
1:09.80 |
1:47.56 |
|
2:24.11 |
|
3 |
Vilma Lindberg |
2004 |
Södertälje Simsällskap |
|
33.05 |
1:10.82 |
1:49.77 |
|
2:27.52 |
|
4 |
Elvira Montes |
2004 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
34.56 |
1:12.79 |
1:52.85 |
|
2:32.57 |
|
5 |
Sara Torstensson |
2004 |
Spårvägen Simförening |
|
34.51 |
1:14.67 |
1:54.62 |
|
2:32.90 |
|
6 |
Johanna Bagelius |
2004 |
Spårvägen Simförening |
|
35.69 |
1:15.55 |
1:56.21 |
|
2:35.30 |
|
7 |
Maja Frejd |
2004 |
Södertörns Simsällskap |
|
33.64 |
1:12.85 |
1:54.84 |
|
2:36.72 |
|
8 |
Belize Vaamonde |
2004 |
Spårvägen Simförening |
|
35.34 |
1:15.11 |
1:55.85 |
|
2:36.81 |
|
9 |
Nella Silfwergård |
2004 |
Wisby Simsällskap |
|
35.04 |
1:15.94 |
1:58.25 |
|
2:39.21 |
|
10 |
Stella Brinne Roos |
2004 |
Älvsjö AIK Simförening |
|
35.52 |
1:15.93 |
1:58.11 |
|
2:39.86 |
|
11 |
Fiona Karlsson |
2004 |
Ösmo Simsällskap |
|
36.99 |
1:19.68 |
2:03.32 |
|
2:41.72 |
|
12 |
Elsa Wennerstrand |
2004 |
Älvsjö AIK Simförening |
|
37.07 |
1:19.05 |
2:01.49 |
|
2:41.96 |
|
13 |
Lilly Eriksson |
2004 |
Simklubben Neptun |
|
36.27 |
1:17.77 |
2:00.72 |
|
2:42.21 |
|
14 |
Malin Kullman |
2004 |
Spårvägen Simförening |
|
35.36 |
1:17.25 |
2:01.14 |
|
2:44.07 |
|
15 |
Agnes Behrenfeldt |
2004 |
Simklubben Neptun |
|
37.11 |
1:19.47 |
2:02.32 |
|
2:44.28 |
|
16 |
Sofia Lindqvist |
2004 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
38.07 |
1:20.77 |
2:06.40 |
|
2:50.75 |
|
17 |
Elsa Lövquist |
2004 |
Simklubben Neptun |
|
39.51 |
1:23.87 |
2:08.97 |
|
2:51.38 |
|
18 |
Maja Rehn |
2004 |
Simklubben Neptun |
|
37.19 |
1:22.55 |
2:08.63 |
|
2:52.34 |
|
19 |
Ella Sörensen |
2004 |
Södertälje Simsällskap |
|
39.51 |
1:24.43 |
2:10.68 |
|
2:53.00 |
|
20 |
Daniella Stjernholm |
2004 |
Turebergs Simklubb |
|
40.14 |
1:24.52 |
2:10.97 |
|
2:54.11 |
|
21 |
Else Jomaa |
2004 |
Simklubben Neptun |
|
39.12 |
1:24.86 |
2:11.85 |
|
2:54.19 |
|
22 |
Emma Thur |
2004 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
37.82 |
1:22.93 |
2:10.90 |
|
2:58.31 |
|
23 |
Alma Lilljequist |
2004 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
39.65 |
1:26.05 |
2:14.22 |
|
2:59.27 |
|
24 |
Li Elveskog |
2004 |
Simklubben Neptun |
|
40.12 |
1:27.57 |
2:16.34 |
|
3:01.46 |
|
25 |
Oliwia Lange |
2004 |
Södertälje Simsällskap |
|
40.88 |
1:28.27 |
2:17.98 |
|
3:02.27 |
|
26 |
Tyra Marsten |
2004 |
Ösmo Simsällskap |
|
41.60 |
1:32.38 |
2:23.46 |
|
3:11.49 |
|
27 |
Khulan Chinbat |
2004 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
42.11 |
1:31.58 |
2:23.44 |
|
3:12.01 |
|
- |
Annie Birtner |
2004 |
Simklubben Neptun |
|
|
|
|
|
DNS |
|
- |
Matilda Lindqvist |
2004 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.25.10 |
Utskriftsdatum |
10 juni 2017 |
Licensierad till: Spårvägen Simförening |
Utskriftstid |
09:46 |
|
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 3 - 2017 |
|
Utskriftsdatum |
10 juni 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Stockholm |
|
Utskriftstid |
10:04 |
|
|
Arrangör |
Stockholms simförbund |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
10 juni 2017 |
|
|
|
|
|
|
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 17 - 18 år |
|
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 16 år |
|
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 15 år |
|
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 14 år |
|
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 13 år |
|
Skapad av WinGrodan 1.25.10 |
Utskriftsdatum |
10 juni 2017 |
Licensierad till: Spårvägen Simförening |
Utskriftstid |
10:04 |
|
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 3 - 2017 |
|
Utskriftsdatum |
10 juni 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Stockholm |
|
Utskriftstid |
10:47 |
|
|
Arrangör |
Stockholms simförbund |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
10 juni 2017 |
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 100m Bröstsim Damer, Finaler 17 - 18 år |
|
Gren 3, 100m Bröstsim Damer, Finaler 16 år |
|
Gren 3, 100m Bröstsim Damer, Finaler 15 år |
|
Gren 3, 100m Bröstsim Damer, Finaler 14 år |
|
Gren 3, 100m Bröstsim Damer, Finaler 13 år |
|
Skapad av WinGrodan 1.25.10 |
Utskriftsdatum |
10 juni 2017 |
Licensierad till: Spårvägen Simförening |
Utskriftstid |
10:47 |
|
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 3 - 2017 |
|
Utskriftsdatum |
10 juni 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Stockholm |
|
Utskriftstid |
11:04 |
|
|
Arrangör |
Stockholms simförbund |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
10 juni 2017 |
|
|
|
|
|
|
Gren 4, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 17 - 18 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Hugo Eriksson |
1999 |
Turebergs Simklubb |
|
35.81 |
1:15.58 |
1:55.95 |
|
2:37.22 |
|
2 |
Kenzo Buchli |
2000 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
37.78 |
1:20.61 |
2:04.21 |
|
2:48.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 4, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 16 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Linus Kahl |
2001 |
Wisby Simsällskap |
|
34.98 |
1:14.76 |
1:55.13 |
|
2:34.58 |
|
2 |
Morgan Martinsson |
2001 |
Simklubben Neptun |
|
34.67 |
1:15.12 |
1:56.74 |
|
2:37.97 |
|
3 |
Zain Mardeni |
2001 |
Ösmo Simsällskap |
|
41.50 |
1:28.79 |
2:17.92 |
|
3:05.14 |
|
4 |
Max Lundberg |
2001 |
Södertörns Simsällskap |
|
42.02 |
1:31.12 |
2:21.42 |
|
3:11.55 |
|
5 |
Marcus Thune |
2001 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
43.97 |
1:34.30 |
2:26.65 |
|
3:17.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 4, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Arvid Styrman |
2002 |
Spårvägen Simförening |
|
36.72 |
1:19.78 |
2:01.24 |
|
2:43.95 |
|
2 |
Michael Stille |
2002 |
Turebergs Simklubb |
|
38.73 |
1:21.67 |
2:05.43 |
|
2:49.17 |
|
3 |
Douglas Reuterskiöld |
2002 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
38.95 |
1:22.50 |
2:05.98 |
|
2:49.26 |
|
4 |
Theodor Fridh |
2002 |
Södertörns Simsällskap |
|
37.81 |
1:19.83 |
2:04.72 |
|
2:50.24 |
|
5 |
Tor Selander |
2002 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
41.85 |
1:28.48 |
2:16.46 |
|
3:00.24 |
|
6 |
Alex Rappoccio |
2002 |
Simklubben Neptun |
|
41.89 |
1:29.96 |
2:18.25 |
|
3:06.59 |
|
- |
Alexandr Sidorov |
2002 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 4, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
David Neuhardt |
2003 |
Spårvägen Simförening |
|
36.65 |
1:17.38 |
1:58.49 |
|
2:38.02 |
|
2 |
Erik Lööw |
2003 |
Södertälje Simsällskap |
|
37.06 |
1:19.70 |
2:01.62 |
|
2:43.53 |
|
3 |
Theo Oerther |
2003 |
Södertälje Simsällskap |
|
40.97 |
1:25.93 |
2:12.31 |
|
2:57.57 |
|
4 |
Oskar Fridsell |
2003 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
40.04 |
1:27.90 |
2:15.35 |
|
3:01.05 |
|
5 |
Hugo Seemann |
2003 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
41.51 |
1:28.49 |
2:16.24 |
|
3:02.21 |
|
6 |
Walter Pettersson |
2003 |
Wisby Simsällskap |
|
42.85 |
1:30.50 |
2:19.28 |
|
3:07.13 |
|
7 |
Tim Carlberg |
2003 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
42.59 |
1:32.39 |
2:21.87 |
|
3:10.50 |
|
8 |
Marcus Larsson |
2003 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
44.40 |
1:33.75 |
2:22.66 |
|
3:11.54 |
|
9 |
Isak Monka |
2003 |
Simklubben Neptun |
|
44.38 |
1:37.16 |
2:31.43 |
|
3:24.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 4, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 13 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Gustav Niring |
2004 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
39.31 |
1:22.86 |
2:06.73 |
|
2:51.61 |
|
2 |
Elias Lyth |
2004 |
Wisby Simsällskap |
|
41.80 |
1:29.12 |
2:17.21 |
|
3:04.52 |
|
3 |
Hjalmar Mueller |
2004 |
Simklubben Neptun |
|
42.33 |
1:30.47 |
2:19.02 |
|
3:05.73 |
|
4 |
Emil Gunnarsson |
2004 |
Södertörns Simsällskap |
|
43.95 |
1:32.50 |
2:22.57 |
|
3:09.31 |
|
5 |
Gustavs Cerps |
2004 |
Simklubben Neptun |
|
44.10 |
1:33.96 |
2:23.51 |
|
3:12.66 |
|
6 |
Markus Annas |
2004 |
Spårvägen Simförening |
|
43.17 |
1:33.29 |
2:24.96 |
|
3:15.00 |
|
7 |
Filip Hägglund |
2004 |
Södertörns Simsällskap |
|
46.67 |
1:41.08 |
2:36.42 |
|
3:32.86 |
|
8 |
Elias Svärd Hedenström |
2004 |
Simklubben Neptun |
|
48.79 |
1:45.59 |
2:43.66 |
|
3:44.59 |
|
9 |
John Ström |
2004 |
Spårvägen Simförening |
|
51.84 |
1:52.86 |
2:53.54 |
|
3:50.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.25.10 |
Utskriftsdatum |
10 juni 2017 |
Licensierad till: Spårvägen Simförening |
Utskriftstid |
11:04 |
|
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 3 - 2017 |
|
Utskriftsdatum |
10 juni 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Stockholm |
|
Utskriftstid |
11:28 |
|
|
Arrangör |
Stockholms simförbund |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
10 juni 2017 |
|
|
|
|
|
|
Gren 5, 400m Medley Damer, Finaler 17 - 18 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Matilda Hägesten |
2000 |
Älvsjö AIK Simförening |
|
1:19.77 |
2:58.21 |
4:47.89 |
|
6:12.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 5, 400m Medley Damer, Finaler 16 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Elsa Nordström |
2001 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
1:14.78 |
2:42.69 |
4:26.46 |
|
5:40.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 5, 400m Medley Damer, Finaler 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Linn Herlin |
2002 |
Spårvägen Simförening |
|
1:14.91 |
2:41.32 |
4:14.72 |
|
5:35.27 |
|
2 |
Sophie Bladin |
2002 |
Simklubben Neptun |
|
1:19.42 |
2:42.97 |
4:30.21 |
|
5:46.18 |
|
3 |
Evelina Berg |
2002 |
Simklubben Neptun |
|
1:41.44 |
3:33.87 |
5:36.23 |
|
7:07.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 5, 400m Medley Damer, Finaler 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Emilia Wullrich |
2003 |
Spårvägen Simförening |
|
1:25.73 |
2:58.46 |
4:34.46 |
|
5:52.90 |
|
2 |
Lovisa Edman |
2003 |
Simklubben Neptun |
|
1:21.46 |
2:53.95 |
4:38.19 |
|
5:58.02 |
|
3 |
Emma Lundmark |
2003 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
1:16.21 |
2:45.02 |
4:39.85 |
|
6:03.40 |
|
- |
Isabel Teglöf |
2003 |
Södertälje Simsällskap |
|
|
|
|
|
DNF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 5, 400m Medley Damer, Finaler 13 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Elvira Montes |
2004 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
1:23.42 |
2:52.64 |
4:41.93 |
|
6:04.95 |
|
2 |
Elsa Lövquist |
2004 |
Simklubben Neptun |
|
1:23.48 |
3:09.11 |
5:00.78 |
|
6:29.79 |
|
3 |
Else Jomaa |
2004 |
Simklubben Neptun |
|
1:37.55 |
3:19.52 |
5:08.25 |
|
6:39.52 |
|
4 |
Agnes Behrenfeldt |
2004 |
Simklubben Neptun |
|
1:39.68 |
3:24.86 |
5:17.00 |
|
6:44.10 |
|
5 |
Clara Unden |
2004 |
Simklubben Neptun |
|
1:30.52 |
3:19.79 |
5:18.19 |
|
6:51.30 |
|
6 |
Maja Rehn |
2004 |
Simklubben Neptun |
|
1:43.66 |
3:30.72 |
5:30.50 |
|
7:02.75 |
|
- |
Lilly Eriksson |
2004 |
Simklubben Neptun |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.25.10 |
Utskriftsdatum |
10 juni 2017 |
Licensierad till: Spårvägen Simförening |
Utskriftstid |
11:28 |
|
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 3 - 2017 |
|
Utskriftsdatum |
10 juni 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Stockholm |
|
Utskriftstid |
11:54 |
|
|
Arrangör |
Stockholms simförbund |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
10 juni 2017 |
|
|
|
|
|
|
Gren 6, 1500m Frisim Herrar, Finaler 16 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
800m |
|
|
|
|
|
|
|
900m |
1000m |
1100m |
1200m |
|
|
|
|
|
|
|
1300m |
1400m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Linus Kahl |
2001 |
Wisby Simsällskap |
|
1:02.49 |
2:09.41 |
3:16.54 |
4:23.94 |
16:47.06 |
|
|
|
|
|
|
5:31.76 |
6:39.67 |
7:47.35 |
8:55.17 |
|
|
|
|
|
|
|
10:02.54 |
11:10.13 |
12:17.98 |
13:25.80 |
|
|
|
|
|
|
|
14:33.52 |
15:41.03 |
|
|
|
|
2 |
Gabriel Henkel |
2001 |
Skuru Idrottsklubb |
|
1:03.72 |
2:11.19 |
3:20.04 |
4:29.44 |
17:15.88 |
|
|
|
|
|
|
5:38.70 |
6:47.53 |
7:57.62 |
9:07.72 |
|
|
|
|
|
|
|
10:18.27 |
11:28.94 |
12:39.23 |
13:49.60 |
|
|
|
|
|
|
|
14:59.86 |
16:09.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 6, 1500m Frisim Herrar, Finaler 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
800m |
|
|
|
|
|
|
|
900m |
1000m |
1100m |
1200m |
|
|
|
|
|
|
|
1300m |
1400m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jesper Granath |
2002 |
Wisby Simsällskap |
|
1:09.79 |
2:25.01 |
3:41.19 |
4:58.01 |
19:18.25 |
|
|
|
|
|
|
6:15.20 |
7:33.65 |
8:51.62 |
10:09.89 |
|
|
|
|
|
|
|
11:28.02 |
12:46.53 |
14:05.67 |
15:24.75 |
|
|
|
|
|
|
|
16:43.80 |
18:02.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 6, 1500m Frisim Herrar, Finaler 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
800m |
|
|
|
|
|
|
|
900m |
1000m |
1100m |
1200m |
|
|
|
|
|
|
|
1300m |
1400m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Aron Alexanderson |
2003 |
Spårvägen Simförening |
|
1:15.59 |
2:38.38 |
4:02.42 |
5:26.85 |
20:55.39 |
|
|
|
|
|
|
6:51.48 |
8:17.90 |
9:44.83 |
11:09.15 |
|
|
|
|
|
|
|
12:34.00 |
13:58.27 |
15:23.33 |
16:46.20 |
|
|
|
|
|
|
|
18:11.41 |
19:35.44 |
|
|
|
|
2 |
Pijus Guvenius |
2003 |
Älvsjö AIK Simförening |
|
1:15.40 |
2:38.00 |
4:02.72 |
5:28.41 |
20:56.66 |
|
|
|
|
|
|
6:54.52 |
8:21.33 |
9:45.59 |
11:11.11 |
|
|
|
|
|
|
|
12:36.12 |
14:01.32 |
15:25.21 |
16:48.70 |
|
|
|
|
|
|
|
18:13.21 |
19:37.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.25.10 |
Utskriftsdatum |
10 juni 2017 |
Licensierad till: Spårvägen Simförening |
Utskriftstid |
11:54 |
|
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 3 - 2017 |
|
Utskriftsdatum |
10 juni 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Stockholm |
|
Utskriftstid |
12:34 |
|
|
Arrangör |
Stockholms simförbund |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
10 juni 2017 |
|
|
|
|
|
|
Gren 7, 800m Frisim Herrar, Finaler 17 - 18 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Erik Ottosson |
1999 |
Spårvägen Simförening |
|
1:07.56 |
2:19.80 |
3:32.65 |
4:46.78 |
9:31.87 |
|
|
|
|
|
|
5:59.92 |
7:13.30 |
8:24.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 7, 800m Frisim Herrar, Finaler 16 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Johan Hennert |
2001 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
1:07.20 |
2:22.03 |
3:38.54 |
4:56.38 |
10:03.29 |
|
|
|
|
|
|
6:14.55 |
7:32.50 |
8:49.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 7, 800m Frisim Herrar, Finaler 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Carl Wennerholm |
2002 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
1:07.82 |
2:19.20 |
3:31.97 |
4:45.55 |
9:30.60 |
|
|
|
|
|
|
5:56.55 |
7:08.64 |
8:21.16 |
|
|
|
2 |
Andreas Wallén |
2002 |
Spårvägen Simförening |
|
1:07.15 |
2:18.82 |
3:31.68 |
4:45.03 |
9:32.98 |
|
|
|
|
|
|
5:57.15 |
7:10.28 |
8:22.76 |
|
|
|
3 |
Elliot Nyström |
2002 |
Södertörns Simsällskap |
|
1:08.19 |
2:22.68 |
3:38.68 |
4:58.94 |
9:56.94 |
|
|
|
|
|
|
6:16.56 |
7:31.89 |
8:46.77 |
|
|
|
4 |
Tor Selander |
2002 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
1:13.30 |
2:30.59 |
3:47.12 |
5:04.39 |
9:56.95 |
|
|
|
|
|
|
6:20.62 |
7:36.99 |
8:51.64 |
|
|
|
5 |
Aaron O´Malley |
2002 |
Spårvägen Simförening |
|
1:13.78 |
2:31.42 |
3:48.81 |
5:05.97 |
10:14.97 |
|
|
|
|
|
|
6:23.66 |
7:41.48 |
8:59.45 |
|
|
|
6 |
Alexandr Sidorov |
2002 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
1:11.17 |
2:28.02 |
3:45.81 |
5:04.62 |
10:19.40 |
|
|
|
|
|
|
6:24.28 |
7:44.10 |
9:01.86 |
|
|
|
7 |
Matyas Török |
2002 |
Spårvägen Simförening |
|
1:10.94 |
2:30.62 |
3:51.32 |
5:12.93 |
10:37.01 |
|
|
|
|
|
|
6:35.05 |
7:56.70 |
9:18.15 |
|
|
|
8 |
Aryan Munshi |
2002 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
1:14.46 |
2:35.02 |
3:56.43 |
5:18.63 |
10:41.84 |
|
|
|
|
|
|
6:40.72 |
8:02.46 |
9:25.10 |
|
|
|
9 |
Casper Runfjäll |
2002 |
Södertälje Simsällskap |
|
1:15.98 |
2:40.23 |
4:07.74 |
5:37.22 |
11:36.20 |
|
|
|
|
|
|
7:07.57 |
8:38.00 |
10:08.61 |
|
|
|
10 |
Nils Backlund |
2002 |
Spårvägen Simförening |
|
1:17.26 |
2:47.62 |
4:21.51 |
5:54.54 |
11:54.79 |
|
|
|
|
|
|
7:27.74 |
9:00.68 |
10:30.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 7, 800m Frisim Herrar, Finaler 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Marcus Larsson |
2003 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
1:14.00 |
2:33.77 |
3:52.84 |
5:11.63 |
10:23.35 |
|
|
|
|
|
|
6:31.25 |
7:49.43 |
9:07.84 |
|
|
|
2 |
Jesper Holmström |
2003 |
Spårvägen Simförening |
|
1:11.05 |
2:30.16 |
3:49.39 |
5:09.36 |
10:23.66 |
|
|
|
|
|
|
6:28.96 |
7:49.01 |
9:07.45 |
|
|
|
3 |
Walter Pettersson |
2003 |
Wisby Simsällskap |
|
1:16.79 |
2:39.72 |
3:58.66 |
5:19.55 |
10:41.79 |
|
|
|
|
|
|
6:39.64 |
8:00.90 |
9:23.37 |
|
|
|
4 |
Erik Falk |
2003 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
1:14.91 |
2:35.63 |
3:58.95 |
5:21.06 |
10:44.55 |
|
|
|
|
|
|
6:44.42 |
8:07.03 |
9:28.25 |
|
|
|
5 |
Adam Hansson Dylén |
2003 |
Spårvägen Simförening |
|
1:12.23 |
2:35.27 |
4:00.19 |
5:27.25 |
11:06.61 |
|
|
|
|
|
|
6:53.90 |
8:20.62 |
9:43.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 7, 800m Frisim Herrar, Finaler 13 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Gustavs Cerps |
2004 |
Simklubben Neptun |
|
1:10.67 |
2:30.04 |
3:50.34 |
5:11.35 |
10:19.55 |
|
|
|
|
|
|
6:30.54 |
7:48.58 |
9:04.14 |
|
|
|
2 |
Hjalmar Mueller |
2004 |
Simklubben Neptun |
|
1:13.21 |
2:32.10 |
3:52.04 |
5:11.33 |
10:23.87 |
|
|
|
|
|
|
6:30.84 |
7:50.09 |
9:08.51 |
|
|
|
3 |
Anton Höglund |
2004 |
Wisby Simsällskap |
|
1:11.80 |
2:31.29 |
3:53.60 |
5:17.24 |
10:47.67 |
|
|
|
|
|
|
6:40.83 |
8:05.63 |
9:28.23 |
|
|
|
4 |
Johan Thormé Rova |
2004 |
Södertälje Simsällskap |
|
1:16.97 |
2:40.66 |
4:06.32 |
5:31.95 |
11:03.02 |
|
|
|
|
|
|
6:57.40 |
8:22.26 |
9:44.89 |
|
|
|
5 |
Jan Salentin |
2004 |
Simklubben Neptun |
|
1:16.40 |
2:39.44 |
4:04.49 |
5:30.69 |
11:07.97 |
|
|
|
|
|
|
6:55.97 |
8:22.62 |
9:47.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.25.10 |
Utskriftsdatum |
10 juni 2017 |
Licensierad till: Spårvägen Simförening |
Utskriftstid |
12:34 |
|
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 3 - 2017 |
|
Utskriftsdatum |
10 juni 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Stockholm |
|
Utskriftstid |
16:11 |
|
|
Arrangör |
Stockholms simförbund |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
10 juni 2017 |
|
|
|
|
|
|
Gren 8, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 17 - 18 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Rebecka Ehn |
2000 |
Simklubben Neptun |
|
34.85 |
1:13.83 |
1:53.78 |
|
2:32.76 |
|
2 |
Ella Ericson |
2000 |
Simklubben Neptun |
|
36.03 |
1:17.83 |
2:02.58 |
|
2:49.95 |
|
- |
Alice Albinzon |
2000 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
|
|
|
|
DNF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 8, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 16 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Elsa Nordström |
2001 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
36.13 |
1:17.03 |
1:59.31 |
|
2:41.09 |
|
2 |
Amanda Bekkewold |
2001 |
Simklubben Neptun |
|
36.36 |
1:18.53 |
2:00.74 |
|
2:42.51 |
|
3 |
Noémi Andras |
2001 |
Spårvägen Simförening |
|
36.01 |
1:19.07 |
2:03.70 |
|
2:48.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 8, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sofia Walsh |
2002 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
34.93 |
1:16.92 |
1:59.44 |
|
2:43.76 |
|
2 |
Klara Eklöf |
2002 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
37.37 |
1:20.63 |
2:05.29 |
|
2:50.64 |
|
3 |
Angelica Blomberg |
2002 |
Södertälje Simsällskap |
|
36.61 |
1:20.36 |
2:09.64 |
|
3:00.36 |
|
- |
Linnea Yu Hammarsten |
2002 |
Södertälje Simsällskap |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 8, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Lova Gottberg |
2003 |
Simklubben Neptun |
|
38.01 |
1:23.17 |
2:07.75 |
|
2:51.91 |
|
2 |
Lovisa Edman |
2003 |
Simklubben Neptun |
|
35.68 |
1:22.34 |
2:11.24 |
|
3:00.82 |
|
- |
Millie Björlin |
2003 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 8, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 13 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Elsa Lövquist |
2004 |
Simklubben Neptun |
|
38.76 |
1:24.66 |
2:14.53 |
|
3:05.20 |
|
2 |
Else Jomaa |
2004 |
Simklubben Neptun |
|
42.27 |
1:34.40 |
2:25.78 |
|
3:14.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.25.10 |
Utskriftsdatum |
10 juni 2017 |
Licensierad till: Spårvägen Simförening |
Utskriftstid |
16:11 |
|
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 3 - 2017 |
|
Utskriftsdatum |
10 juni 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Stockholm |
|
Utskriftstid |
16:37 |
|
|
Arrangör |
Stockholms simförbund |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
10 juni 2017 |
|
|
|
|
|
|
Gren 9, 200m Medley Herrar, Finaler 17 - 18 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Hugo Eriksson |
1999 |
Turebergs Simklubb |
|
29.05 |
1:03.92 |
1:44.62 |
|
2:15.59 |
|
2 |
Pontus Jonsson |
2000 |
Södertörns Simsällskap |
|
29.92 |
1:07.17 |
1:46.05 |
|
2:17.94 |
|
3 |
Kenzo Buchli |
2000 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
30.96 |
1:08.19 |
1:51.58 |
|
2:26.58 |
|
4 |
Guillermo Illanes |
2000 |
Södertälje Simsällskap |
|
32.29 |
1:10.07 |
1:58.04 |
|
2:33.65 |
|
5 |
William Yttergren |
2000 |
Wisby Simsällskap |
|
31.47 |
1:12.69 |
2:00.39 |
|
2:37.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 9, 200m Medley Herrar, Finaler 16 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Linus Kahl |
2001 |
Wisby Simsällskap |
|
28.63 |
1:05.39 |
1:44.96 |
|
2:16.52 |
|
2 |
Jonas Malmring |
2001 |
Spårvägen Simförening |
|
28.48 |
1:05.64 |
1:47.92 |
|
2:21.40 |
|
3 |
Klaudius Schreck |
2001 |
Södertörns Simsällskap |
|
28.59 |
1:04.70 |
1:48.09 |
|
2:21.44 |
|
4 |
Morgan Martinsson |
2001 |
Simklubben Neptun |
|
29.83 |
1:09.11 |
1:49.19 |
|
2:21.79 |
|
5 |
Anton Mylläri |
2001 |
Södertörns Simsällskap |
|
29.40 |
1:08.96 |
1:53.87 |
|
2:25.81 |
|
6 |
Martin Hallbäck |
2001 |
Spårvägen Simförening |
|
33.71 |
1:15.92 |
2:05.60 |
|
2:43.77 |
|
7 |
Zain Mardeni |
2001 |
Ösmo Simsällskap |
|
34.31 |
1:19.68 |
2:07.27 |
|
2:45.24 |
|
8 |
Karl Johan Rasmuson |
2001 |
Simklubben Neptun |
|
32.75 |
1:15.02 |
2:06.16 |
|
2:45.98 |
|
- |
Adrian Brinnen |
2001 |
Simklubben Neptun |
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 9, 200m Medley Herrar, Finaler 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Arvid Styrman |
2002 |
Spårvägen Simförening |
|
31.54 |
1:09.94 |
1:51.75 |
|
2:26.42 |
|
2 |
Jakob Borrman |
2002 |
Södertälje Simsällskap |
|
31.68 |
1:10.48 |
1:54.24 |
|
2:28.01 |
|
3 |
Ludvig Jansson |
2002 |
Spårvägen Simförening |
|
31.45 |
1:10.26 |
1:54.46 |
|
2:28.44 |
|
4 |
Oscar Mogard Linden |
2002 |
Simklubben Neptun |
|
31.35 |
1:12.82 |
1:57.86 |
|
2:30.50 |
|
5 |
Tor Selander |
2002 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
32.47 |
1:14.24 |
2:00.46 |
|
2:31.00 |
|
6 |
Douglas Reuterskiöld |
2002 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
33.11 |
1:16.15 |
1:58.84 |
|
2:33.32 |
|
7 |
Gordon Ölund |
2002 |
Spårvägen Simförening |
|
32.56 |
1:14.69 |
2:02.45 |
|
2:38.50 |
|
8 |
Michael Stille |
2002 |
Turebergs Simklubb |
|
34.05 |
1:20.01 |
2:05.62 |
|
2:43.09 |
|
9 |
Nils Backlund |
2002 |
Spårvägen Simförening |
|
33.57 |
1:18.90 |
2:10.11 |
|
2:46.98 |
|
10 |
Aryan Munshi |
2002 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
36.78 |
1:22.66 |
2:13.31 |
|
2:50.61 |
|
11 |
Casper Runfjäll |
2002 |
Södertälje Simsällskap |
|
36.85 |
1:20.65 |
2:14.42 |
|
2:51.38 |
|
12 |
Daniel Agarwal |
2002 |
Södertälje Simsällskap |
|
42.16 |
1:33.26 |
2:26.56 |
|
3:12.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 9, 200m Medley Herrar, Finaler 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Erik Lööw |
2003 |
Södertälje Simsällskap |
|
31.05 |
1:09.79 |
1:52.98 |
|
2:26.08 |
|
2 |
Troy Kroonder |
2003 |
Simklubben Neptun |
|
31.83 |
1:13.72 |
2:00.95 |
|
2:32.33 |
|
3 |
Oliver Erneholm |
2003 |
Spårvägen Simförening |
|
32.55 |
1:13.88 |
2:00.39 |
|
2:35.59 |
|
4 |
Theo Oerther |
2003 |
Södertälje Simsällskap |
|
32.69 |
1:13.55 |
2:00.64 |
|
2:36.05 |
|
5 |
Oliver Rasool |
2003 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
31.96 |
1:12.02 |
1:59.65 |
|
2:37.35 |
|
6 |
Otto Lundberg |
2003 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
34.72 |
1:16.77 |
2:03.02 |
|
2:37.80 |
|
7 |
Hugo Seemann |
2003 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
36.14 |
1:18.30 |
2:04.96 |
|
2:41.12 |
|
8 |
Malte Haargaard |
2003 |
Simklubben Neptun |
|
34.55 |
1:18.17 |
2:05.93 |
|
2:41.97 |
|
9 |
Jannis Siotis |
2003 |
Spårvägen Simförening |
|
35.77 |
1:19.29 |
2:07.06 |
|
2:43.85 |
|
10 |
Jakob Rasmuson |
2003 |
Simklubben Neptun |
|
33.45 |
1:17.50 |
2:06.45 |
|
2:44.26 |
|
11 |
Erik Falk |
2003 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
37.30 |
1:19.62 |
2:09.76 |
|
2:45.44 |
|
12 |
Marcus Larsson |
2003 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
40.02 |
1:24.87 |
2:13.74 |
|
2:50.93 |
|
13 |
Emil Frisendahl |
2003 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
37.68 |
1:21.11 |
2:15.18 |
|
2:54.81 |
|
14 |
Oliver Höglund |
2003 |
Wisby Simsällskap |
|
35.10 |
1:22.49 |
2:16.79 |
|
2:56.50 |
|
15 |
Simon Brouzell |
2003 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
38.62 |
1:23.47 |
2:18.00 |
|
2:56.52 |
|
16 |
Daniel Gnalin |
2003 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
35.57 |
1:24.14 |
2:17.76 |
|
2:56.87 |
|
17 |
Filip Westlund |
2003 |
Turebergs Simklubb |
|
35.83 |
1:23.91 |
2:18.65 |
|
3:01.47 |
|
18 |
Aron Alexanderson |
2003 |
Spårvägen Simförening |
|
40.27 |
1:26.91 |
2:22.38 |
|
3:03.16 |
|
19 |
Isak Monka |
2003 |
Simklubben Neptun |
|
45.13 |
1:35.08 |
2:29.24 |
|
3:12.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 9, 200m Medley Herrar, Finaler 13 år |
|
Skapad av WinGrodan 1.25.10 |
Utskriftsdatum |
10 juni 2017 |
Licensierad till: Spårvägen Simförening |
Utskriftstid |
16:37 |
|
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 3 - 2017 |
|
Utskriftsdatum |
10 juni 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Stockholm |
|
Utskriftstid |
17:24 |
|
|
Arrangör |
Stockholms simförbund |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
10 juni 2017 |
|
|
|
|
|
|
Gren 10, 400m Frisim Damer, Finaler 17 - 18 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Nina Bring |
1999 |
Spårvägen Simförening |
|
1:08.03 |
2:20.04 |
3:32.88 |
|
4:45.19 |
|
2 |
Rebecka Ehn |
2000 |
Simklubben Neptun |
|
1:11.17 |
2:26.06 |
3:40.35 |
|
4:54.46 |
|
3 |
Anna Viinapuu |
2000 |
Spårvägen Simförening |
|
1:11.95 |
2:27.80 |
3:42.94 |
|
4:56.96 |
|
4 |
Vinona Bothe |
1999 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
1:18.53 |
2:42.76 |
4:08.16 |
|
5:27.14 |
|
5 |
Linda Svensson |
2000 |
Spårvägen Simförening |
|
1:22.30 |
2:51.08 |
4:21.92 |
|
5:53.24 |
|
6 |
Josefina Agrest |
1999 |
Älvsjö AIK Simförening |
|
1:27.76 |
3:09.86 |
4:54.31 |
|
6:35.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 10, 400m Frisim Damer, Finaler 16 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Smilla Lönnberg |
2001 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
1:10.52 |
2:23.40 |
3:35.43 |
|
4:44.11 |
|
2 |
Alexandra Vartiainen |
2001 |
Simklubben Neptun |
|
1:09.83 |
2:22.39 |
3:35.51 |
|
4:45.07 |
|
3 |
Vilma Brolund |
2001 |
Simklubben Neptun |
|
1:09.58 |
2:22.04 |
3:35.82 |
|
4:49.43 |
|
4 |
Astrid Eriksson |
2001 |
Turebergs Simklubb |
|
1:12.01 |
2:26.73 |
3:41.80 |
|
4:55.89 |
|
5 |
Alicia Kjerrman |
2001 |
Spårvägen Simförening |
|
1:21.15 |
2:51.18 |
4:23.81 |
|
5:53.92 |
|
6 |
Clara Bohman |
2001 |
Simklubben Neptun |
|
1:24.48 |
2:56.54 |
4:30.36 |
|
5:56.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 10, 400m Frisim Damer, Finaler 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Linn Herlin |
2002 |
Spårvägen Simförening |
|
1:12.85 |
2:29.17 |
3:43.98 |
|
4:55.69 |
|
2 |
Lovisa Malm |
2002 |
Spårvägen Simförening |
|
1:09.35 |
2:24.93 |
3:41.42 |
|
4:57.58 |
|
3 |
Sofia Holmberg |
2002 |
Spårvägen Simförening |
|
1:10.85 |
2:29.05 |
3:47.79 |
|
5:04.23 |
|
4 |
Elma Starrost |
2002 |
Simklubben Neptun |
|
1:11.79 |
2:29.81 |
3:49.14 |
|
5:06.95 |
|
5 |
Tova Magnusson |
2002 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
1:12.39 |
2:31.50 |
3:51.45 |
|
5:10.85 |
|
6 |
Liv Tibblin Wahnberg |
2002 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
1:12.63 |
2:31.71 |
3:52.21 |
|
5:12.22 |
|
7 |
Marie-Chantal Ballnus |
2002 |
Simklubben Neptun |
|
1:15.16 |
2:37.12 |
3:57.03 |
|
5:14.81 |
|
8 |
Klara Eklöf |
2002 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
1:16.44 |
2:37.58 |
3:58.06 |
|
5:17.63 |
|
9 |
Hedda Sköld |
2002 |
Wisby Simsällskap |
|
1:17.73 |
2:41.42 |
4:05.29 |
|
5:25.68 |
|
10 |
Angelica Blomberg |
2002 |
Södertälje Simsällskap |
|
1:21.24 |
2:48.74 |
4:16.85 |
|
5:39.58 |
|
11 |
Evelina Porling |
2002 |
Södertälje Simsällskap |
|
1:22.28 |
2:52.73 |
4:21.75 |
|
5:47.91 |
|
12 |
Sofija Lajsic |
2002 |
Simklubben Neptun |
|
1:21.77 |
2:51.58 |
4:24.09 |
|
5:51.24 |
|
13 |
Naomi Sterling |
2002 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
1:22.38 |
2:52.65 |
4:23.13 |
|
5:52.11 |
|
14 |
Evelina Berg |
2002 |
Simklubben Neptun |
|
1:23.85 |
2:57.94 |
4:33.26 |
|
6:02.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 10, 400m Frisim Damer, Finaler 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Tone Sandsjö |
2003 |
Wisby Simsällskap |
|
1:11.46 |
2:23.26 |
3:35.38 |
|
4:45.81 |
|
2 |
Madicken Eriksson |
2003 |
Simklubben Neptun |
|
1:10.63 |
2:26.75 |
3:43.41 |
|
4:56.03 |
|
3 |
Isabel Teglöf |
2003 |
Södertälje Simsällskap |
|
1:11.18 |
2:27.70 |
3:42.73 |
|
4:57.19 |
|
4 |
Eliane Westermark |
2003 |
Spårvägen Simförening |
|
1:10.56 |
2:27.15 |
3:45.30 |
|
5:02.87 |
|
5 |
Vendela Hillström |
2003 |
Simklubben Neptun |
|
1:10.42 |
2:29.00 |
3:49.06 |
|
5:05.82 |
|
6 |
Linnéa Teljstedt |
2003 |
Södertälje Simsällskap |
|
1:13.73 |
2:33.73 |
3:55.44 |
|
5:14.59 |
|
7 |
Yasemin Uzum |
2003 |
Turebergs Simklubb |
|
1:11.29 |
2:32.10 |
3:56.19 |
|
5:19.03 |
|
8 |
Tilda Ekedahl |
2003 |
Wisby Simsällskap |
|
1:27.44 |
3:00.88 |
4:36.06 |
|
6:06.37 |
|
9 |
Elin Homnér |
2003 |
Simklubben Neptun |
|
1:23.85 |
2:57.88 |
4:32.83 |
|
6:06.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 10, 400m Frisim Damer, Finaler 13 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Anna Wainikka |
2004 |
Simklubben Neptun |
|
1:11.96 |
2:30.21 |
3:49.59 |
|
5:06.97 |
|
2 |
Vilma Lindberg |
2004 |
Södertälje Simsällskap |
|
1:11.51 |
2:30.67 |
3:50.49 |
|
5:08.68 |
|
3 |
Nella Silfwergård |
2004 |
Wisby Simsällskap |
|
1:17.74 |
2:43.01 |
4:07.78 |
|
5:29.09 |
|
4 |
Lilly Eriksson |
2004 |
Simklubben Neptun |
|
1:22.24 |
2:50.48 |
4:18.42 |
|
5:40.14 |
|
5 |
Penny Pettersdotter Wenster |
2004 |
Simklubben Neptun |
|
1:19.89 |
2:47.49 |
4:15.94 |
|
5:40.50 |
|
6 |
Elsa Wennerstrand |
2004 |
Älvsjö AIK Simförening |
|
1:22.23 |
2:52.51 |
4:22.60 |
|
5:46.10 |
|
7 |
Agnes Behrenfeldt |
2004 |
Simklubben Neptun |
|
1:22.05 |
2:51.56 |
4:22.32 |
|
5:49.24 |
|
8 |
Clara Unden |
2004 |
Simklubben Neptun |
|
1:24.96 |
2:56.15 |
4:27.78 |
|
5:52.73 |
|
9 |
Maja Rehn |
2004 |
Simklubben Neptun |
|
1:27.40 |
3:01.48 |
4:37.31 |
|
6:03.77 |
|
10 |
Sofia Lindqvist |
2004 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
1:24.57 |
3:00.55 |
4:38.50 |
|
6:15.92 |
|
11 |
Alma Lilljequist |
2004 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
1:29.29 |
3:07.55 |
4:46.83 |
|
6:22.94 |
|
12 |
Li Elveskog |
2004 |
Simklubben Neptun |
|
1:29.04 |
3:07.79 |
4:48.12 |
|
6:24.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.25.10 |
Utskriftsdatum |
10 juni 2017 |
Licensierad till: Spårvägen Simförening |
Utskriftstid |
17:24 |
|
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 3 - 2017 |
|
Utskriftsdatum |
10 juni 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Stockholm |
|
Utskriftstid |
17:40 |
|
|
Arrangör |
Stockholms simförbund |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
10 juni 2017 |
|
|
|
|
|
|
Gren 11, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 17 - 18 år |
|
Gren 11, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 16 år |
|
Gren 11, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 15 år |
|
Gren 11, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 14 år |
|
Gren 11, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 13 år |
|
Skapad av WinGrodan 1.25.10 |
Utskriftsdatum |
10 juni 2017 |
Licensierad till: Spårvägen Simförening |
Utskriftstid |
17:40 |
|
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 3 - 2017 |
|
Utskriftsdatum |
10 juni 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Stockholm |
|
Utskriftstid |
18:10 |
|
|
Arrangör |
Stockholms simförbund |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
10 juni 2017 |
|
|
|
|
|
|
Gren 12, 200m Ryggsim Damer, Finaler 17 - 18 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Wilma Roloff |
2000 |
Södertörns Simsällskap |
|
35.07 |
1:13.02 |
1:51.88 |
|
2:30.61 |
|
2 |
Olivia Stille |
2000 |
Turebergs Simklubb |
|
36.23 |
1:13.75 |
1:53.44 |
|
2:33.06 |
|
3 |
Solène Arnou |
2000 |
Södertälje Simsällskap |
|
37.12 |
1:17.21 |
1:56.79 |
|
2:36.09 |
|
4 |
Emily Lamb |
2000 |
Södertörns Simsällskap |
|
37.12 |
1:17.61 |
2:00.00 |
|
2:41.36 |
|
5 |
Michaela Mattsson |
1999 |
Simklubben Neptun |
|
37.34 |
1:18.70 |
2:01.01 |
|
2:41.64 |
|
6 |
Astrid Onno |
2000 |
Spårvägen Simförening |
|
42.53 |
1:26.56 |
2:10.86 |
|
2:54.13 |
|
7 |
Ljuba Berg |
2000 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
40.33 |
1:25.48 |
2:13.97 |
|
3:00.46 |
|
8 |
Josefina Agrest |
1999 |
Älvsjö AIK Simförening |
|
49.95 |
1:46.77 |
3:40.53 |
|
3:40.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 12, 200m Ryggsim Damer, Finaler 16 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Linnea Lindqvist |
2001 |
Spårvägen Simförening |
|
37.19 |
1:17.20 |
1:57.62 |
|
2:37.21 |
|
2 |
Alexandra Vartiainen |
2001 |
Simklubben Neptun |
|
38.65 |
1:19.13 |
2:00.25 |
|
2:40.36 |
|
3 |
Alicia Kjerrman |
2001 |
Spårvägen Simförening |
|
44.39 |
1:33.66 |
2:25.36 |
|
3:16.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 12, 200m Ryggsim Damer, Finaler 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Paola Kylberg |
2002 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
37.59 |
1:17.93 |
1:59.42 |
|
2:38.42 |
|
2 |
Sophie Bladin |
2002 |
Simklubben Neptun |
|
36.97 |
1:17.81 |
1:59.77 |
|
2:41.15 |
|
3 |
Hanna Åsbrink |
2002 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
37.89 |
1:20.93 |
2:04.61 |
|
2:46.56 |
|
4 |
Sofia Karls |
2002 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
38.17 |
1:20.98 |
2:04.90 |
|
2:47.89 |
|
5 |
Cornelia Niring |
2002 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
41.08 |
1:23.73 |
2:08.59 |
|
2:50.57 |
|
6 |
Andrea Mitrovic |
2002 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
40.79 |
1:24.63 |
2:10.02 |
|
2:54.95 |
|
7 |
Susanna Nivenius |
2002 |
Spårvägen Simförening |
|
42.10 |
1:29.68 |
2:18.56 |
|
3:07.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 12, 200m Ryggsim Damer, Finaler 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Yasemin Uzum |
2003 |
Turebergs Simklubb |
|
37.62 |
1:17.71 |
1:58.18 |
|
2:36.46 |
|
2 |
Rebecca Gustafsson |
2003 |
Simklubben Neptun |
|
37.34 |
1:17.87 |
1:59.18 |
|
2:40.39 |
|
3 |
Maria Bang |
2003 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
37.43 |
1:18.61 |
2:00.64 |
|
2:41.05 |
|
4 |
Tone Sandsjö |
2003 |
Wisby Simsällskap |
|
39.10 |
1:20.39 |
2:01.82 |
|
2:42.02 |
|
5 |
Emma Lundmark |
2003 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
37.74 |
1:18.82 |
2:01.55 |
|
2:43.33 |
|
6 |
Isabel Teglöf |
2003 |
Södertälje Simsällskap |
|
38.71 |
1:20.54 |
2:02.58 |
|
2:44.13 |
|
7 |
Hedda Wallberg |
2003 |
Simklubben Neptun |
|
37.99 |
1:21.16 |
2:06.16 |
|
2:48.35 |
|
8 |
Elsa Djuphammar |
2003 |
Simklubben Neptun |
|
38.78 |
1:21.99 |
2:07.60 |
|
2:49.25 |
|
9 |
Vendela Hillström |
2003 |
Simklubben Neptun |
|
40.54 |
1:23.80 |
2:09.43 |
|
2:52.58 |
|
10 |
Lovisa Edman |
2003 |
Simklubben Neptun |
|
39.66 |
1:23.18 |
2:09.13 |
|
2:53.17 |
|
11 |
Emelie Söderström |
2003 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
42.15 |
1:26.62 |
2:10.60 |
|
2:53.21 |
|
12 |
Gabriella Ehn |
2003 |
Södertörns Simsällskap |
|
40.78 |
1:26.11 |
2:12.06 |
|
2:55.30 |
|
13 |
Lova Gottberg |
2003 |
Simklubben Neptun |
|
42.06 |
1:27.56 |
2:13.18 |
|
2:56.55 |
|
14 |
Nicole Papachristou |
2003 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
43.00 |
1:28.68 |
2:15.85 |
|
2:59.11 |
|
15 |
Benedicte Lumby Jessen |
2003 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
46.04 |
1:37.12 |
2:29.11 |
|
3:22.64 |
|
- |
Mikaela Hedström |
2003 |
Spårvägen Simförening |
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 12, 200m Ryggsim Damer, Finaler 13 år |
|
Skapad av WinGrodan 1.25.10 |
Utskriftsdatum |
10 juni 2017 |
Licensierad till: Spårvägen Simförening |
Utskriftstid |
18:10 |
|
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 3 - 2017 |
|
Utskriftsdatum |
10 juni 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Stockholm |
|
Utskriftstid |
18:33 |
|
|
Arrangör |
Stockholms simförbund |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
10 juni 2017 |
|
|
|
|
|
|
Gren 13, 100m Frisim Herrar, Finaler 17 - 18 år |
|
Gren 13, 100m Frisim Herrar, Finaler 16 år |
|
Gren 13, 100m Frisim Herrar, Finaler 15 år |
|
Gren 13, 100m Frisim Herrar, Finaler 14 år |
|
Gren 13, 100m Frisim Herrar, Finaler 13 år |
|
Skapad av WinGrodan 1.25.10 |
Utskriftsdatum |
10 juni 2017 |
Licensierad till: Spårvägen Simförening |
Utskriftstid |
18:33 |
|
Resultat Gren 14 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 14 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 3 - 2017 |
|
Utskriftsdatum |
11 juni 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Stockholm |
|
Utskriftstid |
09:28 |
|
|
Arrangör |
Stockholms simförbund |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
10 juni 2017 |
|
|
|
|
|
|
Gren 14, 200m Frisim Herrar, Finaler 17 - 18 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Walter Forsberg Meinhart |
1999 |
Simklubben Neptun |
|
30.57 |
1:04.99 |
1:40.14 |
|
2:13.99 |
|
2 |
Rudolfs Stupans |
1999 |
Spårvägen Simförening |
|
30.33 |
1:05.38 |
1:40.13 |
|
2:14.13 |
|
3 |
Oskar Mikker |
2000 |
Södertörns Simsällskap |
|
30.29 |
1:04.12 |
1:39.63 |
|
2:15.40 |
|
4 |
William Yttergren |
2000 |
Wisby Simsällskap |
|
30.75 |
1:06.60 |
1:44.89 |
|
2:24.03 |
|
5 |
Erik Dunér |
1999 |
Södertörns Simsällskap |
|
31.75 |
1:08.31 |
1:46.92 |
|
2:25.25 |
|
6 |
Oskar Hägglund |
1999 |
Södertörns Simsällskap |
|
30.24 |
1:06.78 |
1:50.86 |
|
2:37.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 14, 200m Frisim Herrar, Finaler 16 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Oliver Rehn |
2001 |
Simklubben Neptun |
|
27.98 |
58.22 |
1:29.31 |
|
1:59.88 |
|
2 |
Linus Kahl |
2001 |
Wisby Simsällskap |
|
27.99 |
58.86 |
1:30.82 |
|
2:03.21 |
|
3 |
Anton Mylläri |
2001 |
Södertörns Simsällskap |
|
29.20 |
1:00.24 |
1:33.66 |
|
2:06.96 |
|
4 |
Morgan Martinsson |
2001 |
Simklubben Neptun |
|
29.36 |
1:02.09 |
1:35.49 |
|
2:07.58 |
|
5 |
Isak Gustafsson |
2001 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
30.59 |
1:04.08 |
1:39.34 |
|
2:12.06 |
|
6 |
Robert Hellberg |
2001 |
Södertälje Simsällskap |
|
30.11 |
1:05.38 |
1:41.28 |
|
2:14.61 |
|
7 |
Karl Johan Rasmuson |
2001 |
Simklubben Neptun |
|
30.91 |
1:06.54 |
1:43.80 |
|
2:18.45 |
|
8 |
Martin Hallbäck |
2001 |
Spårvägen Simförening |
|
32.20 |
1:08.71 |
1:47.12 |
|
2:25.87 |
|
9 |
Zain Mardeni |
2001 |
Ösmo Simsällskap |
|
32.72 |
1:10.99 |
1:51.40 |
|
2:30.72 |
|
10 |
Kiflom Mogos |
2001 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
35.35 |
1:16.62 |
1:59.26 |
|
2:38.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 14, 200m Frisim Herrar, Finaler 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Carl Wennerholm |
2002 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
30.03 |
1:01.36 |
1:33.77 |
|
2:06.38 |
|
2 |
Jakob Borrman |
2002 |
Södertälje Simsällskap |
|
28.80 |
1:00.92 |
1:34.44 |
|
2:07.26 |
|
3 |
Tor Selander |
2002 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
30.92 |
1:03.18 |
1:37.92 |
|
2:08.82 |
|
4 |
Leonardo Montes |
2002 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
30.11 |
1:03.55 |
1:37.26 |
|
2:08.83 |
|
5 |
Oscar Mogard Linden |
2002 |
Simklubben Neptun |
|
29.48 |
1:02.72 |
1:37.55 |
|
2:09.37 |
|
6 |
Felix Andersson |
2002 |
Simklubben Neptun |
|
29.40 |
1:03.45 |
1:38.57 |
|
2:11.90 |
|
7 |
Ludvig Jansson |
2002 |
Spårvägen Simförening |
|
31.49 |
1:04.95 |
1:40.21 |
|
2:13.36 |
|
8 |
Herman Nilsson |
2002 |
Spårvägen Simförening |
|
29.95 |
1:04.12 |
1:38.55 |
|
2:13.43 |
|
9 |
Aaron O´Malley |
2002 |
Spårvägen Simförening |
|
31.81 |
1:05.73 |
1:40.80 |
|
2:14.91 |
|
10 |
Gordon Ölund |
2002 |
Spårvägen Simförening |
|
30.94 |
1:05.80 |
1:40.84 |
|
2:15.13 |
|
11 |
Jesper Granath |
2002 |
Wisby Simsällskap |
|
31.23 |
1:05.93 |
1:41.36 |
|
2:16.95 |
|
12 |
Michael Stille |
2002 |
Turebergs Simklubb |
|
32.15 |
1:08.16 |
1:44.43 |
|
2:20.14 |
|
13 |
Matyas Török |
2002 |
Spårvägen Simförening |
|
31.98 |
1:08.22 |
1:46.27 |
|
2:24.66 |
|
14 |
William Bernhardsson |
2002 |
Spårvägen Simförening |
|
31.79 |
1:08.17 |
1:46.93 |
|
2:26.69 |
|
15 |
Aryan Munshi |
2002 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
34.17 |
1:12.99 |
1:52.35 |
|
2:27.69 |
|
16 |
Alex Rappoccio |
2002 |
Simklubben Neptun |
|
33.81 |
1:11.57 |
1:51.65 |
|
2:31.02 |
|
17 |
Casper Runfjäll |
2002 |
Södertälje Simsällskap |
|
33.35 |
1:11.53 |
1:52.80 |
|
2:34.13 |
|
- |
Karl Palmqvist |
2002 |
Simklubben Neptun |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 14, 200m Frisim Herrar, Finaler 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Troy Kroonder |
2003 |
Simklubben Neptun |
|
30.34 |
1:02.99 |
1:37.11 |
|
2:09.03 |
|
2 |
Jesper Holmström |
2003 |
Spårvägen Simförening |
|
30.83 |
1:05.72 |
1:42.31 |
|
2:18.45 |
|
3 |
Oliver Erneholm |
2003 |
Spårvägen Simförening |
|
30.73 |
1:06.13 |
1:43.38 |
|
2:18.61 |
|
4 |
Isak Wallström-Blomgren |
2003 |
Simklubben Neptun |
|
30.86 |
1:05.97 |
1:42.79 |
|
2:18.89 |
|
5 |
David Neuhardt |
2003 |
Spårvägen Simförening |
|
30.29 |
1:04.59 |
1:43.03 |
|
2:21.57 |
|
6 |
Viktor Jonson |
2003 |
Simklubben Neptun |
|
31.92 |
1:08.47 |
1:46.93 |
|
2:22.06 |
|
7 |
Oskar Fridsell |
2003 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
31.32 |
1:08.63 |
1:47.16 |
|
2:22.68 |
|
8 |
Jakob Rasmuson |
2003 |
Simklubben Neptun |
|
32.42 |
1:09.37 |
1:46.80 |
|
2:22.78 |
|
9 |
Marcus Larsson |
2003 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
32.87 |
1:10.28 |
1:48.70 |
|
2:25.57 |
|
10 |
Malte Haargaard |
2003 |
Simklubben Neptun |
|
31.82 |
1:08.41 |
1:47.63 |
|
2:25.96 |
|
11 |
Jannis Siotis |
2003 |
Spårvägen Simförening |
|
32.45 |
1:09.10 |
1:48.40 |
|
2:27.32 |
|
12 |
Erik Falk |
2003 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
34.29 |
1:12.68 |
1:51.55 |
|
2:27.52 |
|
13 |
Liam Björklund |
2003 |
Ösmo Simsällskap |
|
32.30 |
1:10.21 |
1:49.23 |
|
2:27.96 |
|
14 |
Adam Hansson Dylén |
2003 |
Spårvägen Simförening |
|
32.08 |
1:09.47 |
1:49.16 |
|
2:28.43 |
|
15 |
Pijus Guvenius |
2003 |
Älvsjö AIK Simförening |
|
33.47 |
1:10.98 |
1:50.23 |
|
2:28.45 |
|
16 |
Aron Alexanderson |
2003 |
Spårvägen Simförening |
|
33.77 |
1:10.75 |
1:50.25 |
|
2:28.79 |
|
17 |
Simon Brouzell |
2003 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
34.67 |
1:14.83 |
1:55.88 |
|
2:36.58 |
|
18 |
Daniel Gnalin |
2003 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
35.65 |
1:17.66 |
2:00.41 |
|
2:38.83 |
|
19 |
Jakob Gnalin |
2003 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
32.81 |
1:11.73 |
1:55.49 |
|
2:39.34 |
|
20 |
Emil Frisendahl |
2003 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
34.98 |
1:15.86 |
1:59.32 |
|
2:40.15 |
|
21 |
Filip Westlund |
2003 |
Turebergs Simklubb |
|
35.08 |
1:16.15 |
1:59.92 |
|
2:42.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 14, 200m Frisim Herrar, Finaler 13 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Gustavs Cerps |
2004 |
Simklubben Neptun |
|
32.03 |
1:08.37 |
1:45.00 |
|
2:20.20 |
|
2 |
Anton Höglund |
2004 |
Wisby Simsällskap |
|
32.04 |
1:08.25 |
1:46.08 |
|
2:22.12 |
|
3 |
Hjalmar Mueller |
2004 |
Simklubben Neptun |
|
33.15 |
1:10.32 |
1:48.31 |
|
2:24.56 |
|
4 |
Elias Lyth |
2004 |
Wisby Simsällskap |
|
34.13 |
1:12.03 |
1:51.46 |
|
2:28.31 |
|
5 |
Morris Martin |
2004 |
Simklubben Neptun |
|
33.71 |
1:12.69 |
1:52.03 |
|
2:31.08 |
|
6 |
Niclas Ruimeng Li |
2004 |
Turebergs Simklubb |
|
34.71 |
1:13.91 |
1:54.92 |
|
2:35.65 |
|
7 |
Jan Salentin |
2004 |
Simklubben Neptun |
|
35.31 |
1:16.11 |
1:57.67 |
|
2:36.66 |
|
8 |
Markus Annas |
2004 |
Spårvägen Simförening |
|
37.09 |
1:21.48 |
2:06.46 |
|
2:50.49 |
|
9 |
Sebastian Frisch |
2004 |
Södertälje Simsällskap |
|
37.56 |
1:22.53 |
2:14.45 |
|
3:06.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.25.10 |
Utskriftsdatum |
11 juni 2017 |
Licensierad till: Spårvägen Simförening |
Utskriftstid |
09:28 |
|
Resultat Gren 15 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 15 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 3 - 2017 |
|
Utskriftsdatum |
11 juni 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Stockholm |
|
Utskriftstid |
09:47 |
|
|
Arrangör |
Stockholms simförbund |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
10 juni 2017 |
|
|
|
|
|
|
Gren 15, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 17 - 18 år |
|
Gren 15, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 16 år |
|
Gren 15, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 15 år |
|
Gren 15, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 14 år |
|
Gren 15, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 13 år |
|
Skapad av WinGrodan 1.25.10 |
Utskriftsdatum |
11 juni 2017 |
Licensierad till: Spårvägen Simförening |
Utskriftstid |
09:47 |
|
Resultat Gren 16 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 16 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 3 - 2017 |
|
Utskriftsdatum |
11 juni 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Stockholm |
|
Utskriftstid |
10:16 |
|
|
Arrangör |
Stockholms simförbund |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
10 juni 2017 |
|
|
|
|
|
|
Gren 16, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 17 - 18 år |
|
Gren 16, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 16 år |
|
Gren 16, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 15 år |
|
Gren 16, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 14 år |
|
Gren 16, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 13 år |
|
Skapad av WinGrodan 1.25.10 |
Utskriftsdatum |
11 juni 2017 |
Licensierad till: Spårvägen Simförening |
Utskriftstid |
10:16 |
|
Resultat Gren 17 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 17 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 3 - 2017 |
|
Utskriftsdatum |
11 juni 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Stockholm |
|
Utskriftstid |
10:44 |
|
|
Arrangör |
Stockholms simförbund |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
10 juni 2017 |
|
|
|
|
|
|
Gren 17, 200m Bröstsim Damer, Finaler 17 - 18 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Julia Augustsson |
2000 |
Spårvägen Simförening |
|
39.55 |
1:23.87 |
2:09.41 |
|
2:52.78 |
|
2 |
Solène Arnou |
2000 |
Södertälje Simsällskap |
|
40.50 |
1:24.28 |
2:08.47 |
|
2:53.21 |
|
3 |
Nora Jomaa |
1999 |
Simklubben Neptun |
|
39.16 |
1:24.50 |
2:08.80 |
|
2:54.24 |
|
4 |
Vinona Bothe |
1999 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
44.12 |
1:35.25 |
2:26.33 |
|
3:17.13 |
|
5 |
Matilda Hägesten |
2000 |
Älvsjö AIK Simförening |
|
45.78 |
1:38.37 |
2:31.62 |
|
3:22.67 |
|
6 |
Astrid Onno |
2000 |
Spårvägen Simförening |
|
46.66 |
1:38.87 |
2:31.36 |
|
3:22.74 |
|
7 |
Lisa Holmqvist |
1999 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
45.26 |
1:37.30 |
2:32.22 |
|
3:28.19 |
|
8 |
Linda Svensson |
2000 |
Spårvägen Simförening |
|
47.62 |
1:41.78 |
2:36.74 |
|
3:31.53 |
|
9 |
Josefina Agrest |
1999 |
Älvsjö AIK Simförening |
|
52.15 |
1:52.71 |
2:55.83 |
|
3:58.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 17, 200m Bröstsim Damer, Finaler 16 år |
|
Gren 17, 200m Bröstsim Damer, Finaler 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jenny Virtanen |
2002 |
Södertörns Simsällskap |
|
37.54 |
1:21.58 |
2:06.42 |
|
2:50.88 |
|
2 |
Linn Herlin |
2002 |
Spårvägen Simförening |
|
40.79 |
1:25.73 |
2:09.80 |
|
2:52.92 |
|
3 |
Elma Starrost |
2002 |
Simklubben Neptun |
|
38.99 |
1:23.75 |
2:10.49 |
|
2:58.89 |
|
4 |
Maja Karlsson Karlström |
2002 |
Spårvägen Simförening |
|
40.88 |
1:26.86 |
2:14.13 |
|
3:01.76 |
|
5 |
Ioana Danes |
2002 |
Spårvägen Simförening |
|
41.58 |
1:28.29 |
2:15.62 |
|
3:03.97 |
|
6 |
Erica Sundholm |
2002 |
Simklubben Neptun |
|
43.12 |
1:32.32 |
2:22.94 |
|
3:10.88 |
|
7 |
Andrea Mitrovic |
2002 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
44.45 |
1:33.44 |
2:23.69 |
|
3:13.64 |
|
8 |
Carolina Jonsson |
2002 |
Södertälje Simsällskap |
|
42.96 |
1:32.63 |
2:23.54 |
|
3:13.77 |
|
9 |
Alexandra Eriksson |
2002 |
Spårvägen Simförening |
|
46.28 |
1:37.92 |
2:30.80 |
|
3:24.11 |
|
10 |
Johanna Granhällen |
2002 |
Spårvägen Simförening |
|
44.68 |
1:37.79 |
2:30.64 |
|
3:25.39 |
|
11 |
Alice Svensson |
2002 |
Simklubben Neptun |
|
49.13 |
1:43.25 |
2:39.83 |
|
3:33.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 17, 200m Bröstsim Damer, Finaler 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Alva Hagström |
2003 |
Simklubben Neptun |
|
39.40 |
1:23.19 |
2:07.85 |
|
2:53.60 |
|
2 |
Isabelle Brodd |
2003 |
Simklubben Neptun |
|
40.39 |
1:26.73 |
2:13.91 |
|
2:59.01 |
|
3 |
Emilia Wullrich |
2003 |
Spårvägen Simförening |
|
40.22 |
1:26.75 |
2:13.06 |
|
2:59.10 |
|
4 |
Hilma Brunnberg |
2003 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
41.24 |
1:26.97 |
2:14.17 |
|
3:00.79 |
|
5 |
Rebecka Axelmalm |
2003 |
Södertörns Simsällskap |
|
41.62 |
1:28.29 |
2:16.70 |
|
3:03.91 |
|
6 |
Felicia Larsered |
2003 |
Turebergs Simklubb |
|
43.14 |
1:30.97 |
2:19.62 |
|
3:07.56 |
|
7 |
Lovisa Edman |
2003 |
Simklubben Neptun |
|
42.35 |
1:30.98 |
2:19.80 |
|
3:09.54 |
|
8 |
Astrid Nilsson |
2003 |
Turebergs Simklubb |
|
43.31 |
1:32.08 |
2:21.58 |
|
3:10.27 |
|
9 |
Emelie Söderström |
2003 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
45.10 |
1:34.89 |
2:27.12 |
|
3:19.12 |
|
10 |
Tilda Ekedahl |
2003 |
Wisby Simsällskap |
|
45.98 |
1:37.31 |
2:29.50 |
|
3:21.79 |
|
11 |
Rebecka Ishaq |
2003 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
44.60 |
1:35.56 |
2:28.47 |
|
3:21.83 |
|
12 |
Iza Ramså Ness |
2003 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
45.84 |
1:38.47 |
2:31.83 |
|
3:25.16 |
|
13 |
Emma Lundmark |
2003 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
46.66 |
1:39.25 |
2:33.70 |
|
3:27.50 |
|
14 |
Elin Homnér |
2003 |
Simklubben Neptun |
|
47.41 |
1:42.85 |
2:39.21 |
|
3:33.41 |
|
15 |
Emilia Cullfors |
2003 |
Simklubben Neptun |
|
46.87 |
1:40.87 |
2:39.55 |
|
3:34.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 17, 200m Bröstsim Damer, Finaler 13 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Vilma Lindberg |
2004 |
Södertälje Simsällskap |
|
39.76 |
1:24.07 |
2:08.70 |
|
2:53.79 |
|
2 |
Sara Arnö |
2004 |
Turebergs Simklubb |
|
44.07 |
1:33.67 |
2:22.66 |
|
3:10.29 |
|
3 |
Lilly Eriksson |
2004 |
Simklubben Neptun |
|
45.52 |
1:35.85 |
2:25.34 |
|
3:14.42 |
|
4 |
Stella Brinne Roos |
2004 |
Älvsjö AIK Simförening |
|
46.14 |
1:37.52 |
2:28.05 |
|
3:17.26 |
|
5 |
Fiona Karlsson |
2004 |
Ösmo Simsällskap |
|
46.82 |
1:39.52 |
2:34.84 |
|
3:25.32 |
|
6 |
Nella Silfwergård |
2004 |
Wisby Simsällskap |
|
47.00 |
1:39.98 |
2:34.10 |
|
3:27.96 |
|
7 |
Li Elveskog |
2004 |
Simklubben Neptun |
|
48.71 |
1:43.79 |
2:39.00 |
|
3:30.82 |
|
8 |
Selma Holmer |
2004 |
Turebergs Simklubb |
|
47.37 |
1:41.93 |
2:37.15 |
|
3:31.01 |
|
9 |
Agnes Behrenfeldt |
2004 |
Simklubben Neptun |
|
48.82 |
1:43.91 |
2:38.57 |
|
3:31.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.25.10 |
Utskriftsdatum |
11 juni 2017 |
Licensierad till: Spårvägen Simförening |
Utskriftstid |
10:44 |
|
Resultat Gren 18 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 18 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 3 - 2017 |
|
Utskriftsdatum |
11 juni 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Stockholm |
|
Utskriftstid |
11:14 |
|
|
Arrangör |
Stockholms simförbund |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
10 juni 2017 |
|
|
|
|
|
|
Gren 18, 400m Medley Herrar, Finaler 17 - 18 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Kenzo Buchli |
2000 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
1:11.83 |
2:32.81 |
4:03.73 |
|
5:17.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 18, 400m Medley Herrar, Finaler 16 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Linus Kahl |
2001 |
Wisby Simsällskap |
|
1:04.73 |
2:24.16 |
3:48.42 |
|
4:55.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 18, 400m Medley Herrar, Finaler 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Arvid Styrman |
2002 |
Spårvägen Simförening |
|
1:13.99 |
2:41.93 |
4:11.64 |
|
5:24.75 |
|
2 |
Tor Selander |
2002 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
1:13.72 |
2:41.40 |
4:19.76 |
|
5:26.91 |
|
3 |
Nils Backlund |
2002 |
Spårvägen Simförening |
|
1:21.57 |
2:56.57 |
4:44.03 |
|
6:06.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 18, 400m Medley Herrar, Finaler 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Theo Oerther |
2003 |
Södertälje Simsällskap |
|
1:11.55 |
2:36.93 |
4:10.50 |
|
5:25.63 |
|
2 |
Walter Pettersson |
2003 |
Wisby Simsällskap |
|
1:46.49 |
3:22.82 |
5:03.95 |
|
6:25.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 18, 400m Medley Herrar, Finaler 13 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Gustavs Cerps |
2004 |
Simklubben Neptun |
|
1:16.90 |
2:44.89 |
4:25.86 |
|
5:42.19 |
|
2 |
Jan Salentin |
2004 |
Simklubben Neptun |
|
1:36.00 |
3:09.97 |
5:01.81 |
|
6:26.40 |
|
- |
Hjalmar Mueller |
2004 |
Simklubben Neptun |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.25.10 |
Utskriftsdatum |
11 juni 2017 |
Licensierad till: Spårvägen Simförening |
Utskriftstid |
11:14 |
|
Resultat Gren 19 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 19 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 3 - 2017 |
|
Utskriftsdatum |
11 juni 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Stockholm |
|
Utskriftstid |
11:36 |
|
|
Arrangör |
Stockholms simförbund |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
10 juni 2017 |
|
|
|
|
|
|
Gren 19, 1500m Frisim Damer, Finaler 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
800m |
|
|
|
|
|
|
|
900m |
1000m |
1100m |
1200m |
|
|
|
|
|
|
|
1300m |
1400m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Evelina Porling |
2002 |
Södertälje Simsällskap |
|
1:20.56 |
2:52.35 |
4:24.61 |
5:57.49 |
22:58.61 |
|
|
|
|
|
|
7:29.49 |
9:02.43 |
10:34.81 |
12:08.18 |
|
|
|
|
|
|
|
13:41.40 |
15:14.00 |
16:46.73 |
18:20.13 |
|
|
|
|
|
|
|
19:53.40 |
21:27.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 19, 1500m Frisim Damer, Finaler 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
800m |
|
|
|
|
|
|
|
900m |
1000m |
1100m |
1200m |
|
|
|
|
|
|
|
1300m |
1400m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Tone Sandsjö |
2003 |
Wisby Simsällskap |
|
1:11.64 |
2:27.34 |
3:43.25 |
4:59.59 |
19:08.58 |
|
|
|
|
|
|
6:16.43 |
7:33.59 |
8:50.12 |
10:06.85 |
|
|
|
|
|
|
|
11:24.29 |
12:41.91 |
13:59.58 |
15:17.02 |
|
|
|
|
|
|
|
16:34.89 |
17:53.15 |
|
|
|
|
2 |
Emilia Wullrich |
2003 |
Spårvägen Simförening |
|
1:15.25 |
2:38.33 |
4:00.61 |
5:23.98 |
20:25.13 |
|
|
|
|
|
|
6:47.29 |
8:10.60 |
9:34.38 |
10:56.84 |
|
|
|
|
|
|
|
12:19.78 |
13:41.40 |
15:02.55 |
16:24.68 |
|
|
|
|
|
|
|
17:46.41 |
19:06.93 |
|
|
|
|
3 |
Astrid Nilsson |
2003 |
Turebergs Simklubb |
|
1:20.31 |
2:46.49 |
4:13.22 |
5:40.13 |
22:01.96 |
|
|
|
|
|
|
7:09.01 |
8:38.18 |
10:09.05 |
11:37.85 |
|
|
|
|
|
|
|
13:07.95 |
14:38.56 |
16:08.20 |
17:37.99 |
|
|
|
|
|
|
|
19:07.94 |
20:37.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 19, 1500m Frisim Damer, Finaler 13 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
800m |
|
|
|
|
|
|
|
900m |
1000m |
1100m |
1200m |
|
|
|
|
|
|
|
1300m |
1400m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Ella Engelgren |
2004 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
1:19.62 |
2:46.31 |
4:14.40 |
5:44.65 |
22:19.76 |
|
|
|
|
|
|
7:15.07 |
8:45.38 |
10:16.55 |
11:46.64 |
|
|
|
|
|
|
|
13:19.15 |
14:49.28 |
16:18.40 |
17:49.72 |
|
|
|
|
|
|
|
19:22.32 |
20:54.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.25.10 |
Utskriftsdatum |
11 juni 2017 |
Licensierad till: Spårvägen Simförening |
Utskriftstid |
11:36 |
|
Resultat Gren 20 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 20 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 3 - 2017 |
|
Utskriftsdatum |
11 juni 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Stockholm |
|
Utskriftstid |
12:18 |
|
|
Arrangör |
Stockholms simförbund |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
10 juni 2017 |
|
|
|
|
|
|
Gren 20, 800m Frisim Damer, Finaler 16 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Alexandra Vartiainen |
2001 |
Simklubben Neptun |
|
1:12.25 |
2:27.90 |
3:43.54 |
4:59.13 |
9:50.53 |
|
|
|
|
|
|
6:13.03 |
7:26.14 |
8:39.21 |
|
|
|
2 |
Smilla Lönnberg |
2001 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
1:13.00 |
2:28.75 |
3:43.89 |
4:59.54 |
9:53.68 |
|
|
|
|
|
|
6:13.61 |
7:27.40 |
8:41.31 |
|
|
|
3 |
Filippa Ehn |
2001 |
Simklubben Neptun |
|
1:09.83 |
2:24.81 |
3:41.11 |
4:59.00 |
10:27.55 |
|
|
|
|
|
|
6:18.32 |
7:40.05 |
9:03.74 |
|
|
|
4 |
Therese Baltzarsson |
2001 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
1:12.96 |
2:30.82 |
3:50.95 |
5:11.72 |
10:33.12 |
|
|
|
|
|
|
6:33.21 |
7:54.37 |
9:15.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 20, 800m Frisim Damer, Finaler 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Lovisa Malm |
2002 |
Spårvägen Simförening |
|
1:10.68 |
2:27.29 |
3:44.83 |
5:02.50 |
10:13.05 |
|
|
|
|
|
|
6:20.75 |
7:38.77 |
8:56.27 |
|
|
|
2 |
Klara Alte |
2002 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
1:13.64 |
2:34.14 |
3:54.41 |
5:15.30 |
10:35.83 |
|
|
|
|
|
|
6:36.39 |
7:56.71 |
9:16.82 |
|
|
|
3 |
Klara Eklöf |
2002 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
1:14.12 |
2:32.12 |
3:53.07 |
5:15.02 |
10:43.84 |
|
|
|
|
|
|
6:36.85 |
7:59.38 |
9:22.15 |
|
|
|
4 |
Sofia Holmberg |
2002 |
Spårvägen Simförening |
|
1:15.22 |
2:36.92 |
3:59.77 |
5:23.53 |
10:59.12 |
|
|
|
|
|
|
6:49.36 |
8:14.04 |
9:38.58 |
|
|
|
5 |
Marie-Chantal Ballnus |
2002 |
Simklubben Neptun |
|
1:18.40 |
2:41.63 |
4:04.21 |
5:26.04 |
10:59.19 |
|
|
|
|
|
|
6:50.02 |
8:13.89 |
9:37.51 |
|
|
|
6 |
Vendela Lundqvist |
2002 |
Södertälje Simsällskap |
|
1:18.53 |
2:42.85 |
4:10.23 |
5:38.45 |
11:29.82 |
|
|
|
|
|
|
7:09.33 |
8:37.67 |
10:06.98 |
|
|
|
7 |
Susanna Nivenius |
2002 |
Spårvägen Simförening |
|
1:24.14 |
2:59.39 |
4:38.61 |
6:19.57 |
12:55.42 |
|
|
|
|
|
|
7:59.95 |
9:40.40 |
11:18.64 |
|
|
|
8 |
Johanna Granhällen |
2002 |
Spårvägen Simförening |
|
1:28.64 |
3:06.12 |
4:45.76 |
6:25.49 |
12:55.66 |
|
|
|
|
|
|
8:05.40 |
9:43.82 |
11:22.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 20, 800m Frisim Damer, Finaler 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Isabel Teglöf |
2003 |
Södertälje Simsällskap |
|
1:09.07 |
2:24.16 |
3:41.20 |
4:57.88 |
10:02.62 |
|
|
|
|
|
|
6:13.36 |
7:30.91 |
8:47.54 |
|
|
|
2 |
Eliane Westermark |
2003 |
Spårvägen Simförening |
|
1:13.41 |
2:34.04 |
3:55.94 |
5:18.76 |
10:36.72 |
|
|
|
|
|
|
6:40.05 |
8:00.13 |
9:20.22 |
|
|
|
3 |
Vendela Hillström |
2003 |
Simklubben Neptun |
|
1:13.53 |
2:34.28 |
3:55.48 |
5:16.59 |
10:42.05 |
|
|
|
|
|
|
6:38.25 |
8:00.03 |
9:22.35 |
|
|
|
4 |
Linnéa Teljstedt |
2003 |
Södertälje Simsällskap |
|
1:15.39 |
2:36.59 |
3:58.71 |
5:21.98 |
10:49.13 |
|
|
|
|
|
|
6:44.49 |
8:07.44 |
9:30.49 |
|
|
|
5 |
Elin Homnér |
2003 |
Simklubben Neptun |
|
1:26.71 |
3:02.75 |
4:39.82 |
6:16.50 |
12:45.64 |
|
|
|
|
|
|
7:54.95 |
9:32.54 |
11:10.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 20, 800m Frisim Damer, Finaler 13 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Elsa Wennerstrand |
2004 |
Älvsjö AIK Simförening |
|
1:21.30 |
2:53.11 |
4:25.42 |
5:57.50 |
12:03.38 |
|
|
|
|
|
|
7:30.13 |
9:03.09 |
10:34.75 |
|
|
|
2 |
Ella Sörensen |
2004 |
Södertälje Simsällskap |
|
1:25.24 |
3:01.10 |
4:37.68 |
6:14.63 |
12:32.66 |
|
|
|
|
|
|
7:51.93 |
9:28.98 |
11:03.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.25.10 |
Utskriftsdatum |
11 juni 2017 |
Licensierad till: Spårvägen Simförening |
Utskriftstid |
12:18 |
|
Resultat Gren 21 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 21 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 3 - 2017 |
|
Utskriftsdatum |
11 juni 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Stockholm |
|
Utskriftstid |
16:44 |
|
|
Arrangör |
Stockholms simförbund |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
10 juni 2017 |
|
|
|
|
|
|
Gren 21, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler 17 - 18 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Oskar Iwarsson |
2000 |
Turebergs Simklubb |
|
31.40 |
1:06.28 |
1:41.27 |
|
2:16.40 |
|
2 |
William Yttergren |
2000 |
Wisby Simsällskap |
|
31.27 |
1:08.40 |
1:48.86 |
|
2:29.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 21, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler 16 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
David Stålmarck |
2001 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
33.02 |
1:10.15 |
1:48.89 |
|
2:29.60 |
|
2 |
Isak Gustafsson |
2001 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
33.49 |
1:12.62 |
1:54.79 |
|
2:39.46 |
|
3 |
Kiflom Mogos |
2001 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
40.84 |
1:30.80 |
2:29.50 |
|
3:26.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 21, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jakob Borrman |
2002 |
Södertälje Simsällskap |
|
31.95 |
1:09.20 |
1:47.55 |
|
2:25.12 |
|
2 |
Oscar Mogard Linden |
2002 |
Simklubben Neptun |
|
32.01 |
1:11.02 |
1:52.03 |
|
2:32.63 |
|
3 |
Nils Backlund |
2002 |
Spårvägen Simförening |
|
36.40 |
1:22.87 |
2:13.03 |
|
3:01.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 21, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Theo Oerther |
2003 |
Södertälje Simsällskap |
|
34.02 |
1:13.02 |
1:52.90 |
|
2:31.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 21, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler 13 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Gustavs Cerps |
2004 |
Simklubben Neptun |
|
34.63 |
1:19.40 |
2:08.10 |
|
2:55.48 |
|
2 |
Hjalmar Mueller |
2004 |
Simklubben Neptun |
|
40.72 |
1:27.71 |
2:16.34 |
|
3:03.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.25.10 |
Utskriftsdatum |
11 juni 2017 |
Licensierad till: Spårvägen Simförening |
Utskriftstid |
16:44 |
|
Resultat Gren 22 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 22 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 3 - 2017 |
|
Utskriftsdatum |
11 juni 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Stockholm |
|
Utskriftstid |
16:51 |
|
|
Arrangör |
Stockholms simförbund |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
10 juni 2017 |
|
|
|
|
|
|
Gren 22, 200m Medley Damer, Finaler 17 - 18 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Olivia Stille |
2000 |
Turebergs Simklubb |
|
31.55 |
1:09.86 |
1:58.37 |
|
2:34.30 |
|
2 |
Solène Arnou |
2000 |
Södertälje Simsällskap |
|
32.99 |
1:15.71 |
2:00.35 |
|
2:36.16 |
|
3 |
Tina Huslid |
2000 |
Södertälje Simsällskap |
|
32.09 |
1:14.01 |
2:03.60 |
|
2:39.19 |
|
4 |
Anna Viinapuu |
2000 |
Spårvägen Simförening |
|
33.78 |
1:15.99 |
2:04.96 |
|
2:41.42 |
|
5 |
Ella Ericson |
2000 |
Simklubben Neptun |
|
35.31 |
1:21.56 |
2:10.97 |
|
2:47.10 |
|
6 |
Maike Kuhlins |
2000 |
Spårvägen Simförening |
|
36.73 |
1:22.44 |
2:12.59 |
|
2:53.02 |
|
7 |
Astrid Onno |
2000 |
Spårvägen Simförening |
|
36.20 |
1:21.79 |
2:15.14 |
|
2:54.90 |
|
8 |
Lisa Holmqvist |
1999 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
36.83 |
1:27.73 |
2:18.89 |
|
2:59.13 |
|
9 |
Linda Svensson |
2000 |
Spårvägen Simförening |
|
39.68 |
1:32.85 |
2:28.68 |
|
3:12.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 22, 200m Medley Damer, Finaler 16 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Amanda Eriksson |
2001 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
32.17 |
1:12.99 |
1:56.81 |
|
2:32.66 |
|
2 |
Zafira Vaamonde |
2001 |
Spårvägen Simförening |
|
34.25 |
1:16.02 |
2:04.48 |
|
2:42.68 |
|
3 |
Alexandra Lindén |
2001 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
34.44 |
1:17.86 |
2:08.33 |
|
2:46.86 |
|
4 |
Amanda Bekkewold |
2001 |
Simklubben Neptun |
|
34.16 |
1:17.89 |
2:10.95 |
|
2:48.44 |
|
5 |
Rebecca Zerne |
2001 |
Södertörns Simsällskap |
|
38.14 |
1:23.55 |
2:14.39 |
|
2:52.73 |
|
6 |
Alicia Kjerrman |
2001 |
Spårvägen Simförening |
|
35.79 |
1:24.03 |
2:16.15 |
|
2:58.35 |
|
7 |
Camila Valenzuela Jorquera |
2001 |
Ösmo Simsällskap |
|
39.58 |
1:30.31 |
2:23.22 |
|
3:01.84 |
|
8 |
Clara Bohman |
2001 |
Simklubben Neptun |
|
41.52 |
1:36.05 |
2:33.54 |
|
3:13.67 |
|
9 |
Sandra Pasanen |
2001 |
Ösmo Simsällskap |
|
47.68 |
1:42.93 |
2:39.32 |
|
3:24.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 22, 200m Medley Damer, Finaler 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Carolina Jonsson |
2002 |
Södertälje Simsällskap |
|
31.76 |
1:13.08 |
1:57.03 |
|
2:31.97 |
|
2 |
Linn Herlin |
2002 |
Spårvägen Simförening |
|
33.13 |
1:13.91 |
1:58.28 |
|
2:35.81 |
|
3 |
Sophie Bladin |
2002 |
Simklubben Neptun |
|
34.99 |
1:15.38 |
2:08.40 |
|
2:44.99 |
|
4 |
Liv Tibblin Wahnberg |
2002 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
35.21 |
1:19.23 |
2:11.18 |
|
2:46.98 |
|
5 |
Nadia Welin-Berger |
2002 |
Södertälje Simsällskap |
|
34.43 |
1:20.66 |
2:09.14 |
|
2:47.64 |
|
6 |
Ioana Danes |
2002 |
Spårvägen Simförening |
|
35.61 |
1:21.78 |
2:09.78 |
|
2:48.38 |
|
7 |
Linnea Yu Hammarsten |
2002 |
Södertälje Simsällskap |
|
35.17 |
1:19.00 |
2:10.16 |
|
2:48.93 |
|
8 |
Hedda Sköld |
2002 |
Wisby Simsällskap |
|
35.59 |
1:22.42 |
2:12.95 |
|
2:52.16 |
|
9 |
Angelica Blomberg |
2002 |
Södertälje Simsällskap |
|
35.92 |
1:23.79 |
2:21.41 |
|
3:00.07 |
|
10 |
Vendela Lundqvist |
2002 |
Södertälje Simsällskap |
|
39.54 |
1:26.68 |
2:20.22 |
|
3:01.09 |
|
11 |
Evelina Porling |
2002 |
Södertälje Simsällskap |
|
48.17 |
1:37.00 |
2:31.96 |
|
3:12.50 |
|
12 |
Johanna Granhällen |
2002 |
Spårvägen Simförening |
|
43.22 |
1:34.38 |
2:28.84 |
|
3:13.36 |
|
- |
Naomi Sterling |
2002 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 22, 200m Medley Damer, Finaler 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Tone Sandsjö |
2003 |
Wisby Simsällskap |
|
33.50 |
1:16.32 |
1:59.65 |
|
2:36.14 |
|
2 |
Madicken Eriksson |
2003 |
Simklubben Neptun |
|
35.29 |
1:15.70 |
2:02.15 |
|
2:37.76 |
|
3 |
Isabel Teglöf |
2003 |
Södertälje Simsällskap |
|
34.45 |
1:15.39 |
2:03.16 |
|
2:40.52 |
|
4 |
Emilia Wullrich |
2003 |
Spårvägen Simförening |
|
37.33 |
1:21.79 |
2:07.65 |
|
2:44.59 |
|
5 |
Veronica Lythell |
2003 |
Spårvägen Simförening |
|
35.40 |
1:18.86 |
2:06.87 |
|
2:44.98 |
|
6 |
Maria Bang |
2003 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
35.79 |
1:19.54 |
2:07.44 |
|
2:45.92 |
|
7 |
Lovisa Edman |
2003 |
Simklubben Neptun |
|
35.59 |
1:18.05 |
2:08.47 |
|
2:46.01 |
|
8 |
Emma Lundmark |
2003 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
33.13 |
1:15.34 |
2:08.96 |
|
2:48.02 |
|
9 |
Elsa Djuphammar |
2003 |
Simklubben Neptun |
|
36.14 |
1:21.53 |
2:11.67 |
|
2:50.02 |
|
10 |
Elsa Fogelsjöö |
2003 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
35.26 |
1:18.30 |
2:10.97 |
|
2:50.04 |
|
11 |
Eliane Westermark |
2003 |
Spårvägen Simförening |
|
38.67 |
1:23.82 |
2:14.32 |
|
2:51.38 |
|
12 |
Astrid Nilsson |
2003 |
Turebergs Simklubb |
|
36.12 |
1:23.77 |
2:12.96 |
|
2:51.41 |
|
13 |
Alva Hagström |
2003 |
Simklubben Neptun |
|
36.53 |
1:24.65 |
2:12.38 |
|
2:51.66 |
|
14 |
Heidi Saluveer |
2003 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
36.05 |
1:21.08 |
2:13.46 |
|
2:51.97 |
|
15 |
Sofia Voigt |
2003 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
37.34 |
1:23.57 |
2:14.43 |
|
2:52.07 |
|
16 |
Lova Gottberg |
2003 |
Simklubben Neptun |
|
37.85 |
1:22.13 |
2:13.97 |
|
2:52.25 |
|
17 |
Linnéa Teljstedt |
2003 |
Södertälje Simsällskap |
|
37.35 |
1:27.19 |
2:15.70 |
|
2:52.80 |
|
18 |
Felicia Larsered |
2003 |
Turebergs Simklubb |
|
40.31 |
1:27.10 |
2:15.33 |
|
2:53.41 |
|
19 |
Cornelia Ericsson |
2003 |
Turebergs Simklubb |
|
36.13 |
1:20.11 |
2:15.28 |
|
2:54.46 |
|
20 |
Hilma Brunnberg |
2003 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
39.61 |
1:29.72 |
2:19.22 |
|
2:57.62 |
|
21 |
Cornelia Lythell |
2003 |
Spårvägen Simförening |
|
39.29 |
1:25.42 |
2:19.14 |
|
2:59.73 |
|
22 |
Sara Kärvestedt |
2003 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
39.88 |
1:30.92 |
2:25.02 |
|
3:04.75 |
|
23 |
Nicole Papachristou |
2003 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
41.28 |
1:29.58 |
2:25.87 |
|
3:05.06 |
|
24 |
Millie Björlin |
2003 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
41.44 |
1:29.14 |
2:24.60 |
|
3:08.59 |
|
25 |
Tilda Ekedahl |
2003 |
Wisby Simsällskap |
|
42.18 |
1:33.73 |
2:25.39 |
|
3:10.10 |
|
26 |
Maja Gunnarson |
2003 |
Simklubben Neptun |
|
39.41 |
1:30.30 |
2:30.01 |
|
3:10.67 |
|
27 |
Iza Ramså Ness |
2003 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
43.35 |
1:35.57 |
2:29.02 |
|
3:11.05 |
|
28 |
Benedicte Lumby Jessen |
2003 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
41.29 |
1:33.22 |
2:31.46 |
|
3:13.43 |
|
29 |
Elvira Weid |
2003 |
Spårvägen Simförening |
|
40.81 |
1:30.99 |
2:31.20 |
|
3:16.77 |
|
30 |
Elin Homnér |
2003 |
Simklubben Neptun |
|
43.75 |
1:39.56 |
2:34.85 |
|
3:19.39 |
|
31 |
Annie Dovhammar |
2003 |
Simklubben Neptun |
|
46.55 |
1:39.62 |
2:38.06 |
|
3:21.19 |
|
32 |
Penelope Gomez Rojas |
2003 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
46.87 |
1:42.57 |
2:43.13 |
|
3:34.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 22, 200m Medley Damer, Finaler 13 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Isa Lundgren Sonnergren |
2004 |
Simklubben Neptun |
|
33.35 |
1:14.10 |
2:00.89 |
|
2:39.46 |
|
2 |
Vilma Lindberg |
2004 |
Södertälje Simsällskap |
|
35.58 |
1:19.15 |
2:03.44 |
|
2:40.70 |
|
3 |
Anna Wainikka |
2004 |
Simklubben Neptun |
|
34.72 |
1:19.04 |
2:08.60 |
|
2:44.87 |
|
4 |
Elvira Montes |
2004 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
35.53 |
1:16.93 |
2:09.86 |
|
2:49.23 |
|
5 |
Johanna Bagelius |
2004 |
Spårvägen Simförening |
|
35.31 |
1:19.98 |
2:10.37 |
|
2:49.52 |
|
6 |
Sara Torstensson |
2004 |
Spårvägen Simförening |
|
37.34 |
1:22.19 |
2:11.45 |
|
2:49.53 |
|
7 |
Selma Holmer |
2004 |
Turebergs Simklubb |
|
36.24 |
1:19.42 |
2:14.02 |
|
2:49.93 |
|
8 |
Sara Arnö |
2004 |
Turebergs Simklubb |
|
36.38 |
1:22.65 |
2:13.49 |
|
2:52.32 |
|
9 |
Stella Brinne Roos |
2004 |
Älvsjö AIK Simförening |
|
39.03 |
1:23.59 |
2:13.03 |
|
2:52.93 |
|
10 |
Elin Grähs |
2004 |
Simklubben Neptun |
|
36.93 |
1:21.54 |
2:14.08 |
|
2:53.21 |
|
11 |
Lilly Eriksson |
2004 |
Simklubben Neptun |
|
39.23 |
1:25.73 |
2:17.05 |
|
2:57.07 |
|
12 |
Else Jomaa |
2004 |
Simklubben Neptun |
|
40.59 |
1:31.59 |
2:21.04 |
|
3:02.03 |
|
13 |
Nella Silfwergård |
2004 |
Wisby Simsällskap |
|
38.57 |
1:26.73 |
2:20.72 |
|
3:02.41 |
|
14 |
Elsa Lövquist |
2004 |
Simklubben Neptun |
|
37.05 |
1:28.20 |
2:23.19 |
|
3:02.77 |
|
15 |
Penny Pettersdotter Wenster |
2004 |
Simklubben Neptun |
|
41.30 |
1:26.59 |
2:21.78 |
|
3:02.91 |
|
16 |
Ella Bolmstrand |
2004 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
39.24 |
1:28.81 |
2:25.75 |
|
3:03.91 |
|
17 |
Agnes Behrenfeldt |
2004 |
Simklubben Neptun |
|
41.51 |
1:32.35 |
2:27.35 |
|
3:07.34 |
|
18 |
Clara Unden |
2004 |
Simklubben Neptun |
|
42.57 |
1:30.22 |
2:26.65 |
|
3:08.47 |
|
19 |
Fiona Karlsson |
2004 |
Ösmo Simsällskap |
|
43.43 |
1:32.77 |
2:30.35 |
|
3:10.92 |
|
20 |
Li Elveskog |
2004 |
Simklubben Neptun |
|
42.77 |
1:35.68 |
2:29.30 |
|
3:12.44 |
|
21 |
Caroline Friberg |
2004 |
Simklubben Neptun |
|
41.13 |
1:31.58 |
2:27.02 |
|
3:13.01 |
|
22 |
Sofia Lindqvist |
2004 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
42.60 |
1:36.06 |
2:32.79 |
|
3:19.11 |
|
23 |
Matilda Lindqvist |
2004 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
44.32 |
1:40.68 |
2:37.99 |
|
3:23.74 |
|
24 |
Ella Sörensen |
2004 |
Södertälje Simsällskap |
|
47.14 |
1:41.09 |
2:41.40 |
|
3:25.45 |
|
- |
Belize Vaamonde |
2004 |
Spårvägen Simförening |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
- |
Khulan Chinbat |
2004 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.25.10 |
Utskriftsdatum |
11 juni 2017 |
Licensierad till: Spårvägen Simförening |
Utskriftstid |
16:51 |
|
Resultat Gren 23 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 23 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 3 - 2017 |
|
Utskriftsdatum |
11 juni 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Stockholm |
|
Utskriftstid |
17:30 |
|
|
Arrangör |
Stockholms simförbund |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
10 juni 2017 |
|
|
|
|
|
|
Gren 23, 400m Frisim Herrar, Finaler 17 - 18 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Hugo Eriksson |
1999 |
Turebergs Simklubb |
|
1:01.10 |
2:06.36 |
3:13.21 |
|
4:19.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 23, 400m Frisim Herrar, Finaler 16 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Gabriel Henkel |
2001 |
Skuru Idrottsklubb |
|
1:01.40 |
2:08.69 |
3:17.34 |
|
4:22.08 |
|
2 |
Linus Kahl |
2001 |
Wisby Simsällskap |
|
1:01.91 |
2:09.62 |
3:17.41 |
|
4:22.14 |
|
3 |
Zain Mardeni |
2001 |
Ösmo Simsällskap |
|
1:16.16 |
2:40.74 |
4:05.18 |
|
5:27.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 23, 400m Frisim Herrar, Finaler 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Carl Wennerholm |
2002 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
1:04.75 |
2:13.95 |
3:23.05 |
|
4:31.58 |
|
2 |
Andreas Wallén |
2002 |
Spårvägen Simförening |
|
1:04.50 |
2:16.14 |
3:27.50 |
|
4:37.09 |
|
3 |
Oscar Mogard Linden |
2002 |
Simklubben Neptun |
|
1:06.98 |
2:19.12 |
3:30.84 |
|
4:39.05 |
|
4 |
Tor Selander |
2002 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
1:07.60 |
2:21.39 |
3:34.81 |
|
4:41.21 |
|
5 |
Karl Palmqvist |
2002 |
Simklubben Neptun |
|
1:05.25 |
2:17.95 |
3:32.56 |
|
4:43.96 |
|
6 |
Felix Andersson |
2002 |
Simklubben Neptun |
|
1:07.38 |
2:21.20 |
3:35.91 |
|
4:47.35 |
|
7 |
Jesper Granath |
2002 |
Wisby Simsällskap |
|
1:07.91 |
2:21.04 |
3:34.54 |
|
4:47.46 |
|
8 |
Alexandr Sidorov |
2002 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
1:06.06 |
2:19.77 |
3:35.25 |
|
4:49.51 |
|
9 |
Herman Nilsson |
2002 |
Spårvägen Simförening |
|
1:08.60 |
2:25.83 |
3:40.02 |
|
4:52.88 |
|
10 |
Aaron O´Malley |
2002 |
Spårvägen Simförening |
|
1:09.35 |
2:26.16 |
3:41.89 |
|
4:53.06 |
|
11 |
Alex Rappoccio |
2002 |
Simklubben Neptun |
|
1:15.35 |
2:37.27 |
3:59.69 |
|
5:18.74 |
|
12 |
Casper Runfjäll |
2002 |
Södertälje Simsällskap |
|
1:13.96 |
2:37.95 |
4:03.47 |
|
5:29.92 |
|
- |
Matyas Török |
2002 |
Spårvägen Simförening |
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 23, 400m Frisim Herrar, Finaler 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Troy Kroonder |
2003 |
Simklubben Neptun |
|
1:06.83 |
2:19.45 |
3:32.52 |
|
4:41.01 |
|
2 |
Otto Lundberg |
2003 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
1:08.07 |
2:22.15 |
3:35.92 |
|
4:47.12 |
|
3 |
Oliver Erneholm |
2003 |
Spårvägen Simförening |
|
1:08.12 |
2:23.92 |
3:40.72 |
|
4:54.88 |
|
4 |
Isak Wallström-Blomgren |
2003 |
Simklubben Neptun |
|
1:10.81 |
2:26.28 |
3:41.32 |
|
4:55.79 |
|
5 |
Jesper Holmström |
2003 |
Spårvägen Simförening |
|
1:10.90 |
2:28.00 |
3:44.49 |
|
4:59.19 |
|
6 |
Marcus Larsson |
2003 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
1:11.20 |
2:28.75 |
3:45.61 |
|
5:00.02 |
|
7 |
Hugo Seemann |
2003 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
1:12.73 |
2:34.43 |
3:56.16 |
|
5:12.00 |
|
8 |
Walter Pettersson |
2003 |
Wisby Simsällskap |
|
1:14.36 |
2:35.05 |
3:57.28 |
|
5:12.78 |
|
9 |
Aron Alexanderson |
2003 |
Spårvägen Simförening |
|
1:14.73 |
2:35.00 |
3:55.56 |
|
5:12.80 |
|
10 |
Viktor Jonson |
2003 |
Simklubben Neptun |
|
1:11.30 |
2:31.93 |
3:54.11 |
|
5:13.81 |
|
11 |
Liam Björklund |
2003 |
Ösmo Simsällskap |
|
1:13.11 |
2:33.96 |
3:56.24 |
|
5:16.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 23, 400m Frisim Herrar, Finaler 13 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Gustavs Cerps |
2004 |
Simklubben Neptun |
|
1:10.86 |
2:28.23 |
3:45.09 |
|
4:59.76 |
|
2 |
Hjalmar Mueller |
2004 |
Simklubben Neptun |
|
1:12.86 |
2:29.76 |
3:48.11 |
|
5:04.28 |
|
3 |
Anton Höglund |
2004 |
Wisby Simsällskap |
|
1:12.19 |
2:30.85 |
3:49.29 |
|
5:04.44 |
|
4 |
Elias Lyth |
2004 |
Wisby Simsällskap |
|
1:11.77 |
2:30.72 |
3:51.44 |
|
5:10.65 |
|
5 |
Jan Salentin |
2004 |
Simklubben Neptun |
|
1:15.82 |
2:39.31 |
4:02.60 |
|
5:23.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.25.10 |
Utskriftsdatum |
11 juni 2017 |
Licensierad till: Spårvägen Simförening |
Utskriftstid |
17:30 |
|
Resultat Gren 24 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 24 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 3 - 2017 |
|
Utskriftsdatum |
11 juni 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Stockholm |
|
Utskriftstid |
17:48 |
|
|
Arrangör |
Stockholms simförbund |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
10 juni 2017 |
|
|
|
|
|
|
Gren 24, 100m Ryggsim Damer, Finaler 17 - 18 år |
|
Gren 24, 100m Ryggsim Damer, Finaler 16 år |
|
Gren 24, 100m Ryggsim Damer, Finaler 15 år |
|
Gren 24, 100m Ryggsim Damer, Finaler 14 år |
|
Gren 24, 100m Ryggsim Damer, Finaler 13 år |
|
Skapad av WinGrodan 1.25.10 |
Utskriftsdatum |
11 juni 2017 |
Licensierad till: Spårvägen Simförening |
Utskriftstid |
17:48 |
|
Resultat Gren 25 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 25 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 3 - 2017 |
|
Utskriftsdatum |
11 juni 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Stockholm |
|
Utskriftstid |
18:07 |
|
|
Arrangör |
Stockholms simförbund |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
10 juni 2017 |
|
|
|
|
|
|
Gren 25, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 17 - 18 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Guillermo Illanes |
2000 |
Södertälje Simsällskap |
|
33.28 |
1:08.63 |
1:45.30 |
|
2:20.40 |
|
2 |
Erik Ottosson |
1999 |
Spårvägen Simförening |
|
33.31 |
1:08.90 |
1:45.46 |
|
2:21.58 |
|
3 |
Sebastian Tufvesson |
2000 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
35.18 |
1:13.59 |
1:53.12 |
|
2:31.98 |
|
4 |
Rudolfs Stupans |
1999 |
Spårvägen Simförening |
|
37.36 |
1:17.00 |
1:55.89 |
|
2:34.96 |
|
5 |
Oskar Thuresson |
1999 |
Wisby Simsällskap |
|
36.97 |
1:18.22 |
1:59.85 |
|
2:41.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 25, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Carl Wennerholm |
2002 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
34.99 |
1:12.59 |
1:51.33 |
|
2:29.21 |
|
2 |
Isac Böschen |
2002 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
36.19 |
1:18.40 |
2:02.11 |
|
2:43.50 |
|
3 |
Casper Runfjäll |
2002 |
Södertälje Simsällskap |
|
39.05 |
1:21.09 |
2:04.48 |
|
2:46.99 |
|
4 |
Nils Backlund |
2002 |
Spårvägen Simförening |
|
40.93 |
1:26.67 |
2:12.27 |
|
2:54.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 25, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Otto Reithner |
2003 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
35.06 |
1:13.07 |
1:52.15 |
|
2:31.14 |
|
2 |
Theo Oerther |
2003 |
Södertälje Simsällskap |
|
36.64 |
1:16.50 |
1:56.19 |
|
2:34.82 |
|
3 |
Oskar Fridsell |
2003 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
36.16 |
1:16.37 |
1:56.25 |
|
2:34.88 |
|
4 |
Malte Haargaard |
2003 |
Simklubben Neptun |
|
38.30 |
1:19.51 |
2:03.20 |
|
2:44.59 |
|
5 |
Liam Björklund |
2003 |
Ösmo Simsällskap |
|
38.19 |
1:20.33 |
2:03.27 |
|
2:46.14 |
|
6 |
Emil Frisendahl |
2003 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
39.57 |
1:22.86 |
2:06.53 |
|
2:48.69 |
|
7 |
Walter Pettersson |
2003 |
Wisby Simsällskap |
|
43.86 |
1:31.03 |
2:19.00 |
|
3:03.92 |
|
8 |
Isak Monka |
2003 |
Simklubben Neptun |
|
44.00 |
1:31.70 |
2:18.79 |
|
3:05.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 25, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 13 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Gustav Niring |
2004 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
36.16 |
1:14.31 |
1:52.59 |
|
2:31.43 |
|
2 |
Victor Lindbom |
2004 |
Södertörns Simsällskap |
|
39.79 |
1:22.63 |
2:05.54 |
|
2:47.87 |
|
3 |
Anton Höglund |
2004 |
Wisby Simsällskap |
|
38.99 |
1:22.43 |
2:05.94 |
|
2:49.81 |
|
4 |
Elias Lyth |
2004 |
Wisby Simsällskap |
|
41.93 |
1:27.26 |
2:13.28 |
|
2:57.43 |
|
5 |
Jan Salentin |
2004 |
Simklubben Neptun |
|
41.98 |
1:27.74 |
2:13.65 |
|
2:57.78 |
|
- |
Gustavs Cerps |
2004 |
Simklubben Neptun |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.25.10 |
Utskriftsdatum |
11 juni 2017 |
Licensierad till: Spårvägen Simförening |
Utskriftstid |
18:07 |
|
Resultat Gren 26 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 26 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 3 - 2017 |
|
Utskriftsdatum |
11 juni 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Stockholm |
|
Utskriftstid |
18:39 |
|
|
Arrangör |
Stockholms simförbund |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
10 juni 2017 |
|
|
|
|
|
|
Gren 26, 100m Frisim Damer, Finaler 17 - 18 år |
|
Gren 26, 100m Frisim Damer, Finaler 16 år |
|
Gren 26, 100m Frisim Damer, Finaler 15 år |
|
Gren 26, 100m Frisim Damer, Finaler 14 år |
|
Gren 26, 100m Frisim Damer, Finaler 13 år |
|
Skapad av WinGrodan 1.25.10 |
Utskriftsdatum |
11 juni 2017 |
Licensierad till: Spårvägen Simförening |
Utskriftstid |
18:39 |
|