Resultat för UGP 3 2017, Eriksdal
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Resultat Gren 22 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 22 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 3 - 2017 |
|
Utskriftsdatum |
11 juni 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Stockholm |
|
Utskriftstid |
16:51 |
|
|
Arrangör |
Stockholms simförbund |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
10 juni 2017 |
|
|
|
|
|
|
Gren 22, 200m Medley Damer, Finaler 17 - 18 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Olivia Stille |
2000 |
Turebergs Simklubb |
|
31.55 |
1:09.86 |
1:58.37 |
|
2:34.30 |
|
2 |
Solène Arnou |
2000 |
Södertälje Simsällskap |
|
32.99 |
1:15.71 |
2:00.35 |
|
2:36.16 |
|
3 |
Tina Huslid |
2000 |
Södertälje Simsällskap |
|
32.09 |
1:14.01 |
2:03.60 |
|
2:39.19 |
|
4 |
Anna Viinapuu |
2000 |
Spårvägen Simförening |
|
33.78 |
1:15.99 |
2:04.96 |
|
2:41.42 |
|
5 |
Ella Ericson |
2000 |
Simklubben Neptun |
|
35.31 |
1:21.56 |
2:10.97 |
|
2:47.10 |
|
6 |
Maike Kuhlins |
2000 |
Spårvägen Simförening |
|
36.73 |
1:22.44 |
2:12.59 |
|
2:53.02 |
|
7 |
Astrid Onno |
2000 |
Spårvägen Simförening |
|
36.20 |
1:21.79 |
2:15.14 |
|
2:54.90 |
|
8 |
Lisa Holmqvist |
1999 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
36.83 |
1:27.73 |
2:18.89 |
|
2:59.13 |
|
9 |
Linda Svensson |
2000 |
Spårvägen Simförening |
|
39.68 |
1:32.85 |
2:28.68 |
|
3:12.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 22, 200m Medley Damer, Finaler 16 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Amanda Eriksson |
2001 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
32.17 |
1:12.99 |
1:56.81 |
|
2:32.66 |
|
2 |
Zafira Vaamonde |
2001 |
Spårvägen Simförening |
|
34.25 |
1:16.02 |
2:04.48 |
|
2:42.68 |
|
3 |
Alexandra Lindén |
2001 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
34.44 |
1:17.86 |
2:08.33 |
|
2:46.86 |
|
4 |
Amanda Bekkewold |
2001 |
Simklubben Neptun |
|
34.16 |
1:17.89 |
2:10.95 |
|
2:48.44 |
|
5 |
Rebecca Zerne |
2001 |
Södertörns Simsällskap |
|
38.14 |
1:23.55 |
2:14.39 |
|
2:52.73 |
|
6 |
Alicia Kjerrman |
2001 |
Spårvägen Simförening |
|
35.79 |
1:24.03 |
2:16.15 |
|
2:58.35 |
|
7 |
Camila Valenzuela Jorquera |
2001 |
Ösmo Simsällskap |
|
39.58 |
1:30.31 |
2:23.22 |
|
3:01.84 |
|
8 |
Clara Bohman |
2001 |
Simklubben Neptun |
|
41.52 |
1:36.05 |
2:33.54 |
|
3:13.67 |
|
9 |
Sandra Pasanen |
2001 |
Ösmo Simsällskap |
|
47.68 |
1:42.93 |
2:39.32 |
|
3:24.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 22, 200m Medley Damer, Finaler 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Carolina Jonsson |
2002 |
Södertälje Simsällskap |
|
31.76 |
1:13.08 |
1:57.03 |
|
2:31.97 |
|
2 |
Linn Herlin |
2002 |
Spårvägen Simförening |
|
33.13 |
1:13.91 |
1:58.28 |
|
2:35.81 |
|
3 |
Sophie Bladin |
2002 |
Simklubben Neptun |
|
34.99 |
1:15.38 |
2:08.40 |
|
2:44.99 |
|
4 |
Liv Tibblin Wahnberg |
2002 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
35.21 |
1:19.23 |
2:11.18 |
|
2:46.98 |
|
5 |
Nadia Welin-Berger |
2002 |
Södertälje Simsällskap |
|
34.43 |
1:20.66 |
2:09.14 |
|
2:47.64 |
|
6 |
Ioana Danes |
2002 |
Spårvägen Simförening |
|
35.61 |
1:21.78 |
2:09.78 |
|
2:48.38 |
|
7 |
Linnea Yu Hammarsten |
2002 |
Södertälje Simsällskap |
|
35.17 |
1:19.00 |
2:10.16 |
|
2:48.93 |
|
8 |
Hedda Sköld |
2002 |
Wisby Simsällskap |
|
35.59 |
1:22.42 |
2:12.95 |
|
2:52.16 |
|
9 |
Angelica Blomberg |
2002 |
Södertälje Simsällskap |
|
35.92 |
1:23.79 |
2:21.41 |
|
3:00.07 |
|
10 |
Vendela Lundqvist |
2002 |
Södertälje Simsällskap |
|
39.54 |
1:26.68 |
2:20.22 |
|
3:01.09 |
|
11 |
Evelina Porling |
2002 |
Södertälje Simsällskap |
|
48.17 |
1:37.00 |
2:31.96 |
|
3:12.50 |
|
12 |
Johanna Granhällen |
2002 |
Spårvägen Simförening |
|
43.22 |
1:34.38 |
2:28.84 |
|
3:13.36 |
|
- |
Naomi Sterling |
2002 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 22, 200m Medley Damer, Finaler 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Tone Sandsjö |
2003 |
Wisby Simsällskap |
|
33.50 |
1:16.32 |
1:59.65 |
|
2:36.14 |
|
2 |
Madicken Eriksson |
2003 |
Simklubben Neptun |
|
35.29 |
1:15.70 |
2:02.15 |
|
2:37.76 |
|
3 |
Isabel Teglöf |
2003 |
Södertälje Simsällskap |
|
34.45 |
1:15.39 |
2:03.16 |
|
2:40.52 |
|
4 |
Emilia Wullrich |
2003 |
Spårvägen Simförening |
|
37.33 |
1:21.79 |
2:07.65 |
|
2:44.59 |
|
5 |
Veronica Lythell |
2003 |
Spårvägen Simförening |
|
35.40 |
1:18.86 |
2:06.87 |
|
2:44.98 |
|
6 |
Maria Bang |
2003 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
35.79 |
1:19.54 |
2:07.44 |
|
2:45.92 |
|
7 |
Lovisa Edman |
2003 |
Simklubben Neptun |
|
35.59 |
1:18.05 |
2:08.47 |
|
2:46.01 |
|
8 |
Emma Lundmark |
2003 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
33.13 |
1:15.34 |
2:08.96 |
|
2:48.02 |
|
9 |
Elsa Djuphammar |
2003 |
Simklubben Neptun |
|
36.14 |
1:21.53 |
2:11.67 |
|
2:50.02 |
|
10 |
Elsa Fogelsjöö |
2003 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
35.26 |
1:18.30 |
2:10.97 |
|
2:50.04 |
|
11 |
Eliane Westermark |
2003 |
Spårvägen Simförening |
|
38.67 |
1:23.82 |
2:14.32 |
|
2:51.38 |
|
12 |
Astrid Nilsson |
2003 |
Turebergs Simklubb |
|
36.12 |
1:23.77 |
2:12.96 |
|
2:51.41 |
|
13 |
Alva Hagström |
2003 |
Simklubben Neptun |
|
36.53 |
1:24.65 |
2:12.38 |
|
2:51.66 |
|
14 |
Heidi Saluveer |
2003 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
36.05 |
1:21.08 |
2:13.46 |
|
2:51.97 |
|
15 |
Sofia Voigt |
2003 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
37.34 |
1:23.57 |
2:14.43 |
|
2:52.07 |
|
16 |
Lova Gottberg |
2003 |
Simklubben Neptun |
|
37.85 |
1:22.13 |
2:13.97 |
|
2:52.25 |
|
17 |
Linnéa Teljstedt |
2003 |
Södertälje Simsällskap |
|
37.35 |
1:27.19 |
2:15.70 |
|
2:52.80 |
|
18 |
Felicia Larsered |
2003 |
Turebergs Simklubb |
|
40.31 |
1:27.10 |
2:15.33 |
|
2:53.41 |
|
19 |
Cornelia Ericsson |
2003 |
Turebergs Simklubb |
|
36.13 |
1:20.11 |
2:15.28 |
|
2:54.46 |
|
20 |
Hilma Brunnberg |
2003 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
39.61 |
1:29.72 |
2:19.22 |
|
2:57.62 |
|
21 |
Cornelia Lythell |
2003 |
Spårvägen Simförening |
|
39.29 |
1:25.42 |
2:19.14 |
|
2:59.73 |
|
22 |
Sara Kärvestedt |
2003 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
39.88 |
1:30.92 |
2:25.02 |
|
3:04.75 |
|
23 |
Nicole Papachristou |
2003 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
41.28 |
1:29.58 |
2:25.87 |
|
3:05.06 |
|
24 |
Millie Björlin |
2003 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
41.44 |
1:29.14 |
2:24.60 |
|
3:08.59 |
|
25 |
Tilda Ekedahl |
2003 |
Wisby Simsällskap |
|
42.18 |
1:33.73 |
2:25.39 |
|
3:10.10 |
|
26 |
Maja Gunnarson |
2003 |
Simklubben Neptun |
|
39.41 |
1:30.30 |
2:30.01 |
|
3:10.67 |
|
27 |
Iza Ramså Ness |
2003 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
43.35 |
1:35.57 |
2:29.02 |
|
3:11.05 |
|
28 |
Benedicte Lumby Jessen |
2003 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
41.29 |
1:33.22 |
2:31.46 |
|
3:13.43 |
|
29 |
Elvira Weid |
2003 |
Spårvägen Simförening |
|
40.81 |
1:30.99 |
2:31.20 |
|
3:16.77 |
|
30 |
Elin Homnér |
2003 |
Simklubben Neptun |
|
43.75 |
1:39.56 |
2:34.85 |
|
3:19.39 |
|
31 |
Annie Dovhammar |
2003 |
Simklubben Neptun |
|
46.55 |
1:39.62 |
2:38.06 |
|
3:21.19 |
|
32 |
Penelope Gomez Rojas |
2003 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
46.87 |
1:42.57 |
2:43.13 |
|
3:34.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 22, 200m Medley Damer, Finaler 13 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Isa Lundgren Sonnergren |
2004 |
Simklubben Neptun |
|
33.35 |
1:14.10 |
2:00.89 |
|
2:39.46 |
|
2 |
Vilma Lindberg |
2004 |
Södertälje Simsällskap |
|
35.58 |
1:19.15 |
2:03.44 |
|
2:40.70 |
|
3 |
Anna Wainikka |
2004 |
Simklubben Neptun |
|
34.72 |
1:19.04 |
2:08.60 |
|
2:44.87 |
|
4 |
Elvira Montes |
2004 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
35.53 |
1:16.93 |
2:09.86 |
|
2:49.23 |
|
5 |
Johanna Bagelius |
2004 |
Spårvägen Simförening |
|
35.31 |
1:19.98 |
2:10.37 |
|
2:49.52 |
|
6 |
Sara Torstensson |
2004 |
Spårvägen Simförening |
|
37.34 |
1:22.19 |
2:11.45 |
|
2:49.53 |
|
7 |
Selma Holmer |
2004 |
Turebergs Simklubb |
|
36.24 |
1:19.42 |
2:14.02 |
|
2:49.93 |
|
8 |
Sara Arnö |
2004 |
Turebergs Simklubb |
|
36.38 |
1:22.65 |
2:13.49 |
|
2:52.32 |
|
9 |
Stella Brinne Roos |
2004 |
Älvsjö AIK Simförening |
|
39.03 |
1:23.59 |
2:13.03 |
|
2:52.93 |
|
10 |
Elin Grähs |
2004 |
Simklubben Neptun |
|
36.93 |
1:21.54 |
2:14.08 |
|
2:53.21 |
|
11 |
Lilly Eriksson |
2004 |
Simklubben Neptun |
|
39.23 |
1:25.73 |
2:17.05 |
|
2:57.07 |
|
12 |
Else Jomaa |
2004 |
Simklubben Neptun |
|
40.59 |
1:31.59 |
2:21.04 |
|
3:02.03 |
|
13 |
Nella Silfwergård |
2004 |
Wisby Simsällskap |
|
38.57 |
1:26.73 |
2:20.72 |
|
3:02.41 |
|
14 |
Elsa Lövquist |
2004 |
Simklubben Neptun |
|
37.05 |
1:28.20 |
2:23.19 |
|
3:02.77 |
|
15 |
Penny Pettersdotter Wenster |
2004 |
Simklubben Neptun |
|
41.30 |
1:26.59 |
2:21.78 |
|
3:02.91 |
|
16 |
Ella Bolmstrand |
2004 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
39.24 |
1:28.81 |
2:25.75 |
|
3:03.91 |
|
17 |
Agnes Behrenfeldt |
2004 |
Simklubben Neptun |
|
41.51 |
1:32.35 |
2:27.35 |
|
3:07.34 |
|
18 |
Clara Unden |
2004 |
Simklubben Neptun |
|
42.57 |
1:30.22 |
2:26.65 |
|
3:08.47 |
|
19 |
Fiona Karlsson |
2004 |
Ösmo Simsällskap |
|
43.43 |
1:32.77 |
2:30.35 |
|
3:10.92 |
|
20 |
Li Elveskog |
2004 |
Simklubben Neptun |
|
42.77 |
1:35.68 |
2:29.30 |
|
3:12.44 |
|
21 |
Caroline Friberg |
2004 |
Simklubben Neptun |
|
41.13 |
1:31.58 |
2:27.02 |
|
3:13.01 |
|
22 |
Sofia Lindqvist |
2004 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
42.60 |
1:36.06 |
2:32.79 |
|
3:19.11 |
|
23 |
Matilda Lindqvist |
2004 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
44.32 |
1:40.68 |
2:37.99 |
|
3:23.74 |
|
24 |
Ella Sörensen |
2004 |
Södertälje Simsällskap |
|
47.14 |
1:41.09 |
2:41.40 |
|
3:25.45 |
|
- |
Belize Vaamonde |
2004 |
Spårvägen Simförening |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
- |
Khulan Chinbat |
2004 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.25.10 |
Utskriftsdatum |
11 juni 2017 |
Licensierad till: Spårvägen Simförening |
Utskriftstid |
16:51 |
|