Resultat för UGP 3 2017, Eriksdal
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Resultat Gren 16 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | UGP 3 - 2017 | Utskriftsdatum | 11 juni 2017 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 10:16 | |||
Arrangör | Stockholms simförbund | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 10 juni 2017 |
Gren 16, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 17 - 18 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Pontus Jonsson | 2000 | Södertörns Simsällskap | 32.14 | 1:07.19 | |||||
2 | Sebastian Tufvesson | 2000 | Stockholms Kappsimningsklubb | 34.67 | 1:15.55 | |||||
3 | Kenzo Buchli | 2000 | Stockholmspolisens IF SF | 36.25 | 1:17.71 | |||||
4 | Guillermo Illanes | 2000 | Södertälje Simsällskap | 38.99 | 1:24.45 | |||||
5 | Erik Dunér | 1999 | Södertörns Simsällskap | 39.16 | 1:24.61 | |||||
6 | Oskar Thuresson | 1999 | Wisby Simsällskap | 39.81 | 1:25.76 | |||||
7 | Oskar Mikker | 2000 | Södertörns Simsällskap | 41.87 | 1:26.39 | |||||
8 | Oskar Hägglund | 1999 | Södertörns Simsällskap | 43.41 | 1:33.84 | |||||
Gren 16, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Morgan Martinsson | 2001 | Simklubben Neptun | 32.76 | 1:10.98 | |||||
2 | Linus Kahl | 2001 | Wisby Simsällskap | 34.24 | 1:12.03 | |||||
3 | Adam Sehmi | 2001 | Södertörns Simsällskap | 35.04 | 1:14.73 | |||||
4 | Jonas Malmring | 2001 | Spårvägen Simförening | 33.15 | 1:14.74 | |||||
5 | Klaudius Schreck | 2001 | Södertörns Simsällskap | 33.91 | 1:15.78 | |||||
6 | Zain Mardeni | 2001 | Ösmo Simsällskap | 39.23 | 1:23.62 | |||||
7 | Kiflom Mogos | 2001 | Stockholmspolisens IF SF | 47.74 | 1:37.06 | |||||
Gren 16, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Arvid Styrman | 2002 | Spårvägen Simförening | 34.62 | 1:14.00 | |||||
2 | Alexandr Sidorov | 2002 | Stockholmspolisens IF SF | 35.65 | 1:16.47 | |||||
3 | Andreas Wallén | 2002 | Spårvägen Simförening | 35.92 | 1:16.52 | |||||
4 | Douglas Reuterskiöld | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 38.05 | 1:17.90 | |||||
5 | Theodor Fridh | 2002 | Södertörns Simsällskap | 38.18 | 1:19.91 | |||||
6 | Tor Selander | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 38.23 | 1:20.05 | |||||
7 | Michael Stille | 2002 | Turebergs Simklubb | 38.35 | 1:20.89 | |||||
8 | William Bernhardsson | 2002 | Spårvägen Simförening | 38.63 | 1:21.67 | |||||
9 | Isac Böschen | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 38.90 | 1:24.07 | |||||
10 | Alex Rappoccio | 2002 | Simklubben Neptun | 41.09 | 1:27.98 | |||||
11 | Nils Backlund | 2002 | Spårvägen Simförening | 43.10 | 1:29.87 | |||||
Gren 16, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | David Neuhardt | 2003 | Spårvägen Simförening | 34.34 | 1:11.74 | |||||
2 | Erik Lööw | 2003 | Södertälje Simsällskap | 35.43 | 1:14.47 | |||||
3 | Hugo Seemann | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 37.21 | 1:20.48 | |||||
4 | Theo Oerther | 2003 | Södertälje Simsällskap | 39.14 | 1:22.45 | |||||
5 | Isak Wallström-Blomgren | 2003 | Simklubben Neptun | 38.39 | 1:24.04 | |||||
6 | Otto Lundberg | 2003 | Stockholms Kappsimningsklubb | 40.04 | 1:24.42 | |||||
7 | Jannis Siotis | 2003 | Spårvägen Simförening | 39.54 | 1:24.83 | |||||
8 | Sebastian Johansson | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 39.13 | 1:25.26 | |||||
9 | Adam Hansson Dylén | 2003 | Spårvägen Simförening | 40.09 | 1:25.53 | |||||
10 | Pijus Guvenius | 2003 | Älvsjö AIK Simförening | 41.29 | 1:25.89 | |||||
11 | Tim Carlberg | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 40.95 | 1:26.45 | |||||
12 | Malte Haargaard | 2003 | Simklubben Neptun | 40.67 | 1:27.63 | |||||
13 | Liam Björklund | 2003 | Ösmo Simsällskap | 40.79 | 1:28.56 | |||||
14 | Walter Pettersson | 2003 | Wisby Simsällskap | 42.89 | 1:31.07 | |||||
15 | Isak Monka | 2003 | Simklubben Neptun | 43.75 | 1:33.71 | |||||
15 | Oliver Höglund | 2003 | Wisby Simsällskap | 42.34 | 1:33.71 | |||||
17 | Jakob Gnalin | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 44.63 | 1:37.21 | |||||
18 | Simon Brouzell | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 47.11 | 1:38.78 | |||||
19 | Filip Westlund | 2003 | Turebergs Simklubb | 46.84 | 1:39.94 | |||||
20 | Felix Noe Glaser | 2003 | Södertörns Simsällskap | 51.02 | 1:50.74 | |||||
Gren 16, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Malte Söderberg | 2004 | Södertörns Simsällskap | 35.62 | 1:17.18 | |||||
2 | Gustav Niring | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | 38.27 | 1:20.51 | |||||
3 | Elias Lyth | 2004 | Wisby Simsällskap | 40.01 | 1:24.29 | |||||
4 | Axel Lewander | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | 40.72 | 1:25.78 | |||||
5 | Hjalmar Mueller | 2004 | Simklubben Neptun | 41.57 | 1:27.18 | |||||
6 | Niclas Ruimeng Li | 2004 | Turebergs Simklubb | 41.35 | 1:27.96 | |||||
7 | Anton Höglund | 2004 | Wisby Simsällskap | 42.33 | 1:30.35 | |||||
8 | Gustavs Cerps | 2004 | Simklubben Neptun | 42.67 | 1:31.31 | |||||
9 | Lucas Vainio | 2004 | Södertörns Simsällskap | 44.86 | 1:34.31 | |||||
10 | Morris Martin | 2004 | Simklubben Neptun | 44.88 | 1:34.87 | |||||
11 | Filip Hägglund | 2004 | Södertörns Simsällskap | 47.19 | 1:41.34 | |||||
12 | Elias Svärd Hedenström | 2004 | Simklubben Neptun | 47.02 | 1:41.88 | |||||
13 | John Ström | 2004 | Spårvägen Simförening | 47.64 | 1:42.29 | |||||
14 | Alvin Hamzehnejad | 2004 | Södertörns Simsällskap | 50.16 | 1:50.21 | |||||
- | Markus Annas | 2004 | Spårvägen Simförening | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 11 juni 2017 |
Licensierad till: Spårvägen Simförening | Utskriftstid | 10:16 |