2017-11-21   11:01:58
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för LH-Games 2017

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Fredag EM

Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  LH-Games 2017    Utskriftsdatum  07 juli 2017   
  Tävlingsort  Landskrona    Utskriftstid  18:30   
  Arrangör  Helsingborg S - Landskrona S         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  07 juli 2017         
 
 
Gren 8, 4X50m Frisim D 15år oä, Finaler 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  LAND  50m        Tid  Status 











 
Trelleborg Damer  Trelleborg Sim            1:52.07   
  Davilda Lareva  2000      28.52        28.52   
  Nicola Parfitt  2000      27.03        55.55   
  Frida Tunheim-Glad  2001      28.39        1:23.94   
  Linn Olsson  2002      28.13        1:52.07   
                     
Landskrona Damer  Landskrona Simsällskap            1:53.71   
  Isabelle Moreau  2001      29.04        29.04   
  Julia Brinkhagen  1999      28.70        57.74   
  Elin Johannesson  1999      28.45        1:26.19   
  Ida Sandwång  2001      27.52        1:53.71   
                     
Sandefjord SK J1 Jr.  Sandefjord Svømmeklubb            1:58.45   
  Kristin Venstad  2001      30.38        30.38   
  Sanne Berggren  2001      29.66        1:00.04   
  Kaja Godaker Furre  2001      29.57        1:29.61   
  Helene Samuelsen  2001      28.84        1:58.45   
                     
Kungsbacka Damer Lag 1  2002  Kungsbacka Simsällskap            1:59.95   
  Malin Andersson  1999      29.72        29.72   
  Anna Graffner  2002      29.64        59.36   
  Michaela Johansson  2000      30.52        1:29.88   
  Isabella Källén  2001      30.07        1:59.95   
                     
Eskilstuna Damer  1995  Eskilstuna Simklubb            2:00.50   
  Elin Sand  2002      31.35        31.35   
  Amanda Kullman  2000      29.31        1:00.66   
  Emilia Loikala  2000      29.43        1:30.09   
  Walda Jonsson  2001      30.41        2:00.50   
                     
Trondhjems SLK J1 Jr  Trondhjem SLK            2:00.63   
  Heidi Elisabeth Ysland  2001      29.30        29.30   
  Eirill Straum  2001      30.68        59.98   
  Silje Aadahl  2002      30.75        1:30.73   
  Hege Solberg Jørgensen  2002      29.90        2:00.63   
                     
Sandefjord SK J2 Jr.  Sandefjord Svømmeklubb            2:02.84   
  Silje Marie Rui  2001      31.35        31.35   
  Pia Haavik  2001      30.59        1:01.94   
  Silje Katrine Tveitan Wad  2003      30.54        1:32.48   
  Maja Baugerød  2001      30.36        2:02.84   
                     
Täby Sim Damer Lag 1  2001  Täby Sim            2:03.99   
  Stella Alin  2002      30.14        30.14   
  Anna Ladis  2001      28.27        58.41   
  Maria Tavemark  2001      34.33        1:32.74   
  Viktoria Nylund  2001      31.25        2:03.99   
                     
Kalmar Sim Damer  2000  Kalmar Simsällskap            2:04.94   
  Tilda Nordén  2001      31.08        31.08   
  Tilde Wolfgang  2001      31.37        1:02.45   
  Hannah Bondeson  2003      31.84        1:34.29   
  Jenny Fröstberg  2002      30.65        2:04.94   
                     
10  Kungsbacka Damer Lag 2  1999  Kungsbacka Simsällskap            2:07.78   
  Alice Karlsson  2004      31.02        31.02   
  Julia Voss  2001      31.45        1:02.47   
  Matilda Bengtsson  2002      32.30        1:34.77   
  Ylva Franck  2000      33.01        2:07.78   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  07 juli 2017 
Licensierad till: Landskrona Simsällskap  Utskriftstid  18:30 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Control Media & Sport ny webbutvecklare
Backstroke Start