2017-11-21   10:57:41
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för LH-Games 2017

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Fredag EM

Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  LH-Games 2017    Utskriftsdatum  07 juli 2017   
  Tävlingsort  Landskrona    Utskriftstid  18:22   
  Arrangör  Helsingborg S - Landskrona S         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  07 juli 2017         
 
 
Gren 7, 200m Frisim Herrar, Finaler 17 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  LAND  50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Daniel Olsson-Shirazi  1997  Simklubben Ran    28.45  59.11  1:30.34    2:03.43   
Jonas Fiskaa Barstad  2000  Trondhjem SLK    29.32  1:01.56  1:34.44    2:06.70   
Gustav Östlund  1997  Simklubben Poseidon    28.82  1:00.51  1:33.26    2:07.41   
Alexander Dahlén  1999  Simklubben Poseidon    29.92  1:04.04  1:38.60    2:12.35   
Gergö Nagy  1995  Simklubben Poseidon    29.97  1:03.83  1:39.51    2:14.38   
Oscar Johansson  2000  Simklubben Poseidon    30.85  1:06.61  1:42.08    2:15.88   
Marcus Karlin-Reteike  1999  Simklubben Ran    32.46  1:09.33  1:45.96    2:21.79   
Bjarne Forfot  2000  Trondhjem SLK    33.68  1:12.64  1:53.70    2:33.17   
Perica Milos  1997  Helsingborgs Simsällskap    34.74  1:14.55  1:54.13    2:34.98   
Erik Mangbo  1999  Helsingborgs Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 7, 200m Frisim Herrar, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  LAND  50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Viktor Nysøe Rehling  2001  Farum Svømmeklub    29.05  1:01.31  1:32.96    2:03.20   
Malthe Letting  2001  Farum Svømmeklub    28.46  1:00.45  1:33.84    2:07.47   
Gustav Lind  2002  Helsingborgs Simsällskap    28.85  1:01.09  1:34.69    2:07.63   
Andres Pöllänen  2001  Täby Sim    29.76  1:02.81  1:35.69    2:08.38   
Philip Stenberg  2001  Malmö Kappsimningsklubb    28.88  1:01.19  1:35.63    2:09.10   
Erik Ahlqvist  2001  Täby Sim    29.77  1:01.55  1:35.40    2:09.15   
Oscar Elfers  2002  Helsingborgs Simsällskap    30.10  1:03.36  1:37.26    2:10.58   
André Philipsson Eriksson  2001  Helsingborgs Simsällskap    30.71  1:04.99  1:38.98    2:11.15   
Anton Forsberg  2001  Täby Sim    30.94  1:05.32  1:39.94    2:12.76   
10  Johan Hennert  2001  Solna Sundbyberg SS 04    29.44  1:02.98  1:38.20    2:13.20   
11  Rasmus Thode Møller  2002  Farum Svømmeklub    27.86  1:00.25  1:36.69    2:13.46   
12  Alens Daugelis  2002  Farum Svømmeklub    29.69  1:03.16  1:38.83    2:14.10   
13  Leo Jakobsson  2002  Solna Sundbyberg SS 04    29.34  1:02.32  1:39.67    2:14.89   
14  Arvid Scott  2001  Malmö Kappsimningsklubb    31.06  1:06.89  1:41.59    2:15.43   
15  Douglas Romare  2001  Malmö Kappsimningsklubb    30.52  1:05.20  1:40.92    2:16.11   
16  Carl Ewertz  2002  Malmö Kappsimningsklubb    31.22  1:05.36  1:41.48    2:16.30   
17  Jonathan Einarsson  2001  Kungsbacka Simsällskap    30.59  1:05.33  1:41.72    2:18.18   
18  Douglas Thulin Ahlström  2001  Simklubben Ran    31.82  1:06.80  1:43.97    2:19.34   
19  David Sandström  2002  Helsingborgs Simsällskap    31.48  1:07.21  1:43.99    2:20.44   
20  Oskar Kvalsvik Kjær  2002  Sandefjord Svømmeklubb    33.29  1:09.84  1:46.70    2:21.80   
21  Isac Böschen  2002  Solna Sundbyberg SS 04    30.24  1:06.57  1:45.35    2:22.55   
22  Leo Pekberg  2002  Ängelholms Simsällskap    31.78  1:08.57  1:46.50    2:23.90   
23  Sebastian Svensson  2001  Kungsbacka Simsällskap    30.70  1:06.59  1:45.70    2:24.55   
24  Hugo Leandersson  2002  Simklubben Poseidon    33.00  1:10.48  1:49.31    2:26.32   
25  Jonathan Zachrisson  2002  Kungsbacka Simsällskap    33.02  1:10.25  1:50.20    2:27.81   
26  Alfred Thunell  2002  Landskrona Simsällskap    33.88  1:14.32  1:55.76    2:30.62   
27  Tim Ericksson  2002  Kalmar Simsällskap    32.27  1:10.77  1:52.04    2:32.11   
28  William Olsson  2002  Kungsbacka Simsällskap    34.15  1:12.70  1:53.90    2:33.67   
29  Oliwer Budak  2001  Helsingborgs Simsällskap    34.03  1:14.29  1:56.30    2:36.98   
30  Jacob Kenneryd  2001  Ljungby Simsällskap    34.15  1:14.71  1:57.04    2:39.05   
31  Oliver Bjarve  2001  Helsingborgs Simsällskap    36.04  1:16.98  2:00.58    2:40.68   
32  Gustav Karlsson  2002  Ljungby Simsällskap    35.41  1:18.91  2:05.93    2:46.61   
Björn Wallenius  2001  Simklubben Ran            DNS   
Pavli Rafael  2002  Simklubben Ran            DNS   
Richard Ekholm  2002  Kungsbacka Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 7, 200m Frisim Herrar, Finaler 14 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  LAND  50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Henning Cederlund  2003  Helsingborgs Simsällskap    29.09  1:01.70  1:34.42    2:05.20   
Frederik Jørgensen  2003  Farum Svømmeklub    29.32  1:03.14  1:37.83    2:10.99   
Jacob Söderberg  2003  Helsingborgs Simsällskap    30.72  1:05.65  1:39.59    2:12.08   
William Lundblad  2004  Helsingborgs Simsällskap    31.61  1:05.58  1:40.09    2:14.64   
Jonathan Fröjd  2004  Simklubben Sydsim    31.36  1:06.39  1:41.17    2:16.24   
Viktor Wiberg  2003  Helsingborgs Simsällskap    31.23  1:06.11  1:41.65    2:16.64   
Felix Tjärnberg  2005  Helsingborgs Simsällskap    31.00  1:07.13  1:45.23    2:21.13   
Gabriel Olsson  2004  Trelleborg Sim    31.99  1:07.79  1:44.80    2:21.41   
Simon Seel  2003  Täby Sim    32.05  1:07.83  1:44.81    2:21.81   
10  Oliver Kock  2003  Helsingborgs Simsällskap    31.11  1:07.40  1:46.23    2:23.14   
11  Arvid Axelsson  2003  Simklubben Ran    32.46  1:08.99  1:46.43    2:23.40   
12  Marcus Larsson  2003  Solna Sundbyberg SS 04    33.23  1:10.18  1:47.98    2:24.70   
13  Kalle Edelhamre  2003  Helsingborgs Simsällskap    32.98  1:09.57  1:47.99    2:25.21   
14  Gabriel Agardh  2003  Simklubben Hajen    32.76  1:10.18  1:48.12    2:25.62   
15  Vlad Lupu  2003  Helsingborgs Simsällskap    32.39  1:09.37  1:48.37    2:25.69   
16  Olle Olsson  2004  Helsingborgs Simsällskap    34.89  1:13.02  1:51.18    2:25.72   
17  Axel Vaide  2005  Ängelholms Simsällskap    32.66  1:10.12  1:48.61    2:25.81   
18  Gustaf Stokholm  2004  Ängelholms Simsällskap    33.21  1:10.57  1:48.64    2:26.20   
19  Leo Gränse  2004  Helsingborgs Simsällskap    34.29  1:12.03  1:50.88    2:29.05   
20  Gustaf Wänt  2004  Kungsbacka Simsällskap    33.94  1:13.19  1:53.60    2:32.35   
21  Casper Kristensen  2005  Simsällskapet Iden    34.93  1:13.84  1:53.73    2:32.38   
22  Hektor Kvarnlöf  2004  Kungsbacka Simsällskap    34.36  1:13.28  1:55.86    2:33.49   
23  Jesper Ring  2003  Landskrona Simsällskap    33.64  1:13.43  1:55.27    2:33.57   
24  Karsten Hernæss  2004  Sandefjord Svømmeklubb    35.31  1:15.19  1:56.57    2:34.17   
25  Andre Wester  2003  Ängelholms Simsällskap    33.67  1:13.72  1:54.34    2:34.85   
26  Måns Burmester-Lysell  2004  Simklubben Hajen    34.70  1:13.92  1:55.68    2:35.85   
27  Lucas Bontidean  2005  Simklubben Poseidon    34.65  1:14.99  1:56.93    2:38.67   
28  Jousef Hanna  2003  Täby Sim    33.76  1:14.08  1:57.26    2:38.78   
29  Rasmus Pedersen  2003  Landskrona Simsällskap    33.79  1:15.21  1:58.49    2:39.29   
30  Alf Valdes  2003  Sandefjord Svømmeklubb    38.42  1:22.60  2:03.93    2:41.72   
31  Elliot Asplund  2003  Kalmar Simsällskap    37.02  1:18.35  2:02.46    2:42.43   
32  Erik Komstedt  2005  Simklubben Sydsim    37.70  1:21.59  2:06.32    2:48.52   
33  Wille Palm  2005  Helsingborgs Simsällskap    40.20  1:26.97  2:15.77    2:57.48   
34  Simon Myrvold  2003  Simklubben Poseidon    38.35  1:25.15  2:12.54    2:57.53   
35  Viggo Thomsen  2004  Landskrona Simsällskap    39.34  1:25.10  2:14.68    3:01.81   
36  Melvin Andersson  2003  Simklubben Sydsim    39.40  1:27.95  2:18.00    3:06.22   
37  Dennis Henriksson  2005  Simsällskapet Iden    47.32  1:41.55  2:37.75    3:29.52   
38  Melvin Lundgren  2006  Ljungby Simsällskap    47.46  1:45.77  2:46.77    3:37.04   
Jakob Lindskoug  2004  Simklubben Poseidon            DNS   
Jonathan Olofsson  2006  Simklubben Sydsim            DNS   
Love Offrell  2004  Simklubben Sydsim            DNS   
Oliver Wohlquist  2005  Landskrona Simsällskap            DNS   
Victor Khan-Amidy  2004  Simklubben Poseidon            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  07 juli 2017 
Licensierad till: Landskrona Simsällskap  Utskriftstid  18:22 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Control Media & Sport ny webbutvecklare
Backstroke Start