2017-07-25   18:55:19
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för LH-Games 2017

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Fredag EM

Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  LH-Games 2017    Utskriftsdatum  07 juli 2017   
  Tävlingsort  Landskrona    Utskriftstid  17:08   
  Arrangör  Helsingborg S - Landskrona S         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  07 juli 2017         
 
 
Gren 4, 100m Ryggsim Damer, Finaler 17 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  LAND  50m        Tid  Status 











 
Malin Andersson  1999  Kungsbacka Simsällskap    33.27        1:08.80   
Ida Liljeqvist  1999  Höganäs Simsällskap    33.09        1:09.83   
Emma Persson  1999  Simklubben Lödde    34.46        1:12.01   
Filippa Berndtson  1997  Solna Sundbyberg SS 04    35.71        1:14.36   
Amanda Kullman  2000  Eskilstuna Simklubb    36.47        1:14.95   
Michaela Johansson  2000  Kungsbacka Simsällskap    36.37        1:14.97   
Elin Johannesson  1999  Landskrona Simsällskap    36.45        1:15.01   
Julia Brinkhagen  1999  Landskrona Simsällskap    37.24        1:17.47   
Rebecca Höglind  1998  Solna Sundbyberg SS 04    37.44        1:18.50   
10  Emilia Loikala  2000  Eskilstuna Simklubb    39.55        1:22.28   
11  Aase Bjørnsdatter Paulsen  2000  Trondhjem SLK    44.14        1:32.06   
12  Ylva Franck  2000  Kungsbacka Simsällskap    48.33        1:43.44   
Elin Lackegård  2000  Simklubben Hajen            DNS   
Malin Svensson  1999  Simklubben Hajen            DNS   
                     
 
Gren 4, 100m Ryggsim Damer, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  LAND  50m        Tid  Status 











 
Therese Baltzarsson  2001  Solna Sundbyberg SS 04    36.35        1:15.76   
Olivia Skog  2002  Simklubben Lödde    37.12        1:16.40   
Stella Alin  2002  Täby Sim    37.66        1:17.17   
Carolina Sahl Rasmussen  2001  Farum Svømmeklub    36.61        1:17.38   
Amanda Hietala  2002  Helsingør Svømmeklub    37.89        1:17.65   
Sofia Juliusson  2002  Helsingborgs Simsällskap    37.49        1:18.00   
Kaja Godaker Furre  2001  Sandefjord Svømmeklubb    37.52        1:18.71   
Ellinor Stenhård  2002  Helsingborgs Simsällskap    38.08        1:18.73   
Walda Jonsson  2001  Eskilstuna Simklubb    37.84        1:18.89   
10  Julia Larsson  2002  Simklubben Hajen    37.53        1:19.05   
11  Viktoria Nylund  2001  Täby Sim    38.82        1:19.46   
12  Helene Samuelsen  2001  Sandefjord Svømmeklubb    38.62        1:20.01   
13  Anna Ladis  2001  Täby Sim    39.11        1:20.19   
14  Izabella Kullman  2002  Eskilstuna Simklubb    39.62        1:20.54   
15  Elsa Assarsson  2001  Landskrona Simsällskap    39.57        1:21.14   
16  Maja Baugerød  2001  Sandefjord Svømmeklubb    39.36        1:21.35   
17  Sanne Berggren  2001  Sandefjord Svømmeklubb    38.36        1:21.42   
18  Tilda Nordén  2001  Kalmar Simsällskap    38.33        1:21.51   
19  Silje Aadahl  2002  Trondhjem SLK    39.31        1:21.56   
20  Elin Sand  2002  Eskilstuna Simklubb    40.07        1:22.30   
21  Inga Steinsdotter Nestgaa  2002  Trondhjem SLK    40.00        1:22.34   
22  Eirill Straum  2001  Trondhjem SLK    40.27        1:22.84   
23  Tilde Wolfgang  2001  Kalmar Simsällskap    40.39        1:23.16   
24  Emilia Eek  2001  Simklubben Sydsim    40.17        1:24.09   
25  Jenny Fröstberg  2002  Kalmar Simsällskap    41.10        1:25.27   
26  Matilda Carlberg  2002  Simklubben Poseidon    41.44        1:25.74   
27  Pia Haavik  2001  Sandefjord Svømmeklubb    41.74        1:27.40   
28  Silje Marie Rui  2001  Sandefjord Svømmeklubb    42.17        1:28.08   
29  Arianna Bardelli  2002  Höganäs Simsällskap    44.66        1:29.45   
30  Matilda Bengtsson  2002  Kungsbacka Simsällskap    44.53        1:31.51   
Clara Lönnberg  2001  Eskilstuna Simklubb            DNS   
Ella Wranå  2001  Kalmar Simsällskap            DNS   
Stine Saaby Schmidt  2002  Farum Svømmeklub            DNS   
                     
 
Gren 4, 100m Ryggsim Damer, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  LAND  50m        Tid  Status 











 
Mathilde Maria Thorsen  2004  Helsingør Svømmeklub    34.51        1:12.08   
Alicia Johansson  2003  Helsingborgs Simsällskap    35.65        1:12.33   
Nina Podric  2004  Helsingborgs Simsällskap    36.47        1:14.39   
Emelie Ek-Värn  2004  Landskrona Simsällskap    36.24        1:14.48   
Alice Tufvesson  2003  Höganäs Simsällskap    36.13        1:15.10   
Ella Jeppsson  2003  Simklubben Hajen    36.56        1:15.78   
Emma Lundmark  2003  Solna Sundbyberg SS 04    36.84        1:15.90   
Emilia Forsberg  2003  Täby Sim    36.68        1:16.19   
Linnea Hietala  2004  Helsingør Svømmeklub    36.73        1:16.40   
10  Maya Ehlers Hansen  2004  Farum Svømmeklub    37.79        1:16.41   
11  Nelly Hansson  2004  Ängelholms Simsällskap    37.07        1:17.10   
12  Johanna Melin  2003  Simklubben Sydsim    37.58        1:17.63   
13  Freja Werker  2003  Simklubben Hajen    36.91        1:17.67   
14  Ebba Hellzén  2003  Ängelholms Simsällskap    37.49        1:17.87   
15  Freja Stenbækgård  2003  Helsingør Svømmeklub    38.76        1:19.09   
16  Maj Jensen  2003  Farum Svømmeklub    38.22        1:19.81   
17  Julia Rieschel  2003  Simklubben Poseidon    39.08        1:20.24   
18  Boel Bergquist  2003  Simklubben Poseidon    38.62        1:20.26   
19  Clara Huston  2003  Simklubben Hajen    38.51        1:20.57   
20  Elin Andersson  2003  Täby Sim    38.73        1:21.12   
21  Ella Gutenwik  2004  Simklubben Hajen    39.32        1:21.16   
22  Alva Abrahamsson  2004  Eskilstuna Simklubb    39.48        1:21.38   
23  Josefin Dellhede  2003  Landskrona Simsällskap    40.73        1:21.47   
24  Louise Andersson  2003  Kungsbacka Simsällskap    39.07        1:22.08   
25  Nicole Ahlbeck  2003  Malmö Kappsimningsklubb    40.91        1:22.23   
26  Hannah Bondeson  2003  Kalmar Simsällskap    39.22        1:22.49   
27  Vilde Austmo  2003  Trondhjem SLK  NOR  39.85        1:22.76   
28  Embla Baarholm  2004  Trondhjem SLK    40.00        1:23.01   
29  Hanna Barnell  2003  Simklubben Hajen    40.10        1:23.08   
30  Sahlina Lundgren  2004  Ljungby Simsällskap    40.82        1:23.40   
31  Sofia Hake  2003  Simklubben Poseidon    40.95        1:23.55   
32  Sarah Holm Clausen  2004  Farum Svømmeklub    41.16        1:24.36   
33  Karla Stjepanetic  2003  Helsingborgs Simsällskap    41.35        1:24.53   
34  Anna Nilsson  2003  Helsingborgs Simsällskap    41.16        1:24.76   
35  Vanja Magnusson  2004  Växjö Simsällskap    41.68        1:25.22   
36  Nina Takolander  2003  Täby Sim    40.66        1:25.68   
37  Tilda Hilbert  2004  Kungsbacka Simsällskap    40.91        1:25.74   
38  Alma Mårtensson  2004  Simklubben Hajen    41.78        1:26.15   
39  Hanne Næss  2004  Vestkantsvømmerne  DEN  42.12        1:26.55   
40  Kirsti Paulsen  2003  Trondhjem SLK    42.82        1:27.53   
41  Fanny Hess  2004  Landskrona Simsällskap    42.75        1:27.71   
42  Klara Martinez Jonsson  2004  Kungsbacka Simsällskap    41.24        1:28.17   
43  Lisa Candelius  2003  Solna Sundbyberg SS 04    42.13        1:29.10   
44  Agnes Hildebrand Westerberg  2004  Växjö Simsällskap    43.54        1:29.38   
45  Siri Wibert  2004  Växjö Simsällskap    44.16        1:30.08   
46  Nina Skarø  2003  Trondhjem SLK    44.27        1:30.94   
47  Emelie Stridh  2004  Simklubben Poseidon    44.73        1:31.49   
48  Viktoria Loo  2004  Kalmar Simsällskap    44.39        1:31.50   
49  Mira Sandberg  2004  Simklubben Poseidon    42.80        1:31.86   
50  Elin Jämtin  2003  Kalmar Simsällskap    44.00        1:32.00   
51  Kore Danaë Plunkett  2003  Täby Sim    44.70        1:32.08   
52  Elsa Thell  2004  Landskrona Simsällskap    45.52        1:33.92   
53  Amanda Voss  2004  Kungsbacka Simsällskap    44.89        1:34.30   
54  Fanny Moreau  2003  Landskrona Simsällskap    45.88        1:35.55   
55  Gabriella Mattsson  2004  Höganäs Simsällskap    45.99        1:35.57   
56  Alice Klasholm  2004  Simklubben Poseidon    45.34        1:38.13   
57  Hanna Månendahl  2003  Kungsbacka Simsällskap    46.43        1:39.25   
58  Linnea Bergman  2003  Ljungby Simsällskap    48.45        1:39.86   
59  Ida Sophie Hinsch Olsen  2004  Helsingør Svømmeklub    48.49        1:41.85   
60  Emilia Sandström  2004  Simklubben Sydsim    52.63        1:50.23   
Lova Flemming  2004  Simklubben Sydsim            DNS   
                     
 
Gren 4, 100m Ryggsim Damer, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  LAND  50m        Tid  Status 











 
Liv Bexell  2005  Helsingborgs Simsällskap    37.88        1:17.13   
Ida Nordberg  2006  Simklubben Poseidon    38.25        1:18.30   
Julia Henriksson  2005  Simklubben Hajen    39.03        1:19.90   
Frida Jansson  2006  Ystads Simsällskap    38.40        1:19.99   
Bea Sprung  2005  Helsingborgs Simsällskap    39.46        1:20.83   
Natasha Olsson  2005  Helsingborgs Simsällskap    40.30        1:21.59   
Tuva Hjemli  2005  Falu Simsällskap    39.65        1:22.15   
Vanessa Johansson  2006  Simklubben Poseidon    40.11        1:22.61   
Ebba Jönsson  2005  Helsingborgs Simsällskap    40.87        1:23.12   
10  My Larsson  2005  Eskilstuna Simklubb    40.14        1:23.30   
11  Izabelle Agrell  2006  Helsingborgs Simsällskap    40.96        1:23.65   
12  Malou Nielsen  2005  Farum Svømmeklub    41.30        1:24.38   
13  Johanna Andersson Medhanie  2005  Simklubben Poseidon    40.55        1:24.56   
14  Louise Strand  2005  Växjö Simsällskap    42.88        1:25.12   
15  Amanda Jälminger  2005  Helsingborgs Simsällskap    42.06        1:25.50   
16  Annika Lindberg  2005  Helsingborgs Simsällskap    41.70        1:25.54   
17  Tova Siversson  2005  Landskrona Simsällskap    40.90        1:26.32   
18  Klara Pantev  2005  Helsingborgs Simsällskap    41.11        1:26.62   
19  Ella Röiseth  2005  Landskrona Simsällskap    42.60        1:27.93   
20  My Pettersson  2006  Landskrona Simsällskap    43.74        1:28.32   
21  Moa Ekberg  2006  Landskrona Simsällskap    43.46        1:28.56   
22  Isabella Larsson  2005  Helsingborgs Simsällskap    43.58        1:28.75   
23  Sofia Frisk  2005  Helsingborgs Simsällskap    44.50        1:29.06   
24  Lina Dahlgren  2005  Kungsbacka Simsällskap    43.72        1:29.14   
25  Yasmine Strandh  2006  Landskrona Simsällskap    43.81        1:29.52   
26  Linnéa Samuelsson  2006  Kungsbacka Simsällskap    44.54        1:31.42   
27  Jennifer Norlén  2005  Simklubben Sydsim    44.25        1:31.87   
28  Ronja Larsen  2006  Eskilstuna Simklubb    45.66        1:32.63   
29  Mathilde Ramsgaard  2005  Helsingør Svømmeklub    45.16        1:32.73   
30  Filippa Bremer  2005  Helsingborgs Simsällskap    45.47        1:33.49   
31  Maja Björkbacka  2005  Eskilstuna Simklubb    44.93        1:34.34   
32  Rebecka Berlin  2005  Kungsbacka Simsällskap    48.05        1:37.91   
33  Thowe Eliasson  2006  Landskrona Simsällskap    49.54        1:38.47   
34  Klara Blomberg  2005  Kungsbacka Simsällskap    47.85        1:38.86   
35  Sigrid Hildebrand  2006  Kungsbacka Simsällskap    50.66        1:39.22   
36  Elly Andersson  2005  Ljungby Simsällskap    49.33        1:39.42   
37  Linnéa Magnusson  2005  Eskilstuna Simklubb    48.46        1:39.80   
38  Katrine G. Kristensen  2005  Helsingør Svømmeklub    49.69        1:40.07   
39  Isabelle Persson-Giribaldi  2005  Landskrona Simsällskap    49.99        1:40.60   
40  Ella Johannesson  2006  Kungsbacka Simsällskap    46.47        1:40.83   
41  Patrisia Lindén  2005  Helsingborgs Simsällskap    49.55        1:41.15   
42  Ida Magnusson  2005  Kungsbacka Simsällskap    50.90        1:44.61   
43  Frederikke Syberg Glud  2006  Helsingør Svømmeklub    51.88        1:45.21   
44  Linnéa Fabian  2005  Kungsbacka Simsällskap    52.78        1:48.13   
45  Frida Karlsson  2005  Ljungby Simsällskap    53.91        1:49.48   
46  Linn Andersson  2005  Kungsbacka Simsällskap    53.50        1:49.72   
47  Jonna Norlin  2006  Kungsbacka Simsällskap    55.60        1:55.15   
48  Hanna Karlsson  2005  Ljungby Simsällskap    55.57        1:57.00   
49  Ellen Karlsson  2005  Ljungby Simsällskap    58.80        1:59.18   
50  Irma Stefansson  2006  Kungsbacka Simsällskap    1:02.82        2:11.18   
Ella Bodell  2005  Simklubben Sydsim            DNS   
Agnes Frostberg  2006  Kungsbacka Simsällskap            DSQ   
Ellen Roos  2005  Eskilstuna Simklubb            DSQ   
Rebecka Hohensee  2006  Kungsbacka Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 4, 100m Ryggsim Damer, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  LAND  50m        Tid  Status 











 
Freja Malmgren  2007  S71    43.26        1:29.35   
Wilma Hultberg  2007  Helsingborgs Simsällskap    48.03        1:36.43   
Alice Roos  2007  Eskilstuna Simklubb    46.70        1:36.57   
Silvia Martinsen  2007  Helsingør Svømmeklub    51.61        1:46.85   
Kamilla Elisabeth Thorsen  2007  Helsingør Svømmeklub    54.13        1:55.82   
Iben Karlsmark  2007  Helsingør Svømmeklub    56.61        1:58.74   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  07 juli 2017 
Licensierad till: Landskrona Simsällskap  Utskriftstid  17:08 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Control Media & Sport ny webbutvecklare
Backstroke Start