2017-11-21   11:02:39
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för LH-Games 2017

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Fredag EM

Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  LH-Games 2017    Utskriftsdatum  07 juli 2017   
  Tävlingsort  Landskrona    Utskriftstid  16:20   
  Arrangör  Helsingborg S - Landskrona S         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  07 juli 2017         
 
 
Gren 3, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 17 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  LAND  50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Victor Lloyd  1996  Trelleborg Sim    31.07  1:04.73  1:39.38    2:12.97   
Gergö Nagy  1995  Simklubben Poseidon    32.78  1:09.70  1:47.55    2:23.83   
Kevin Norlin  2000  Kungsbacka Simsällskap    34.71  1:12.54  1:52.94    2:32.73   
Marcus Karlin-Reteike  1999  Simklubben Ran    35.36  1:14.53  1:54.70    2:33.64   
                     
 
Gren 3, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  LAND  50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Gustav Lind  2002  Helsingborgs Simsällskap    34.05  1:10.28  1:47.07    2:23.35   
Anton Forsberg  2001  Täby Sim    34.43  1:10.97  1:49.36    2:27.41   
Carl Lingström  2002  Kalmar Simsällskap    35.90  1:14.40  1:53.40    2:31.57   
Johannes K. Larsen  2002  Farum Svømmeklub    34.86  1:13.82  1:53.71    2:32.02   
Wilhelm Muzikants  2001  Täby Sim    35.20  1:13.56  1:53.68    2:33.11   
Oskar Ingemann Løken  2002  Sandefjord Svømmeklubb    35.14  1:13.28  1:53.96    2:34.60   
Isac Lindén  2001  Helsingborgs Simsällskap    36.91  1:17.65  1:59.62    2:42.00   
Leo Pekberg  2002  Ängelholms Simsällskap    38.20  1:19.64  2:02.18    2:42.74   
Gusten Helgesson  2002  Kalmar Simsällskap    37.42  1:18.93  2:00.68    2:43.80   
10  Jacob Kenneryd  2001  Ljungby Simsällskap    40.24  1:23.71  2:09.42    2:50.16   
11  Alfred Thunell  2002  Landskrona Simsällskap    41.07  1:26.73  2:15.02    2:59.44   
12  Oliver Bjarve  2001  Helsingborgs Simsällskap    41.66  1:26.45  2:14.04    2:59.51   
                     
 
Gren 3, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 14 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  LAND  50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Gabriel Agardh  2003  Simklubben Hajen    35.70  1:14.54  1:54.18    2:33.06   
Viktor Wiberg  2003  Helsingborgs Simsällskap    35.38  1:13.84  1:54.88    2:34.61   
Gabriel Olsson  2004  Trelleborg Sim    37.08  1:18.44  2:01.61    2:43.31   
Olle Olsson  2004  Helsingborgs Simsällskap    38.65  1:20.53  2:03.44    2:43.51   
Hasith Ransiri Attanapola  2003  Trondhjem SLK  NOR  39.85  1:23.77  2:06.99    2:48.24   
Måns Burmester-Lysell  2004  Simklubben Hajen    39.28  1:22.20  2:06.54    2:48.79   
Carl Roos  2004  Eskilstuna Simklubb    39.77  1:21.75  2:05.79    2:48.93   
Adam Juliusson  2004  Helsingborgs Simsällskap    40.06  1:22.96  2:07.39    2:49.33   
Marcus Larsson  2003  Solna Sundbyberg SS 04    40.60  1:24.34  2:08.36    2:49.79   
10  Lucas Bontidean  2005  Simklubben Poseidon    39.52  1:23.68  2:09.65    2:54.74   
11  Hektor Kvarnlöf  2004  Kungsbacka Simsällskap    40.23  1:25.49  2:13.98    2:56.96   
12  Ludvig Hoff  2005  Landskrona Simsällskap    43.36  1:28.93  2:18.16    3:03.88   
13  Albin Kappling  2003  Täby Sim    43.38  1:30.78  2:19.84    3:06.60   
14  Vincent Staberg  2006  Ljungby Simsällskap    47.48  1:39.77  2:31.52    3:21.86   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  07 juli 2017 
Licensierad till: Landskrona Simsällskap  Utskriftstid  16:20 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Control Media & Sport ny webbutvecklare
Backstroke Start