Resultat för Kalundborg Swim Cup 2017
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Søndag
Resultat Løb 27 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Kalundborg Swim Cup 2017 | Udskriftsdato | 26 november 2017 | |||
Stævne by | Kalundborg | Udskriftstidspunkt | 13:56 | |||
Arrangør | Kalundborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 november 2017 |
Løb 27, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2008-2018 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Ida Marie Frederiksen | 2008 | Herlev Svømning | 45.03 | ||||||
2 | Eva de Maeyer | 2009 | Roskilde Svømning | 1:01.61 | ||||||
Løb 27, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Freja Juul | 2006 | Næstved IF | 37.31 | ||||||
2 | Lara W. S. Olsen | 2006 | Ringsted Svømme Klub | 38.89 | ||||||
3 | Beatrice Buhr Müller | 2006 | Kalundborg SK | 39.99 | ||||||
4 | Ellen Simoni Alfast | 2006 | Herlev Svømning | 40.06 | ||||||
5 | Katrine Dresler Aleksic | 2007 | Herlev Svømning | 40.21 | ||||||
6 | Frederikke Poulsen | 2006 | Dragsholm Svømmeklub | 41.42 | ||||||
7 | Maya Amstrup Riis | 2007 | Vest-Brøndby | 42.29 | ||||||
8 | Isabella Westergaard | 2006 | Kalundborg SK | 42.75 | ||||||
9 | Anna Blom Bygum | 2006 | Vest-Brøndby | 44.23 | ||||||
10 | Kristine Dupont | 2007 | Herlev Svømning | 45.12 | ||||||
11 | Wilma Nørgaard | 2006 | Vest-Brøndby | 46.93 | ||||||
12 | Sofija Rønne | 2006 | Herlev Svømning | 48.22 | ||||||
13 | Liv Waag Kallesøe | 2006 | Herlev Svømning | 48.84 | ||||||
14 | Frederikke Fisker Jensen | 2006 | Herlev Svømning | 49.51 | ||||||
15 | Luna Larsson | 2006 | Herlev Svømning | 50.32 | ||||||
16 | Emilie Enevoldsen | 2006 | Roskilde Svømning | 51.16 | ||||||
17 | Philippa Mitchell | 2006 | Vest-Brøndby | 53.51 | ||||||
18 | Mathilde Bendtsen | 2007 | Næstved IF | 54.65 | ||||||
19 | Helena Honore | 2007 | Herlev Svømning | 54.78 | ||||||
20 | Mathilde Grønnehøj | 2006 | Ringsted Svømme Klub | 55.17 | ||||||
21 | Emma Kyndesen | 2006 | Herlev Svømning | 55.81 | ||||||
Løb 27, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Frida Bang Stanelt | 2004 | Kalundborg SK | 29.86 | ||||||
2 | Anja Xin Andersen | 2004 | Herlev Svømning | 32.93 | ||||||
3 | Anna Larsen | 2004 | Kalundborg SK | 33.50 | ||||||
4 | Sofie Lykke Petersen | 2005 | Roskilde Svømning | 33.83 | ||||||
5 | Caroline Holm | 2004 | Kalundborg SK | 34.58 | ||||||
6 | Malene Reynolds | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 35.65 | ||||||
7 | Sille Bachmann | 2004 | Dragsholm Svømmeklub | 35.73 | ||||||
8 | Mathilde Klintby | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 36.90 | ||||||
9 | Isabella Flyvholm Jensen | 2004 | Odsherred Svømmeklub | 37.11 | ||||||
10 | Agnes Barner Hansen | 2005 | Næstved IF | 39.42 | ||||||
11 | Freja Threms | 2005 | Dragsholm Svømmeklub | 43.82 | ||||||
12 | Isabella Holme Bjerborg | 2005 | Kalundborg SK | 46.04 | ||||||
13 | Emma Skjold Sørensen | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 47.39 | ||||||
14 | Amalie Kurps | 2004 | Odsherred Svømmeklub | 47.47 | ||||||
Løb 27, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Marie Uglebjerg | 2002 | Kalundborg SK | 30.52 | ||||||
2 | Ida Jensdottir Fremming | 2002 | Herlev Svømning | 31.73 | ||||||
3 | Katja Kjær Nielsen | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 32.05 | ||||||
4 | Jasmin Larsen | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 32.72 | ||||||
5 | Sophie Grandjean | 2003 | Ringsted Svømme Klub | 33.48 | ||||||
6 | Emma Enevoldsen | 2003 | Roskilde Svømning | 34.16 | ||||||
7 | Camille Neess | 2003 | Dragsholm Svømmeklub | 34.36 | ||||||
8 | Alberte Holst Schilling | 2003 | Dragsholm Svømmeklub | 34.40 | ||||||
9 | Engeline Scheby Petersen | 2002 | Kalundborg SK | 35.04 | ||||||
10 | Ida Hebeltoft | 2003 | Herlev Svømning | 35.25 | ||||||
11 | Josephine Wismann | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 35.27 | ||||||
Løb 27, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1919-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Ingrid Bo Andersen | 2001 | Roskilde Svømning | 30.05 | ||||||
2 | Andrea Paaske | 2001 | Roskilde Svømning | 30.42 | ||||||
3 | Laura Holm Junge | 1998 | Kalundborg SK | 30.79 | ||||||
4 | Celine Termark Brock | 2000 | Herlev Svømning | 31.31 | ||||||
5 | Annika Møller-Kristensen | 2000 | Kalundborg SK | 32.34 | ||||||
6 | Helena Berg Wenk | 2000 | Roskilde Svømning | 33.02 | ||||||
7 | Freja Zerbst Hansen | 2001 | Næstved IF | 38.16 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 26 november 2017 |
Licens til Kalundborg SK | Udskriftstidspunkt | 13:56 |