Resultat för Kalundborg Swim Cup 2017
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Resultat Løb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Kalundborg Swim Cup 2017 | Udskriftsdato | 26 november 2017 | |||
Stævne by | Kalundborg | Udskriftstidspunkt | 10:26 | |||
Arrangør | Kalundborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 november 2017 |
Løb 17, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2018 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Ida Marie Frederiksen | 2008 | Herlev Svømning | 40.39 | 1:26.31 | |||||
2 | Freja Kobbernagel | 2008 | Vest-Brøndby | 42.23 | 1:30.22 | |||||
3 | Asta Lund Nielsen | 2008 | Næstved IF | 41.75 | 1:31.76 | |||||
4 | Eva de Maeyer | 2009 | Roskilde Svømning | 49.42 | 1:41.10 | |||||
5 | Thilde Thomsen | 2008 | Kalundborg SK | 45.68 | 1:45.11 | |||||
6 | Alberte Toft | 2008 | Ringsted Svømme Klub | 49.23 | 1:46.26 | |||||
7 | Emma de Palo-Jonas | 2008 | Vest-Brøndby | 50.72 | 1:49.78 | |||||
8 | Vigga Petersen | 2009 | Næstved IF | 53.97 | 1:53.80 | |||||
9 | Eleonora Marsner | 2009 | Herlev Svømning | 53.33 | 1:54.58 | |||||
10 | Savannah Mårtensen | 2008 | Kalundborg SK | 58.12 | 2:01.21 | |||||
11 | Lærke Jensen | 2008 | Kalundborg SK | 53.94 | 2:05.86 | |||||
12 | Merle Otzen | 2008 | Vest-Brøndby | 55.40 | 2:06.24 | |||||
13 | Frida Christoffersen | 2009 | Vest-Brøndby | 58.86 | 2:11.97 | |||||
14 | Mille Therp | 2009 | Vest-Brøndby | 1:01.83 | 2:16.95 | |||||
15 | Ester Bang Laursen | 2009 | Vest-Brøndby | 1:07.53 | 2:23.36 | |||||
16 | Shaya Mortensen | 2008 | Kalundborg SK | 1:01.13 | 2:27.15 | |||||
17 | Frederikke M. Rasmussen | 2008 | Vest-Brøndby | 1:05.73 | 2:29.41 | |||||
18 | Ida Matthesen | 2009 | Vest-Brøndby | 1:12.45 | 2:32.71 | |||||
19 | Luka Revitz | 2008 | Vest-Brøndby | 1:16.51 | 2:41.75 | |||||
- | Caroline Fobian Hvidberg | 2008 | Kalundborg SK | DNS | ||||||
- | Alma Gottorp Sørensen | 2009 | Vest-Brøndby | DSQ | tyvstart | |||||
Løb 17, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Cille Winskov Rasmussen | 2006 | Roskilde Svømning | 34.48 | 1:11.95 | |||||
2 | Katrine Hansen | 2006 | Dragsholm Svømmeklub | 35.61 | 1:16.26 | |||||
3 | Beatrice Buhr Müller | 2006 | Kalundborg SK | 36.07 | 1:16.46 | |||||
4 | Frederikke Poulsen | 2006 | Dragsholm Svømmeklub | 35.71 | 1:16.67 | |||||
5 | Isabella Westergaard | 2006 | Kalundborg SK | 37.21 | 1:17.09 | |||||
6 | Marie Nissov-Johansen | 2006 | Vest-Brøndby | 37.16 | 1:18.71 | |||||
7 | Andrea Kiefer-Hansen | 2006 | Herlev Svømning | 37.99 | 1:18.84 | |||||
8 | Liva Gottorp Sørensen | 2006 | Vest-Brøndby | 38.41 | 1:20.25 | |||||
9 | Mikkeline H. Jacobsen | 2007 | Vest-Brøndby | 37.37 | 1:20.66 | |||||
10 | Emilie Enevoldsen | 2006 | Roskilde Svømning | 39.21 | 1:20.83 | |||||
11 | Leonora Franck | 2006 | Næstved IF | 38.28 | 1:21.01 | |||||
12 | Freja Katrine Raunholt | 2006 | Næstved IF | 38.73 | 1:21.69 | |||||
13 | Ellen Simoni Alfast | 2006 | Herlev Svømning | 38.81 | 1:21.77 | |||||
13 | Mathilde Ludvigsen | 2006 | Næstved IF | 36.36 | 1:21.77 | |||||
15 | Dicte Maar | 2006 | Næstved IF | 39.63 | 1:22.39 | |||||
16 | Asta Lund | 2006 | Herlev Svømning | 39.90 | 1:23.07 | |||||
17 | Maria Stoklund | 2006 | Kalundborg SK | 40.61 | 1:24.27 | |||||
18 | Kristine Dupont | 2007 | Herlev Svømning | 39.46 | 1:25.71 | |||||
19 | Sophie Nielsen | 2006 | Odsherred Svømmeklub | 39.90 | 1:26.59 | |||||
20 | Tilde Schyth | 2006 | Roskilde Svømning | 39.95 | 1:27.42 | |||||
21 | Sophie Hartwig-Porsdal | 2006 | Herlev Svømning | 41.42 | 1:27.75 | |||||
22 | Rebecca Skov Vinding | 2007 | Kalundborg SK | 41.62 | 1:28.08 | |||||
23 | Luna Larsson | 2006 | Herlev Svømning | 42.14 | 1:28.12 | |||||
24 | Sofija Rønne | 2006 | Herlev Svømning | 42.39 | 1:29.40 | |||||
25 | Silje Sørensen | 2007 | Roskilde Svømning | 41.04 | 1:30.05 | |||||
26 | Mathilde Grønnehøj | 2006 | Ringsted Svømme Klub | 41.53 | 1:30.08 | |||||
27 | Karoline Dahl Lewinsky | 2006 | Herlev Svømning | 41.91 | 1:30.92 | |||||
28 | Marie-Louise Kristensen | 2006 | Næstved IF | 42.10 | 1:31.06 | |||||
29 | Mathilde Bendtsen | 2007 | Næstved IF | 42.96 | 1:32.24 | |||||
30 | Kamilla Lindemann | 2007 | Næstved IF | 43.36 | 1:33.83 | |||||
31 | Sofja Kjeldsen | 2006 | Roskilde Svømning | 43.95 | 1:35.51 | |||||
32 | Line Stærmose | 2006 | Ringsted Svømme Klub | 45.20 | 1:35.92 | |||||
33 | Emma Kyndesen | 2006 | Herlev Svømning | 45.39 | 1:38.11 | |||||
34 | Katharina Zobel | 2007 | Herlev Svømning | 46.60 | 1:38.15 | |||||
35 | Amanda Fafner | 2007 | Kalundborg SK | 47.03 | 1:39.01 | |||||
36 | Caroline Thyrrestrup | 2006 | Dragsholm Svømmeklub | 44.33 | 1:39.15 | |||||
37 | Heidi Dogg Gudmundsdottir | 2007 | Ringsted Svømme Klub | 46.01 | 1:39.50 | |||||
38 | Helena Honore | 2007 | Herlev Svømning | 47.42 | 1:44.87 | |||||
39 | Chili Fløe Jensen | 2006 | Ringsted Svømme Klub | 51.05 | 1:45.16 | |||||
40 | Nora Berg | 2006 | Roskilde Svømning | 49.13 | 1:45.29 | |||||
41 | Ila Murphy | 2007 | Vest-Brøndby | 48.55 | 1:48.17 | |||||
42 | Shauli Mortensen | 2006 | Kalundborg SK | 50.83 | 1:50.68 | |||||
43 | Emilie Nørregaard | 2007 | Ringsted Svømme Klub | 54.74 | 1:56.29 | |||||
44 | Anika Rosén Andersen | 2007 | Vest-Brøndby | 58.54 | 2:04.28 | |||||
- | Hannah Bjerg Hagens | 2007 | Vest-Brøndby | DNS | ||||||
- | Frederikke Vesth | 2007 | Vest-Brøndby | DSQ | tyvstart | |||||
- | Iben Lund Nielsen | 2006 | Næstved IF | DSQ | tyvstart | |||||
Løb 17, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Frida Bang Stanelt | 2004 | Kalundborg SK | 29.17 | 59.66 | |||||
2 | Caroline Holm | 2004 | Kalundborg SK | 31.78 | 1:05.57 | |||||
3 | Anna Larsen | 2004 | Kalundborg SK | 32.27 | 1:06.04 | |||||
4 | Thea Kaiser | 2004 | Kalundborg SK | 32.46 | 1:07.16 | |||||
5 | Emilie Hostrup Sahlberg | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 32.95 | 1:08.02 | |||||
6 | Juliane Bo Andersen | 2005 | Roskilde Svømning | 33.02 | 1:09.36 | |||||
7 | Sille Bachmann | 2004 | Dragsholm Svømmeklub | 32.74 | 1:09.84 | |||||
8 | Mathilde Klintby | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 33.75 | 1:12.51 | |||||
9 | Agnes Barner Hansen | 2005 | Næstved IF | 34.41 | 1:12.88 | |||||
10 | Signe Eie | 2005 | Herlev Svømning | 35.16 | 1:13.07 | |||||
11 | Alba Seneca | 2005 | Kalundborg SK | 34.69 | 1:13.37 | |||||
12 | Ella Rasmussen | 2004 | Dragsholm Svømmeklub | 35.07 | 1:13.50 | |||||
13 | Maria Hardis | 2004 | Dragsholm Svømmeklub | 34.35 | 1:13.67 | |||||
14 | Sille Møller | 2004 | Kalundborg SK | 35.56 | 1:14.07 | |||||
15 | Kaja Waag Kallesøe | 2005 | Herlev Svømning | 35.50 | 1:15.16 | |||||
16 | Frederikke Meisner From | 2004 | Roskilde Svømning | 36.34 | 1:16.06 | |||||
17 | Klara Frida Johansen | 2005 | Roskilde Svømning | 35.68 | 1:16.22 | |||||
18 | Freja Threms | 2005 | Dragsholm Svømmeklub | 35.86 | 1:16.42 | |||||
19 | Evelyn Nyborg | 2005 | Dragsholm Svømmeklub | 36.66 | 1:18.32 | |||||
20 | Aliyah Savannah Rasmussen | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 37.31 | 1:18.98 | |||||
21 | Isabella Flyvholm Jensen | 2004 | Odsherred Svømmeklub | 38.41 | 1:19.71 | |||||
22 | Isabella Holme Bjerborg | 2005 | Kalundborg SK | 38.88 | 1:20.87 | |||||
23 | Pauline Andersen | 2005 | Kalundborg SK | 40.09 | 1:21.40 | |||||
24 | Astrid Kruuse | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 38.87 | 1:22.54 | |||||
25 | Victoria Dinesen | 2005 | Næstved IF | 38.46 | 1:23.12 | |||||
26 | Merle Holmgaard | 2005 | Næstved IF | 41.07 | 1:27.22 | |||||
27 | Cecilie Møller | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 41.59 | 1:28.80 | |||||
28 | Sara Juul-Andersen | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 42.58 | 1:30.81 | |||||
29 | Lærke Aistrup Andersen | 2005 | Herlev Svømning | 48.41 | 1:45.46 | |||||
- | Olivia Nielsen | 2004 | Næstved IF | DSQ | tyvstart | |||||
Løb 17, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Kaya Fjeldsted Kristensen | 2002 | Roskilde Svømning | 29.72 | 1:01.03 | |||||
2 | Anna Wrist-Elkjær | 2003 | Herlev Svømning | 29.44 | 1:01.48 | |||||
3 | Katrine Duus | 2003 | Næstved IF | 30.57 | 1:03.62 | |||||
4 | Ida Hebeltoft | 2003 | Herlev Svømning | 31.38 | 1:04.72 | |||||
5 | Josephine Wismann | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 31.18 | 1:05.13 | |||||
6 | Emma Enevoldsen | 2003 | Roskilde Svømning | 32.17 | 1:06.56 | |||||
7 | Felina Noe | 2002 | Dragsholm Svømmeklub | 32.38 | 1:06.70 | |||||
8 | Cathrine Wismann | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 31.57 | 1:06.97 | |||||
9 | Camille Neess | 2003 | Dragsholm Svømmeklub | 32.06 | 1:08.48 | |||||
10 | Gaya Josefine Maar | 2003 | Næstved IF | 33.21 | 1:08.75 | |||||
11 | Anne-Sofie P. Clausen | 2002 | Næstved IF | 32.81 | 1:09.10 | |||||
12 | Alberte Holst Schilling | 2003 | Dragsholm Svømmeklub | 33.18 | 1:10.23 | |||||
13 | Clara Kongsfelt | 2003 | Herlev Svømning | 33.36 | 1:10.74 | |||||
14 | Caroline Bendtsen | 2002 | Næstved IF | 34.08 | 1:10.96 | |||||
15 | Zille-Marie Lund Christen | 2003 | Odsherred Svømmeklub | 34.38 | 1:11.95 | |||||
Løb 17, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1919-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Andrea Paaske | 2001 | Roskilde Svømning | 28.87 | 59.24 | |||||
2 | Ingrid Bo Andersen | 2001 | Roskilde Svømning | 29.10 | 59.96 | |||||
3 | Laura Holm Junge | 1998 | Kalundborg SK | 29.08 | 1:00.40 | |||||
4 | Helena Berg Wenk | 2000 | Roskilde Svømning | 30.36 | 1:03.94 | |||||
5 | Annika Møller-Kristensen | 2000 | Kalundborg SK | 32.00 | 1:05.60 | |||||
6 | Silke Mehr | 2000 | Roskilde Svømning | 31.80 | 1:06.18 | |||||
7 | Laura Sørensen | 2001 | Dragsholm Svømmeklub | 32.20 | 1:07.59 | |||||
8 | Freja Zerbst Hansen | 2001 | Næstved IF | 34.22 | 1:12.20 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 26 november 2017 |
Licens til Kalundborg SK | Udskriftstidspunkt | 10:26 |