Resultater for Holbæk Youth Festival 2017
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 23 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 23 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Holbæk Youth Festival 2017 |
|
Udskriftsdato |
27 maj 2017 |
|
|
Stævne by |
Holbæk |
|
Udskriftstidspunkt |
13:21 |
|
|
Arrangør |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
25 maj 2017 |
|
|
|
|
|
|
Løb 23, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Klub |
|
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Mikala Ravn Borch |
2003 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
|
|
|
1:11.14 |
|
2 |
Liva Stjernholm |
2004 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
|
|
|
1:11.28 |
|
3 |
Kathrine Bang Rubak |
2004 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
|
|
|
1:20.92 |
|
4 |
Johanne Jonstrup Liisberg |
2003 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
|
|
|
1:22.05 |
|
5 |
Julie Jensen |
2003 |
Odder IGF |
|
|
|
|
|
1:25.66 |
|
6 |
Simone Hoppe |
2004 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
|
|
|
1:26.90 |
|
7 |
Rose Dysted |
2004 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
|
|
|
1:33.71 |
|
8 |
Josephine Larsen |
2004 |
Korsør Sv & Livr. Klub |
|
|
|
|
|
1:35.53 |
|
9 |
Mathilde Mørk Hansen |
2004 |
Korsør Sv & Livr. Klub |
|
|
|
|
|
1:36.16 |
|
10 |
Sille Segall |
2004 |
Odder IGF |
|
|
|
|
|
1:44.77 |
|
11 |
Sofie Skovgaard Sørensen |
2004 |
Odder IGF |
|
|
|
|
|
1:45.83 |
|
- |
Mathilde Stuhr Petersen |
2004 |
Køge Svømmeklub |
|
|
|
|
|
DNS |
|
- |
Leonora Holst Jensen |
2004 |
Odder IGF |
|
|
|
|
|
DSQ |
EFB v75m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 23, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2005 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Klub |
|
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Maya Hauerberg Terp |
2005 |
A6 |
|
|
|
|
|
1:14.82 |
|
2 |
Maya Krogh Brønnicke |
2005 |
Køge Svømmeklub |
|
|
|
|
|
1:17.27 |
|
3 |
Sophie Lærke Sandell |
2005 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
|
|
|
1:19.69 |
|
4 |
Ester Lauritsen |
2005 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
1:20.59 |
|
5 |
Olivia Mai Gustafson |
2005 |
Køge Svømmeklub |
|
|
|
|
|
1:22.65 |
|
6 |
Amalie Tolderlund |
2005 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
1:24.59 |
|
7 |
Anna Mundt Karup |
2005 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
|
|
|
1:24.83 |
|
8 |
Laura G. Nedergaard |
2005 |
Odder IGF |
|
|
|
|
|
1:25.77 |
|
9 |
Agnes Dalgas Frederiksen |
2005 |
Køge Svømmeklub |
|
|
|
|
|
1:26.88 |
|
10 |
Freja Buchholt Kristensen |
2005 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
1:26.92 |
|
11 |
Martha Bødker Thomsen |
2005 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
|
|
|
1:28.24 |
|
12 |
Emilie Bie Bock |
2005 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
1:30.16 |
|
13 |
Silke Maria Pjengaard |
2005 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
1:32.84 |
|
14 |
Caden Halle |
2005 |
Odder IGF |
|
|
|
|
|
1:34.46 |
|
15 |
Anne-Sofie Bødtger |
2005 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
1:37.66 |
|
16 |
Line Knudsen |
2005 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
1:38.74 |
|
17 |
Katrine Drygaard |
2005 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
|
|
|
1:39.58 |
|
18 |
Emma Riis |
2005 |
Albertslund IF |
|
|
|
|
|
1:40.35 |
|
19 |
Kirstine Tønder Kragh |
2005 |
Farum Svømmeklub |
|
|
|
|
|
1:41.01 |
|
20 |
Benedichte Hallengreen |
2005 |
Korsør Sv & Livr. Klub |
|
|
|
|
|
1:42.14 |
|
21 |
Mathilde U. Thorborg |
2005 |
Vest-Brøndby |
|
|
|
|
|
1:42.60 |
|
22 |
Isabella Borgmann |
2005 |
Farum Svømmeklub |
|
|
|
|
|
1:44.39 |
|
23 |
Astrid Foldberg Pedersen |
2005 |
Køge Svømmeklub |
|
|
|
|
|
1:45.06 |
|
24 |
Ida-Marie Michaelsen |
2005 |
Køge Svømmeklub |
|
|
|
|
|
1:47.01 |
|
25 |
Sarah Marie Myhre-Christe |
2005 |
Albertslund IF |
|
|
|
|
|
1:52.71 |
|
26 |
Emily Caroline Bonney |
2005 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
1:55.23 |
|
- |
Maja Friis |
2005 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
DSQ |
EFB v50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 23, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2006 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Klub |
|
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Ida Skov Kragh |
2006 |
A6 |
|
|
|
|
|
1:17.64 |
|
2 |
Emilie Wilms Jensen |
2006 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
|
|
|
1:19.03 |
|
3 |
Klara-Sofie Bollmann |
2006 |
Køge Svømmeklub |
|
|
|
|
|
1:25.24 |
|
4 |
Silje Mathiasen |
2006 |
Korsør Sv & Livr. Klub |
|
|
|
|
|
1:27.95 |
|
5 |
Andrea Nøhr Petersen |
2006 |
Køge Svømmeklub |
|
|
|
|
|
1:28.53 |
|
6 |
Alberte Pedersen |
2006 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
|
|
|
1:29.01 |
|
7 |
Marie Nissov-Johansen |
2006 |
Vest-Brøndby |
|
|
|
|
|
1:29.40 |
|
8 |
Amalie Carlsen Risager |
2006 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
|
|
|
1:32.92 |
|
9 |
Trine Lundø Michaelsen |
2006 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
1:33.15 |
|
10 |
Lærke Stenholt Røpke |
2006 |
A6 |
|
|
|
|
|
1:34.42 |
|
11 |
Nana Andersen |
2006 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
|
|
|
1:35.30 |
|
12 |
Rikke Therp |
2006 |
Vest-Brøndby |
|
|
|
|
|
1:35.87 |
|
13 |
Mathilde Ladegaard |
2006 |
Albertslund IF |
|
|
|
|
|
1:37.11 |
|
14 |
Laura Wittenhagen |
2006 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
1:37.17 |
|
15 |
Anna Hjorth Christensen |
2006 |
Køge Svømmeklub |
|
|
|
|
|
1:38.54 |
|
16 |
Philippa Mitchell |
2006 |
Vest-Brøndby |
|
|
|
|
|
1:38.76 |
|
17 |
Anna Blom Bygum |
2006 |
Vest-Brøndby |
|
|
|
|
|
1:39.10 |
|
18 |
Caroline Marx |
2006 |
Odder IGF |
|
|
|
|
|
1:44.19 |
|
19 |
Mia Borup Mølgaard |
2006 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
1:45.14 |
|
20 |
Luna Damgaard |
2006 |
A6 |
|
|
|
|
|
1:47.62 |
|
21 |
Tilde Schyth |
2006 |
Roskilde Svømning |
|
|
|
|
|
1:48.26 |
|
22 |
Ella Persson |
2006 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
|
|
|
1:48.44 |
|
23 |
Astamaja Rought |
2006 |
Korsør Sv & Livr. Klub |
|
|
|
|
|
1:51.17 |
|
24 |
Loa Dam Heinsvig |
2006 |
Odder IGF |
|
|
|
|
|
1:59.82 |
|
25 |
Rebecca Kjær |
2006 |
Albertslund IF |
|
|
|
|
|
2:06.75 |
|
- |
Freja Obert |
2006 |
Odder IGF |
|
|
|
|
|
DSQ |
EFB v75m |
- |
Josephine Nielsen |
2006 |
Køge Svømmeklub |
|
|
|
|
|
DSQ |
EFB v50m |
- |
Marie V. Petersen |
2006 |
Odder IGF |
|
|
|
|
|
DSQ |
EFB v50m |
- |
Mille Frydendahl |
2006 |
A6 |
|
|
|
|
|
DSQ |
EFB v50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 23, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2007 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Klub |
|
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Erica Veggerby Grønlund |
2007 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
|
|
|
1:34.98 |
|
2 |
K-Lee Hansen |
2007 |
A6 |
|
|
|
|
|
1:39.69 |
|
3 |
Sandra Bünsov Frederiksen |
2007 |
Vest-Brøndby |
|
|
|
|
|
1:39.98 |
|
4 |
Rebekka Roed |
2007 |
Køge Svømmeklub |
|
|
|
|
|
1:42.60 |
|
5 |
Anna Steen Petersen |
2007 |
Køge Svømmeklub |
|
|
|
|
|
1:44.69 |
|
6 |
Hannah Bjerg Hagens |
2007 |
Vest-Brøndby |
|
|
|
|
|
1:45.39 |
|
7 |
Mikkeline H. Jacobsen |
2007 |
Vest-Brøndby |
|
|
|
|
|
1:46.23 |
|
8 |
Agnes Højsteen |
2007 |
Vest-Brøndby |
|
|
|
|
|
1:46.47 |
|
9 |
Anne-Marie T. Kristensen |
2007 |
Køge Svømmeklub |
|
|
|
|
|
1:47.13 |
|
10 |
Mathilde Petersen |
2007 |
Køge Svømmeklub |
|
|
|
|
|
1:49.10 |
|
11 |
Camille Hedvig Miolane |
2007 |
A6 |
|
|
|
|
|
1:51.10 |
|
12 |
Lucia Borgmann |
2007 |
Farum Svømmeklub |
|
|
|
|
|
1:52.23 |
|
13 |
Katja Daniella Aggersbøl |
2007 |
A6 |
|
|
|
|
|
1:53.61 |
|
14 |
Emilie Nygaard Schiøtt |
2007 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
|
|
|
1:53.83 |
|
15 |
Ila Murphy |
2007 |
Vest-Brøndby |
|
|
|
|
|
2:07.50 |
|
16 |
Melanie Arentoft Petersen |
2007 |
A6 |
|
|
|
|
|
2:23.80 |
|
- |
Emilia Nielsen |
2007 |
Albertslund IF |
|
|
|
|
|
DSQ |
EFB v25m |
- |
Emma Asmussen |
2007 |
A6 |
|
|
|
|
|
DSQ |
Sv på mav v50m |
- |
Filucca Bing Lauritzen |
2007 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
DSQ |
EFB v50m |
- |
Frederikke Vesth |
2007 |
Vest-Brøndby |
|
|
|
|
|
DSQ |
EFB v50m |
- |
Naya Høi Greve |
2007 |
A6 |
|
|
|
|
|
DSQ |
EFB v50m |
- |
Silje Sørensen |
2007 |
Roskilde Svømning |
|
|
|
|
|
DSQ |
EFB v75m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 23, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2017 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Klub |
|
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Selma Frederiksen |
2008 |
Herlufsholm Svømmeklub |
|
|
|
|
|
1:58.87 |
|
2 |
Silje Rasmussen |
2008 |
A6 |
|
|
|
|
|
2:02.12 |
|
3 |
Kornelia Eg |
2008 |
A6 |
|
|
|
|
|
2:03.28 |
|
4 |
Emma de Palo-Jonas |
2008 |
Vest-Brøndby |
|
|
|
|
|
2:04.50 |
|
5 |
Louise Olsen |
2008 |
A6 |
|
|
|
|
|
2:06.53 |
|
6 |
Emma Jensen |
2008 |
A6 |
|
|
|
|
|
2:10.29 |
|
- |
Lina Thejlman |
2008 |
A6 |
|
|
|
|
|
DSQ |
EFB v75m |
- |
Lucca Frydendahl |
2008 |
A6 |
|
|
|
|
|
DSQ |
EFB v50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 |
Udskriftsdato |
27 maj 2017 |
Licens til Holbæk Svømme Klub |
Udskriftstidspunkt |
13:21 |
|