Tulokset Kaukaveden Kevätuinnit
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Kaukaveden Kevätuinnit | Tulostuspäivämäärä | 22 huhtikuu 2017 | |||
Kilpailun paikkakunta | Kajaani | Tulostusaika | 10:49 | |||
Järjestäjä | Kajaanin Uimaseura ry | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 22 huhtikuu 2017 |
Laji 1, 200m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 16 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Elina Gavrilov | 2004 | 441 | 1:12.28 | 2:31.95 | |||||
Joensuun Uimaseura | 2:30.50 | |||||||||
2 | Emma Pajuluoma | 2001 | 419 | 1:14.60 | 2:34.57 | |||||
Oulun Lohet | 2:26.63 | |||||||||
3 | Kia Leinonen | 2003 | 371 | 1:16.85 | 2:41.03 | |||||
Oulun Lohet | 2:35.86 | |||||||||
4 | Viveca Meriläinen | 2001 | 366 | 1:18.82 | 2:41.66 | |||||
Kemijärven Kaiku | 2:40.11 | |||||||||
5 | Lotta Niskanen | 2002 | 333 | 1:21.00 | 2:46.91 | |||||
Oulun Lohet | 2:46.14 | |||||||||
6 | Mikaela Laaksola | 2004 | 305 | 1:22.34 | 2:51.82 | |||||
Swimming Club Vuokatti | 2:52.00 | |||||||||
7 | Henna Moilanen | 2004 | 303 | 1:21.77 | 2:52.27 | |||||
Kempeleen Pyrintö | 2:47.34 | |||||||||
8 | Moona Pitkänen | 2003 | 291 | 1:23.45 | 2:54.47 | |||||
Joensuun Uimaseura | 2:54.22 | |||||||||
9 | Iiris Saranpää | 2002 | 284 | 1:22.63 | 2:55.97 | |||||
Joensuun Uimaseura | 2:58.11 | |||||||||
10 | Merete Lätti | 2006 | 237 | 1:28.00 | 3:06.76 | |||||
Joensuun Uimaseura | 3:12.80 | |||||||||
Laji 1, 200m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 17 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Heidi Kivioja | 2000 | 602 | 1:06.13 | 2:17.04 | |||||
Swimming Club Vuokatti | 2:18.80 | |||||||||
2 | Melinda Moilanen | 2000 | 580 | 1:06.21 | 2:18.75 | |||||
Joensuun Uimaseura | 2:20.38 | |||||||||
3 | Enni Heikkinen | 1997 | 439 | 1:13.97 | 2:32.26 | |||||
Kajaanin Uimaseura | 2:31.06 | |||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.25.10 | Tulostuspäivämäärä | 22 huhtikuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Kajaanin Uimaseura | Tulostusaika | 10:49 |
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Kaukaveden Kevätuinnit | Tulostuspäivämäärä | 22 huhtikuu 2017 | |||
Kilpailun paikkakunta | Kajaani | Tulostusaika | 10:55 | |||
Järjestäjä | Kajaanin Uimaseura ry | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 22 huhtikuu 2017 |
Laji 2, 200m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 16 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Akseli Kontiainen | 2002 | 497 | 1:04.12 | 2:12.57 | |||||
Joensuun Uimaseura | 2:19.60 | |||||||||
2 | Eemeli Kauppila | 2002 | 384 | 1:08.25 | 2:24.45 | |||||
Oulun Lohet | 2:28.99 | |||||||||
3 | Benjamin Evans | 2003 | 375 | 1:08.94 | 2:25.65 | |||||
Swimming Club Vuokatti | 2:22.59 | |||||||||
4 | Esa Hyrynkangas | 2002 | 373 | 1:11.35 | 2:25.84 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
5 | Otto Mikkonen | 2003 | 326 | 1:12.44 | 2:32.60 | |||||
Joensuun Uimaseura | 2:31.83 | |||||||||
6 | Aleksi Hämäläinen | 2004 | 285 | 1:15.55 | 2:39.66 | |||||
Joensuun Uimaseura | 2:41.78 | |||||||||
7 | Onni Kelloniemi | 2004 | 168 | 1:30.16 | 3:10.13 | |||||
Kemijärven Kaiku | 3:07.11 | |||||||||
8 | Rasmus Kinnunen | 2007 | 127 | 1:38.10 | 3:28.61 | |||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
Laji 2, 200m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 17 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Miika Tolvanen | 1996 | 611 | 58.80 | 2:03.78 | |||||
Joensuun Uimaseura | 2:04.87 | |||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.25.10 | Tulostuspäivämäärä | 22 huhtikuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Kajaanin Uimaseura | Tulostusaika | 10:55 |
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Kaukaveden Kevätuinnit | Tulostuspäivämäärä | 22 huhtikuu 2017 | |||
Kilpailun paikkakunta | Kajaani | Tulostusaika | 11:15 | |||
Järjestäjä | Kajaanin Uimaseura ry | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 22 huhtikuu 2017 |
Laji 3, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Inka Hämäläinen | 2007 | 212 | 51.36 | ||||||
Joensuun Uimaseura | 50.54 | |||||||||
2 | Aava Näykki | 2007 | 180 | 54.26 | ||||||
Kempeleen Pyrintö | 55.12 | |||||||||
3 | Iina Pasuri | 2007 | 155 | 57.03 | ||||||
Haukiputaan Heitto | 59.13 | |||||||||
4 | Eevi Riekki | 2007 | 153 | 57.30 | ||||||
Joensuun Uimaseura | 58.68 | |||||||||
5 | Heta Hirvonen | 2007 | 103 | 1:05.35 | ||||||
Kajaanin Uimaseura | ||||||||||
6 | Ella Nyström | 2007 | 81 | 1:10.67 | ||||||
Kajaanin Uimaseura | ||||||||||
- | Esra Ergüner | 2007 | DSQ | |||||||
Joensuun Uimaseura | 49.23 | |||||||||
SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa | ||||||||||
Laji 3, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 11 - 12 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Maria Korkalainen | 2005 | 364 | 42.93 | ||||||
Joensuun Uimaseura | 44.09 | |||||||||
2 | Alexia Tahkola | 2005 | 332 | 44.25 | ||||||
Oulun Lohet | 44.74 | |||||||||
3 | Iida Kortelainen | 2005 | 315 | 45.06 | ||||||
Brahean Uimarit - Lieksa | 47.69 | |||||||||
4 | Lidia Evans | 2005 | 265 | 47.68 | ||||||
Swimming Club Vuokatti | 48.26 | |||||||||
5 | Janina Paakkolanvaara | 2006 | 243 | 49.09 | ||||||
Kemin Työväen Uimarit | 49.68 | |||||||||
6 | Eveliina Vakkuri | 2005 | 231 | 49.90 | ||||||
Kemin Työväen Uimarit | 49.68 | |||||||||
7 | Raita Virtanen | 2005 | 227 | 50.22 | ||||||
Kemijärven Kaiku | 51.06 | |||||||||
8 | Jutta Mört | 2005 | 226 | 50.32 | ||||||
Kemin Työväen Uimarit | 51.03 | |||||||||
9 | Erika Ruotsalainen | 2005 | 222 | 50.58 | ||||||
Kajaanin Uimaseura | 52.51 | |||||||||
10 | Pinja Saranen | 2005 | 194 | 52.88 | ||||||
Kempeleen Pyrintö | 52.22 | |||||||||
11 | Noona Hyrkäs | 2006 | 184 | 53.87 | ||||||
Kajaanin Uimaseura | 55.53 | |||||||||
12 | Linnea Korva | 2006 | 183 | 53.92 | ||||||
Kempeleen Pyrintö | 54.10 | |||||||||
13 | Ella Kakkinen | 2005 | 183 | 53.99 | ||||||
Brahean Uimarit - Lieksa | 52.59 | |||||||||
14 | Saga Tuisku | 2005 | 168 | 55.48 | ||||||
Kemin Työväen Uimarit | 54.69 | |||||||||
15 | Katariina Kärki | 2005 | 161 | 56.25 | ||||||
Kempeleen Pyrintö | 1:00.21 | |||||||||
16 | Viivi Pesonen | 2006 | 154 | 57.10 | ||||||
Joensuun Uimaseura | 59.99 | |||||||||
17 | Fanni Törmänen | 2006 | 147 | 58.06 | ||||||
Kempeleen Pyrintö | 58.90 | |||||||||
18 | Milla Klemetti | 2006 | 139 | 59.11 | ||||||
Swimming Club Vuokatti | 1:03.53 | |||||||||
19 | Elli Hakola | 2006 | 138 | 59.28 | ||||||
Kempeleen Pyrintö | 1:00.06 | |||||||||
20 | Iiris Uusitalo | 2006 | 135 | 59.66 | ||||||
Kajaanin Uimaseura | 1:00.16 | |||||||||
21 | Janette Sarajärvi | 2006 | 94 | 1:07.39 | ||||||
Kempeleen Pyrintö | 1:07.95 | |||||||||
- | Hanna-mari Tolonen | 2005 | DSQ | |||||||
Kajaanin Uimaseura | 56.69 | |||||||||
SW 7.4 Eriaikaisia jalkaliikkeitä | ||||||||||
Laji 3, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 14 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Nanna Savolainen | 2004 | 400 | 41.60 | ||||||
Oulun Lohet | 42.73 | |||||||||
2 | Satu Immonen | 2003 | 349 | 43.53 | ||||||
Swimming Club Vuokatti | 42.65 | |||||||||
3 | Nita Poutiainen | 2003 | 344 | 43.74 | ||||||
Oulun Lohet | 43.32 | |||||||||
4 | Kia Leinonen | 2003 | 268 | 47.55 | ||||||
Oulun Lohet | 46.66 | |||||||||
5 | Emilia Karppinen | 2004 | 255 | 48.33 | ||||||
Kajaanin Uimaseura | 46.26 | |||||||||
6 | Emma Tolonen | 2004 | 242 | 49.19 | ||||||
Kajaanin Uimaseura | 50.76 | |||||||||
7 | Erika Korva | 2004 | 235 | 49.62 | ||||||
Kempeleen Pyrintö | 48.85 | |||||||||
8 | Viona Mönttinen | 2003 | 227 | 50.20 | ||||||
Oulun Lohet | 50.02 | |||||||||
9 | Mari Tuovinen | 2003 | 227 | 50.25 | ||||||
Brahean Uimarit - Lieksa | 49.48 | |||||||||
10 | Micaela Moilanen | 2004 | 222 | 50.56 | ||||||
Kajaanin Uimaseura | 52.57 | |||||||||
11 | Greta Suorsa | 2003 | 207 | 51.82 | ||||||
Oulun Lohet | 50.73 | |||||||||
12 | Viivi Kortelainen | 2004 | 199 | 52.50 | ||||||
Kajaanin Uimaseura | 51.48 | |||||||||
- | Henna Koponen | 2004 | DSQ | |||||||
Kempeleen Pyrintö | 1:00.67 | |||||||||
SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa | ||||||||||
Laji 3, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 15 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Pinja Partinen | 1999 | 553 | 37.35 | ||||||
Joensuun Uimaseura | 36.35 | |||||||||
2 | Sole Piirainen | 2002 | 551 | 37.39 | ||||||
Swimming Club Vuokatti | 36.89 | |||||||||
3 | Pauliina Lohilahti | 2002 | 490 | 38.88 | ||||||
Oulun Lohet | 38.17 | |||||||||
4 | Vilhelmiina Wegelius | 2002 | 490 | 38.89 | ||||||
Joensuun Uimaseura | 38.60 | |||||||||
5 | Aino Mononen | 2001 | 390 | 41.96 | ||||||
Joensuun Uimaseura | 40.00 | |||||||||
6 | Erin Suni | 1999 | 353 | 43.37 | ||||||
Joensuun Uimaseura | 41.40 | |||||||||
7 | Inna Pajuluoma | 1999 | 336 | 44.08 | ||||||
Oulun Lohet | 42.50 | |||||||||
8 | Pinja Raassina | 2002 | 299 | 45.84 | ||||||
Joensuun Uimaseura | 44.33 | |||||||||
9 | Oona Parviainen | 2002 | 299 | 45.85 | ||||||
Joensuun Uimaseura | 45.10 | |||||||||
10 | Viveca Meriläinen | 2001 | 281 | 46.76 | ||||||
Kemijärven Kaiku | 45.79 | |||||||||
11 | Eveliina Kettunen | 2000 | 258 | 48.14 | ||||||
Iisalmen Uimarit | 48.90 | |||||||||
12 | Ida Karjalainen | 2002 | 254 | 48.39 | ||||||
Rovaniemen Uimaseura | 48.56 | |||||||||
13 | Bigga Guttorm | 2000 | 236 | 49.60 | ||||||
Rovaniemen Uimaseura | 50.43 | |||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.25.10 | Tulostuspäivämäärä | 22 huhtikuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Kajaanin Uimaseura | Tulostusaika | 11:15 |
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Kaukaveden Kevätuinnit | Tulostuspäivämäärä | 22 huhtikuu 2017 | |||
Kilpailun paikkakunta | Kajaani | Tulostusaika | 11:23 | |||
Järjestäjä | Kajaanin Uimaseura ry | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 22 huhtikuu 2017 |
Laji 4, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Tuukka Orre | 2007 | 157 | 50.79 | ||||||
Kajaanin Uimaseura | 50.83 | |||||||||
2 | Lauri Junttari | 2007 | 114 | 56.52 | ||||||
Kemin Työväen Uimarit | 1:06.64 | |||||||||
3 | Oskari Hakkarainen | 2007 | 111 | 56.96 | ||||||
Swimming Club Vuokatti | 59.53 | |||||||||
4 | Anton Sulasalmi | 2007 | 76 | 1:04.66 | ||||||
Kemijärven Kaiku | ||||||||||
Laji 4, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 11 - 12 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Mikhail Vilesov | 2005 | 213 | 45.90 | ||||||
Joensuun Uimaseura | 46.98 | |||||||||
2 | Topi Fordell | 2005 | 141 | 52.60 | ||||||
Swimming Club Vuokatti | 52.47 | |||||||||
3 | Konsta Kauppinen | 2005 | 129 | 54.17 | ||||||
Joensuun Uimaseura | 51.44 | |||||||||
4 | Tuomas Orre | 2005 | 128 | 54.36 | ||||||
Kajaanin Uimaseura | 55.06 | |||||||||
Laji 4, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 14 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Arsenij Shadrin | 2003 | 448 | 35.82 | ||||||
Joensuun Uimaseura | 35.38 | |||||||||
2 | Karlo Kilpinen | 2003 | 330 | 39.66 | ||||||
Kemin Uimaseura | 39.63 | |||||||||
3 | Benjamin Evans | 2003 | 285 | 41.63 | ||||||
Swimming Club Vuokatti | 42.42 | |||||||||
4 | Aapo Karjalainen | 2004 | 220 | 45.37 | ||||||
Kajaanin Uimaseura | 47.09 | |||||||||
5 | Aaro Paasonen | 2004 | 217 | 45.62 | ||||||
Iisalmen Uimarit | 46.43 | |||||||||
6 | Onni Kelloniemi | 2004 | 159 | 50.51 | ||||||
Kemijärven Kaiku | 49.52 | |||||||||
7 | Petrus Härkönen | 2003 | 152 | 51.37 | ||||||
Kajaanin Uimaseura | 52.94 | |||||||||
Laji 4, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Kosti Kaaresvirta | 1999 | 544 | 33.57 | ||||||
Swimming Club Vuokatti | 32.63 | |||||||||
2 | Antti Hirvonen | 2000 | 480 | 35.02 | ||||||
Kajaanin Uimaseura | 35.67 | |||||||||
3 | Jonni Timonen | 2000 | 349 | 38.93 | ||||||
Joensuun Uimaseura | 37.49 | |||||||||
4 | Väinö Hiltunen | 2001 | 262 | 42.82 | ||||||
Joensuun Uimaseura | 42.53 | |||||||||
5 | Joona Annunen | 2002 | 253 | 43.30 | ||||||
Oulun Lohet | 43.13 | |||||||||
6 | Kalle Huttunen | 2002 | 213 | 45.89 | ||||||
Oulun Lohet | 45.21 | |||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.25.10 | Tulostuspäivämäärä | 22 huhtikuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Kajaanin Uimaseura | Tulostusaika | 11:23 |
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Kaukaveden Kevätuinnit | Tulostuspäivämäärä | 22 huhtikuu 2017 | |||
Kilpailun paikkakunta | Kajaani | Tulostusaika | 11:29 | |||
Järjestäjä | Kajaanin Uimaseura ry | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 22 huhtikuu 2017 |
Laji 5, 100m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 16 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Mitra Pietiäinen | 2004 | 348 | 1:21.31 | ||||||
Joensuun Uimaseura | 1:26.01 | |||||||||
2 | Ronja Kämäräinen | 2004 | 222 | 1:34.35 | ||||||
Swimming Club Vuokatti | 1:30.26 | |||||||||
3 | Mikaela Laaksola | 2004 | 209 | 1:36.34 | ||||||
Swimming Club Vuokatti | 1:36.62 | |||||||||
- | Petra Laukkanen | 2004 | DSQ | |||||||
Oulun Lohet | 1:38.41 | |||||||||
SW 8.3 Rintauinnin potku | ||||||||||
Laji 5, 100m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 17 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Ada Niskala | 2000 | 417 | 1:16.54 | ||||||
Rovaniemen Uimaseura | 1:15.75 | |||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.25.10 | Tulostuspäivämäärä | 22 huhtikuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Kajaanin Uimaseura | Tulostusaika | 11:29 |
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Kaukaveden Kevätuinnit | Tulostuspäivämäärä | 22 huhtikuu 2017 | |||
Kilpailun paikkakunta | Kajaani | Tulostusaika | 11:30 | |||
Järjestäjä | Kajaanin Uimaseura ry | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 22 huhtikuu 2017 |
Laji 6, 100m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 16 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Leevi Kärnä | 2001 | 415 | 1:08.40 | ||||||
Kajaanin Uimaseura | 1:09.08 | |||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.25.10 | Tulostuspäivämäärä | 22 huhtikuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Kajaanin Uimaseura | Tulostusaika | 11:30 |
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Kaukaveden Kevätuinnit | Tulostuspäivämäärä | 22 huhtikuu 2017 | |||
Kilpailun paikkakunta | Kajaani | Tulostusaika | 11:43 | |||
Järjestäjä | Kajaanin Uimaseura ry | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 22 huhtikuu 2017 |
Laji 7, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Esra Ergüner | 2007 | 238 | 45.15 | ||||||
Joensuun Uimaseura | 43.13 | |||||||||
2 | Inka Hämäläinen | 2007 | 228 | 45.78 | ||||||
Joensuun Uimaseura | 46.46 | |||||||||
3 | Tiia Liuski | 2007 | 122 | 56.45 | ||||||
Kajaanin Uimaseura | ||||||||||
4 | Ella Nyström | 2007 | 104 | 59.53 | ||||||
Kajaanin Uimaseura | ||||||||||
Laji 7, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 11 - 12 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Alexia Tahkola | 2005 | 389 | 38.35 | ||||||
Oulun Lohet | 37.49 | |||||||||
2 | Lidia Evans | 2005 | 314 | 41.19 | ||||||
Swimming Club Vuokatti | 44.44 | |||||||||
3 | Iida Kortelainen | 2005 | 285 | 42.52 | ||||||
Brahean Uimarit - Lieksa | 40.31 | |||||||||
4 | Janina Paakkolanvaara | 2006 | 283 | 42.64 | ||||||
Kemin Työväen Uimarit | 42.98 | |||||||||
5 | Maija Lämsä | 2005 | 279 | 42.82 | ||||||
Kajaanin Uimaseura | 44.11 | |||||||||
6 | Jutta Mört | 2005 | 238 | 45.16 | ||||||
Kemin Työväen Uimarit | 45.46 | |||||||||
7 | Milla Klemetti | 2006 | 209 | 47.12 | ||||||
Swimming Club Vuokatti | 51.72 | |||||||||
8 | Erika Ruotsalainen | 2005 | 199 | 47.93 | ||||||
Kajaanin Uimaseura | 50.69 | |||||||||
9 | Ella Kakkinen | 2005 | 174 | 50.06 | ||||||
Brahean Uimarit - Lieksa | 46.71 | |||||||||
10 | Angelica Kärki | 2006 | 174 | 50.13 | ||||||
Kempeleen Pyrintö | 50.82 | |||||||||
11 | Raita Virtanen | 2005 | 162 | 51.28 | ||||||
Kemijärven Kaiku | 55.73 | |||||||||
12 | Henna Väyrynen | 2005 | 158 | 51.70 | ||||||
Kajaanin Uimaseura | 51.07 | |||||||||
13 | Elsa Komulainen | 2005 | 147 | 52.95 | ||||||
Iisalmen Uimarit | ||||||||||
14 | Iiris Uusitalo | 2006 | 142 | 53.62 | ||||||
Kajaanin Uimaseura | 51.14 | |||||||||
15 | Hanna-mari Tolonen | 2005 | 142 | 53.64 | ||||||
Kajaanin Uimaseura | ||||||||||
16 | Janette Sarajärvi | 2006 | 105 | 59.33 | ||||||
Kempeleen Pyrintö | 56.38 | |||||||||
Laji 7, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 14 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Satu Immonen | 2003 | 360 | 39.33 | ||||||
Swimming Club Vuokatti | 39.09 | |||||||||
2 | Kia Leinonen | 2003 | 352 | 39.64 | ||||||
Oulun Lohet | 39.34 | |||||||||
3 | Henna Moilanen | 2004 | 318 | 41.00 | ||||||
Kempeleen Pyrintö | 40.74 | |||||||||
4 | Veera Juntunen | 2003 | 298 | 41.89 | ||||||
Kajaanin Uimaseura | 43.69 | |||||||||
5 | Viona Mönttinen | 2003 | 277 | 42.91 | ||||||
Oulun Lohet | 40.27 | |||||||||
6 | Mari Tuovinen | 2003 | 270 | 43.30 | ||||||
Brahean Uimarit - Lieksa | 43.47 | |||||||||
7 | Greta Suorsa | 2003 | 225 | 46.01 | ||||||
Oulun Lohet | 44.89 | |||||||||
8 | Henna Koponen | 2004 | 222 | 46.24 | ||||||
Kempeleen Pyrintö | 44.57 | |||||||||
9 | Emma Tolonen | 2004 | 203 | 47.62 | ||||||
Kajaanin Uimaseura | 48.19 | |||||||||
10 | Moona Pitkänen | 2003 | 198 | 48.01 | ||||||
Joensuun Uimaseura | 48.88 | |||||||||
Laji 7, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 15 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Sole Piirainen | 2002 | 599 | 33.20 | ||||||
Swimming Club Vuokatti | 33.94 | |||||||||
2 | Heidi Kivioja | 2000 | 563 | 33.89 | ||||||
Swimming Club Vuokatti | 34.08 | |||||||||
3 | Inna Pajuluoma | 1999 | 488 | 35.55 | ||||||
Oulun Lohet | 34.60 | |||||||||
4 | Liisa Ryhänen | 2002 | 341 | 40.05 | ||||||
Iisalmen Uimarit | ||||||||||
5 | Viveca Meriläinen | 2001 | 318 | 40.98 | ||||||
Kemijärven Kaiku | 38.85 | |||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.25.10 | Tulostuspäivämäärä | 22 huhtikuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Kajaanin Uimaseura | Tulostusaika | 11:43 |
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Kaukaveden Kevätuinnit | Tulostuspäivämäärä | 22 huhtikuu 2017 | |||
Kilpailun paikkakunta | Kajaani | Tulostusaika | 11:49 | |||
Järjestäjä | Kajaanin Uimaseura ry | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 22 huhtikuu 2017 |
Laji 8, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Rasmus Kinnunen | 2007 | 143 | 47.50 | ||||||
Kemin Työväen Uimarit | 47.22 | |||||||||
2 | Oskari Hakkarainen | 2007 | 117 | 50.72 | ||||||
Swimming Club Vuokatti | 53.02 | |||||||||
3 | Eliel Kelloniemi | 2007 | 97 | 54.02 | ||||||
Kemijärven Kaiku | 1:02.54 | |||||||||
4 | Lauri Junttari | 2007 | 75 | 58.85 | ||||||
Kemin Työväen Uimarit | 57.14 | |||||||||
- | Anton Sulasalmi | 2007 | DSQ | |||||||
Kemijärven Kaiku | 51.05 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 8, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 11 - 12 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Topi Fordell | 2005 | 172 | 44.67 | ||||||
Swimming Club Vuokatti | 43.67 | |||||||||
2 | Matias Perälä | 2005 | 135 | 48.37 | ||||||
Iisalmen Uimarit | 51.54 | |||||||||
Laji 8, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 14 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Benjamin Evans | 2003 | 305 | 36.92 | ||||||
Swimming Club Vuokatti | 39.00 | |||||||||
2 | Karlo Kilpinen | 2003 | 220 | 41.16 | ||||||
Kemin Uimaseura | 40.86 | |||||||||
3 | Aapo Karjalainen | 2004 | 180 | 44.00 | ||||||
Kajaanin Uimaseura | 43.79 | |||||||||
4 | Onni Kelloniemi | 2004 | 124 | 49.81 | ||||||
Kemijärven Kaiku | 44.09 | |||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.25.10 | Tulostuspäivämäärä | 22 huhtikuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Kajaanin Uimaseura | Tulostusaika | 11:49 |
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Kaukaveden Kevätuinnit | Tulostuspäivämäärä | 22 huhtikuu 2017 | |||
Kilpailun paikkakunta | Kajaani | Tulostusaika | 12:25 | |||
Järjestäjä | Kajaanin Uimaseura ry | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 22 huhtikuu 2017 |
Laji 9, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Maria Korkalainen | 2005 | 424 | 1:11.08 | ||||||
Joensuun Uimaseura | 1:10.46 | |||||||||
2 | Lidia Evans | 2005 | 354 | 1:15.53 | ||||||
Swimming Club Vuokatti | 1:16.88 | |||||||||
3 | Maija Lämsä | 2005 | 327 | 1:17.56 | ||||||
Kajaanin Uimaseura | 1:18.36 | |||||||||
4 | Aada Hirvasoja | 2005 | 301 | 1:19.68 | ||||||
Haukiputaan Heitto | 1:21.21 | |||||||||
5 | Iida Kortelainen | 2005 | 300 | 1:19.76 | ||||||
Brahean Uimarit - Lieksa | 1:19.76 | |||||||||
6 | Ella Sipola | 2005 | 284 | 1:21.28 | ||||||
Haukiputaan Heitto | 1:20.52 | |||||||||
7 | Lilli Eskola | 2005 | 284 | 1:21.29 | ||||||
Haukiputaan Heitto | 1:23.73 | |||||||||
8 | Esra Ergüner | 2007 | 265 | 1:23.18 | ||||||
Joensuun Uimaseura | 1:20.84 | |||||||||
9 | Eveliina Vakkuri | 2005 | 263 | 1:23.34 | ||||||
Kemin Työväen Uimarit | 1:23.66 | |||||||||
10 | Merete Lätti | 2006 | 258 | 1:23.94 | ||||||
Joensuun Uimaseura | 1:22.75 | |||||||||
11 | Reetta Keränen | 2006 | 252 | 1:24.51 | ||||||
Haukiputaan Heitto | 1:25.03 | |||||||||
12 | Raita Virtanen | 2005 | 239 | 1:26.00 | ||||||
Kemijärven Kaiku | 1:26.70 | |||||||||
13 | Saga Tuisku | 2005 | 232 | 1:26.89 | ||||||
Kemin Työväen Uimarit | 1:26.38 | |||||||||
14 | Iina Tapaninen | 2006 | 226 | 1:27.64 | ||||||
Oulun Lohet | 1:27.01 | |||||||||
15 | Inka Tolonen | 2006 | 225 | 1:27.84 | ||||||
Oulun Lohet | 1:32.69 | |||||||||
16 | Anette Kärkkäinen | 2006 | 208 | 1:30.08 | ||||||
Kajaanin Uimaseura | 1:30.83 | |||||||||
17 | Linnea Korva | 2006 | 206 | 1:30.43 | ||||||
Kempeleen Pyrintö | 1:30.20 | |||||||||
18 | Pinja Saranen | 2005 | 203 | 1:30.90 | ||||||
Kempeleen Pyrintö | 1:32.43 | |||||||||
19 | Hanna-mari Tolonen | 2005 | 193 | 1:32.42 | ||||||
Kajaanin Uimaseura | 1:33.40 | |||||||||
20 | Ella Kakkinen | 2005 | 191 | 1:32.70 | ||||||
Brahean Uimarit - Lieksa | 1:29.95 | |||||||||
21 | Erika Ruotsalainen | 2005 | 190 | 1:32.81 | ||||||
Kajaanin Uimaseura | 1:37.56 | |||||||||
22 | Iiris Uusitalo | 2006 | 182 | 1:34.29 | ||||||
Kajaanin Uimaseura | 1:28.82 | |||||||||
23 | Katariina Kärki | 2005 | 175 | 1:35.46 | ||||||
Kempeleen Pyrintö | 1:47.29 | |||||||||
24 | Anni Moilanen | 2006 | 170 | 1:36.45 | ||||||
Kempeleen Pyrintö | 1:33.61 | |||||||||
25 | Milla Klemetti | 2006 | 168 | 1:36.80 | ||||||
Swimming Club Vuokatti | 1:37.61 | |||||||||
26 | Elsa Komulainen | 2005 | 166 | 1:37.16 | ||||||
Iisalmen Uimarit | ||||||||||
27 | Eevi Riekki | 2007 | 158 | 1:38.78 | ||||||
Joensuun Uimaseura | 1:40.18 | |||||||||
28 | Noona Hyrkäs | 2006 | 158 | 1:38.79 | ||||||
Kajaanin Uimaseura | 1:34.06 | |||||||||
29 | Iina Pasuri | 2007 | 150 | 1:40.45 | ||||||
Haukiputaan Heitto | 1:44.29 | |||||||||
30 | Fanni Törmänen | 2006 | 150 | 1:40.55 | ||||||
Kempeleen Pyrintö | 1:36.88 | |||||||||
31 | Elli Hakola | 2006 | 149 | 1:40.61 | ||||||
Kempeleen Pyrintö | 1:45.26 | |||||||||
32 | Heta Hirvonen | 2007 | 108 | 1:51.88 | ||||||
Kajaanin Uimaseura | 1:52.47 | |||||||||
33 | Ella Nyström | 2007 | 83 | 2:02.44 | ||||||
Kajaanin Uimaseura | ||||||||||
Laji 9, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 14 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Elina Gavrilov | 2004 | 498 | 1:07.39 | ||||||
Joensuun Uimaseura | 1:08.09 | |||||||||
2 | Nanna Savolainen | 2004 | 476 | 1:08.40 | ||||||
Oulun Lohet | 1:08.26 | |||||||||
3 | Satu Immonen | 2003 | 408 | 1:12.01 | ||||||
Swimming Club Vuokatti | 1:12.05 | |||||||||
4 | Kia Leinonen | 2003 | 387 | 1:13.27 | ||||||
Oulun Lohet | 1:09.99 | |||||||||
5 | Ronja Kämäräinen | 2004 | 343 | 1:16.33 | ||||||
Swimming Club Vuokatti | 1:14.98 | |||||||||
6 | Henna Moilanen | 2004 | 322 | 1:17.92 | ||||||
Kempeleen Pyrintö | 1:17.23 | |||||||||
7 | Jennifer Arajärvi | 2004 | 322 | 1:17.93 | ||||||
Iisalmen Uimarit | 1:32.08 | |||||||||
8 | Mikaela Laaksola | 2004 | 310 | 1:18.94 | ||||||
Swimming Club Vuokatti | 1:18.58 | |||||||||
9 | Nea Helena Vähäkuopus | 2003 | 294 | 1:20.31 | ||||||
Oulun Lohet | 1:16.24 | |||||||||
10 | Veera Juntunen | 2003 | 293 | 1:20.45 | ||||||
Kajaanin Uimaseura | 1:23.95 | |||||||||
11 | Henna Koponen | 2004 | 286 | 1:21.11 | ||||||
Kempeleen Pyrintö | 1:22.48 | |||||||||
12 | Emilia Karppinen | 2004 | 261 | 1:23.57 | ||||||
Kajaanin Uimaseura | 1:29.20 | |||||||||
13 | Micaela Moilanen | 2004 | 255 | 1:24.22 | ||||||
Kajaanin Uimaseura | 1:26.08 | |||||||||
14 | Emma Takalo | 2003 | 254 | 1:24.38 | ||||||
Kajaanin Uimaseura | 1:26.47 | |||||||||
15 | Nella Valtanen | 2003 | 243 | 1:25.56 | ||||||
Kajaanin Uimaseura | 1:28.01 | |||||||||
16 | Siiri Matero | 2003 | 210 | 1:29.78 | ||||||
Kajaanin Uimaseura | 1:33.92 | |||||||||
- | Erika Korva | 2004 | DSQ | |||||||
Kempeleen Pyrintö | 1:30.26 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 9, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 15 - 16 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Aino Mononen | 2001 | 590 | 1:03.70 | ||||||
Joensuun Uimaseura | 1:03.25 | |||||||||
2 | Pinja Raassina | 2002 | 518 | 1:06.53 | ||||||
Joensuun Uimaseura | 1:05.13 | |||||||||
3 | Pauliina Lohilahti | 2002 | 492 | 1:07.69 | ||||||
Oulun Lohet | 1:06.46 | |||||||||
4 | Oona Parviainen | 2002 | 454 | 1:09.50 | ||||||
Joensuun Uimaseura | 1:09.39 | |||||||||
5 | Viivi Lankinen | 2002 | 380 | 1:13.75 | ||||||
Oulun Lohet | 1:15.89 | |||||||||
6 | Ida Karjalainen | 2002 | 369 | 1:14.49 | ||||||
Rovaniemen Uimaseura | 1:13.67 | |||||||||
7 | Lotta Niskanen | 2002 | 367 | 1:14.58 | ||||||
Oulun Lohet | 1:13.25 | |||||||||
8 | Viveca Meriläinen | 2001 | 352 | 1:15.63 | ||||||
Kemijärven Kaiku | 1:14.13 | |||||||||
9 | Iiris Saranpää | 2002 | 291 | 1:20.62 | ||||||
Joensuun Uimaseura | 1:19.41 | |||||||||
10 | Vilma Kivimäki | 2002 | 271 | 1:22.56 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
Laji 9, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 17 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Heidi Kivioja | 2000 | 634 | 1:02.20 | ||||||
Swimming Club Vuokatti | 1:02.73 | |||||||||
2 | Jenni Niskanen | 1999 | 547 | 1:05.34 | ||||||
Rovaniemen Uimaseura | 1:04.79 | |||||||||
3 | Erin Suni | 1999 | 525 | 1:06.24 | ||||||
Joensuun Uimaseura | 1:03.99 | |||||||||
4 | Enni Heikkinen | 1997 | 450 | 1:09.73 | ||||||
Kajaanin Uimaseura | 1:07.83 | |||||||||
5 | Bigga Guttorm | 2000 | 444 | 1:10.02 | ||||||
Rovaniemen Uimaseura | 1:10.38 | |||||||||
6 | Eveliina Kettunen | 2000 | 330 | 1:17.29 | ||||||
Iisalmen Uimarit | 1:18.75 | |||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.25.10 | Tulostuspäivämäärä | 22 huhtikuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Kajaanin Uimaseura | Tulostusaika | 12:25 |
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Kaukaveden Kevätuinnit | Tulostuspäivämäärä | 22 huhtikuu 2017 | |||
Kilpailun paikkakunta | Kajaani | Tulostusaika | 12:39 | |||
Järjestäjä | Kajaanin Uimaseura ry | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 22 huhtikuu 2017 |
Laji 10, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Veeti Palviainen | 2005 | 278 | 1:12.84 | ||||||
Iisalmen Uimarit | 1:15.33 | |||||||||
2 | Topi Fordell | 2005 | 233 | 1:17.21 | ||||||
Swimming Club Vuokatti | 1:17.59 | |||||||||
3 | Mikhail Vilesov | 2005 | 185 | 1:23.39 | ||||||
Joensuun Uimaseura | 1:19.29 | |||||||||
4 | Konsta Kauppinen | 2005 | 173 | 1:25.24 | ||||||
Joensuun Uimaseura | 1:24.11 | |||||||||
5 | Tuomas Orre | 2005 | 157 | 1:28.01 | ||||||
Kajaanin Uimaseura | 1:29.20 | |||||||||
6 | Oskari Hakkarainen | 2007 | 88 | 1:46.57 | ||||||
Swimming Club Vuokatti | 1:45.47 | |||||||||
7 | Anton Sulasalmi | 2007 | 71 | 1:54.83 | ||||||
Kemijärven Kaiku | ||||||||||
8 | Eliel Kelloniemi | 2007 | 57 | 2:02.95 | ||||||
Kemijärven Kaiku | 2:02.55 | |||||||||
- | Antti Ylönen | 2005 | DSQ | |||||||
Kajaanin Uimaseura | 1:25.63 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 10, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 14 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Benjamin Evans | 2003 | 395 | 1:04.79 | ||||||
Swimming Club Vuokatti | 1:04.88 | |||||||||
2 | Arsenij Shadrin | 2003 | 353 | 1:07.25 | ||||||
Joensuun Uimaseura | 1:08.12 | |||||||||
3 | Maksim Geimonen | 2003 | 349 | 1:07.49 | ||||||
Iisalmen Uimarit | 1:07.67 | |||||||||
4 | Veikka Ijäs | 2004 | 332 | 1:08.62 | ||||||
Oulun Lohet | 1:07.64 | |||||||||
5 | Aleksi Hämäläinen | 2004 | 280 | 1:12.66 | ||||||
Joensuun Uimaseura | 1:11.75 | |||||||||
6 | Jere Hannuksela | 2004 | 264 | 1:14.13 | ||||||
Haukiputaan Heitto | 1:15.35 | |||||||||
7 | Onni Kelloniemi | 2004 | 191 | 1:22.52 | ||||||
Kemijärven Kaiku | 1:20.81 | |||||||||
8 | Veeti Kela | 2004 | 175 | 1:24.91 | ||||||
Kajaanin Uimaseura | 1:28.12 | |||||||||
Laji 10, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Akseli Kontiainen | 2002 | 476 | 1:00.88 | ||||||
Joensuun Uimaseura | 1:03.65 | |||||||||
2 | Leevi Kärnä | 2001 | 463 | 1:01.44 | ||||||
Kajaanin Uimaseura | 1:01.12 | |||||||||
3 | Esa Hyrynkangas | 2002 | 446 | 1:02.23 | ||||||
Oulun Lohet | 1:01.85 | |||||||||
4 | Juho Keränen | 2002 | 405 | 1:04.24 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
5 | Väinö Hiltunen | 2001 | 399 | 1:04.57 | ||||||
Joensuun Uimaseura | 1:05.50 | |||||||||
6 | Joona Annunen | 2002 | 333 | 1:08.57 | ||||||
Oulun Lohet | 1:09.05 | |||||||||
7 | Kalle Huttunen | 2002 | 251 | 1:15.36 | ||||||
Oulun Lohet | 1:14.98 | |||||||||
Laji 10, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 17 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Kosti Kaaresvirta | 1999 | 470 | 1:01.13 | ||||||
Swimming Club Vuokatti | 59.71 | |||||||||
2 | Eero Ryhänen | 2000 | 389 | 1:05.14 | ||||||
Iisalmen Uimarit | 1:07.45 | |||||||||
3 | Antti Väyrynen | 1991 | 288 | 1:12.00 | ||||||
Brahean Uimarit - Lieksa | 1:12.76 | |||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.25.10 | Tulostuspäivämäärä | 22 huhtikuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Kajaanin Uimaseura | Tulostusaika | 12:39 |
Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Kaukaveden Kevätuinnit | Tulostuspäivämäärä | 22 huhtikuu 2017 | |||
Kilpailun paikkakunta | Kajaani | Tulostusaika | 13:41 | |||
Järjestäjä | Kajaanin Uimaseura ry | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 22 huhtikuu 2017 |
Laji 11, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Iida Kortelainen | 2005 | 278 | 1:41.59 | ||||||
Brahean Uimarit - Lieksa | 1:40.00 | |||||||||
2 | Lidia Evans | 2005 | 266 | 1:43.14 | ||||||
Swimming Club Vuokatti | 1:42.79 | |||||||||
3 | Janina Paakkolanvaara | 2006 | 246 | 1:45.87 | ||||||
Kemin Työväen Uimarit | 1:46.54 | |||||||||
4 | Eveliina Vakkuri | 2005 | 236 | 1:47.37 | ||||||
Kemin Työväen Uimarit | 1:49.65 | |||||||||
5 | Erika Ruotsalainen | 2005 | 233 | 1:47.78 | ||||||
Kajaanin Uimaseura | 1:45.85 | |||||||||
6 | Raita Virtanen | 2005 | 231 | 1:48.14 | ||||||
Kemijärven Kaiku | 1:49.59 | |||||||||
7 | Jutta Mört | 2005 | 230 | 1:48.30 | ||||||
Kemin Työväen Uimarit | 1:51.19 | |||||||||
8 | Lilli Eskola | 2005 | 212 | 1:51.20 | ||||||
Haukiputaan Heitto | 1:49.81 | |||||||||
9 | Inka Hämäläinen | 2007 | 212 | 1:51.22 | ||||||
Joensuun Uimaseura | 1:47.57 | |||||||||
10 | Linnea Korva | 2006 | 202 | 1:53.08 | ||||||
Kempeleen Pyrintö | 1:52.77 | |||||||||
11 | Iina Tapaninen | 2006 | 200 | 1:53.49 | ||||||
Oulun Lohet | 1:55.80 | |||||||||
12 | Saga Tuisku | 2005 | 183 | 1:56.85 | ||||||
Kemin Työväen Uimarit | 1:57.47 | |||||||||
13 | Ella Kakkinen | 2005 | 180 | 1:57.34 | ||||||
Brahean Uimarit - Lieksa | 1:54.70 | |||||||||
14 | Fanni Törmänen | 2006 | 157 | 2:02.88 | ||||||
Kempeleen Pyrintö | 2:07.00 | |||||||||
15 | Hanna-mari Tolonen | 2005 | 155 | 2:03.44 | ||||||
Kajaanin Uimaseura | 2:02.18 | |||||||||
- | Anette Kärkkäinen | 2006 | DSQ | |||||||
Kajaanin Uimaseura | 2:00.48 | |||||||||
SW 7.4 Eriaikaisia jalkaliikkeitä | ||||||||||
Laji 11, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 14 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Nanna Savolainen | 2004 | 370 | 1:32.42 | ||||||
Oulun Lohet | 1:33.60 | |||||||||
2 | Satu Immonen | 2003 | 330 | 1:35.97 | ||||||
Swimming Club Vuokatti | 1:35.14 | |||||||||
3 | Nita Poutiainen | 2003 | 325 | 1:36.52 | ||||||
Oulun Lohet | 1:35.42 | |||||||||
4 | Mitra Pietiäinen | 2004 | 276 | 1:41.83 | ||||||
Joensuun Uimaseura | 1:44.70 | |||||||||
5 | Kia Leinonen | 2003 | 268 | 1:42.90 | ||||||
Oulun Lohet | 1:39.06 | |||||||||
6 | Erika Korva | 2004 | 237 | 1:47.20 | ||||||
Kempeleen Pyrintö | 1:43.83 | |||||||||
7 | Emma Tolonen | 2004 | 219 | 1:50.08 | ||||||
Kajaanin Uimaseura | 1:49.57 | |||||||||
8 | Micaela Moilanen | 2004 | 219 | 1:50.10 | ||||||
Kajaanin Uimaseura | 1:49.23 | |||||||||
9 | Ronja Kämäräinen | 2004 | 218 | 1:50.14 | ||||||
Swimming Club Vuokatti | 1:52.88 | |||||||||
10 | Mikaela Laaksola | 2004 | 208 | 1:51.94 | ||||||
Swimming Club Vuokatti | 1:45.04 | |||||||||
11 | Emma Takalo | 2003 | 197 | 1:53.98 | ||||||
Kajaanin Uimaseura | 1:54.34 | |||||||||
12 | Siiri Matero | 2003 | 170 | 1:59.77 | ||||||
Kajaanin Uimaseura | 1:55.96 | |||||||||
Laji 11, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 15 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Heidi Kivioja | 2000 | 613 | 1:18.10 | ||||||
Swimming Club Vuokatti | 1:19.09 | |||||||||
2 | Pinja Partinen | 1999 | 547 | 1:21.13 | ||||||
Joensuun Uimaseura | 1:20.33 | |||||||||
3 | Sole Piirainen | 2002 | 527 | 1:22.15 | ||||||
Swimming Club Vuokatti | 1:21.18 | |||||||||
4 | Melinda Moilanen | 2000 | 419 | 1:28.66 | ||||||
Joensuun Uimaseura | 1:37.83 | |||||||||
5 | Emma Pajuluoma | 2001 | 411 | 1:29.25 | ||||||
Oulun Lohet | 1:32.83 | |||||||||
6 | Lotta Niskanen | 2002 | 315 | 1:37.51 | ||||||
Oulun Lohet | 1:35.88 | |||||||||
7 | Viveca Meriläinen | 2001 | 294 | 1:39.77 | ||||||
Kemijärven Kaiku | ||||||||||
8 | Liisa Ryhänen | 2002 | 240 | 1:46.66 | ||||||
Iisalmen Uimarit | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.25.10 | Tulostuspäivämäärä | 22 huhtikuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Kajaanin Uimaseura | Tulostusaika | 13:41 |
Tulokset Laji 12 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Kaukaveden Kevätuinnit | Tulostuspäivämäärä | 22 huhtikuu 2017 | |||
Kilpailun paikkakunta | Kajaani | Tulostusaika | 13:48 | |||
Järjestäjä | Kajaanin Uimaseura ry | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 22 huhtikuu 2017 |
Laji 12, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 14 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Veikka Ijäs | 2004 | 301 | 1:28.89 | ||||||
Oulun Lohet | 1:28.80 | |||||||||
2 | Karlo Kilpinen | 2003 | 301 | 1:28.90 | ||||||
Kemin Uimaseura | 1:28.29 | |||||||||
3 | Otto Mikkonen | 2003 | 295 | 1:29.47 | ||||||
Joensuun Uimaseura | 1:30.23 | |||||||||
4 | Benjamin Evans | 2003 | 276 | 1:31.44 | ||||||
Swimming Club Vuokatti | 1:29.82 | |||||||||
5 | Aapo Karjalainen | 2004 | 212 | 1:39.92 | ||||||
Kajaanin Uimaseura | 1:39.63 | |||||||||
6 | Veeti Kela | 2004 | 146 | 1:53.00 | ||||||
Kajaanin Uimaseura | ||||||||||
7 | Onni Kelloniemi | 2004 | 133 | 1:56.59 | ||||||
Kemijärven Kaiku | 2:09.04 | |||||||||
Laji 12, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Miika Tolvanen | 1996 | 707 | 1:06.90 | ||||||
Joensuun Uimaseura | 1:06.00 | |||||||||
2 | Antti Hirvonen | 2000 | 450 | 1:17.77 | ||||||
Kajaanin Uimaseura | 1:16.50 | |||||||||
3 | Jonni Timonen | 2000 | 337 | 1:25.64 | ||||||
Joensuun Uimaseura | 1:22.46 | |||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.25.10 | Tulostuspäivämäärä | 22 huhtikuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Kajaanin Uimaseura | Tulostusaika | 13:48 |
Tulokset Laji 13 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Kaukaveden Kevätuinnit | Tulostuspäivämäärä | 22 huhtikuu 2017 | |||
Kilpailun paikkakunta | Kajaani | Tulostusaika | 13:59 | |||
Järjestäjä | Kajaanin Uimaseura ry | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 22 huhtikuu 2017 |
Laji 13, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Maria Korkalainen | 2005 | 422 | 34.45 | ||||||
Joensuun Uimaseura | 35.24 | |||||||||
2 | Alexia Tahkola | 2005 | 289 | 39.07 | ||||||
Oulun Lohet | 38.84 | |||||||||
3 | Maija Lämsä | 2005 | 260 | 40.50 | ||||||
Kajaanin Uimaseura | 41.67 | |||||||||
4 | Lidia Evans | 2005 | 205 | 43.79 | ||||||
Swimming Club Vuokatti | 45.14 | |||||||||
5 | Viivi Pesonen | 2006 | 155 | 48.07 | ||||||
Joensuun Uimaseura | 47.55 | |||||||||
6 | Reetta Keränen | 2006 | 153 | 48.29 | ||||||
Haukiputaan Heitto | 47.85 | |||||||||
7 | Pinja Saranen | 2005 | 136 | 50.25 | ||||||
Kempeleen Pyrintö | 48.51 | |||||||||
8 | Eevi Riekki | 2007 | 128 | 51.19 | ||||||
Joensuun Uimaseura | 49.05 | |||||||||
9 | Anni Moilanen | 2006 | 126 | 51.57 | ||||||
Kempeleen Pyrintö | 50.82 | |||||||||
10 | Inka Tolonen | 2006 | 125 | 51.59 | ||||||
Oulun Lohet | 49.74 | |||||||||
11 | Elli Hakola | 2006 | 123 | 51.97 | ||||||
Kempeleen Pyrintö | 51.24 | |||||||||
12 | Raita Virtanen | 2005 | 122 | 52.10 | ||||||
Kemijärven Kaiku | 47.91 | |||||||||
13 | Milla Klemetti | 2006 | 94 | 56.70 | ||||||
Swimming Club Vuokatti | 53.52 | |||||||||
14 | Aava Näykki | 2007 | 92 | 57.16 | ||||||
Kempeleen Pyrintö | 55.11 | |||||||||
15 | Angelica Kärki | 2006 | 88 | 58.03 | ||||||
Kempeleen Pyrintö | ||||||||||
Laji 13, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 14 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Kia Leinonen | 2003 | 352 | 36.61 | ||||||
Oulun Lohet | 34.95 | |||||||||
2 | Satu Immonen | 2003 | 345 | 36.86 | ||||||
Swimming Club Vuokatti | 41.63 | |||||||||
3 | Ronja Kämäräinen | 2004 | 244 | 41.35 | ||||||
Swimming Club Vuokatti | 39.69 | |||||||||
4 | Petra Laukkanen | 2004 | 243 | 41.40 | ||||||
Oulun Lohet | 41.97 | |||||||||
5 | Moona Pitkänen | 2003 | 203 | 43.96 | ||||||
Joensuun Uimaseura | 42.94 | |||||||||
6 | Nella Valtanen | 2003 | 170 | 46.65 | ||||||
Kajaanin Uimaseura | 44.65 | |||||||||
7 | Mari Tuovinen | 2003 | 165 | 47.12 | ||||||
Brahean Uimarit - Lieksa | 44.59 | |||||||||
Laji 13, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 15 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Vilhelmiina Wegelius | 2002 | 549 | 31.57 | ||||||
Joensuun Uimaseura | 30.93 | |||||||||
2 | Heidi Kivioja | 2000 | 540 | 31.74 | ||||||
Swimming Club Vuokatti | 31.94 | |||||||||
3 | Ada Niskala | 2000 | 534 | 31.86 | ||||||
Rovaniemen Uimaseura | 31.53 | |||||||||
4 | Inna Pajuluoma | 1999 | 485 | 32.90 | ||||||
Oulun Lohet | 32.85 | |||||||||
5 | Pinja Raassina | 2002 | 467 | 33.31 | ||||||
Joensuun Uimaseura | 32.56 | |||||||||
6 | Erin Suni | 1999 | 466 | 33.34 | ||||||
Joensuun Uimaseura | 32.06 | |||||||||
7 | Viveca Meriläinen | 2001 | 263 | 40.33 | ||||||
Kemijärven Kaiku | 38.49 | |||||||||
8 | Iiris Saranpää | 2002 | 249 | 41.09 | ||||||
Joensuun Uimaseura | 39.59 | |||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.25.10 | Tulostuspäivämäärä | 22 huhtikuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Kajaanin Uimaseura | Tulostusaika | 13:59 |
Tulokset Laji 14 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Kaukaveden Kevätuinnit | Tulostuspäivämäärä | 22 huhtikuu 2017 | |||
Kilpailun paikkakunta | Kajaani | Tulostusaika | 14:12 | |||
Järjestäjä | Kajaanin Uimaseura ry | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 22 huhtikuu 2017 |
Laji 14, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Topi Fordell | 2005 | 122 | 46.94 | ||||||
Swimming Club Vuokatti | 45.08 | |||||||||
2 | Rasmus Kinnunen | 2007 | 92 | 51.51 | ||||||
Kemin Työväen Uimarit | 1:00.50 | |||||||||
3 | Lauri Junttari | 2007 | 65 | 57.83 | ||||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
- | Oskari Hakkarainen | 2007 | DSQ | |||||||
Swimming Club Vuokatti | 1:02.88 | |||||||||
SW 8.3 Eriaikainen jalkaliike | ||||||||||
Laji 14, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 14 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Maksim Geimonen | 2003 | 220 | 38.62 | ||||||
Iisalmen Uimarit | ||||||||||
2 | Karlo Kilpinen | 2003 | 206 | 39.48 | ||||||
Kemin Uimaseura | 38.06 | |||||||||
3 | Benjamin Evans | 2003 | 172 | 41.93 | ||||||
Swimming Club Vuokatti | 41.52 | |||||||||
4 | Aleksi Hämäläinen | 2004 | 165 | 42.53 | ||||||
Joensuun Uimaseura | 41.08 | |||||||||
Laji 14, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Esa Hyrynkangas | 2002 | 492 | 29.55 | ||||||
Oulun Lohet | 30.63 | |||||||||
2 | Leevi Kärnä | 2001 | 443 | 30.60 | ||||||
Kajaanin Uimaseura | 30.04 | |||||||||
3 | Antti Väyrynen | 1991 | 273 | 35.95 | ||||||
Brahean Uimarit - Lieksa | 37.54 | |||||||||
4 | Eero Ryhänen | 2000 | 266 | 36.27 | ||||||
Iisalmen Uimarit | 36.10 | |||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.25.10 | Tulostuspäivämäärä | 22 huhtikuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Kajaanin Uimaseura | Tulostusaika | 14:12 |
Tulokset Laji 15 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Kaukaveden Kevätuinnit | Tulostuspäivämäärä | 22 huhtikuu 2017 | |||
Kilpailun paikkakunta | Kajaani | Tulostusaika | 14:18 | |||
Järjestäjä | Kajaanin Uimaseura ry | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 22 huhtikuu 2017 |
Laji 15, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Lidia Evans | 2005 | 294 | 1:28.97 | ||||||
Swimming Club Vuokatti | 1:31.12 | |||||||||
2 | Saga Tuisku | 2005 | 241 | 1:35.04 | ||||||
Kemin Työväen Uimarit | 1:31.40 | |||||||||
3 | Janina Paakkolanvaara | 2006 | 237 | 1:35.61 | ||||||
Kemin Työväen Uimarit | 1:33.92 | |||||||||
4 | Jutta Mört | 2005 | 223 | 1:37.55 | ||||||
Kemin Työväen Uimarit | 1:40.50 | |||||||||
5 | Merete Lätti | 2006 | 197 | 1:41.69 | ||||||
Joensuun Uimaseura | 1:41.30 | |||||||||
6 | Ella Sipola | 2005 | 190 | 1:42.78 | ||||||
Haukiputaan Heitto | 1:39.02 | |||||||||
7 | Eveliina Vakkuri | 2005 | 188 | 1:43.24 | ||||||
Kemin Työväen Uimarit | 1:45.14 | |||||||||
8 | Erika Ruotsalainen | 2005 | 151 | 1:50.93 | ||||||
Kajaanin Uimaseura | 1:45.68 | |||||||||
9 | Noona Hyrkäs | 2006 | 142 | 1:53.21 | ||||||
Kajaanin Uimaseura | 1:44.38 | |||||||||
10 | Hanna-mari Tolonen | 2005 | 117 | 2:00.87 | ||||||
Kajaanin Uimaseura | 2:01.06 | |||||||||
10 | Katariina Kärki | 2005 | 117 | 2:00.87 | ||||||
Kempeleen Pyrintö | 1:57.51 | |||||||||
Laji 15, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 14 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Elina Gavrilov | 2004 | 346 | 1:24.29 | ||||||
Joensuun Uimaseura | 1:22.07 | |||||||||
2 | Nita Poutiainen | 2003 | 339 | 1:24.85 | ||||||
Oulun Lohet | 1:19.57 | |||||||||
3 | Satu Immonen | 2003 | 319 | 1:26.62 | ||||||
Swimming Club Vuokatti | 1:26.81 | |||||||||
4 | Veera Juntunen | 2003 | 274 | 1:31.03 | ||||||
Kajaanin Uimaseura | 1:32.12 | |||||||||
5 | Emilia Karppinen | 2004 | 266 | 1:31.94 | ||||||
Kajaanin Uimaseura | 1:30.85 | |||||||||
6 | Ronja Kämäräinen | 2004 | 235 | 1:35.79 | ||||||
Swimming Club Vuokatti | 1:31.85 | |||||||||
Laji 15, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 15 - 16 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Sole Piirainen | 2002 | 485 | 1:15.29 | ||||||
Swimming Club Vuokatti | 1:13.40 | |||||||||
2 | Pauliina Lohilahti | 2002 | 447 | 1:17.39 | ||||||
Oulun Lohet | 1:14.71 | |||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.25.10 | Tulostuspäivämäärä | 22 huhtikuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Kajaanin Uimaseura | Tulostusaika | 14:18 |
Tulokset Laji 16 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Kaukaveden Kevätuinnit | Tulostuspäivämäärä | 22 huhtikuu 2017 | |||
Kilpailun paikkakunta | Kajaani | Tulostusaika | 14:25 | |||
Järjestäjä | Kajaanin Uimaseura ry | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 22 huhtikuu 2017 |
Laji 16, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Mikhail Vilesov | 2005 | 188 | 1:32.45 | ||||||
Joensuun Uimaseura | 1:34.04 | |||||||||
2 | Konsta Kauppinen | 2005 | 175 | 1:34.62 | ||||||
Joensuun Uimaseura | 1:33.46 | |||||||||
3 | Antti Ylönen | 2005 | 140 | 1:41.89 | ||||||
Kajaanin Uimaseura | 1:41.41 | |||||||||
Laji 16, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 14 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Benjamin Evans | 2003 | 319 | 1:17.50 | ||||||
Swimming Club Vuokatti | 1:19.38 | |||||||||
2 | Arsenij Shadrin | 2003 | 270 | 1:21.87 | ||||||
Joensuun Uimaseura | 1:18.13 | |||||||||
3 | Jere Hannuksela | 2004 | 172 | 1:35.12 | ||||||
Haukiputaan Heitto | 1:33.21 | |||||||||
4 | Aapo Karjalainen | 2004 | 163 | 1:36.86 | ||||||
Kajaanin Uimaseura | 1:35.12 | |||||||||
5 | Veeti Kela | 2004 | 111 | 1:50.00 | ||||||
Kajaanin Uimaseura | ||||||||||
Laji 16, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Väinö Hiltunen | 2001 | 216 | 1:28.25 | ||||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.25.10 | Tulostuspäivämäärä | 22 huhtikuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Kajaanin Uimaseura | Tulostusaika | 14:25 |
Tulokset Laji 17 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Kaukaveden Kevätuinnit | Tulostuspäivämäärä | 22 huhtikuu 2017 | |||
Kilpailun paikkakunta | Kajaani | Tulostusaika | 14:40 | |||
Järjestäjä | Kajaanin Uimaseura ry | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 22 huhtikuu 2017 |
Laji 17, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Inka Hämäläinen | 2007 | 227 | 39.66 | ||||||
Joensuun Uimaseura | 38.99 | |||||||||
2 | Tiia Liuski | 2007 | 114 | 49.81 | ||||||
Kajaanin Uimaseura | 50.31 | |||||||||
3 | Ella Nyström | 2007 | 101 | 51.97 | ||||||
Kajaanin Uimaseura | 51.47 | |||||||||
4 | Heta Hirvonen | 2007 | 87 | 54.52 | ||||||
Kajaanin Uimaseura | 47.46 | |||||||||
Laji 17, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 11 - 12 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Maria Korkalainen | 2005 | 421 | 32.28 | ||||||
Joensuun Uimaseura | 32.37 | |||||||||
2 | Alexia Tahkola | 2005 | 360 | 34.03 | ||||||
Oulun Lohet | 33.57 | |||||||||
3 | Lidia Evans | 2005 | 316 | 35.53 | ||||||
Swimming Club Vuokatti | 34.90 | |||||||||
4 | Iida Kortelainen | 2005 | 314 | 35.59 | ||||||
Brahean Uimarit - Lieksa | 34.99 | |||||||||
5 | Maija Lämsä | 2005 | 309 | 35.78 | ||||||
Kajaanin Uimaseura | 35.54 | |||||||||
6 | Elsa Komulainen | 2005 | 221 | 39.99 | ||||||
Iisalmen Uimarit | ||||||||||
7 | Inka Tolonen | 2006 | 212 | 40.59 | ||||||
Oulun Lohet | 39.10 | |||||||||
8 | Iiris Uusitalo | 2006 | 208 | 40.86 | ||||||
Kajaanin Uimaseura | 35.15 | |||||||||
9 | Ella Kakkinen | 2005 | 204 | 41.09 | ||||||
Brahean Uimarit - Lieksa | 40.26 | |||||||||
10 | Hanna-mari Tolonen | 2005 | 200 | 41.39 | ||||||
Kajaanin Uimaseura | 42.90 | |||||||||
11 | Raita Virtanen | 2005 | 195 | 41.73 | ||||||
Kemijärven Kaiku | 38.54 | |||||||||
12 | Milla Klemetti | 2006 | 193 | 41.84 | ||||||
Swimming Club Vuokatti | 40.32 | |||||||||
13 | Henna Väyrynen | 2005 | 177 | 43.05 | ||||||
Kajaanin Uimaseura | 41.47 | |||||||||
14 | Angelica Kärki | 2006 | 132 | 47.46 | ||||||
Kempeleen Pyrintö | 46.37 | |||||||||
15 | Janette Sarajärvi | 2006 | 120 | 49.06 | ||||||
Kempeleen Pyrintö | 48.16 | |||||||||
Laji 17, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 14 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Kia Leinonen | 2003 | 417 | 32.38 | ||||||
Oulun Lohet | 32.02 | |||||||||
2 | Satu Immonen | 2003 | 382 | 33.34 | ||||||
Swimming Club Vuokatti | 32.46 | |||||||||
3 | Viona Mönttinen | 2003 | 369 | 33.74 | ||||||
Oulun Lohet | 33.11 | |||||||||
4 | Nea Helena Vähäkuopus | 2003 | 340 | 34.67 | ||||||
Oulun Lohet | 33.47 | |||||||||
5 | Jennifer Arajärvi | 2004 | 325 | 35.18 | ||||||
Iisalmen Uimarit | 44.10 | |||||||||
6 | Ronja Kämäräinen | 2004 | 287 | 36.69 | ||||||
Swimming Club Vuokatti | 35.05 | |||||||||
7 | Emilia Karppinen | 2004 | 275 | 37.22 | ||||||
Kajaanin Uimaseura | 37.33 | |||||||||
8 | Micaela Moilanen | 2004 | 274 | 37.23 | ||||||
Kajaanin Uimaseura | 37.41 | |||||||||
9 | Emma Takalo | 2003 | 258 | 38.00 | ||||||
Kajaanin Uimaseura | 37.46 | |||||||||
10 | Mari Tuovinen | 2003 | 243 | 38.77 | ||||||
Brahean Uimarit - Lieksa | 37.21 | |||||||||
11 | Nella Valtanen | 2003 | 237 | 39.08 | ||||||
Kajaanin Uimaseura | 39.75 | |||||||||
12 | Emma Tolonen | 2004 | 205 | 41.02 | ||||||
Kajaanin Uimaseura | 39.47 | |||||||||
13 | Elli Hirvonen | 2003 | 203 | 41.18 | ||||||
Kajaanin Uimaseura | 40.89 | |||||||||
14 | Siiri Matero | 2003 | 197 | 41.55 | ||||||
Kajaanin Uimaseura | 40.60 | |||||||||
Laji 17, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 15 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Aino Mononen | 2001 | 578 | 29.05 | ||||||
Joensuun Uimaseura | 28.88 | |||||||||
2 | Erin Suni | 1999 | 560 | 29.37 | ||||||
Joensuun Uimaseura | 28.60 | |||||||||
3 | Jenni Niskanen | 1999 | 550 | 29.54 | ||||||
Rovaniemen Uimaseura | 29.30 | |||||||||
4 | Pinja Raassina | 2002 | 536 | 29.80 | ||||||
Joensuun Uimaseura | 29.40 | |||||||||
5 | Melinda Moilanen | 2000 | 529 | 29.93 | ||||||
Joensuun Uimaseura | 29.59 | |||||||||
6 | Sole Piirainen | 2002 | 520 | 30.09 | ||||||
Swimming Club Vuokatti | 29.33 | |||||||||
7 | Vilhelmiina Wegelius | 2002 | 501 | 30.47 | ||||||
Joensuun Uimaseura | 30.33 | |||||||||
8 | Pauliina Lohilahti | 2002 | 488 | 30.73 | ||||||
Oulun Lohet | 30.31 | |||||||||
9 | Pinja Partinen | 1999 | 488 | 30.74 | ||||||
Joensuun Uimaseura | 30.77 | |||||||||
10 | Emma Pajuluoma | 2001 | 467 | 31.19 | ||||||
Oulun Lohet | 31.30 | |||||||||
11 | Liisa Ryhänen | 2002 | 452 | 31.54 | ||||||
Iisalmen Uimarit | 31.73 | |||||||||
12 | Inna Pajuluoma | 1999 | 448 | 31.63 | ||||||
Oulun Lohet | 30.67 | |||||||||
13 | Bigga Guttorm | 2000 | 429 | 32.10 | ||||||
Rovaniemen Uimaseura | 32.38 | |||||||||
14 | Ida Karjalainen | 2002 | 390 | 33.13 | ||||||
Rovaniemen Uimaseura | 32.78 | |||||||||
15 | Eveliina Kettunen | 2000 | 351 | 34.29 | ||||||
Iisalmen Uimarit | 35.31 | |||||||||
16 | Lotta Niskanen | 2002 | 348 | 34.40 | ||||||
Oulun Lohet | 33.39 | |||||||||
17 | Viveca Meriläinen | 2001 | 334 | 34.89 | ||||||
Kemijärven Kaiku | 34.22 | |||||||||
18 | Iiris Saranpää | 2002 | 266 | 37.64 | ||||||
Joensuun Uimaseura | 35.99 | |||||||||
- | Viivi Lankinen | 2002 | DSQ | |||||||
Oulun Lohet | 34.61 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.25.10 | Tulostuspäivämäärä | 22 huhtikuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Kajaanin Uimaseura | Tulostusaika | 14:40 |
Tulokset Laji 18 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Kaukaveden Kevätuinnit | Tulostuspäivämäärä | 22 huhtikuu 2017 | |||
Kilpailun paikkakunta | Kajaani | Tulostusaika | 14:48 | |||
Järjestäjä | Kajaanin Uimaseura ry | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 22 huhtikuu 2017 |
Laji 18, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Tuukka Orre | 2007 | 143 | 41.01 | ||||||
Kajaanin Uimaseura | 39.75 | |||||||||
2 | Rasmus Kinnunen | 2007 | 142 | 41.19 | ||||||
Kemin Työväen Uimarit | 40.88 | |||||||||
3 | Lauri Junttari | 2007 | 130 | 42.33 | ||||||
Kemin Työväen Uimarit | 44.99 | |||||||||
4 | Oskari Hakkarainen | 2007 | 96 | 46.84 | ||||||
Swimming Club Vuokatti | 46.69 | |||||||||
5 | Anton Sulasalmi | 2007 | 85 | 48.71 | ||||||
Kemijärven Kaiku | 46.64 | |||||||||
- | Eliel Kelloniemi | 2007 | DSQ | |||||||
Kemijärven Kaiku | 49.28 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 18, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 11 - 12 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Veeti Palviainen | 2005 | 268 | 33.31 | ||||||
Iisalmen Uimarit | 33.55 | |||||||||
2 | Matias Perälä | 2005 | 202 | 36.62 | ||||||
Iisalmen Uimarit | 35.80 | |||||||||
3 | Topi Fordell | 2005 | 199 | 36.76 | ||||||
Swimming Club Vuokatti | 34.71 | |||||||||
4 | Tuomas Orre | 2005 | 164 | 39.19 | ||||||
Kajaanin Uimaseura | 40.45 | |||||||||
5 | Antti Ylönen | 2005 | 160 | 39.58 | ||||||
Kajaanin Uimaseura | 38.68 | |||||||||
Laji 18, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 14 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Maksim Geimonen | 2003 | 370 | 29.91 | ||||||
Iisalmen Uimarit | 29.61 | |||||||||
2 | Benjamin Evans | 2003 | 359 | 30.22 | ||||||
Swimming Club Vuokatti | 30.31 | |||||||||
3 | Karlo Kilpinen | 2003 | 312 | 31.66 | ||||||
Kemin Uimaseura | 31.58 | |||||||||
4 | Petrus Härkönen | 2003 | 268 | 33.30 | ||||||
Kajaanin Uimaseura | 34.20 | |||||||||
5 | Elmeri Kauppila | 2004 | 208 | 36.26 | ||||||
Oulun Lohet | 35.73 | |||||||||
6 | Onni Kelloniemi | 2004 | 205 | 36.42 | ||||||
Kemijärven Kaiku | 35.75 | |||||||||
- | Aaro Paasonen | 2004 | DSQ | |||||||
Iisalmen Uimarit | 35.53 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 18, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Kosti Kaaresvirta | 1999 | 475 | 27.54 | ||||||
Swimming Club Vuokatti | 26.82 | |||||||||
2 | Leevi Kärnä | 2001 | 416 | 28.77 | ||||||
Kajaanin Uimaseura | 27.71 | |||||||||
3 | Eero Ryhänen | 2000 | 409 | 28.94 | ||||||
Iisalmen Uimarit | 29.24 | |||||||||
4 | Eemeli Kauppila | 2002 | 393 | 29.33 | ||||||
Oulun Lohet | 29.43 | |||||||||
5 | Väinö Hiltunen | 2001 | 386 | 29.50 | ||||||
Joensuun Uimaseura | 29.65 | |||||||||
6 | Jonni Timonen | 2000 | 377 | 29.74 | ||||||
Joensuun Uimaseura | 29.40 | |||||||||
7 | Antti Väyrynen | 1991 | 329 | 31.11 | ||||||
Brahean Uimarit - Lieksa | 33.10 | |||||||||
8 | Joona Annunen | 2002 | 295 | 32.25 | ||||||
Oulun Lohet | 31.36 | |||||||||
9 | Kalle Huttunen | 2002 | 231 | 35.02 | ||||||
Oulun Lohet | 34.48 | |||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.25.10 | Tulostuspäivämäärä | 22 huhtikuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Kajaanin Uimaseura | Tulostusaika | 14:48 |
Tulokset Laji 19 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Kaukaveden Kevätuinnit | Tulostuspäivämäärä | 22 huhtikuu 2017 | |||
Kilpailun paikkakunta | Kajaani | Tulostusaika | 15:06 | |||
Järjestäjä | Kajaanin Uimaseura ry | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 22 huhtikuu 2017 |
Laji 19, 200m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 16 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Nanna Savolainen | 2004 | 411 | 1:26.18 | 2:54.76 | |||||
Oulun Lohet | 2:52.76 | |||||||||
2 | Mitra Pietiäinen | 2004 | 383 | 1:25.83 | 2:58.89 | |||||
Joensuun Uimaseura | 3:07.72 | |||||||||
3 | Oona Parviainen | 2002 | 379 | 1:21.95 | 2:59.55 | |||||
Joensuun Uimaseura | 2:58.39 | |||||||||
4 | Aada Hirvasoja | 2005 | 320 | 1:32.63 | 3:10.01 | |||||
Haukiputaan Heitto | 3:13.14 | |||||||||
5 | Lidia Evans | 2005 | 312 | 1:32.78 | 3:11.53 | |||||
Swimming Club Vuokatti | 3:10.64 | |||||||||
6 | Moona Pitkänen | 2003 | 260 | 1:38.24 | 3:23.42 | |||||
Joensuun Uimaseura | 3:30.82 | |||||||||
7 | Viivi Kortelainen | 2004 | 213 | 1:41.90 | 3:37.34 | |||||
Kajaanin Uimaseura | 3:44.49 | |||||||||
8 | Viivi Pesonen | 2006 | 208 | 1:45.05 | 3:39.35 | |||||
Joensuun Uimaseura | 3:46.50 | |||||||||
9 | Iina Tapaninen | 2006 | 206 | 1:49.43 | 3:39.82 | |||||
Oulun Lohet | 3:44.95 | |||||||||
10 | Reetta Keränen | 2006 | 205 | 1:52.21 | 3:40.31 | |||||
Haukiputaan Heitto | 3:39.89 | |||||||||
11 | Anni Moilanen | 2006 | 174 | 1:53.64 | 3:52.67 | |||||
Kempeleen Pyrintö | 3:50.03 | |||||||||
12 | Aava Näykki | 2007 | 170 | 1:57.45 | 3:54.30 | |||||
Kempeleen Pyrintö | ||||||||||
- | Esra Ergüner | 2007 | DSQ | |||||||
Joensuun Uimaseura | 3:33.34 | |||||||||
SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa | ||||||||||
Laji 19, 200m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 17 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Heidi Kivioja | 2000 | 577 | 1:16.08 | 2:36.07 | |||||
Swimming Club Vuokatti | 2:33.17 | |||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.25.10 | Tulostuspäivämäärä | 22 huhtikuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Kajaanin Uimaseura | Tulostusaika | 15:06 |
Tulokset Laji 20 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Kaukaveden Kevätuinnit | Tulostuspäivämäärä | 22 huhtikuu 2017 | |||
Kilpailun paikkakunta | Kajaani | Tulostusaika | 15:17 | |||
Järjestäjä | Kajaanin Uimaseura ry | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 22 huhtikuu 2017 |
Laji 20, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 16 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Akseli Kontiainen | 2002 | 438 | 1:10.92 | 2:34.27 | |||||
Joensuun Uimaseura | 2:38.57 | |||||||||
2 | Veikka Ijäs | 2004 | 324 | 1:20.90 | 2:50.60 | |||||
Oulun Lohet | 2:45.84 | |||||||||
3 | Otto Mikkonen | 2003 | 311 | 1:23.56 | 2:52.96 | |||||
Joensuun Uimaseura | 2:52.17 | |||||||||
4 | Benjamin Evans | 2003 | 284 | 1:29.98 | 2:58.33 | |||||
Swimming Club Vuokatti | 2:55.64 | |||||||||
5 | Aleksi Hämäläinen | 2004 | 238 | 1:35.16 | 3:09.03 | |||||
Joensuun Uimaseura | 3:14.62 | |||||||||
6 | Topi Fordell | 2005 | 190 | 1:39.58 | 3:23.60 | |||||
Swimming Club Vuokatti | 3:14.40 | |||||||||
7 | Konsta Kauppinen | 2005 | 136 | 1:53.18 | 3:47.88 | |||||
Joensuun Uimaseura | 3:45.21 | |||||||||
- | Jere Hannuksela | 2004 | DSQ | |||||||
Haukiputaan Heitto | 3:13.80 | |||||||||
SW 9.1 Väärä lajijärjestys (pu, su, ru, vu) | ||||||||||
Laji 20, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 17 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Miika Tolvanen | 1996 | 598 | 1:05.33 | 2:19.09 | |||||
Joensuun Uimaseura | 2:16.87 | |||||||||
2 | Antti Hirvonen | 2000 | 426 | 1:16.81 | 2:35.68 | |||||
Kajaanin Uimaseura | 2:37.26 | |||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.25.10 | Tulostuspäivämäärä | 22 huhtikuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Kajaanin Uimaseura | Tulostusaika | 15:17 |
Tulokset Laji 21 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Kaukaveden Kevätuinnit | Tulostuspäivämäärä | 22 huhtikuu 2017 | |||
Kilpailun paikkakunta | Kajaani | Tulostusaika | 16:01 | |||
Järjestäjä | Kajaanin Uimaseura ry | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 22 huhtikuu 2017 |
Laji 21, 4X50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | JoUS tytöt [2005] | 2005 | 305 | 2:25.88 | ||||||
Joensuun Uimaseura | 2:25.37 | |||||||||
Maria Korkalainen | 2005 | |||||||||
Esra Ergüner | 2007 | 1:08.70 | 1:08.70 | |||||||
Viivi Pesonen | 2006 | |||||||||
Merete Lätti | 2006 | 2:25.88 | 2:25.88 | |||||||
2 | HAHE naiset [2005] | 2005 | 285 | 2:29.29 | ||||||
Haukiputaan Heitto | 2:28.08 | |||||||||
Aada Hirvasoja | 2005 | |||||||||
Ella Sipola | 2005 | 1:14.66 | 1:14.66 | |||||||
Lilli Eskola | 2005 | |||||||||
Reetta Keränen | 2006 | 2:29.29 | 2:29.29 | |||||||
3 | KemTU tytöt [2005] | 2005 | 284 | 2:29.49 | ||||||
Kemin Työväen Uimarit | 2:32.62 | |||||||||
Janina Paakkolanvaara | 2006 | |||||||||
Eveliina Vakkuri | 2005 | 1:14.43 | 1:14.43 | |||||||
Saga Tuisku | 2005 | |||||||||
Jutta Mört | 2005 | 2:29.49 | 2:29.49 | |||||||
4 | KemPy ROLLO1 Krokotiilit | 2005 | 221 | 2:42.53 | ||||||
Kempeleen Pyrintö | 2:44.49 | |||||||||
Aava Näykki | 2007 | |||||||||
Katariina Kärki | 2005 | 1:24.42 | 1:24.42 | |||||||
Pinja Saranen | 2005 | |||||||||
Linnea Korva | 2006 | 2:42.53 | 2:42.53 | |||||||
5 | KaUS naiset 2006 | 2006 | 178 | 2:54.39 | ||||||
Kajaanin Uimaseura | 2:40.06 | |||||||||
Noona Hyrkäs | 2006 | |||||||||
Anette Kärkkäinen | 2006 | 1:27.63 | 1:27.63 | |||||||
Henna Väyrynen | 2005 | |||||||||
Iiris Uusitalo | 2006 | 2:54.39 | 2:54.39 | |||||||
6 | KemPy R1 Alligaattorit | 2006 | 168 | 2:58.02 | ||||||
Kempeleen Pyrintö | 2:53.40 | |||||||||
Anni Moilanen | 2006 | |||||||||
Elli Hakola | 2006 | 1:28.32 | 1:28.32 | |||||||
Angelica Kärki | 2006 | |||||||||
Fanni Törmänen | 2006 | 2:58.02 | 2:58.02 | |||||||
- | KaUS naiset 2 | 2005 | DSQ | |||||||
Kajaanin Uimaseura | 3:12.14 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 21, 4X50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | JoUS naiset 1 | 1999 | 598 | 1:56.65 | ||||||
Joensuun Uimaseura | 1:57.40 | |||||||||
Aino Mononen | 2001 | |||||||||
Melinda Moilanen | 2000 | 57.87 | 57.87 | |||||||
Vilhelmiina Wegelius | 2002 | |||||||||
Erin Suni | 1999 | 1:56.65 | 1:56.65 | |||||||
2 | Adan Enkelit | 1999 | 486 | 2:04.92 | ||||||
Rovaniemen Uimaseura | 2:08.10 | |||||||||
Jenni Niskanen | 1999 | |||||||||
Ada Niskala | 2000 | 1:00.60 | 1:00.60 | |||||||
Ida Karjalainen | 2002 | |||||||||
Bigga Guttorm | 2000 | 2:04.92 | 2:04.92 | |||||||
3 | JoUS naiset 2 | 2002 | 480 | 2:05.48 | ||||||
Joensuun Uimaseura | 2:05.17 | |||||||||
Elina Gavrilov | 2004 | |||||||||
Mitra Pietiäinen | 2004 | 1:05.15 | 1:05.15 | |||||||
Oona Parviainen | 2002 | |||||||||
Pinja Raassina | 2002 | 2:05.48 | 2:05.48 | |||||||
4 | OuLo Team3-2 | 2002 | 414 | 2:11.79 | ||||||
Oulun Lohet | 2:13.11 | |||||||||
Nita Poutiainen | 2003 | |||||||||
Nea Helena Vähäkuopus | 2003 | 1:06.21 | 1:06.21 | |||||||
Viona Mönttinen | 2003 | |||||||||
Viivi Lankinen | 2002 | 2:11.79 | 2:11.79 | |||||||
5 | SCV naiset | 2002 | 400 | 2:13.30 | ||||||
Swimming Club Vuokatti | 2:11.74 | |||||||||
Sole Piirainen | 2002 | |||||||||
Lidia Evans | 2005 | 1:05.45 | 1:05.45 | |||||||
Ronja Kämäräinen | 2004 | |||||||||
Satu Immonen | 2003 | 2:13.30 | 2:13.30 | |||||||
6 | OuLo Team3-1 | 2002 | 382 | 2:15.37 | ||||||
Oulun Lohet | 2:13.19 | |||||||||
Petra Laukkanen | 2004 | |||||||||
Lotta Niskanen | 2002 | 1:09.60 | 1:09.60 | |||||||
Kia Leinonen | 2003 | |||||||||
Alexia Tahkola | 2005 | 2:15.37 | 2:15.37 | |||||||
7 | KaUS naiset 1 | 2003 | 286 | 2:29.05 | ||||||
Kajaanin Uimaseura | 2:27.97 | |||||||||
Emilia Karppinen | 2004 | |||||||||
Emma Tolonen | 2004 | 1:19.15 | 1:19.15 | |||||||
Maija Lämsä | 2005 | |||||||||
Veera Juntunen | 2003 | 2:29.05 | 2:29.05 | |||||||
8 | KaUS naiset 2003 | 2004 | 268 | 2:32.43 | ||||||
Kajaanin Uimaseura | 2:30.06 | |||||||||
Emma Takalo | 2003 | |||||||||
Siiri Matero | 2003 | 1:18.68 | 1:18.68 | |||||||
Micaela Moilanen | 2004 | |||||||||
Viivi Kortelainen | 2004 | 2:32.43 | 2:32.43 | |||||||
Tekijä: WinGrodan 1.25.10 | Tulostuspäivämäärä | 22 huhtikuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Kajaanin Uimaseura | Tulostusaika | 16:01 |
Tulokset Laji 22 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Kaukaveden Kevätuinnit | Tulostuspäivämäärä | 22 huhtikuu 2017 | |||
Kilpailun paikkakunta | Kajaani | Tulostusaika | 16:02 | |||
Järjestäjä | Kajaanin Uimaseura ry | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 22 huhtikuu 2017 |
Laji 22, 4X50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | JoUS miehet 1 | 1996 | 489 | 1:50.27 | ||||||
Joensuun Uimaseura | 1:52.36 | |||||||||
Akseli Kontiainen | 2002 | |||||||||
Jonni Timonen | 2000 | 56.56 | 56.56 | |||||||
Väinö Hiltunen | 2001 | |||||||||
Miika Tolvanen | 1996 | 1:50.27 | 1:50.27 | |||||||
2 | OuLo Team3 pojat | 2002 | 425 | 1:55.60 | ||||||
Oulun Lohet | 1:58.76 | |||||||||
Eemeli Kauppila | 2002 | |||||||||
Esa Hyrynkangas | 2002 | 56.39 | 56.39 | |||||||
Joona Annunen | 2002 | |||||||||
Juho Keränen | 2002 | 1:55.60 | 1:55.60 | |||||||
3 | KaUS miehet 2004 | 2004 | 152 | 2:42.86 | ||||||
Kajaanin Uimaseura | 2:40.94 | |||||||||
Tuomas Orre | 2005 | |||||||||
Tuukka Orre | 2007 | 1:21.11 | 1:21.11 | |||||||
Veeti Kela | 2004 | |||||||||
Antti Ylönen | 2005 | 2:42.86 | 2:42.86 | |||||||
- | JoUS miehet 2 | 2003 | DSQ | |||||||
Joensuun Uimaseura | 2:05.31 | |||||||||
Mikhail Vilesov | 2005 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.25.10 | Tulostuspäivämäärä | 22 huhtikuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Kajaanin Uimaseura | Tulostusaika | 16:02 |