2020-08-08   01:58:14
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Kaukaveden Kevätuinnit

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Kaukaveden Kevätuinnit    Tulostuspäivämäärä  22 huhtikuu 2017   
  Kilpailun paikkakunta  Kajaani    Tulostusaika  10:49   
  Järjestäjä  Kajaanin Uimaseura ry         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  22 huhtikuu 2017         
 
 
Laji 1, 200m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 16 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Elina Gavrilov  2004    441  1:12.28        2:31.95   
  Joensuun Uimaseura  2:30.50                 
                     
Emma Pajuluoma  2001    419  1:14.60        2:34.57   
  Oulun Lohet  2:26.63                 
                     
Kia Leinonen  2003    371  1:16.85        2:41.03   
  Oulun Lohet  2:35.86                 
                     
Viveca Meriläinen  2001    366  1:18.82        2:41.66   
  Kemijärven Kaiku  2:40.11                 
                     
Lotta Niskanen  2002    333  1:21.00        2:46.91   
  Oulun Lohet  2:46.14                 
                     
Mikaela Laaksola  2004    305  1:22.34        2:51.82   
  Swimming Club Vuokatti  2:52.00                 
                     
Henna Moilanen  2004    303  1:21.77        2:52.27   
  Kempeleen Pyrintö  2:47.34                 
                     
Moona Pitkänen  2003    291  1:23.45        2:54.47   
  Joensuun Uimaseura  2:54.22                 
                     
Iiris Saranpää  2002    284  1:22.63        2:55.97   
  Joensuun Uimaseura  2:58.11                 
                     
10  Merete Lätti  2006    237  1:28.00        3:06.76   
  Joensuun Uimaseura  3:12.80                 
                     
 
Laji 1, 200m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 17 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Heidi Kivioja  2000    602  1:06.13        2:17.04   
  Swimming Club Vuokatti  2:18.80                 
                     
Melinda Moilanen  2000    580  1:06.21        2:18.75   
  Joensuun Uimaseura  2:20.38                 
                     
Enni Heikkinen  1997    439  1:13.97        2:32.26   
  Kajaanin Uimaseura  2:31.06                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.10  Tulostuspäivämäärä  22 huhtikuu 2017 
Lisenssinhaltija: Kajaanin Uimaseura  Tulostusaika  10:49 
 
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Kaukaveden Kevätuinnit    Tulostuspäivämäärä  22 huhtikuu 2017   
  Kilpailun paikkakunta  Kajaani    Tulostusaika  10:55   
  Järjestäjä  Kajaanin Uimaseura ry         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  22 huhtikuu 2017         
 
 
Laji 2, 200m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 16 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Akseli Kontiainen  2002    497  1:04.12        2:12.57   
  Joensuun Uimaseura  2:19.60                 
                     
Eemeli Kauppila  2002    384  1:08.25        2:24.45   
  Oulun Lohet  2:28.99                 
                     
Benjamin Evans  2003    375  1:08.94        2:25.65   
  Swimming Club Vuokatti  2:22.59                 
                     
Esa Hyrynkangas  2002    373  1:11.35        2:25.84   
  Oulun Lohet                   
                     
Otto Mikkonen  2003    326  1:12.44        2:32.60   
  Joensuun Uimaseura  2:31.83                 
                     
Aleksi Hämäläinen  2004    285  1:15.55        2:39.66   
  Joensuun Uimaseura  2:41.78                 
                     
Onni Kelloniemi  2004    168  1:30.16        3:10.13   
  Kemijärven Kaiku  3:07.11                 
                     
Rasmus Kinnunen  2007    127  1:38.10        3:28.61   
  Kemin Työväen Uimarit                   
                     
 
Laji 2, 200m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 17 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Miika Tolvanen  1996    611  58.80        2:03.78   
  Joensuun Uimaseura  2:04.87                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.10  Tulostuspäivämäärä  22 huhtikuu 2017 
Lisenssinhaltija: Kajaanin Uimaseura  Tulostusaika  10:55 
 
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Kaukaveden Kevätuinnit    Tulostuspäivämäärä  22 huhtikuu 2017   
  Kilpailun paikkakunta  Kajaani    Tulostusaika  11:15   
  Järjestäjä  Kajaanin Uimaseura ry         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  22 huhtikuu 2017         
 
 
Laji 3, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Inka Hämäläinen  2007    212          51.36   
  Joensuun Uimaseura  50.54                 
Aava Näykki  2007    180          54.26   
  Kempeleen Pyrintö  55.12                 
Iina Pasuri  2007    155          57.03   
  Haukiputaan Heitto  59.13                 
Eevi Riekki  2007    153          57.30   
  Joensuun Uimaseura  58.68                 
Heta Hirvonen  2007    103          1:05.35   
  Kajaanin Uimaseura                   
Ella Nyström  2007    81          1:10.67   
  Kajaanin Uimaseura                   
Esra Ergüner  2007              DSQ   
  Joensuun Uimaseura  49.23                 
  SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
 
Laji 3, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 11 - 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Maria Korkalainen  2005    364          42.93   
  Joensuun Uimaseura  44.09                 
Alexia Tahkola  2005    332          44.25   
  Oulun Lohet  44.74                 
Iida Kortelainen  2005    315          45.06   
  Brahean Uimarit - Lieksa  47.69                 
Lidia Evans  2005    265          47.68   
  Swimming Club Vuokatti  48.26                 
Janina Paakkolanvaara  2006    243          49.09   
  Kemin Työväen Uimarit  49.68                 
Eveliina Vakkuri  2005    231          49.90   
  Kemin Työväen Uimarit  49.68                 
Raita Virtanen  2005    227          50.22   
  Kemijärven Kaiku  51.06                 
Jutta Mört  2005    226          50.32   
  Kemin Työväen Uimarit  51.03                 
Erika Ruotsalainen  2005    222          50.58   
  Kajaanin Uimaseura  52.51                 
10  Pinja Saranen  2005    194          52.88   
  Kempeleen Pyrintö  52.22                 
11  Noona Hyrkäs  2006    184          53.87   
  Kajaanin Uimaseura  55.53                 
12  Linnea Korva  2006    183          53.92   
  Kempeleen Pyrintö  54.10                 
13  Ella Kakkinen  2005    183          53.99   
  Brahean Uimarit - Lieksa  52.59                 
14  Saga Tuisku  2005    168          55.48   
  Kemin Työväen Uimarit  54.69                 
15  Katariina Kärki  2005    161          56.25   
  Kempeleen Pyrintö  1:00.21                 
16  Viivi Pesonen  2006    154          57.10   
  Joensuun Uimaseura  59.99                 
17  Fanni Törmänen  2006    147          58.06   
  Kempeleen Pyrintö  58.90                 
18  Milla Klemetti  2006    139          59.11   
  Swimming Club Vuokatti  1:03.53                 
19  Elli Hakola  2006    138          59.28   
  Kempeleen Pyrintö  1:00.06                 
20  Iiris Uusitalo  2006    135          59.66   
  Kajaanin Uimaseura  1:00.16                 
21  Janette Sarajärvi  2006    94          1:07.39   
  Kempeleen Pyrintö  1:07.95                 
Hanna-mari Tolonen  2005              DSQ   
  Kajaanin Uimaseura  56.69                 
  SW 7.4 Eriaikaisia jalkaliikkeitä               
 
Laji 3, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Nanna Savolainen  2004    400          41.60   
  Oulun Lohet  42.73                 
Satu Immonen  2003    349          43.53   
  Swimming Club Vuokatti  42.65                 
Nita Poutiainen  2003    344          43.74   
  Oulun Lohet  43.32                 
Kia Leinonen  2003    268          47.55   
  Oulun Lohet  46.66                 
Emilia Karppinen  2004    255          48.33   
  Kajaanin Uimaseura  46.26                 
Emma Tolonen  2004    242          49.19   
  Kajaanin Uimaseura  50.76                 
Erika Korva  2004    235          49.62   
  Kempeleen Pyrintö  48.85                 
Viona Mönttinen  2003    227          50.20   
  Oulun Lohet  50.02                 
Mari Tuovinen  2003    227          50.25   
  Brahean Uimarit - Lieksa  49.48                 
10  Micaela Moilanen  2004    222          50.56   
  Kajaanin Uimaseura  52.57                 
11  Greta Suorsa  2003    207          51.82   
  Oulun Lohet  50.73                 
12  Viivi Kortelainen  2004    199          52.50   
  Kajaanin Uimaseura  51.48                 
Henna Koponen  2004              DSQ   
  Kempeleen Pyrintö  1:00.67                 
  SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
 
Laji 3, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 15 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Pinja Partinen  1999    553          37.35   
  Joensuun Uimaseura  36.35                 
Sole Piirainen  2002    551          37.39   
  Swimming Club Vuokatti  36.89                 
Pauliina Lohilahti  2002    490          38.88   
  Oulun Lohet  38.17                 
Vilhelmiina Wegelius  2002    490          38.89   
  Joensuun Uimaseura  38.60                 
Aino Mononen  2001    390          41.96   
  Joensuun Uimaseura  40.00                 
Erin Suni  1999    353          43.37   
  Joensuun Uimaseura  41.40                 
Inna Pajuluoma  1999    336          44.08   
  Oulun Lohet  42.50                 
Pinja Raassina  2002    299          45.84   
  Joensuun Uimaseura  44.33                 
Oona Parviainen  2002    299          45.85   
  Joensuun Uimaseura  45.10                 
10  Viveca Meriläinen  2001    281          46.76   
  Kemijärven Kaiku  45.79                 
11  Eveliina Kettunen  2000    258          48.14   
  Iisalmen Uimarit  48.90                 
12  Ida Karjalainen  2002    254          48.39   
  Rovaniemen Uimaseura  48.56                 
13  Bigga Guttorm  2000    236          49.60   
  Rovaniemen Uimaseura  50.43                 
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.10  Tulostuspäivämäärä  22 huhtikuu 2017 
Lisenssinhaltija: Kajaanin Uimaseura  Tulostusaika  11:15 
 
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Kaukaveden Kevätuinnit    Tulostuspäivämäärä  22 huhtikuu 2017   
  Kilpailun paikkakunta  Kajaani    Tulostusaika  11:23   
  Järjestäjä  Kajaanin Uimaseura ry         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  22 huhtikuu 2017         
 
 
Laji 4, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Tuukka Orre  2007    157          50.79   
  Kajaanin Uimaseura  50.83                 
Lauri Junttari  2007    114          56.52   
  Kemin Työväen Uimarit  1:06.64                 
Oskari Hakkarainen  2007    111          56.96   
  Swimming Club Vuokatti  59.53                 
Anton Sulasalmi  2007    76          1:04.66   
  Kemijärven Kaiku                   
 
Laji 4, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 11 - 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Mikhail Vilesov  2005    213          45.90   
  Joensuun Uimaseura  46.98                 
Topi Fordell  2005    141          52.60   
  Swimming Club Vuokatti  52.47                 
Konsta Kauppinen  2005    129          54.17   
  Joensuun Uimaseura  51.44                 
Tuomas Orre  2005    128          54.36   
  Kajaanin Uimaseura  55.06                 
 
Laji 4, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Arsenij Shadrin  2003    448          35.82   
  Joensuun Uimaseura  35.38                 
Karlo Kilpinen  2003    330          39.66   
  Kemin Uimaseura  39.63                 
Benjamin Evans  2003    285          41.63   
  Swimming Club Vuokatti  42.42                 
Aapo Karjalainen  2004    220          45.37   
  Kajaanin Uimaseura  47.09                 
Aaro Paasonen  2004    217          45.62   
  Iisalmen Uimarit  46.43                 
Onni Kelloniemi  2004    159          50.51   
  Kemijärven Kaiku  49.52                 
Petrus Härkönen  2003    152          51.37   
  Kajaanin Uimaseura  52.94                 
 
Laji 4, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Kosti Kaaresvirta  1999    544          33.57   
  Swimming Club Vuokatti  32.63                 
Antti Hirvonen  2000    480          35.02   
  Kajaanin Uimaseura  35.67                 
Jonni Timonen  2000    349          38.93   
  Joensuun Uimaseura  37.49                 
Väinö Hiltunen  2001    262          42.82   
  Joensuun Uimaseura  42.53                 
Joona Annunen  2002    253          43.30   
  Oulun Lohet  43.13                 
Kalle Huttunen  2002    213          45.89   
  Oulun Lohet  45.21                 
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.10  Tulostuspäivämäärä  22 huhtikuu 2017 
Lisenssinhaltija: Kajaanin Uimaseura  Tulostusaika  11:23 
 
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Kaukaveden Kevätuinnit    Tulostuspäivämäärä  22 huhtikuu 2017   
  Kilpailun paikkakunta  Kajaani    Tulostusaika  11:29   
  Järjestäjä  Kajaanin Uimaseura ry         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  22 huhtikuu 2017         
 
 
Laji 5, 100m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 16 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Mitra Pietiäinen  2004    348          1:21.31   
  Joensuun Uimaseura  1:26.01                 
Ronja Kämäräinen  2004    222          1:34.35   
  Swimming Club Vuokatti  1:30.26                 
Mikaela Laaksola  2004    209          1:36.34   
  Swimming Club Vuokatti  1:36.62                 
Petra Laukkanen  2004              DSQ   
  Oulun Lohet  1:38.41                 
  SW 8.3 Rintauinnin potku               
 
Laji 5, 100m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 17 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Ada Niskala  2000    417          1:16.54   
  Rovaniemen Uimaseura  1:15.75                 
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.10  Tulostuspäivämäärä  22 huhtikuu 2017 
Lisenssinhaltija: Kajaanin Uimaseura  Tulostusaika  11:29 
 
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Kaukaveden Kevätuinnit    Tulostuspäivämäärä  22 huhtikuu 2017   
  Kilpailun paikkakunta  Kajaani    Tulostusaika  11:30   
  Järjestäjä  Kajaanin Uimaseura ry         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  22 huhtikuu 2017         
 
 
Laji 6, 100m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 16 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Leevi Kärnä  2001    415          1:08.40   
  Kajaanin Uimaseura  1:09.08                 
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.10  Tulostuspäivämäärä  22 huhtikuu 2017 
Lisenssinhaltija: Kajaanin Uimaseura  Tulostusaika  11:30 
 
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Kaukaveden Kevätuinnit    Tulostuspäivämäärä  22 huhtikuu 2017   
  Kilpailun paikkakunta  Kajaani    Tulostusaika  11:43   
  Järjestäjä  Kajaanin Uimaseura ry         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  22 huhtikuu 2017         
 
 
Laji 7, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Esra Ergüner  2007    238          45.15   
  Joensuun Uimaseura  43.13                 
Inka Hämäläinen  2007    228          45.78   
  Joensuun Uimaseura  46.46                 
Tiia Liuski  2007    122          56.45   
  Kajaanin Uimaseura                   
Ella Nyström  2007    104          59.53   
  Kajaanin Uimaseura                   
 
Laji 7, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 11 - 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Alexia Tahkola  2005    389          38.35   
  Oulun Lohet  37.49                 
Lidia Evans  2005    314          41.19   
  Swimming Club Vuokatti  44.44                 
Iida Kortelainen  2005    285          42.52   
  Brahean Uimarit - Lieksa  40.31                 
Janina Paakkolanvaara  2006    283          42.64   
  Kemin Työväen Uimarit  42.98                 
Maija Lämsä  2005    279          42.82   
  Kajaanin Uimaseura  44.11                 
Jutta Mört  2005    238          45.16   
  Kemin Työväen Uimarit  45.46                 
Milla Klemetti  2006    209          47.12   
  Swimming Club Vuokatti  51.72                 
Erika Ruotsalainen  2005    199          47.93   
  Kajaanin Uimaseura  50.69                 
Ella Kakkinen  2005    174          50.06   
  Brahean Uimarit - Lieksa  46.71                 
10  Angelica Kärki  2006    174          50.13   
  Kempeleen Pyrintö  50.82                 
11  Raita Virtanen  2005    162          51.28   
  Kemijärven Kaiku  55.73                 
12  Henna Väyrynen  2005    158          51.70   
  Kajaanin Uimaseura  51.07                 
13  Elsa Komulainen  2005    147          52.95   
  Iisalmen Uimarit                   
14  Iiris Uusitalo  2006    142          53.62   
  Kajaanin Uimaseura  51.14                 
15  Hanna-mari Tolonen  2005    142          53.64   
  Kajaanin Uimaseura                   
16  Janette Sarajärvi  2006    105          59.33   
  Kempeleen Pyrintö  56.38                 
 
Laji 7, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Satu Immonen  2003    360          39.33   
  Swimming Club Vuokatti  39.09                 
Kia Leinonen  2003    352          39.64   
  Oulun Lohet  39.34                 
Henna Moilanen  2004    318          41.00   
  Kempeleen Pyrintö  40.74                 
Veera Juntunen  2003    298          41.89   
  Kajaanin Uimaseura  43.69                 
Viona Mönttinen  2003    277          42.91   
  Oulun Lohet  40.27                 
Mari Tuovinen  2003    270          43.30   
  Brahean Uimarit - Lieksa  43.47                 
Greta Suorsa  2003    225          46.01   
  Oulun Lohet  44.89                 
Henna Koponen  2004    222          46.24   
  Kempeleen Pyrintö  44.57                 
Emma Tolonen  2004    203          47.62   
  Kajaanin Uimaseura  48.19                 
10  Moona Pitkänen  2003    198          48.01   
  Joensuun Uimaseura  48.88                 
 
Laji 7, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 15 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Sole Piirainen  2002    599          33.20   
  Swimming Club Vuokatti  33.94                 
Heidi Kivioja  2000    563          33.89   
  Swimming Club Vuokatti  34.08                 
Inna Pajuluoma  1999    488          35.55   
  Oulun Lohet  34.60                 
Liisa Ryhänen  2002    341          40.05   
  Iisalmen Uimarit                   
Viveca Meriläinen  2001    318          40.98   
  Kemijärven Kaiku  38.85                 
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.10  Tulostuspäivämäärä  22 huhtikuu 2017 
Lisenssinhaltija: Kajaanin Uimaseura  Tulostusaika  11:43 
 
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Kaukaveden Kevätuinnit    Tulostuspäivämäärä  22 huhtikuu 2017   
  Kilpailun paikkakunta  Kajaani    Tulostusaika  11:49   
  Järjestäjä  Kajaanin Uimaseura ry         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  22 huhtikuu 2017         
 
 
Laji 8, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Rasmus Kinnunen  2007    143          47.50   
  Kemin Työväen Uimarit  47.22                 
Oskari Hakkarainen  2007    117          50.72   
  Swimming Club Vuokatti  53.02                 
Eliel Kelloniemi  2007    97          54.02   
  Kemijärven Kaiku  1:02.54                 
Lauri Junttari  2007    75          58.85   
  Kemin Työväen Uimarit  57.14                 
Anton Sulasalmi  2007              DSQ   
  Kemijärven Kaiku  51.05                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
 
Laji 8, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 11 - 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Topi Fordell  2005    172          44.67   
  Swimming Club Vuokatti  43.67                 
Matias Perälä  2005    135          48.37   
  Iisalmen Uimarit  51.54                 
 
Laji 8, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Benjamin Evans  2003    305          36.92   
  Swimming Club Vuokatti  39.00                 
Karlo Kilpinen  2003    220          41.16   
  Kemin Uimaseura  40.86                 
Aapo Karjalainen  2004    180          44.00   
  Kajaanin Uimaseura  43.79                 
Onni Kelloniemi  2004    124          49.81   
  Kemijärven Kaiku  44.09                 
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.10  Tulostuspäivämäärä  22 huhtikuu 2017 
Lisenssinhaltija: Kajaanin Uimaseura  Tulostusaika  11:49 
 
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Kaukaveden Kevätuinnit    Tulostuspäivämäärä  22 huhtikuu 2017   
  Kilpailun paikkakunta  Kajaani    Tulostusaika  12:25   
  Järjestäjä  Kajaanin Uimaseura ry         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  22 huhtikuu 2017         
 
 
Laji 9, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Maria Korkalainen  2005    424          1:11.08   
  Joensuun Uimaseura  1:10.46                 
Lidia Evans  2005    354          1:15.53   
  Swimming Club Vuokatti  1:16.88                 
Maija Lämsä  2005    327          1:17.56   
  Kajaanin Uimaseura  1:18.36                 
Aada Hirvasoja  2005    301          1:19.68   
  Haukiputaan Heitto  1:21.21                 
Iida Kortelainen  2005    300          1:19.76   
  Brahean Uimarit - Lieksa  1:19.76                 
Ella Sipola  2005    284          1:21.28   
  Haukiputaan Heitto  1:20.52                 
Lilli Eskola  2005    284          1:21.29   
  Haukiputaan Heitto  1:23.73                 
Esra Ergüner  2007    265          1:23.18   
  Joensuun Uimaseura  1:20.84                 
Eveliina Vakkuri  2005    263          1:23.34   
  Kemin Työväen Uimarit  1:23.66                 
10  Merete Lätti  2006    258          1:23.94   
  Joensuun Uimaseura  1:22.75                 
11  Reetta Keränen  2006    252          1:24.51   
  Haukiputaan Heitto  1:25.03                 
12  Raita Virtanen  2005    239          1:26.00   
  Kemijärven Kaiku  1:26.70                 
13  Saga Tuisku  2005    232          1:26.89   
  Kemin Työväen Uimarit  1:26.38                 
14  Iina Tapaninen  2006    226          1:27.64   
  Oulun Lohet  1:27.01                 
15  Inka Tolonen  2006    225          1:27.84   
  Oulun Lohet  1:32.69                 
16  Anette Kärkkäinen  2006    208          1:30.08   
  Kajaanin Uimaseura  1:30.83                 
17  Linnea Korva  2006    206          1:30.43   
  Kempeleen Pyrintö  1:30.20                 
18  Pinja Saranen  2005    203          1:30.90   
  Kempeleen Pyrintö  1:32.43                 
19  Hanna-mari Tolonen  2005    193          1:32.42   
  Kajaanin Uimaseura  1:33.40                 
20  Ella Kakkinen  2005    191          1:32.70   
  Brahean Uimarit - Lieksa  1:29.95                 
21  Erika Ruotsalainen  2005    190          1:32.81   
  Kajaanin Uimaseura  1:37.56                 
22  Iiris Uusitalo  2006    182          1:34.29   
  Kajaanin Uimaseura  1:28.82                 
23  Katariina Kärki  2005    175          1:35.46   
  Kempeleen Pyrintö  1:47.29                 
24  Anni Moilanen  2006    170          1:36.45   
  Kempeleen Pyrintö  1:33.61                 
25  Milla Klemetti  2006    168          1:36.80   
  Swimming Club Vuokatti  1:37.61                 
26  Elsa Komulainen  2005    166          1:37.16   
  Iisalmen Uimarit                   
27  Eevi Riekki  2007    158          1:38.78   
  Joensuun Uimaseura  1:40.18                 
28  Noona Hyrkäs  2006    158          1:38.79   
  Kajaanin Uimaseura  1:34.06                 
29  Iina Pasuri  2007    150          1:40.45   
  Haukiputaan Heitto  1:44.29                 
30  Fanni Törmänen  2006    150          1:40.55   
  Kempeleen Pyrintö  1:36.88                 
31  Elli Hakola  2006    149          1:40.61   
  Kempeleen Pyrintö  1:45.26                 
32  Heta Hirvonen  2007    108          1:51.88   
  Kajaanin Uimaseura  1:52.47                 
33  Ella Nyström  2007    83          2:02.44   
  Kajaanin Uimaseura                   
 
Laji 9, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Elina Gavrilov  2004    498          1:07.39   
  Joensuun Uimaseura  1:08.09                 
Nanna Savolainen  2004    476          1:08.40   
  Oulun Lohet  1:08.26                 
Satu Immonen  2003    408          1:12.01   
  Swimming Club Vuokatti  1:12.05                 
Kia Leinonen  2003    387          1:13.27   
  Oulun Lohet  1:09.99                 
Ronja Kämäräinen  2004    343          1:16.33   
  Swimming Club Vuokatti  1:14.98                 
Henna Moilanen  2004    322          1:17.92   
  Kempeleen Pyrintö  1:17.23                 
Jennifer Arajärvi  2004    322          1:17.93   
  Iisalmen Uimarit  1:32.08                 
Mikaela Laaksola  2004    310          1:18.94   
  Swimming Club Vuokatti  1:18.58                 
Nea Helena Vähäkuopus  2003    294          1:20.31   
  Oulun Lohet  1:16.24                 
10  Veera Juntunen  2003    293          1:20.45   
  Kajaanin Uimaseura  1:23.95                 
11  Henna Koponen  2004    286          1:21.11   
  Kempeleen Pyrintö  1:22.48                 
12  Emilia Karppinen  2004    261          1:23.57   
  Kajaanin Uimaseura  1:29.20                 
13  Micaela Moilanen  2004    255          1:24.22   
  Kajaanin Uimaseura  1:26.08                 
14  Emma Takalo  2003    254          1:24.38   
  Kajaanin Uimaseura  1:26.47                 
15  Nella Valtanen  2003    243          1:25.56   
  Kajaanin Uimaseura  1:28.01                 
16  Siiri Matero  2003    210          1:29.78   
  Kajaanin Uimaseura  1:33.92                 
Erika Korva  2004              DSQ   
  Kempeleen Pyrintö  1:30.26                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
 
Laji 9, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 15 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Aino Mononen  2001    590          1:03.70   
  Joensuun Uimaseura  1:03.25                 
Pinja Raassina  2002    518          1:06.53   
  Joensuun Uimaseura  1:05.13                 
Pauliina Lohilahti  2002    492          1:07.69   
  Oulun Lohet  1:06.46                 
Oona Parviainen  2002    454          1:09.50   
  Joensuun Uimaseura  1:09.39                 
Viivi Lankinen  2002    380          1:13.75   
  Oulun Lohet  1:15.89                 
Ida Karjalainen  2002    369          1:14.49   
  Rovaniemen Uimaseura  1:13.67                 
Lotta Niskanen  2002    367          1:14.58   
  Oulun Lohet  1:13.25                 
Viveca Meriläinen  2001    352          1:15.63   
  Kemijärven Kaiku  1:14.13                 
Iiris Saranpää  2002    291          1:20.62   
  Joensuun Uimaseura  1:19.41                 
10  Vilma Kivimäki  2002    271          1:22.56   
  Oulun Lohet                   
 
Laji 9, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 17 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Heidi Kivioja  2000    634          1:02.20   
  Swimming Club Vuokatti  1:02.73                 
Jenni Niskanen  1999    547          1:05.34   
  Rovaniemen Uimaseura  1:04.79                 
Erin Suni  1999    525          1:06.24   
  Joensuun Uimaseura  1:03.99                 
Enni Heikkinen  1997    450          1:09.73   
  Kajaanin Uimaseura  1:07.83                 
Bigga Guttorm  2000    444          1:10.02   
  Rovaniemen Uimaseura  1:10.38                 
Eveliina Kettunen  2000    330          1:17.29   
  Iisalmen Uimarit  1:18.75                 
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.10  Tulostuspäivämäärä  22 huhtikuu 2017 
Lisenssinhaltija: Kajaanin Uimaseura  Tulostusaika  12:25 
 
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Kaukaveden Kevätuinnit    Tulostuspäivämäärä  22 huhtikuu 2017   
  Kilpailun paikkakunta  Kajaani    Tulostusaika  12:39   
  Järjestäjä  Kajaanin Uimaseura ry         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  22 huhtikuu 2017         
 
 
Laji 10, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Veeti Palviainen  2005    278          1:12.84   
  Iisalmen Uimarit  1:15.33                 
Topi Fordell  2005    233          1:17.21   
  Swimming Club Vuokatti  1:17.59                 
Mikhail Vilesov  2005    185          1:23.39   
  Joensuun Uimaseura  1:19.29                 
Konsta Kauppinen  2005    173          1:25.24   
  Joensuun Uimaseura  1:24.11                 
Tuomas Orre  2005    157          1:28.01   
  Kajaanin Uimaseura  1:29.20                 
Oskari Hakkarainen  2007    88          1:46.57   
  Swimming Club Vuokatti  1:45.47                 
Anton Sulasalmi  2007    71          1:54.83   
  Kemijärven Kaiku                   
Eliel Kelloniemi  2007    57          2:02.95   
  Kemijärven Kaiku  2:02.55                 
Antti Ylönen  2005              DSQ   
  Kajaanin Uimaseura  1:25.63                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
 
Laji 10, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Benjamin Evans  2003    395          1:04.79   
  Swimming Club Vuokatti  1:04.88                 
Arsenij Shadrin  2003    353          1:07.25   
  Joensuun Uimaseura  1:08.12                 
Maksim Geimonen  2003    349          1:07.49   
  Iisalmen Uimarit  1:07.67                 
Veikka Ijäs  2004    332          1:08.62   
  Oulun Lohet  1:07.64                 
Aleksi Hämäläinen  2004    280          1:12.66   
  Joensuun Uimaseura  1:11.75                 
Jere Hannuksela  2004    264          1:14.13   
  Haukiputaan Heitto  1:15.35                 
Onni Kelloniemi  2004    191          1:22.52   
  Kemijärven Kaiku  1:20.81                 
Veeti Kela  2004    175          1:24.91   
  Kajaanin Uimaseura  1:28.12                 
 
Laji 10, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Akseli Kontiainen  2002    476          1:00.88   
  Joensuun Uimaseura  1:03.65                 
Leevi Kärnä  2001    463          1:01.44   
  Kajaanin Uimaseura  1:01.12                 
Esa Hyrynkangas  2002    446          1:02.23   
  Oulun Lohet  1:01.85                 
Juho Keränen  2002    405          1:04.24   
  Oulun Lohet                   
Väinö Hiltunen  2001    399          1:04.57   
  Joensuun Uimaseura  1:05.50                 
Joona Annunen  2002    333          1:08.57   
  Oulun Lohet  1:09.05                 
Kalle Huttunen  2002    251          1:15.36   
  Oulun Lohet  1:14.98                 
 
Laji 10, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 17 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Kosti Kaaresvirta  1999    470          1:01.13   
  Swimming Club Vuokatti  59.71                 
Eero Ryhänen  2000    389          1:05.14   
  Iisalmen Uimarit  1:07.45                 
Antti Väyrynen  1991    288          1:12.00   
  Brahean Uimarit - Lieksa  1:12.76                 
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.10  Tulostuspäivämäärä  22 huhtikuu 2017 
Lisenssinhaltija: Kajaanin Uimaseura  Tulostusaika  12:39 
 
Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Kaukaveden Kevätuinnit    Tulostuspäivämäärä  22 huhtikuu 2017   
  Kilpailun paikkakunta  Kajaani    Tulostusaika  13:41   
  Järjestäjä  Kajaanin Uimaseura ry         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  22 huhtikuu 2017         
 
 
Laji 11, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Iida Kortelainen  2005    278          1:41.59   
  Brahean Uimarit - Lieksa  1:40.00                 
Lidia Evans  2005    266          1:43.14   
  Swimming Club Vuokatti  1:42.79                 
Janina Paakkolanvaara  2006    246          1:45.87   
  Kemin Työväen Uimarit  1:46.54                 
Eveliina Vakkuri  2005    236          1:47.37   
  Kemin Työväen Uimarit  1:49.65                 
Erika Ruotsalainen  2005    233          1:47.78   
  Kajaanin Uimaseura  1:45.85                 
Raita Virtanen  2005    231          1:48.14   
  Kemijärven Kaiku  1:49.59                 
Jutta Mört  2005    230          1:48.30   
  Kemin Työväen Uimarit  1:51.19                 
Lilli Eskola  2005    212          1:51.20   
  Haukiputaan Heitto  1:49.81                 
Inka Hämäläinen  2007    212          1:51.22   
  Joensuun Uimaseura  1:47.57                 
10  Linnea Korva  2006    202          1:53.08   
  Kempeleen Pyrintö  1:52.77                 
11  Iina Tapaninen  2006    200          1:53.49   
  Oulun Lohet  1:55.80                 
12  Saga Tuisku  2005    183          1:56.85   
  Kemin Työväen Uimarit  1:57.47                 
13  Ella Kakkinen  2005    180          1:57.34   
  Brahean Uimarit - Lieksa  1:54.70                 
14  Fanni Törmänen  2006    157          2:02.88   
  Kempeleen Pyrintö  2:07.00                 
15  Hanna-mari Tolonen  2005    155          2:03.44   
  Kajaanin Uimaseura  2:02.18                 
Anette Kärkkäinen  2006              DSQ   
  Kajaanin Uimaseura  2:00.48                 
  SW 7.4 Eriaikaisia jalkaliikkeitä               
 
Laji 11, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Nanna Savolainen  2004    370          1:32.42   
  Oulun Lohet  1:33.60                 
Satu Immonen  2003    330          1:35.97   
  Swimming Club Vuokatti  1:35.14                 
Nita Poutiainen  2003    325          1:36.52   
  Oulun Lohet  1:35.42                 
Mitra Pietiäinen  2004    276          1:41.83   
  Joensuun Uimaseura  1:44.70                 
Kia Leinonen  2003    268          1:42.90   
  Oulun Lohet  1:39.06                 
Erika Korva  2004    237          1:47.20   
  Kempeleen Pyrintö  1:43.83                 
Emma Tolonen  2004    219          1:50.08   
  Kajaanin Uimaseura  1:49.57                 
Micaela Moilanen  2004    219          1:50.10   
  Kajaanin Uimaseura  1:49.23                 
Ronja Kämäräinen  2004    218          1:50.14   
  Swimming Club Vuokatti  1:52.88                 
10  Mikaela Laaksola  2004    208          1:51.94   
  Swimming Club Vuokatti  1:45.04                 
11  Emma Takalo  2003    197          1:53.98   
  Kajaanin Uimaseura  1:54.34                 
12  Siiri Matero  2003    170          1:59.77   
  Kajaanin Uimaseura  1:55.96                 
 
Laji 11, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 15 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Heidi Kivioja  2000    613          1:18.10   
  Swimming Club Vuokatti  1:19.09                 
Pinja Partinen  1999    547          1:21.13   
  Joensuun Uimaseura  1:20.33                 
Sole Piirainen  2002    527          1:22.15   
  Swimming Club Vuokatti  1:21.18                 
Melinda Moilanen  2000    419          1:28.66   
  Joensuun Uimaseura  1:37.83                 
Emma Pajuluoma  2001    411          1:29.25   
  Oulun Lohet  1:32.83                 
Lotta Niskanen  2002    315          1:37.51   
  Oulun Lohet  1:35.88                 
Viveca Meriläinen  2001    294          1:39.77   
  Kemijärven Kaiku                   
Liisa Ryhänen  2002    240          1:46.66   
  Iisalmen Uimarit                   
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.10  Tulostuspäivämäärä  22 huhtikuu 2017 
Lisenssinhaltija: Kajaanin Uimaseura  Tulostusaika  13:41 
 
Tulokset Laji 12 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 12 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Kaukaveden Kevätuinnit    Tulostuspäivämäärä  22 huhtikuu 2017   
  Kilpailun paikkakunta  Kajaani    Tulostusaika  13:48   
  Järjestäjä  Kajaanin Uimaseura ry         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  22 huhtikuu 2017         
 
 
Laji 12, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Veikka Ijäs  2004    301          1:28.89   
  Oulun Lohet  1:28.80                 
Karlo Kilpinen  2003    301          1:28.90   
  Kemin Uimaseura  1:28.29                 
Otto Mikkonen  2003    295          1:29.47   
  Joensuun Uimaseura  1:30.23                 
Benjamin Evans  2003    276          1:31.44   
  Swimming Club Vuokatti  1:29.82                 
Aapo Karjalainen  2004    212          1:39.92   
  Kajaanin Uimaseura  1:39.63                 
Veeti Kela  2004    146          1:53.00   
  Kajaanin Uimaseura                   
Onni Kelloniemi  2004    133          1:56.59   
  Kemijärven Kaiku  2:09.04                 
 
Laji 12, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Miika Tolvanen  1996    707          1:06.90   
  Joensuun Uimaseura  1:06.00                 
Antti Hirvonen  2000    450          1:17.77   
  Kajaanin Uimaseura  1:16.50                 
Jonni Timonen  2000    337          1:25.64   
  Joensuun Uimaseura  1:22.46                 
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.10  Tulostuspäivämäärä  22 huhtikuu 2017 
Lisenssinhaltija: Kajaanin Uimaseura  Tulostusaika  13:48 
 
Tulokset Laji 13 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 13 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Kaukaveden Kevätuinnit    Tulostuspäivämäärä  22 huhtikuu 2017   
  Kilpailun paikkakunta  Kajaani    Tulostusaika  13:59   
  Järjestäjä  Kajaanin Uimaseura ry         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  22 huhtikuu 2017         
 
 
Laji 13, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Maria Korkalainen  2005    422          34.45   
  Joensuun Uimaseura  35.24                 
Alexia Tahkola  2005    289          39.07   
  Oulun Lohet  38.84                 
Maija Lämsä  2005    260          40.50   
  Kajaanin Uimaseura  41.67                 
Lidia Evans  2005    205          43.79   
  Swimming Club Vuokatti  45.14                 
Viivi Pesonen  2006    155          48.07   
  Joensuun Uimaseura  47.55                 
Reetta Keränen  2006    153          48.29   
  Haukiputaan Heitto  47.85                 
Pinja Saranen  2005    136          50.25   
  Kempeleen Pyrintö  48.51                 
Eevi Riekki  2007    128          51.19   
  Joensuun Uimaseura  49.05                 
Anni Moilanen  2006    126          51.57   
  Kempeleen Pyrintö  50.82                 
10  Inka Tolonen  2006    125          51.59   
  Oulun Lohet  49.74                 
11  Elli Hakola  2006    123          51.97   
  Kempeleen Pyrintö  51.24                 
12  Raita Virtanen  2005    122          52.10   
  Kemijärven Kaiku  47.91                 
13  Milla Klemetti  2006    94          56.70   
  Swimming Club Vuokatti  53.52                 
14  Aava Näykki  2007    92          57.16   
  Kempeleen Pyrintö  55.11                 
15  Angelica Kärki  2006    88          58.03   
  Kempeleen Pyrintö                   
 
Laji 13, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Kia Leinonen  2003    352          36.61   
  Oulun Lohet  34.95                 
Satu Immonen  2003    345          36.86   
  Swimming Club Vuokatti  41.63                 
Ronja Kämäräinen  2004    244          41.35   
  Swimming Club Vuokatti  39.69                 
Petra Laukkanen  2004    243          41.40   
  Oulun Lohet  41.97                 
Moona Pitkänen  2003    203          43.96   
  Joensuun Uimaseura  42.94                 
Nella Valtanen  2003    170          46.65   
  Kajaanin Uimaseura  44.65                 
Mari Tuovinen  2003    165          47.12   
  Brahean Uimarit - Lieksa  44.59                 
 
Laji 13, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 15 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Vilhelmiina Wegelius  2002    549          31.57   
  Joensuun Uimaseura  30.93                 
Heidi Kivioja  2000    540          31.74   
  Swimming Club Vuokatti  31.94                 
Ada Niskala  2000    534          31.86   
  Rovaniemen Uimaseura  31.53                 
Inna Pajuluoma  1999    485          32.90   
  Oulun Lohet  32.85                 
Pinja Raassina  2002    467          33.31   
  Joensuun Uimaseura  32.56                 
Erin Suni  1999    466          33.34   
  Joensuun Uimaseura  32.06                 
Viveca Meriläinen  2001    263          40.33   
  Kemijärven Kaiku  38.49                 
Iiris Saranpää  2002    249          41.09   
  Joensuun Uimaseura  39.59                 
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.10  Tulostuspäivämäärä  22 huhtikuu 2017 
Lisenssinhaltija: Kajaanin Uimaseura  Tulostusaika  13:59 
 
Tulokset Laji 14 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 14 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Kaukaveden Kevätuinnit    Tulostuspäivämäärä  22 huhtikuu 2017   
  Kilpailun paikkakunta  Kajaani    Tulostusaika  14:12   
  Järjestäjä  Kajaanin Uimaseura ry         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  22 huhtikuu 2017         
 
 
Laji 14, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Topi Fordell  2005    122          46.94   
  Swimming Club Vuokatti  45.08                 
Rasmus Kinnunen  2007    92          51.51   
  Kemin Työväen Uimarit  1:00.50                 
Lauri Junttari  2007    65          57.83   
  Kemin Työväen Uimarit                   
Oskari Hakkarainen  2007              DSQ   
  Swimming Club Vuokatti  1:02.88                 
  SW 8.3 Eriaikainen jalkaliike               
 
Laji 14, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Maksim Geimonen  2003    220          38.62   
  Iisalmen Uimarit                   
Karlo Kilpinen  2003    206          39.48   
  Kemin Uimaseura  38.06                 
Benjamin Evans  2003    172          41.93   
  Swimming Club Vuokatti  41.52                 
Aleksi Hämäläinen  2004    165          42.53   
  Joensuun Uimaseura  41.08                 
 
Laji 14, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Esa Hyrynkangas  2002    492          29.55   
  Oulun Lohet  30.63                 
Leevi Kärnä  2001    443          30.60   
  Kajaanin Uimaseura  30.04                 
Antti Väyrynen  1991    273          35.95   
  Brahean Uimarit - Lieksa  37.54                 
Eero Ryhänen  2000    266          36.27   
  Iisalmen Uimarit  36.10                 
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.10  Tulostuspäivämäärä  22 huhtikuu 2017 
Lisenssinhaltija: Kajaanin Uimaseura  Tulostusaika  14:12 
 
Tulokset Laji 15 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 15 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Kaukaveden Kevätuinnit    Tulostuspäivämäärä  22 huhtikuu 2017   
  Kilpailun paikkakunta  Kajaani    Tulostusaika  14:18   
  Järjestäjä  Kajaanin Uimaseura ry         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  22 huhtikuu 2017         
 
 
Laji 15, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Lidia Evans  2005    294          1:28.97   
  Swimming Club Vuokatti  1:31.12                 
Saga Tuisku  2005    241          1:35.04   
  Kemin Työväen Uimarit  1:31.40                 
Janina Paakkolanvaara  2006    237          1:35.61   
  Kemin Työväen Uimarit  1:33.92                 
Jutta Mört  2005    223          1:37.55   
  Kemin Työväen Uimarit  1:40.50                 
Merete Lätti  2006    197          1:41.69   
  Joensuun Uimaseura  1:41.30                 
Ella Sipola  2005    190          1:42.78   
  Haukiputaan Heitto  1:39.02                 
Eveliina Vakkuri  2005    188          1:43.24   
  Kemin Työväen Uimarit  1:45.14                 
Erika Ruotsalainen  2005    151          1:50.93   
  Kajaanin Uimaseura  1:45.68                 
Noona Hyrkäs  2006    142          1:53.21   
  Kajaanin Uimaseura  1:44.38                 
10  Hanna-mari Tolonen  2005    117          2:00.87   
  Kajaanin Uimaseura  2:01.06                 
10  Katariina Kärki  2005    117          2:00.87   
  Kempeleen Pyrintö  1:57.51                 
 
Laji 15, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Elina Gavrilov  2004    346          1:24.29   
  Joensuun Uimaseura  1:22.07                 
Nita Poutiainen  2003    339          1:24.85   
  Oulun Lohet  1:19.57                 
Satu Immonen  2003    319          1:26.62   
  Swimming Club Vuokatti  1:26.81                 
Veera Juntunen  2003    274          1:31.03   
  Kajaanin Uimaseura  1:32.12                 
Emilia Karppinen  2004    266          1:31.94   
  Kajaanin Uimaseura  1:30.85                 
Ronja Kämäräinen  2004    235          1:35.79   
  Swimming Club Vuokatti  1:31.85                 
 
Laji 15, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 15 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Sole Piirainen  2002    485          1:15.29   
  Swimming Club Vuokatti  1:13.40                 
Pauliina Lohilahti  2002    447          1:17.39   
  Oulun Lohet  1:14.71                 
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.10  Tulostuspäivämäärä  22 huhtikuu 2017 
Lisenssinhaltija: Kajaanin Uimaseura  Tulostusaika  14:18 
 
Tulokset Laji 16 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 16 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Kaukaveden Kevätuinnit    Tulostuspäivämäärä  22 huhtikuu 2017   
  Kilpailun paikkakunta  Kajaani    Tulostusaika  14:25   
  Järjestäjä  Kajaanin Uimaseura ry         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  22 huhtikuu 2017         
 
 
Laji 16, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Mikhail Vilesov  2005    188          1:32.45   
  Joensuun Uimaseura  1:34.04                 
Konsta Kauppinen  2005    175          1:34.62   
  Joensuun Uimaseura  1:33.46                 
Antti Ylönen  2005    140          1:41.89   
  Kajaanin Uimaseura  1:41.41                 
 
Laji 16, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Benjamin Evans  2003    319          1:17.50   
  Swimming Club Vuokatti  1:19.38                 
Arsenij Shadrin  2003    270          1:21.87   
  Joensuun Uimaseura  1:18.13                 
Jere Hannuksela  2004    172          1:35.12   
  Haukiputaan Heitto  1:33.21                 
Aapo Karjalainen  2004    163          1:36.86   
  Kajaanin Uimaseura  1:35.12                 
Veeti Kela  2004    111          1:50.00   
  Kajaanin Uimaseura                   
 
Laji 16, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Väinö Hiltunen  2001    216          1:28.25   
  Joensuun Uimaseura                   
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.10  Tulostuspäivämäärä  22 huhtikuu 2017 
Lisenssinhaltija: Kajaanin Uimaseura  Tulostusaika  14:25 
 
Tulokset Laji 17 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 17 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Kaukaveden Kevätuinnit    Tulostuspäivämäärä  22 huhtikuu 2017   
  Kilpailun paikkakunta  Kajaani    Tulostusaika  14:40   
  Järjestäjä  Kajaanin Uimaseura ry         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  22 huhtikuu 2017         
 
 
Laji 17, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Inka Hämäläinen  2007    227          39.66   
  Joensuun Uimaseura  38.99                 
Tiia Liuski  2007    114          49.81   
  Kajaanin Uimaseura  50.31                 
Ella Nyström  2007    101          51.97   
  Kajaanin Uimaseura  51.47                 
Heta Hirvonen  2007    87          54.52   
  Kajaanin Uimaseura  47.46                 
 
Laji 17, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 11 - 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Maria Korkalainen  2005    421          32.28   
  Joensuun Uimaseura  32.37                 
Alexia Tahkola  2005    360          34.03   
  Oulun Lohet  33.57                 
Lidia Evans  2005    316          35.53   
  Swimming Club Vuokatti  34.90                 
Iida Kortelainen  2005    314          35.59   
  Brahean Uimarit - Lieksa  34.99                 
Maija Lämsä  2005    309          35.78   
  Kajaanin Uimaseura  35.54                 
Elsa Komulainen  2005    221          39.99   
  Iisalmen Uimarit                   
Inka Tolonen  2006    212          40.59   
  Oulun Lohet  39.10                 
Iiris Uusitalo  2006    208          40.86   
  Kajaanin Uimaseura  35.15                 
Ella Kakkinen  2005    204          41.09   
  Brahean Uimarit - Lieksa  40.26                 
10  Hanna-mari Tolonen  2005    200          41.39   
  Kajaanin Uimaseura  42.90                 
11  Raita Virtanen  2005    195          41.73   
  Kemijärven Kaiku  38.54                 
12  Milla Klemetti  2006    193          41.84   
  Swimming Club Vuokatti  40.32                 
13  Henna Väyrynen  2005    177          43.05   
  Kajaanin Uimaseura  41.47                 
14  Angelica Kärki  2006    132          47.46   
  Kempeleen Pyrintö  46.37                 
15  Janette Sarajärvi  2006    120          49.06   
  Kempeleen Pyrintö  48.16                 
 
Laji 17, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Kia Leinonen  2003    417          32.38   
  Oulun Lohet  32.02                 
Satu Immonen  2003    382          33.34   
  Swimming Club Vuokatti  32.46                 
Viona Mönttinen  2003    369          33.74   
  Oulun Lohet  33.11                 
Nea Helena Vähäkuopus  2003    340          34.67   
  Oulun Lohet  33.47                 
Jennifer Arajärvi  2004    325          35.18   
  Iisalmen Uimarit  44.10                 
Ronja Kämäräinen  2004    287          36.69   
  Swimming Club Vuokatti  35.05                 
Emilia Karppinen  2004    275          37.22   
  Kajaanin Uimaseura  37.33                 
Micaela Moilanen  2004    274          37.23   
  Kajaanin Uimaseura  37.41                 
Emma Takalo  2003    258          38.00   
  Kajaanin Uimaseura  37.46                 
10  Mari Tuovinen  2003    243          38.77   
  Brahean Uimarit - Lieksa  37.21                 
11  Nella Valtanen  2003    237          39.08   
  Kajaanin Uimaseura  39.75                 
12  Emma Tolonen  2004    205          41.02   
  Kajaanin Uimaseura  39.47                 
13  Elli Hirvonen  2003    203          41.18   
  Kajaanin Uimaseura  40.89                 
14  Siiri Matero  2003    197          41.55   
  Kajaanin Uimaseura  40.60                 
 
Laji 17, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 15 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Aino Mononen  2001    578          29.05   
  Joensuun Uimaseura  28.88                 
Erin Suni  1999    560          29.37   
  Joensuun Uimaseura  28.60                 
Jenni Niskanen  1999    550          29.54   
  Rovaniemen Uimaseura  29.30                 
Pinja Raassina  2002    536          29.80   
  Joensuun Uimaseura  29.40                 
Melinda Moilanen  2000    529          29.93   
  Joensuun Uimaseura  29.59                 
Sole Piirainen  2002    520          30.09   
  Swimming Club Vuokatti  29.33                 
Vilhelmiina Wegelius  2002    501          30.47   
  Joensuun Uimaseura  30.33                 
Pauliina Lohilahti  2002    488          30.73   
  Oulun Lohet  30.31                 
Pinja Partinen  1999    488          30.74   
  Joensuun Uimaseura  30.77                 
10  Emma Pajuluoma  2001    467          31.19   
  Oulun Lohet  31.30                 
11  Liisa Ryhänen  2002    452          31.54   
  Iisalmen Uimarit  31.73                 
12  Inna Pajuluoma  1999    448          31.63   
  Oulun Lohet  30.67                 
13  Bigga Guttorm  2000    429          32.10   
  Rovaniemen Uimaseura  32.38                 
14  Ida Karjalainen  2002    390          33.13   
  Rovaniemen Uimaseura  32.78                 
15  Eveliina Kettunen  2000    351          34.29   
  Iisalmen Uimarit  35.31                 
16  Lotta Niskanen  2002    348          34.40   
  Oulun Lohet  33.39                 
17  Viveca Meriläinen  2001    334          34.89   
  Kemijärven Kaiku  34.22                 
18  Iiris Saranpää  2002    266          37.64   
  Joensuun Uimaseura  35.99                 
Viivi Lankinen  2002              DSQ   
  Oulun Lohet  34.61                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.10  Tulostuspäivämäärä  22 huhtikuu 2017 
Lisenssinhaltija: Kajaanin Uimaseura  Tulostusaika  14:40 
 
Tulokset Laji 18 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 18 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Kaukaveden Kevätuinnit    Tulostuspäivämäärä  22 huhtikuu 2017   
  Kilpailun paikkakunta  Kajaani    Tulostusaika  14:48   
  Järjestäjä  Kajaanin Uimaseura ry         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  22 huhtikuu 2017         
 
 
Laji 18, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Tuukka Orre  2007    143          41.01   
  Kajaanin Uimaseura  39.75                 
Rasmus Kinnunen  2007    142          41.19   
  Kemin Työväen Uimarit  40.88                 
Lauri Junttari  2007    130          42.33   
  Kemin Työväen Uimarit  44.99                 
Oskari Hakkarainen  2007    96          46.84   
  Swimming Club Vuokatti  46.69                 
Anton Sulasalmi  2007    85          48.71   
  Kemijärven Kaiku  46.64                 
Eliel Kelloniemi  2007              DSQ   
  Kemijärven Kaiku  49.28                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
 
Laji 18, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 11 - 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Veeti Palviainen  2005    268          33.31   
  Iisalmen Uimarit  33.55                 
Matias Perälä  2005    202          36.62   
  Iisalmen Uimarit  35.80                 
Topi Fordell  2005    199          36.76   
  Swimming Club Vuokatti  34.71                 
Tuomas Orre  2005    164          39.19   
  Kajaanin Uimaseura  40.45                 
Antti Ylönen  2005    160          39.58   
  Kajaanin Uimaseura  38.68                 
 
Laji 18, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Maksim Geimonen  2003    370          29.91   
  Iisalmen Uimarit  29.61                 
Benjamin Evans  2003    359          30.22   
  Swimming Club Vuokatti  30.31                 
Karlo Kilpinen  2003    312          31.66   
  Kemin Uimaseura  31.58                 
Petrus Härkönen  2003    268          33.30   
  Kajaanin Uimaseura  34.20                 
Elmeri Kauppila  2004    208          36.26   
  Oulun Lohet  35.73                 
Onni Kelloniemi  2004    205          36.42   
  Kemijärven Kaiku  35.75                 
Aaro Paasonen  2004              DSQ   
  Iisalmen Uimarit  35.53                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
 
Laji 18, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Kosti Kaaresvirta  1999    475          27.54   
  Swimming Club Vuokatti  26.82                 
Leevi Kärnä  2001    416          28.77   
  Kajaanin Uimaseura  27.71                 
Eero Ryhänen  2000    409          28.94   
  Iisalmen Uimarit  29.24                 
Eemeli Kauppila  2002    393          29.33   
  Oulun Lohet  29.43                 
Väinö Hiltunen  2001    386          29.50   
  Joensuun Uimaseura  29.65                 
Jonni Timonen  2000    377          29.74   
  Joensuun Uimaseura  29.40                 
Antti Väyrynen  1991    329          31.11   
  Brahean Uimarit - Lieksa  33.10                 
Joona Annunen  2002    295          32.25   
  Oulun Lohet  31.36                 
Kalle Huttunen  2002    231          35.02   
  Oulun Lohet  34.48                 
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.10  Tulostuspäivämäärä  22 huhtikuu 2017 
Lisenssinhaltija: Kajaanin Uimaseura  Tulostusaika  14:48 
 
Tulokset Laji 19 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 19 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Kaukaveden Kevätuinnit    Tulostuspäivämäärä  22 huhtikuu 2017   
  Kilpailun paikkakunta  Kajaani    Tulostusaika  15:06   
  Järjestäjä  Kajaanin Uimaseura ry         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  22 huhtikuu 2017         
 
 
Laji 19, 200m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 16 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Nanna Savolainen  2004    411  1:26.18        2:54.76   
  Oulun Lohet  2:52.76                 
                     
Mitra Pietiäinen  2004    383  1:25.83        2:58.89   
  Joensuun Uimaseura  3:07.72                 
                     
Oona Parviainen  2002    379  1:21.95        2:59.55   
  Joensuun Uimaseura  2:58.39                 
                     
Aada Hirvasoja  2005    320  1:32.63        3:10.01   
  Haukiputaan Heitto  3:13.14                 
                     
Lidia Evans  2005    312  1:32.78        3:11.53   
  Swimming Club Vuokatti  3:10.64                 
                     
Moona Pitkänen  2003    260  1:38.24        3:23.42   
  Joensuun Uimaseura  3:30.82                 
                     
Viivi Kortelainen  2004    213  1:41.90        3:37.34   
  Kajaanin Uimaseura  3:44.49                 
                     
Viivi Pesonen  2006    208  1:45.05        3:39.35   
  Joensuun Uimaseura  3:46.50                 
                     
Iina Tapaninen  2006    206  1:49.43        3:39.82   
  Oulun Lohet  3:44.95                 
                     
10  Reetta Keränen  2006    205  1:52.21        3:40.31   
  Haukiputaan Heitto  3:39.89                 
                     
11  Anni Moilanen  2006    174  1:53.64        3:52.67   
  Kempeleen Pyrintö  3:50.03                 
                     
12  Aava Näykki  2007    170  1:57.45        3:54.30   
  Kempeleen Pyrintö                   
                     
Esra Ergüner  2007              DSQ   
  Joensuun Uimaseura  3:33.34                 
  SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
                     
 
Laji 19, 200m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 17 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Heidi Kivioja  2000    577  1:16.08        2:36.07   
  Swimming Club Vuokatti  2:33.17                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.10  Tulostuspäivämäärä  22 huhtikuu 2017 
Lisenssinhaltija: Kajaanin Uimaseura  Tulostusaika  15:06 
 
Tulokset Laji 20 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 20 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Kaukaveden Kevätuinnit    Tulostuspäivämäärä  22 huhtikuu 2017   
  Kilpailun paikkakunta  Kajaani    Tulostusaika  15:17   
  Järjestäjä  Kajaanin Uimaseura ry         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  22 huhtikuu 2017         
 
 
Laji 20, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 16 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Akseli Kontiainen  2002    438  1:10.92        2:34.27   
  Joensuun Uimaseura  2:38.57                 
                     
Veikka Ijäs  2004    324  1:20.90        2:50.60   
  Oulun Lohet  2:45.84                 
                     
Otto Mikkonen  2003    311  1:23.56        2:52.96   
  Joensuun Uimaseura  2:52.17                 
                     
Benjamin Evans  2003    284  1:29.98        2:58.33   
  Swimming Club Vuokatti  2:55.64                 
                     
Aleksi Hämäläinen  2004    238  1:35.16        3:09.03   
  Joensuun Uimaseura  3:14.62                 
                     
Topi Fordell  2005    190  1:39.58        3:23.60   
  Swimming Club Vuokatti  3:14.40                 
                     
Konsta Kauppinen  2005    136  1:53.18        3:47.88   
  Joensuun Uimaseura  3:45.21                 
                     
Jere Hannuksela  2004              DSQ   
  Haukiputaan Heitto  3:13.80                 
  SW 9.1 Väärä lajijärjestys (pu, su, ru, vu)               
                     
 
Laji 20, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 17 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Miika Tolvanen  1996    598  1:05.33        2:19.09   
  Joensuun Uimaseura  2:16.87                 
                     
Antti Hirvonen  2000    426  1:16.81        2:35.68   
  Kajaanin Uimaseura  2:37.26                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.10  Tulostuspäivämäärä  22 huhtikuu 2017 
Lisenssinhaltija: Kajaanin Uimaseura  Tulostusaika  15:17 
 
Tulokset Laji 21 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 21 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Kaukaveden Kevätuinnit    Tulostuspäivämäärä  22 huhtikuu 2017   
  Kilpailun paikkakunta  Kajaani    Tulostusaika  16:01   
  Järjestäjä  Kajaanin Uimaseura ry         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  22 huhtikuu 2017         
 
 
Laji 21, 4X50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
JoUS tytöt [2005]  2005    305          2:25.88   
  Joensuun Uimaseura  2:25.37                 
  Maria Korkalainen  2005                 
  Esra Ergüner  2007      1:08.70        1:08.70   
  Viivi Pesonen  2006                 
  Merete Lätti  2006      2:25.88        2:25.88   
                     
HAHE naiset [2005]  2005    285          2:29.29   
  Haukiputaan Heitto  2:28.08                 
  Aada Hirvasoja  2005                 
  Ella Sipola  2005      1:14.66        1:14.66   
  Lilli Eskola  2005                 
  Reetta Keränen  2006      2:29.29        2:29.29   
                     
KemTU tytöt [2005]  2005    284          2:29.49   
  Kemin Työväen Uimarit  2:32.62                 
  Janina Paakkolanvaara  2006                 
  Eveliina Vakkuri  2005      1:14.43        1:14.43   
  Saga Tuisku  2005                 
  Jutta Mört  2005      2:29.49        2:29.49   
                     
KemPy ROLLO1 Krokotiilit  2005    221          2:42.53   
  Kempeleen Pyrintö  2:44.49                 
  Aava Näykki  2007                 
  Katariina Kärki  2005      1:24.42        1:24.42   
  Pinja Saranen  2005                 
  Linnea Korva  2006      2:42.53        2:42.53   
                     
KaUS naiset 2006  2006    178          2:54.39   
  Kajaanin Uimaseura  2:40.06                 
  Noona Hyrkäs  2006                 
  Anette Kärkkäinen  2006      1:27.63        1:27.63   
  Henna Väyrynen  2005                 
  Iiris Uusitalo  2006      2:54.39        2:54.39   
                     
KemPy R1 Alligaattorit  2006    168          2:58.02   
  Kempeleen Pyrintö  2:53.40                 
  Anni Moilanen  2006                 
  Elli Hakola  2006      1:28.32        1:28.32   
  Angelica Kärki  2006                 
  Fanni Törmänen  2006      2:58.02        2:58.02   
                     
KaUS naiset 2  2005              DSQ   
  Kajaanin Uimaseura  3:12.14                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 21, 4X50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
JoUS naiset 1  1999    598          1:56.65   
  Joensuun Uimaseura  1:57.40                 
  Aino Mononen  2001                 
  Melinda Moilanen  2000      57.87        57.87   
  Vilhelmiina Wegelius  2002                 
  Erin Suni  1999      1:56.65        1:56.65   
                     
Adan Enkelit  1999    486          2:04.92   
  Rovaniemen Uimaseura  2:08.10                 
  Jenni Niskanen  1999                 
  Ada Niskala  2000      1:00.60        1:00.60   
  Ida Karjalainen  2002                 
  Bigga Guttorm  2000      2:04.92        2:04.92   
                     
JoUS naiset 2  2002    480          2:05.48   
  Joensuun Uimaseura  2:05.17                 
  Elina Gavrilov  2004                 
  Mitra Pietiäinen  2004      1:05.15        1:05.15   
  Oona Parviainen  2002                 
  Pinja Raassina  2002      2:05.48        2:05.48   
                     
OuLo Team3-2  2002    414          2:11.79   
  Oulun Lohet  2:13.11                 
  Nita Poutiainen  2003                 
  Nea Helena Vähäkuopus  2003      1:06.21        1:06.21   
  Viona Mönttinen  2003                 
  Viivi Lankinen  2002      2:11.79        2:11.79   
                     
SCV naiset  2002    400          2:13.30   
  Swimming Club Vuokatti  2:11.74                 
  Sole Piirainen  2002                 
  Lidia Evans  2005      1:05.45        1:05.45   
  Ronja Kämäräinen  2004                 
  Satu Immonen  2003      2:13.30        2:13.30   
                     
OuLo Team3-1  2002    382          2:15.37   
  Oulun Lohet  2:13.19                 
  Petra Laukkanen  2004                 
  Lotta Niskanen  2002      1:09.60        1:09.60   
  Kia Leinonen  2003                 
  Alexia Tahkola  2005      2:15.37        2:15.37   
                     
KaUS naiset 1  2003    286          2:29.05   
  Kajaanin Uimaseura  2:27.97                 
  Emilia Karppinen  2004                 
  Emma Tolonen  2004      1:19.15        1:19.15   
  Maija Lämsä  2005                 
  Veera Juntunen  2003      2:29.05        2:29.05   
                     
KaUS naiset 2003  2004    268          2:32.43   
  Kajaanin Uimaseura  2:30.06                 
  Emma Takalo  2003                 
  Siiri Matero  2003      1:18.68        1:18.68   
  Micaela Moilanen  2004                 
  Viivi Kortelainen  2004      2:32.43        2:32.43   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.10  Tulostuspäivämäärä  22 huhtikuu 2017 
Lisenssinhaltija: Kajaanin Uimaseura  Tulostusaika  16:01 
 
Tulokset Laji 22 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 22 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Kaukaveden Kevätuinnit    Tulostuspäivämäärä  22 huhtikuu 2017   
  Kilpailun paikkakunta  Kajaani    Tulostusaika  16:02   
  Järjestäjä  Kajaanin Uimaseura ry         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  22 huhtikuu 2017         
 
 
Laji 22, 4X50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
JoUS miehet 1  1996    489          1:50.27   
  Joensuun Uimaseura  1:52.36                 
  Akseli Kontiainen  2002                 
  Jonni Timonen  2000      56.56        56.56   
  Väinö Hiltunen  2001                 
  Miika Tolvanen  1996      1:50.27        1:50.27   
                     
OuLo Team3 pojat  2002    425          1:55.60   
  Oulun Lohet  1:58.76                 
  Eemeli Kauppila  2002                 
  Esa Hyrynkangas  2002      56.39        56.39   
  Joona Annunen  2002                 
  Juho Keränen  2002      1:55.60        1:55.60   
                     
KaUS miehet 2004  2004    152          2:42.86   
  Kajaanin Uimaseura  2:40.94                 
  Tuomas Orre  2005                 
  Tuukka Orre  2007      1:21.11        1:21.11   
  Veeti Kela  2004                 
  Antti Ylönen  2005      2:42.86        2:42.86   
                     
JoUS miehet 2  2003              DSQ   
  Joensuun Uimaseura  2:05.31                 
  Mikhail Vilesov  2005                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.10  Tulostuspäivämäärä  22 huhtikuu 2017 
Lisenssinhaltija: Kajaanin Uimaseura  Tulostusaika  16:02 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner