Results for XVI Marli Junior Games
Below are all results from the competition shown by session.
Competition session
Tulokset Laji 19 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | XVI Marli Junior Games | Tulostuspäivämäärä | 22 huhtikuu 2017 | |||
Kilpailun paikkakunta | Turku | Tulostusaika | 16:04 | |||
Järjestäjä | Åbo Simklubb - Uintiklubi Turku | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 22 huhtikuu 2017 |
Laji 19, T12,T15 100m su, Loppukilpailut 11 - 12 v |
Sponsori: Terveystalo Oy |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Laura Kousa | 2005 | 404 | 38.40 | 1:18.57 | |||||
Cetus Espoo | 1:23.23 | |||||||||
2 | Sonila Selimi | 2005 | 402 | 37.19 | 1:18.73 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:14.76 | |||||||||
3 | Lilli Kulpakko | 2005 | 366 | 39.26 | 1:21.19 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:19.97 | |||||||||
4 | Lumi Luoma | 2005 | 361 | 39.91 | 1:21.59 | |||||
Nurmijärven Uinti | 1:20.74 | |||||||||
5 | Louna Kasvio | 2006 | 354 | 40.20 | 1:22.11 | |||||
Cetus Espoo | 1:23.64 | |||||||||
6 | Milla Karttunen | 2005 | 353 | 40.39 | 1:22.19 | |||||
Raision Urheilijat | 1:23.00 | |||||||||
7 | Kira Lindroos | 2005 | 353 | 40.17 | 1:22.20 | |||||
Cetus Espoo | 1:24.74 | |||||||||
8 | Sivi Juvakka | 2005 | 344 | 40.48 | 1:22.92 | |||||
Nokian Pyry | 1:23.96 | |||||||||
9 | Tuuli Pippuri | 2005 | 327 | 41.42 | 1:24.34 | |||||
Cetus Espoo | 1:24.36 | |||||||||
10 | Aino Koskelo | 2005 | 322 | 41.53 | 1:24.71 | |||||
Nurmijärven Uinti | 1:23.17 | |||||||||
11 | Ellen Kaituri | 2006 | 315 | 41.93 | 1:25.36 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:25.65 | |||||||||
12 | Anna Hakkarainen | 2005 | 310 | 41.83 | 1:25.87 | |||||
Cetus Espoo | 1:25.51 | |||||||||
13 | Noora Suonsivu | 2005 | 295 | 42.27 | 1:27.26 | |||||
Porin Uimaseura | 1:26.85 | |||||||||
14 | Rina Rantanen | 2005 | 284 | 43.14 | 1:28.38 | |||||
Cetus Espoo | 1:33.77 | |||||||||
15 | Wilma Sundt | 2006 | 280 | 43.63 | 1:28.78 | |||||
Cetus Espoo | 1:30.21 | |||||||||
16 | Daniela Lietzén | 2006 | 278 | 43.93 | 1:28.98 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
17 | Minttu Kiili | 2005 | 277 | 43.41 | 1:29.13 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:25.16 | |||||||||
18 | Nelli Rauhanen | 2005 | 274 | 43.64 | 1:29.39 | |||||
Raision Urheilijat | 1:28.07 | |||||||||
19 | Hanna Martola | 2005 | 258 | 45.07 | 1:31.20 | |||||
Cetus Espoo | 1:32.53 | |||||||||
20 | Jasmin Savonen | 2005 | 254 | 44.99 | 1:31.67 | |||||
Cetus Espoo | 1:32.36 | |||||||||
21 | Kukka Peill | 2005 | 252 | 45.16 | 1:31.98 | |||||
Cetus Espoo | 1:33.94 | |||||||||
22 | Siri Kaskeala | 2005 | 249 | 44.24 | 1:32.31 | |||||
Cetus Espoo | 1:28.71 | |||||||||
23 | Annaliina Mänttäri | 2006 | 246 | 45.66 | 1:32.74 | |||||
Cetus Espoo | 1:33.34 | |||||||||
24 | Ellen Kettunen | 2005 | 241 | 47.09 | 1:33.31 | |||||
Cetus Espoo | 1:34.97 | |||||||||
25 | Enni Tammilehto | 2006 | 234 | 46.74 | 1:34.22 | |||||
Cetus Espoo | 1:39.60 | |||||||||
26 | Celina Sandell | 2005 | 226 | 47.88 | 1:35.34 | |||||
Uimaseura Kaarina | 1:38.46 | |||||||||
27 | Laura Turunen | 2005 | 223 | 47.88 | 1:35.71 | |||||
Cetus Espoo | 1:38.53 | |||||||||
28 | Kiia Metsäkonkola | 2005 | 220 | 46.48 | 1:36.21 | |||||
Salon Uimarit | 1:36.53 | |||||||||
29 | Janina Granberg | 2006 | 217 | 47.71 | 1:36.67 | |||||
Cetus Espoo | 1:36.58 | |||||||||
30 | Pilvi Österman | 2005 | 217 | 46.54 | 1:36.71 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:33.61 | |||||||||
31 | Mette Peltola | 2005 | 215 | 46.29 | 1:36.89 | |||||
Raision Urheilijat | 1:33.25 | |||||||||
32 | Emma Lönnberg | 2005 | 213 | 46.57 | 1:37.25 | |||||
Cetus Espoo | 1:38.98 | |||||||||
33 | Iida Siltala | 2005 | 211 | 46.88 | 1:37.60 | |||||
Cetus Espoo | 1:43.32 | |||||||||
34 | Erin Gonzalez Catón | 2005 | 210 | 47.42 | 1:37.64 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:37.24 | |||||||||
35 | Saana Perkkiö | 2005 | 208 | 47.40 | 1:38.07 | |||||
Riihimäen Uimaseura | 1:41.44 | |||||||||
36 | Wilma Turpeinen | 2006 | 207 | 46.94 | 1:38.16 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:37.17 | |||||||||
37 | Kristina Grimbaum | 2005 | 207 | 47.42 | 1:38.22 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:38.75 | |||||||||
38 | Venny Korjonen | 2005 | 202 | 48.34 | 1:38.93 | |||||
Uinti Tampere | 1:46.95 | |||||||||
39 | Mathilda Heikiö | 2006 | 201 | 46.84 | 1:39.12 | |||||
Raision Urheilijat | 1:38.62 | |||||||||
40 | Céline Flöjt | 2005 | 200 | 48.79 | 1:39.24 | |||||
Ålands Simförening | 1:31.98 | |||||||||
41 | Lumi Rossi | 2005 | 200 | 47.83 | 1:39.26 | |||||
Cetus Espoo | 1:45.35 | |||||||||
42 | Fia Meltovaara | 2006 | 199 | 48.88 | 1:39.50 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:36.95 | |||||||||
43 | Milana Virtanen | 2006 | 197 | 48.26 | 1:39.87 | |||||
Uinti Tampere | 1:41.10 | |||||||||
44 | Kaarina Rihte | 2005 | 191 | 47.23 | 1:40.88 | |||||
Cetus Espoo | 1:35.27 | |||||||||
45 | Emma Haapanen | 2006 | 189 | 49.98 | 1:41.17 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:42.99 | |||||||||
46 | Joanna Salonen | 2006 | 188 | 49.98 | 1:41.42 | |||||
Uinti Tampere | 1:40.79 | |||||||||
47 | Saara Raulos | 2005 | 187 | 49.89 | 1:41.52 | |||||
Cetus Espoo | 1:44.79 | |||||||||
48 | Ninja Brelo | 2006 | 185 | 49.88 | 1:41.89 | |||||
Cetus Espoo | 1:49.30 | |||||||||
49 | Kia Mäennenä | 2006 | 180 | 51.16 | 1:42.84 | |||||
Cetus Espoo | 1:36.37 | |||||||||
50 | Bianca Flöjt | 2005 | 173 | 51.48 | 1:44.23 | |||||
Ålands Simförening | 1:45.13 | |||||||||
51 | Aino Kurki | 2005 | 173 | 51.63 | 1:44.27 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:43.75 | |||||||||
52 | Saana Keskinen | 2005 | 170 | 51.03 | 1:44.90 | |||||
Uinti Tampere | 1:50.68 | |||||||||
53 | Malla Kostiainen | 2006 | 168 | 53.56 | 1:45.30 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
54 | Veera Rantala | 2006 | 167 | 52.87 | 1:45.37 | |||||
Uinti Tampere | 1:51.50 | |||||||||
55 | Ella-Maria Salminen | 2006 | 166 | 51.57 | 1:45.68 | |||||
Porin Pyrintö | ||||||||||
55 | Siiri Ruponen | 2005 | 166 | 51.48 | 1:45.68 | |||||
Riihimäen Uimaseura | 1:45.69 | |||||||||
57 | Kerttu Laaksonen | 2006 | 163 | 51.44 | 1:46.21 | |||||
Raision Urheilijat | 1:44.43 | |||||||||
58 | Rebecca Risso Ricci | 2006 | 163 | 51.62 | 1:46.23 | |||||
Cetus Espoo | 1:44.22 | |||||||||
59 | Ada Salaspuro | 2005 | 162 | 51.56 | 1:46.61 | |||||
Cetus Espoo | 1:50.58 | |||||||||
60 | Ruth Risso Ricci | 2006 | 160 | 52.15 | 1:47.03 | |||||
Cetus Espoo | 1:42.41 | |||||||||
61 | Venla Varvikko | 2005 | 159 | 49.18 | 1:47.20 | |||||
Cetus Espoo | 1:37.76 | |||||||||
62 | Pinja Pakkanen | 2006 | 156 | 51.88 | 1:47.96 | |||||
Kankaanpään Uimarit | 1:49.08 | |||||||||
63 | Viivi Kiiveri | 2006 | 153 | 53.36 | 1:48.65 | |||||
Uinti Tampere | 1:50.70 | |||||||||
64 | Iisa-Lotta Rantaniitty | 2006 | 152 | 51.99 | 1:48.89 | |||||
Cetus Espoo | 1:43.03 | |||||||||
65 | Tilda Saine | 2006 | 146 | 54.72 | 1:50.33 | |||||
Raision Urheilijat | 1:43.25 | |||||||||
66 | Veera Pettinen | 2005 | 145 | 53.96 | 1:50.40 | |||||
Uinti Tampere | 1:59.67 | |||||||||
67 | Eerika Turunen | 2005 | 145 | 54.25 | 1:50.58 | |||||
Uinti Tampere | 1:54.09 | |||||||||
68 | Kaisu Leinonen | 2005 | 143 | 54.05 | 1:51.10 | |||||
Uinti Tampere | 1:50.35 | |||||||||
69 | Viivi Laiho | 2005 | 140 | 52.40 | 1:51.79 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
70 | Jenna Helminen | 2005 | 139 | 54.47 | 1:51.98 | |||||
Riihimäen Uimaseura | 1:49.04 | |||||||||
71 | Nora Eriksson | 2006 | 135 | 54.36 | 1:53.07 | |||||
Ålands Simförening | 1:47.97 | |||||||||
72 | Emilia Pakkanen | 2006 | 135 | 55.27 | 1:53.18 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:51.11 | |||||||||
73 | Elsa Määttä | 2006 | 135 | 54.67 | 1:53.26 | |||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
74 | Milja Prepula | 2006 | 135 | 54.79 | 1:53.29 | |||||
Uinti Tampere | 1:56.74 | |||||||||
75 | Peppi Peltotalo | 2006 | 134 | 56.62 | 1:53.57 | |||||
Uinti Tampere | 1:50.32 | |||||||||
76 | Alexa Korkiakoski | 2006 | 132 | 56.22 | 1:53.89 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
77 | Maija Grönholm | 2006 | 131 | 56.08 | 1:54.25 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
78 | Tindra Sjöström | 2005 | 124 | 56.10 | 1:56.25 | |||||
Ålands Simförening | 1:50.61 | |||||||||
79 | Nelli Lehtonen | 2006 | 122 | 59.26 | 1:57.17 | |||||
Uinti Tampere | 2:02.50 | |||||||||
80 | Nea Elomaa | 2006 | 118 | 57.57 | 1:58.29 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
81 | Theresia Lindholm | 2006 | 118 | 56.81 | 1:58.43 | |||||
Ålands Simförening | ||||||||||
82 | Iisa Lavikainen | 2006 | 112 | 1:01.38 | 2:00.56 | |||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
83 | Maisa Savisto | 2006 | 111 | 59.52 | 2:00.83 | |||||
Uinti Tampere | 1:56.89 | |||||||||
84 | Krista Viitanen | 2005 | 111 | 58.13 | 2:00.91 | |||||
Riihimäen Uimaseura | 1:53.94 | |||||||||
84 | Wilma Danielsson | 2005 | 111 | 57.87 | 2:00.91 | |||||
Ålands Simförening | 1:57.01 | |||||||||
86 | Elina Toivonen | 2006 | 109 | 58.40 | 2:01.50 | |||||
Aurajoen Uinti | 2:10.09 | |||||||||
87 | Mathilda Wahlstedt | 2006 | 106 | 57.52 | 2:02.59 | |||||
Ålands Simförening | ||||||||||
88 | Alexandra Julin | 2005 | 106 | 1:00.65 | 2:02.66 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 2:02.27 | |||||||||
89 | Elli Kenttälä | 2006 | 105 | 57.30 | 2:03.11 | |||||
Uinti Tampere | 2:02.04 | |||||||||
90 | Linda Möttönen | 2006 | 82 | 1:03.75 | 2:13.56 | |||||
Uinti Tampere | 2:09.79 | |||||||||
91 | Anna Topoeva | 2005 | 80 | 1:04.02 | 2:14.81 | |||||
Ålands Simförening | ||||||||||
92 | Anna Selin | 2006 | 76 | 1:06.10 | 2:16.89 | |||||
Uinti Tampere | 2:16.33 | |||||||||
93 | Salla-Mari Koskinen | 2006 | 58 | 1:12.87 | 2:29.90 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
- | Katriina Kallio | 2006 | DNS | |||||||
Raision Urheilijat | 1:35.30 | |||||||||
- | Tiitu Koskinen | 2005 | DNS | |||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:29.01 | |||||||||
- | Iina Salmivaara | 2006 | DSQ | |||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
SW 6.6 Maaliintulo vatsallaan | ||||||||||
- | Janna Tepsa | 2005 | DSQ | 50m | ||||||
Uimaseura Kaarina | 1:36.51 | |||||||||
SW 6.3 Uintia vatsallaan | ||||||||||
- | Mirella Sauhula | 2006 | DSQ | |||||||
Aurajoen Uinti | 1:37.17 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Venla Vuorivirta | 2005 | DSQ | |||||||
Uinti Tampere | 1:45.26 | |||||||||
SW 6.3 Uintia vatsallaan | ||||||||||
Laji 19, T12,T15 100m su, Loppukilpailut 13 - 15 v |
Sponsori: Terveystalo Oy |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Emilie Pärnänen | 2002 | 635 | 32.69 | 1:07.59 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:05.20 | |||||||||
2 | Oona Laakso | 2002 | 557 | 33.22 | 1:10.63 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:08.61 | |||||||||
3 | Kaisla Kangas | 2002 | 504 | 34.64 | 1:13.02 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:13.06 | |||||||||
4 | Katariina Niemi | 2002 | 493 | 35.28 | 1:13.56 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:11.71 | |||||||||
5 | Kerttu Nurmi | 2003 | 491 | 35.72 | 1:13.64 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:13.88 | |||||||||
6 | Siiri Konkka | 2004 | 482 | 34.84 | 1:14.09 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:12.47 | |||||||||
7 | Peppi Pinomäki | 2002 | 476 | 36.21 | 1:14.43 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:11.73 | |||||||||
8 | Maija Nurmi | 2003 | 473 | 36.29 | 1:14.55 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:15.31 | |||||||||
9 | Jessica Kujanpää | 2002 | 459 | 35.89 | 1:15.31 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:15.12 | |||||||||
10 | Iris Hanski | 2003 | 453 | 36.60 | 1:15.63 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:14.21 | |||||||||
11 | Veera Säämänen | 2004 | 424 | 38.01 | 1:17.31 | |||||
Helsingfors Simsällskap | 1:16.66 | |||||||||
12 | Senni Mattila | 2003 | 424 | 36.50 | 1:17.32 | |||||
Porin Uimaseura | 1:12.99 | |||||||||
13 | Olivia Koski | 2002 | 423 | 37.55 | 1:17.41 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:17.47 | |||||||||
14 | Tinja Lasonen | 2004 | 417 | 36.86 | 1:17.75 | |||||
Porin Uimaseura | 1:15.79 | |||||||||
15 | Lydia Rintanen | 2002 | 415 | 37.57 | 1:17.91 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:16.01 | |||||||||
16 | Ronja Myllykallio | 2003 | 406 | 37.36 | 1:18.44 | |||||
Nokian Pyry | 1:13.89 | |||||||||
17 | Daniela Degenhardt | 2003 | 406 | 38.11 | 1:18.48 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:19.78 | |||||||||
18 | Jenny Grangärd | 2003 | 403 | 39.00 | 1:18.68 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:17.17 | |||||||||
19 | Heidi Javanainen | 2003 | 384 | 38.42 | 1:19.96 | |||||
Swimming Team Rauma | 1:20.94 | |||||||||
20 | Venla Koskinen | 2003 | 362 | 39.11 | 1:21.54 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:15.74 | |||||||||
21 | Aamu Änkilä | 2004 | 348 | 41.62 | 1:22.59 | |||||
Helsingfors Simsällskap | 1:18.24 | |||||||||
22 | Viivi Kylkisalo | 2004 | 347 | 41.13 | 1:22.69 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:21.95 | |||||||||
23 | Isla Pinta | 2002 | 346 | 39.79 | 1:22.75 | |||||
Raision Urheilijat | 1:20.90 | |||||||||
24 | My Laverman | 2004 | 342 | 39.82 | 1:23.09 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:22.09 | |||||||||
25 | Helmiina Toivonen | 2004 | 340 | 40.27 | 1:23.26 | |||||
Helsingfors Simsällskap | 1:20.67 | |||||||||
26 | Annaliina Hintukainen | 2002 | 333 | 39.74 | 1:23.81 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:23.96 | |||||||||
27 | Sonja Salmimies | 2004 | 330 | 41.01 | 1:24.04 | |||||
Nurmijärven Uinti | 1:20.94 | |||||||||
28 | Peppi Vesalainen | 2004 | 325 | 40.17 | 1:24.48 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
29 | Siiri Tiilikka | 2004 | 310 | 43.31 | 1:25.82 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:22.41 | |||||||||
30 | Emma Jormanainen | 2003 | 307 | 42.51 | 1:26.15 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:26.50 | |||||||||
31 | Ninni Eriksson | 2003 | 301 | 41.73 | 1:26.69 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:24.11 | |||||||||
32 | Anniina Haarala | 2004 | 299 | 43.71 | 1:26.83 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:26.90 | |||||||||
33 | Maija Björkholm | 2003 | 287 | 43.38 | 1:28.02 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:24.58 | |||||||||
34 | Sanna Pajula | 2003 | 279 | 42.47 | 1:28.90 | |||||
Kankaanpään Uimarit | 1:27.39 | |||||||||
35 | Lotta Heinimäki | 2003 | 278 | 43.25 | 1:28.95 | |||||
Helsingfors Simsällskap | 1:25.61 | |||||||||
36 | Aada Rantanen | 2004 | 252 | 44.86 | 1:31.97 | |||||
Raision Urheilijat | 1:33.45 | |||||||||
37 | Alexandra Nikkinen | 2003 | 241 | 45.05 | 1:33.35 | |||||
Helsingfors Simsällskap | 1:27.27 | |||||||||
38 | Milja Santavirta | 2004 | 165 | 52.98 | 1:45.85 | |||||
Porin Pyrintö | ||||||||||
39 | Laura Lilja | 2004 | 152 | 50.89 | 1:48.89 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
40 | Aino Manner | 2004 | 145 | 52.82 | 1:50.52 | |||||
Porin Pyrintö | ||||||||||
41 | Antonia Topoeva | 2004 | 139 | 54.82 | 1:52.12 | |||||
Ålands Simförening | 1:51.59 | |||||||||
42 | Sonja Järvinen | 2004 | 124 | 57.16 | 1:56.43 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
- | Anna Edwards | 2004 | DNS | |||||||
Helsingfors Simsällskap | 1:18.57 | |||||||||
- | Pinja Österman | 2002 | DNS | |||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:18.36 | |||||||||
- | Hanna Ponnikas | 2004 | DSQ | |||||||
Nurmijärven Uinti | 2:00.45 | |||||||||
SW 6.3 Uintia vatsallaan | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.25.10 | Tulostuspäivämäärä | 22 huhtikuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | Tulostusaika | 16:04 |