Resultat för Pitkäperjantain uinnit
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
Pitkäperjantain uinnit |
|
Tulostuspäivämäärä |
14 huhtikuu 2017 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Turku |
|
Tulostusaika |
11:18 |
|
|
Järjestäjä |
Aurajoen Uinti |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
14 huhtikuu 2017 |
|
|
|
|
|
|
Laji 1, 4X50m Vapaauinti Seka, Loppukilpailut |
|
Tekijä: WinGrodan 1.25.10 |
Tulostuspäivämäärä |
14 huhtikuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
Tulostusaika |
11:18 |
|
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Pitkäperjantain uinnit |
|
Tulostuspäivämäärä |
14 huhtikuu 2017 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Turku |
|
Tulostusaika |
12:04 |
|
|
Järjestäjä |
Aurajoen Uinti |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
14 huhtikuu 2017 |
|
|
|
|
|
|
Laji 2, 400m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Meeri Yli-Äyhö |
2004 |
|
448 |
1:22.01 |
2:07.86 |
3:41.55 |
|
5:50.78 |
|
|
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Matilda Laitinen |
2004 |
|
373 |
1:26.78 |
3:03.50 |
4:51.54 |
|
6:12.76 |
|
|
Aurajoen Uinti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Ulla Haarala |
2004 |
|
294 |
1:42.55 |
3:24.77 |
5:14.42 |
|
6:43.24 |
|
|
Uimaseura Kaarina |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 2, 400m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 99 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Martta Haarala |
2001 |
|
304 |
1:38.42 |
3:18.98 |
5:10.33 |
|
6:38.90 |
|
|
Uimaseura Kaarina |
6:43.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Linnea Ström |
2003 |
|
252 |
1:48.22 |
3:28.85 |
5:26.87 |
|
7:04.82 |
|
|
Uimaseura Kaarina |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.25.10 |
Tulostuspäivämäärä |
14 huhtikuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
Tulostusaika |
12:04 |
|
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Pitkäperjantain uinnit |
|
Tulostuspäivämäärä |
14 huhtikuu 2017 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Turku |
|
Tulostusaika |
12:04 |
|
|
Järjestäjä |
Aurajoen Uinti |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
14 huhtikuu 2017 |
|
|
|
|
|
|
Laji 3, 400m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jami Ihalainen |
2003 |
|
487 |
1:08.66 |
2:31.55 |
3:58.56 |
|
5:09.78 |
|
|
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Arttu Mäenpää |
2003 |
|
417 |
1:09.28 |
2:35.44 |
4:13.95 |
|
5:26.15 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 3, 400m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 99 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Elias Laine |
2002 |
|
500 |
1:07.51 |
2:22.41 |
3:55.91 |
|
5:07.10 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
5:08.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.25.10 |
Tulostuspäivämäärä |
14 huhtikuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
Tulostusaika |
12:04 |
|
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Pitkäperjantain uinnit |
|
Tulostuspäivämäärä |
14 huhtikuu 2017 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Turku |
|
Tulostusaika |
12:05 |
|
|
Järjestäjä |
Aurajoen Uinti |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
14 huhtikuu 2017 |
|
|
|
|
|
|
Laji 4, 200m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 15 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Oona Laakso |
2002 |
|
577 |
31.08 |
1:05.50 |
1:40.72 |
|
2:15.69 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:18.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Peppi Pinomäki |
2002 |
|
545 |
30.49 |
1:05.39 |
1:42.32 |
|
2:18.31 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:17.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Maija Nurmi |
2003 |
|
542 |
31.46 |
1:06.04 |
1:42.24 |
|
2:18.55 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:20.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Irene Mäkilä |
2004 |
|
536 |
31.73 |
1:07.06 |
1:43.17 |
|
2:19.02 |
|
|
Raision Urheilijat |
2:18.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Sylvia Kuusisto |
2003 |
|
535 |
31.09 |
1:06.64 |
1:43.26 |
|
2:19.12 |
|
|
Aurajoen Uinti |
2:23.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Jessica Kujanpää |
2002 |
|
534 |
31.81 |
1:07.54 |
1:44.34 |
|
2:19.23 |
|
|
Aurajoen Uinti |
2:21.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Aino Rantala |
2004 |
|
530 |
31.67 |
1:06.93 |
1:43.87 |
|
2:19.55 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:19.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Julia Koivisto |
2002 |
|
529 |
31.73 |
1:07.18 |
1:44.07 |
|
2:19.64 |
|
|
Aurajoen Uinti |
2:26.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Kerttu Nurmi |
2003 |
|
504 |
32.21 |
1:07.75 |
1:44.66 |
|
2:21.92 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:23.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Santra Nieminen |
2004 |
|
490 |
32.15 |
1:07.69 |
1:45.34 |
|
2:23.22 |
|
|
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
2:27.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Iris Hanski |
2003 |
|
489 |
32.33 |
1:08.38 |
1:46.08 |
|
2:23.32 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:23.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Kaisla Kangas |
2002 |
|
487 |
31.82 |
1:08.26 |
1:46.35 |
|
2:23.59 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:26.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Wilma Lakanen |
2003 |
|
486 |
32.26 |
1:09.52 |
1:47.50 |
|
2:23.63 |
|
|
Kokkolan Uimaseura |
2:23.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Hilda Helo |
2003 |
|
453 |
33.73 |
1:11.56 |
1:49.33 |
|
2:27.07 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:28.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Olivia Koski |
2002 |
|
445 |
33.30 |
1:10.35 |
1:49.41 |
|
2:27.98 |
|
|
Aurajoen Uinti |
2:28.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Siiri Konkka |
2004 |
|
443 |
31.24 |
1:07.50 |
1:46.38 |
|
2:28.16 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:25.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Riikka Niskala |
2004 |
|
440 |
33.66 |
1:11.14 |
1:50.46 |
|
2:28.46 |
|
|
Raision Urheilijat |
2:35.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Ida Maliranta |
2004 |
|
411 |
35.50 |
1:14.03 |
1:53.63 |
|
2:31.85 |
|
|
Raision Urheilijat |
2:38.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Ella Nihtilä |
2004 |
|
402 |
32.89 |
1:11.21 |
1:52.25 |
|
2:33.08 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:33.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Oona Sirkiä |
2004 |
|
397 |
34.39 |
1:13.31 |
1:53.65 |
|
2:33.61 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:42.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Helka Suomäki |
2003 |
|
390 |
34.29 |
1:13.42 |
1:53.88 |
|
2:34.53 |
|
|
Aurajoen Uinti |
2:33.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Manja Lindell |
2004 |
|
378 |
34.83 |
1:14.40 |
1:55.60 |
|
2:36.19 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:38.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
My Laverman |
2004 |
|
367 |
35.16 |
1:15.77 |
1:57.19 |
|
2:37.75 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:42.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Siiri Levonoja |
2004 |
|
344 |
37.19 |
1:17.97 |
2:00.60 |
|
2:41.24 |
|
|
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
2:40.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
Aino Kallio |
2003 |
|
305 |
34.87 |
1:16.31 |
2:01.35 |
|
2:47.77 |
|
|
Loimaan Uimaseura |
2:47.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
Liisa Penttinen |
2003 |
|
297 |
38.17 |
1:21.50 |
2:05.75 |
|
2:49.18 |
|
|
Nummelan Kisaajat |
2:46.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
Jemina Vainio |
2004 |
|
264 |
39.36 |
1:23.78 |
2:10.57 |
|
2:56.01 |
|
|
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
3:02.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
Sara Korpineva |
2003 |
|
236 |
41.01 |
1:27.15 |
2:14.88 |
|
3:02.82 |
|
|
Salon Uimarit |
3:13.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
Laura Kinnunen |
2002 |
|
235 |
39.27 |
1:23.75 |
2:10.71 |
|
3:02.98 |
|
|
Aurajoen Uinti |
3:03.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
Charlotta Koivisto |
2004 |
|
163 |
43.95 |
1:39.29 |
2:35.42 |
|
3:26.48 |
|
|
Uinti-Vakka |
3:50.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 4, 200m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 16 - 99 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Vuokko Suomäki |
2001 |
|
591 |
30.84 |
1:04.84 |
1:39.80 |
|
2:14.62 |
|
|
Aurajoen Uinti |
2:13.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Mari Ääri |
1980 |
|
567 |
31.16 |
1:05.93 |
1:41.29 |
|
2:16.45 |
|
|
Aurajoen Uinti |
2:16.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Janette Setälä |
2001 |
|
529 |
31.31 |
1:06.51 |
1:43.30 |
|
2:19.68 |
|
|
Aurajoen Uinti |
2:18.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Minka Halava |
2001 |
|
528 |
31.30 |
1:07.54 |
1:43.72 |
|
2:19.71 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:19.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Ronja Mehtonen |
1999 |
|
516 |
31.81 |
1:07.13 |
1:44.54 |
|
2:20.82 |
|
|
Salon Uimarit |
2:24.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Jasmin Rosnell |
2000 |
|
472 |
32.74 |
1:10.44 |
1:48.56 |
|
2:25.03 |
|
|
Aurajoen Uinti |
2:28.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Karine Gagnon |
1985 |
|
463 |
34.43 |
1:11.71 |
1:49.32 |
|
2:25.95 |
|
|
Aurajoen Uinti |
2:29.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Aleksandra Ockenström |
1998 |
|
463 |
31.85 |
1:08.27 |
1:47.27 |
|
2:26.04 |
|
|
Salon Uimarit |
2:20.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Amanda Mankinen |
2001 |
|
386 |
34.54 |
1:14.16 |
1:55.07 |
|
2:35.14 |
|
|
Aurajoen Uinti |
2:42.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Jenni Micaela Lehtonen |
2000 |
|
368 |
34.39 |
1:13.73 |
1:56.35 |
|
2:37.62 |
|
|
Aurajoen Uinti |
2:29.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Lotta Linnea Partanen |
2001 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Nummelan Kisaajat |
2:30.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.25.10 |
Tulostuspäivämäärä |
14 huhtikuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
Tulostusaika |
12:05 |
|
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Pitkäperjantain uinnit |
|
Tulostuspäivämäärä |
14 huhtikuu 2017 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Turku |
|
Tulostusaika |
12:05 |
|
|
Järjestäjä |
Aurajoen Uinti |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
14 huhtikuu 2017 |
|
|
|
|
|
|
Laji 5, 200m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 14 - 16 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Oskari Hynynen |
2001 |
|
504 |
28.66 |
1:01.34 |
1:35.56 |
|
2:08.11 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:04.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Aku Kaila |
2003 |
|
459 |
29.88 |
1:03.33 |
1:38.30 |
|
2:12.19 |
|
|
Raision Urheilijat |
2:13.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Santeri Herpola |
2003 |
|
439 |
28.98 |
1:03.30 |
1:39.40 |
|
2:14.17 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:13.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Nooa Lehtoniemi |
2003 |
|
377 |
30.74 |
1:06.48 |
1:44.05 |
|
2:21.17 |
|
|
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
2:27.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Eemil Kankare |
2003 |
|
373 |
30.23 |
1:06.40 |
1:44.84 |
|
2:21.69 |
|
|
Aurajoen Uinti |
2:22.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Akira Konttinen |
2003 |
|
355 |
32.14 |
1:08.17 |
1:45.95 |
|
2:23.92 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:23.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Matias Gustafsson |
2002 |
|
344 |
31.19 |
1:07.94 |
1:47.52 |
|
2:25.53 |
|
|
Raision Urheilijat |
2:29.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Roni Koskinen |
2003 |
|
330 |
32.63 |
1:09.18 |
1:48.39 |
|
2:27.51 |
|
|
Aurajoen Uinti |
2:30.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Kuutti Suominen |
2003 |
|
303 |
34.34 |
1:13.20 |
1:52.59 |
|
2:31.81 |
|
|
Raision Urheilijat |
2:32.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Joonas Cranston |
2003 |
|
295 |
36.03 |
1:14.92 |
1:56.61 |
|
2:33.13 |
|
|
Nummelan Kisaajat |
2:34.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Elias Laine |
2003 |
|
295 |
33.19 |
1:12.36 |
1:53.84 |
|
2:33.16 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:35.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Joonas Karttunen |
2003 |
|
291 |
33.51 |
1:12.83 |
1:53.78 |
|
2:33.80 |
|
|
Raision Urheilijat |
2:40.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Tatu Kunttila |
2003 |
|
289 |
34.00 |
1:12.93 |
1:54.78 |
|
2:34.23 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:36.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Kasper Holopainen |
2003 |
|
281 |
35.17 |
1:15.85 |
1:56.07 |
|
2:35.60 |
|
|
Nummelan Kisaajat |
2:37.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Matias Muurinen |
2002 |
|
276 |
33.54 |
1:12.62 |
1:55.32 |
|
2:36.52 |
|
|
Loimaan Uimaseura |
2:57.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Niko Viitala |
2003 |
|
272 |
34.09 |
1:15.60 |
1:56.76 |
|
2:37.28 |
|
|
Aurajoen Uinti |
2:43.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Aaron Utulahti |
2002 |
|
241 |
34.97 |
1:16.81 |
2:01.31 |
|
2:43.71 |
|
|
Nummelan Kisaajat |
2:49.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Leo Parviainen |
2003 |
|
238 |
36.00 |
1:17.18 |
2:01.07 |
|
2:44.50 |
|
|
Nummelan Kisaajat |
2:39.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Aaro Puutio |
2003 |
|
237 |
35.78 |
1:18.67 |
2:02.14 |
|
2:44.62 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:55.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Samuel Salminen |
2003 |
|
208 |
36.48 |
1:20.26 |
2:07.63 |
|
2:52.08 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:57.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 5, 200m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 17 - 99 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Joni Aaltonen |
1999 |
|
570 |
28.34 |
59.99 |
1:32.66 |
|
2:02.98 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:57.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Lassi Grönroos |
2000 |
|
543 |
28.13 |
59.88 |
1:32.53 |
|
2:04.99 |
|
|
Salon Uimarit |
2:03.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Mika Sola |
1991 |
|
416 |
28.98 |
1:03.23 |
1:38.63 |
|
2:16.53 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.25.10 |
Tulostuspäivämäärä |
14 huhtikuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
Tulostusaika |
12:05 |
|
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
Pitkäperjantain uinnit |
|
Tulostuspäivämäärä |
14 huhtikuu 2017 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Turku |
|
Tulostusaika |
12:00 |
|
|
Järjestäjä |
Aurajoen Uinti |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
14 huhtikuu 2017 |
|
|
|
|
|
|
Laji 6, 50m Rintauinti Masters N, Loppukilpailut |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Mari Ääri |
1980 |
|
440 |
|
|
|
|
38.75 |
|
|
Aurajoen Uinti |
36.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Karine Gagnon |
1985 |
|
347 |
|
|
|
|
41.92 |
|
|
Aurajoen Uinti |
40.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.25.10 |
Tulostuspäivämäärä |
14 huhtikuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
Tulostusaika |
12:00 |
|
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
Pitkäperjantain uinnit |
|
Tulostuspäivämäärä |
14 huhtikuu 2017 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Turku |
|
Tulostusaika |
12:00 |
|
|
Järjestäjä |
Aurajoen Uinti |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
14 huhtikuu 2017 |
|
|
|
|
|
|
Laji 7, 50m Rintauinti Masters M, Loppukilpailut |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sami Vaskuri |
1973 |
|
533 |
|
|
|
|
32.58 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Eerikki Rutanen |
1972 |
|
516 |
|
|
|
|
32.93 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
32.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.25.10 |
Tulostuspäivämäärä |
14 huhtikuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
Tulostusaika |
12:00 |
|
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Pitkäperjantain uinnit |
|
Tulostuspäivämäärä |
14 huhtikuu 2017 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Turku |
|
Tulostusaika |
12:14 |
|
|
Järjestäjä |
Aurajoen Uinti |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
14 huhtikuu 2017 |
|
|
|
|
|
|
Laji 8, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat |
|
Laji 8, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 11 - 99 v |
|
Tekijä: WinGrodan 1.25.10 |
Tulostuspäivämäärä |
14 huhtikuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
Tulostusaika |
12:14 |
|
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Pitkäperjantain uinnit |
|
Tulostuspäivämäärä |
14 huhtikuu 2017 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Turku |
|
Tulostusaika |
12:30 |
|
|
Järjestäjä |
Aurajoen Uinti |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
14 huhtikuu 2017 |
|
|
|
|
|
|
Laji 9, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat |
|
Laji 9, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 12 - 99 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Ossi Oksa |
1988 |
|
796 |
|
|
|
|
28.50 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
28.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Jakob Nordman |
1996 |
|
655 |
|
|
|
|
30.42 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
29.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Oskari Herpola |
2001 |
|
611 |
|
|
|
|
31.12 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
31.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Lassi Grönroos |
2000 |
|
515 |
|
|
|
|
32.95 |
|
|
Salon Uimarit |
33.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Jesper Lietzen |
2002 |
|
466 |
|
|
|
|
34.07 |
|
|
Aurajoen Uinti |
33.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Mikael Jokinen |
2001 |
|
418 |
|
|
|
|
35.31 |
|
|
Loimaan Uimaseura |
36.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Mika Arkkila |
2000 |
|
392 |
|
|
|
|
36.07 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
35.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Janne Juven |
2001 |
|
373 |
|
|
|
|
36.68 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
37.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Eemil Pynnönen |
2001 |
|
364 |
|
|
|
|
37.00 |
|
|
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
37.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Aapo Huhti |
2003 |
|
336 |
|
|
|
|
38.00 |
|
|
Loimaan Uimaseura |
36.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Jesper Isomaa |
2004 |
|
226 |
|
|
|
|
43.37 |
|
|
Loimaan Uimaseura |
46.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Einari Palmu |
2004 |
|
208 |
|
|
|
|
44.58 |
|
|
Aurajoen Uinti |
47.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Matias Muurinen |
2002 |
|
205 |
|
|
|
|
44.78 |
|
|
Loimaan Uimaseura |
46.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Henry Vaga |
2003 |
|
98 |
|
|
|
|
57.30 |
|
|
Salon Uimarit |
58.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Oliver Jokinen |
2005 |
|
96 |
|
|
|
|
57.69 |
|
|
Aurajoen Uinti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Niko Viitala |
2003 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Aurajoen Uinti |
44.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.25.10 |
Tulostuspäivämäärä |
14 huhtikuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
Tulostusaika |
12:30 |
|
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Pitkäperjantain uinnit |
|
Tulostuspäivämäärä |
14 huhtikuu 2017 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Turku |
|
Tulostusaika |
12:58 |
|
|
Järjestäjä |
Aurajoen Uinti |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
14 huhtikuu 2017 |
|
|
|
|
|
|
Laji 10, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Elsa Vira |
2006 |
|
354 |
39.17 |
|
|
|
1:22.12 |
|
|
Aurajoen Uinti |
1:24.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Ellen Kaituri |
2006 |
|
312 |
41.21 |
|
|
|
1:25.65 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:26.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Mirelle Hirsiniemi |
2007 |
|
292 |
42.48 |
|
|
|
1:27.59 |
|
|
Aurajoen Uinti |
1:25.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Veera Ele |
2006 |
|
236 |
44.86 |
|
|
|
1:34.03 |
|
|
Loimaan Uimaseura |
1:39.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Iida Vartiainen |
2006 |
|
232 |
46.17 |
|
|
|
1:34.55 |
|
|
Aurajoen Uinti |
1:41.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Wilma Turpeinen |
2006 |
|
213 |
47.41 |
|
|
|
1:37.17 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:41.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Mirella Sauhula |
2006 |
|
210 |
47.74 |
|
|
|
1:37.74 |
|
|
Aurajoen Uinti |
1:37.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Kaisla Korvonen |
2006 |
|
206 |
48.13 |
|
|
|
1:38.31 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:41.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Sofia Oksa |
2007 |
|
203 |
47.90 |
|
|
|
1:38.78 |
|
|
Nummelan Kisaajat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Mathilda Heikiö |
2006 |
|
192 |
47.43 |
|
|
|
1:40.68 |
|
|
Raision Urheilijat |
1:38.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Nea Salmela |
2006 |
|
188 |
49.77 |
|
|
|
1:41.43 |
|
|
Loimaan Uimaseura |
1:47.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Emma Haapanen |
2006 |
|
179 |
51.03 |
|
|
|
1:42.99 |
|
|
Aurajoen Uinti |
1:45.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Tilda Saine |
2006 |
|
176 |
51.56 |
|
|
|
1:43.58 |
|
|
Raision Urheilijat |
1:43.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Mea Alho |
2006 |
|
170 |
51.32 |
|
|
|
1:44.82 |
|
|
Raision Urheilijat |
1:41.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Mia Karolina Müürsepp |
2006 |
|
165 |
49.59 |
|
|
|
1:45.76 |
|
|
Aurajoen Uinti |
1:42.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Rahma Ezzat |
2007 |
|
162 |
52.35 |
|
|
|
1:46.52 |
|
|
Aurajoen Uinti |
1:51.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Ronja Vilska |
2006 |
|
151 |
51.11 |
|
|
|
1:49.04 |
|
|
Aurajoen Uinti |
1:47.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Kerttu Laaksonen |
2006 |
|
148 |
52.92 |
|
|
|
1:49.86 |
|
|
Raision Urheilijat |
1:44.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Aino Suomalainen |
2007 |
|
146 |
51.98 |
|
|
|
1:50.37 |
|
|
Aurajoen Uinti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Aino-Elina Kitinoja |
2006 |
|
143 |
53.00 |
|
|
|
1:51.11 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:01.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Daniela Lietzén |
2006 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Aurajoen Uinti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Sara Suonio |
2006 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Salon Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.5 Ei kosketusta seinään käännöksessä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 10, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 12 - 13 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Alina Antila |
2004 |
|
515 |
34.98 |
|
|
|
1:12.47 |
|
|
Tuusulan Uimaseura |
1:14.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Siiri Konkka |
2004 |
|
506 |
34.81 |
|
|
|
1:12.92 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:12.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Aino Rantala |
2004 |
|
472 |
36.49 |
|
|
|
1:14.63 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:14.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Sonila Selimi |
2005 |
|
469 |
36.00 |
|
|
|
1:14.76 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:15.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Emilia Sihvo |
2004 |
|
457 |
36.78 |
|
|
|
1:15.40 |
|
|
Raision Urheilijat |
1:12.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Meeri Yli-Äyhö |
2004 |
|
452 |
36.91 |
|
|
|
1:15.70 |
|
|
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
1:16.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Riikka Niskala |
2004 |
|
436 |
36.90 |
|
|
|
1:16.60 |
|
|
Raision Urheilijat |
1:11.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Irene Mäkilä |
2004 |
|
422 |
37.88 |
|
|
|
1:17.45 |
|
|
Raision Urheilijat |
1:15.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Aino-Kaisa Paatos |
2004 |
|
413 |
38.42 |
|
|
|
1:17.99 |
|
|
Raision Urheilijat |
1:17.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Ella Suominen |
2004 |
|
409 |
37.81 |
|
|
|
1:18.24 |
|
|
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
1:19.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Fiona Laakso |
2005 |
|
396 |
38.54 |
|
|
|
1:19.10 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:20.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Anni Hyttinen |
2004 |
|
390 |
38.72 |
|
|
|
1:19.53 |
|
|
Aurajoen Uinti |
1:21.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Oona Sirkiä |
2004 |
|
380 |
38.99 |
|
|
|
1:20.22 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:20.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Kukka Kangas |
2005 |
|
374 |
38.89 |
|
|
|
1:20.65 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:19.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Milla Rintanen |
2004 |
|
368 |
39.02 |
|
|
|
1:21.05 |
|
|
Aurajoen Uinti |
1:20.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Sofia Ellonen |
2004 |
|
356 |
39.28 |
|
|
|
1:21.97 |
|
|
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
1:22.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Maura Bergström |
2005 |
|
344 |
40.66 |
|
|
|
1:22.93 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:22.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
My Laverman |
2004 |
|
335 |
39.96 |
|
|
|
1:23.64 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:22.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Ida Maliranta |
2004 |
|
332 |
41.48 |
|
|
|
1:23.89 |
|
|
Raision Urheilijat |
1:22.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Ella Suominen |
2005 |
|
323 |
40.60 |
|
|
|
1:24.66 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:25.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Vilma Rintala |
2005 |
|
309 |
41.32 |
|
|
|
1:25.90 |
|
|
Kokkolan Uimaseura |
1:24.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Julianna Kurkela |
2005 |
|
302 |
42.94 |
|
|
|
1:26.62 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:26.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Minttu Kiili |
2005 |
|
279 |
42.38 |
|
|
|
1:28.86 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:25.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Saara Kiuru |
2004 |
|
275 |
43.64 |
|
|
|
1:29.34 |
|
|
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
1:30.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
Emma Nieminen |
2005 |
|
248 |
44.65 |
|
|
|
1:32.45 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:34.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
Hilla Penttilä |
2005 |
|
245 |
46.08 |
|
|
|
1:32.81 |
|
|
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
1:33.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
Pilvi Österman |
2005 |
|
239 |
46.42 |
|
|
|
1:33.61 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:36.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
Aada Lehtoniemi |
2005 |
|
233 |
45.91 |
|
|
|
1:34.45 |
|
|
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
1:39.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
Kiia Metsäkonkola |
2005 |
|
218 |
46.13 |
|
|
|
1:36.53 |
|
|
Salon Uimarit |
1:36.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
Amanda Koistinen |
2005 |
|
217 |
44.04 |
|
|
|
1:36.61 |
|
|
Aurajoen Uinti |
1:32.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
Jemina Vainio |
2004 |
|
207 |
48.45 |
|
|
|
1:38.15 |
|
|
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
1:35.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
Kristina Grimbaum |
2005 |
|
197 |
50.15 |
|
|
|
1:39.73 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:38.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
Joanna Hauhia |
2004 |
|
194 |
48.61 |
|
|
|
1:40.32 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:39.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
Rakel Ronimus |
2004 |
|
191 |
48.74 |
|
|
|
1:40.86 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:41.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
Roosa Lahti |
2004 |
|
185 |
49.60 |
|
|
|
1:41.86 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:45.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
Maija Gustafsson |
2004 |
|
177 |
49.59 |
|
|
|
1:43.34 |
|
|
Raision Urheilijat |
1:37.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
Aino Kurki |
2005 |
|
168 |
51.91 |
|
|
|
1:45.21 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:43.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
Kata Koskinen |
2005 |
|
168 |
50.26 |
|
|
|
1:45.30 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:45.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
Vilma Halava |
2004 |
|
134 |
54.44 |
|
|
|
1:53.53 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:58.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Sini Salmi |
2004 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
100m |
|
Uimaseura Kaarina |
1:16.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 Sukellus uidessa/maaliin tullessa |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 10, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 99 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Paula Peltola |
2001 |
|
692 |
31.85 |
|
|
|
1:05.68 |
|
|
Aurajoen Uinti |
1:04.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Hilla Kortetjärvi |
1996 |
|
664 |
32.51 |
|
|
|
1:06.59 |
|
|
Raision Urheilijat |
1:04.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Oona Laakso |
2002 |
|
561 |
33.90 |
|
|
|
1:10.44 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:08.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Vilma Iisalo |
2001 |
|
560 |
34.00 |
|
|
|
1:10.50 |
|
|
Raision Urheilijat |
1:07.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Anna Vira |
2002 |
|
553 |
34.21 |
|
|
|
1:10.78 |
|
|
Aurajoen Uinti |
1:08.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Mari Ääri |
1980 |
|
536 |
34.52 |
|
|
|
1:11.53 |
|
|
Aurajoen Uinti |
1:09.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Kerttu Nurmi |
2003 |
|
482 |
35.90 |
|
|
|
1:14.12 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:13.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Peppi Pinomäki |
2002 |
|
475 |
36.28 |
|
|
|
1:14.44 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:11.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Wilma Lakanen |
2003 |
|
460 |
37.12 |
|
|
|
1:15.24 |
|
|
Kokkolan Uimaseura |
1:13.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Katariina Niemi |
2002 |
|
449 |
35.70 |
|
|
|
1:15.87 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:11.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Iris Hanski |
2003 |
|
443 |
37.55 |
|
|
|
1:16.23 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:14.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Miia Hurskainen |
1992 |
|
440 |
35.74 |
|
|
|
1:16.41 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:11.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Sofia Martinkauppi |
2003 |
|
424 |
35.81 |
|
|
|
1:17.35 |
|
|
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
1:16.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Olivia Koski |
2002 |
|
411 |
37.92 |
|
|
|
1:18.11 |
|
|
Aurajoen Uinti |
1:17.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Sanni Kalliomäki |
2000 |
|
409 |
37.85 |
|
|
|
1:18.29 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:16.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Pinja Österman |
2002 |
|
408 |
37.52 |
|
|
|
1:18.36 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:19.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Sini Heikkilä |
2003 |
|
387 |
38.03 |
|
|
|
1:19.69 |
|
|
Salon Uimarit |
1:18.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Daniela Degenhardt |
2003 |
|
386 |
38.60 |
|
|
|
1:19.78 |
|
|
Aurajoen Uinti |
1:20.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Amanda Mankinen |
2001 |
|
370 |
39.36 |
|
|
|
1:20.91 |
|
|
Aurajoen Uinti |
1:18.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Jenni Micaela Lehtonen |
2000 |
|
365 |
39.07 |
|
|
|
1:21.26 |
|
|
Aurajoen Uinti |
1:18.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Fiia Pyykkö |
2001 |
|
350 |
39.21 |
|
|
|
1:22.40 |
|
|
Salon Uimarit |
1:17.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Alina Hakkarainen |
2002 |
|
345 |
40.14 |
|
|
|
1:22.79 |
|
|
Vesihelmen Uimaseura |
1:22.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Annaliina Hintukainen |
2002 |
|
331 |
39.46 |
|
|
|
1:23.96 |
|
|
Aurajoen Uinti |
1:23.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Kia Kivelä |
2003 |
|
228 |
46.28 |
|
|
|
1:35.00 |
|
|
Nummelan Kisaajat |
1:37.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.25.10 |
Tulostuspäivämäärä |
14 huhtikuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
Tulostusaika |
12:58 |
|
Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Pitkäperjantain uinnit |
|
Tulostuspäivämäärä |
14 huhtikuu 2017 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Turku |
|
Tulostusaika |
13:05 |
|
|
Järjestäjä |
Aurajoen Uinti |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
14 huhtikuu 2017 |
|
|
|
|
|
|
Laji 11, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Ajjuub Ezzat |
2005 |
|
303 |
36.63 |
|
|
|
1:17.29 |
|
|
Aurajoen Uinti |
1:17.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Tuomas Toppinen |
2005 |
|
293 |
37.24 |
|
|
|
1:18.12 |
|
|
Aurajoen Uinti |
1:19.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Miklas Pikkuhuhta |
2005 |
|
241 |
41.38 |
|
|
|
1:23.37 |
|
|
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
1:28.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Felix Kandolin |
2007 |
|
212 |
42.17 |
|
|
|
1:27.00 |
|
|
Aurajoen Uinti |
1:32.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Eero Mäenpää |
2005 |
|
206 |
43.38 |
|
|
|
1:27.86 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:25.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Maksim Amosov |
2005 |
|
185 |
42.94 |
|
|
|
1:31.11 |
|
|
Aurajoen Uinti |
1:35.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Veeti Valdolin |
2005 |
|
184 |
44.52 |
|
|
|
1:31.30 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:30.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Markus Koskinen |
2005 |
|
170 |
44.52 |
|
|
|
1:33.75 |
|
|
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
1:36.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Max Allén |
2005 |
|
148 |
46.90 |
|
|
|
1:38.02 |
|
|
Raision Urheilijat |
1:36.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Ivan Kovalchuk |
2005 |
|
140 |
48.32 |
|
|
|
1:39.82 |
|
|
Aurajoen Uinti |
1:45.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Eemeli Arnell |
2005 |
|
115 |
51.29 |
|
|
|
1:46.77 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:46.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Luka Laaksonen |
2005 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Raision Urheilijat |
1:33.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 11, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 14 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Aku Kaila |
2003 |
|
427 |
34.35 |
|
|
|
1:08.93 |
|
|
Raision Urheilijat |
1:03.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Santeri Herpola |
2003 |
|
409 |
33.59 |
|
|
|
1:09.97 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:04.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Jaakko Pihlava |
2004 |
|
319 |
37.15 |
|
|
|
1:16.01 |
|
|
Aurajoen Uinti |
1:17.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Akira Konttinen |
2003 |
|
306 |
37.73 |
|
|
|
1:17.03 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:15.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Aapo Kinnunen |
2004 |
|
280 |
37.43 |
|
|
|
1:19.39 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:21.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Kalle Haavisto |
2003 |
|
261 |
39.86 |
|
|
|
1:21.25 |
|
|
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
1:23.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Joonas Karttunen |
2003 |
|
259 |
39.38 |
|
|
|
1:21.47 |
|
|
Raision Urheilijat |
1:18.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Elias Laine |
2003 |
|
210 |
42.42 |
|
|
|
1:27.26 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:28.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Kuutti Suominen |
2003 |
|
199 |
43.99 |
|
|
|
1:28.85 |
|
|
Raision Urheilijat |
1:24.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Olli Havia |
2004 |
|
195 |
42.89 |
|
|
|
1:29.53 |
|
|
Salon Uimarit |
1:29.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Joona Kurppa |
2004 |
|
183 |
45.90 |
|
|
|
1:31.44 |
|
|
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
1:32.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Rasmus Rekola |
2004 |
|
182 |
45.42 |
|
|
|
1:31.61 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:36.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Aku Hyrsylä |
2003 |
|
166 |
45.64 |
|
|
|
1:34.40 |
|
|
Salon Uimarit |
1:40.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Casper Leo |
2004 |
|
160 |
46.90 |
|
|
|
1:35.59 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:34.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Olli-Pekka Kitinoja |
2004 |
|
134 |
46.31 |
|
|
|
1:41.49 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:45.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Niklas Lundström |
2004 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:49.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.3 Uintia vatsallaan |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 11, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 99 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Lauri Elomaa |
2000 |
|
569 |
30.19 |
|
|
|
1:02.66 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:01.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Emil Hanski |
1999 |
|
568 |
29.92 |
|
|
|
1:02.69 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:00.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Oskari Hynynen |
2001 |
|
481 |
31.19 |
|
|
|
1:06.27 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:04.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Roope Aro |
2000 |
|
421 |
33.20 |
|
|
|
1:09.26 |
|
|
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
1:06.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Samu Petteri Kallio |
2002 |
|
369 |
34.63 |
|
|
|
1:12.38 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:10.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Jimi Miromaa |
1996 |
|
112 |
51.99 |
|
|
|
1:47.69 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:36.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.25.10 |
Tulostuspäivämäärä |
14 huhtikuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
Tulostusaika |
13:05 |
|
Tulokset Laji 12 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 12 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Pitkäperjantain uinnit |
|
Tulostuspäivämäärä |
14 huhtikuu 2017 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Turku |
|
Tulostusaika |
13:18 |
|
|
Järjestäjä |
Aurajoen Uinti |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
14 huhtikuu 2017 |
|
|
|
|
|
|
Laji 12, 100m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Milla Lempiälä |
2005 |
|
349 |
36.78 |
|
|
|
1:18.97 |
|
|
Loimaan Uimaseura |
1:21.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Vilma Leppähaara |
2005 |
|
335 |
33.90 |
|
|
|
1:20.07 |
|
|
Nummelan Kisaajat |
1:17.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Lilli Kulpakko |
2005 |
|
329 |
36.03 |
|
|
|
1:20.54 |
|
|
Aurajoen Uinti |
1:20.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Kerttu Taponen |
2005 |
|
302 |
36.97 |
|
|
|
1:22.91 |
|
|
Aurajoen Uinti |
1:33.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Kukka Kangas |
2005 |
|
272 |
39.95 |
|
|
|
1:25.84 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:23.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Fiona Laakso |
2005 |
|
266 |
37.84 |
|
|
|
1:26.41 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:27.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Roosa Tuomainen |
2005 |
|
253 |
39.32 |
|
|
|
1:27.86 |
|
|
Salon Uimarit |
1:32.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Phan Vy Anh Tran |
2005 |
|
241 |
40.62 |
|
|
|
1:29.38 |
|
|
Aurajoen Uinti |
1:33.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Julianna Kurkela |
2005 |
|
226 |
41.07 |
|
|
|
1:31.28 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:28.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Ella Suominen |
2005 |
|
209 |
41.97 |
|
|
|
1:33.71 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:39.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Maura Bergström |
2005 |
|
203 |
39.08 |
|
|
|
1:34.55 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:31.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Erin Gonzalez Catón |
2005 |
|
197 |
44.46 |
|
|
|
1:35.48 |
|
|
Aurajoen Uinti |
1:41.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Saara Seppälä |
2005 |
|
186 |
44.36 |
|
|
|
1:37.32 |
|
|
Nummelan Kisaajat |
1:38.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Maija Nurminen |
2005 |
|
137 |
46.61 |
|
|
|
1:47.67 |
|
|
Salon Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Silja Villanen |
2005 |
|
|
|
|
|
|
DNF |
|
|
Salon Uimarit |
1:35.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Aino Hinkka |
2005 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
1:17.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 12, 100m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 15 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Olga Koskinen |
2002 |
|
436 |
34.69 |
|
|
|
1:13.33 |
|
|
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
1:12.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Lydia Rintanen |
2002 |
|
420 |
34.14 |
|
|
|
1:14.27 |
|
|
Aurajoen Uinti |
1:11.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Hilda Helo |
2003 |
|
390 |
34.73 |
|
|
|
1:16.14 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:20.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Maija Nurmi |
2003 |
|
390 |
34.94 |
|
|
|
1:16.15 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:15.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Jessica Kujanpää |
2002 |
|
385 |
33.85 |
|
|
|
1:16.48 |
|
|
Aurajoen Uinti |
1:22.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Kanerva Kinnunen |
2004 |
|
377 |
35.05 |
|
|
|
1:16.96 |
|
|
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
1:20.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Ella Nihtilä |
2004 |
|
330 |
37.07 |
|
|
|
1:20.51 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:20.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Greta Kandolin |
2003 |
|
267 |
38.28 |
|
|
|
1:26.32 |
|
|
Aurajoen Uinti |
1:32.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Manja Lindell |
2004 |
|
260 |
37.47 |
|
|
|
1:27.12 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:22.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Liina-Milana Isotalo |
2003 |
|
151 |
45.68 |
|
|
|
1:44.30 |
|
|
Salon Uimarit |
1:50.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Sara Korpineva |
2003 |
|
125 |
52.17 |
|
|
|
1:51.04 |
|
|
Salon Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 12, 100m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 16 - 99 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Hilla Kortetjärvi |
1996 |
|
676 |
30.16 |
|
|
|
1:03.37 |
|
|
Raision Urheilijat |
1:02.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Mari Ääri |
1980 |
|
534 |
32.19 |
|
|
|
1:08.55 |
|
|
Aurajoen Uinti |
1:08.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Miia Hurskainen |
1992 |
|
534 |
32.41 |
|
|
|
1:08.58 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:07.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Ronja Mehtonen |
1999 |
|
481 |
33.30 |
|
|
|
1:10.99 |
|
|
Salon Uimarit |
1:09.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Minka Halava |
2001 |
|
453 |
33.67 |
|
|
|
1:12.41 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:09.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Ida Nordquist |
2001 |
|
442 |
33.20 |
|
|
|
1:13.01 |
|
|
Aurajoen Uinti |
1:13.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Karine Gagnon |
1985 |
|
432 |
33.52 |
|
|
|
1:13.60 |
|
|
Aurajoen Uinti |
1:10.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Aleksandra Ockenström |
1998 |
|
423 |
32.78 |
|
|
|
1:14.08 |
|
|
Salon Uimarit |
1:17.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Pinja Penttilä |
2001 |
|
421 |
33.40 |
|
|
|
1:14.22 |
|
|
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
1:12.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Vuokko Suomäki |
2001 |
|
411 |
32.17 |
|
|
|
1:14.80 |
|
|
Aurajoen Uinti |
1:08.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Jasmin Rosnell |
2000 |
|
343 |
35.92 |
|
|
|
1:19.44 |
|
|
Aurajoen Uinti |
1:23.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Lotta Aho |
2000 |
|
296 |
36.15 |
|
|
|
1:23.45 |
|
|
Aurajoen Uinti |
1:14.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Jenni Micaela Lehtonen |
2000 |
|
256 |
38.15 |
|
|
|
1:27.53 |
|
|
Aurajoen Uinti |
1:19.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Aino Haarala |
2001 |
|
218 |
44.41 |
|
|
|
1:32.40 |
|
|
Uimaseura Kaarina |
1:30.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.25.10 |
Tulostuspäivämäärä |
14 huhtikuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
Tulostusaika |
13:18 |
|
Tulokset Laji 13 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 13 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Pitkäperjantain uinnit |
|
Tulostuspäivämäärä |
14 huhtikuu 2017 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Turku |
|
Tulostusaika |
13:26 |
|
|
Järjestäjä |
Aurajoen Uinti |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
14 huhtikuu 2017 |
|
|
|
|
|
|
Laji 13, 100m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Verneri Lehtovaara |
2004 |
|
375 |
31.90 |
|
|
|
1:09.07 |
|
|
Salon Uimarit |
1:12.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Mikael Hirsiniemi |
2004 |
|
264 |
36.08 |
|
|
|
1:17.63 |
|
|
Aurajoen Uinti |
1:16.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Mitja Vaikkola |
2004 |
|
184 |
38.78 |
|
|
|
1:27.45 |
|
|
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
1:35.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Aapo Kinnunen |
2004 |
|
173 |
38.35 |
|
|
|
1:29.24 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:21.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Atte Nieminen |
2004 |
|
155 |
42.20 |
|
|
|
1:32.62 |
|
|
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Rasmus Rekola |
2004 |
|
130 |
43.68 |
|
|
|
1:38.15 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:43.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Joona Pohjola |
2004 |
|
129 |
46.23 |
|
|
|
1:38.58 |
|
|
Salon Uimarit |
1:45.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Olli Havia |
2004 |
|
96 |
48.08 |
|
|
|
1:48.62 |
|
|
Salon Uimarit |
1:53.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 13, 100m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 14 - 16 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Elias Laine |
2002 |
|
474 |
28.63 |
|
|
|
1:03.88 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:05.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Oskari Herpola |
2001 |
|
464 |
28.78 |
|
|
|
1:04.34 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:05.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Lauri Kinnunen |
2003 |
|
440 |
29.93 |
|
|
|
1:05.47 |
|
|
Raision Urheilijat |
1:04.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Arttu Mäenpää |
2003 |
|
434 |
30.20 |
|
|
|
1:05.78 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:05.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Jami Ihalainen |
2003 |
|
399 |
32.10 |
|
|
|
1:07.62 |
|
|
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
1:10.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Riku Leino |
2001 |
|
326 |
34.18 |
|
|
|
1:12.37 |
|
|
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
1:21.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Matias Gustafsson |
2002 |
|
264 |
33.72 |
|
|
|
1:17.60 |
|
|
Raision Urheilijat |
1:17.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Leo Parviainen |
2003 |
|
199 |
36.13 |
|
|
|
1:25.20 |
|
|
Nummelan Kisaajat |
1:21.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Miko Vaikkola |
2003 |
|
193 |
38.46 |
|
|
|
1:26.07 |
|
|
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
1:23.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Tatu Kunttila |
2003 |
|
176 |
40.74 |
|
|
|
1:28.75 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:26.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Joonas Cranston |
2003 |
|
172 |
46.20 |
|
|
|
1:29.52 |
|
|
Nummelan Kisaajat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 13, 100m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 17 - 99 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Mika Sola |
1991 |
|
651 |
26.19 |
|
|
|
57.48 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
55.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Jaakko Siipola |
1999 |
|
482 |
28.16 |
|
|
|
1:03.54 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:02.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Elias Kuusisto |
1999 |
|
469 |
29.44 |
|
|
|
1:04.08 |
|
|
Aurajoen Uinti |
1:03.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.25.10 |
Tulostuspäivämäärä |
14 huhtikuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
Tulostusaika |
13:26 |
|
Tulokset Laji 15 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 15 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Pitkäperjantain uinnit |
|
Tulostuspäivämäärä |
14 huhtikuu 2017 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Turku |
|
Tulostusaika |
13:29 |
|
|
Järjestäjä |
Aurajoen Uinti |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
14 huhtikuu 2017 |
|
|
|
|
|
|
Laji 15, 50m Perhosuinti Masters M, Loppukilpailut 25 - 99 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Johannes Nokkala |
1986 |
|
450 |
|
|
|
|
29.26 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
28.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Eerikki Rutanen |
1972 |
|
389 |
|
|
|
|
30.71 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
31.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.25.10 |
Tulostuspäivämäärä |
14 huhtikuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
Tulostusaika |
13:29 |
|
Tulokset Laji 16 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 16 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Pitkäperjantain uinnit |
|
Tulostuspäivämäärä |
14 huhtikuu 2017 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Turku |
|
Tulostusaika |
13:40 |
|
|
Järjestäjä |
Aurajoen Uinti |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
14 huhtikuu 2017 |
|
|
|
|
|
|
Laji 16, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 9 v ja nuoremmat |
|
Laji 16, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 10 v |
|
Laji 16, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 11 - 99 v |
|
Tekijä: WinGrodan 1.25.10 |
Tulostuspäivämäärä |
14 huhtikuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
Tulostusaika |
13:40 |
|
Tulokset Laji 17 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 17 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Pitkäperjantain uinnit |
|
Tulostuspäivämäärä |
14 huhtikuu 2017 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Turku |
|
Tulostusaika |
13:49 |
|
|
Järjestäjä |
Aurajoen Uinti |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
14 huhtikuu 2017 |
|
|
|
|
|
|
Laji 17, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Joona Talja |
2007 |
|
165 |
|
|
|
|
43.83 |
|
|
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
43.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Väinö Hinkka |
2007 |
|
145 |
|
|
|
|
45.73 |
|
|
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
46.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Romeo Manner |
2008 |
|
128 |
|
|
|
|
47.59 |
|
|
Aurajoen Uinti |
49.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Ossi Tikka |
2007 |
|
109 |
|
|
|
|
50.20 |
|
|
Aurajoen Uinti |
53.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Akseli Laukkanen |
2007 |
|
86 |
|
|
|
|
54.45 |
|
|
Aurajoen Uinti |
57.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Niilo Lehtinen |
2009 |
|
52 |
|
|
|
|
1:04.27 |
|
|
Aurajoen Uinti |
59.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 17, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 11 v |
|
Laji 17, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 12 - 99 v |
|
Tekijä: WinGrodan 1.25.10 |
Tulostuspäivämäärä |
14 huhtikuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
Tulostusaika |
13:49 |
|
Tulokset Laji 18 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 18 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Pitkäperjantain uinnit |
|
Tulostuspäivämäärä |
14 huhtikuu 2017 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Turku |
|
Tulostusaika |
14:04 |
|
|
Järjestäjä |
Aurajoen Uinti |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
14 huhtikuu 2017 |
|
|
|
|
|
|
Laji 18, 200m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 15 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Meeri Yli-Äyhö |
2004 |
|
457 |
41.82 |
1:29.56 |
2:17.35 |
|
3:00.53 |
|
|
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
3:08.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Katariina Niemi |
2002 |
|
445 |
39.79 |
1:26.52 |
2:13.79 |
|
3:02.09 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
3:00.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Wilma Rintala |
2002 |
|
387 |
42.02 |
1:31.55 |
2:21.61 |
|
3:10.76 |
|
|
Raision Urheilijat |
3:06.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Santra Nieminen |
2004 |
|
379 |
43.52 |
1:32.64 |
2:23.20 |
|
3:12.11 |
|
|
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
3:11.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Anni Hyttinen |
2004 |
|
374 |
44.09 |
1:33.84 |
2:24.67 |
|
3:13.02 |
|
|
Aurajoen Uinti |
3:11.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Ella Alanko |
2003 |
|
350 |
41.99 |
1:33.64 |
2:25.04 |
|
3:17.25 |
|
|
Aurajoen Uinti |
3:22.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Kia Kivelä |
2003 |
|
278 |
47.55 |
1:43.21 |
2:38.35 |
|
3:33.12 |
|
|
Nummelan Kisaajat |
3:30.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Vilma Halava |
2004 |
|
245 |
52.34 |
1:49.08 |
2:46.77 |
|
3:42.24 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
3:42.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Sanna Rouhiainen |
2002 |
|
190 |
54.05 |
1:56.84 |
2:59.79 |
|
4:01.62 |
|
|
Uinti-Vakka |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Joanna Hauhia |
2004 |
|
183 |
53.80 |
1:57.82 |
3:01.26 |
|
4:04.58 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Charlotta Koivisto |
2004 |
|
172 |
56.12 |
2:00.28 |
3:06.15 |
|
4:09.90 |
|
|
Uinti-Vakka |
4:08.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 18, 200m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 16 - 99 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Charlotta Edelman |
2001 |
|
708 |
34.64 |
1:13.62 |
1:53.62 |
|
2:36.03 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:37.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Aino Räike |
1999 |
|
484 |
38.38 |
1:23.99 |
2:09.85 |
|
2:57.10 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:52.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Meri Viljanen |
1980 |
|
353 |
44.43 |
1:33.99 |
2:25.34 |
|
3:16.81 |
|
|
Hydra Platypus |
3:11.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.25.10 |
Tulostuspäivämäärä |
14 huhtikuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
Tulostusaika |
14:04 |
|
Tulokset Laji 19 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 19 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Pitkäperjantain uinnit |
|
Tulostuspäivämäärä |
14 huhtikuu 2017 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Turku |
|
Tulostusaika |
14:05 |
|
|
Järjestäjä |
Aurajoen Uinti |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
14 huhtikuu 2017 |
|
|
|
|
|
|
Laji 19, 200m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 14 - 16 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jesper Lietzen |
2002 |
|
571 |
34.73 |
1:14.55 |
1:53.31 |
|
2:33.09 |
|
|
Aurajoen Uinti |
2:33.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Riku Leino |
2001 |
|
471 |
36.98 |
1:18.31 |
2:00.04 |
|
2:43.13 |
|
|
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
2:40.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Aapo Huhti |
2003 |
|
304 |
40.12 |
1:30.09 |
2:19.73 |
|
3:08.84 |
|
|
Loimaan Uimaseura |
3:03.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 19, 200m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 17 - 99 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Lauri Elomaa |
2000 |
|
581 |
34.81 |
1:15.06 |
1:54.57 |
|
2:32.16 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:33.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.25.10 |
Tulostuspäivämäärä |
14 huhtikuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
Tulostusaika |
14:05 |
|
Tulokset Laji 20 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 20 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Pitkäperjantain uinnit |
|
Tulostuspäivämäärä |
14 huhtikuu 2017 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Turku |
|
Tulostusaika |
14:31 |
|
|
Järjestäjä |
Aurajoen Uinti |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
14 huhtikuu 2017 |
|
|
|
|
|
|
Laji 20, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Linnea Koski |
2007 |
|
225 |
39.41 |
|
|
|
1:25.53 |
|
|
Aurajoen Uinti |
1:24.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Hanni Koski |
2007 |
|
222 |
40.46 |
|
|
|
1:25.89 |
|
|
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
1:23.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Aino Suomalainen |
2007 |
|
192 |
43.36 |
|
|
|
1:30.12 |
|
|
Aurajoen Uinti |
1:33.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Anita Mäkinen |
2007 |
|
187 |
41.87 |
|
|
|
1:31.01 |
|
|
Nummelan Kisaajat |
1:34.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Emilia Tähkänen |
2007 |
|
176 |
44.34 |
|
|
|
1:32.80 |
|
|
Uinti-Vakka |
1:39.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Rahma Ezzat |
2007 |
|
164 |
46.15 |
|
|
|
1:35.06 |
|
|
Aurajoen Uinti |
1:38.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Joanna Ågren |
2007 |
|
149 |
46.87 |
|
|
|
1:38.11 |
|
|
Vesihelmen Uimaseura |
1:43.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Nella Imponen |
2007 |
|
124 |
49.06 |
|
|
|
1:44.27 |
|
|
Aurajoen Uinti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Moona Simola |
2007 |
|
123 |
49.20 |
|
|
|
1:44.55 |
|
|
Vesihelmen Uimaseura |
1:51.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Miisa Järvinen |
2007 |
|
123 |
47.61 |
|
|
|
1:44.59 |
|
|
Aurajoen Uinti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Justiina Junnila |
2007 |
|
117 |
51.29 |
|
|
|
1:46.21 |
|
|
Aurajoen Uinti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 20, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 11 - 12 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Vilma Leppähaara |
2005 |
|
499 |
31.50 |
|
|
|
1:05.62 |
|
|
Nummelan Kisaajat |
1:04.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Sonila Selimi |
2005 |
|
467 |
32.08 |
|
|
|
1:07.11 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:06.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Kerttu Taponen |
2005 |
|
438 |
33.57 |
|
|
|
1:08.54 |
|
|
Aurajoen Uinti |
1:09.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Ellen Kaituri |
2006 |
|
411 |
33.34 |
|
|
|
1:09.99 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:11.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Milla Lempiälä |
2005 |
|
404 |
34.48 |
|
|
|
1:10.43 |
|
|
Loimaan Uimaseura |
1:10.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Roosa Tuomainen |
2005 |
|
403 |
33.88 |
|
|
|
1:10.47 |
|
|
Salon Uimarit |
1:11.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Kukka Kangas |
2005 |
|
386 |
34.60 |
|
|
|
1:11.46 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:09.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Minttu Kiili |
2005 |
|
377 |
34.47 |
|
|
|
1:12.06 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:12.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Julianna Kurkela |
2005 |
|
376 |
34.39 |
|
|
|
1:12.09 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:12.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Silja Villanen |
2005 |
|
371 |
34.32 |
|
|
|
1:12.42 |
|
|
Salon Uimarit |
1:13.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Maura Bergström |
2005 |
|
349 |
36.30 |
|
|
|
1:13.89 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:12.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Ella Suominen |
2005 |
|
344 |
35.02 |
|
|
|
1:14.28 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:12.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Elsa Vira |
2006 |
|
339 |
35.08 |
|
|
|
1:14.65 |
|
|
Aurajoen Uinti |
1:15.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Lilli Kulpakko |
2005 |
|
336 |
34.48 |
|
|
|
1:14.85 |
|
|
Aurajoen Uinti |
1:14.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Vilma Rintala |
2005 |
|
313 |
36.96 |
|
|
|
1:16.67 |
|
|
Kokkolan Uimaseura |
1:18.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Daniela Lietzén |
2006 |
|
307 |
37.36 |
|
|
|
1:17.12 |
|
|
Aurajoen Uinti |
1:22.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Phan Vy Anh Tran |
2005 |
|
303 |
36.59 |
|
|
|
1:17.50 |
|
|
Aurajoen Uinti |
1:16.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Hilla Penttilä |
2005 |
|
276 |
38.88 |
|
|
|
1:19.94 |
|
|
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
1:21.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Kristina Grimbaum |
2005 |
|
272 |
38.12 |
|
|
|
1:20.27 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:21.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Kata Koskinen |
2005 |
|
268 |
38.96 |
|
|
|
1:20.75 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:23.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Aada Lehtoniemi |
2005 |
|
265 |
38.12 |
|
|
|
1:21.05 |
|
|
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
1:22.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Mirella Sauhula |
2006 |
|
255 |
38.00 |
|
|
|
1:22.01 |
|
|
Aurajoen Uinti |
1:23.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Amanda Koistinen |
2005 |
|
250 |
39.32 |
|
|
|
1:22.62 |
|
|
Aurajoen Uinti |
1:25.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Erin Gonzalez Catón |
2005 |
|
243 |
39.95 |
|
|
|
1:23.36 |
|
|
Aurajoen Uinti |
1:25.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
Pilvi Österman |
2005 |
|
240 |
39.15 |
|
|
|
1:23.70 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:22.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
Mea Alho |
2006 |
|
225 |
40.64 |
|
|
|
1:25.52 |
|
|
Raision Urheilijat |
1:31.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
Iida Vartiainen |
2006 |
|
208 |
39.65 |
|
|
|
1:27.85 |
|
|
Aurajoen Uinti |
1:27.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
Nea Salmela |
2006 |
|
206 |
42.85 |
|
|
|
1:28.08 |
|
|
Loimaan Uimaseura |
1:35.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
Mia Karolina Müürsepp |
2006 |
|
205 |
41.02 |
|
|
|
1:28.26 |
|
|
Aurajoen Uinti |
1:28.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
Kerttu Heinä |
2006 |
|
190 |
41.71 |
|
|
|
1:30.54 |
|
|
Salon Uimarit |
1:33.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
Essi Pyykkö |
2006 |
|
180 |
43.57 |
|
|
|
1:32.16 |
|
|
Salon Uimarit |
1:31.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
Aino Kurki |
2005 |
|
177 |
43.14 |
|
|
|
1:32.62 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:29.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
Ronja Vilska |
2006 |
|
174 |
44.28 |
|
|
|
1:33.19 |
|
|
Aurajoen Uinti |
1:33.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
Emma Haapanen |
2006 |
|
166 |
41.66 |
|
|
|
1:34.56 |
|
|
Aurajoen Uinti |
1:25.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
Aino-Elina Kitinoja |
2006 |
|
164 |
45.08 |
|
|
|
1:35.06 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:48.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
Kerttu Laaksonen |
2006 |
|
152 |
45.51 |
|
|
|
1:37.48 |
|
|
Raision Urheilijat |
1:30.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
Sabie Pietilä |
2005 |
|
144 |
45.40 |
|
|
|
1:39.29 |
|
|
Vesihelmen Uimaseura |
1:31.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
Karmen Johanson |
2006 |
|
128 |
47.64 |
|
|
|
1:43.24 |
|
|
Vesihelmen Uimaseura |
1:55.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
Diana Raduly Baka |
2006 |
|
127 |
47.45 |
|
|
|
1:43.55 |
|
|
Salon Uimarit |
1:49.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Fiona Laakso |
2005 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:11.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Sara Suonio |
2006 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Salon Uimarit |
1:45.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 20, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 99 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Ida Konkka |
2000 |
|
673 |
28.09 |
|
|
|
59.40 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
59.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Vilma Iisalo |
2001 |
|
591 |
29.39 |
|
|
|
1:02.03 |
|
|
Raision Urheilijat |
1:02.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Julia Koivisto |
2002 |
|
552 |
30.03 |
|
|
|
1:03.45 |
|
|
Aurajoen Uinti |
1:03.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Irene Mäkilä |
2004 |
|
550 |
30.69 |
|
|
|
1:03.54 |
|
|
Raision Urheilijat |
1:03.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Olga Koskinen |
2002 |
|
545 |
31.07 |
|
|
|
1:03.74 |
|
|
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
1:04.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Miia Hurskainen |
1992 |
|
519 |
30.51 |
|
|
|
1:04.78 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:02.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Emilia Sihvo |
2004 |
|
509 |
31.36 |
|
|
|
1:05.19 |
|
|
Raision Urheilijat |
1:04.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Iris Hanski |
2003 |
|
505 |
31.54 |
|
|
|
1:05.35 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:05.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Pinja Penttilä |
2001 |
|
498 |
31.66 |
|
|
|
1:05.66 |
|
|
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
1:06.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Hilda Helo |
2003 |
|
489 |
32.11 |
|
|
|
1:06.06 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:06.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Fiia Pyykkö |
2001 |
|
485 |
31.71 |
|
|
|
1:06.27 |
|
|
Salon Uimarit |
1:05.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Riikka Niskala |
2004 |
|
483 |
31.91 |
|
|
|
1:06.34 |
|
|
Raision Urheilijat |
1:05.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Alina Antila |
2004 |
|
473 |
32.07 |
|
|
|
1:06.80 |
|
|
Tuusulan Uimaseura |
1:08.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Aino-Kaisa Paatos |
2004 |
|
470 |
33.05 |
|
|
|
1:06.95 |
|
|
Raision Urheilijat |
1:07.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Alida Öhberg |
2002 |
|
464 |
31.98 |
|
|
|
1:07.24 |
|
|
Aurajoen Uinti |
1:07.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Pinja Österman |
2002 |
|
450 |
32.53 |
|
|
|
1:07.94 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:08.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Olivia Koski |
2002 |
|
435 |
32.64 |
|
|
|
1:08.69 |
|
|
Aurajoen Uinti |
1:07.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Marianne Killström |
1998 |
|
435 |
31.76 |
|
|
|
1:08.71 |
|
|
Salon Uimarit |
1:06.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Matilda Laitinen |
2004 |
|
426 |
32.13 |
|
|
|
1:09.18 |
|
|
Aurajoen Uinti |
1:08.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Sofia Ellonen |
2004 |
|
426 |
33.47 |
|
|
|
1:09.20 |
|
|
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
1:09.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Milla Rintanen |
2004 |
|
422 |
32.68 |
|
|
|
1:09.37 |
|
|
Aurajoen Uinti |
1:09.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Sini Salmi |
2004 |
|
422 |
33.65 |
|
|
|
1:09.39 |
|
|
Uimaseura Kaarina |
1:10.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Ida Maliranta |
2004 |
|
418 |
34.19 |
|
|
|
1:09.62 |
|
|
Raision Urheilijat |
1:09.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Lotta Aho |
2000 |
|
410 |
32.40 |
|
|
|
1:10.06 |
|
|
Aurajoen Uinti |
1:07.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
Ella Nihtilä |
2004 |
|
406 |
33.46 |
|
|
|
1:10.27 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:10.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
Sini Heikkilä |
2003 |
|
403 |
33.40 |
|
|
|
1:10.46 |
|
|
Salon Uimarit |
1:08.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
Alina Hakkarainen |
2002 |
|
386 |
34.64 |
|
|
|
1:11.49 |
|
|
Vesihelmen Uimaseura |
1:11.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
Annaliina Hintukainen |
2002 |
|
377 |
34.25 |
|
|
|
1:12.04 |
|
|
Aurajoen Uinti |
1:13.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
Ella Suominen |
2004 |
|
376 |
34.34 |
|
|
|
1:12.09 |
|
|
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
1:13.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
Greta Kandolin |
2003 |
|
368 |
34.33 |
|
|
|
1:12.61 |
|
|
Aurajoen Uinti |
1:14.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
Manja Lindell |
2004 |
|
367 |
34.74 |
|
|
|
1:12.70 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:12.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
My Laverman |
2004 |
|
346 |
35.07 |
|
|
|
1:14.10 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:11.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
Siiri Levonoja |
2004 |
|
335 |
36.16 |
|
|
|
1:14.90 |
|
|
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
1:16.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
Alina Talja |
2004 |
|
333 |
35.50 |
|
|
|
1:15.12 |
|
|
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
1:16.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
Elisa Liven |
2004 |
|
296 |
36.85 |
|
|
|
1:18.07 |
|
|
Raision Urheilijat |
1:19.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
Liina-Milana Isotalo |
2003 |
|
263 |
38.23 |
|
|
|
1:21.24 |
|
|
Salon Uimarit |
1:22.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
Jemina Vainio |
2004 |
|
261 |
38.84 |
|
|
|
1:21.41 |
|
|
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
1:20.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
Aino Suominen |
2004 |
|
224 |
41.13 |
|
|
|
1:25.72 |
|
|
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
1:25.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
Rakel Ronimus |
2004 |
|
215 |
41.42 |
|
|
|
1:26.91 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:27.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
Roosa Lahti |
2004 |
|
206 |
41.29 |
|
|
|
1:28.04 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:36.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.25.10 |
Tulostuspäivämäärä |
14 huhtikuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
Tulostusaika |
14:31 |
|
Tulokset Laji 21 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 21 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Pitkäperjantain uinnit |
|
Tulostuspäivämäärä |
14 huhtikuu 2017 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Turku |
|
Tulostusaika |
14:50 |
|
|
Järjestäjä |
Aurajoen Uinti |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
14 huhtikuu 2017 |
|
|
|
|
|
|
Laji 21, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat |
|
Laji 21, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 12 - 13 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jaakko Pihlava |
2004 |
|
366 |
31.38 |
|
|
|
1:05.54 |
|
|
Aurajoen Uinti |
1:08.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Tuomas Toppinen |
2005 |
|
360 |
31.22 |
|
|
|
1:05.90 |
|
|
Aurajoen Uinti |
1:06.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Ajjuub Ezzat |
2005 |
|
335 |
32.19 |
|
|
|
1:07.50 |
|
|
Aurajoen Uinti |
1:08.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Aapo Kinnunen |
2004 |
|
323 |
32.68 |
|
|
|
1:08.33 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:08.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Rasmus Rekola |
2004 |
|
290 |
34.71 |
|
|
|
1:10.80 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:11.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Jesper Isomaa |
2004 |
|
287 |
33.22 |
|
|
|
1:11.05 |
|
|
Loimaan Uimaseura |
1:12.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Mitja Vaikkola |
2004 |
|
281 |
34.50 |
|
|
|
1:11.60 |
|
|
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
1:13.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Roope Tuomainen |
2004 |
|
275 |
34.08 |
|
|
|
1:12.09 |
|
|
Salon Uimarit |
1:17.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Mikael Hirsiniemi |
2004 |
|
267 |
34.79 |
|
|
|
1:12.83 |
|
|
Aurajoen Uinti |
1:10.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Rasmus Rauhala |
2004 |
|
257 |
35.73 |
|
|
|
1:13.77 |
|
|
Uimaseura Kaarina |
1:16.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Miklas Pikkuhuhta |
2005 |
|
251 |
35.12 |
|
|
|
1:14.36 |
|
|
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
1:16.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Casper Leo |
2004 |
|
241 |
36.73 |
|
|
|
1:15.32 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:16.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Maksim Amosov |
2005 |
|
226 |
35.43 |
|
|
|
1:16.91 |
|
|
Aurajoen Uinti |
1:20.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Einari Palmu |
2004 |
|
219 |
37.14 |
|
|
|
1:17.78 |
|
|
Aurajoen Uinti |
1:15.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Eero Mäenpää |
2005 |
|
213 |
38.20 |
|
|
|
1:18.43 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:16.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Veeti Valdolin |
2005 |
|
209 |
38.41 |
|
|
|
1:18.94 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:18.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Patrik Reiman |
2005 |
|
197 |
38.52 |
|
|
|
1:20.53 |
|
|
Uimaseura Kaarina |
1:23.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Axel Leppähaara |
2004 |
|
195 |
36.11 |
|
|
|
1:20.83 |
|
|
Aurajoen Uinti |
1:23.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Joona Kurppa |
2004 |
|
175 |
39.52 |
|
|
|
1:23.77 |
|
|
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
1:25.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Markus Koskinen |
2005 |
|
170 |
39.98 |
|
|
|
1:24.67 |
|
|
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
1:28.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Nuutti Vienonen |
2005 |
|
164 |
39.22 |
|
|
|
1:25.65 |
|
|
Salon Uimarit |
1:27.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Miika Nurminen |
2005 |
|
157 |
41.63 |
|
|
|
1:26.87 |
|
|
Salon Uimarit |
1:33.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Ivan Kovalchuk |
2005 |
|
146 |
41.64 |
|
|
|
1:28.99 |
|
|
Aurajoen Uinti |
1:32.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Olli-Pekka Kitinoja |
2004 |
|
146 |
41.28 |
|
|
|
1:29.03 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:33.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
Eemeli Arnell |
2005 |
|
139 |
42.50 |
|
|
|
1:30.39 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:29.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
Niklas Lundström |
2004 |
|
131 |
42.72 |
|
|
|
1:32.15 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:26.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 21, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 14 - 99 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Otto Rannikko |
1999 |
|
686 |
25.58 |
|
|
|
53.17 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
52.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Joni Aaltonen |
1999 |
|
654 |
25.90 |
|
|
|
54.04 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
53.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Wilhelm Suominen |
1999 |
|
649 |
26.13 |
|
|
|
54.17 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
53.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Lassi Grönroos |
2000 |
|
584 |
26.79 |
|
|
|
56.10 |
|
|
Salon Uimarit |
55.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Elias Kuusisto |
1999 |
|
580 |
27.32 |
|
|
|
56.23 |
|
|
Aurajoen Uinti |
55.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Jaakko Kuusisto |
2000 |
|
568 |
27.16 |
|
|
|
56.62 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
56.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Henri Kyynäräinen |
1994 |
|
555 |
26.75 |
|
|
|
57.05 |
|
|
Aurajoen Uinti |
57.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Akseli Heino |
1999 |
|
533 |
27.11 |
|
|
|
57.84 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
56.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Emil Hanski |
1999 |
|
501 |
28.30 |
|
|
|
59.05 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
59.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Jaakko Siipola |
1999 |
|
492 |
28.25 |
|
|
|
59.39 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
59.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Santeri Herpola |
2003 |
|
487 |
28.27 |
|
|
|
59.62 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
58.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Roope Aro |
2000 |
|
468 |
28.42 |
|
|
|
1:00.40 |
|
|
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
1:00.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Aleksi Vähä-Lassila |
2001 |
|
423 |
29.12 |
|
|
|
1:02.48 |
|
|
Raision Urheilijat |
1:01.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Mikael Jokinen |
2001 |
|
413 |
29.17 |
|
|
|
1:02.96 |
|
|
Loimaan Uimaseura |
1:02.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Matias Gustafsson |
2002 |
|
400 |
30.80 |
|
|
|
1:03.62 |
|
|
Raision Urheilijat |
1:05.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Eemil Kankare |
2003 |
|
399 |
30.36 |
|
|
|
1:03.71 |
|
|
Aurajoen Uinti |
1:02.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Eemil Pynnönen |
2001 |
|
366 |
32.00 |
|
|
|
1:05.55 |
|
|
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
1:06.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Mika Arkkila |
2000 |
|
353 |
30.96 |
|
|
|
1:06.32 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:05.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Roni Koskinen |
2003 |
|
347 |
31.17 |
|
|
|
1:06.72 |
|
|
Aurajoen Uinti |
1:07.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Niko Viitala |
2003 |
|
338 |
32.07 |
|
|
|
1:07.34 |
|
|
Aurajoen Uinti |
1:08.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Kalle Haavisto |
2003 |
|
332 |
32.42 |
|
|
|
1:07.72 |
|
|
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
1:08.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Miko Vaikkola |
2003 |
|
323 |
33.28 |
|
|
|
1:08.34 |
|
|
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
1:07.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Daniel Pavlov |
2003 |
|
312 |
31.96 |
|
|
|
1:09.13 |
|
|
Aurajoen Uinti |
1:08.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Joonas Karttunen |
2003 |
|
308 |
33.57 |
|
|
|
1:09.41 |
|
|
Raision Urheilijat |
1:07.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
Tatu Kunttila |
2003 |
|
300 |
33.41 |
|
|
|
1:10.05 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:09.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
Kuutti Suominen |
2003 |
|
292 |
34.65 |
|
|
|
1:10.68 |
|
|
Raision Urheilijat |
1:11.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
Aaron Utulahti |
2002 |
|
282 |
33.33 |
|
|
|
1:11.49 |
|
|
Nummelan Kisaajat |
1:09.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
Samuel Salminen |
2003 |
|
236 |
35.09 |
|
|
|
1:15.87 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:17.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
Henry Vaga |
2003 |
|
188 |
38.35 |
|
|
|
1:21.85 |
|
|
Salon Uimarit |
1:22.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
Jimi Miromaa |
1996 |
|
106 |
45.19 |
|
|
|
1:38.97 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:29.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Aaro Puutio |
2003 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:14.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.25.10 |
Tulostuspäivämäärä |
14 huhtikuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
Tulostusaika |
14:50 |
|
Tulokset Laji 22 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 22 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Pitkäperjantain uinnit |
|
Tulostuspäivämäärä |
14 huhtikuu 2017 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Turku |
|
Tulostusaika |
19:47 |
|
|
Järjestäjä |
Aurajoen Uinti |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
14 huhtikuu 2017 |
|
|
|
|
|
|
Laji 22, 800m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 15 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
400m |
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Kerttu Nurmi |
2003 |
|
516 |
1:11.23 |
2:28.14 |
3:44.99 |
5:01.94 |
10:07.46 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
10:18.47 |
|
|
6:19.16 |
7:36.25 |
8:53.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Maija Nurmi |
2003 |
|
513 |
1:09.16 |
2:24.98 |
3:42.56 |
4:59.98 |
10:08.82 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
10:11.27 |
|
|
6:17.66 |
7:35.73 |
8:53.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Peppi Pinomäki |
2002 |
|
510 |
1:10.09 |
2:25.91 |
3:42.98 |
5:00.24 |
10:09.79 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
9:53.55 |
|
|
6:18.56 |
7:36.21 |
8:53.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Aino Rantala |
2004 |
|
479 |
1:10.06 |
2:27.66 |
3:46.23 |
5:05.76 |
10:22.70 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
10:30.41 |
|
|
6:25.80 |
7:45.95 |
9:06.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Oona Laakso |
2002 |
|
428 |
1:12.18 |
2:32.49 |
3:54.73 |
5:17.25 |
10:46.25 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
9:54.99 |
|
|
6:40.07 |
8:02.76 |
9:24.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Helka Suomäki |
2003 |
|
365 |
1:20.38 |
2:46.83 |
4:13.36 |
5:39.94 |
11:21.82 |
|
|
Aurajoen Uinti |
11:03.33 |
|
|
7:07.04 |
8:31.99 |
9:57.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Liisa Penttinen |
2003 |
|
322 |
1:23.40 |
2:54.59 |
4:26.28 |
5:58.52 |
11:50.62 |
|
|
Nummelan Kisaajat |
12:13.30 |
|
|
7:29.04 |
8:58.49 |
10:27.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Siiri Levonoja |
2004 |
|
313 |
1:24.54 |
2:56.32 |
4:28.84 |
6:00.82 |
11:57.68 |
|
|
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
|
|
|
7:31.43 |
9:03.31 |
10:33.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 22, 800m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 16 - 99 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
400m |
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Vuokko Suomäki |
2001 |
|
556 |
1:09.26 |
2:24.77 |
3:41.33 |
4:56.16 |
9:52.56 |
|
|
Aurajoen Uinti |
9:52.12 |
|
|
6:10.13 |
7:24.40 |
8:39.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Minka Halava |
2001 |
|
545 |
1:08.90 |
2:23.75 |
3:39.29 |
4:54.74 |
9:56.54 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
9:55.53 |
|
|
6:09.81 |
7:26.12 |
8:41.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Janette Setälä |
2001 |
|
490 |
1:10.97 |
2:27.81 |
3:45.45 |
5:02.49 |
10:17.89 |
|
|
Aurajoen Uinti |
10:09.80 |
|
|
6:20.05 |
7:38.75 |
8:58.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.25.10 |
Tulostuspäivämäärä |
14 huhtikuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
Tulostusaika |
19:47 |
|
Tulokset Laji 23 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 23 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Pitkäperjantain uinnit |
|
Tulostuspäivämäärä |
14 huhtikuu 2017 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Turku |
|
Tulostusaika |
19:33 |
|
|
Järjestäjä |
Aurajoen Uinti |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
14 huhtikuu 2017 |
|
|
|
|
|
|
Laji 23, 800m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 14 - 16 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
400m |
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jesper Lietzen |
2002 |
|
558 |
1:04.53 |
2:13.26 |
3:22.89 |
4:32.41 |
9:09.07 |
|
|
Aurajoen Uinti |
9:16.01 |
|
|
5:42.32 |
6:52.59 |
8:02.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Oskari Hynynen |
2001 |
|
510 |
1:04.75 |
2:14.60 |
3:25.52 |
4:38.02 |
9:25.87 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
9:19.59 |
|
|
5:50.72 |
7:03.70 |
8:16.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Aku Kaila |
2003 |
|
505 |
1:06.01 |
2:17.86 |
3:25.52 |
4:42.46 |
9:27.69 |
|
|
Raision Urheilijat |
9:28.83 |
|
|
5:54.80 |
7:06.92 |
8:19.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Arttu Mäenpää |
2003 |
|
432 |
1:09.08 |
2:24.51 |
3:39.94 |
4:56.18 |
9:57.66 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
9:57.17 |
|
|
6:12.96 |
7:29.10 |
8:44.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Nooa Lehtoniemi |
2003 |
|
416 |
1:09.81 |
2:26.51 |
3:43.78 |
5:01.14 |
10:05.38 |
|
|
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
10:27.56 |
|
|
6:17.72 |
7:33.74 |
8:49.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Akira Konttinen |
2003 |
|
348 |
14 |
2:33.43 |
3:55.53 |
5:17.13 |
10:42.47 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
|
|
6:40.32 |
8:41.95 |
9:22.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Kasper Holopainen |
2003 |
|
301 |
1:16.94 |
|
|
|
11:14.43 |
|
|
Nummelan Kisaajat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Elias Laine |
2003 |
|
300 |
1:14.27 |
2:40.49 |
4:07.21 |
5:34.31 |
11:15.28 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
|
|
7:00.61 |
8:27.09 |
9:53.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 23, 800m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 17 - 99 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
400m |
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Joni Aaltonen |
1999 |
|
561 |
1:04.09 |
2:13.62 |
3:22.18 |
4:31.91 |
9:08.12 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
|
|
5:42.23 |
6:52.03 |
8:02.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.25.10 |
Tulostuspäivämäärä |
14 huhtikuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
Tulostusaika |
19:33 |
|
Tulokset Laji 24 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 24 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Pitkäperjantain uinnit |
|
Tulostuspäivämäärä |
14 huhtikuu 2017 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Turku |
|
Tulostusaika |
17:32 |
|
|
Järjestäjä |
Aurajoen Uinti |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
14 huhtikuu 2017 |
|
|
|
|
|
|
Laji 24, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat |
|
Laji 24, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 11 v |
|
Laji 24, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 12 - 99 v |
|
Tekijä: WinGrodan 1.25.10 |
Tulostuspäivämäärä |
14 huhtikuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
Tulostusaika |
17:32 |
|
Tulokset Laji 25 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 25 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Pitkäperjantain uinnit |
|
Tulostuspäivämäärä |
14 huhtikuu 2017 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Turku |
|
Tulostusaika |
17:02 |
|
|
Järjestäjä |
Aurajoen Uinti |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
14 huhtikuu 2017 |
|
|
|
|
|
|
Laji 25, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat |
|
Laji 25, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 12 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Tuomas Toppinen |
2005 |
|
342 |
|
|
|
|
32.06 |
|
|
Aurajoen Uinti |
33.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Ajjuub Ezzat |
2005 |
|
289 |
|
|
|
|
33.90 |
|
|
Aurajoen Uinti |
33.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Miklas Pikkuhuhta |
2005 |
|
232 |
|
|
|
|
36.50 |
|
|
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
41.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Eero Mäenpää |
2005 |
|
194 |
|
|
|
|
38.70 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
37.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Veeti Valdolin |
2005 |
|
180 |
|
|
|
|
39.69 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
40.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Luka Laaksonen |
2005 |
|
124 |
|
|
|
|
44.90 |
|
|
Raision Urheilijat |
44.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Ivan Kovalchuk |
2005 |
|
116 |
|
|
|
|
45.93 |
|
|
Aurajoen Uinti |
53.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Max Allén |
2005 |
|
84 |
|
|
|
|
51.04 |
|
|
Raision Urheilijat |
53.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Oliver Jokinen |
2005 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Aurajoen Uinti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 8.2 Käsien palautus ei tapahtunut veden pinnan yläpuolella |
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 25, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 99 v |
|
Tekijä: WinGrodan 1.25.10 |
Tulostuspäivämäärä |
14 huhtikuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
Tulostusaika |
17:02 |
|
Tulokset Laji 26 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 26 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Pitkäperjantain uinnit |
|
Tulostuspäivämäärä |
14 huhtikuu 2017 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Turku |
|
Tulostusaika |
17:05 |
|
|
Järjestäjä |
Aurajoen Uinti |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
14 huhtikuu 2017 |
|
|
|
|
|
|
Laji 26, 200m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 15 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Kaisla Kangas |
2002 |
|
497 |
36.41 |
1:16.44 |
1:57.03 |
|
2:36.57 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:37.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Olga Koskinen |
2002 |
|
487 |
38.14 |
1:19.79 |
2:00.09 |
|
2:37.61 |
|
|
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
2:31.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Riikka Niskala |
2004 |
|
473 |
38.70 |
1:20.10 |
2:01.75 |
|
2:39.18 |
|
|
Raision Urheilijat |
2:35.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Irene Mäkilä |
2004 |
|
457 |
38.50 |
1:20.41 |
2:01.75 |
|
2:41.03 |
|
|
Raision Urheilijat |
2:38.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Aino-Kaisa Paatos |
2004 |
|
437 |
39.40 |
1:21.07 |
2:03.78 |
|
2:43.47 |
|
|
Raision Urheilijat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Sini Salmi |
2004 |
|
429 |
39.03 |
1:21.58 |
2:04.39 |
|
2:44.47 |
|
|
Uimaseura Kaarina |
2:46.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Ella Suominen |
2004 |
|
402 |
39.17 |
1:21.99 |
2:05.66 |
|
2:48.01 |
|
|
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Oona Sirkiä |
2004 |
|
369 |
40.90 |
1:23.44 |
2:06.53 |
|
2:52.82 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:57.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Anni Hyttinen |
2004 |
|
364 |
41.36 |
1:26.57 |
2:10.27 |
|
2:53.72 |
|
|
Aurajoen Uinti |
3:01.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Ida Maliranta |
2004 |
|
338 |
44.08 |
1:28.65 |
2:13.90 |
|
2:57.95 |
|
|
Raision Urheilijat |
2:57.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Linnea Ström |
2003 |
|
309 |
42.63 |
1:29.84 |
2:17.84 |
|
3:03.32 |
|
|
Uimaseura Kaarina |
3:00.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Ulla Haarala |
2004 |
|
265 |
45.45 |
1:35.70 |
2:25.76 |
|
3:12.91 |
|
|
Uimaseura Kaarina |
3:14.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 26, 200m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 16 - 99 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Vilma Iisalo |
2001 |
|
505 |
36.15 |
1:15.90 |
1:56.30 |
|
2:35.70 |
|
|
Raision Urheilijat |
2:27.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Martta Haarala |
2001 |
|
298 |
44.78 |
1:32.59 |
2:20.82 |
|
3:05.61 |
|
|
Uimaseura Kaarina |
3:08.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.25.10 |
Tulostuspäivämäärä |
14 huhtikuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
Tulostusaika |
17:05 |
|
Tulokset Laji 27 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 27 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Pitkäperjantain uinnit |
|
Tulostuspäivämäärä |
14 huhtikuu 2017 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Turku |
|
Tulostusaika |
17:01 |
|
|
Järjestäjä |
Aurajoen Uinti |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
14 huhtikuu 2017 |
|
|
|
|
|
|
Laji 27, 200m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 14 - 16 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Elias Laine |
2002 |
|
528 |
31.50 |
1:05.95 |
1:42.45 |
|
2:18.39 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:13.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Santeri Herpola |
2003 |
|
368 |
34.67 |
1:14.06 |
1:55.71 |
|
2:36.08 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:25.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Samu Petteri Kallio |
2002 |
|
350 |
35.68 |
1:16.71 |
1:58.39 |
|
2:38.71 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:31.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Kalle Haavisto |
2003 |
|
261 |
40.13 |
1:24.31 |
2:10.39 |
|
2:54.95 |
|
|
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.25.10 |
Tulostuspäivämäärä |
14 huhtikuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
Tulostusaika |
17:01 |
|
Tulokset Laji 28 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 28 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Pitkäperjantain uinnit |
|
Tulostuspäivämäärä |
14 huhtikuu 2017 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Turku |
|
Tulostusaika |
17:32 |
|
|
Järjestäjä |
Aurajoen Uinti |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
14 huhtikuu 2017 |
|
|
|
|
|
|
Laji 28, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat |
|
Laji 28, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 12 - 13 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Siiri Konkka |
2004 |
|
484 |
37.91 |
|
|
|
1:21.92 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:20.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Matilda Laitinen |
2004 |
|
353 |
42.69 |
|
|
|
1:30.99 |
|
|
Aurajoen Uinti |
1:29.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Sonila Selimi |
2005 |
|
336 |
43.24 |
|
|
|
1:32.49 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:32.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Lilli Kulpakko |
2005 |
|
328 |
43.27 |
|
|
|
1:33.29 |
|
|
Aurajoen Uinti |
1:30.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Kukka Kangas |
2005 |
|
322 |
45.79 |
|
|
|
1:33.88 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:33.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Roosa Tuomainen |
2005 |
|
319 |
45.20 |
|
|
|
1:34.15 |
|
|
Salon Uimarit |
1:33.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Ella Suominen |
2005 |
|
311 |
46.17 |
|
|
|
1:34.91 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:36.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Julianna Kurkela |
2005 |
|
305 |
45.15 |
|
|
|
1:35.54 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:36.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Minttu Kiili |
2005 |
|
305 |
46.31 |
|
|
|
1:35.54 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:35.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Maura Bergström |
2005 |
|
302 |
45.83 |
|
|
|
1:35.90 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:38.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Phan Vy Anh Tran |
2005 |
|
278 |
48.08 |
|
|
|
1:38.54 |
|
|
Aurajoen Uinti |
1:38.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Saara Kiuru |
2004 |
|
267 |
48.19 |
|
|
|
1:39.93 |
|
|
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
1:42.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Elisa Liven |
2004 |
|
265 |
46.43 |
|
|
|
1:40.11 |
|
|
Raision Urheilijat |
1:39.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Ronja Maude |
2005 |
|
258 |
49.31 |
|
|
|
1:40.97 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:47.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Fiona Laakso |
2005 |
|
253 |
48.15 |
|
|
|
1:41.72 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:44.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Kiia Metsäkonkola |
2005 |
|
249 |
48.46 |
|
|
|
1:42.21 |
|
|
Salon Uimarit |
1:41.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Roosa Lahti |
2004 |
|
234 |
49.99 |
|
|
|
1:44.28 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:45.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Aada Lehtoniemi |
2005 |
|
233 |
50.46 |
|
|
|
1:44.53 |
|
|
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
1:45.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Emma Nieminen |
2005 |
|
221 |
50.05 |
|
|
|
1:46.35 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:46.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Jessi Isomaa |
2004 |
|
218 |
51.25 |
|
|
|
1:46.78 |
|
|
Loimaan Uimaseura |
1:56.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Erin Gonzalez Catón |
2005 |
|
212 |
52.03 |
|
|
|
1:47.92 |
|
|
Aurajoen Uinti |
1:52.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Amanda Koistinen |
2005 |
|
200 |
53.36 |
|
|
|
1:50.01 |
|
|
Aurajoen Uinti |
1:53.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Aino Kurki |
2005 |
|
189 |
53.78 |
|
|
|
1:52.06 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:50.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Joanna Hauhia |
2004 |
|
183 |
53.50 |
|
|
|
1:53.17 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:49.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
Viivi Laiho |
2005 |
|
179 |
55.28 |
|
|
|
1:54.17 |
|
|
Aurajoen Uinti |
1:56.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
Pilvi Österman |
2005 |
|
178 |
55.34 |
|
|
|
1:54.32 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:50.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
Rakel Ronimus |
2004 |
|
168 |
55.31 |
|
|
|
1:56.43 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:02.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
Maija Nurminen |
2005 |
|
152 |
58.27 |
|
|
|
2:00.52 |
|
|
Salon Uimarit |
1:59.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
Maija Gustafsson |
2004 |
|
151 |
55.39 |
|
|
|
2:00.61 |
|
|
Raision Urheilijat |
1:54.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
Julia Huovinen |
2005 |
|
83 |
1:09.66 |
|
|
|
2:27.17 |
|
|
Aurajoen Uinti |
2:28.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 28, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 99 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Charlotta Edelman |
2001 |
|
679 |
34.05 |
|
|
|
1:13.20 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:13.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Emilia Liven |
2002 |
|
642 |
35.24 |
|
|
|
1:14.57 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:14.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Aino Räike |
1999 |
|
506 |
37.61 |
|
|
|
1:20.73 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:19.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Daniela Degenhardt |
2003 |
|
432 |
39.76 |
|
|
|
1:25.07 |
|
|
Aurajoen Uinti |
1:29.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Miia Hurskainen |
1992 |
|
416 |
40.92 |
|
|
|
1:26.19 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:32.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Sofia Martinkauppi |
2003 |
|
411 |
41.13 |
|
|
|
1:26.50 |
|
|
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
1:26.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Lotta Aho |
2000 |
|
410 |
39.63 |
|
|
|
1:26.59 |
|
|
Aurajoen Uinti |
1:24.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Wilma Rintala |
2002 |
|
409 |
40.91 |
|
|
|
1:26.66 |
|
|
Raision Urheilijat |
1:23.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Ella Alanko |
2003 |
|
390 |
40.88 |
|
|
|
1:28.07 |
|
|
Aurajoen Uinti |
1:27.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Meri Viljanen |
1980 |
|
333 |
43.49 |
|
|
|
1:32.82 |
|
|
Hydra Platypus |
1:29.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.25.10 |
Tulostuspäivämäärä |
14 huhtikuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
Tulostusaika |
17:32 |
|
Tulokset Laji 29 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 29 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Pitkäperjantain uinnit |
|
Tulostuspäivämäärä |
14 huhtikuu 2017 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Turku |
|
Tulostusaika |
17:33 |
|
|
Järjestäjä |
Aurajoen Uinti |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
14 huhtikuu 2017 |
|
|
|
|
|
|
Laji 29, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Maksim Amosov |
2005 |
|
150 |
50.08 |
|
|
|
1:48.89 |
|
|
Aurajoen Uinti |
1:56.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Markus Koskinen |
2005 |
|
145 |
54.68 |
|
|
|
1:50.02 |
|
|
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
1:51.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Veeti Valdolin |
2005 |
|
143 |
53.92 |
|
|
|
1:50.54 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:47.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Nuutti Vienonen |
2005 |
|
143 |
51.25 |
|
|
|
1:50.68 |
|
|
Salon Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Miika Nurminen |
2005 |
|
143 |
53.40 |
|
|
|
1:50.76 |
|
|
Salon Uimarit |
1:54.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Eemeli Arnell |
2005 |
|
137 |
54.82 |
|
|
|
1:52.34 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:53.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Kaapo Tuomainen |
2008 |
|
118 |
57.88 |
|
|
|
1:57.92 |
|
|
Salon Uimarit |
1:59.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Eero Mäenpää |
2005 |
|
112 |
57.92 |
|
|
|
2:00.15 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:55.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Marius Koivisto |
2006 |
|
108 |
55.27 |
|
|
|
2:01.32 |
|
|
Uinti-Vakka |
2:05.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Viljam Savolainen |
2008 |
|
100 |
39.57 |
|
|
|
2:04.45 |
|
|
Salon Uimarit |
2:10.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 29, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 14 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Lauri Kinnunen |
2003 |
|
467 |
34.91 |
|
|
|
1:14.62 |
|
|
Raision Urheilijat |
1:13.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Eemil Kankare |
2003 |
|
409 |
37.36 |
|
|
|
1:18.01 |
|
|
Aurajoen Uinti |
1:18.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Rasmus Rekola |
2004 |
|
245 |
43.26 |
|
|
|
1:32.45 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:33.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Mikael Hirsiniemi |
2004 |
|
233 |
45.74 |
|
|
|
1:34.10 |
|
|
Aurajoen Uinti |
1:39.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Joona Pohjola |
2004 |
|
224 |
46.28 |
|
|
|
1:35.29 |
|
|
Salon Uimarit |
1:35.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Verneri Lehtovaara |
2004 |
|
215 |
45.25 |
|
|
|
1:36.63 |
|
|
Salon Uimarit |
1:38.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Aapo Kinnunen |
2004 |
|
213 |
45.45 |
|
|
|
1:36.94 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:33.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Olli Havia |
2004 |
|
210 |
45.95 |
|
|
|
1:37.43 |
|
|
Salon Uimarit |
1:39.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Samuel Salminen |
2003 |
|
204 |
46.84 |
|
|
|
1:38.26 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:38.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Atte Nieminen |
2004 |
|
193 |
48.61 |
|
|
|
1:40.20 |
|
|
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
1:39.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Roope Tuomainen |
2004 |
|
148 |
54.16 |
|
|
|
1:49.37 |
|
|
Salon Uimarit |
1:50.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Aku Hyrsylä |
2003 |
|
147 |
54.11 |
|
|
|
1:49.51 |
|
|
Salon Uimarit |
1:55.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Axel Leppähaara |
2004 |
|
136 |
53.28 |
|
|
|
1:52.50 |
|
|
Aurajoen Uinti |
1:46.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Niklas Lundström |
2004 |
|
133 |
53.76 |
|
|
|
1:53.26 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:49.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Casper Leo |
2004 |
|
120 |
56.29 |
|
|
|
1:57.11 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:56.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 29, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 99 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Lauri Elomaa |
2000 |
|
582 |
32.75 |
|
|
|
1:09.35 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:10.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Elias Kuusisto |
1999 |
|
528 |
33.73 |
|
|
|
1:11.62 |
|
|
Aurajoen Uinti |
1:11.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Hugo Enroth |
2001 |
|
413 |
36.55 |
|
|
|
1:17.77 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:15.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Janne Juven |
2001 |
|
375 |
38.77 |
|
|
|
1:20.27 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:20.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Roope Aro |
2000 |
|
374 |
36.81 |
|
|
|
1:20.38 |
|
|
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Mika Arkkila |
2000 |
|
322 |
37.88 |
|
|
|
1:24.48 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:21.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.25.10 |
Tulostuspäivämäärä |
14 huhtikuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
Tulostusaika |
17:33 |
|
Tulokset Laji 30 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 30 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Pitkäperjantain uinnit |
|
Tulostuspäivämäärä |
14 huhtikuu 2017 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Turku |
|
Tulostusaika |
17:45 |
|
|
Järjestäjä |
Aurajoen Uinti |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
14 huhtikuu 2017 |
|
|
|
|
|
|
Laji 30, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 9 v ja nuoremmat |
|
Laji 30, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 10 v |
|
Laji 30, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 11 - 99 v |
|
Tekijä: WinGrodan 1.25.10 |
Tulostuspäivämäärä |
14 huhtikuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
Tulostusaika |
17:45 |
|
Tulokset Laji 31 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 31 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Pitkäperjantain uinnit |
|
Tulostuspäivämäärä |
14 huhtikuu 2017 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Turku |
|
Tulostusaika |
17:52 |
|
|
Järjestäjä |
Aurajoen Uinti |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
14 huhtikuu 2017 |
|
|
|
|
|
|
Laji 31, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat |
|
Laji 31, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 11 v |
|
Laji 31, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 12 - 99 v |
|
Tekijä: WinGrodan 1.25.10 |
Tulostuspäivämäärä |
14 huhtikuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
Tulostusaika |
17:52 |
|
Tulokset Laji 32 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 32 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Pitkäperjantain uinnit |
|
Tulostuspäivämäärä |
14 huhtikuu 2017 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Turku |
|
Tulostusaika |
18:38 |
|
|
Järjestäjä |
Aurajoen Uinti |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
14 huhtikuu 2017 |
|
|
|
|
|
|
Laji 32, 200m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Mirelle Hirsiniemi |
2007 |
|
318 |
39.27 |
1:26.32 |
2:22.33 |
|
3:04.66 |
|
|
Aurajoen Uinti |
3:06.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Linnea Koski |
2007 |
|
217 |
47.09 |
1:41.43 |
2:44.59 |
|
3:29.56 |
|
|
Aurajoen Uinti |
3:36.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Anita Mäkinen |
2007 |
|
209 |
46.03 |
1:41.59 |
2:42.38 |
|
3:32.34 |
|
|
Nummelan Kisaajat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Sofia Oksa |
2007 |
|
201 |
49.29 |
1:42.56 |
2:44.69 |
|
3:35.08 |
|
|
Nummelan Kisaajat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Moona Simola |
2007 |
|
149 |
57.62 |
1:57.72 |
3:00.21 |
|
3:57.83 |
|
|
Vesihelmen Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Rahma Ezzat |
2007 |
|
147 |
1:03.59 |
2:01.24 |
3:04.18 |
|
3:58.66 |
|
|
Aurajoen Uinti |
3:55.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Joanna Ågren |
2007 |
|
139 |
59.09 |
1:59.98 |
3:09.48 |
|
4:03.39 |
|
|
Vesihelmen Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Aino Suomalainen |
2007 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
pu |
|
Aurajoen Uinti |
3:47.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 8.2 Käsien palautus ei tapahtunut veden pinnan yläpuolella |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 32, 200m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 11 - 12 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Aino Hinkka |
2005 |
|
498 |
33.68 |
1:13.96 |
2:02.73 |
|
2:39.10 |
|
|
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
2:41.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Vilma Leppähaara |
2005 |
|
491 |
34.10 |
1:15.31 |
2:04.96 |
|
2:39.77 |
|
|
Nummelan Kisaajat |
2:44.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Sonila Selimi |
2005 |
|
399 |
35.93 |
1:20.22 |
2:11.41 |
|
2:51.29 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:45.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Lilli Kulpakko |
2005 |
|
368 |
38.10 |
1:24.13 |
2:15.69 |
|
2:55.94 |
|
|
Aurajoen Uinti |
2:52.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Kerttu Taponen |
2005 |
|
343 |
39.20 |
1:25.10 |
2:20.47 |
|
3:00.03 |
|
|
Aurajoen Uinti |
3:03.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Hilla Penttilä |
2005 |
|
324 |
41.87 |
1:31.00 |
2:22.78 |
|
3:03.59 |
|
|
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
3:13.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Daniela Lietzén |
2006 |
|
309 |
42.43 |
1:33.68 |
2:25.06 |
|
3:06.54 |
|
|
Aurajoen Uinti |
3:14.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Saara Seppälä |
2005 |
|
293 |
43.83 |
1:32.63 |
2:26.07 |
|
3:09.81 |
|
|
Nummelan Kisaajat |
3:14.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Elsa Vira |
2006 |
|
290 |
43.47 |
1:32.72 |
2:30.44 |
|
3:10.42 |
|
|
Aurajoen Uinti |
3:12.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Phan Vy Anh Tran |
2005 |
|
289 |
43.68 |
1:32.69 |
2:28.07 |
|
3:10.54 |
|
|
Aurajoen Uinti |
3:10.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Erin Gonzalez Catón |
2005 |
|
259 |
45.17 |
1:37.66 |
2:32.87 |
|
3:17.80 |
|
|
Aurajoen Uinti |
3:25.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Emma Nieminen |
2005 |
|
245 |
47.41 |
1:36.50 |
2:35.07 |
|
3:21.32 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
3:15.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Kristina Grimbaum |
2005 |
|
235 |
50.87 |
1:45.14 |
2:42.28 |
|
3:24.31 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
3:34.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Aada Lehtoniemi |
2005 |
|
229 |
47.32 |
1:40.54 |
2:39.17 |
|
3:26.10 |
|
|
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
3:25.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Kata Koskinen |
2005 |
|
219 |
46.73 |
1:45.49 |
2:44.09 |
|
3:28.92 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
3:33.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Mea Alho |
2006 |
|
217 |
56.01 |
1:50.18 |
2:41.93 |
|
3:29.73 |
|
|
Raision Urheilijat |
3:31.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Wilma Turpeinen |
2006 |
|
215 |
47.60 |
1:42.67 |
2:42.50 |
|
3:30.24 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
3:29.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Iida Vartiainen |
2006 |
|
203 |
49.17 |
1:43.93 |
2:46.44 |
|
3:34.26 |
|
|
Aurajoen Uinti |
3:40.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Mirella Sauhula |
2006 |
|
199 |
48.50 |
1:43.51 |
2:49.67 |
|
3:35.86 |
|
|
Aurajoen Uinti |
3:40.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Amanda Koistinen |
2005 |
|
193 |
49.06 |
1:46.27 |
2:47.40 |
|
3:37.89 |
|
|
Aurajoen Uinti |
3:42.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Emma Haapanen |
2006 |
|
190 |
52.54 |
1:47.67 |
2:53.72 |
|
3:39.08 |
|
|
Aurajoen Uinti |
3:36.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Mathilda Heikiö |
2006 |
|
182 |
54.99 |
1:48.65 |
2:55.13 |
|
3:42.32 |
|
|
Raision Urheilijat |
3:39.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Tilda Saine |
2006 |
|
171 |
51.31 |
1:52.06 |
2:58.24 |
|
3:46.93 |
|
|
Raision Urheilijat |
3:54.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 32, 200m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 99 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sylvia Kuusisto |
2003 |
|
570 |
33.21 |
1:11.68 |
1:58.50 |
|
2:32.09 |
|
|
Aurajoen Uinti |
2:36.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Anna Vira |
2002 |
|
563 |
32.62 |
1:13.05 |
1:57.07 |
|
2:32.71 |
|
|
Aurajoen Uinti |
2:33.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Aino Räike |
1999 |
|
525 |
33.47 |
1:13.22 |
1:59.84 |
|
2:36.27 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:33.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Janette Setälä |
2001 |
|
502 |
33.25 |
1:13.92 |
2:02.61 |
|
2:38.67 |
|
|
Aurajoen Uinti |
2:38.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Siiri Konkka |
2004 |
|
498 |
32.60 |
1:14.93 |
2:02.34 |
|
2:39.03 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:36.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Aino Rantala |
2004 |
|
491 |
32.90 |
1:15.07 |
2:04.31 |
|
2:39.86 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:41.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Peppi Pinomäki |
2002 |
|
481 |
34.93 |
1:15.55 |
2:05.92 |
|
2:40.89 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:40.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Pinja Penttilä |
2001 |
|
480 |
34.21 |
1:18.48 |
2:03.90 |
|
2:40.98 |
|
|
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
2:37.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Jessica Kujanpää |
2002 |
|
473 |
34.14 |
1:16.20 |
2:05.62 |
|
2:41.76 |
|
|
Aurajoen Uinti |
2:42.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Maija Nurmi |
2003 |
|
470 |
34.98 |
1:16.11 |
2:06.39 |
|
2:42.12 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:43.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Kerttu Nurmi |
2003 |
|
459 |
35.51 |
1:18.48 |
2:06.20 |
|
2:43.39 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:43.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Wilma Lakanen |
2003 |
|
457 |
34.76 |
1:17.78 |
2:07.30 |
|
2:43.70 |
|
|
Kokkolan Uimaseura |
2:49.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Santra Nieminen |
2004 |
|
435 |
37.02 |
1:21.53 |
2:11.13 |
|
2:46.37 |
|
|
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
2:49.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Katariina Niemi |
2002 |
|
422 |
38.93 |
1:21.02 |
2:08.06 |
|
2:48.02 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:42.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Alina Antila |
2004 |
|
410 |
36.77 |
1:17.67 |
2:12.39 |
|
2:49.64 |
|
|
Tuusulan Uimaseura |
2:51.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Wilma Rintala |
2002 |
|
406 |
37.78 |
1:22.67 |
2:11.40 |
|
2:50.28 |
|
|
Raision Urheilijat |
2:45.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Milla Rintanen |
2004 |
|
358 |
39.35 |
1:24.61 |
2:18.91 |
|
2:57.52 |
|
|
Aurajoen Uinti |
3:00.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
My Laverman |
2004 |
|
318 |
38.43 |
1:25.83 |
2:23.55 |
|
3:04.76 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
3:16.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Sini Salmi |
2004 |
|
300 |
41.91 |
1:24.78 |
2:27.79 |
|
3:08.37 |
|
|
Uimaseura Kaarina |
3:05.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Vilma Halava |
2004 |
|
182 |
51.45 |
1:53.91 |
2:50.76 |
|
3:42.25 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
3:52.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Kia Kivelä |
2003 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
su |
|
Nummelan Kisaajat |
3:20.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 9.3 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.25.10 |
Tulostuspäivämäärä |
14 huhtikuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
Tulostusaika |
18:38 |
|
Tulokset Laji 33 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 33 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Pitkäperjantain uinnit |
|
Tulostuspäivämäärä |
14 huhtikuu 2017 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Turku |
|
Tulostusaika |
18:37 |
|
|
Järjestäjä |
Aurajoen Uinti |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
14 huhtikuu 2017 |
|
|
|
|
|
|
Laji 33, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Alex Mukkulainen |
2006 |
|
151 |
52.09 |
1:46.94 |
2:48.76 |
|
3:33.70 |
|
|
Aurajoen Uinti |
3:36.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Joonatan Davie |
2006 |
|
123 |
53.87 |
1:50.69 |
3:03.49 |
|
3:49.18 |
|
|
Aurajoen Uinti |
3:50.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Leevi Saarinen |
2006 |
|
104 |
58.25 |
1:58.90 |
3:13.35 |
|
4:01.66 |
|
|
Uinti-Vakka |
4:20.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Max Yli-Salomäki |
2006 |
|
103 |
56.86 |
2:02.25 |
3:09.61 |
|
4:02.98 |
|
|
Aurajoen Uinti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 33, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 12 - 13 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Tuomas Toppinen |
2005 |
|
326 |
33.47 |
1:16.12 |
2:07.84 |
|
2:45.64 |
|
|
Aurajoen Uinti |
2:56.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Ajjuub Ezzat |
2005 |
|
311 |
38.32 |
1:22.84 |
2:12.66 |
|
2:48.12 |
|
|
Aurajoen Uinti |
2:48.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Mikael Hirsiniemi |
2004 |
|
290 |
36.67 |
1:20.33 |
2:13.46 |
|
2:52.17 |
|
|
Aurajoen Uinti |
2:55.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Mitja Vaikkola |
2004 |
|
261 |
38.88 |
1:28.80 |
2:19.41 |
|
2:58.28 |
|
|
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
3:04.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Atte Nieminen |
2004 |
|
215 |
43.02 |
1:32.60 |
2:29.41 |
|
3:10.18 |
|
|
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
3:05.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Luka Laaksonen |
2005 |
|
197 |
48.78 |
1:37.88 |
2:35.58 |
|
3:15.91 |
|
|
Raision Urheilijat |
3:20.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Maksim Amosov |
2005 |
|
169 |
46.01 |
1:37.75 |
2:40.26 |
|
3:26.15 |
|
|
Aurajoen Uinti |
3:30.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Max Allén |
2005 |
|
154 |
53.47 |
1:46.95 |
2:50.56 |
|
3:32.57 |
|
|
Raision Urheilijat |
3:35.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Ivan Kovalchuk |
2005 |
|
117 |
52.13 |
1:48.68 |
3:04.39 |
|
3:52.67 |
|
|
Aurajoen Uinti |
4:03.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Axel Leppähaara |
2004 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Aurajoen Uinti |
3:38.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 8.3 Rintauinnin potku |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Joona Kurppa |
2004 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
ru |
|
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
3:26.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 33, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 14 - 99 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Nikita Saunonen |
1997 |
|
595 |
27.18 |
1:01.09 |
1:43.91 |
|
2:15.52 |
|
|
Aurajoen Uinti |
2:23.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Aapo Huhti |
2003 |
|
298 |
35.29 |
1:20.89 |
2:10.92 |
|
2:50.54 |
|
|
Loimaan Uimaseura |
2:51.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Matias Gustafsson |
2002 |
|
298 |
36.46 |
1:20.41 |
2:15.43 |
|
2:50.62 |
|
|
Raision Urheilijat |
2:55.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Miko Vaikkola |
2003 |
|
293 |
37.86 |
1:24.48 |
2:15.40 |
|
2:51.60 |
|
|
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
2:53.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Joonas Karttunen |
2003 |
|
269 |
38.22 |
1:23.98 |
2:17.71 |
|
2:56.56 |
|
|
Raision Urheilijat |
2:55.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Leo Parviainen |
2003 |
|
255 |
37.09 |
1:23.79 |
2:18.25 |
|
2:59.65 |
|
|
Nummelan Kisaajat |
2:56.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Kasper Holopainen |
2003 |
|
251 |
39.43 |
1:25.63 |
2:21.40 |
|
3:00.61 |
|
|
Nummelan Kisaajat |
3:04.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Joonas Cranston |
2003 |
|
229 |
44.05 |
1:30.47 |
2:30.42 |
|
3:06.21 |
|
|
Nummelan Kisaajat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.25.10 |
Tulostuspäivämäärä |
14 huhtikuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
Tulostusaika |
18:37 |
|
Tulokset Laji 34 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 34 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Pitkäperjantain uinnit |
|
Tulostuspäivämäärä |
14 huhtikuu 2017 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Turku |
|
Tulostusaika |
18:45 |
|
|
Järjestäjä |
Aurajoen Uinti |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
14 huhtikuu 2017 |
|
|
|
|
|
|
Laji 34, 200m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 15 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Oona Sirkiä |
2004 |
|
419 |
34.48 |
1:14.99 |
1:58.89 |
|
2:42.69 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:46.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Ella Nihtilä |
2004 |
|
266 |
36.69 |
1:22.72 |
2:15.62 |
|
3:09.18 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 34, 200m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 16 - 99 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Minka Halava |
2001 |
|
435 |
34.62 |
1:14.52 |
1:58.10 |
|
2:40.66 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:35.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.25.10 |
Tulostuspäivämäärä |
14 huhtikuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
Tulostusaika |
18:45 |
|
Tulokset Laji 35 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 35 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Pitkäperjantain uinnit |
|
Tulostuspäivämäärä |
14 huhtikuu 2017 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Turku |
|
Tulostusaika |
18:45 |
|
|
Järjestäjä |
Aurajoen Uinti |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
14 huhtikuu 2017 |
|
|
|
|
|
|
Laji 35, 200m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 14 - 16 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Arttu Mäenpää |
2003 |
|
377 |
31.99 |
1:11.12 |
1:53.64 |
|
2:34.29 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:26.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Lauri Kinnunen |
2003 |
|
332 |
31.00 |
1:07.99 |
1:52.25 |
|
2:40.96 |
|
|
Raision Urheilijat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 35, 200m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 17 - 99 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jani-Markus Sula |
1999 |
|
489 |
30.83 |
1:07.25 |
1:44.58 |
|
2:21.53 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:19.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Jaakko Kuusisto |
2000 |
|
391 |
30.69 |
1:08.24 |
1:52.12 |
|
2:32.49 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:14.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.25.10 |
Tulostuspäivämäärä |
14 huhtikuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
Tulostusaika |
18:45 |
|