Resultat för Øst Årgang
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Lørdag 10.00
Resultat Løb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Øst Årgang | Udskriftsdato | 22 april 2017 | |||
Stævne by | Ringsted | Udskriftstidspunkt | 17:45 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & Ringsted Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 21 april 2017 |
Løb 18, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Dansk Rekord Junior: Daniel Skaaning (1993) 48.61 2009-12-05 |
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 47.44 2007-12-14 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Jet Li Fuhrmann | 2004 | 628 | 27.34 | 57.11 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 56.87 | |||||||||
2 | Sebastian Greisen | 2004 | 500 | 29.33 | 1:01.63 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:02.74 | |||||||||
3 | Alexander Vergereau | 2004 | 493 | 29.75 | 1:01.93 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:03.65 | |||||||||
3 | Nicklas Plank | 2004 | 493 | 29.25 | 1:01.93 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:03.50 | |||||||||
5 | Nicolai D. B. Hansen | 2004 | 482 | 29.85 | 1:02.38 | |||||
Greve Svømmeklub | 1:03.95 | |||||||||
6 | Emil Søby | 2004 | 477 | 30.01 | 1:02.61 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:04.30 | |||||||||
7 | Gabriel Elmedyb | 2004 | 475 | 29.85 | 1:02.69 | |||||
Herlev Svømning | 1:03.71 | |||||||||
8 | Oliver Kjærsgaard Mølbak | 2004 | 470 | 30.37 | 1:02.93 | |||||
Greve Svømmeklub | 1:04.63 | |||||||||
9 | Oskar Luckow Larsen | 2004 | 468 | 30.39 | 1:03.00 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:05.23 | |||||||||
10 | Mathias Christensen | 2004 | 460 | 31.19 | 1:03.38 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:04.76 | |||||||||
11 | Sebastian Hviid Larsen | 2004 | 459 | 30.45 | 1:03.41 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:04.29 | |||||||||
12 | Casper Madsen | 2004 | 446 | 30.89 | 1:04.01 | |||||
Slagelse Svømmeklub | 1:05.27 | |||||||||
13 | Frederik Scheby Petersen | 2004 | 446 | 30.67 | 1:04.02 | |||||
Kalundborg SK | 1:05.27 | |||||||||
14 | Niklas Wiese Dobel | 2004 | 438 | 31.10 | 1:04.41 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:05.21 | |||||||||
15 | Alexander Marcus Englev | 2004 | 437 | 30.78 | 1:04.47 | |||||
Greve Svømmeklub | 1:05.04 | |||||||||
16 | Oskar Bondo Siegumfeldt | 2004 | 432 | 31.05 | 1:04.68 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:10.51 | |||||||||
17 | Oscar Isberg | 2004 | 431 | 31.52 | 1:04.74 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:10.05 | |||||||||
18 | Esben Rasmussen | 2004 | 428 | 31.46 | 1:04.90 | |||||
Vest-Brøndby | 1:06.15 | |||||||||
19 | Troels Fode | 2004 | 426 | 31.45 | 1:05.02 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:04.42 | |||||||||
20 | Jeppe Kjær | 2004 | 424 | 31.21 | 1:05.09 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:07.53 | |||||||||
21 | Tobias Gammelvind | 2004 | 423 | 31.72 | 1:05.15 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:06.90 | |||||||||
22 | Julian Birch | 2004 | 420 | 31.32 | 1:05.29 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:06.27 | |||||||||
23 | Oscar Kroos | 2004 | 417 | 31.78 | 1:05.47 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:07.82 | |||||||||
24 | Niels Krogh-Olsen | 2004 | 414 | 31.94 | 1:05.60 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:07.75 | |||||||||
25 | Anders K. Kortegaard | 2004 | 414 | 31.50 | 1:05.65 | |||||
JGI Svømning | 1:12.18 | |||||||||
26 | Joakim Grøn-Henriksen | 2004 | 410 | 31.46 | 1:05.84 | |||||
Ringsted Svømme Klub | 1:07.46 | |||||||||
27 | Andreas Stampe Dalgaard | 2004 | 407 | 31.72 | 1:05.99 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:07.42 | |||||||||
28 | Eigil Sigfusson | 2004 | 403 | 31.78 | 1:06.21 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:06.30 | |||||||||
29 | Thor Majvig Mogensen | 2004 | 388 | 32.57 | 1:07.04 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:09.07 | |||||||||
30 | Oliver Sperling | 2004 | 387 | 32.15 | 1:07.13 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:07.55 | |||||||||
31 | Mikkel Roed | 2004 | 385 | 32.87 | 1:07.22 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:07.68 | |||||||||
32 | Silas Fessel | 2004 | 382 | 31.87 | 1:07.38 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:10.66 | |||||||||
33 | Anton Skov Grell | 2004 | 382 | 32.56 | 1:07.40 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:08.93 | |||||||||
34 | Silas Waterval | 2004 | 382 | 32.43 | 1:07.41 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:08.30 | |||||||||
35 | Mathias Lindgaard | 2004 | 382 | 32.69 | 1:07.43 | |||||
Herlev Svømning | 1:07.68 | |||||||||
36 | Michael Halck | 2004 | 380 | 32.32 | 1:07.51 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:09.70 | |||||||||
37 | Matias Munkholm | 2004 | 375 | 32.85 | 1:07.85 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:09.43 | |||||||||
38 | Andreas Ivang Ladefoged | 2004 | 374 | 31.62 | 1:07.87 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:08.79 | |||||||||
39 | Carl Krabbe Heldgaard | 2004 | 373 | 32.57 | 1:07.94 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:08.31 | |||||||||
40 | Phillip Niemann Madsen | 2004 | 368 | 32.96 | 1:08.23 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:10.94 | |||||||||
41 | Oliver Schultz | 2004 | 364 | 32.94 | 1:08.50 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:09.75 | |||||||||
42 | Lauritz Johansen | 2004 | 349 | 32.80 | 1:09.48 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:10.06 | |||||||||
43 | Lauritz Dyhr-Rasmussen | 2004 | 331 | 33.48 | 1:10.72 | |||||
Næstved IF | 1:12.36 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 22 april 2017 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 17:45 |