Tulokset Øst Årgang
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Fredag 1600
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Øst Årgang | Udskriftsdato | 22 april 2017 | |||
Stævne by | Ringsted | Udskriftstidspunkt | 12:47 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & Ringsted Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 21 april 2017 |
Løb 3, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Clara Rybak-Andersen | 2003 | 871 | 35.25 | 1:14.35 | 1:54.04 | 2:33.78 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:34.16 | |||||||||
2 | Julie K Rose | 2003 | 786 | 36.28 | 1:16.73 | 1:58.32 | 2:39.17 | |||
Sigma Swim Allerød | 2:38.23 | |||||||||
3 | Kirstine Mørk Rasmussen | 2003 | 783 | 36.52 | 1:16.64 | 1:58.42 | 2:39.35 | |||
Holbæk Svømme Klub | 2:36.10 | |||||||||
4 | Emilie Meng | 2003 | 765 | 36.46 | 1:18.35 | 2:01.05 | 2:40.59 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:38.75 | |||||||||
5 | Mia Rindshøj | 2003 | 747 | 36.81 | 1:17.62 | 1:59.30 | 2:41.85 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:46.15 | |||||||||
6 | Line Nøhr Petersen | 2003 | 732 | 37.25 | 1:18.54 | 2:00.76 | 2:42.97 | |||
Køge Svømmeklub | 2:45.81 | |||||||||
7 | Sofie Maagøe | 2003 | 726 | 37.25 | 1:18.68 | 2:01.28 | 2:43.43 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:43.10 | |||||||||
8 | Hannah Höesch | 2003 | 708 | 37.32 | 1:18.70 | 2:01.30 | 2:44.82 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:46.12 | |||||||||
9 | Pernille Elm Jensen | 2003 | 698 | 37.96 | 1:19.89 | 2:02.69 | 2:45.56 | |||
JGI Svømning | 2:47.99 | |||||||||
10 | Liva Buchholt Johansen | 2003 | 684 | 37.10 | 1:19.37 | 2:02.76 | 2:46.68 | |||
Slangerup Svømmeklub | 2:43.81 | |||||||||
11 | Caroline Gøttrup Bagge | 2003 | 674 | 37.18 | 1:20.29 | 2:04.26 | 2:47.52 | |||
Køge Svømmeklub | 2:45.97 | |||||||||
12 | Sofie Bak | 2003 | 673 | 38.60 | 1:21.34 | 2:05.49 | 2:47.57 | |||
Hvidovre Svømme Klub | 2:52.10 | |||||||||
13 | Nikoline Skovly Larsen | 2003 | 670 | 37.71 | 1:20.30 | 2:04.05 | 2:47.85 | |||
Næstved IF | 2:49.00 | |||||||||
14 | Lærke Schelde-Mollerup | 2003 | 661 | 37.37 | 1:19.92 | 2:03.91 | 2:48.57 | |||
Svømmeklubben Laksen | ||||||||||
15 | Cornelia Bergqvist | 2003 | 651 | 38.97 | 1:22.50 | 2:06.30 | 2:49.45 | |||
Sigma Swim Birkerød | 2:50.35 | |||||||||
16 | Naya Modin Thomsen | 2003 | 641 | 38.90 | 1:22.74 | 2:06.84 | 2:50.32 | |||
Køge Svømmeklub | 2:53.51 | |||||||||
17 | Amalie Kruse Enemærke | 2003 | 639 | 38.49 | 1:22.54 | 2:06.75 | 2:50.54 | |||
Herlev Svømning | 2:51.88 | |||||||||
18 | Emilia Naledi Madonsela | 2003 | 634 | 39.52 | 1:22.85 | 2:07.14 | 2:50.92 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:52.66 | |||||||||
19 | Sofia Norre Bendt | 2003 | 629 | 39.94 | 1:23.51 | 2:07.49 | 2:51.45 | |||
Lyngby Svømmeklub | 2:55.44 | |||||||||
20 | Amalie Nielsen | 2003 | 625 | 38.73 | 1:23.00 | 2:08.23 | 2:51.81 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:57.19 | |||||||||
21 | Esther Marie Heunicke | 2003 | 614 | 39.32 | 1:22.90 | 2:07.38 | 2:52.76 | |||
Sigma Swim Birkerød | 2:49.67 | |||||||||
22 | Rebekka Giessing | 2003 | 603 | 40.04 | 1:23.88 | 2:08.76 | 2:53.83 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 3:01.14 | |||||||||
23 | Josephine B. U. Danielsen | 2003 | 601 | 38.25 | 1:22.83 | 2:09.45 | 2:54.05 | |||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 2:54.41 | |||||||||
24 | Christine Henriksen | 2003 | 588 | 39.27 | 1:24.91 | 2:10.45 | 2:55.31 | |||
JGI Svømning | 2:56.27 | |||||||||
25 | Mia Lindberg | 2003 | 581 | 39.35 | 1:24.02 | 2:09.74 | 2:56.02 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:56.72 | |||||||||
26 | Amalie Schou | 2003 | 578 | 39.82 | 1:24.45 | 2:10.03 | 2:56.27 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:58.93 | |||||||||
27 | Esther Else Grubert | 2003 | 577 | 40.61 | 1:25.55 | 2:11.35 | 2:56.44 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:54.83 | |||||||||
28 | Matilde Mantzius Mosegård | 2003 | 573 | 40.50 | 1:25.26 | 2:10.68 | 2:56.79 | |||
Slagelse Svømmeklub | 2:54.60 | |||||||||
29 | Celia Puggaard | 2003 | 566 | 40.15 | 1:24.70 | 2:11.14 | 2:57.56 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
30 | Mille Pedersen | 2003 | 562 | 40.57 | 1:25.75 | 2:11.97 | 2:57.92 | |||
Sigma Swim Allerød | 3:03.87 | |||||||||
31 | Alberte V. Bisgaard | 2003 | 562 | 40.93 | 1:26.80 | 2:12.73 | 2:57.97 | |||
Gentofte Svømme Klub | 3:04.18 | |||||||||
32 | Tine Petersen | 2003 | 553 | 41.34 | 1:27.07 | 2:13.31 | 2:58.88 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
33 | Freya Nørlund Wentzel | 2003 | 545 | 40.29 | 1:25.43 | 2:12.75 | 2:59.74 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:56.36 | |||||||||
34 | Terese Kjøller Rudbeck | 2003 | 538 | 42.36 | 1:29.26 | 2:14.61 | 3:00.57 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:58.37 | |||||||||
35 | Thippe de Neergaard | 2003 | 537 | 40.95 | 1:27.05 | 2:13.55 | 3:00.72 | |||
VAT Copenhagen-MK31 | 3:05.34 | |||||||||
36 | Ingrid Lindemann | 2003 | 536 | 42.49 | 1:30.55 | 2:16.05 | 3:00.80 | |||
Sigma Swim Birkerød | 3:12.50 | |||||||||
37 | Cassandra G. Nygaard | 2003 | 527 | 43.12 | 1:30.09 | 2:16.05 | 3:01.76 | |||
Sigma Swim Allerød | 3:00.24 | |||||||||
38 | Olivia Mammen | 2003 | 526 | 40.75 | 1:26.90 | 2:14.43 | 3:01.94 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:57.25 | |||||||||
39 | Maria Lund | 2003 | 519 | 42.15 | 1:30.37 | 2:16.53 | 3:02.71 | |||
Sigma Swim Birkerød | 3:04.97 | |||||||||
40 | Luna Emilie Olsen | 2003 | 515 | 41.71 | 1:28.26 | 2:15.82 | 3:03.22 | |||
Slangerup Svømmeklub | 3:19.87 | |||||||||
41 | Luna Gammelgaard | 2003 | 513 | 42.93 | 1:29.74 | 2:16.53 | 3:03.49 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:12.54 | |||||||||
42 | Anna Wrist-Elkjær | 2003 | 508 | 40.10 | 1:26.97 | 2:15.90 | 3:04.00 | |||
Herlev Svømning | ||||||||||
43 | Therese Sand Frederiksen | 2003 | 503 | 43.10 | 1:30.70 | 2:18.06 | 3:04.70 | |||
Sigma Swim Allerød | 3:14.64 | |||||||||
44 | Sarah Sirek Hansen | 2003 | 495 | 41.97 | 1:29.54 | 2:18.15 | 3:05.69 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
45 | Sofie Findahl Andersen | 2003 | 494 | 41.44 | 1:29.30 | 2:17.44 | 3:05.76 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 3:10.68 | |||||||||
46 | Emma Hebsgaard Nielsen | 2003 | 492 | 42.43 | 1:29.44 | 2:17.54 | 3:06.04 | |||
Ishøj Svømme Klub | ||||||||||
47 | Luna Fyller Jacobsen | 2003 | 490 | 42.20 | 1:29.31 | 2:17.89 | 3:06.25 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 3:01.93 | |||||||||
48 | Caroline Veggerby | 2003 | 490 | 40.86 | 1:28.42 | 2:16.75 | 3:06.32 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | 3:21.29 | |||||||||
49 | Laura Boutrup | 2003 | 485 | 42.90 | 1:30.69 | 2:19.20 | 3:06.96 | |||
Sigma Swim Birkerød | 3:14.75 | |||||||||
50 | Kathrine Sofie Jensen | 2003 | 480 | 43.11 | 1:30.69 | 2:19.22 | 3:07.50 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
51 | Katja Skovdal Lorentzen | 2003 | 477 | 42.53 | 1:30.34 | 2:19.54 | 3:07.96 | |||
Køge Svømmeklub | 3:09.26 | |||||||||
52 | Thea Pedersen | 2003 | 460 | 43.46 | 1:31.88 | 2:20.91 | 3:10.29 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:10.74 | |||||||||
53 | Thea F. Johansen | 2003 | 459 | 41.92 | 1:28.68 | 2:19.48 | 3:10.33 | |||
Herlev Svømning | ||||||||||
54 | Cathrine Toftelund Larsen | 2003 | 402 | 44.77 | 1:35.78 | 2:27.64 | 3:19.01 | |||
Lyngby Svømmeklub | 3:29.91 | |||||||||
55 | Sophie Grandjean | 2003 | 393 | 44.04 | 1:36.02 | 2:29.56 | 3:20.45 | |||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
- | Caroline Buhl Schrøder | 2003 | DNS | |||||||
Sigma Swim Allerød | 2:58.31 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 22 april 2017 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 12:47 |