Tulokset DM Junior Langbane
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Tirsdag Indl 09.30
Resultat Løb 34 (Indledende) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DMJ-L | Udskriftsdato | 27 juni 2017 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 09:52 | |||
Arrangør | Esbjerg Svømmeklub & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 24 juni 2017 |
Løb 34, 100m Brystsvømning Herrer, Indledende |
Dansk Rekord Junior: Tobias B. Bjerg (1998) 1:02.21 2015-06-27 |
Dansk Rekord Senior: Philip Greve (1998) 1:02.03 2017-04-04 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Esben Vad Arentoft | 1999 | 610 | 31.71 | 1:07.36 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:05.81 | |||||||||
2 | Aksel Skrydstrup | 2001 | 606 | 31.67 | 1:07.49 | |||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 1:04.61 | |||||||||
3 | Emil Knudsen | 1999 | 595 | 32.38 | 1:07.90 | |||||
Haderslev Svømme Klub | 1:08.34 | |||||||||
4 | Magnus Carstensen | 1999 | 587 | 32.38 | 1:08.21 | |||||
Ringsted Svømme Klub | 1:06.82 | |||||||||
5 | Casper Davidsen | 1999 | 576 | 33.04 | 1:08.63 | |||||
Vest-Brøndby | 1:08.75 | |||||||||
6 | Nicklas Steen Hansen | 1999 | 574 | 31.94 | 1:08.74 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:08.52 | |||||||||
7 | Andreas Hougaard | 2000 | 567 | 31.68 | 1:08.99 | |||||
Auning Svømmeklub | 1:08.37 | |||||||||
8 | Magnus Mikkelsen | 2001 | 556 | 33.15 | 1:09.45 | |||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 1:06.06 | |||||||||
9 | Mikkel Thagaard Jakobsen | 2000 | 554 | 32.40 | 1:09.55 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:09.04 | |||||||||
10 | Mikkel Kirkegaard | 1999 | 552 | 32.89 | 1:09.62 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:08.91 | |||||||||
11 | Mikkel S. Hansen | 2000 | 551 | 32.67 | 1:09.66 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:06.26 | |||||||||
12 | Nikolaj Isdahl | 1999 | 551 | 31.36 | 1:09.68 | |||||
Odder Svømmeklub | 1:06.72 | |||||||||
13 | Morten Due Nielsen | 1999 | 546 | 32.36 | 1:09.89 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:07.52 | |||||||||
14 | Viktor Bull Kramer | 2000 | 533 | 33.72 | 1:10.43 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:09.24 | |||||||||
15 | Magnus Nygaard | 2000 | 526 | 33.28 | 1:10.73 | |||||
Slagelse Svømmeklub | 1:09.87 | |||||||||
16 | Martin Vennick Haugbølle | 2001 | 525 | 32.77 | 1:10.80 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:11.98 | |||||||||
17 | Krestian Gelmark-Sørensen | 2001 | 522 | 33.01 | 1:10.95 | |||||
Brædstrup Svømmeklub | 1:08.42 | |||||||||
18 | Andreas L. Damgård | 2000 | 520 | 33.38 | 1:11.01 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:12.18 | |||||||||
19 | Jeppe Vestergaard Jensen | 2001 | 515 | 33.47 | 1:11.23 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | 1:10.28 | |||||||||
20 | Casper Krohn | 2001 | 515 | 33.18 | 1:11.27 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:13.73 | |||||||||
21 | Lawrence Langley | 2001 | 513 | 33.05 | 1:11.35 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:08.68 | |||||||||
22 | Thorbjørn Udby Hansen | 2000 | 508 | 33.44 | 1:11.56 | |||||
Auning Svømmeklub | 1:10.92 | |||||||||
23 | Christian Crone | 2001 | 499 | 33.23 | 1:11.99 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:10.82 | |||||||||
24 | Emil Kragh | 2001 | 498 | 34.03 | 1:12.07 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:11.11 | |||||||||
25 | August Houborg | 2001 | 486 | 33.76 | 1:12.65 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:11.15 | |||||||||
26 | Albert Voldum Krog | 2001 | 482 | 34.24 | 1:12.86 | |||||
Vest-Brøndby | 1:13.13 | |||||||||
27 | Anders Thingstrup Mehlsen | 2001 | 481 | 34.34 | 1:12.89 | |||||
Herning Svømmeklub | 1:11.67 | |||||||||
28 | Lucas Hoffmann | 2000 | 480 | 34.32 | 1:12.93 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:10.51 | |||||||||
29 | Hans Christian L. Thomsen | 2001 | 477 | 34.22 | 1:13.08 | |||||
Svømmeklubben Opnør | 1:13.82 | |||||||||
30 | Carl Terp Larsen | 2001 | 469 | 34.83 | 1:13.50 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:11.02 | |||||||||
31 | Ulrik Blach Petersen | 2001 | 467 | 34.72 | 1:13.62 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:14.63 | |||||||||
32 | Frederik Junker Neldeberg | 2000 | 466 | 34.55 | 1:13.66 | |||||
Helsinge Svømmeklub | 1:10.12 | |||||||||
33 | Johan Joensen | 2000 | 462 | 34.63 | 1:13.87 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:13.78 | |||||||||
34 | Magnus V. Ancker | 2001 | 454 | 34.94 | 1:14.28 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:11.57 | |||||||||
35 | Peter Hymøller | 2001 | 454 | 34.05 | 1:14.31 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | 1:16.80 | |||||||||
36 | Jakob Grene | 2001 | 447 | 34.71 | 1:14.70 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:10.90 | |||||||||
37 | William S. Michaelsen | 2001 | 441 | 34.97 | 1:15.00 | |||||
Frederikssund Svømmeklub | 1:13.53 | |||||||||
38 | Christian Hovmark | 2001 | 437 | 34.44 | 1:15.23 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:16.63 | |||||||||
39 | Nicolai Yung Hansen | 2000 | 437 | 35.28 | 1:15.27 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:14.58 | |||||||||
40 | Carl M Gadegaard | 2001 | 428 | 34.84 | 1:15.78 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:15.50 | |||||||||
41 | Oliver Widemann Bache | 2001 | 427 | 36.07 | 1:15.83 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:11.78 | |||||||||
42 | Oliver Aagaard Jeppesen | 2001 | 427 | 35.79 | 1:15.86 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:15.10 | |||||||||
43 | Thomas Schiby | 2001 | 426 | 35.73 | 1:15.90 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:16.49 | |||||||||
44 | Victor Bendix Beiter | 2001 | 423 | 35.35 | 1:16.08 | |||||
Herlev Svømning | 1:16.15 | |||||||||
45 | Mads Haugård Hansen | 2000 | 421 | 35.76 | 1:16.19 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:14.88 | |||||||||
46 | Sebastian Ejdesgaard | 2001 | 417 | 35.12 | 1:16.46 | |||||
Hillerød Svømmeklub | 1:16.88 | |||||||||
47 | Mathias Hatting Petersen | 2000 | 414 | 34.67 | 1:16.62 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:13.15 | |||||||||
48 | Victor Kristensen | 1999 | 409 | 34.90 | 1:16.92 | |||||
Haderslev Svømme Klub | 1:12.65 | |||||||||
49 | Mark Wiskum | 2001 | 400 | 35.74 | 1:17.49 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:14.67 | |||||||||
50 | Andreas Hansen | 2001 | 399 | 34.22 | 1:17.56 | |||||
Brædstrup Svømmeklub | 1:17.61 | |||||||||
51 | Gustav Nissen | 2001 | 382 | 37.12 | 1:18.70 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:16.89 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 27 juni 2017 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 09:52 |