Results for DM Junior Langbane
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Søndag Indl 09.30
Resultat Løb 19 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 19 (Indledende) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
DMJ-L |
|
Udskriftsdato |
25 juni 2017 |
|
|
Stævne by |
Esbjerg |
|
Udskriftstidspunkt |
12:37 |
|
|
Arrangør |
Esbjerg Svømmeklub & Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
24 juni 2017 |
|
|
|
|
|
|
Løb 19, 200m Rygsvømning Damer, Indledende |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 2:11.97 2012-03-25 |
Dansk Rekord Senior: Pernille Larsen (1992) 2:10.27 2009-07-31 |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Katharina Nekhorochko |
2000 |
35 |
655 |
33.89 |
1:10.96 |
1:47.48 |
|
2:22.83 |
|
|
Sigma Swim Allerød |
2:22.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Karoline Sørensen |
2002 |
30 |
631 |
33.22 |
1:09.51 |
1:47.07 |
|
2:24.62 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
2:22.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Melanie Eggertsen |
2002 |
26 |
622 |
34.28 |
1:11.27 |
1:48.74 |
|
2:25.29 |
|
|
Nakskov Svømme Klub |
2:22.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Sofie Hansen |
2002 |
23 |
622 |
33.92 |
1:11.31 |
1:48.47 |
|
2:25.30 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
2:14.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Liva Palmund |
2002 |
20 |
620 |
33.12 |
1:10.27 |
1:47.71 |
|
2:25.44 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
2:15.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Cecilie Grøndal |
2002 |
19 |
611 |
34.92 |
1:12.05 |
1:49.43 |
|
2:26.17 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
2:22.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Cæcilie Buchholt Johansen |
2001 |
18 |
606 |
34.47 |
1:11.49 |
1:49.30 |
|
2:26.57 |
|
|
Slangerup Svømmeklub |
2:22.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Kristine Mikkelsen |
2000 |
17 |
605 |
35.22 |
1:12.22 |
1:49.46 |
|
2:26.64 |
|
|
Hvidovre Svømme Klub |
2:23.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Caroline Mathiesen |
2001 |
16 |
584 |
34.85 |
1:12.02 |
1:50.25 |
|
2:28.37 |
|
|
Albertslund IF |
2:22.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Isa Hovmand |
2000 |
15 |
577 |
34.66 |
1:12.70 |
1:51.68 |
|
2:28.97 |
|
|
Svømmeklubben Syd |
2:25.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Mille Moeslund Lausen |
2002 |
14 |
572 |
35.99 |
1:13.22 |
1:51.28 |
|
2:29.41 |
Deltager ikke i finalen |
|
Aalborg Svømmeklub |
2:21.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Sofie Nielsen |
2001 |
13 |
561 |
35.59 |
1:13.38 |
1:52.01 |
|
2:30.36 |
|
|
Slagelse Svømmeklub |
2:27.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Zenia Aarestrup |
2001 |
12 |
549 |
35.04 |
1:12.93 |
1:52.37 |
|
2:31.42 |
|
|
Gladsaxe Svømmeklub |
2:31.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Emilie Krog |
2002 |
11 |
547 |
36.15 |
1:14.84 |
1:53.35 |
|
2:31.66 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
2:29.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Caroline Hørlykke |
2000 |
10 |
541 |
36.22 |
1:14.84 |
1:53.87 |
|
2:32.22 |
Deltager ikke i finalen |
|
Gentofte Svømme Klub |
2:27.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Anna Aavang Brendstrup |
2000 |
9 |
538 |
36.51 |
1:15.29 |
1:54.34 |
|
2:32.45 |
Deltager ikke i finalen |
|
Roskilde Svømning |
2:24.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Johanne Hingebjerg |
2002 |
8 |
534 |
34.63 |
1:13.26 |
1:53.23 |
|
2:32.91 |
Deltager ikke i finalen |
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:27.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Caroline Laursen |
2002 |
7 |
532 |
36.02 |
1:14.33 |
1:54.02 |
|
2:33.04 |
Deltager ikke i finalen |
|
Esbjerg Svømmeklub |
2:28.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Isabella Bach |
2002 |
6 |
520 |
36.80 |
1:16.24 |
1:55.55 |
|
2:34.19 |
|
|
Holstebro Svømme Club |
2:28.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Ida Bøgh Hald |
2001 |
5 |
520 |
35.02 |
1:13.48 |
1:53.96 |
|
2:34.21 |
|
|
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling |
2:24.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Cecilie Elkjær |
2001 |
4 |
518 |
35.13 |
1:14.30 |
1:54.01 |
|
2:34.39 |
|
|
Hvidovre Svømme Klub |
2:29.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Jennifer Thorius Bek |
2000 |
3 |
514 |
36.57 |
1:16.35 |
1:55.92 |
|
2:34.83 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
2:26.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Sofie Amalie J. Bisgaard |
2000 |
2 |
509 |
35.72 |
1:14.66 |
1:54.46 |
|
2:35.35 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
2:29.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Karina Høybye Olesen |
2001 |
1 |
501 |
36.56 |
1:17.05 |
1:56.93 |
|
2:36.12 |
|
|
Nyborg Svømmeklub |
2:28.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
Line J. V. Hededal |
2001 |
|
500 |
35.68 |
1:14.04 |
1:54.99 |
|
2:36.22 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
2:24.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
Stine Eskebo Nielsen |
2001 |
|
492 |
35.68 |
1:15.00 |
1:56.12 |
|
2:37.10 |
|
|
Vest-Brøndby |
2:23.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
Emma Bruhn |
2002 |
|
491 |
36.14 |
1:15.83 |
1:57.16 |
|
2:37.21 |
|
|
Herlufsholm Svømmeklub |
2:31.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
Emma Ildal Djørup |
2002 |
|
486 |
38.39 |
1:18.61 |
1:58.74 |
|
2:37.71 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
2:27.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
Pernille Pedersen |
2001 |
|
483 |
37.04 |
1:16.49 |
1:57.35 |
|
2:38.02 |
|
|
Køge Svømmeklub |
2:30.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
Claudia Sperling |
2002 |
|
481 |
36.10 |
1:15.69 |
1:57.74 |
|
2:38.30 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
2:33.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
Emma Rasmussen |
2002 |
|
469 |
37.51 |
1:17.66 |
1:58.65 |
|
2:39.63 |
|
|
Odder Svømmeklub |
2:32.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
Emma Bækgaard |
2002 |
|
457 |
37.87 |
1:18.79 |
2:00.93 |
|
2:40.98 |
|
|
Herlufsholm Svømmeklub |
2:33.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
Julie Kappel Petersen |
2002 |
|
451 |
37.59 |
1:18.49 |
2:00.58 |
|
2:41.77 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
2:33.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
Nicoline Bredahl |
2000 |
|
439 |
38.47 |
1:19.61 |
2:01.72 |
|
2:43.14 |
|
|
Silkeborg Svømmeklub |
2:30.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
Sofia Ingeberg |
2002 |
|
424 |
39.30 |
1:21.10 |
2:03.74 |
|
2:45.09 |
|
|
Odder Svømmeklub |
2:48.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Alberte Sommerlund Pedersen |
2002 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
efb v150 SW6.5 |
|
Esbjerg Svømmeklub |
2:34.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Julie Stampe |
2002 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
tyvstart SW4.4 |
|
Sigma Swim Allerød |
2:24.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 |
Udskriftsdato |
25 juni 2017 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
12:37 |
|