2017-12-14   08:52:55
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for DM Junior Langbane

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Søndag Indl 09.30

Resultat Løb 18 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 18 (Indledende) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  DMJ-L    Udskriftsdato  25 juni 2017   
  Stævne by  Esbjerg    Udskriftstidspunkt  12:37   
  Arrangør  Esbjerg Svømmeklub & Dansk Svømmeunion         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  24 juni 2017         
 
 
Løb 18, 100m Butterfly Herrer, Indledende 
Dansk Rekord Junior: Daniel Steen Andersen (1995) 53.50 2013-07-13 
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 52.09 2009-04-10 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Michael Terp Olesen  1999  35  680  26.60        56.64   
  Esbjerg Svømmeklub  56.19                 
                     
Julius Munk  2000  30  658  27.08        57.27   
  Helsingør Svømmeklub  58.28                 
                     
Jakob Juul  2000  26  657  26.76        57.28   
  Vejle Svømmeklub  57.09                 
                     
Mads Tornow Rasmussen  2000  23  642  26.99        57.73   
  Slangerup Svømmeklub  58.35                 
                     
Magnus Carstensen  1999  20  622  27.19        58.35   
  Ringsted Svømme Klub  57.72                 
                     
Gustav Jørgensen  2000  19  621  27.10        58.38   
  Slagelse Svømmeklub  57.82                 
                     
Felix Burmester  1999  18  618  26.90        58.47   
  Helsingør Svømmeklub  59.29                 
                     
David Hjort  2000  17  610  27.48        58.73   
  Agfs Svømmeafdeling  58.63                 
                     
Sebastian Tullberg  2000  16  605  27.33        58.90  Deltager ikke i finalen 
  Sigma Swim Birkerød  58.08                 
                     
10  Hans Mølbak Petersen  2001  15  604  27.36        58.92   
  Greve Svømmeklub  58.56                 
                     
11  Martin H. Abel  2001  14  599  27.21        59.10   
  Esbjerg Svømmeklub  58.27                 
                     
12  Christian Holm Jørgensen  1999  13  587  27.31        59.50  Deltager ikke i finalen 
  Esbjerg Svømmeklub  59.48                 
                     
13  Tais Andkjær Kristensen  1999  12  582  27.49        59.65   
  Horsens Svømmeklub  58.61                 
                     
14  Pierre Høgenhaug  1999  11  582  28.17        59.67   
  Søllerød Svømmeklub  1:00.64                 
                     
15  Anton Borring Andersen  1999  10  580  28.09        59.73   
  Sigma Swim Allerød  1:00.92                 
                     
16  Malthe Burgaard  2000  577  27.45        59.83   
  H2Odense  1:01.75                 
                     
17  Daniel Sørensen  1999  575  27.78        59.90   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  59.56                 
                     
18  Matthias Bach Mikkelsen  2000  575  27.96        59.91   
  Kolding SK  1:00.42                 
                     
19  Johan Joensen  2000  572  27.84        1:00.00   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  58.76                 
                     
20  Matthias Hansen  2001  571  28.52        1:00.02   
  Slagelse Svømmeklub  59.84                 
                     
21  Magnus B. Høgild  1999  570  28.62        1:00.07   
  Esbjerg Svømmeklub  1:00.42                 
                     
22  Emil Engels Henriksen  1999  570  28.52        1:00.08   
  Sigma Swim Allerød  1:00.03                 
                     
23  Rune Nørgaard  2000  569  28.13        1:00.11   
  Aalborg Svømmeklub  1:00.23                 
                     
24  Jonas Hansen  2001  565  28.07        1:00.23   
  Slagelse Svømmeklub  1:00.47                 
                     
25  Felix Lund  2001    565  27.57        1:00.24   
  Herlev Svømning  59.78                 
                     
26  Laurits Kenskov  2001    565  28.03        1:00.26   
  Herlev Svømning  1:02.23                 
                     
27  Oliver Thor Sørensen  2000    562  28.00        1:00.34   
  Gladsaxe Svømmeklub  58.00                 
                     
28  Jakob Petersen  1999    559  27.96        1:00.45   
  Hvidovre Svømme Klub  1:00.40                 
                     
29  Anton Borg Hjort  2000    558  28.55        1:00.48   
  Lyseng IF  1:02.00                 
                     
30  Martin Szokody  1999    558  27.59        1:00.50   
  Ringsted Svømme Klub  1:00.70                 
                     
31  Magnus Lerche  1999    556  27.89        1:00.56   
  Aars Svømmeklub  1:00.12                 
                     
32  Anders Dam Frandsen  2000    556  27.83        1:00.57   
  Slagelse Svømmeklub  1:00.52                 
                     
33  Marcus Rappenborg  1999    555  27.86        1:00.62   
  Hvidovre Svømme Klub  59.71                 
                     
34  Malthe Lindeblad  2001    554  27.68        1:00.64   
  DeltaSwim  1:01.68                 
                     
35  Simon Krøyer Svendsen  1999    546  27.90        1:00.93   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:01.01                 
                     
36  Lars Thor Sørensen  1999    544  27.93        1:01.01   
  Vest-Brøndby  1:00.35                 
                     
37  Alexander Eggers  1999    542  27.77        1:01.09   
  Sigma Swim Birkerød  1:01.08                 
                     
38  Mads Raaby Jensen  2001    541  27.54        1:01.11   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  59.70                 
                     
39  Mikkel S. Hansen  2000    541  28.48        1:01.14   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  1:00.72                 
                     
39  Rasmus Udbye  2000    541  27.96        1:01.14   
  Horsens Svømmeklub  59.19                 
                     
41  Casper Eickhardt  1999    532  28.18        1:01.45   
  Esbjerg Svømmeklub  58.96                 
                     
42  Daniel Jensen  2001    528  28.47        1:01.61   
  DeltaSwim  59.66                 
                     
42  Karl Bryde  2000    528  28.26        1:01.61   
  Herlufsholm Svømmeklub  1:03.00                 
                     
42  Villads Bomholt Larsen  2001    528  28.38        1:01.61   
  Helsingør Svømmeklub  1:00.74                 
                     
45  Rasmus Langvad  2000    527  28.77        1:01.66   
  Glostrup Svømmeklub  1:02.71                 
                     
46  Sebastian Jensen  2001    526  28.79        1:01.68   
  Nakskov Svømme Klub  1:04.14                 
                     
47  Kristoffer Desmareth  2000    525  28.21        1:01.75   
  Ringe Svømme Klub  1:03.07                 
                     
48  Tomas Stensballe Larsen  2000    521  28.20        1:01.88  Deltager ikke i finalen 
  Gentofte Svømme Klub  1:04.08                 
                     
49  Anders Vestergaard  2001    521  28.71        1:01.91   
  Aalborg Svømmeklub  1:03.51                 
                     
50  Magnus Funder  2001    518  28.95        1:02.02   
  Vejle Svømmeklub  1:03.66                 
                     
51  Andreas Bui  2000    517  28.37        1:02.04   
  H2Odense  1:01.42                 
                     
52  Oliver Christensen  2000    510  28.45        1:02.34   
  Esbjerg Svømmeklub  1:02.53                 
                     
53  Anders Rasmussen  2001    509  28.77        1:02.38   
  Vejle Svømmeklub  1:04.22                 
                     
54  Daniel Schytte  2000    508  28.88        1:02.42   
  Ringsted Svømme Klub  1:02.93                 
                     
55  Philip Krogh Brønnicke  2000    505  28.64        1:02.53   
  Køge Svømmeklub  1:01.61                 
                     
56  Rune Solgaard Larsen  2000    505  29.07        1:02.55   
  Berns Swim Team  1:01.80                 
                     
57  Mads Emil Christensen  1999    501  28.91        1:02.69   
  Køge Svømmeklub  1:02.56                 
                     
58  Magnus Løhr  2001    500  29.15        1:02.74   
  Herlufsholm Svømmeklub  1:03.01                 
                     
59  Frederik Bornemann  2001    497  29.84        1:02.88   
  Sigma Swim Allerød  1:03.17                 
                     
60  Malthe Letting  2001    492  29.09        1:03.09   
  Farum Svømmeklub  1:04.34                 
                     
61  Andreas Rasmussen  2000    484  29.98        1:03.41   
  Horsens Svømmeklub  1:02.67                 
                     
62  Jakob Mose  2000    480  29.10        1:03.62   
  Esbjerg Svømmeklub  1:05.35                 
                     
63  Carl Terp Larsen  2001    478  29.72        1:03.68   
  VAT Copenhagen-MK31  1:05.13                 
                     
64  August Hertz Bugge  2000    466  28.99        1:04.23   
  VAT Copenhagen-MK31  1:07.95                 
                     
65  Anders Thingstrup Mehlsen  2001    463  29.48        1:04.39   
  Herning Svømmeklub  1:03.68                 
                     
66  Magnus Vinjebo  1999    451  29.85        1:04.93   
  Roskilde Svømning  1:03.88                 
                     
67  Hjalte Lillevik Frost  2001    429  30.69        1:06.03   
  Svømmeklubben S 68  1:07.33                 
                     
68  Ehab Basha  2000    420  30.05        1:06.52   
  Agfs Svømmeafdeling  1:05.56                 
                     
69  Andreas Thybo Ganzhorn  2001    403  30.44        1:07.41   
  Vest-Brøndby  1:04.48                 
                     
70  Emil Kragh  2001    396  30.65        1:07.82   
  Vejle Svømmeklub  1:05.08                 
                     
71  Benjamin Mads Andresen  2000    375  30.22        1:09.05   
  H2Odense  1:03.85                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  25 juni 2017 
Licens til Esbjerg Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  12:37 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark
IC Control Media & Sport ny webbutvecklare