2017-12-14   08:48:36
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for DM Junior Langbane

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Søndag Indl 09.30

Resultat Løb 16 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 16 (Indledende) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  DMJ-L    Udskriftsdato  25 juni 2017   
  Stævne by  Esbjerg    Udskriftstidspunkt  12:37   
  Arrangør  Esbjerg Svømmeklub & Dansk Svømmeunion         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  24 juni 2017         
 
 
Løb 16, 400m Frisvømning Herrer, Indledende 
Dansk Rekord Junior: Frederik Siem Pedersen (1991) 3:54.90 2009-07-08 
Dansk Rekord Senior: Mads Glæsner (1988) 3:44.40 2009-07-26 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Andreas Hansen  2000  35  714  1:00.07  2:02.93  3:05.61    4:06.14   
  Vejle Svømmeklub  4:02.02                 
                     
Philip Krogh Brønnicke  2000  30  710  58.56  2:01.71  3:05.05    4:06.65   
  Køge Svømmeklub  4:07.90                 
                     
Arthur Dalén Ellegaard  2001  26  697  59.92  2:04.47  3:06.08    4:08.15   
  Lyngby Svømmeklub  4:07.04                 
                     
Jonas Hørslev Sørensen  1999  23  685  59.36  2:02.84  3:06.76    4:09.61   
  Agfs Svømmeafdeling  4:11.34                 
                     
Peter Vangsgaard  2000  20  682  59.10  2:02.77  3:07.30    4:09.93   
  Gentofte Svømme Klub  4:08.74                 
                     
Simon Juul Henriksen  2001  19  675  1:00.89  2:04.35  8.20    4:10.79   
  H2Odense  4:22.15                 
                     
Mads Rishøj  1999  18  674  58.92  2:03.16  3:08.50    4:10.89   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  4:09.79                 
                     
Lukas Storm  1999  17  671  59.75  2:03.92  3:07.12    4:11.35   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  4:05.57                 
                     
Oskar Lindholm  2001  16  667  1:00.55  2:05.14  3:09.09    4:11.82   
  Lyseng IF  4:06.93                 
                     
10  Rasmus Steenberg  2000  15  659  59.97  2:04.79  3:08.86    4:12.83   
  Gladsaxe Svømmeklub  4:08.65                 
                     
11  Mads Sørensen  2000  14  648  1:00.19  2:05.00  3:10.64    4:14.25   
  H2Odense  4:15.33                 
                     
12  Alexander Fenger  1999  13  644  1:01.16  2:07.23  3:11.78    4:14.81   
  Vejle Svømmeklub  4:13.93                 
                     
13  Anton Borring Andersen  1999  12  640  59.94  2:03.76  3:09.42    4:15.24   
  Sigma Swim Allerød  4:14.55                 
                     
14  Jens Riisgaard  2000  11  637  59.90  2:04.12  3:10.45    4:15.71   
  Silkeborg Svømmeklub  4:19.63                 
                     
15  Niels Paulli Sparholt  2000  10  636  1:01.27  2:07.54  3:12.01    4:15.82   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  4:14.31                 
                     
16  Marius Rasmussen  1999  630  1:00.79  2:07.10  3:12.57    4:16.71   
  Svømmeklubben Syd  4:10.78                 
                     
17  Christian Andersen  1999  628  1:00.56  2:05.45  3:11.71    4:16.94   
  Søllerød Svømmeklub  4:20.59                 
                     
18  William Houen  2001  626  1:01.30  2:06.69  3:11.94    4:17.18   
  Helsingør Svømmeklub  4:21.36                 
                     
19  Frederik Bornemann  2001  623  1:02.19  2:08.17  3:14.27    4:17.67   
  Sigma Swim Allerød  4:23.10                 
                     
20  Markus Bøjsen  1999  620  1:00.42  2:05.75  3:11.52    4:18.06   
  Holbæk Svømme Klub  4:09.44                 
                     
21  Daniel Schytte  2000  618  1:00.04  2:05.21  3:11.96    4:18.35   
  Ringsted Svømme Klub  4:17.17                 
                     
22  Matthias Hansen  2001  612  1:00.25  2:06.34  3:12.92    4:19.20  Deltager ikke i finalen 
  Slagelse Svømmeklub  4:20.35                 
                     
23  Christoffer Weiss  2001  610  1:02.12  2:07.78  3:14.27    4:19.47   
  Gentofte Svømme Klub  4:18.63                 
                     
24  August Stamp Kirkeby  1999  605  1:01.15  2:07.51  3:15.37    4:20.08   
  Agfs Svømmeafdeling  4:12.15                 
                     
25  Lucas Bruun Strøbek  2001    605  1:00.97  2:07.38  3:14.64    4:20.18   
  Gentofte Svømme Klub  4:20.78                 
                     
26  Anders Nielsen  2001    604  59.93  2:05.24  3:13.09    4:20.22   
  Ringsted Svømme Klub  4:24.95                 
                     
27  Andreas Rasmussen  2000    604  1:01.73  2:08.53  3:15.42    4:20.32   
  Horsens Svømmeklub  4:20.72                 
                     
28  William Textor Broch  2001    603  1:01.36  2:08.30  3:13.91    4:20.35   
  Lyngby Svømmeklub  4:19.84                 
                     
29  Mathias Rasmussen  2001    602  1:01.94  2:07.66  3:14.38    4:20.55   
  Holstebro Svømme Club  4:20.92                 
                     
30  Christian L H Frederiksen  2001    596  1:01.69  2:08.65  3:15.73    4:21.44   
  Agfs Svømmeafdeling  4:20.91                 
                     
31  Dan Izhar-Larsen  1999    596  1:01.72  2:07.41  3:14.82    4:21.50   
  IHF Svømning  4:20.75                 
                     
32  Jonas M. Jørgensen  2001    593  1:01.42  2:07.89  3:14.95    4:21.80   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  4:19.19                 
                     
33  Jens Sørensen  2001    593  1:00.62  2:06.20  3:13.77    4:21.93   
  Herning Svømmeklub  4:12.47                 
                     
34  Ferdinand Wahl  2000    592  1:00.43  2:06.33  3:14.66    4:22.02   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  4:20.09                 
                     
35  Mads Sørensen  2001    592  1:00.87  2:07.43  3:16.03    4:22.07  Deltager ikke i finalen 
  Vejle Svømmeklub  4:13.92                 
                     
36  Alexander Rendlev  2001    587  1:01.87  2:08.33  3:15.95    4:22.79   
  Vallensbæk IF Af 1939  4:21.00                 
                     
37  Nicolaj Løth Andersen  2001    578  1:01.42  2:08.66  3:16.72    4:24.19   
  Horsens Svømmeklub  4:26.59                 
                     
38  Mads Ørsted Nielsen  1999    575  1:00.98  2:08.14  3:16.79    4:24.57   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  4:12.55                 
                     
39  Christopher Kristiansen  2000    575  1:00.94  2:08.19  3:17.25    4:24.62   
  Svømmeklubben Sønderborg  4:23.88                 
                     
40  Mads Toft  2001    569  1:03.05  2:09.82  3:16.96    4:25.46  Deltager ikke i finalen 
  Holbæk Svømme Klub  4:17.24                 
                     
41  Mathias Aner  2001    566  1:01.84  2:09.32  3:17.93    4:25.92   
  Svømmeklubben Syd  4:27.57                 
                     
42  Simon Brixner  2000    561  1:02.83  2:09.87  3:17.92    4:26.71  Deltager ikke i finalen 
  Holbæk Svømme Klub  4:18.47                 
                     
43  Roar Andersen  2001    560  1:01.30  2:08.74  3:17.50    4:26.88   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  4:21.15                 
                     
44  Chris Lund Rasmussen  2001    554  1:02.11  2:09.55  3:18.38    4:27.91   
  Viborg Svømme Klub  4:23.34                 
                     
45  Jannick Hansen  2001    548  1:01.62  2:09.87  3:19.91    4:28.91   
  Sigma Swim Allerød  4:23.27                 
                     
46  Valdemar Solok  2001    539  1:02.82  2:11.73  3:22.38    4:30.25   
  Søllerød Svømmeklub  4:32.92                 
                     
47  Rasmus Danielsen  2001    539  1:03.93  2:12.25  3:21.39    4:30.35   
  Køge Svømmeklub  4:33.91                 
                     
48  Emil Hedegaard  1999    537  1:00.69  2:06.86  3:18.65    4:30.59   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  4:13.38                 
                     
49  Christian Bonde  2001    512  1:02.76  2:11.90  3:23.53    4:34.92   
  Aalborg Svømmeklub  4:20.86                 
                     
50  Oliver Mølby  2001    499  1:02.89  2:13.63  3:25.79    4:37.37   
  Esbjerg Svømmeklub  4:25.42                 
                     
51  Lauge Bastian Maar  2001    495  1:02.04  2:11.68  3:25.13    4:38.20   
  Næstved IF  4:27.92                 
                     
52  Luis Velasquez  2001    486  1:03.81  2:13.96  3:27.28    4:39.88   
  Esbjerg Svømmeklub  4:28.02                 
                     
53  Valdemar Piihl Hansen  2001    471  1:06.19  2:18.69  3:31.41    4:42.69   
  Nakskov Svømme Klub  4:31.76                 
                     
54  Sebastian Piessenberger  2001    468  1:03.65  2:15.37  3:29.55    4:43.26   
  Svømmeklubben Opnør  4:25.59                 
                     
55  Victor Bjerre  2001    459  1:08.32  2:22.13  3:34.84    4:45.25   
  Herning Svømmeklub  4:33.81                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  25 juni 2017 
Licens til Esbjerg Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  12:37 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark
IC Control Media & Sport ny webbutvecklare