2017-12-14   08:50:07
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for DM Junior Langbane

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Søndag Indl 09.30

Resultat Løb 15 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 15 (Indledende) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  DMJ-L    Udskriftsdato  25 juni 2017   
  Stævne by  Esbjerg    Udskriftstidspunkt  14:08   
  Arrangør  Esbjerg Svømmeklub & Dansk Svømmeunion         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  24 juni 2017         
 
 
Løb 15, 400m Frisvømning Damer, Indledende 
Dansk Rekord Junior: Amalie Emma Thomsen (1994) 4:14.61 2010-07-15 
Dansk Rekord Senior: Lotte Friis (1988) 4:03.98 2012-07-29 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Louise Bach Andersen  2001  35  715  1:03.47  2:09.59  3:17.05    4:24.36   
  Aalborg Svømmeklub  4:22.31                 
                     
Josefine Strand Nielsen  2000  30  687  1:04.73  2:13.01  3:20.83    4:27.92   
  Hovedstadens Svømmeklub  4:29.39                 
                     
Nina Toft  2000  26  671  1:03.39  2:11.40  3:20.25    4:29.97   
  Gentofte Svømme Klub  4:25.59                 
                     
Amalie Bærentsen  2000  23  670  1:04.17  2:12.44  3:21.80    4:30.22   
  Aalborg Svømmeklub  4:25.05                 
                     
Josephine Kruse  2002  20  639  1:06.06  2:15.37  3:26.13    4:34.40   
  Sigma Swim Allerød  4:36.13                 
                     
Silja Nielsdóttir Hansen  2001  19  631  1:05.41  2:15.04  3:26.13    4:35.64   
  Hvidovre Svømme Klub  4:29.23                 
                     
Anna Aavang Brendstrup  2000  18  631  1:06.59  2:16.47  3:26.93    4:35.68   
  Roskilde Svømning  4:30.18                 
                     
Karla Louise Balle  2001  17  630  1:04.94  2:15.41  3:27.01    4:35.78   
  Helsingør Svømmeklub  4:27.57                 
                     
Andrea Paaske  2001  16  627  1:04.57  2:13.80  3:24.87    4:36.14  Deltager ikke i finalen 
  Roskilde Svømning  4:31.43                 
                     
10  Emilie Krog  2002  15  613  1:06.54  2:17.50  3:28.41    4:38.23   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  4:33.67                 
                     
11  Mille Moeslund Lausen  2002  14  613  1:05.88  2:15.61  3:27.03    4:38.32   
  Aalborg Svømmeklub  4:28.65                 
                     
12  Mai Pallvi  2000  13  608  1:05.86  2:17.42  3:29.10    4:39.10   
  Holbæk Svømme Klub  4:36.04                 
                     
13  Julie Darlem Brandt  2001  12  607  1:06.98  2:18.25  3:29.83    4:39.18   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  4:34.18                 
                     
14  Thea Søe Bach  2002  11  599  1:07.85  2:19.63  3:31.33    4:40.47   
  Thisted Svømmeklub  4:41.21                 
                     
15  Camilla Brøgger-Andersen  2002  10  595  1:07.14  2:19.34  3:31.13    4:41.11   
  Aalborg Svømmeklub  4:36.25                 
                     
16  Michelle Mortensen  2002  594  1:06.78  2:18.69  3:30.97    4:41.23   
  Gladsaxe Svømmeklub  4:40.61                 
                     
17  Alberte M Hansen  2000  593  1:06.60  2:18.41  3:30.83    4:41.34   
  Herlev Svømning  4:33.29                 
                     
18  Caroline Laursen  2002  592  1:06.56  2:18.22  3:29.92    4:41.49   
  Esbjerg Svømmeklub  4:35.49                 
                     
19  Amanda Egerod Lund  2000  590  1:07.82  2:20.26  3:30.71    4:41.92   
  Sigma Swim Allerød  4:39.11                 
                     
20  Frederikke Skau Hansen  2002  587  1:06.77  2:18.68  3:31.00    4:42.37   
  DeltaSwim  4:39.36                 
                     
21  Kamille Auerbach-Lind  2001  583  1:05.93  2:17.61  3:30.15    4:42.96   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  4:31.69                 
                     
22  Anne Bøjstrup Bertelsen  2002  575  1:09.23  2:21.11  3:33.16    4:44.27   
  Aalborg Svømmeklub  4:48.01                 
                     
23  Victoria Haahr Pallesen  2002  573  1:08.70  2:21.53  3:33.52    4:44.56  Deltager ikke i finalen 
  Aalborg Svømmeklub  4:39.99                 
                     
24  Cecilie Baraviec  2000  569  1:07.64  2:19.94  3:32.68    4:45.26   
  H2Odense  4:41.25                 
                     
25  Emma Ildal Djørup  2002    568  1:09.44  2:21.87  3:34.45    4:45.37   
  Aalborg Svømmeklub  4:46.53                 
                     
26  Helena Hvid Hansen  2001    567  1:07.13  2:19.42  3:32.90    4:45.66   
  Helsingør Svømmeklub  4:42.94                 
                     
27  Sofie Nielsen  2001    565  1:07.17  2:19.56  3:33.28    4:45.98   
  Slagelse Svømmeklub  4:35.40                 
                     
28  Sascha Lausten  2002    556  1:09.69  2:22.37  3:35.35    4:47.41   
  Holstebro Svømme Club  4:47.58                 
                     
29  Johanne Marie Poulsen  2001    550  1:09.49  2:22.43  3:36.05    4:48.50   
  Aalborg Svømmeklub  4:35.48                 
                     
30  Charlotte S. Jensen  2002    539  1:09.26  2:23.35  3:37.88    4:50.55   
  Svømmeklubben Nord  4:46.61                 
                     
31  Helena Berg Wenk  2000    535  1:09.31  2:22.83  3:37.14    4:51.24  Deltager ikke i finalen 
  Roskilde Svømning  4:33.33                 
                     
32  Josefine Due Christensen  2001    531  1:07.34  2:20.90  3:36.50    4:51.99   
  Horsens Svømmeklub  4:32.02                 
                     
33  Maria Cleman Hatting  2001    527  1:08.64  2:23.62  3:39.23    4:52.59   
  Holstebro Svømme Club  4:41.35                 
                     
34  Maria Bredal Larsen  2002    521  1:09.10  2:23.40  3:38.69    4:53.70   
  Nyborg Svømmeklub  4:52.24                 
                     
35  Sofia Qvade Rasmusen  2001    515  1:08.75  2:22.86  3:37.93    4:54.93   
  Hillerød Svømmeklub  4:46.83                 
                     
36  Marie Christensen  2002    514  1:10.52  2:24.83  3:40.39    4:55.08   
  Odder Svømmeklub  4:49.56                 
                     
37  Chastine Melhede  2002    513  1:07.46  2:21.52  3:38.25    4:55.34   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  4:42.32                 
                     
38  Cecilie Porsdal  2002    507  1:10.83  2:24.91  3:40.15    4:56.44   
  Sigma Swim Birkerød  4:47.44                 
                     
39  Alberte Fie Petersen  2002    504  1:10.61  2:25.65  3:41.53    4:57.01   
  Roskilde Svømning  4:51.83                 
                     
40  Viktoria Bæts Kristensen  2002    499  1:08.23  2:24.81  3:43.11    4:58.10   
  Næstved IF  4:54.25                 
                     
41  Caroline Liboriussen  2002    499  1:10.66  2:26.82  3:44.29    4:58.11   
  Horsens Svømmeklub  4:51.64                 
                     
42  Sofie Hertzberg  2002    498  1:11.80  2:27.75  3:42.84    4:58.15   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  4:54.85                 
                     
43  Lea Serup Schøn  2002    498  1:11.57  2:28.60  3:45.19    4:58.23   
  Aalborg Svømmeklub  4:52.01                 
                     
44  Ida Rishøj  2002    497  1:11.87  2:28.51  3:45.35    4:58.45   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  4:53.93                 
                     
45  Alberte Sommerlund Pedersen  2002    496  1:11.43  2:27.57  3:43.21    4:58.54   
  Esbjerg Svømmeklub  4:53.94                 
                     
46  Jasmin Larsen  2002    474  1:12.03  2:29.01  3:46.76    5:03.07   
  Ringsted Svømme Klub  4:52.64                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  25 juni 2017 
Licens til Esbjerg Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  14:08 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark
IC Control Media & Sport ny webbutvecklare