2017-12-14   08:49:22
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for DM Junior Langbane

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Søndag Indl 09.30

Resultat Løb 13 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 13 (Indledende) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  DMJ-L    Udskriftsdato  25 juni 2017   
  Stævne by  Esbjerg    Udskriftstidspunkt  12:37   
  Arrangør  Esbjerg Svømmeklub & Dansk Svømmeunion         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  24 juni 2017         
 
 
Løb 13, 200m Brystsvømning Damer, Indledende 
Dansk Rekord Junior: Thea Blomsterberg (2002) 2:30.61 2017-04-05 
Dansk Rekord Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 2:19.11 2013-08-01 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Thea Blomsterberg  2002  35  751  35.79  1:14.90  1:53.63    2:33.01   
  Sigma Swim Birkerød  2:30.61                 
                     
Josephine Kruse  2002  30  653  35.18  1:15.11  1:58.06    2:40.27   
  Sigma Swim Allerød  2:35.02                 
                     
Frederikke Echardt  2002  26  643  36.48  1:16.93  1:58.64    2:41.14   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  2:35.33                 
                     
Jessica Yu Mortensen  2000  23  625  38.02  1:18.13  1:59.19    2:42.65   
  Lyngby Svømmeklub  2:33.51                 
                     
Maria Møller Glargaard  2001  20  610  36.48  1:18.04  2:00.44    2:43.94   
  Esbjerg Svømmeklub  2:41.94                 
                     
Josefine Søgaard Andresen  2000  19  610  37.89  1:19.46  2:01.59    2:44.02   
  Gentofte Svømme Klub  2:40.69                 
                     
Line Johannsen  2001  18  584  37.94  1:20.41  2:03.41    2:46.40   
  VIK-Skovbakken Svømmeafdeling  2:41.06                 
                     
Victoria Haahr Pallesen  2002  17  582  38.23  1:20.09  2:03.64    2:46.60   
  Aalborg Svømmeklub  2:40.49                 
                     
Sofie Hansen  2002  16  574  38.14  1:21.17  2:04.29    2:47.34  Deltager ikke i finalen 
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  2:40.44                 
                     
10  Emma Bjørnholdt  2000  15  572  38.64  1:21.29  2:04.35    2:47.49   
  Lyngby Svømmeklub  2:40.77                 
                     
11  Emilie Nyegaard  2001  14  571  38.36  1:21.56  2:04.97    2:47.65   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  2:41.37                 
                     
12  Josephine G. Lauridsen  2001  13  570  37.73  1:20.20  2:03.62    2:47.74   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  2:37.99                 
                     
13  Jannie Eickhardt  2001  12  563  38.46  1:21.70  2:03.89    2:48.39   
  Esbjerg Svømmeklub  2:49.80                 
                     
14  Frederikke Mertins  2000  11  557  38.86  1:21.02  2:04.92    2:49.01   
  Hvidovre Svømme Klub  2:42.17                 
                     
15  Kaya Fjeldsted Kristensen  2002  10  557  38.48  1:21.29  2:05.42    2:49.05   
  Roskilde Svømning  2:42.87                 
                     
16  Cecilie Grøndal  2002  549  39.30  1:22.10  2:05.86    2:49.83   
  Horsens Svømmeklub  2:46.24                 
                     
17  Elisabeth Sølvkjær  2002  548  38.87  1:22.74  2:07.20    2:49.98   
  Thisted Svømmeklub  2:43.73                 
                     
18  Esther Flø  2001  543  38.53  1:22.48  2:06.37    2:50.46   
  Silkeborg Svømmeklub  2:39.70                 
                     
19  Regitze Gotthard  2002  540  38.27  1:21.90  2:06.18    2:50.75   
  Slagelse Svømmeklub  2:45.89                 
                     
20  Astrid Nielsen  2002  539  35.96  1:18.70  2:04.54    2:50.91   
  Esbjerg Svømmeklub  2:46.57                 
                     
21  Martha Vitus Tversted  2002  530  38.55  1:22.28  2:06.98    2:51.87   
  Søllerød Svømmeklub  2:45.91                 
                     
22  Elisabeth Sabroe Ebbesen  2002  529  38.28  1:23.24  2:07.22    2:51.97  Deltager ikke i finalen 
  Gentofte Svømme Klub  2:49.92                 
                     
23  Melanie Degner  2000  528  37.92  1:21.17  2:06.12    2:52.07   
  Køge Svømmeklub  2:38.01                 
                     
24  Ida Jensdottir Fremming  2002  527  37.56  1:20.75  2:05.90    2:52.17   
  Herlev Svømning  2:46.10                 
                     
25  Emma Bruhn  2002    514  39.12  1:23.83  2:08.38    2:53.59   
  Herlufsholm Svømmeklub  2:54.37                 
                     
26  Katharina N Møller  2001    508  38.32  1:23.53  2:09.20    2:54.29   
  Vest-Brøndby  2:50.13                 
                     
27  Natascha Holm Byskov  2000    505  39.43  1:24.50  2:08.71    2:54.66   
  Holstebro Svømme Club  2:48.01                 
                     
28  Mette Baack  2000    504  39.09  1:23.38  2:09.06    2:54.80   
  Agfs Svømmeafdeling  2:52.70                 
                     
29  Christina Christensen  2000    503  40.07  1:24.37  2:09.80    2:54.83   
  Vejle Svømmeklub  2:40.39                 
                     
30  Zenia Aarestrup  2001    497  41.31  1:27.10  2:11.18    2:55.56   
  Gladsaxe Svømmeklub  2:53.35                 
                     
31  Line Strandby  2001    496  39.93  1:24.74  2:10.01    2:55.70   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  2:52.67                 
                     
32  Helene Olesen  2000    495  38.65  1:23.56  2:08.89    2:55.85  Deltager ikke i finalen 
  Vejle Svømmeklub  2:48.54                 
                     
33  Maiken Hougaard  2002    492  39.70  1:24.71  2:10.23    2:56.18   
  Auning Svømmeklub  2:53.86                 
                     
34  Freja Nicholas  2000    491  39.16  1:24.22  2:09.41    2:56.23   
  Frem Odense  2:49.31                 
                     
35  Nikoline Biltoft-Jensen  2001    481  38.66  1:22.80  2:10.09    2:57.50   
  Lyngby Svømmeklub  2:48.81                 
                     
36  Victoria K. Jespersen  2001    480  41.20  1:26.55  2:12.69    2:57.66   
  IHF Svømning  2:57.50                 
                     
37  Malou Carlsen  2000    478  39.38  1:24.48  2:11.14    2:57.88   
  Nakskov Svømme Klub  2:57.03                 
                     
38  Kathrine Fog  2000    474  39.02  1:25.21  2:11.56    2:58.36  Deltager ikke i finalen 
  Viborg Svømme Klub  2:46.47                 
                     
39  Julia Harpøth  2002    471  39.36  1:24.33  2:11.15    2:58.72   
  Brædstrup Svømmeklub  3:02.34                 
                     
40  Rikke Vagtborg Jensen  2002    465  40.41  1:25.74  2:12.87    2:59.55   
  Esbjerg Svømmeklub  2:56.75                 
                     
41  Johanne S. Christiansen  2002    464  40.21  1:25.78  2:12.24    2:59.62   
  Svømmeklubben Sønderborg  2:55.06                 
                     
42  Amanda Hietala  2002    461  39.06  1:24.34  2:11.17    3:00.00   
  Helsingør Svømmeklub  2:55.93                 
                     
43  Laura Gam  2001    454  41.32  1:28.40  2:14.39    3:00.93   
  Herning Svømmeklub  2:53.49                 
                     
44  Sofie Boesgaard Weber  2002    445  41.19  1:27.89  2:14.60    3:02.13   
  Herlev Svømning  2:58.85                 
                     
45  Alberte Schnieber Klausen  2002    444  40.45  1:26.22  2:13.83    3:02.23   
  Herning Svømmeklub  2:54.65                 
                     
46  Mikkeline Mentz  2001    443  41.08  1:27.68  2:14.26    3:02.37   
  Holbæk Svømme Klub  2:49.82                 
                     
47  Kristine Hülsen  2002    435  41.45  1:27.64  2:15.60    3:03.51   
  Vejle Svømmeklub  2:58.52                 
                     
48  Signe Frits Nielsen  2002    434  41.44  1:28.97  2:16.50    3:03.62   
  Haderslev Svømme Klub  2:59.27                 
                     
49  Johanne B. Hansen  2002    429  40.61  1:27.13  2:15.03    3:04.31   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  3:03.25                 
                     
50  Malea Benediktson  2001    428  41.85  1:28.48  2:16.56    3:04.48   
  H2Odense  2:53.47                 
                     
51  Amalie Averhoff Møbes  2002    387  40.53  1:28.85  2:20.31    3:10.82   
  Haderslev Svømme Klub  3:17.34                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  25 juni 2017 
Licens til Esbjerg Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  12:37 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark
IC Control Media & Sport ny webbutvecklare