2017-11-21   11:03:54
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for DM Junior Langbane

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag Indl. 09.30

Resultat Løb 8 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 8 (Indledende) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  DMJ-L    Udskriftsdato  24 juni 2017   
  Stævne by  Esbjerg    Udskriftstidspunkt  20:27   
  Arrangør  Esbjerg Svømmeklub & Dansk Svømmeunion         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  24 juni 2017         
 
 
Løb 8, 50m Rygsvømning Herrer, Indledende 
Dansk Rekord Junior: Andreas Schiellerup (1993) 26.36 2011-07-09 
Dansk Rekord Senior: Magnus Jákupsson (1994) 25.43 2016-04-15 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Lukas Gustafson  1999    679          27.35   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  27.14                 
Marcus Mantzius Mosegaard  2001    612          28.30   
  Slagelse Svømmeklub  27.79                 
Linus Koefoed Weiss  1999    612          28.31   
  Hovedstadens Svømmeklub  28.09                 
Rasmus Nørfjand  2000    605          28.41   
  Holstebro Svømme Club  27.85                 
Anton Borg Hjort  2000    605          28.42   
  Lyseng IF  27.81                 
Julius Munk  2000    600          28.49   
  Helsingør Svømmeklub  29.37                 
Alexander Eggers  1999    594          28.59   
  Sigma Swim Birkerød  28.00                 
Rasmus Udbye  2000    594          28.59   
  Horsens Svømmeklub  26.85                 
Mads Ejdrup Hansen  1999    592          28.63   
  Lyngby Svømmeklub  27.92                 
10  Mikkel Henriksen  1999    591          28.64   
  Holbæk Svømme Klub  28.47                 
11  Frederik Oxenvad  1999    580          28.82   
  Haderslev Svømme Klub  28.33                 
12  Nikolai Hougaard  1999    577          28.86   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  27.90                 
13  Jakob Schmidt  1999    576          28.88   
  Holbæk Svømme Klub  27.84                 
14  Frederik O. Møller  1999    576          28.89   
  Hovedstadens Svømmeklub  27.81                 
14  Lars Lyhne  1999    576          28.89   
  Aalborg Svømmeklub  28.58                 
16  Sebastian Bidstrup Lantz  1999    569          29.00   
  Vest-Brøndby  28.21                 
17  Markus Kjeldsen  2000    568          29.02  Deltager ikke i finalen 
  Silkeborg Svømmeklub  30.01                 
18  Filip Bækgaard  2000    567          29.03   
  Herlufsholm Svømmeklub  28.73                 
19  Thomas Frederiksen  2000    566          29.05   
  Odder Svømmeklub  29.52                 
20  Christoffer Vang-Jensen  2001    565          29.07   
  Gentofte Svømme Klub  29.97                 
21  Malthe Lindeblad  2001    563          29.11   
  DeltaSwim  30.09                 
22  Kristoffer Desmareth  2000    559          29.18   
  Ringe Svømme Klub  28.93                 
23  Magnus Lerche  1999    556          29.23   
  Aars Svømmeklub  29.19                 
24  Peter Vangsgaard  2000    553          29.28  Deltager ikke i finalen 
  Gentofte Svømme Klub  28.88                 
25  Mads Witthøft  2000    544          29.44   
  Kalundborg SK  29.50                 
26  Mads Raaby Jensen  2001    534          29.62   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  28.02                 
27  Luccas Dam Brenner  2001    530          29.69   
  Herlev Svømning  29.76                 
28  Jakob Bjerre Eriksen  2000    530          29.70   
  Hillerød Svømmeklub  28.87                 
29  Anders Rasmussen  2001    522          29.84   
  Vejle Svømmeklub  29.40                 
30  David Hjort  2000    519          29.91   
  Agfs Svømmeafdeling  27.84                 
31  Marius Nørgaard  2001    517          29.94   
  Aalborg Svømmeklub  29.10                 
32  Jonas Hansen  2001    515          29.99   
  Slagelse Svømmeklub  28.98                 
33  Laurits Kenskov  2001    501          30.26   
  Herlev Svømning  30.88                 
34  Martin H. Abel  2001    497          30.33   
  Esbjerg Svømmeklub  28.68                 
35  Oliver Frølund  2001    496          30.35   
  Silkeborg Svømmeklub  30.11                 
36  Frederik S. Løwe  2001    495          30.39   
  Slagelse Svømmeklub  30.51                 
37  Benjamin Perruchon  2001    492          30.44   
  Haderslev Svømme Klub  29.61                 
38  Lukas Jeppesen  2001    490          30.48   
  Erritsø Gymnastik Og IF  30.69                 
38  Oliver Schiellerup  2000    490          30.48   
  Sigma Swim Birkerød  30.17                 
40  Aksel Munksgaard-Ottosen  2001    482          30.64   
  Svømmeklubben Sønderborg  30.90                 
41  Villads Bomholt Larsen  2001    482          30.65   
  Helsingør Svømmeklub  29.97                 
42  August Becktor  2001    482          30.66   
  Gentofte Svømme Klub  29.98                 
43  Andreas Gram Peters  2001    479          30.72   
  Helsinge Svømmeklub  32.11                 
44  Daniel Berg Wenk  2000    472          30.87   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  30.01                 
45  Andreas Bui  2000    471          30.89   
  H2Odense  29.75                 
45  Tobias Daniel Larsen  2001    471          30.89   
  Slagelse Svømmeklub  30.89                 
47  Daniel Jensen  2001    470          30.91   
  DeltaSwim  31.21                 
48  Nicklas Andersen  2001    468          30.95   
  Helsinge Svømmeklub  30.35                 
49  Thomas Schiby  2001    457          31.19   
  Aalborg Svømmeklub  30.40                 
50  Andreas Lind-Ellefsen  2001    455          31.24   
  Kalundborg SK  30.90                 
51  Viktor Nysøe Rehling  2001    450          31.35   
  Farum Svømmeklub  30.99                 
52  Rasmus Nielsen  2001    442          31.55   
  Sigma Swim Allerød  31.97                 
53  Valdemar Kjærgaard  2001    441          31.57   
  Agfs Svømmeafdeling  31.05                 
54  Magnus Funder  2001    438          31.64   
  Vejle Svømmeklub  30.38                 
55  Jeppe Vestergaard Jensen  2001    432          31.79   
  Svømmeklubben Sønderborg  30.85                 
56  Frederik Kongstad Hansen  2001    345          34.25   
  Haslev Svømmeklub  33.58                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  24 juni 2017 
Licens til Esbjerg Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  20:27 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark
IC Control Media & Sport ny webbutvecklare