2017-07-25   18:54:36
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for DM Junior Langbane

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag Indl. 09.30

Resultat Løb 5 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 5 (Indledende) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  DMJ-L    Udskriftsdato  24 juni 2017   
  Stævne by  Esbjerg    Udskriftstidspunkt  20:27   
  Arrangør  Esbjerg Svømmeklub & Dansk Svømmeunion         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  24 juni 2017         
 
 
Løb 5, 50m Brystsvømning Damer, Indledende 
Dansk Rekord Junior: Josefine B. Pedersen (1999) 32.22 2016-04-13 
Dansk Rekord Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 30.57 2013-08-03 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Josephine Kruse  2002    695          33.27   
  Sigma Swim Allerød  33.05                 
Sigrid Lei Lamberg  2002    636          34.28   
  VIK-Skovbakken Svømmeafdeling  34.16                 
Thea Blomsterberg  2002    631          34.37   
  Sigma Swim Birkerød  33.93                 
Jessica Yu Mortensen  2000    623          34.50   
  Lyngby Svømmeklub  33.98                 
Victoria Haahr Pallesen  2002    617          34.61   
  Aalborg Svømmeklub  34.20                 
Emma Bjørnholdt  2000    605          34.85   
  Lyngby Svømmeklub  33.85                 
Kathrine Fog  2000    602          34.90   
  Viborg Svømme Klub  34.53                 
Astrid Nielsen  2002    602          34.91   
  Esbjerg Svømmeklub  34.27                 
Esther Flø  2001    600          34.94   
  Silkeborg Svømmeklub  35.10                 
10  Maria Møller Glargaard  2001    592          35.10   
  Esbjerg Svømmeklub  35.35                 
11  Heidi Glintborg  2002    583          35.27   
  H2Odense  37.30                 
12  Frederikke Mertins  2000    577          35.40   
  Hvidovre Svømme Klub  34.93                 
13  Melanie Degner  2000    570          35.54   
  Køge Svømmeklub  34.65                 
14  Regitze Gotthard  2002    570          35.55   
  Slagelse Svømmeklub  34.73                 
15  Trine Dam  2001    562          35.72   
  Horsens Svømmeklub  36.04                 
16  Karoline Barrett  2002    557          35.81   
  Greve Svømmeklub  36.08                 
17  Ida Jensdottir Fremming  2002    551          35.95   
  Herlev Svømning  36.76                 
18  Line Johannsen  2001    550          35.98  Deltager ikke i finalen 
  VIK-Skovbakken Svømmeafdeling  35.51                 
19  Julia Harpøth  2002    548          36.02   
  Brædstrup Svømmeklub  37.65                 
20  Nikoline Biltoft-Jensen  2001    546          36.05   
  Lyngby Svømmeklub  35.10                 
21  Helene Olesen  2000    545          36.07   
  Vejle Svømmeklub  35.48                 
22  Josephine G. Lauridsen  2001    544          36.11   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  33.98                 
23  Celine Termark Brock  2000    540          36.19   
  Herlev Svømning  35.16                 
24  Lærke Toftgaard  2001    539          36.22   
  Kolding SK  36.44                 
25  Christina Christensen  2000    538          36.24   
  Vejle Svømmeklub  34.49                 
26  Emilie Nyegaard  2001    532          36.37   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  35.42                 
26  Freja Nicholas  2000    532          36.37   
  Frem Odense  35.66                 
28  Rikke Vagtborg Jensen  2002    528          36.46   
  Esbjerg Svømmeklub  37.01                 
29  Natascha Holm Byskov  2000    527          36.49   
  Holstebro Svømme Club  36.29                 
30  Elisabeth Sølvkjær  2002    525          36.54   
  Thisted Svømmeklub  36.13                 
31  Martha Vitus Tversted  2002    522          36.60   
  Søllerød Svømmeklub  35.92                 
32  Katharina N Møller  2001    522          36.61   
  Vest-Brøndby  35.59                 
33  Emma Bruhn  2002    517          36.73   
  Herlufsholm Svømmeklub  36.62                 
34  Mette Bruun-Petersen  2001    514          36.78   
  Nyborg Svømmeklub  36.02                 
35  Mette Baack  2000    514          36.79   
  Agfs Svømmeafdeling  36.92                 
36  Liva Schmid  2000    509          36.92   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  35.63                 
37  Malou Carlsen  2000    503          37.05   
  Nakskov Svømme Klub  35.76                 
38  Silke Mehr  2000    497          37.21   
  Roskilde Svømning  35.72                 
39  Kaya Fjeldsted Kristensen  2002    487          37.45   
  Roskilde Svømning  37.04                 
40  Malea Benediktson  2001    480          37.63   
  H2Odense  36.91                 
41  Johanne S. Christiansen  2002    475          37.78   
  Svømmeklubben Sønderborg  37.65                 
42  Maiken Hougaard  2002    466          38.02   
  Auning Svømmeklub  37.65                 
43  Mikkeline Mentz  2001    464          38.07   
  Holbæk Svømme Klub  36.07                 
44  Alberte Schnieber Klausen  2002    457          38.26   
  Herning Svømmeklub  37.19                 
45  Victoria Bang  2001    444          38.64   
  Svendborg Svømme Klub  36.92                 
46  Johanne B. Hansen  2002    438          38.79   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  39.55                 
47  Signe Frits Nielsen  2002    435          38.88   
  Haderslev Svømme Klub  38.94                 
48  Amalie Averhoff Møbes  2002    435          38.89   
  Haderslev Svømme Klub  37.53                 
49  Viktoria Bæts Kristensen  2002    432          38.97   
  Næstved IF  37.77                 
50  Sofie Boesgaard Weber  2002    426          39.15   
  Herlev Svømning  38.61                 
51  Josefine Mikkelsen  2002    419          39.38   
  Horsens Svømmeklub  37.65                 
52  Amalie V. Sørensen  2002    383          40.58   
  Vest-Brøndby  37.77                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  24 juni 2017 
Licens til Esbjerg Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  20:27 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark
IC Control Media & Sport ny webbutvecklare